www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wspomnienia (Strona 106) (1702913 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 109 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-07-23 15:38

>Ale czy z powodu sprzętowego sentymentu mamy skandować " Komuno wróć " ? !<


Tego nie powiedziałam. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-07-23 15:31
Masz rację Lidka,
w latach 70-tych kupiłem lodówkę Mińsk i pralkę automatyczną Candy i działały "do znudzenia" Lodówka jeszcze służy nam na działce jako "rezerwa letnia" a pralka została wymieniona ze względu na ograniczoną ilość programów.
A teraz przykład współczesny. Jednorazowo kupiłem dwa telewizory LCD m-ki Toshiba, pierwszy zepsuł się 3 miesiące po gwarancji a u mnie jeszcze działa ale objawy ma już podobne do tych w uszkodzonym TV u córki. A o długowieczności np. telewizorów starego typu niech świadczy fakt, że w poszczególnych pokojach mam Thomsona i Sony, które działają od niepamiętnych lat.
Pozdrawiam słonecznie z Warszawy :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-23 15:41
Niektóre sprzęty wymieniałam ze względu na ich wielkość, a nie dlatego, że przestały działać. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-07-23 15:57

>Tego nie powiedziałam. :-)<


Wszyscy wiemy, że nie powiedziałaś bo się nawet nie da :-))))). Od razu przypominam, że nie napisałaś. :-)))))
A po za tym myślę, że zrozumiałaś, że moje pytanie o skandowanie było retoryczne i lekko prześmiewcze :-)))))
                                         Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-07-23 16:30
Ok. :-))))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-07-23 15:58
Zgadza się, np. telewizory starego typu zajmowały dużo miejsca i brudziły ścianę z tyłu :-)
Dawno temu kupiłem pierwszą kuchnię mikrofalową w Leningradzie, była to japońska licencja ale produkt CCCP a ważyła ta "pieczka" tyle, że jeden silny mężczyzna miałby problem to to podnieść. Teraz też stoi w piwnicy na działce jako "obiekt muzealny" a przy okazji jako chlebak :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-23 16:34
A wszystkie te sprzęty "ciężko zdobyte", a raczej "wystane" w kilometrowych kolejkach. Pamiętam pierwsze meble do mojego mieszkania. Kupiłam je tylko dlatego, że ktoś z kolejki zrezygnował.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-07-23 16:39

>A wszystkie te sprzęty "ciężko zdobyte", a raczej "wystane" w kilometrowych kolejkach


ale za to jak bardzo cenione :-)
A ile rzeczy kupowało się "bo były". Sam kupiłem froterkę do podłogi, którą może 2-3 razy używaliśmy :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-23 17:10
Froterkę, taką wielką i ciężką, to pamiętam z dzieciństwa.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-07-23 17:18
Zgadza się, duża i ciężka :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-07-23 19:26
"Za moich czasów..." ;-) Toż to forum O.N. a nie "wspominaczy" początków ubiegłego wieku ;-)

Ja dzisiaj zobaczyłam cukinię i zapachniało mi :-) i wspomnienia mnie naszły :-) Na kolację zrobiłam leczo :-)

Zapach, smak i warzywo lub owoc też mogą budzić miłe wspomnienia :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-23 19:37

>Toż to forum O.N. a nie "wspominaczy" początków ubiegłego wieku ;-)


<
Właśnie taka "ubiegłowieczna" jestem. :-)

>Zapach, smak i warzywo lub owoc też mogą budzić miłe wspomnienia :-) <


I to jakie cudne. :-))))))))))) Szczególnie te "owoce" skrycie "zrywane". Pierwsze miłości. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-07-23 20:01 Zmieniony 2015-07-23 20:04
;-) u mnie trochę dalej czasowo...to nie była "pierwsza miłość", ale chyba ostatnia.

>Właśnie taka "ubiegłowieczna" jestem<


nie widać na forum :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-07-23 20:33
Miła jesteś. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-07-23 22:22
Masz telewizor kolorowy, maszynę do szycia czy encyklopedię pięcio (później była sześcio plus atlas)było się kimś i uchodziło się w jakimkolwiek towarzystwie za człowieka z kontaktami ;-) . Znajomości to było to, później tylko trzy doby w kolejce odstać i już się miało wymarzoną kurtkę skórzaną...To nic że trochę za długa i jakby za szeroka...pani Basia poprawi;) . Ważne że jest .Teraz centrum handlowe- bo wygodnie i ruszasz samochodem . Jak możesz wybierać to wybierasz centrum z parkingiem, żeby się nienachodzić i dwie godziny z okładem chodzisz i przebierasz, przymierzasz, rezygnujesz . Po dwóch godzinach - z okładem opkowany/a firmowymi reklamówkami pakujesz się do samochodu i dziękujesz: sobie i opatrzności, że samochód masz pod nosem . Już w drodze do domu planując następną wizytę w centrum, by wykorzystać punkty rabatowe jakie przy okazji dzisiejszych zakupów otrzymałaś . Bo na konsumpcji opiera się cała gospodarka . Pozdrawuam i znikam na zakupach amalian ;-).
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-07-24 21:23
Fajnie to opisałeś i tak to w rzeczywistości obecnie wygląda :-( Tyle, że ja olewam punkty rabatowe, moja mama była "obrzydliwie" wybredna, a ja nosiłam Jej dzwony, kloszowy płaszcz i obecnie rurki ;-) Tyle, że 'rurki" z peweksu wranglera? Nie wiem czy dobrze napisałam, ale nie tak dawno chciałam kupić w końcu porządne spodnie iiii... wszystkie niby levis itp, ale szmelc :-( Wranglerów nie widziałam :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-08-06 10:26
Pamiętacie z dawniejszych lat takie upały jakie są w tym tygodniu?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-08-06 10:39
I kogo pytasz, jak na forum same nastolatki ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-08-06 10:45
Tak, albo tacy jak ja, którzy już nie pamiętają. :-))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-08-06 10:48
Ja pamiętam, że jak przychodziły wakacje to prawie codziennie chodzilo się na basen bo były upały, a teraz jak się trafi lato gorące to wszyscy narzekają :-)
Jest lato i ma być gorąco - kiedy ma być gorąco - zimą?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-08-06 12:36

>- kiedy ma być gorąco - zimą? <


Taaak !!! Ja chcę upały zimą :-))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-08-06 12:49
Też bym chciał i nie mialbym nic przeciwko gdyby zimy nie było wcale.
Chęteni bym zamieszkał w kraku gdzie zimy nie ma - Sycylia? Neapol - tu wprawdzie jest, ale jest tam 5 stopni na plus i już krzyczą, że jest mróz :D
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-08-06 17:48
Ja wolę chłodniejsze klimaty. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-08-06 18:13
np. zimne piwo?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-08-06 18:32
Powiedzmy zimne lody. :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-08-06 19:06
Coś mi się skojarzyło, ale jest niesmaczne :D

Każdy ma swoje upodobania - ja najbardziej z lodów lubię właśnie piwo :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-21 14:29
Bogusław Kaczyński nie żyje.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-04 10:17
Wspominam lata młodości, kiedy można było  jeść pączki bez ograniczeń. Opowiedzcie jakie są Wasze wspomnienia związane z tłustym czwartkiem. Były zawody w jedzeniu pączków? A może coś innego? :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-02-04 14:15

>Opowiedzcie jakie są Wasze wspomnienia związane z tłustym czwartkiem


W latach szkolnych to był zawsze dzień "na luzie" :-)
Ktoś przyniósł adapter, płyty a później to już był magnetofon ale najważniejsze to luz, muzyka, pączki i dobra zabawa.
O nauce tego dnia nie mogło być mowy :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-04 14:22
Nawet jak już pracowałam, to w tym dniu zawsze ktoś szedł po pączki i nikt sobie ich nie żałował. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-02-04 15:38

>Nawet jak już pracowałam ...


Ale w pracy to już jednak trzeba było "coś robić" a w szkole .... luzik :-)
Wpadam między zupą a drugim więc teraz wnuki "regulują" mój zegarek :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-04 15:49

> "coś robić"<


Mało powiedziane, ale jak człowiek młody , to na wszystko znajdzie czas. :-))))))))
Nadrzędny - Autor moniaa22 Dodany 2016-02-15 12:54
Jak finansowo dobrze stoisz to czas znajdziesz, natomiast jakby pieniążków zaczęło Tobie brakować to wtedy pojawiają się problemy... Ja to np. chciałabym sobie pójść do http://bureniusz.pl/fotografia-dziecieca-gdansk ze swoim dzieckiem. Tylko co z tego, że tam się wybiorę jak potem będę musiała oszczędzać dosłownie na wszystkim przez cały miesiąc, żeby jakoś przetrwać godnie do wypłaty?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-02-15 13:21
Idź i nie wracaj.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-02-15 16:22
A co ta Twoja reklama ma do wątku "Wspomnienia"?
Nadrzędny Autor Adelcia Dodany 2020-03-06 19:06
Niestety ten fotograf nie cieszy się dobrą opinią. W Trójmieście zdecydowanie bardziej polecam Panią Olgę z https://lovelifefoto.pl/ Ma własne studio w Gdańsku Oliwie, ale wykonuje także fotografie w plenerze oraz w domu klienta. Sama robiłam sesję ciążową i noworodkową. Od kilku lat przywołują one u mnie wspaniałe wspomnienia. Widać po nich jak szybko życie płynie. To na prawdę niesamowite. Takie zdjęcia to niezapomniane przeżycie oraz późniejsza radość.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-09 20:20
Jutro rocznica katastrofy smoleńskiej. Wspomnienie Prezydenta Kaczyńskiego i jego żony. Co mówi o nich córka? Szczególnie o matce. Proszę poczytajcie.

http://kobieta.wp.pl/kat,132002,title,Ania-z-Zielonego-Wzgorza-czyli-Maria-Kaczynska-w-oczach-swojej-corki,wid,18256433,wiadomosc.html?ticaid=116cdc&_ticrsn=3
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-10 08:24
I przejmujące wspomnienie p. Gosiewskiej. Szczególną wymowę mają jej słowa:
"Kiedy dotarliśmy na miejsce tragedii zobaczyłam fragmenty samolotu, porozrzucanej odzieży i... trzy ciała leżące w błocie, przykryte brudną szmatą. I sowieckich sołdatów w długich buciorach przechodzących nad nimi jak nad kłodami drewna. Nie było ochrony prezydenckiej, nie było Flagi mojego Kraju. W błocie na rosyjskiej ziemi leżał Prezydent mojego Kraju Lech Kaczyński, Prezydent Kaczorowski i Marszałek Putra. I chociaż od jakiegoś czasu była już tu delegacja rządowa, nie było państwa polskiego. Nie było go też w kolejnych dniach, gdy śledztwo oddano w ręce rosyjskie. Nie było go przez te wszystkie lata."

http://m.niezalezna.pl/78835-wstrzasajace-wspomnienie-ze-smolenska-ciala-lezace-w-blocie-przykryte-brudna-szmata
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-04-10 10:05
Czy w tym dniu powinno cytować sie Małgorzate Gosiewską?I akurat ty?:-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-10 10:12
Powiedz jaśniej, bo nie rozumiem.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-04-10 13:47
Lidian,ty kapłanka domowego ogniska,prawdomówna wyrocznia,anioł cnót i zasad nie znasz bujnej historii MG?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-10 17:15
To jako zwykła kobieta z całym bagażem życiowych wzlotów i upadków odpowiadam, że nie interesuje mnie "bujna historia" życia (jak mówisz) tej osoby. Ja jej po prostu po ludzku współczuję.  Wiem jak trudne życiowe doświadczenie ją (i innych, którzy stracili bliskich) spotkało. Nie masz co ironizować kiedy jest mowa o takim nieszczęściu, bo to świadczy tylko o Tobie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-10 17:32

>Nie masz co ironizować<


Lidian! Ależ przecież zasłużyłaś sobie na ironizowanie, a nazwanie Cię "prawdomówną wyrocznią" celnie pokazuje to, że rzucasz na innych oszczerstwa. Sam tego doświadczyłem o czym doskonale wiesz. Zatem proszę, nie unoś się.........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-10 17:47
Już Ci WzK wybaczyłam to co o mnie wygadujesz, a teraz uszanuj chociaż pamięć tych, o których tu mówimy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-10 17:53

>uszanuj chociaż pamięć<


A cóż ma jedno z drugim wspólnego?? To przecież dwie oddzielne sprawy: Twoje oszczerstwo i wypadek lotniczy. Nie widzę związku.........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-10 18:00
Dobrze, że chociaż to nie jest moją winą.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-10 18:09
Oczywiście, że to nie jest Twoją winą. Ja wspominam kłamstwo jakie na mój temat napisałaś"

Nigdy, nigdy nie życzyłem źle ludziom Kościoła

A tak kłamałaś :

    >-/- Autor lidian Dodany 2016-01-10 10:33 <

    >WzK.    źle życzysz ludziom kościoła<

Jakoś do dzisiaj za Twoje oszczerstwo nie doczekałem się przeproszenia. Wstyd!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-10 18:14
Rzeczywiście , wspominaj, a żebyś czasami nie zapomniał, to napisz sobie na czole.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-10 18:20

>to napisz sobie na czole. <


Jak widać nerwy Ci puszczają. A nie tędy droga......... Wystarczyłoby gdybyś napisała magiczne słowo..........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-10 18:25
Powiedziałam to z całym spokojem, a przepraszać Ciebie nie mam za co.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wspomnienia (Strona 106) (1702913 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 109 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill