www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 122) (2417196 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-08-31 18:54
Ja jeszcze " jadę ' na XP i standardowo wyskakuje okienko otwórz/zapisz.
W nowszych systemach chyba jest inaczej ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-08-31 19:03
Też jest okienko i działa, ale tekst jaki się pokazuje jest nie do odczytu. Gdzieś musi być jakaś niezgodność w ustawieniach.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-08-31 19:06
Nadal nie wiem co to za plik :-)
Po zapoisaniu na dysk kliknij prawym myszy na nim -> właściwości -> przycisk Zmień i tu wybierz probram którym chcesz go z automatu otwierać i kliknij przycisk Zastosuj - uruchom ponowne komputer.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-08-31 19:42
Plik. DOC. otwieram za pomocą Word Pad. Na stacjonarnym otworzył się bez problemu. Na laptopie nie ma polskich liter i jest "bałagan".

Zrobiłam jak wyżej. Nic się nie zmieniło.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-08-31 20:00
Otwrzórz wordpada i zmień czcionkę - być może jest ustawiona czcionka, która nie obsluguje polskich znaków.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-08-31 20:10
Robiłam to i bez zmian
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-08-31 20:14
Na drugim komputerze otwierasz również w wordpadzie czy w wordzie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-08-31 20:16
Wordpad
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-08-31 20:54
Coś mi się wierzyć nie chce bo wordpad nie obsługuje plików z rozszerzeniem .doc (czy też .docx)
Przepraszam, ale sprawdź dokładnie - nowy wordpad wygląda bardzo podobnie do word'a z pakietu MS Office.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-08-31 20:57
Ja już dziś nie mam siły, a może cierpliwości. Jutro spokojnie znów do tego usiądę. Dzięki za chęć pomocy. :-))))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2015-09-01 00:41
Lidian, możesz także ciągnąc darmowy pakiet biurowy KLIKNIJ TU
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-08-31 23:27
Jak mam się tak męczyć z każdym mailem (ok. 5 godzin, to ja dziękuję z góry za tę 10 :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-10-21 22:10
Moja wyszukiwarka zgłupiała , nie potrafi znaleźć onetu ;(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-13 21:16
Chcę kupić tablet w prezencie dla mężczyzny. Zupełnie się na nich (na tabletach oczywiście) nie znam. Podpowiedzcie jaki warto kupić. Proszę. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-11-19 22:00
Gollum podpowiedz coś. Proszę. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-19 22:43
Lidka,
nie chcę udawać eksperta, bo nim nie jestem i słusznie pytasz Golluma ale wpadła mi reklama z Allegro i może to byłaby niezła propozycja:
http://allegro.pl/show_item.php?item=5786552747&utm_source=neolane&utm_medium=newsletter&utm_capmaign=okazje
Ale nie wiem jaki budżet przeznaczasz na zakup i co na to Gollum? :-)
Życzę udanych zakupów i wierzę, że znasz się na mężczyznach a nie na tabletach :-)
Pozdrawiam,
Tadeusz
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-20 08:57
Dzięki za odpowiedź. :-) Przeznaczam na to ok 1000 zł. Widziałam w necie  tablety w różnych cenach, ale który wybrać zupełnie nie wiem.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-20 09:15
Powiem Ci tak, mój tablet ma prawie 3 lata, wszystkie podstawowe funkcje, TV odbiera kanały tv cyfrowe naziemne.
Ma aparaty foto front/tył i długo by wymieniać dodatki. Marka Goclever a kosztował (wtedy) ok. 400 zł.
Więc z Twoim budżetem możesz "poszaleć" :-)
Co do szczegółów to nadal odsyłam do Golluma.
Pozdrawiam życząc
Miłego dnia
Tadeusz :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-20 09:48
Ok. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-20 18:01 Zmieniony 2015-11-20 18:37
Witaj Liduś.
Nie wiem jak to się stało, ale nie widziałem Twojego zapytania.
Nie kupuj na allegro, lepiej nieco dopłacić, ale kupić w sklepie (internetowym, ale sklepie)
Lenovo to dobre tablety, lepszym jednak wyborem jeśli chodzi o jakość jest Samsung, ale niestety w tej samej cenie otrzymasz mniej.
1000 zł powinno wystarczyć, ale pytanie jakiej wielkości ten tablet ma być. Jeśli 10 cali to troche mało kasy, ale na 7 calowy powinno wystarczyć.
Zaraz podeślę Ci jakieś linki.

Przyjrzałbym się tym dwóm modelom:

Lenovo Yoga 2 830L Z3745/2GB/16/Android 4.4 LTE
http://www.x-kom.pl/p/257520-tablet-8-lenovo-yoga-2-830l-z3745-2gb-16-android-44-lte.html

Lenovo Yoga Tablet 2 10 Z3745/2GB/16/Android 4.4 FHD LTE
http://www.x-kom.pl/p/242457-tablet-10-lenovo-yoga-tablet-2-10-z3745-2gb-16-android-44-fhd-lte.html

Oba przekraczają Twój budżet (przeznaczony), ale są warte zastanowienia.
Pierwszy 8 calowy ma mniejszy ekran, ale ma za to GPS czyli mozna w nim zainstalować nawigację, mozna korzystać z google navigation - ma to swoje zalety, ale jest droższy.
Ten drugi 10 calowy ma AGPS - to taka namiastka GPS - korzysta z nadajników naziemnych przez co jet mniej dokładny jeśli chodzi o nawigację. Oba mają modem 4G (LTE) czyli można korzystać z internetu LTE - mając oczywiście kartę i wykupiony abonament. Oba posiadają bezprzewodową łączność z internetem czyli jeśli w domu jest router lub w danym rejeonie bezpłatny internet bezprzewodowy można korzystać.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest rozkładana podstawka (patent Lenovo) dzięki której można tablet postawić w pozycji do oglądania filmów, pokazu slajdów czy do rozmowy na skype z kamerką bez potrzeby trzymania tabletu w ręce.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-20 18:50
Dziękuję. :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-20 21:39
Drobiazg ;-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-22 07:28 Zmieniony 2015-11-22 07:32
Lidian i koniecznie zmień samochód, bo tańsze jest gorsze od droższego.
A droższe to większa trwałość i komfort jazdy i koniecznie sprawdź w jakim czasie wybrany model rozpędza się do 100km/h bo to jest bardzo istotne ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-11-22 09:53
Mój samochód jest ok. Jeszcze na gwarancji. :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-21 14:45
To ja się wypowiem jako użytkownik wielu tabletów.

Ten sprzęt tak szybko się zmienia, że nie warto zbyt dużo w niego inwestować. Nie chodzi o możliwości ale o trwałość.
Producenci myślą również o sobie i zależy im aby użytkownik jak najczęściej zmieniał sprzęt na nowy.
I tu mają rację ,naprawy są nieopłacalne.
kosztują dużo a i tak sprzęt jest stary np.trzy letni.
Dlatego tańsze opcje są bezpieczniejsze bo wtedy strata sprzętu mniej boli ;-) a zakup nowego nie tak kosztowny.

Ale wybór należy do Ciebie ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-21 14:51
Tańszy oznacza:
* gorsza matryca
co za tym idzie:
- męczenie wzroku
- mniej czuły ekran
- mniej dokładny

* mniej dodatków
- brak GPS
- brak modemu 3G/4G
- brak slotu na dodatkową pamięć

* gorsza jakość wykonania
* słapsza trwałość

I co najważniejsze:
* słabszy procesor
* mniej pamięci RAM
* starszej generacj pamięci RAM (DDR2)
co powoduje:
- wolniejszą pracę

* mniej pamięci operacyjnej:
- zapychanie się pamięci powodujące zwiechy.

To że sprzęt się starzeje to jest normalne, nigdy nie jesteśmy w stanie nadgonić nowinek technologicznych co nie oznacza, że mamy kupować taniochę.

Droższy sprzęt to lepsze wykonanie oraz wyższy komfort pracy.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-21 15:04
Ok. ale trzeba brać pod uwagę ile z tych nowości będzie
Tobie potrzebne teraz.
Ile razy skorzystasz z tych udogodnień za które musisz zapłacić 50% więcej.
To wydaje mi się ważniejsze niż super nówka z nowościami z którymi zwykły użytkownik nic nie potrafi zrobić.

Tablet to namiastka innego sprzętu, nie podstawowy komputer.
ile razy musimy z niego korzystać? Najczęściej w podróży. A jak często podróżujemy?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-21 15:12
Wymieniłem to co istotne, ale najistotniejsze i to podnosi cenę to procesor i pamięci RAM
Chodzi nie o gadżety, ale o komfort pracy.
Starszej generacji procesor to poowlniejsza praca, nie tylko samego tableta, ale i otwieranych storn bez wzgldu na szybkość łacza intenretowego, na to tez ma wpływ ilość oraz rodzaj pamięci RAM.
Wyświetlacz to nasze zdrowie - im wyraźniejszy tym mniej męczy oczy, dokładność dotyku, czy jest to multitouch (10 punktowy) to tez ma znaczenie bo są osoby co używają więcej niż jednego palca do posługiwania się tabletem.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-22 00:44
Nie wiem ile palców używasz do obsługi "tableta", ale sądzę że wcale, a wiedzę na ten temat wyczytałeś np. na stronach Komputronik
Szkoda ,że nie NASA ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-22 00:56 Zmieniony 2015-11-22 01:39
Przepraszam, że smiałem podważyć twój autorytet w tej dziedzinie, ale nie mogłem się powtrzymać czytając te brednie. Chciałeś zabłysnąć w temacie, ale okazało się, że nie masz o tym bladego pojęcia.
Żal mi ciebie bo dla takich jak ty nie ma nadziei.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-22 07:15
Tak się składa ,że ja jestem użytkownikiem a Ty się kreujesz na autorytet (alfa i omega) i jak zwykle nie dostrzegłeś takiego niansu że ja nie podważam Twojej wiedzy w temacie a wyraziłem swoją opinie. A to zupełnie inny temat :-) jak żal i nadzieja .
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-22 12:20 Zmieniony 2015-11-22 12:38

>Tak się składa ,że ja jestem użytkownikiem<


Tak się składa, że ja jestem serwisantem tego typu sprzętu - i żeby ci się nie pomyliło "serwisant" to nie ten co serwuje, ten to tenisista.

Co do podważania autorytetu - chcialem zauważyć, że ja też nie podważyłem twojego, zwrócilem tylko uwage na istotne elementy tableta, które wpływają na komfort pracy, ale niestety równiez na cenę tegoż tableta i otrzymałem odpowiedź jaka otrzymałem.

Jesteś osobą nie uznajacą sprzeciwu, nie uznającą innego zdania niż twoje - to ty się zachowujesz jak Alfa tylko do tego trzeba mieć i wiedzę i jaja.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-22 09:27
Gollum "błąd skryptu" takie okienko mi się wyświetla na moim laptopie. Co z tym zrobić?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-22 10:32

>"błąd skryptu"


Nie jestem ekspertem ani wróżką ale śmiem przypuszczać, że włączyłaś "ignoruj" temu, który w swoim chocholim tańcu napisze, że
W konserwatorium produkują konserwy :-)
Pozdrawiam
Tadeusz :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-11-22 10:51
Nie trafiłeś, nie włączyłam ignoruj. :-) To okienko z "błąd skryptu" pojawia się nie na forum , tylko na stronkach, które włączam. W okienku jest również pytanie czy kontynuować wykonanie skryptu, a kiedy klikam "nie", to znika i jest ok.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-22 12:22
Liduś - miło Cię widzieć.
Ucaowania dla pięknej Pani :*
Czy ten błąd skryptu wyskakuje na każdej przeglądarce?
Czy wyskakuje na każdej stronie intenretowej?
Sprawdź datę (w prawym dolnym rogu) czy jest aktualna.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-22 13:53
Gollum to nie od daty zależy. U mnie też ten problem występuje (XP) a data jest na pewno Ok. Wcześniej było to częste, wielokrotne w czasie dnia a ostatnio się uspokoiło i zdarza się sporadycznie. Nic nie robiłem w tej sprawie. Chyba, że zainstalowanie Adblock Plusa pomogło ?
                                                  Waldi.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-22 14:45
Dzięki za info :-)
Mam zbyt mało informacji stąd pytania.
Błąd skryptu - to może być problem z javą, ale niekoniecznie.
Jeśi adblock by to blokował oznaczaloby, ze jest to reklama która ma problemy z wyświetleniem - java :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-22 15:00
Liduś - jeszcze jedno - miloby było gdybm to zobaczył.
Nie wiem czy potrafisz zrobić screen'a :-)

jeśli nie to:
Jak się bład pojawi wciśnij na klawiaturze przycisk prt.scr (chodzi o print screen - różnie go nazywają na klawiaturze, ja mam np. PTSC)
Teraz otwirasz np. Paint - jest w każdym windowsie i wciskasz (po uruchomieniu programu) Ctrl+V (czyli wklej) - obraz zostanie wklejony do Paint'a - klikasz Plik -> Zapisz jako -> wpisujesz nazwę i wybierasz rodzaj pliku JPEG.
Teraz otwierasz sronę www.ifotos.pl i tu jest przycisk "Wstaw" - klikasz i wskazujesz ten zapisany obraz i wciskasz przycisk "wrzucaj" - po chwili masz obraz na stronie - podaj tu link.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-22 15:39

>problemy z wyświetleniem - java <


To może być dobry trop. Bo u mnie (XP) brak wsparcia powoduje, że Javy wcale nie mam.
                                              Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-22 16:16
Pobierz najnowszą i zainstaluj - nie przejmuj się informacjami.
Ja tydzień temu w pracy na XP zaisntalowałem Javę 8 :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-22 17:44

>Pobierz najnowszą i zainstaluj - nie przejmuj się informacjami.


Ja tydzień temu w pracy na XP zaisntalowałem Javę 8 :-)<

Nieraz próbowałem  i zawsze wyskakuje jakiś błąd, Zaraz ponownie spróbuję.
                                        Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-22 17:49
Pobierz stąd:
KLIK
Wypakuj i uruchom instalatora - musisz mieć połazenie z netem.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-22 19:02 Zmieniony 2015-11-22 19:04
          Pobrałem trochę wcześniej z innego miejsca wersję 8.1. Dała się zainstalować. widać Microsoft jakieś okno w XP otworzył. Ale samo jej działanie ( używam do tworzenia wykresów spółek giełdowych) jest jak na razie fatalne. Wyskakiwały mi różne okna o złym działaniu ( niestety większość po angielsku) z różnymi zakładkami do kliknięcia. Klikałem trochę losowo aż w końcu coś musiałem dobrze trafić bo jak na razie działa poprawnie. Zobaczę co będzie dalej a szczególnie jutro.
                                      Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-22 19:13
Czas powoli się szykowac na przesiadkę - na nowszy system. Z XP będzie coraz więcej problemów, coraz mniej producentów oprogramowania daje wsparcie dla tego systemu.
System nie jest już od zeszlego roku wspierany żadnymi łatkami więc staje coraz bardziej dziurawym i narażonym na ataki systemem.
Jeszcze przeglądarki się aktualizują, ale może się tak stać, że przestaną i wówczas nawet przelwu nie zrobimy bo nas strona bankowa nie wpuści - i dobrze, bo działanie na nieaktualnej przeglądarce jest ryzykowne.
Program antywirusowy to nie wszystko, powiem więcej - w dzisiejszych czasach to praktycznie nic, albo niewiele.
Sam wiceprezes d.s. bezpieczeństwa w Symantec powiedział, ze oprogramowanie antywirusowe jest martwe - nie bedę tu się rozpisywał:
ŹRÓDŁO
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-11-22 19:29 Zmieniony 2015-11-22 19:34

>nawet przelwu nie zrobimy bo nas strona bankowa nie wpuści -<


O tym to się już z pół roku temu przekonałem bo mój IE do banku nie pozwala wejść ..:-(  Dobrze, że FF działa bez zarzutu :-)
                                      Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-22 15:40 Zmieniony 2015-11-22 15:43
Dzięki za zainteresowanie moją sprawą. :-)
Włączyłam i wyłączyłam laptopa i teraz nie ma tego okienka. To jest tak jak mówił WzK, pojawia się i znika. Teraz nie ma.

Jak jest, to wygląda tak: małe okienko pojawia się na np. otwartej stronie WP lub onet. W środku okienka napis "błąd skryptu". Pod spodem jest nr tego chyba skryptu, a na samym dole napis czy mam kontynuować tworzenie skryptu. Tak   Nie.  Jak kliknę nie, to okienko znika i pojawia się nowe , ale z innym numerem. Kilka moich kliknięć i się uspokaja.

Mam win 8,1
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-22 16:28
Więc to nie wina Javy bo 8.1 ma nanowszą wersję.
Nadal nie wiem jaka przeglądarka - czyli czy to:
Internet Explorer
Firefox
Opera
Google Chrome

Google chrome możesz od razu odinstlaować - najbardziej zasyfiona przeglądarka.
To pierwszy krok.
Drugi to zaisntaluj sobie do Firefox oraz do Opery (w zależności którą używasz) dodatek uBlock Orygin
Jak zainstlaować?
Dla Firefox:
KLIK
Kliknij tylko przycisk Zainstaluj (lub Dodaj do Opery)
Jest zdecydowanie lepszy od AdBlock i innych tego typu

Dla Opery:
KLIK
Kliknij tylko przycisk Zainstaluj (lub Dodaj do Opery)

Teraz pobierz program AdwCleaner
KLIK

Po poraniu kliknij prawym myszy i opcja "Uruchom jako administrator"
Po uruhomieniu jest zapytanie o licencję - klikamy przycisk po lewej lub od razu spację
Teraz klikamy w uruchomionym programie przycisk "Skanuj" (Scan)
Po zakończeniu skanowania (nic nie zmieniamy, nic nie odznaczamy) klikamy przycisk "Usuń" (Clean)
Na wyskakujące komunikaty reagujemy klikając przycisk "OK"
Nastąpi ponowne uruchomienie komputera
Po ponownym uruchomienieu komputera pojawi sie notatnik który pokaże co usunął program
To powinno wystarczyć.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-22 16:30
Internet explorer, ale teraz się uspokoiło więc poczekam "do następnego razu". Dzięki za zainteresowanie. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-22 19:15
Lidka, Gollum!
Pytania Lidki i odpowiedzi fachowe Golluma przypomniały mi taką wymianę korespondencji "informatycznej"

W ubiegłym roku zmieniłam CHŁOPAKA na MĘŻA i zauważyłam znaczny spadek wydajności działania, w szczególności w aplikacjach KWIATY i BIŻUTERIA, które działały bez zarzutu w CHŁOPAKU!
Dodatkowo MĄŻ - widocznie samoistnie - odinstalował kilka bardzo wartościowych programów takich jak ROMANS i ZAINTERESOWANIE, a w zamian zainstalował zupełnie przeze mnie niechciane aplikacje KOMPUTER i SPORT.
ROZMOWA nie działa zupełnie a aplikacja SPRZĄTANIE DOMU po prostu zawiesza system.
Uruchamiałam aplikacje wsparcia KŁÓTNIA, aby naprawić problem ale bezskutecznie.
Co robić?
Desperatka!


A oto odpowiedź.

Droga Desperatko!
Na wstępie pragniemy zwrócić twoją uwagę na fakt, iż CHŁOPAK jest pakietem rozrywkowym, podczas gdy MĄŻ jest systemem operacyjnym.
Spróbuj wprowadzić komendę C:\\\MYSLALAM_ZE_MNIE_KOCHASZ włączyć ŁZY oraz zainstalować WINĘ. Jeżeli wszystko zadziała jak powinno, MĄŻ powinien automatycznie włączyć aplikacje BIŻUTERIA i KWIATY.
Pamiętaj jednak, iż nadużywanie tych aplikacji może doprowadzić MĘŻA do wystąpienia błędu GROBOWA CISZA lub PIWO.
PIWO jest bardzo nieprzyjemnym programem, który w pewnych sytuacjach może włączyć plik GLOSNE_CHRAPANIE.MP3.
Cokolwiek byś nie robiła, pamiętaj jednak, żeby nie instalować TEŚCIOWEJ

Pozdrawiamy,
SERWIS WSPARCIA TECHNICZNEGO
:-) :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 122) (2417196 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill