www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 67) (1456071 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-10 14:57
Nie czuje sie zobowiazany do pomocy finsnsowej akurst Tobie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-10 15:14
Nie pytam cię i nie oczekuję od ciebie pomocy, a jedynie pytam: Czy masz taką sumę kasy, aby zapłacić co kwartał?  A jak nie masz, to zamieniasz się w masę bezwładnych kości i mięsa... Wczuj się w to, a będziesz wiedział jak to jest...  Nie życzę tobie tego... Tylko  chcę ci zobrazować jak to jest...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-07-10 15:45
I ja Ci szczerze wspolczuje. Ja place 200 zl na msc i mnie szlag trafia.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-10 12:14

>Hasłem wyborczym było "Pozwólmy imbecylom odejść". Wygrał i został merem.<


I jak rządzi?????? Ma sto procent poparcia i wszystkie dotychczasowe problemy Islandczyków załatwił jednym pstryknięciem lub czarami ;-) . Pewwnie w następnych wyborach jego kolega - komik z tym samym hasłem wygra wybory z nim .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-07-10 20:36

>I jak rządzi?????? Ma sto procent poparcia i wszystkie dotychczasowe problemy Islandczyków załatwił jednym pstryknięciem lub czarami ;-)


Zdziwiłbyś się. Wydawało się, że jego przedwyborcze obietnice są z księżyca wzięte, ale w praktyce okazało się, że miał rację. Co ciekawe, swoją kampanię prowadził  - jak to komik- w sposób odbiegający od normy. Weź pod uwagę, że kabareciarze potrafią najlepiej obnażyć wszelkie grzechy i grzeszki władzy. Widownia ma ubaw, ale gdy się człowiek zastanowi, to dochodzi do wniosku, że przedstawiają rzeczywistość taką, jaka jest. 
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-07-10 20:49
kabareciarze potrafią najlepiej obnażyć wszelkie grzechy i grzeszki władzy. <

Czy wszystkie ? Swoje również ? Lubią kpić, ale z innych . Samokrytyczny komik tego jeszcze nie widziAŁEM .
Nadrzędny - Autor darek33 Dodany 2013-08-08 06:57
Wkurza mnie, że wracam z urlopu do pracy a tu upały się zaczynają.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-08 07:22
Ja Ciebie rozumiem. I można się na to strasznie wkurzyć. Na Twoim miejscu bym się nie wkurzał. Nie wracaj do pracy , ciesz się nadal na urlopie ;-)
Nadrzędny - Autor voyager otto bock Dodany 2013-07-11 10:23
- wkurzają mnie progi dochodowe i tzw. pułapka rentowa.
- Wkurza mnie to, że kiedy dzwonie do ZUS-u po poradę, dostaje różne informacje w tej samej sprawie.
- wkurza mnie, że tak niejasne są kwestie związane z zawieszeniem i wznowieniem renty
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-11 10:40
O i słusznie.
Najgorsza jest pułapka.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-11 11:05
Wkurza mnie to, że o progach pisze osoba doradzająca władzy...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-11 12:57
Tylko, że ja władzy nie raz i nie dwa mówiłem żeby owe progi znieść. Zagrożenie dla nas jest takie, że owo zniesienie pociągnęłoby za sobą zapewne fale weryfikacji.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-11 14:51
Widocznie, nie raz, nie dwa razy za mało... A ci, co im doradzasz boją się tylko to, że mniej im wpadłoby kasy do ich kieszeni...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-11 21:34
A wytlumacz prosze co maja progi do ich kieszeni?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-11 21:45
rogal160

>A wytlumacz prosze co maja progi do ich kieszeni? >


To, że nie możemy mieć więcej, niż progi pozwalają, gdy przekroczymy o jedną złotówkę ustanowione kryterium dochodowe, to nam odbierają renty, lub zasiłki rehabilitacyjne... Czyli zmusza się nas do ubóstwa w imię tych co mają wiele i chcą mieć jeszcze więcej kosztem naszych niesprawności i chorób...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-11 22:02
To, że nie możemy mieć więcej, niż progi pozwalają,<

Możesz mieć więcej, ale jeżeli przekroczysz próg.... A co ? Masz pracę ??? Tylko mi nie mów że grając na weselu wystawiasz rachunki ... Poczęstunek również wpisujesz do zarobku??? Pozdrawiam ;-).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-12 00:11 Zmieniony 2013-07-12 00:20
Grałem, jak nie miałem renty i to rzadko, najczęściej jako muzyk zastępczy... Lub na umowę o dzieło. Powód: niesprawność ruchowa... Częstotliwość, raz na pół roku do roku czasu... A teraz już nie gram, ponieważ SM działa także na ręce i słuch... Teraz jeszcze gram sobie w domu, ot tak dla siebie, puki jeszcze jako tako mogę poruszać palcami...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-12 07:55
Ok. Powoli. My możemy dorobić mniej, ale nadal nie wiem w jaki sposób napełnia to kieszenie tych "owych".
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-12 12:49
Należysz także do tych "owych", rogaliku... Znasz sam odpowiedź, tylko rżniesz głupa...
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-07-12 16:33

>wkurzają mnie progi dochodowe<


A to czemu?
Jak ktoś chory nie pracuje i na rencie siedzi bo musi, jak zdrowy pracuje i renty nie potrzebuje.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-12 20:16
kobieto A
Renta powinna być dodatkiem do leczenia, rehabilitację a nie na utrzymanie... a dla tych którzy nie mogą pracować ze względu na stan zdrowia, powinna być w wysokości, takiej aby wystarczyło na życie i na leczenia, rehabilitację...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-12 10:45
A mnie dziś wkurzył Sikorski swoim przemówieniem w sprawie dyplomatycznego zastąpienia słowa ludobójstwo na owijkę w srebrny papierek....
Niedługo głosowanie w sprawie uboju rytualnego. Będzie się działo.....
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-12 11:31
Nasz słownik jest bogaty i możemy ludobójstwo zamienić w "czystki etnicznej o znamionach ludobójstwa" . Nie wiem w czym problem ? W sprawie uboju nie powinno być dyscypliny partyjnej i każdy z posłów powinien głosować sercem nie głową .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-12 11:44
Może i tak, ale mimo tego, że akceptuję Sikorskiego, to tym razem motywy, dla których proponował zmianę zabrzmiały źle. Umizgi z tego wynika stosujemy, zamiast nazywać mocno i po imieniu to, co tam się działo.
Właśnie zaczęła się druga dyskusja.
Oj, pierze poleci...:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-12 12:29

>Umizgi z tego wynika stosujemy, zamiast nazywać mocno i po imieniu to, co tam się działo. <


Pewnie w naszej rozmowie możemy bardziej dobitniej rozxmawiać argumentując swoje stanowisko, ale w dyplomacji to nie uchodzi . Sformułowanie przyjęte przez sejm wystarcza i w niczym nie umniejsza tej zbrodni . Nie oglądam TV, bo to nie moja pora na oglądanie ;-) . Była kuchnia teraz komputer a za chwilę wc, bo piję nie mało ...ale herbatki ;-)) . A w sejmie niech się piorą byle by na ulicę nie wyszli ;-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-12 12:46
Ja miałam na myśli umizgi dyplomacji i jej słownik, a nie wszystko w naszej rozmowie.:-) My to znaczy my jako Polska było w zamyśle.:-)
Pozdrówka.:-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-07-12 12:58
;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-12 13:56

> A w sejmie niech się piorą byle by na ulicę nie wyszli ;-)))


Istniało takie ryzyko ale kiedy pobudowano "nowe fortyfikacje" w celu obrony społeczeństwa przed "rozwydrzonymi warchołami z parlamentu" mam nadzieję, że możemy czuć się bezpieczni :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-12 15:30
Niekoniecznie, bo niektórych wybrańców wtedy przepuszczano na zewnątrz, :-) :-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-07-12 15:34
Ryzyka nigdy nie da się zredukować do zera, ale dobre i to ..... :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-12 12:54
amalian

>Nasz słownik jest bogaty i możemy ludobójstwo zamienić w "czystki etnicznej o znamionach ludobójstwa" . Nie wiem w czym problem ? W sprawie uboju nie powinno być dyscypliny partyjnej i każdy z posłów powinien głosować sercem nie głową . >


Tu się zgadzam we wszystkim z tobą Adamie...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-12 12:59
nooooooo, to nie było moim zamiarem ;-)))) . Pozdrawiam serdecznie :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-07-12 15:41
"Fakt.pl": Tak się tuczą w NFZ. A tak cierpią pacjenci

>Mają dbać o opiekę zdrowotną w Polsce, a dbają przede wszystkim o swoje portfele. Urzędnicze pensje samych szefów NFZ wzrosły od początku rządów Platformy Obywatelskiej aż o 40 proc. Jeszcze w 2007 r. prezes tej instytucji zarabiał 16,2 tys. zł miesięcznie, a teraz już 22,4 tys. zł. A do tego dochodzą sowite premie. Sama warszawska centrala w ciągu półtora roku rozdała 280 pracownikom nagrody w kwocie prawie 3 milionów złotych. I za co? Czy za to, że na wizytę do kardiologa czeka się prawie 3 lata, jak w Lublinie? A może za gigantyczne kolejki pod przychodniami o 6 rano?
>Czy można dostawać nagrody i podwyżki za tworzenie chaosu i bałaganu? Można. Najlepszym tego przykładem jest Narodowy Fundusz Zdrowia, w którym urzędnicy i kolejni prezesi cieszą się coraz wyższymi pensjami. Od 2009 roku pula na ich wynagrodzenie wzrosła o niemal 17 mln zł. Łącznie w 2012 roku zapłaciliśmy urzędnikom ponad 305 mln zł. Do tego premie, które pochłaniają rocznie ponad 1 mln. zł.
>Nie tylko szeregowi urzędnicy mogą się jednak cieszyć wspaniałymi warunkami pracy. Zarobki samego prezesa NFZ również nie stały w miejscu na przestrzeni lat. Od 2007 roku wzrosły o ponad 6 tys. zł i wynoszą obecnie niemal 22,5 tys. zł.

Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-07-12 16:40
A ja się zastanawiam, czemu Polaków w tym o.n.- bardziej zjadliwie - wkurzają takie rzeczy, które powodują dla innych łatwiej, lepiej...???
Czemu kogoś "wkurza", że maturzyści mają łatwiej na maturze? Czemu, że ktoś więcej zarobi albo dostanie premię? Czemu, że dostał fajną pracę i się nie starał? Czemu, że ma duuużą rentę albo emeryturę, czemu, że potrafi dorobić i nie płacić podatku, czemu, że ma zgrabne nogi, czemu, że nie ma zmarszczek jak "Kowalska", czemu ma faceta, czemu Bóg mu daje, a on nie wierzy, czemu, czemu....
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-12 20:24
Kobieto A
A czemu ty się wkurzasz na to, co nie powinnaś a czemu nie wkurzasz się na to co powinnaś???? Czemu czepiasz się rzeczy i osób którzy ci nic złego nie robią????
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-07-12 21:28
[usunięte]
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-12 23:35
a ja z twojej ...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-07-12 21:53

>A ja się zastanawiam, czemu Polaków w tym o.n.- bardziej zjadliwie - wkurzają takie rzeczy, które powodują dla innych łatwiej, lepiej...???


Czemu kogoś "wkurza", że maturzyści mają łatwiej na maturze? Czemu, że ktoś więcej zarobi albo dostanie premię? Czemu, że dostał fajną pracę i się nie starał? Czemu, że ma duuużą rentę albo emeryturę, czemu, że potrafi dorobić i nie płacić podatku, czemu, że ma zgrabne nogi, czemu, że nie ma zmarszczek jak "Kowalska", czemu ma faceta, czemu Bóg mu daje, a on nie wierzy, czemu, czemu....
KobietoA, jeżeli "wkurzenie" wynika z zawiści - uważam to za cechę negatywną. Natomiast jeżeli wynika z niesprawiedliwości społecznej - takie "wkurzanie" jest uzasadnione. Do tego nie mieszałbym Boga, bo akurat pod tym względem Bóg nie ma z tym nic wspólnego. To człowiek mając wolną wolę dokonuje wyboru i jeden uczciwie pracuje, uczy się, osiąga sukcesy itp, a drugi kradnie, dokonuje rozboju, oszukuje i też osiąga podobny cel tyle, że w sposób nieakceptowany przez społeczeństwo.
Inna sprawa jeżeli chodzi o zgrabne nogi, zmarszczki i faceta. Tu działa czysty przypadek, bo nawet przy obecnej wiedzy medycznej nie ma takich możliwości, aby wszyscy byli piękni, zgrabni i stale młodzi oraz mieli facetów/facetki.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-12 23:33
Nachbar, napiszę tylko, że zgadzam się z tobą....
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-12 23:52
REA zdrowia zycze...psychicznego.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-12 23:55
Ja też tego samego...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-07-13 00:01 Zmieniony 2013-07-13 00:07
[usunięte]
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-07-13 09:27
UFFF CIEZKA PRACA,TYLE ZGŁASZAC TYCH POSTOW.ALE CO TAM ZGŁOSZE I TEGO.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-13 11:30 Zmieniony 2013-07-13 11:33
REA... Ja dużo rzeczy rozumiem, lecz nie używam tak sformułowanych zdań, ty za to nie potrafisz takich rzeczy jak tu inni, żyć w zgodzie z ludźmi, choć nie zawsze mają rację... Każdy z nas na tym forum inaczej spostrzega świat i z tym trza się pogodzić, lecz ty tego właśnie nie potrafisz... A to bardzo źle... Więc, tak jak staruszka napisała, ciężka praca jest zgłaszanie postów, i napiszę, że tu ma sto procent racji, o ile nie więcej.... :-) A Rogala nie lubię, lecz to wcale nie znaczy, że można po nim tak krzyczeć, takim rynsztokowym żargonem!!!!
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-07-13 11:56
Przykład "wkurzenia się" na cwaniaków, którzy "produkowali" potencjalnych drogowych samo-za-bójców. Potem nie dziwmy się, że mamy tyle wypadków, bo taki jeden z drugim uważa, że jak za pieniądze kupił sobie prawo jazdy, to również pieniądze uchronią go przed wypadkiem.
Instruktorzy, lekarze... Korupcyjna sieć w prawach jazdy

>Nie trzeba było odbywać kursów, stawać przed lekarzem czy nawet zdawać egzaminu na prawo jazdy. Wystarczyło, że przyszli kierowcy mieli dobrze wypchany portfel. Za pieniądze można było kupić zaświadczenie od lekarza, że jest się zdrowym, a nawet egzamin z jazdy.
>Z zakończonych właśnie przez krakowską prokuraturę kilku śledztw dotyczących załatwiania w Małopolsce egzaminów na prawo jazdy wyłania się szokujący obraz. Stawki sięgały od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych za "przysługę". Te najwyższe za "załatwienie" egzaminu. W nielegalny proceder zaangażowani byli właściciele kilku szkół nauki jazdy z Krakowa i okolic, instruktorzy oraz lekarze. Niektórzy mają po kilkadziesiąt zarzutów - inni już wyroki sądowe, bo dowody zebrane przez śledczych były tak mocne, że dobrowolnie poddali się karze, bez konieczności prowadzenia całego procesu. Dla przyłapanych właścicieli szkół i instruktorów prokuratura chce zakazów prowadzenia ośrodków i szkolenia kierowców.

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-14 08:02
Obraź mnie jeszcze. Nie przestawaj.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-14 09:55
A Ty co? Masochista jesteś? (żart)
Rogal mi te wszystkie wyzwiska ani trochę nie zaburzyły snu, ale jest rzecz nadrzędna. To jest portal, który odwiedza wielu ludzi niepełnosprawnych i opiekunów, co też istotne. Prędzej, czy później trafiają z ciekawości do kawiarenki i co? Bluzgi osoby, która robi wrażenie,że ma poważne kłopoty ze sobą. Nie wnikam w przyczyny, bo diagnoza na odległość to utopia. Chodzi jednak o to, że nie pomagało nie odzywanie się, a wręcz odwrotnie. Nie zachęcaj, bo ona prawdziwego sensu tego wpisu i tak nie zrozumie, więc nie, dla dobra forum.:-) :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-14 10:40
Oj niech sobie ulzy;-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-07-14 11:32
Zabrać bardzo łatwo, gorzej i trudniej zwrócić.
Państwo dobiera się do emerytur!

>Skandal! ZUS wstrzymał wypłaty świadczeń pracującym emerytom, a teraz nie chce im oddać tych pieniędzy. Winny jest ponad 800 mln zł!

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-14 12:20
Bo, tu nasuwa się pytanie... Czy któryś złodziej kiedykolwiek coś oddał????
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 67) (1456071 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill