www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 37) (2400256 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-20 17:36
Amalian niestety na tych pomidorkach nic nie zarobisz. jedynie stracisz litry wody wlewając do donicy i zaspokoisz swoje łakomstwo. Co do konopi kurde ale nie mam zielonego pojęcia z czym się to je czy przerabia :-(:-)

A jeszcze siwek pisze że za Maryśkę można siedzieć o rany .... to wolę facetów Marianków
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-04-20 17:52
Takimi pomidorami się nie najesz-będziesz je uprawiał cały rok i zjesz je wszystkie na raz,to tylko ozdoba,lepiej kup sobie jednego pomidora dużego i więcej będziesz miał pożytku.Maryśkę można zasiać w doniczce,jak urośnie,to można robić skręty z wysuszonych  liści i palić,lepsze podobno są nasiona.NIE WIEM,NIGDY NIE PRÓBOWAŁEM.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-20 18:18 Zmieniony 2009-04-20 18:22
Ja też nie więc wolę te pomidorki. Siwek na takim krzaczku faktycznie jest bardzo dużo pomidorków. Mają jednaktwardszą skórkę i nie dojrzewają wszystkie naraz więc i nie najesz się.
jestem nie paląca Skręty odpadają
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-20 18:49
Tylko chwilkę mnie tu nie było. I co się dzieje? Marychę uczycie uprawiać? W doniczkach? Już Wy sobie lepiej ziół na wątrobę nasiejcie. Siwy melisę posiej, przyda Ci się na spokojność, bo widzę, że się tematem podekscytowałeś. :-)))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-20 19:53
Oj Lid musisz tak zawsze :-) Ja tylko dla odwagi se dusze podpieram a nie Marychą rodzaju żeńskiego a Mariankiem
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-20 19:54
Na majeranek się mogę zgodzić. Uprawiaj na zdrowie. :-)))))))))))
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-04-20 19:59
Marianek mogę uprawiać o fajnie.... dobry jest oj dobry :-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-22 20:04
Dziś dzień ziemi. Jak można walczyć z ludźmi , którzy wyrzucają śmieci do lasów. Macie na to jakieś rady?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-22 20:20
Lid ,ja mieszkam w środku lasu i jestem przerażona ilością śmieci wyrzucanych do lasu,jaka może być rada? wywóz 1 worka kosztuje 13zł+22%vat nigdzie nikt nie wystawia kontenerów(a przecież każdy mam nadzieję ,że każdy)gdyby miał wybór,czy wywieść śmieci do lasu,czy do kontenera wyrzuciłby do kontenera ,a tak,to robią to co robią a przecież nie jest łatwo znaleźć winowajcę .Obawiam się ,że niktnie obniży kosztów wywozu śmieci dla ratowania lasów
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-22 20:26
Często jestem w lesie i widzę co się dzieje. Kontenery chyba nie pomogą. Ludzie wywożą meble , muszle klozetowe. Mówi się o sprzątaniu świata, a na takiego drania nie ma rady. Gdyby wszyscy sprzątali tylko wokół siebie, to już by dużo zmieniło. Przedszkolaki z workami sprzątają śmieci , a dorośli dają im taki przykład. Uważam, że za to powinny być bardzo duże kary.
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-04-23 08:37
Witam.Myślę,że duża większość ludzi dba o czystość w swoim otoczeniu.Niestety tylko w swoim.Piszecie o lasach,że wywożone są do nich śmieci,jestem pewien,że problem jest większy.Przyjrzyjmy się poboczom drug poza miastami.Też można w nich znaleźć prawie wszystko.Nie wiem jak gdzie indziej ale u nas w gminie dwa lata temu podczas takiej akcji,dzieci wyzbierały śmieci,ale potem okazało się,że z niektórych wiosek nie ma komu ich wywieść.Wstyd dla władz gminnych.:-(
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-23 08:41
Też uważam,że powinny być kary,ale najpierw trzeba tego kogoś złapać nikt nie podpisuje śmmieci wywozonych do lasu ,często w nocy
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-23 11:25
WY BYSCIE TYLKO KARALI
LUDZIE WYRZUCAJA SMIECI BO NIE MA POJEMNIKOW TYLE ILE POWINNO I OPLATY ZA WYWOZ SA WYSOKIE
NIERAZ NIOSE PAPIEREK W MIESCIE KILKASET METROW ZANIM ZNAJDE KOSZ
PODATKI SA TAK WYSOKIE ZE WYWOZ NIECZYSTOSCI POWINIEN BYC TANI
ALE ZA CO WTEDY TRZYMALOBY SIE PANIA KRYSIE NA ZBEDNYM STANOWISKU
BETON
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-23 11:27
Szczerbaty to samo pisałam kilka postów wyzej ,nie widziałeś?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-23 11:30
JA SIE NIE COFAM I NIE ROZGRZEBUJE WCZESNIEJSZYCH POSTOW
JEZELI TAK PISALAS TO NIE PISZ O KARANIU
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-04-23 11:32
PRZECZYTALEM
LASY NALEZY SPALIC A NA ICH MIEJSCU POSTAWIC SWIATYNIE
I PO PROBLEMIE
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-04-23 14:57
Umieszczam pytanie w Poradniku, bo tu mi teraz najbliżej:

Pytanie do Krakowiaków – ktoś, kogo znam chce zorganizować dwudniowy pobyt w Krakowie na konferencji naukowej. Czy ktoś z Was może polecić miejsce (np. hotel, hostel itd.), na jeden nocleg dla osoby na wózku (najlepiej w pobliżu Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego)? Chodzi oczywiście o coś przystosowanego.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-26 10:57
Zabrakło Krakowiaków. Tyle razy nam pomagałaś Boginko, a my Tobie nie możemy pomóc.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-26 13:09
Niestety ,mieszkam w cen trum
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-04-27 16:19
Ja bylam w piatek w Krakowie,ale nie korzystalam z hotelu,w 5 godzin obeszlam miejsca,z ktorych Krakow slynie,przez 2 nastepne dni reanimowalam stawy,a dzis juz mam dalsze plany na kolejne wyjazdy.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-27 16:24
To będziesz miała wspaniałą pogodę,miłych wrażeń!
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-04-27 16:27
Dzieki.Slonce mam chyba zapewnione,ale strasznie wieje,a wiatr potrafi byc zdradliwy.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-27 16:55
Wszystko zależy ,gdzie się wybierasz ,np. nad morzem w czasie wiatru jest dużo jodu,w górach w czasie halnego górale wyczyniają różne rzeczy, może być wesoło!:::::::-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-04-27 17:12
Tym razem rownina,mysle o Naleczowie,bede przejezdzala obok,szkoda nie zajrzec.Tylko na kilka godzin,obiad,spacer.Na dluzsze wyjazdy jakos nie mam ochoty.Dostalam skierowanie z NFZ do sanatorium do Dusznik,ale chyba zrezygnuje,az 4 tygodnie,dziwne,zawsze bylo 3,to jeszcze mozna wytrzymac,ale 4 to troche za dlugo.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-27 17:26
Ja bym chciała,ale faktycznie o 4 tygodniowym turnusie jeszcze nie słyszałam
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-27 21:42
Dziewczyny dostałam na rekach uczulenia od słońca-takie coś jak kaszka pod skórą.Poradzcie co na to zastosować.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-27 21:47 Zmieniony 2009-04-27 21:56
Jeżeli to jest uczulenie na słńce to masz problem. Musisz brać leki tak jak na inne uczulenia, ale pamiętaj , że mogą powodować senność i jeżeli prowadzisz auto, to może być niewesoło. Moja córka reaguje sennością nawet na te leki , antyalergiczne , na których pisze, że tej senności nie powodują. Śpi po nich 24 na dobę. Lekarz najlepiej doradzi jakie leki należy brać.

http://www.obcasy.pl/alergia/Alergia_na_slonce,1,430,513.html

http://www.przychodnia.pl/alergia/index18.php3?t=18
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-27 22:00
Ja miałam kiedyś uczulenie na słońce potwierdzone przez lekarza ,moja mama też miała ale to były takie małe czerwone krosteczki swędzące,nie brałam leków a po paru dniach bez słońca same znikały a opalenizna zostawała co mnie bardzo cieszyło ,człowiek był młody i głupi,no ale nie było tak wiele alergii jak teraz i chciało  się być opalonym teraz już nie wychoodzę na słońce
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2009-04-27 22:09
Lidian dziekuję.U mnie wyglada to dokładnie jak w opisie.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-04-27 22:21

>do sanatorium do Dusznik,ale chyba zrezygnuje,az 4 tygodnie,dziwne,zawsze bylo 3,to jeszcze mozna wytrzymac,ale 4 to troche za dlugo. <


W sanatorium w Dusznikach nie byłem ,ale zaglądaliśmy często do Dusznik posłuchać koncertów szopenowskich . Siedząc sobie przy fontannie ,popijając Pieniawę wsłuchani byliśmy w melodie Szopena ,wypływające przez otwarte okna . Ach ! jak by się chciało znowu tam pojechać ;( . Pijalnia jest tam ładnie odremontowana ,ale ... Ciekawe ,czy podjazd do niej jest już wykończony . Pewnie nie było technicznego odbioru ,przez co był nie dokończony . Zabrakło dwóch rzędów kostek i komuś wyobraźni . Zeby dostać się zaś do pijalni wózkowiczom trzeba było przejechać przez duże szerokie drzwi . Fajnie ,tylko zastawionych i zamkniętych na klucz przez zarządzającego tą pijalnią . Znów zabrakło wyobraźni . Ale od czego ma się przyjaciół ... Nie ,nie wnieśli mnie to raczej ,prawie że wynieśli zarządcę tej pijalni . Drzwi zostały odblokowane i otwarte  . Ciekawe tylko czy na stałe ??? Co ciekawe to mosiężna tablica informuje wczasowiczów ,że pijalnia ta została wyremontowana - po powodzi - za fundusze PFRON . Do Dusznik przyjeżdżaliśmy z Polanicy ,gdzie była nasza baza noclegowa  . Polanica jest również pięknym uzdrowiskiem  . Wypiękniała tak po powodzi tysiąclecia ,gdzie została mocno zniszczona .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-29 22:01
Odkleja mi się touchpad w laptopie. Podklejać czy zanieść do naprawy gwarancyjnej? Jak sądzicie?
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-29 22:14
oczywiście zanieś do naprawy bo w razie większej awarii jak ktoś się dopatrzy że było coś robione nie uwzględnią karty gwarancyjnej
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-29 22:19
Tak  chyba zrobię. Tylko 2 tygodnie będę bez kompa, bo wysyłają do serwisu.
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-29 22:22
odpoczniesz od chamskich odzywek norbiego :-) :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-29 22:23
O taaaak. :-))))))))
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-30 05:37
A CO TOJEST TO CO CI SIĘ ODKLEJA?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-30 06:41
To co działa jak mysz. Ramka od tego.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-30 07:08
ta tzw.konsola dotykowa? u mnie nie ma ramki
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-30 07:17
Niestety u mnie jest i się odkleja. Działa, ale lekko odstaje. Przed wyjazdem na urlop oddam do serwisu.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-30 07:45
Oby szybko zrobili
Nadrzędny - Autor zembaty Dodany 2009-05-04 22:45
MOJA ZNAJOMA CHCE OTWORZYC JEDNOOSOBOWA DZIALALNOSC GOSPODARCZA
DROBNE USLUGI
MOZE JEST TUTAJ KTOS KTO PROWADZI TAKOM DZIALALNOSC I WIE JAK NAJLEPIEJ SIE ROZLICZAC
A MOZE WIECIE GDZIE MOZNA O TYM POCZYTAC
BYLA W BIURZE RACHUNKOWYM TO CHCIANO OD NIEJ 40 ZETA ZA PORADE
CZY TO MAM BYC RYCZALT CZY INNA FORMA
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-05-06 19:42
Poczytaj
http://www.pracuj.pl/sprawni-w-pracy-dzialalnosc.htm#top
Może to Ci troszkę pomoże.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-05-10 21:09
Co zrobić gdy rozdwajają się paznokcie?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-10 21:18
podobno skrzypowita pomaga
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-05-10 21:22
To są tabletki?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-11 06:56
Tak ziołowe w aptece na włosy i mocne  paznokcie ,kuracja na 40 dni kosztuje ok 20 zł,chyba 19 ziołowe
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-05-11 10:34
Mam pytanie.Czy bezplatne przejazdy komunikacja miejska przysluguja tylko w obrebie wojewodztwa,w ktorym zostala ona wydana,czy w calej Polsce?Bo ja kporzystalam z bezplatnych przejazdow poza wojewodztwem,ale ostatnio doszly mnie sluchy,ze nie wolno.I jeszcze jedno pytanie,czy bezplatny przejazd przysluguje takze w autobusie miejskim poza strefa miejska?
Nadrzędny - Autor zembaty Dodany 2009-05-11 11:06
NA ROZDWAJAJACE PAZNOKCIE NAJLEPSZE SA KRAWIECKIE NAPARSTKI
NIE BEDA MIEC MIEJSCA TO SIE NIE BEDA ROZDWAJAC :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-05-11 12:29
Zębaty dzięki , super rada, tylko w uchu sobie nie podrapię takim uzbrojonym palcem.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-11 13:04
zależy od wielkości ucha, słonia można by łagodnie podrapac
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 37) (2400256 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill