www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Kajakiem po jeziorach (19555 - wyświetleń)
- Autor ju.ste Dodany 2008-01-29 17:05
Może znacie jakiś ciekawie usytuowany ośrodek nad nie całkiem małym jeziorem (powiedzmy tak 400 ha i więcej), przystosowany dla osób poruszających się na wózkach, nadający się na fajny i przyjemny turnus rehabilitacyjny? Koniecznie ze sprzętem pływającym, bo jesteśmy miłośnikami pływania kajakami. Brenno, Osiek, Przełazy, Okuninka, Wągrowiec już za nami, więc szukamy czegoś nowego na okres urlopowy. Chodzi mi o miejsca, w których sami już byliście i możecie podzielić się własnymi doświadczeniami. Rejestr ośrodków i organizatorów już "przewertowałem", ale informacje tam zamieszczane to zaledwie punkt wyjścia do decyzji, a jakość i zawartość stron internetowych ośrodków często mija się z rzeczywistością.
Pozdrawiam i zapraszam do wspólnych wypraw
january
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2008-01-29 19:02
http://pzzn.republika.pl/
Polecam, Almatur w Giżycku. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-02-01 17:14
A ja polecam kontakt z Fundacją Ducha w Toruniu, która organizuje rajdy konno-kajakowe dla ON.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-02-01 17:55
PEWNIE TO  DZIEŁO RYDZYKA HAHA
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-01 18:44
TAAAAAAAA już widzę jak Świtoń czy Świtaj jedzie na koniu lub zasuwa w kajaku.
No co innego lewy renciści, ci to żyją na cudzy koszt i w dodatku okradają ON.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-02-01 19:23
Marcel, nudzisz, w koło to sam. Wymyśl coś nowego, ale zmień składnie zdań.
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-02-01 19:39
No, bo lewi renciści na lewych wyłudzonych rentkach też w kółko je pobierają i to oni jeżdżą na taki wypoczynek do sanatorium na cudzy koszt.
Nadrzędny - Autor ju.ste Dodany 2008-02-01 18:40
Dziękuję za polecenie. O ile wiem, to ośrodek Almaturu specjalizuje się w żeglarstwie; czy dostępne są również kajaki?
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-02-01 19:23
Mylisz się Barbaro, Fundacja nie ma nic wspólnego z ks. Rydzykiem!
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2008-02-02 08:01
Prawdę mówiąc, kajaków nie zauważyłem, ale są katamarany. Jedni wsiadają o własnych siłach, innym trzeba pomóc. Jest dużo osób, które pomagaj i nikt sie nie użala.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-02-02 09:56
Owszem katamarany również są.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-20 11:36
Ja tam wody się boje :-( . Myślę o tej wielkiej:(, bo prysznic biorę codziennie :-). Pamiętam mój pobyt nad jeziorem Głębokie . Bylismy tam w grupie zorganizoowanej i organizowaliśmy codziennie a raczej co wieczór ,wieczorki rozpoznawcze ;-) . Hi,hi,hi . Pamiętam też wycieczki motorówkowe robione nam przez kogoś z tamtąd . Nie wiem czy mówił prawdę o tym ,że Głębokie bo głęboko,że podwójne dno ,że trzeba uważać pływając ,by nie zaplątać się w wodorosty ,które tworzą podwójne dno ... Jezu jak się przestraszyłem , razem z motorówką trzeba było mnie wynieść na brzeg ;-) .
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-20 15:09
nie lękaj się dasz rade twardy jesteś i tak trzymaj pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Dago Dodany 2008-12-02 11:58
Witaj, jeśli chcesz odpoczywać nad wodą to polecam J. Gopło a dokładnie Ośrodek dla ON w Mielnicy, z tego co się orientuje mozna korzystać ze sprzętów wodnych. Prowadzi go Fundacja Doktora Janaszka. Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku.
Nadrzędny - Autor ju.ste Dodany 2008-12-02 14:12
Dziękuję za wiadomość i cieszę się, że jeszcze ktoś miło wspomina Mielnicę.  Bywałem w Mielnicy bodaj z końcem lat 80-tych, kiedy ośrodek był w okresie rozkwitu. To były najlepsze obozy (teraz nazywa się to turnusy), w jakich brałem udział i nigdy tamto się już nie powtórzyło. A jeżdżę na turnusy do chwili obecnej. Fantastyczna organizacja (wszystko przygotowane i dopięte na ostatni guzik), b. szeroka i różnorodna oferta oraz nadzwyczajnie życzliwi ludzie. Ktoś miał jakąś fantastyczną intuicje w doborze kadry i wolontariuszy! Popływałem wtedy całkiem sporo. Zdecydowałem się na kolejny pobyt bodaj 4 lata temu (może 5) . To co zastałem budziło moje przerażenie. Bałagan, ciągłe zamieszanie i coś się z ludźmi dziwnego porobiło - brak wzajemnej życzliwości, zrozumienia, widzenia czegokolwiek poza końcem własnego nosa. Ta ostatnia uwaga dotyczy zarówno uczestników, jak (może przede wszystkim) tzw. kadry. Już wtedy nie było kajaków. Organizatorzy w rozmowach pół roku przed turnusem zapewniali, że będą. Dowieźli podobno pod koniec turnusu, kiedy mnie już tam nie było - po tygodniu pobytu opuściłem wraz z namówioną przeze mnie grupą znajomych-zapalonych kajakarzy Mielnicę, mając wyżej uszu gołosłownych zapewnień, ogólnego bałaganu, "walki" o talerze na posiłkach, prostactwa i chamstwa niektórych wolontariuszy, nieporadności kierowniczki i kadry. Z wielkim smutkiem piszę o tym, bo mam w pamięci kilka fantastycznych pobytów w tym miejscu a i możliwości popływania są ogromne.
Pozdrawiam ciepło
Nadrzędny - Autor Dago Dodany 2008-12-03 12:24
To przykra wiadomość, myślałem że to przejściowe kłopoty tej fundacji. Wielokrotnie odwiedzałem Mielnicę  w trakcie swoich rejsów po tym przepięknym szlaku i korzystałem z pomostów, pola namiotowego, prysznica w ośrodku. W zamian za ta przysługę zabieraliśmy uczestników turnusów na małe wycieczki jachtami po Gople. Byliśmy zawsze miło witani i nigdy osobiście nie spotkałem się odmową lub nietolerancja uczestników czy kadry. Dlatego z przykrością przeczytałem twoją informację. Miejmy jednak nadzieję, że był to odosobniony przypadek i po następnych letnich sezonach, znów będzie mozna miło wspominać ośrodek w Mielnicy, który z takim zapałem i poświeceniem budował dr. Janaszek, tym bardziej że znałem osobiście ta wielką postać.
                     z wodniackim pozdrowieniem.......Dago
ps. J. Gopło (Mare Polonorum)jest częścią szlaku wodnego noszącego nazwę "Petli Wielkopolskiej" lub znane jest tez pod nazwą "Bursztynowego Szlaku"  i mozna nim dopłynąć do rz. Warty i dalej do Odry lub popłynąć w kierunku Bydgoszczy i dalej Wisłą...po drodze jest wiele wspaniałych, mało odwiedzanych  jezior i rzek dostępnych dla jachtów i kajaków co gorąco polecam.
Nadrzędny Autor ju.ste Dodany 2008-12-03 14:37
Witaj Dago! Niewykluczone, że gdzieś tam spotkaliśmy się przy pomoście. Pamiętam, że chyba w drugiej połowie lipca odbywały się tam takie żeglarskie zloty. Cały pomost otoczony był żaglami. Pływaliśmy sporo z tymi żeglarzami i zawsze było przyjemnie, wręcz fantastycznie. Niejednokrotnie spędzaliśmy noce na pomoście przy gitarze i szantach (że o czymś mocniejszym, na rozgrzewkę, nie wspomnę). Dobijali żeglarze z różnych miast Polski. A dr Janaszka też znałem osobiście - często bywał na turnusach, nie raz przywoził jakiegoś ciekawego człowieka. Obecnie nawet nie wiem czy ośrodek jeszcze funkcjonuje. Nieporozumienia na linii TWK - Fundacja dr Janaszka nie pomogły, jak się zdaje, w rozwijaniu tej szczetnej idei i samego miejsca.
Pozdrawiam ciepło
Nadrzędny - Autor janek120391 Dodany 2018-10-12 10:43
Nasza firma zajmuje się wynajmem namiotów oraz obsługą grilla podczas imprez plenerowych. Działamy na rynku od dłuższego czasu i z powodzeniem pracujemy na satysfakcję naszych klientów. Do każdego zlecenia podchodzimy z profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem. Nasz główny cel to zadowolenie usługodawcy i jego gości. Grillteam
Nadrzędny Autor płomyk Dodany 2018-11-15 12:56
Dowieźli podobno pod koniec turnusu, kiedy mnie już tam nie było - po tygodniu pobytu opuściłem wraz z namówioną przeze mnie grupą znajomych-zapalonych kajakarzy Mielnicę, mając wyżej uszu gołosłownych zapewnień, ogólnego bałaganu, "walki" o talerze na posiłkach
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-25 11:33
Super pomysł.
Nadrzędny Autor Kajetannka3 Dodany 2019-10-31 13:33
Na spływ kajakowy trzeba się dobrze przygotować, czy to po jeziorze czy rzece. Grunt to nieprzemakalna torba. Marka Fish Dry Pack ma takie specjalne, przeznaczone właśnie do sportów wodnych. Najważniejsze rzeczy koniecznie w czymś takim trzeba trzymać.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-10 12:31
W Internecie można poszukać, poczytać opinie na temat ośrodków.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Kajakiem po jeziorach (19555 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill