www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wspomnienia (Strona 108) (1702355 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 109 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 19:35
Napisałam, że była wspaniałą autorką, a jej życia prywatnego nie będę osądzać, tym bardziej, że osobiście jej nie znałam.

Ps "Pieprzenie się "z każdym w dzisiejszych czasach już raczej niewielu gorszy.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-03-07 20:34
Owszem, piosenki - teksty o.k. :-)

>w dzisiejszych czasach już raczej niewielu gorszy<


Nie chodzi o "gorszenie", ale dla mnie sex łączy się z uczuciem. Jak kobieta (facet) wychodzi za mąż (żeni się), ma dzieci to mózg musi włączyć. Poza tym alkoholik nie myśli racjonalnie niestety :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 20:49

>dla mnie <


Przyjmujesz jeszcze, że inni ludzie mogą mieć inne poglądy?

>Poza tym alkoholik nie myśli racjonalnie niestety :-(<


Znam alkoholika, który swój sygnet rodowy sprzedał ja "połówkę", a to nie przeszkadzało mu być świetnym architektem, który zaprojektował po wojnie wiele wspaniałych obiektów w największych polskich miastach. Nie każdy alkoholik leży na ławce i sika pod siebie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-03-07 21:23
[usunięte]
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 21:39
Jolu mam nadzieję, że mój kociołek będzie obok Twojego, to sobie znów tak miło porozmawiamy. :-))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-03-08 15:05
Zapomnij! Będę ci współczuła wiecznej męki w piekle :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-08 15:25
Tak, tak z sąsiedniego kociołka. Szczególnie jak Ci dołożą do pieca. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-03-08 15:36
Wierzysz w to?!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-08 15:42
..że Ci dołożą do pieca? Tak. W końcu ktoś to zrobi. :-)))))))))))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-03-23 16:51
Na to trzeba zasłużyć tak jak Ty Lidka.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 21:23
o!!! kurcze znalazłaś!!!  :-))) A ja godzinę szukałam i nic...

W zasadzie to wielu artystów ma nieciekawe życie prywatne. Jakaś reguła, czy co? Pamiętacie film o BODO.. wóda, seks, i czerwony dywan..

Kalina Jędrusik np. alkohol, seks.. nie lubiłam jej, choć podobno była wielka...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 21:43
Kurcze co Wam ten sex u innych tak przeszkadza. :-)))) Dorośli ludzie, to ich sprawa kiedy i z kim się "kochają". :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 21:45
Mnie nie przeszkadza, o ile innych nie krzywdzi :-)

Dlaczego odnioslaś sie tylko do seksu?? :-) Co sądzisz O filmie Bodo i o nim samym?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 21:53
Nawet jak krzywdzi innych, to tego nie zmienimy. Samo życie.

Nie byłam w kinie na filmie, a serial pobieżnie oglądałam. Czytałam kiedyś o nim jakieś wspomnienia. Miał burzliwe życie, a prawdy o śmierci chyba nikt nie poznał.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 21:55
niestety zginął z rąk oprawców ruskich i nawet nie wiadomo gdzie jego szczątki. pozostały jedynie wspomnienia współwięźniów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 22:01
Takie wtedy były czasy. Wielu ludzi zniknęło bez wieści.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 22:06
No tak, ale on nie był anonimowy... poza tym po latach wielu odzyskuje tożsamość.. , a on 'jak kamień w wodę"
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 22:07
Tam gdzie był nic nie znaczył. Choć podobno gdyby miał polskie obywatelstwo to by się śmierci wywinął.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 22:12
w filmie bylo, że odrzucił awanse kobiety, na tyle ważnej, że zadziała, jak zadziałała. Miał podwójne obywatelstwo.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 22:13
Odrzucone kobiety potrafią być mściwe.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2017-03-07 22:20
i skuteczne!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 22:06
Takie wtedy były czasy. Wielu ludzi zniknęło bez wieści. Przypomniało mi się coś "w temacie". Nie wiem czy czytałaś książki Wańkowicza. Był taki czas za komuny, że nie wolno było ich drukować. Koleżanka z pracy przynosiła jakieś przedruki i wszystkie czytałyśmy. Wtedy właśnie czytałam jego książkę o rodzinie wywiezionej na Sybir. Tytułu nie pamiętam. Niesamowita historia zniknięcia z powierzchni ziemi całej rodziny.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-07 22:19
Wańkowicza nie czytałam, ale w tym czasie lezałam w sanatorium, wtedy przebywało się w takim miejscu po kilka lat. Tam miałam koleżankę z okolic Suwałk i ona mi opowiadała prawdziwe historie wywozu ludzi na Sybir. Były to lata -60. Więc mówiło sie tylko o mordach niemców, a sowieci cacy. To kolezanka burzyła się, oczywiście "po cichu" i opowiadała o sowietach, jako przeciwagę. Wówczas to inaczej sie odbierało. Moja mama też opowiadała mi inna historie, niż w szkole było.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-07 22:22
O tak, znam to też z własnych doświadczeń. Dziadkowie opowiadali.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-08 14:24
Pamiętacie goździki dla pań w zakładach pracy?? Czy dziś we firmach panie są jakoś obdarowywane w tym dniu?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-03-08 14:24
Taa....e-mail od sekretarki w imieniu szefa :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-08 14:29
To mnie rozbawiłaś. :-)))))))))  To już lepsze były te "nasze" goździki i rajstopy. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-08 14:30
Dziewczyny!!! rozbawiłyście mnie :-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-08 14:34
Nieraz warto powspominać. :-))))

Kiedyś dostałyśmy batoniki, to wszystkie od razu oddałyśmy dla dzieci z domu dziecka, który miałyśmy pod opieką.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-08 14:35
Może taki był zamysł ofiarodawców? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-08 14:38
Wiesz wtedy była komuna i braki towarów więc takie prezenty. Teraz tak to widzę. W tamtych czasach myślałam inaczej.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-08 14:42
wiem, wiem.. my kiedyś dostałyśmy 1 prymulkę na 5 osób - tyle pracowało nas w pokoju. Ja od razu dostałam wysypki (podobno te kwiatki uczulają), poszłam do dermatologa, ta uznała, że to świerzb, wysmarowałam się przepisanymi smarowidłami i dostałam zapalenia skóry. Szefowa uznała, że to wina prymuli i wywaliła darowany kwiatek :-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-08 14:46
To Ci się kwiatek "przysłużył". :-)  To jest fakt. Prymulka uczula.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-14 17:41
Stare wątki ktoś powyciągał. Można powspominać. Nieraz było tu fajnie. :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-03-14 18:36
Zajrzałam na 1 stronę "Wspomnień"i czytam Lidian twoje posty i Konkretnej,kilku jeszcze innych osob.Szkoda,ze juz nie piszą.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-14 18:38
Szkoda. To prawda. Z niektórymi super się klikało. Forum "żyło" innym życiem. :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-03-14 18:42
Czytając te początkowe posty takie mozna odnieść wrażenie,nie było "czepialstwa",szarpaniny i miejsce znalazło sie dla kazdego.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-14 18:45
Też były "burzliwe" chwile, ale szybciej się potrafiliśmy dogadać. :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-03-16 10:09
Droga młodzieży i Pani Żabko . Pozwolę sobie tu powspominać Wojciecha Młynarskiego.
Jego "Róbmy swoje" wydaje się ponad czasowe i ponad pokoleniowe.
Bo zaśpiewać to może każdy,każde ugrupowanie nawet.
Miałem okazję się z nim przywitać i porozmawiać przy okazji wystawiania jego spektaklu w poznańskim Teatrze Muzycznym
A najbardziej go pamiętam z programu TV gdzie w czasie jego trwania On ułożył piosenkę na zadany temat i na koniec ją wykonał. Niestety z powodu sklerozy nie pamiętam jaką.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-04-10 15:54
Dziś kolejna tragiczna rocznica Smoleńska. A sprawa tak naprawdę dalej jest niewyjaśniona.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-04-10 17:24

>A sprawa tak naprawdę dalej jest niewyjaśniona.


Ładunek termobaryczny eksplodował na pokładzie tupolewa? Nowe ustalenia podkomisji smoleńskiej

>Podkomisja smoleńska stwierdziła, że "bardzo wiele wydarzeń wskazuje na to, iż 10 kwietnia 2010 r. doszło do wybuchu na pokładzie rządowego tupolewa". Najbardziej prawdopodobną przyczyną eksplozji był ładunek termobaryczny.


Zależy dla kogo nie jest jasne, że to była katastrofa, na co wskazują fakty i tego nie da się zmienić.
Speckomisja - jak sama wskazuje - opiera się na "wydarzeniach", ale nie potrafi ich wyjaśnić. Pod koniec prezentowanego filmu pada retoryczne pytanie, które potwierdza, że faktyczną rolą speckomisji jest podtrzymanie teorii spiskowych i gra polityczna.

>Pod koniec filmu, który obrazował roczną pracę podkomisji, lektor czyta: "W wyniku przeprowadzonych eksperymentów możemy powiedzieć, że najbardziej prawdopodobną przyczyną eksplozji był ładunek termobaryczny inicjujący silną falę uderzeniową. Fala ta niszczyła napotkane przeszkody, rozrywała kadłub samolotu, wyrzucała na zewnątrz fotele i ciała ofiar oraz zrywała z nich ubrania" - twierdzi podkomisja. "Czy tak właśnie stało się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. ?" - pada pytanie.


KATASTROFA SMOLEŃSKA+28h temu
Kornel Morawiecki nie wierzy w zamach pod Smoleńskiem


>Przyznał, że opowiada się po stronie tej części społeczeństwa, która uważa, że pod Smoleńskiem doszło do katastrofy lotniczej.

Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-04-10 17:30

> że faktyczną rolą speckomisji jest podtrzymanie teorii spiskowych i gra polityczna.<


Do tego należy dodać rzecz chyba jeszcze ważniejszą. Oni przecież za te dyrdymały biorą ogromne pieniądze. Nasze pieniądze!!!!!!!!!!. Im więcej tych dyrdymał wymyślą tym więcej się (mówiąc po Śląsku) "nachapią". Zrobili sobie dojną krowę z państwa........ Ech............ Czy tylko do tego są zdolni ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-04-10 18:45
Nie rozumiecie tego, że tu chodzi o prawdę. Obojętnie jaka ona będzie , chodzi o prawdę. Chyba nie wierzycie w brzozę i na metr przekopaną ziemię.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-04-10 18:59
O prawdę? A to ci żart...........
To wymieńmy te Macierewiczowskie prawdy:
- Rozpylenie helu
-Pancerna brzoza
-Dwie osoby przeżyły
-Zestrzelenie samolotu
-Sztuczna mgła

Aby dojść do tych "prawd" specjaliści ze speckomisji posługiwali się parówką i puszką po piwie.
Aby zasymulować zderzenie Tutki z brzozą planowano umieszczenie brzozy na dachu Trabanta, rozpędzenie go i uderzenie w skrzydło samolotu.
Tacy specjaliści od prawdy to tylko w tej komisji zasiadają i gruube tysiące za to biorą. Żenada i żal naszej kasy..........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-04-10 19:21
To wytłumacz dlaczego poprzednia władza oddała śledztwo w obce ręce. Dlaczego nie dążyła do samodzielnego wyjaśnienia. Tam zginęli Polacy. Należy im się szacunek, a ten brak szacunku widać nawet w tym jak potraktowano ich ciała. Chciałbyś tego dla swoich bliskich? Chciałbyś? Czy Ci złość polityczna zasłoniła oczy?

Kasy Ci żal, a nie ludzi. Tych co odeszli i tych co ich opłakują.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-04-10 20:04

>To wytłumacz dlaczego poprzednia władza oddała śledztwo w obce ręce. Dlaczego nie dążyła do samodzielnego wyjaśnienia. <


Sprawa jest banalnie prosta. Przecież wypadek miał miejsce na terytorium Rosji. To tam spadł samolot. Identycznie byłoby gdyby samolot innego państwa spadł na naszym terenie. Wtedy strona Polska byłaby głównym prowadzącym śledztwo. Zawsze tak jest w stosunkach międzynarodowych. A znając butę rosyjskiego niedźwiedzia i odwieczne traktowanie Polaków "z góry" to i tak rząd Tuska uzyskał spore przywileje. Tylko o tym  sekta smoleńska milczy bo to jest im politycznie "na rękę".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-04-10 20:15
Brednie. Co Ty gadasz? Jakie przywileje? Chyba takie, że do dziś wraku nie ma w Polsce.  Nie widziałeś jak inny kraj "zawalczył " o swoich? (Holandia). To było po Smoleńskiej katastrofie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-04-10 20:32

>Chyba takie, że do dziś wraku nie ma w Polsce. <


A no właśnie!!!!  Celna uwaga!!! Cała PiS-owsko-smoleńska sekta wciąż krzyczała, że nie ma wraku a jak tylko oni dojdą do władzy to natychmiast będzie. I co??????????
Kolejne wredne kłamstwa tych ludzi bo gdzie jest ten wrak???????? Dlaczego oni wciąż kłamią????????
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-04-10 20:39
Mogę tylko powiedzieć, że nie jesteś obiektywny ,albo nie chcesz być. Prędzej to drugie moim zdaniem. Sprawa wyjaśni się prędzej czy później i może wtedy wrócimy do tego tematu. Dobrej nocy.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-04-11 05:50

>Nie rozumiecie tego, że tu chodzi o prawdę. Obojętnie jaka ona będzie , chodzi o prawdę. Chyba nie wierzycie w brzozę i na metr przekopaną ziemię.


A widziałaś co się stało z pancerną limuzyną, która przy prędkości 50-60 km/h walnęła w drzewo?
A teraz spróbuj sobie wyobrazić co stanie się ze skrzydłem zrobionym z blachy aluminiowej, jeżeli przy prędkości 270 km/h napotka na swojej drodze drzewo.
Jeżeli chodzi o prawdę, to znana jest od samego początku, gdy opublikowano nagrania z kokpitu. Każdy, kto to odsłuchał mógł stwierdzić, że piloci nie reagowali na sygnały TAWS. Tu masz więcej o tym, kliknij i uważnie przeczytaj
Porównam to do sygnalizatora na skrzyżowaniu. Po to są kolory świateł, aby ostrzegać kierowców. Żaden rozsądny kierowca nie wjedzie na skrzyżowanie, gdy świeci się czerwone światło. W tym konkretnym przypadku piloci lekceważyli sygnały TAWS do samego końca.
Czy jakakolwiek komisja może to zmienić? Nie, bo to piloci naruszyli procedury usiłując wylądować w takich warunkach.
Kontrolerzy z wieży w tym przypadku nie ponoszą żądnej winy, ponieważ to pilot musi zdecydować sam o lądowaniu, gdy uzna za stosowne.
Podobnie kierowca nie wjedzie na skrzyżowanie przy zielonym świetle, gdy widzi przed sobą sznur samochodów i nie będzie mógł je opuścić nim zapali się światło czerwone. Grozi to zablokowaniem skrzyżowania i mandatem.
W przypadku smoleńskim skończyło się katastrofą.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wspomnienia (Strona 108) (1702355 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 109 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill