www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 125) (2448016 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-15 19:23
Co do wad i zalet systemów, masz rację, lecz uważam, że największą wadą Windowsów był fakt, że były one płatne, nie wiem, jak z Windowsem10, podobno jest bezpłatny a podobno większość aplikacji jest płatna... Nie wiem, bo jeszcze nie miałem z nim do czynienia...
Jak dla mnie, to Ubuntu w pełni mi wystarcza i co najważniejsze jest systemem legalnym i bezpłatnym, a także łatwym w obsłudze...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-15 19:50
Windows 10 jest bezpłatną aktualizacją dla posiadaczy systemów Windows 7, 8 oraz 8.1.
Bezpłatna aktualizacja będzie trwała do 29 lipca 2016, po tym terminie będzie trzeba za 10kę zapłacić.

Czy to, że jest płatny jest wadą? Miałem na myśli inne "niedoskonałości", o tych linuxowych już wspominałem - podstawową wada Windowsa jest jego popularność i dlatego tez najwęcej wirusów jest pisanych pod windows'a.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-15 20:38 Zmieniony 2016-05-15 20:46
Jestem osobą działającą społecznie, więc jestem zmuszony do korzystania z komputera, a że mam bardzo małe możliwości finansowe, to wolę posiadać bezpłatne oprogramowanie.... A większość dystrybucji Linux'owych w tym także Ubuntu, więc nie muszę wydawać pieniędzy na system... :-) ;-) :-p
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-15 20:56
Ależ ja Cię nie namawiam do korzystania z Windows'a
Jak już pisałem - każdy ma wolny wybór.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-15 21:12
Ja tak samo nie namawiam Cię do korzystania z Linuxa, tylko poinformowałem, że mam Ubuntu 16.04...
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2016-05-15 20:16
Mam od pewnego czasu windows 10 zainstalowanego z komunikatu automatycznego. Prawdę mówiąc lepiej podobał mi się windows 8.1 bo 10a przypomina mi 7ę. Myślę że do lipca komunikat się sam pojawi. Czy nie warto czasem na coś poczekać? I jeszcze jedno są komunikaty że jak teraz nie pobierzesz (nie pamiętam co ale chyba chodziło o ofice) to zaoszczędzę 50% kasy więc nie jestem zainteresowana w ogóle płatnymi instalacjami nawet za 1gr
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-15 20:25
Komunikaty dotyczące Office to zupełnie inna brożka.
Czy warto czekać? A na co tu czekać, komunikat może sie nie pokazać - tak tez bywa.
Czy teraz czy później - co za różnica, nie ma co czekać na ostatnią chwilę bo może być za pno. NIczym nie ryzykuje instalując już teraz bo tak jak pisałem ma 30 dni na rezygnację, na powrót do poprzedniej wersji sytemu.
Instalując teraz zyskuje licencję dożywotnią na ten sprzęt i w każdej chwili może sformatowac dysk i zainstlaować system jaki otrzymał z zakupem laptopa, ale równiez bedzie mógł pobrać najnowszą wersję windows 10 i ją zainstalować bo będzie już miał licencję na ten system.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-05-16 17:54
Ma kto może jakiś domowy sposób na ból po wywróceniu się?Tato zaliczł wywrotkę z dwa tyg.temu,noga cała,lekko starty naskórek,nawet miał rtg i usg czy wszystko ok,nic nie naruszone a noga boli nadal,żadne olfeny nie pomagają,więc może ktoś,coś.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-05-16 19:06 Zmieniony 2016-05-16 19:08
Najprostsze sposoby bywają najskuteczniejsze :-)
Kanapa, pilot, telewizor, piwko. Tak przez 10 dni..... :-)
Nadrzędny - Autor weri Dodany 2016-05-17 19:16
jaki system najlepszy?
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-17 19:21
Najlepszy.
Nadrzędny Autor diana6 Dodany 2016-05-24 21:55
dzieki za pomoc
Nadrzędny Autor anialewandowska98 Dodany 2016-05-25 20:43
Osobiście uważam 10 za dobry system. jest bardzo przejrzysty i wolę go od 7
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-16 19:51
Masz sporo racji Norbi :-) W realu też mi ktoś zachwalał  Ubuntu :-) Każdy korzysta z systemu, który jest dla niego wygodny i się przyzwyczaił. Nie znam Linuxa, ale znam Vistę.

Na tym forum chyba wszyscy (prawie) lecą na dofinansowaniu, czyli komp. lapki czy notebooki lub inne tablety mają praktycznie za darmo. Ty chyba też się łapiesz.
Wiem z doświadczenia jedno: 9 lat temu kupiłam notebooka za 2 tysi. Wtedy były tylko w Viście te z kamerką. Wszyscy wyrzekali przyzwyczajeni do xp ;-) A ja miałam wszystkie programy i aplikacje w cenie :-) łącznie z MS office oryginalnym - nie jakimś badziewiem... Kilka programów graficznych fachowych itd itp. Antyvirus, zapora... Śmigał jak błyskawica - obecny nowy praktycznie taki sam. Po 8 l. padl dysk, po zmianie to już nie to ale... który z tych obecnych tyle wytrzyma? Który przez 8 l. bez naprawy, zmian itd. będzie działał?
Dodam, że dysk padł. bo... notebook spadł z ok. 5 m.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-05-16 20:36 Zmieniony 2016-05-16 21:08

>Na tym forum chyba wszyscy (prawie) lecą na dofinansowaniu, czyli komp. lapki czy notebooki lub inne tablety mają praktycznie za darmo. <


Dobrze napisałaś "chyba", bo ja nie "lecę na dofinansowaniu". :-) Mam jednak pytanie, czy teraz tak  "na piękne oczy" dostaje się dofinansowanie na sprzęt? Dawniej żeby otrzymać trzeba było się  uczyć,  firmę zakładać lub mieć schorzenie wymagające kompa do rehabilitacji. 
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-16 20:54
Raczej nie, bo mnie ofuknęły i stwierdziły, że... chodzę, mówię, więc nie potrzebuję... :-( To kupiłam za uciułane :-) Rozumiem, że dają dla dzieci np. z autyzmem bo można wyk. program...
Chociaż nigdy nie rozumiałam ich zasad :-( Tak na marginesie to wiem jedno: jak znasz Starostę i go poprosisz to dostaniesz na wszystko :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-17 08:02

>jak znasz Starostę i go poprosisz to dostaniesz na wszystko :-( <


Znam starostę bo to koleżanka ze szkolnej ławki, ale nie utrzymujemy znajomości. Nie w tym rzecz. Trzeba spełniać warunki ustalone w PCPR. U mnie stopień znaczny(w kategorii 10N lub kategoriach wzroku, słuchu) i nie korzystanie z programu w ciągu ostatnich 5-ciu lat. Spełniłem te warunki bo to był mój pierwszy wniosek a mam "grupę" od 10-ciu lat. Dofinansowanie przyznano, ale decydują o tym panie z PCPR właśnie a  nie Starosta. Starostwo zaś organizuje i przelewa pieniądze do PCPR.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-17 15:18
W nawiązaniu do mojego wcześniejszego problemu z przeglądarką IE 11:

>z Wind 7 w przeglądarce I Eksplorer wyskakuje mu komunikat "Informacje o cofnięciu dla certyfikatu zabezpieczeń dla tej witryny nie są dostępne. Czy kontynuować ?" <


Udało mi się rozwiązać problem.
Zrobiłem dwukrotne czyszczenie ADWcleanerem i dopiero za drugim "przejściem" znalazł w IE śmieci ( 2 pozycje) nie wczytywałem się co to tylko poleciłem usunąć. Po usunięciu komputer należało zrestartować i gdy tylko system się podniósł to antywir McAfee zawrzeszczał, że wykrył jakieś paskudztwo. Też nie wczytywałem się w co to ? Tylko poleciłem usunąć. Od tego momentu IE śmiga jak pozostałe przeglądarki i już bez upierdliwych komunikatów. Wcześniej skanowałem samym antywirusem i nic to nie dawało..... Już nieraz się przekonałem, że ten odkurzacz ( Adwcleaner) to przydatna rzecz......
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-17 17:56
Czyli nie od samego początku miałeś ten problem - złapałeś coś.
Swoim wpisem wprowadziłeś w błąd bo gdybyś napisał, że dzieje się tak od jakiegoś czasu, że tak nie było na początku zostałbyś poproszony o logi z FRST oraz o użycie JRT i AdwCleaner, ale to jako skan uzupełniający gdyby nie udało się tego rozwiązać przy użyciu FRST.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-17 19:46

>Czyli nie od samego początku miałeś ten problem - złapałeś coś.<


W zasadzie od początku. Pierwszego wieczoru po zakupie tylko raz skorzystałem z IE aby zainstalować Firefoxa. Dopiero następnego dnia chcąc wypróbować IE 11 zauważyłem co się dzieje. Dodatkowo przeglądarka była zasyfiona jakimś programem, który wciąż przekierowywał i wrzucał reklamy firmy sprzedającej komputery ( X-kom). nawet zainstalowanie Adblocka z początku nie pomagało. Dopiero gdy w tym programie włączyłem jeden z filtrów to te reklamy pogoniłem. Wcześniej w pewnym momencie ta akcja reklamowa przerzuciła się z IE na Firefoxa. Tylko Chrome pozostawało bez problemów. Dzisiejsze czyszczenie radykalnie poprawiło sprawę. Myślę, że problem ten wywołał dystrybutor sprzętu czyli X-kom właśnie......... Ech..... Co za czasy :-(
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-17 20:27
Było tak napisać, że masz jakieś reklamy, przekierowania - to sa istotne sprawy i zupełnie inaczej potoczyłaby się rozmowa/diagnoza :-)

Skąd pobrałeś FireFox'a?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 18:13
Wnioski weryfikuje komisja, w której uczestniczy pracownik Starostwa :-) I jak świat światem to jego zdanie jest decydujące.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-17 20:07 Zmieniony 2016-05-17 20:35
Jolka, ja mam od początku zakupu z dofinansowania z PFRON-u komputer stacjonarny, który mam do dziś. Kupiłem go 12 lat temu z zainstalowanym Linuxem Mandriva, ta dystrybucja mi nie odpowiadała, a w modzie był Linux Aurox, na bazie Fedory, był dobry, ale firma, która była właścicielem tej dystrybucji padła, i nie było aktualizacji... Więc pomocną dłoń dostałem od dobrego przyjaciela i zarazem informatyka, od niego miałem kopię Ubuntu 10.04, bardzo mi przypadł do gustu, ponieważ wszystkie urządzenia peryferyjne, tzn. drukarka, skaner, kamerka, router do internetu, działały bez potrzeby instalacji sterowników, jedynie to miałem na początku problem z kartą telewizyjną z którą się także uporałem... Teraz, już jadę na Ubuntu 16.04, ponieważ przez te lata Ubuntu aktualizowałem do nowszych wersji, podobnie jak tu niektórzy opisują aktualizacje z Windowsa 7 do wersji Windows 10... Piszę to nie po to aby namawiać do przechodzenia z Windowsa na Linuxa a tylko dlatego, żeby ludziom uświadomić, pokazać, że inne systemy też są dobre, zwłaszcza można na Linux' ach dużo kasy zaoszczędzić, gdyż większość dystrybucji jest darmowych... Awarie też miewałem, np. kilka razy padła mi nagrywarka CD/DVD, padł mi twardy dysk ze starości, karta graficzna mi też padła. To normalne, że gdy sprzęt się używa to się zużywa, nic nie jest wieczne... Prawda???
Teraz mam także drugi komputer podłączony do telewizora LCD, także w nim mam zainstalowany Ubuntu 16.04. korzystam również ze środowiska graficznego XBMC Media Center, za pomocą którego mam wszystkie programy telewizyjne i radiowe, a także prawie wszystkie filmy i nowości...
A poza tym mam legalny system, bo prowadzę działalność społeczną...  To tyle z mojej strony o systemach operacyjnych... A jakby ktoś z was zechciał rzucić okiem na wygląd, tzn. na środowiska graficzne, możliwości zmiany wyglądu, to zapraszam do grupy otwartej ISPON - Interaktywna Społeczność Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych >>kliknij tu<<.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-17 20:24
Mam jeszcze dodatkowe pytanie do Golluma:
Czy mając teraz zainstalowany W7 przed pobraniem W10 mam możliwość zgrania siódemki na płytkę DVD? I jeżeli tak to jak to zrobić? Z góry dziękuję :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-17 20:43
Nie ma takiej możliwości.
Jedyne co można zrobić to przy użyciu np. darmowego programu CloneDisk zrobić kopię 1:1 parycji z systmem lub całego dysku.
Ewentualnie płatny Norton Ghost lub Acronis True Image i jednym z tych programów można utworzyć backup partycji recovery lub całego dysku mając do dyspozycji kilka stopni konwersji dzięki czemu zmniejszy sie objętość.
We wszystkich przypadkach kopia jest tworzona do pliu z różnym rozszerzeniem - w zależności od zastosowanego programu. Taki obraz mozna kopiować na DVD i w razie konieczności przywrócić.
Nie jest to jednak konieczne bo posiadasz tzw. partycję recovery z której to można kiedyś powrócić do Windows 7 z dnia zakupu laptopa.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-17 20:37

>zwłaszcza można na Linux' ach dużo kasy zaoszczędzić, gdyż większość dystrybucji jest darmowych... <


To już nie te czasy, jedyna różnica jest taka, że płacimy za Windowsa, a reszta oprogramowania jest dostępna za darmo - zwłaszcza dla użytkowników domowych. Oczywiście mowa o zamiennikach. Zamiennik Office - Apache (open office), czy Libre Office, program do projektowania (zaawansowany) Sketchup, są tez programy graficzne - choćby IrfanView - ma spore możliwości, Gimp... jest tego naprawde sporo i nie trzeba wydawać kasy, aby móc pracować pod windowsem - jedynie sam system operacyjny jest płatny - choć w warunkach domowych i tu można obyć się bez płacenia :-)

>...korzystam również ze środowiska graiczngo XBMC Media Center<


XBMC dostępny jest również pod windowsem w pełni funkcjonalny.

To tak w celach informacyjnych ;-) bo spora część linuxiarzy jest tego nieświadoma.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-17 21:15
Tak jak napisałem wcześniej, muszę posiadać legalny system operacyjny, a to że na Windowsa są darmowe aplikacje i nawet  XBMC Media Center, o tym dobrze wiem bo ja mam styczność także z Windowsami... Tak czy siak za Windows trzeba zapłaci, a za Linuxa nie, to jest jedna z zalet tego systemu, a o zaletach i  wadach omawianych systemów także wiem.
To tyle na dziś...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-18 14:47
Co do ceny - 350-400 zł. za system operacyjny z licencją na stałe to nie jest wydatek.

Jak widzę należysz do tych co to statnie zdanie musi należeć do nich - no cóż...
Niby tylko chciałes napisać, że masz linuxa, ale swoje musisz napisać.
Nie mam nic więcej do dodania.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-18 15:06

>Co do ceny - 350-400 zł. za system operacyjny z licencją na stałe to nie jest wydatek.<


Zrujnować nikogo nie zrujnuje ale "wpienić" też potrafi. Mówię o sobie..... Przed kilku laty kupiłem Windowsa XP (box) i teraz mogę do utylizacji to oddać. :-( Co najmniej nie fer Microsoft postąpił bo powinien i posiadaczom XP dać możliwość przejścia na nowy system. Ale chyba użytkowników tego systemu było zbyt wielu ?
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-18 15:44
Teraz kupując 10ke masz ten problem z głowy bo to ma być - według zapowiedzi MS - ostatnia wersja systemu, ma być jedynie roziwjana.

Nie tylko posiadacze XP bo i Vista nie jest przewidziana do aktualizacji do 10ki.

>Ale chyba użytkowników tego systemu było zbyt wielu ?<


Tu nie chodzi o ilość, ale o sprzęt, XP nie jest przystosowany do nowych technologii, nie zainstlaujesz na najnowszych płytach głównych, spora część nowych (praktycznie wszystkie) nie posiadają wsparcia dla XP - brak sterowników - czyli wychodząc z tego założenia posiadacze XP mają starszy sprzęt, sprzęt niekompatybilny z systemem Windows 10.
To samo tyczy się Visty.
Wystarczy, że jeden z podzespołów nie będzie wspierany przez 10kę i nie zakutalizujesz do 10ki, powiem więcej - nie zainstalujesz 10ki na czysto z DVD.
I nie ma w tym nic dziwnego - na starszym sprzęcie z procesorami 32 bitowymi nie zainstalujesz sytemu 64 bitowego.
Na sprzęcie z procesorem które nie obsługuję NX (no-execute) nie zainstalujemy Windows 8/8.1

Co do samej aktualizacji i tak teraz postąpili dużo lepiej niż podczas wypuszczenia na rynek Windows 7 bo za darmo mogli aktualizować jedynie posiadacze Visty i to zakupionej na (o ile pamiętam) pół roku przed wejściem 7ki. Ci co kupili wcześńiej mogli oblizać się smakiem :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-18 15:36 Zmieniony 2016-05-18 15:38

>Co do ceny - 350-400 zł. za system operacyjny z licencją na stałe to nie jest wydatek.>


Na stałe, czyli do czasu żywotności danego sprzętu, a jak dojdzie do zakupu nowego sprzętu to musi się dokupić nową licencję.. A we Linuxach wystarczy mieć kopię i zainstalować... I to jest właśnie ta różnica pomiędzy Linuxem a Windowsem...

>Jak widzę należysz do tych co to statnie zdanie musi należeć do nich>


Trudno, taki już jestem... Ameryki nie odkryłeś... :-) ;-) :-p
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-18 15:58
W warunkach domowych można to spokojnie ominąć i to bez żadnych aktywatorów.

To raz, a dwa - kupując nowy sprzęt (laptopa) kupujemy (do wyboru) najczęsiej razem z systemem, bez systemu nie jest wcale tańszy o cene sytstemu. przy kwocie ok 2000-2500 (za średniej klasy laptopa) dać wiecej o 200-300 zł to już nie wydatek, poza tym jeśli chodzi o sprzęt firmowy to i tak można sobie tą kwotę odliczyć od podatku.

Nie popadajmy w paranoję bo mówimy o 300 zł, a nie 3000 - gdyby tyle to kosztowalo można byłoby mówić o oszczędnościach związanych z linuxem i tak samo było kiedyś, kilkanaście lat temu kiedy to nie było tyle darmowego oprogramowania pod windows'a i wówczas linux był faktycznie ekonomicznym rozwiązaniem.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-18 16:13
Cała różnica pomiędzy tymi systemami powiązana jest z przyzwyczajeniami. Jeżeli ktoś całe życie jadł schabowego z ziemniakami i surówką przy pomocy widelca i noża to ciężko byłoby mu raptem jeść to pałeczkami.  A Japończyk tradycjonalista widelca do ręki by nie wziął. No cóż? Jednemu córka innemu teściowa........... :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-18 17:13
Przyzwyczejenie przyzwyczejeniem, ale niestety dochodzi często jeszcze "narzut" odgórny, jak juz wcześniej wspominałem pod linuxa nie ma np. Optymy, CDN i jeszcze "kilka" innych programów niezbędnych do prowadzenia firmy czy też działalości.
Programy do obróbki grafiki np. Photoshop, programy do projektowania zaawansowanego, do kontruowania Solid Edge - jest wiele takich programów - to niestety wymusza posiadanie systemu Windows.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-18 19:39 Zmieniony 2016-05-18 19:53
Ja nie prowadzę żadnej firmy, ani też nie pracuję, działam jako członek organizacji pozarządowej i dla świętego spokoju i na wszelki wypadek mam darmowy system, czyli w chwili obecnej Linux Ubuntu16.04, a że nie ma jakichś aplikacji o konkretnej nazwie i przeznaczeniu, to mogę powiedzieć, że na Linuxa są, tylko pod inną nazwą, a jak już czegoś nie ma, na Linuxa a jest na Windows to można w dwojaki sposób je uruchomić, tzn. można zainstalować środowisko "Wine", lub jest taka aplikacja znana także wśród użytkowników Windowsa, tzw. Virtualbox, można w tej aplikacji zainstalować wszystkie systemy operacyjne, w tym także Windowsa... Można bez konieczności restartu komputera przechodzić na inny system... Gollum, wiesz czego nie można??? Odpowiem za ciebie, a więc, nie można otworzyć parasola w tylnej części ciała, gdzie najmniej promieni słonecznych dochodzi... :-) :-p
Jeszcze jedno, zobacz pod tym linkiem... http://www.plm.automation.siemens.com/plmapp/se/pl_PL/online/Shop?stc=pliia400728&s_kwcid=AL!463!3!74460275571!b!!g!!solidedge&ef_id=VzoXPwAAAGUSYSrU:20160518185239:s#ACTION=1189811524
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-18 19:58 Zmieniony 2016-05-18 20:12
Widzisz - rozpocząłeś niby ot tak że nie miewasz takich problemów (odnośnie aktualizacji) bo siedzisz na linuxie - jak się odezwałem w tym temacie to stwierdziłeś, że tylko chciałes powiedzieć, że masz lunuxa - jednak sie niemyliłem, jesteś jednym z wielu linuxiarzy co to uznają wyższość linuxa nad windowsem i za wszelką ceną próbują to udowodnić - robisz to tu i teraz choć tego się wypierasz.
Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie staram się przkeonac kogokolwiek do wyższości Windowsa i  nad lunuxa i na tym zakończę tą dyskusję.

Tak jeszcze tylko dodam - programy typu Photoshop, Soli Edge - programy do konstruowania, do projekowania i obróbki graficznej potrzebują więcej pamięci RAM aby praca była komfortowa, korzystając z VirtualBox'a ograniczamy ilość pamięci RAM - przydzielamy daną ilość pamięci - nie można całej bo musi coś pozostać do obsługi VirutualBox'a - czyli żeby wszystko miało ręce i nogi należaloby zakupić laptopa z większą ilością pamięci RAM niż 4GB, powiem więcej min. 8 GB RAM, ewentualnie dokupienie pamięci do aktualnie posiadanego sprzętu - co za tym idzie? Kasa - czyli na jedno wychodzi, to wolałbym kupić system operacyjny.

To raz, a dwa - korzystanie z Windowsa pod wirtualem również wymaga posiadanie licencji na system operacyjny więc korzystanie bez takowej jest nielegalne - sam sobie tutaj przeczysz.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-18 21:34
Gollum, każdy coś innego robi za pomocą komputera, jeden lubi gry, drugi pracę nad grafiką, ja np. muszę mieć komputer do pisania różnych pism dla organizacji, przemowy na spotkania w których uczestniczę, na posiedzenia rady miejskiej... Z powodu dużej wady wymowy używam lektora do czytania tekstu.. Kiedyś używałem też komputer do tworzenia podkładów muzycznych do moich instrumentów muzycznych.  Nie używam komputera do gier, czy też do tworzenia grafiki, ta działka mnie nie interesuje... Więc dla mnie system Linux jest w pełni wystarczający... Dopiszę, że do przemówień używam tabletu z androidem i głośnika na bluetooth... A jeśli chodzi o pamięć RAM to na moje potrzeby mogę mieć mniej niż 4GB i też będzie działał każdy system operacyjny bez żadnych zarzutów...  :-) ;-) :-p
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-05-19 09:01
Ty mi nic o jedzeniu pałeczkami nie mów:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 18:36
Czyli telewizora używasz jako monitora? Obecnie to tylko do tego się nadaje ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-19 18:57 Zmieniony 2016-05-19 19:02
W telewizorach LCD jest gniazdo do podłączenia komputera tak jak do monitora. Mam dwa komputery, ten drugi mam podłączony do monitora... Na jednym pracuję a na drugim oglądam filmy lub relaksuję się... A tablet i smartfon używam w terenie... :-) :-) :-p
Tablet mi ułatwia życie, bo stał się moimi ustami, teczką z dokumentami...
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 19:08
Wiem :-) Też na telw. oglądam filmy z netu :-) Jak mi padł przetwornik w starym lapku to też pracowałam przy pom. telewizora, ale to była męka, bo mam 48 cali :-)

Podziwiam Cię i gratuluję samozaparcia i walki z ograniczeniami, chorobą...

Życzę dużo siły i zdrowia :-) Trzym się Norbert :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-19 19:30
Niestety, ja mam tylko 32 calowy telewizor LCD, za to moja mama ma 40 calowy telewizor plazmowy Panasonic... :-) ;-) :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 19:38
:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-20 08:05
Gdybyś nie prowadził działalności społecznej miałbyś nielegalny?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-20 11:06 Zmieniony 2016-05-20 11:10
Na pewno miałbym legalny, bo nie przeszedł na Windowsa. Wolę mieć skromnego a legalnego Linuxa, jak choćby w warunkach domowych wypasionego, pirata Windowsa. Gollum przecież tak napisał, że można w warunkach obejść licencję. Prawda? A jeśli tak sądzi to już łamie prawo...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-20 11:38
Pokaż mi paragraf który mówi, że stwierdzenie iż można obejść licencję jest niedozwolone i karalne?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-20 12:12
To ty mi pokaż ten paragraf, bo to twoje słowa, iż w warunkach domowych można obejść licencję...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-20 12:29
Nie wykręcaj kota ogonem.

>Gollum przecież tak napisał, że można w warunkach obejść licencję. Prawda? A jeśli tak sądzi to już łamie prawo...<


To są twoje słowa, które wyraźnie mówią, że skoro tak sądzę to łamię prawo - od kiedy to informacja/stwierdzenie faktu jest łamaniem prawa?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-20 15:38
http://www.forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=261763#pid261763
Gollum napisał min.:

>choć w warunkach domowych i tu można obyć się bez płacenia :-) >

Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-20 17:03 Zmieniony 2016-05-20 17:07
Jedno jest pewne - jestś właściwą osoba na właściwym miejsu - takie osoby jak ty piętnujące tego typu stanowiska i prowadzące tego typu działalność mają to do siebie, że lubia ludziom mydlić oczy, lubią manipulować ludźmi oraz informacjiami dostosowując wypowiedzi innych do własnych potrzeb - nic dodać nic ująć.

I nie cytuj mi tu co napisałem bo doskonale wiem co napisałem. To ty napisałeś, ze za skoro tak sądzę to w ten sposób łamię prawo:

>A jeśli tak sądzi to już łamie prawo..<


I to jest totalna bzdura.

Człowieku ogarnij się.
Ponoć jestes inteligentny.
W tym przypadku masz jednak pecha - samo sformułowanie, stwierdzenie, że w warunkach domowych możn obyć się bez płacenia to jest tylko stwierdzenie że tak jest i nie jest to przesstępstwem, żadne łamanie prawa - jest to informacja o procederze który jest stosowany. Łamanie prawa byłoby w przypadku namawiania do takiego czynu, w przypadku dokonania takiego obejścia.

Jak napisze, że zakaz wjazdu można ominąć i jechać pod prąd to złamię przepisy ruchu drogowego i dostanę mandat?

Czy jak powiem, że można zabić każdego człowieka to dostanę 25 lat za każdego?

Zanim coś napiszesz pomyśl dwa razy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 125) (2448016 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill