www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 63) (1292083 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-15 16:25
Eee chyba nie, bo to nie te posty zostały usunięte.
To został usunięty z wątku Muzyka to moja pasja - co tam poleciałem "sianem"
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-02-15 16:50
Jak pasja to pasja. :-)))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-15 16:43
aby stało się co się mieć stało - w końcu to wątek Tylko miłe słowa:

Myśl wątku:
Miłe miłemu miło miłować
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-15 16:50
:-))))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-02-16 20:14
Dla kumatych:
https://youtu.be/fDjY2VcLq7o

No i coooo Lidzia?! Brakło ludzi? Słów? A może Ty i Tadeusz jesteście problemem? Pomyśl w bezsenną noc :-) Do posłuchania polecam Ela :-) Wierzył w Boga...

"Miłe słowa": spadam ;-) mam robotę :-(
Nadrzędny Autor Ryndo22 Dodany 2016-04-24 14:35
co to wg. za temin "importowane swieto"
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-02-17 16:09
Nie wiem jak u  Was, ale u mnie sypie śnieg. Miłego popołudnia Wam życzę. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-19 08:55
Witam Was gorąco choć za oknem jeszcze mróz trzyma. :-))))
Nadrzędny Autor Ryndo22 Dodany 2016-04-24 14:35
witam wiatm a za oknem słoneczko :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-03-06 13:32
Witajcie. :-) Życzę Wszystkim dobrego popołudnia i mądrych , ubogacających przemyśleń wielkopostnych. :-)
https://www.youtube.com/watch?v=hiLW94zadfE
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-08 09:55 Zmieniony 2016-03-08 09:59
Dzień Kobiet. :-) Życzę Wam miłe Panie zdrowia, szczęścia, pomyślności, niech Wasza praca, Wasze zaangażowanie będzie zawsze docenione. Uśmiechajcie się często, bo Wasz promienny uśmiech może zdziałać "cuda".

https://www.youtube.com/watch?v=uFAoM2-mGU0
Nadrzędny - Autor PolkaMatka Dodany 2016-03-08 12:02
Dziękuję bardzo :-) Wszystkiego najlepszego kochane kobiety od drugiej kobiety :-)
Nadrzędny - Autor Wiki89 Dodany 2016-03-08 22:55
Przyłączam się do życzeń. Życzeń nigdy dość.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-03-09 13:21
To kobiety musza składac sobie same życzenia?https://www.youtube.com/watch?v=hCUgkUUufBo
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-03-09 14:12
Życzenia złożyłem wczoraj w wątku " Co mi w duszy gra" wraz z załącznikiem :-)
Proszę zobacz i posłuchaj. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-10 12:16
Dziś mamy Dzień Mężczyzny. :-) Panowie wszystkiego najlepszego. Niech się spełnią wszystkie Wasze marzenia, a kobiety niech Was kochają. :-))))
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-03-10 15:12
A dziękujemy:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-17 17:04
Witam Was. Dziś u nas piękna słoneczna pogoda. Przyroda budzi się do życia. Oby w Święta była taka pogoda. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-04-28 11:26
Cześć Lidko :-) . Witam i o zdrowie pytam . Dzisiaj jestem podbudowany piękną, słoneczną pogodą i znowu żyć się chce. Tylko czekać, aż wszystko się zazieleni i mlecze obleką łąkiw żółty szlafrok . A chodniki w miastach upstrzone białym g.... będą nam torem przeszkód:(((. Pozdrawiam wszystkich: tych co wdepli czy wjechali . 
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-04-28 14:07
Witaj. :-) Miło Cię tu "widzieć". U mnie mimo chłodu zieleń jest wszędzie , a mlecze już kwitną. Śliwki mirabelki już zdążyły przekwitnąć. Zapach tego kwiecia był piękny. Tak, chce się żyć. :-))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-03-20 09:08
  W I O S N A :-))))))))))))

Miłego dnia. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-21 22:02
Duchowe rady Ojca Pio

      "Nie zastanawiaj się nad tym, dlaczego cierpisz; nie szukaj odpowiedzi (na pytania), ale idź zdecydowanie naprzód. Jezus nie pozwoli na to, by wyrządzono Ci krzywdę czy spowodowano zatratę. Obyś tylko sam(a) się nie zatracił(a) i trwał(a) w postanowieniach. A więc głowa do góry! Choćby świat wywrócił się do góry nogami, choćby ciemności ogarnęły wszystko, a świat był w ogniu i chaosie - nic nie powinno napawać Twojej duszy niepokojem, gdyż Bóg jest z Tobą i swoją mocą podtrzyma Cię w boju (...)".
Nadrzędny - Autor betuśka Dodany 2016-04-01 14:40
Cieszmy się tym co jest. Naprawdę szkoda na spory czasu i emocji.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-04-02 18:59
A kto Ty jesteś? Może przedstaw się, napisz trochę o sobie?
Nick nowy, może forumowicz "stary"? Pozostali "znają" się, a Ty tak z doskoku nam hasła wygłaszasz :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-07 07:48
Dobrego dnia, pozytywnego myślenia oraz słońca w sercu wszystkim Wam życzę. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:43
A dziękować, dziękować i wzajemnie :-)

No to spadam ;-)

Oj, zapomniałam - macie dobry wpływ ;-)

Mam pytanie, które męczy mnie od tygodnia :-( ale to bardziej pasuje do "co mi w duszy..."
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-07 13:47

>Mam pytanie, które męczy mnie od tygodnia :-( <


I tak długo z tym chodzisz?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:49
Poważne, rozmawiałam z kol.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-07 13:51
Pomogło?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 14:04
Tu nie ma pomogło, czy nie. Zajrzyj do co mi w duszy, napis. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-04-07 14:25
Ok. Już wiem.
Nadrzędny - Autor Raster20 Dodany 2016-04-23 18:06
miłęgo dnia! dziękujemy
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-04-25 20:47
A za co Ty mi dziękujesz Raster20?!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-09 14:17
Cieszę się bardzo, kiedy widzę, że następna osoba z zespołem Downa robi karierę i zostaje twarzą znanej marki kosmetycznej. Niedawno czytałam o modelce z tym samym schorzeniem. Może tak osoby popierające aborcję spojrzą im w oczy i powiedzą , że namawiają matki takich dzieci na zabieg. Ciekawe czy miałyby tyle odwagi żeby to powiedzieć.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-04-09 16:34
Lidia: spokojnie, spokojnie.

Taki argument można też "wystrzelić" w drugą stronę: że owszem: jedna, dwie, pięćdziesiąt a nawet pięćdziesiąt tysięcy osób z Zespołem Downa odnosi w życiu względny sukces, ale są następne setki tysięcy, które (z różnych przyczyn) pozostają do końca  życia pod opieką rodzin (które się boją, że sobie nie poradzą).

Kojarzę co najmniej kilka inicjatyw, w których ludzie próbują budować (w ramach fundacji i stowarzyszeń) domy samopomocowe dla osób z ZD, bo rodziny realnie się boją, że dorosła osoba z ZD nie poradzi sobie sama, jak bliskich zabraknie. Problem polega na tym, że działający dom tego typu dla kilku, kilkunastu osób to są setki tysięcy złotych. Przykład z mojej okolicy: projekt fundacji MALWA.

Opiekowanie się człowiekiem tak głęboko niesamodzielnym jest trudne. Nie popieram aborcji eugenicznej, ale też uważam, że z ludzkich dramatów nie warto robić "amunicji" w sporze o aborcję (najlepszą rzeczą jaką mogę robić, jest po prostu na swoich możliwości pomagać ludziom, którzy podejmują się opieki nad taką osobą). Bo Ty możesz zapytać, czy ktoś miałby odwagę powiedzieć, że namawia do aborcji, a on może zapytać, czy miałabyś odwagę przyjąć np. dwuletnie dziecko z ZD pod dożywotnią opiekę swojej rodziny.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-09 17:30
Wraz z ustawą zakazującą aborcji powinno wejść w życie szereg przepisów o pomocy, zarówno medycznej jak i psychologicznej czy materialnej. Wiem, że to brzmi jak bajka, ale jest możliwe.

Znam blisko osoby wychowujące niepełnosprawne dzieci (są to różne niepełnosprawności) i wiem z jakimi problemami się zmagają. Wiem jak się martwią o ich przyszłość, ale wiem też, że nie poddały by się aborcji gdyby mogły cofnąć czas.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-04-09 18:15 Zmieniony 2016-04-09 18:22

> szereg przepisów o pomocy, zarówno medycznej jak i psychologicznej czy materialnej. Wiem, że to brzmi jak bajka, ale jest możliwe.


Wiele rzeczy jest teoretycznie możliwych. Pytanie, czy są praktycznie wykonalne. Ne jestem pewna, jaką pomoc dałoby się uchwalić "wraz z" zakazem aborcji np. dzisiaj, ani czy ludzie, którzy chcą ten zakaz uchwalić, chcą także uchwalić takie ustawy.

Jest też droga "bezpaństwowa", w której w taką pomoc angażują się naprawdę mocno ludzie wierzący, że aborcja jest złem (a więc m.in. chrześcijanie różnych wyznań) i na gruncie tej pomocy mogą właśnie powiedzieć: my się dzieckiem zajmiemy, jeśli Pani urodzi, a jeśli to konieczne, obejmiemy Panią terapią i opieką psychologiczną.

Czuję się w obowiązku wybierać posłów, którzy deklarują, że nie są za rozszerzeniem prawa do aborcji i że poparli by rozsądne ustawy które ją ograniczają dalej (lub nawet prowadzą do jej delegalizacji) - żyjemy w demokracji, czyli teoretycznie w ustroju, w którym decyzje są wynikiem poglądów obywateli, więc i ja muszę deklarować swój pogląd, a mam taki, że aborcja jest moralnym złem. Ale myślę, też, że BARDZO ważne jest nie tyle np. kłócenie się ze zwolennikami aborcji, że powinna być nielegalna, co udowadnianie życiem, że naprawdę interesuje mnie (nas) godność tych ludzi, a nie tylko to, że się jakoś urodzą.

Podobnie, najlepszą znaną mi odpowiedzią na dyskusje o eutanazji jest ruch hospicyjny. Spór na poziomie "Ja mówię, że eutanazja powinna być legalna! A ja mówię, że nie!" jest mniej skuteczny.

> ale wiem też, że nie poddały by się aborcji gdyby mogły cofnąć czas.


I to jest ich świadectwo życia. Ale nie moje, czy Twoje (o ile wiem, nie masz takiego dziecka, które będzie zależne do końca życia). Oni mają stuprocentowe prawo mówić: "powiedz mnie i mojemu dziecku w twarz, że namawiasz do zabijania takich, jak oni - ze to jest Twoim zdaniem rozwiązanie".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-09 19:08

>Oni mają stuprocentowe prawo mówić:......................<


Również mam prawo tak mówić, bo urodziłam się z niepełnosprawnością (pogłębioną przez lekarzy).
Mimo iż jestem przeciwna aborcji, to nie osądzam tych kobiet. Pozostawione same ze swoimi problemami stają przed tak tragicznym wyborem. Nikt oprócz Boga nie ma prawa ich osądzać.
Aborcja jest złem, wg mojej religii grzechem, ale grzeszyć czy nie grzeszyć, to decyduję ja. Przynajmniej tak powinno być. Dziękuję  Bogu, że mnie nie postawił przed takimi wyborami.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-04-09 19:35 Zmieniony 2016-04-09 19:39

> urodziłam się z niepełnosprawnością (pogłębioną przez lekarzy).


Ja przecież też. Ale jest różnica między mną, a osobą niepełnosprawną (nawet z dokładnie taką samą jednostką chorobową: MPD), która w wieku lat trzydziestu, czterdziestu nie umie sama zrobić sobie zakupów albo zapłacić czynszu za mieszkanie i to nie dlatego, że nie chce się nauczyć. Moje doświadczenie jest tak zupełnie inne, że - moim zdaniem - nie mam prawa mówić w imieniu rodziców dzieci, które praktycznie całe życie prawdopodobnie będą niesamodzielne (i tych dzieci, a później dorosłych). Ja im mam prawo (a może wręcz obowiązek) pomagać, jeśli mogę. Argumentu wolę z nich nie robić.

A tak w ogóle: pozdrawiam serdecznie (jak wiadomo, ja generalnie nie uczestniczę w rozmowach "towarzyskich" na forum, więc mało mami innych okazji)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-04-09 19:39
Dlatego powiedziałam, że nie nam osądzać.

Również pozdrawiam serdecznie. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-04-19 13:39
Amalian

>.Zmykam, bo dzisiaj muszę iść do dentysty a roboty wiele . Pozdrawiam amalian :-) .<


Mam nadzieję, że szybko wrócisz. Długo Cię nie było. Również pozdrawiam. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-23 07:11
Pięknego dnia wszystkim życzę. :-)))))))
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2016-04-23 07:57
Też życzę miłego dnia.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-04-23 12:07
Witm
Całuję rączki :*
Miłego miłym, a niemiłego niemiłym :-)
Nadrzędny - Autor Raster20 Dodany 2016-04-23 18:06
równiez wszystkim zycze ! :-)
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2016-04-24 09:21
Wszystkim życzę miłego dnia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-24 13:56
Witaj Sylwek, witajcie wszyscy tu zaglądający. I ja Wam życzę pięknego popołudnia. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-24 15:29
Właśnie u nas pada śnieg. :-)

A teraz deszcz i świeci słonko. :-)
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2016-04-25 08:00
A u mnie świeci piękne słoneczko i jest ciepło.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-04-26 07:44
Witam Was "śnieżnie" i życzę dobrego dnia. Niech Wam słonko zaświeci, bo u mnie się na to nie zapowiada. :-))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 63) (1292083 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill