www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 21) (2416360 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-13 22:01
Jeżeli w domu jest komputer i laptop, a do kompa jest podłączona drukarka,  to jak to zrobić , aby również można było drukować z polecenia laptopa?
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-11-13 23:09 Zmieniony 2008-11-13 23:12
Porada domowego informatyka:

Są dwie możliwości - to zależy od tego czy mamy drukarkę zwykłą czy tzw. sieciową. Drukarkę zwykłą najprościej wykorzystywać na zasadzie pośrednictwa. Komputer stacjonarny będzie pośrednikiem dla laptopa. Oznacza to, że jeżeli chcesz wydrukować coś przez laptopa, musi być także włączony komputer stacjonarny. Można na nim jednak robić coś zupełnie innego niż drukowanie - musi być po prostu włączony (patrz poniżej - "udostępnianie przez sieć"). Druga możliwość to właśnie zakup drukarki sieciowej. W takiej sytuacji wszystkie komputery w sieci mogą korzystać z drukarki kiedy chcą.

Moje uwagi:

W przypadku kiedy nie chcemy kupować drukarki sieciowej, znalazłam następujące sposoby:
1. Udostępnianie przez sieć - robimy sieć lokalną za pomocą kabla szeregowego między komputerem a laptopem. Udostępniamy drukarkę wewnątrz sieci. Jak to zrobić - kliknij
2. Porty LPT i USB - drukarka musi mieć dwa wejścia. Szeregowe (tzw. LPT) i USB. Na jednym komputerze podłączamy drukarkę do portu LPT, na drugim do USB. Na obu instalujemy sterowniki - w jednym wskazujemy port LPT, w drugim USB. Wymaga grzebania i nie zawsze się udaje. Nie testowałam osobiście, wiem tylko że istnieje taka możliwość.

Istnieje też zdaje się opcja trzecia:
Zrobienie drukarki "sieciowej" ze zwykłej za pomocą tzw. switcha (przełącznika, np. takiego [kliknij]). Switch działa trochę jak przedłużacz do prądu. Z jednej strony mamy jedno wyjście kabla (tu podpinamy drukarkę), z drugiej dwa (tu podpinamy oba komputery). Widziałam zarówno przełączniki dla portów USB i LPT. Warunek: wszystkie urządzenia posiadają wolny odpowiedni port (LPT lub USB), switch musi być wyposażony w port wydruku. Wada: przełącznik jak sama nazwa wskazuje, trzeba przełączać. Nie testowane osobiście.

Pozdrawiam :-)
J.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-13 23:23
Serdeczne dzięki. Dokładnie przeczytam dopiero jutro. Dziś tylko przerzuciłam stronki. Nie jestem aż tak biegła w tych sprawach. Moja drukarka to 3 w jednym czyli kopiarka drukarka skaner. Jutro będę próbowała podłączyć drukarkę. Jeszcze raz serdeczne dzięki za poradę. :-))))))))
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-11-13 23:41

> Moja drukarka to 3 w jednym czyli kopiarka drukarka skaner.


To akurat nie ma znaczenia dla udostępniania jej komputerom. Drukarkę nazywa się sieciową, jeżeli posiada własną kartę sieciową (co to jest karta sieciowa?). Jeżeli jej nie posiada, to po prostu zwykła drukarka, choćby miała wbudowany nawet ekspres do kawy. :-)

W razie pytań, możesz śmiało pisać (również na PW jeżeli nie chcemy zaśmiecać wątku dywagacjami informatycznymi). Postaram się pomóc w miarę swoich skromnych możliwości i czasu.
Dobrej nocy
J.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-13 23:46
Jeszcze raz dzięki. Teraz mi wytłumaczylaś. Już wiem, że moja nie jest drukarką sieciową. Mówiłam, że nie jestem biegła w tych sprawach. Znam w komputerze tylko to co było mi potrzebne do pracy. :-))))))))))))))
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-11-14 09:03
chcialabym miec drukarke z ekspresem do kawy ,szczegolnie cisnieniowym albo zeby byl wbudowany do laptopa
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-14 09:12
:-)))))))))))))
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-14 10:09
Jak przechowujecie przez zime pelargonie??
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-11-14 10:39
Moja mama przechowywała w piwnicy, ale dokładnie co z nimi robiła, nie wiem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-14 11:06
Prawdę mówiąc nie wiem czy jest sens przechowywania pelargonii. One nie są drogie i bez kłopotu możesz mieć co roku nowe.  :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-14 16:59
mimo wszystko dzieki.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-11-14 17:17
Ja bym polemizowala na temat ceny pelargonii.Fakt,jedna nie kosztuje duzo,ale jak trzeba kupic kilkanascie sztuk,to juz jest sie nad czym zastanowic.Ja zrywam czubki,ukorzeniam po jednej sztuce z kazdego koloru,ona mi sie rozkrzewia przez zime i na wiosne znowu szczepie-wszystkie sasiadki zazdroszcza moim Rodzicom na wiosne i latem.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-14 17:21
oooooooo,ja tak jak je wczoraj schowałam do piwnicy tak trzymam przez cała zime i dopiero w lutym robie swieze szczepy,ale sie zastanawiałam czy nie lepiej byłoby przechowac sam korzen.Co roku kupuje 1 lub 2 nowe ale ogólnie mam ich 25.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-24 13:09
Szukam porady, jak żywić się w pierwszych dniach po usunięciu woreczka żółciowego nie podnosząc przy tym poziomu cukru we krwi.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-11-24 14:38
A nie dali ci diety w szpitalu?,zwykle mówią co wolno a czego nie
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-11-24 15:02
Zastąpić mięsko (jeżeli występuje w Twoim meni często)z smażonego na gotowane ,duszone . Z czerwonego (wołowina,wieprzowina,cielęcIna)na białe - wszelkiego rodzaju drób ;((( (bez skóry) . Tak się mi marzy jakieś małe golonko - z kurczaka ;-) . To tak zdrowo brzmi . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-11-24 15:08
Lid miałam do czynienia właśnie z taką osobą jak Ty ........ jeść w miarę (nie opychać się) i tylko gotowane a trwało to dość długo bo chyba z pół roku. Kawa alkohol niestety NIE PIĆ około 3 m-cy wcale potem kawę tylko z mleczkiem (o cukrze nic nie wiem o słodyczach też nic nie wiem)..... Dieta niskocaloryczna i tylko gotowane bez tłuszczyku. Amalian podał ci przykład na mięsku... POWODZENIA
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-25 22:30
Dzięki :-))))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-25 22:47
Gotowane żołądki powinny nie zaszkodzić . I trzymaj się LId :-) .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-11-26 09:24
:-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-27 10:56
Czy jest możliwość odczytania wszystkich postów danej osoby bez poszukiwania ich po całyn forum?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-27 15:51
jest trzeba kliknąć na daną osobe i wejść w zakładkę posty :-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-27 15:53
ja też mam pytanie
chce kupić sobie aparat cyrowy tylko nie wiem czym mam się kierować po za pikselami  ?
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-11-27 17:20
pradę mówiąc też jestem ciekawa tylko że ja nigdy w życiu nie zrobiłam zdjęcia i dla mnie najlepszy by był najprostszy w obsłudze albo w pakiecie z fotografem
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-11-27 17:56
Porada domowego informatyka:

Jeżeli aparat ma być "do wszystkiego" poza jakością matrycy (koniecznie powyżej 3,0 megapikseli) warto zwrócić uwagę na wspomaganie antywstrząsowe (stabilizuje obraz) oraz zmienną ogniskową (zoom optyczny). Na inne parametry warto zwrócić uwagę, jeżeli aparat ma służyć do jakiegoś konkretnego typu zdjęć.

Pozdrawiam
J.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-27 19:13
dzięki za rady ja wiem że chce 10 milionów pikseli i nie wiem co jeszcze jest ważne  czyli matryca  a jaka ma być ona duża
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-11-27 21:30
Liczba pikseli na zdjęciu to właśnie rozmiar matrycy. :-)
Pozdrawiam
J.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-28 15:05
niestety ale jesteś w błędzie
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-11-29 15:14
To może szerzej i w mniejszym uproszczeniu - matryca aparatu ma: typ (sposób wyświetlana), rozmiar fizyczny (ileś na ileś milimetrów) i tzw. rozdzielczość, czyli właśnie liczbę pikseli (ileś milionów). Fizyczny rozmiar matrycy nie ma znaczenia. Słowa "rozmiar" zamiast "rozdzielność" używam czasem po to, żeby uprościć komunikat, bo już czasem słychać skargi, że mnie przez żargon trudno zrozumieć. :-) Ale rzeczywiście masz rację, że fachowo mówiąc "rozmiar" to rozmiar fizyczny, a liczba pikseli to "rozdzielczość"

Pozdrawiam
J.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-29 17:14
POZDRAWIAM I DZIĘKUJE
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-11-27 18:24
Mam cyfrówkę Canon 540 już trzeci rok i chwalę sobie pod niebiosa. Posiada wiele walorów i ma 5mln pikseli. Można też kamerką (jest w aparacie) nagrywać ruchome obiekty. Polecam sprawdzić wszystko w internecie włacznie z ceną, ale kupować w sklepie realnym.

Wszystkich pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor Toomasz Dodany 2008-11-27 19:06
Ja tylko dodam od siebie, że ważniejszy jest "zoom" optyczny od cyfrowego, bowiem fotkę potem, zawsze można powiększyć na komputerze. Czy robi datę na każdej fotce (np. C- A540 nie robi) i czy ma dobry wizjer, ponieważ ekran wyświetlacza przy intensywnym słońcu się nie sprawdza. Wygodne jest też przy niewielkich aparatach, aby były zasilane na "paluszki" (akumulatorki). Stały wewnętrzny akumulatorek jest kłopotliwy na wyjeździe. O samych parametrach decyduje już cena.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-11-27 19:11
Hej Tomasz dopisałeś prawie wszystko. Tak masz rację. A co do ekraniku to faktycznie w słońcu sie nie sprawdza. Jednak tylko u tych co nie umieja po omacku robić... czyli fotografować bez dobrej widoczności. Co do zalecania wstrzymuję się od wypowiedzi. Ja zanim kupiłam robiłam porównania w komputerze.....potem dobierałam tak by wyjść na swoje i ze swoimi wiadomościami. Fotografować zaczynałam na zwykłym aparacie gdzie trzeba było dosłownie wszystko ręcznie ustawiać samemu
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-27 21:01
Pewnie ceną ;-) . Jeżeli zaś Basiu chciałabyś mieć w mirę dobry aparat to proponuję cyfrową lustrzankę . Wiem,wiem ,że są droższe,ale jakość zdjęcia jedst o niebo lepsza od cyfrówek ...ale wybór należy do Ciebie . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-11-27 21:09
Basiu ,piksele ,powyżej sześciu ,ośmiu milionów już nie są ,aż tak ważne . No niby są ,ale tylko dla zdjęć o dużych wielkościach . Coś tam , coś tam musisz przeczytać w instrukcji danego aparatu ,by móc robić udane zdjęcia . Ale to nie problem już ,aparaty te są prostymi urządzeniami ,więc nie bój się .. za to jakość zdjęcia jest lepsza z cyfrowych lustrzanek . A przede wszystkim potaniały i to wiele. Pozdrawiam : .)
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-28 15:08
amalian nie ważna cena ale lustrzanki nie chce bo jest większa i w jednej ręce nie utrzymam a te miniaturki to nie dla mnie ale dzięki za rade pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-27 21:05
Mały problem..... lustrzanki są cięższe i nie zawsze dają sie utrzynmać w jednej ręce no chyba że te najmniejsze wymiarem
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-11-27 21:10
Nikon ma naprawdę lekką lustrzankę :-) .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-27 21:16 Zmieniony 2008-11-27 21:26
amalian ja wogóle tylko rozmawiam ale nic nie polecam....to co miałam w rękach było super ale bardzo ciężkie. Jednak aparatów nie ważymy a sprawdzamy zalety nie według wagi lecz jakości ustawień itp. Możliwe że lustrzanki Nicon są lekkie nie zaprzeczę.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-27 22:16
ja akurat mogę coś powiedzieć w temacie ekkiego aparatu bo sam taki chciałem mieć ,więc szukałem ,szukałem i znalazłem . Tylko były o niebo ...droższe :-) . Ale nie narzekam :-) .
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-28 15:12
nie jestem zawodowym fotografem by mieć aparat za 2000 za 500 do 700 zł mi wystarczy i chyba wezmę nikona
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-28 15:59
Życzę udanych zakupów :-) .
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-28 16:01
dziękuję ale to potrwa trochę zanim go kupię bo teraz musze zbierać kase na monitor z tunerem tv
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-30 09:34
Może Mikołaj Ci przyniesie. :-)))))))
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-30 13:32
DO MNIE MIKOŁAJ NIE PRZYCHODZI
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-30 14:10
Taka jesteś niegrzeczna? :-))))))))))
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-30 15:13
nie dorosła raczej
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-30 15:51
Do dorosłych Mikołaj też przychodzi. Przynajmniej do naszego mieszkania przychodzi. A do Was?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-11-30 16:32
nie
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-11-30 17:22
A JA JESTEM GRZECZNY I DO MNIE NAPEWNO PRZYJDZIE :-) :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 21) (2416360 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill