www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 126) (2454627 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-05-18 17:11
W Win8,1 nie działa sklep. Co z tym zrobić?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-18 17:15
Co to znaczy nie działa?
Nie uruchmia się, nie mozna nic pobrać? Nie da się zalogować?
Aby korzystać ze sklepu trzeba być zalogoanym na koncie micorosoftu.
Czy do tej pory działał?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-05-18 17:22
Wchodzę w aplikacje sklep i czytam komunikat : coś się stało aplikacja nie działa, uruchom jeszcze raz komputer albo go odśwież.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-18 17:26
Wciśnij WinKey+X (winkey to klawisz z logiem windows)
Z menu wybierz "wiersz polecenia (administrator)"
W otwartym oknie wklej poniższe:

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.xml

i iliknij ENTER
Po zakończeniu zamknij okno i uruchom ponownie komputer.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-05-18 17:30
I co się wtedy stanie? Ja się zupełnie nie znam na laptopie i nie będę wiedziała co zrobić ja Twoje "czary" nie zadziałają. :-)))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-18 17:31
Jak nie zadziałają to po prostu sklep nadal nie będzie działał :-)
Będziemy szukać dalej rozwiązania problemu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-05-18 17:41
Ok, ale zrobię to jutro. Dziś tak bardzo mi na sklepie nie zależy. Właściwie, to tam zajrzałam, bo chciałam sprawdzić czy mają nowe propozycje,  dawno ich nie przeglądałam. Jak już Ci pisałam zastanawiam się nad Win10 więc może kiedy się już zdecyduję, to problem i tak się rozwiąże. Chociaż mówią, że 10 ma słaby sklep.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-18 17:51
Nie wiem jaki ma sklep Windows 10 bo nie korzystam i nie korzystałem wcześniej - co potrzebuję znajduje w sieci :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-18 17:57
a skoro dzisiaj już nie walczymy to ja się oddalam bo właśnie oglądam pierwszy odcinek Pana Samochodzika :-)
Dzisiaj skończyłem oglądać "Podróż za jeden uśmiech", po samochodziku mam w planach obejrzeć "Wakacje z duchami", "Dziewczyna i Chłopak", "Stawiam na Tolka Banana", "Szaleństwo Majki Skowron" i nieśmiertelny "Szatan z Siódmej Klasy" - nawet nie wiedziałem, że w 2006 wypuścili remake tego filmu i też sobie obejrzę - porównam wersję z 1960 z tym z 2006 :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-05-18 18:02
Super filmy. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-18 18:11
Kurcze! Aż się wierzyć nie chce, że za komuny wyprodukowano tyle świetnych filmów dla dzieci. A teraz ?  Żal......... Był jeszcze taki serial z takim chłopcem grubaskiem, pieguskiem. Nie pamiętam tytułu. Akcja tuż po wojnie się działa........,
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-05-18 19:38
Znaczy nie wszystko w PRL-u było złe,wciąż mlubie Borewicza,a mąż  na okrągło mógłby oglądać Dudusia i "Do przerwy 0:1".:-)
Moze to nie odpowiedni temat i człowiek ale warto sie zastanowić:http://www.binek.pl/6_t8.html
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-19 09:02
"Do przerwy 0:1" to świetna książka, a akcja dzieje się na mojej obecnej ulicy:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-19 11:57
Pytanko do Golluma :

Od wczoraj bezpośrednio po uruchomieniu systemu wyskakuje mi okienko z komunikatem:

"wystąpił problem podczas uruchamiania pliku GruelRemandment.dll  Nie można znaleźć określonego modułu "

Proszę napisz, o co chodzi i jak temu zaradzić ? Po kliknięciu Ok. lub krzyżyka w okienku to się wygasza i komputer pracuje bezproblemowo.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-19 15:02
Po uruchomieniu systemu zamknij pojawiające się okienko.
Teraz wciśnij WinKey+R (WinKey to klawisz z logiem windowsa), otworzy się okienko "Uruhom"
Wpisz:
msconfig
i kliknij OK
W otwartym oknie przejdź do zakładki "Uruchamianie" i tutaj odznacz wszystkie pozycje oprócz antywirusa i ewentualnie GG czy Skype jeśli chcesz aby startowały wraz z systemem.
Jeśli jest pozycja HotKey to też pozostaw zaznaczoną.
Po odznaczeniu pozycji kliknij przycisk "Zastosuj", a następnie "OK", teraz kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz"
Po ponownym uruchomieniu nie powinno się już pojawiac to okno z błędem.
Jeśli o uruchomieniu wyskoczy okno z informacją, że została zmeniona konfiguracja rozruchu - coś w tym stylu to zaznacz pole (na dole) "Nie pokazuj tego więcej" i kliknij "OK"

Jeśli powyższe nie pomoże to będę potrzebował log z programu "Autoruns", ale o tym w razie gdyby...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-19 15:51
Odznaczyłem wszystko, kilkanaście pozycji. Zamiast hot key było one key i też odznaczyłem.Antywirusa nie zobaczyłem tam. Chyba, że nie występuje pod nazwą Mc Afee. Niestety po restarcie upierdliwe okienko ponownie wyskoczyło. :-(  Będę wracał do poprzednich ustawień bo już widzę, że Java przestała mi działać.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-19 16:30 Zmieniony 2016-05-19 16:32
jak to java przestała działa?
Na jakiej podstwie to twierdzisz?

Może na początek logi z FRST?
INSTRUKCJA:

Pobierz FRST:
http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/
x64 (64 bitowy)
* Zapisz na pulpicie
* Uruchom program klikając prawym przyciskiem myszy i opcja Uruchom jako administrator
* W sekcji Skan opcjonalny zaznacz opcję:
- Addition
* Kliknij przycisk SKANUJ.
* Program wygeneruje dwa logi (FRST, Addition)
* Logi (każdy osobno) proszę zamieścić na www.wklej.org i podać linki
na www.wklej.org wklejamy zawartość notatnika i klikamy przycisk "Wklej" - otwiera się kolejna strona z naszym wklejonym tekstem i kopiujemy link storny i wklejamy tu na forum.

Aha - nadal nie wiem skąd pobrałeś Firefox'a.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-19 17:02 Zmieniony 2016-05-19 17:13
Waldi, ech, sam widzisz jakie kłopoty stwarza Microsoft Windows, proponuję ściągnąć sobie UBUNTU16.04, wypal na płytce DVD a następnie, wypróbuj w wersji Live, wersja Live nie instaluje się, tylko wkłada się do napędu CD/DVD i odpalasz a jak ci się nie spodoba to będziesz miał zabezoieczenie na wypadek awarii systemu, gdy będziesz musiał korzystać z kompa... Pozdrawiam Linux'owo :-) ;-) :-p
http://www.ubuntu.com/download/desktop
lub http://linuxiarze.pl/download_ubuntu/
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-19 18:05
Jak ci się zapsuje kierunkowskaz w samochodzie to tez wymieniasz auto?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-19 18:41 Zmieniony 2016-05-19 18:44
Jak się zepsuje kierunkowskaz wymieniam żarówkę lub przerywać, zależy co się zepsuje, a jak padnie system operacyjny, to można zainstalować nowy system, jest jeszcze inny sposób, system Live... A na płycie instalacyjnej z ubuntu jest wersja Live i aplikacja instalacyjna...
Pozdrawiam Linux'owo... :-) ;-) :-p
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 18:56
Nie przesadzaj Norbi z tym agitowaniem :-) Chociaż moim zdaniem udowodniłeś, że ten system nie jest zły ;-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-19 19:39
Nie zmuszam nikogo do pracy w Linuxie, jak kto chce to może pracować nawet w DOS-ie, w każdym bądź razie dla mnie Ubuntu jest w pełni wystarczającym systemem operacyjnym.

Pozdrawiam Linux'owo i Ubuntu'owo... :-) ;-) :-) ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-19 18:58

>a jak padnie system operacyjny, to można zainstalować nowy system<


Tak, tak - z armatą na komara.
To raz, a dwa - w tym przypadku nic nie padło, drobna infekcja wywołana przez zastosowanie menadżera pobierania stosowanego na stronach typu instalki.pl, dobreprogramy.pl...
Do "upadłości" systeu jeszcze daleka droga.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-19 19:10 Zmieniony 2016-05-19 19:13
Nie korzystam z dobrodziejstw tych stron odtąd mam Linuxa. Napisałem, że jakby padł system, to nowy się zainstaluje i po płaczu... :-) ;-) :-) :-p
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-19 19:14 Zmieniony 2016-05-19 19:16
Ja nie mam linuxa i tez z dobrodziejstw tych stron nie korzystam, poza tym korzystać też trzeba umieć, a nie klikać we wszystko gdzie tylko napisane "Pobierz"
Tak - w liniuie jest repozytorium oraz konsola.
Zresztą co ja się tu wypowiadam - przy wiedzy wszechobecnej, wszechwiedzącej ... wszystkim znanej i lubianej nawet w Italii - gdzież ja mierna istota z Małopolski?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-19 20:20
Tak jeszcze dodam - zanim komuś kto posiada sprzęt na gwarancji zaproponujesz przejście na Linuxa to sobie przeczytaj:
http://www.dobreprogramy.pl/Planujesz-zmienic-system-operacyjny-na-komputerze-Lepiej-dobrze-sie-zastanow-bo-mozesz-utracic-gwarancje,News,58813.html
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-19 23:15
Jeszcze raz napiszę, że nie proponuję Waldziusiowi przejścia na Linuxa a jedynie wypróbować, a żeby wypróbować Ubuntu nie musi instalować a tylko włożyć płytę i odpalić wersję Live, po skończonych próbach można wyjąc płytę i bez żadnych konsekwencji dalej pracować na Windowsie...  :-) ;-) :-) :-p
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-20 11:21

>Waldi, ech, sam widzisz jakie kłopoty stwarza Microsoft Windows<


Tu muszę uczciwie sprostować. To nie Windows zrobił u mnie zamieszanie ale ja sam, "grzebiąc" w programach. Zaczynałem kiedyś na W 2000 potem wiele lat na XP a W7 to dla mnie nowinka od tygodnia. Te systemy trochę się różnią bo w XP po omacku mogę się poruszać a tu trzeba na nowo poznawać. Ale dam temu spokój bo i tak na horyzoncie dziesiątka mnie czeka :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-20 12:17
To oznacza, drogi Waldzio, że jesteś sam dla siebie wirusem... :-) :-) ;-) ;-) :-) :-p
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 18:52
Oj, Waldek, Waldek :-( Gdybyś posłuchał Joli to było by wszystko o.k. Ale Ty złotej "rączki" słuchałeś ;-) Przeleciałam tylko to co pisałeś - bo próbuję z lodem i wodą to co kupiłam za taniochę :-)

1. Odkurzaczem zlikwidowałeś i ten "moduł" :-( C. Cleaner uznał, że usunięcie nie zaszkodzi działaniu komp.
2.Java lubi wariować.
3. Pisałam - usuń ręcznie z IE dodatki i inne atrakcje uruchamiane wraz z przeglądarką, bo to pow. długie otwieranie (mielenie)
4. Anty wir masz dobry, z odkurzaczem ściągnąłeś sobie jakiegoś wirusa i temu wył.
5. Daj sobie na wstrzymanie! :-) NIE GRZEB W SYSTEMIE.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-19 19:08
Dodam jeszcze, że następnym razem lepiej będize jak zwrócisz się z prośba o pomoc do jaśnieoświeconej wszechstronnie uzdolnionej bo najwyraźniej rozwinęła swoje zdolności również w dziedzinie IT.
Wprawdzie wypisuje brednie - bardzo merytoryczne wypowiedzi - ale stara się bidulka choć nie ma pojęcia, że tylko się ośmiesza.
Same ogólniki.

Antywirus i owszem masz dobry, ale żaden antywirus nie pomoże w przypadku stosowania menadżera pobierania, jest to program któy wraz z właściwym programem który pobiera i instaluje, instaluje również złośliwe oprogramowanie, najczęściej efektem takiego oprogramowania są uciążliwe reklamy. AdwCleaner usunął wprawdzie część, ale pozostawił biblitekę, która próbuje Ci się uruchomić stąd ten komunikat.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 19:16
Bzdury przemądrzałego rąsi :-)
Użytkownik od wielu lat interesujący się swoim kompem wie czasem lepiej :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-19 19:47
Chyba przestanę w tej siódemce już manipulować. Za tydzień ( gdy miną dwa od zakupu) planuję przejść na 10-tkę z opcją nie przenoszenia bagażu z poprzedniego systemu i w takim "dziewiczym" Windowsie chyba te problemy miną ? Dobrze kombinuję ? Java potrzebna mi do wyświetlania wykresów i mimo, że teraz kilka razy ją usuwałem i instalowałem na nowo Firefox wciąż pokazuje "brak wtyczki". Już mi ręce opadają...... :-(
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 19:53
Po jaką cholerę usuwasz Javę?!

Firefox działa na starych zasadach!

Na dzień dzisiejszy pozostań przy Chrome i IE. Żadna różnica dla Ciebie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-05-19 19:37
Mnie tylko interesuje jedna sprawa. Skoro laptop jest nowy (tak zrozumiałam) to skąd tyle kłopotów. Nigdy z nowym nie miałam takich problemów. Jest na gwarancji, to wiadomo co zrobić. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 19:45
Z tym się zgadzam :-) To nie były jakieś dziwne, wielkie kłopoty - IE tak ma jak wiesz :-)

Waldek przegiął :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-19 19:56
Przy okazji dodatkowe pytanie dotyczące instalacji W 10. Mam już na pulpicie to narzędzie "MediaCreation" i tak się zastanawiam czy mogę wpierw W 10 zapisać na płytce a potem w drugim podejściu korzystając z tego narzędzia zainstalować na twardzielu ? Czy przypadkiem MediaCreation nie pokarze mi figę ? I co do płytki w narzędziu napisali aby nośnik miał co najmniej 6 GB czyli DVD 4,7 nie da rady? Czy może Gollum udawało Ci się to robić na tych płytkach ?
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-19 21:31 Zmieniony 2016-05-19 21:34
Ptyasz mnie o płytki.
Coś źle zaznaczyłeś w tym programie bo ja właśnie sprawdzałem i nośnik min. 3GB - jak widać na screenie:
http://s5.ifotos.pl/img/3GBJPG_sanqwax.jpg

Masz mieć zaznaczoną opcję "Użyj zalecanych ustawień dla tego komputera" - jak na screenie:
http://s2.ifotos.pl/img/opcjaJPG_sanqwww.jpg

Jeśli nie masz zaznaczonej to w powyższych opcjach możesz sam ustalać co chcesz pobrać i zapewne w pozycji "Architektura" masz wybraną pozycję "Obie" - czyli na jednej płytce wersja 32 i 64 bitowa i wówczas bedzie potrzeba min. 6GB. Dla Ciebie zbedna jest wersja 32 biotwa - ten sytem nie obsługuje 4GB RAM, aby system obsłużył w pełni 4GB RAM lub więcej musi to być system 64 bitowy.
Jeśłi koniecznie chcesz mieć obie wersje na jednej płytce to po prostu kup plytke DL (Dual Layer) - tzw. dwuwarstwowa - ta ma rozmiar 8GB.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-19 20:00

>Waldek przegiął <


Zapewne trochę tak...... Zbyt mało się znając chciałem za dużo zrobić...... Ale co tam, to tylko system zawsze można sformatować.  Cieszy mnie za to prędkość laptopa :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 20:09
Waldek! Ja przez ok. 8 -9 lat nie formatowałam, nie czyściłam - nic nie robiłam! Kot kłaków napchał itp.! Było o.k. do momentu pieprznięcia z prawie 5m.

Nic nie formatuj, daj mu spokój!
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-19 19:57
Witaj Liduś.
Rączki całuję :*

To co się stało u W/Z nie podlega gwarancji. Gwarancji podlega jedynie sprzęt, a nie oprogramowanie.
Klopoty sie zaczęły i to nie dlatego, że IE tak ma (jak to sugeruje pani informatyk), ale przez pobieranie z niewłaściwych stron niewłaściwego oprogramowania - już tu wspominałem dwukrotnie - tzw. menadżer pobierania.
Chcemy pobrać program który faktycznie ma rozmiar kilka/dziesiąt MB lub więcej, pobieramy najpierw menadżera który ma rozmiar kilkadziesią KB (drobinka). Po uruchomieniu rozpoczyna sę pierwsza faza - pobieranie właściwego programu i przy okazji instalowanie dodatkowego (Super Registry Cleaner, AVG TuneUp itp) w tym i uciążliwych reklam. To jest to co dopadło W/Z
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 20:02
Gląbie! Gwarancji podlega wszystko! :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-19 20:12
Poczytaj warunki gwarancyjne, a potem sie wypowiadaj.
Nie ma czegoś takiego jak gwarancja na poprawne działanie sytemu operacyjnego, chyba, że wadliwe jego działanie spowodowane jest uszkodzeniem sprzętowym.
Coś ci nie wychodzi z tym błyszczeniem, a twoej dupowłastwo niedługo się skończy bo prędzej czy później wychodzi z ciebie prawdziwe ja.

I wypraszam sobie prywatne wycieczki.
Ale dobrze, pisz, niech inni widzą kim naprawdę jesteś i co soba reprezentujesz.
Prawdziwa natura zawsze bierze górę nad tą udawaną.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 20:17
Dziadziu rąsio weź na wstrzymanie :-) ;-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-19 20:25
Braklo argumentów?
No cóż prawda zawsze boli, długo nie trzeba było czekać na twoje ujawniene twojego prawdziwego ja.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-05-19 20:02
Witaj. :-)

Nie znam się na tym więc sama nie kombinuję. :-)

PS
Oprogramowanie w ramach gwarancji też wgrywają jak coś szwankuje. :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-19 20:11
Fakt! Lidka ma rację :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-19 20:28
Liduś - spróbuj usunąć partycje recovery z dysku i poproś o system operacyjny - dostaniesz, ale odpładnie od 100-300 zł za płytkę DVD z recovery.
Nikt nie usunie usterek systemu spowodowanych niewłaściwym użytkowaniem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-05-19 20:34

>Nikt nie usunie usterek systemu spowodowanych niewłaściwym użytkowaniem. <


Z tym się zgadzam. Masz rację. Ja  miałam na myśli coś innego. Mąż kupił niedawno nowy sprzęt i po kilku dniach coś tam nie działało. Naprawili , ale dalej były kłopoty więc od nowa wgrali oprogramowanie i na razie działa.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-19 20:43 Zmieniony 2016-05-19 20:45
To zupełnie inna sprawa.
Oddał na gwarancji bo coś nie działało - wgranie na nowo systemu operacyjnego to jest standardowe działanie serwisów i to nie tylko tych gwarancyjnych. Robią tak, aby wykluczyć problemy spowodowane infekcją - tam się nie bawią w skanowanie w poszukiwaniu wirusów - stąd też jest (prawie wszędzie) informacja, aby wykonać kopię zapasową danych przed oddaniem sprzętu do narpawy bo serwis nie odpowiada za dane na dysku.
Zreszte nie tylko dlatego, że formatują dysk - bo różnie bywa, w trakcie testów sprzętowych, zwłaszcza dysku - dysk w trakcie testu jest mozno obciążony - gdy ten jest na wykończeniu taki test może go dobić i po danych :-)
Kiedyś tak nie było bo dyski miały po 20 GB więc zrobić kopię to nie był kłopot, a teraz jak przychodzą klienci z dyskami 2 TB - kto będzie tracił czas na kopię - nie odkopaliby się z robotą.
kontynuując...
wgrali nowy sytem operacyjny, ale to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów wiec szukali dalej...
Oczywiście w taich przypadkach dają system na nowo i za free, ale to dlatego, że otrzymali sprzęt z systemem i z takowym musza oddać.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 126) (2454627 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill