www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dlaczego ludzie sami się ośmieszają ? (Strona 6) (129726 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-08 20:05 Zmieniony 2009-07-08 20:28
Boginko...
Nie którzy mają oprogramowanie wspomagające czytanie tzw. automatyczny lektor, np. słabowidzący. Jak jakiś znak jest źle postawiony, to go czyta w inny sposób.
Przykład:
źle postawiony przycinek,
np. Ala ,Ola
Oprogramowanie czyta: Ala przycinek Ola
Prawidłowo, musi być napisane:
Ala, Ola
Wtedy będzie pomiędzy wyrazami Ala i Ola przez automatycznego lektora pauza a nie wyraz przycinek...
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-08 20:43
CZPKA SIE TRZEPIA JAK KLEJ ROSLINNY ALE JAK SIE ZMOCZY TO PUSCI TAK JAK TEN KLEJ :-)
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-08 20:47
Może tak, napisalibyście parę słów o sobie, zamiast wyzywać się wzajemnie, każdy na każdego... Może ja zacznę a Wy zrobicie jak zechcecie...
Kiedyś, nie umiałem chodzić, nie umiałem siedzieć, leżałem bezwładnie jak kupa bezwładnego mięsa, lecz miałem na tym wszystkim przewagę, że np. chciałem się w końcu podrapać tam gdzie mnie zaswędziało... W końcu z pomocą jakiejś siły wewnętrznej udało mi się i odtąd wszystko powoli z czasem się polepszało, to była siła woli, własnej woli... W ten sposób chciałem udowodnić że lekarze którzy mnie wskazali "na dożywotne leżenie" byli w błędzie... To mi się udało bo właśnie tego chciałem najbardziej... Nauczyłem się grać na instrumentach klawiszowych pomimo że nikt nie dawał mi szans... I tu udowodniłem że można grać mając nie do końca władzę w rękach.. Udało mi się zdobyć zawód którego też nikt nie chciał mnie uczyć, a ja zdałem, może nie z najlepszym wynikiem ale znowu udowodniłem że to możliwe. Tak zaskakiwałem i zaskakuję pod dziś niedowiarków w nasze możliwości, tu piszę  "nasze możliwości"  ponieważ każda osoba niepełnosprawna ma jakiejś ukryte zdolności, tylko musi chcieć a sama chęć to już jest połowa drogo do celu... Tego życzę wszystkim jak najbardziej, siły i wytrwałości  i wiary w samych siebie...  
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-08 20:51
JEST JESZCZE INNA MOZLIWOSC
MOZE TY SOBIE WMAWIALES ZE JESTES CHORY ZEBY MIEC RENTE
DO TEGO TEZ TRZEBA MIEC SILNA WOLE :-)
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-09 00:42
Wilkolak...
Jak ja mogłem wmawiać się że jestem chory??? Jak ja w wieku półtora roku zachorowałem na rdzeniowe zapalenie opon mózgowych i przez 12 funkcji i 3 odmy mózgu uszkodzili mi rdzeń kręgowy na całej długości, a tym sposobem, też poszedł w drobny mak cały układ nerwowy... Łącznie ze słuchem, wzrokiem, mową... A moja silna wola sprawiła to, że dziś mogę jako tako chodzić, mogłem, też jako tako zdobyć wykształcenie, zapracować się na tą skromną ale stałą i własną rentę... Gdyby nie fakt korupcji w zakładzie w którym pracowałem to dziś miałbym o wiele wyższą rentę albo pracowałbym do dziś... Poczytaj
(KLIK)
... Gdybyś, moim zdaniem, uważnie czytał każdy mój post, to nie pisałbyś głupot na mój temat... Do dziś mam niedowład rąk i nóg, mam problemy manualne, słuchowe i z mową... A muzyka oraz znajomość jej prawideł, jak wiedza informatyczna i języków obcych pozwala mi żyć i pokazać innym, że pomimo przeciwności losu, coś już w życiu osiągnąłem, a najfajniejsze, moim zdaniem jest to, jak patrzę na młodych ludzi, którym przekazałem moją wiedzę muzyczną i jak rozwijają ją poprzez zakładanie nowych zespołów muzycznych, to dla mnie jest prawdziwe szczęście... To, że mogłem przekazać moją tak ciężko zapracowaną wiedzę przez tyle wyrzeczeń i tyle trudności... Wiem, że to, dla kogoś kto ma zdrowe ręce i nie ma trudności z mową ani ze słuchem jest kroplą w morzu... Lecz są zdrowi, pełnosprawni a nie osiągnęli tego co nie jeden "ON"... Dlatego nam nie raz zazdrością... A nie raz ta zazdrość jest wśród nas "ON", ponieważ jest nie jeden z nas, "ON" sprawniejszy a mniej potrafi, lub nie chce ale, za to zazdrości, bo jemu się nie udało, a drugiemu mniej sprawnemu się udało. Zatem chodzi o własną silną wolę, jak zauważyłeś i którą nie zawsze potrafimy bez różnych bodźców zewnętrznych dobrze pokierować... Ku temu powstało takie powiedzonko: "Każdy jest kowalem swego życia:... Lub inaczej... "Jak się pościelisz, tak się wyśpisz"...
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-09 14:08
GORZKIE ZALE NA PRZEMIAN Z SAMOUWIELBIENIEM
MYSLALEM ZE JUZ PRZESTALES STEKAC
NA KONIEC JESZCZE TE DWA IDIOTYCZNE PRZYSLOWIA
ZENADA
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-08 20:55
Panie czapka5 fajnie, że nauczyłeś się też grać na cudzych nerwach. Nie podam  Ci ani co mi dolega ani co robię.Wątpię by malta czy wilkołak też coś napisali o sobie. To nie jest miejsce do pisania życiorysów.

Sprawdziłam przecinki i kropki też są.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-08 20:59
CZAPKA ZACZYNA ZBIERAC O NAS DOKLADNE INFORMACJE
TRZEBA NA NIEGO UWAZAC BO MOZE JEST OPLACANY PRZEZ ZUS
WYCIAGANIE INFOEMACJI O STANIE ZDROWIA INNEJ OSOBY POPRZEZ WPROWADZANIE JEJ W BLAD JEST KARANE
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-07-09 00:59
Wilkolak...
I znowu, wyciągasz złe wnioski... Tyle mogę Ci napisać... A jak sądzisz, że jestem agentem ZUS to jesteś w totalnym błędzie... A może masz jakąś tajemnicę, może się boisz czegoś, może masz jakieś machlojki, nie czyste zagrania??? Kto wie??? Tak, nie jest ale to twój sposób myślenia, chłopie, nie każdy  co z tobą się nie zgadza jest po twojej wrogiej stronie, a tylko ma inne zdanie niż Ty...
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-08 21:04
czapka5 uzywa słowa(nomen omen) przycinki,zamiast przecinki ,niby jedna litera zamiast drugiej ,ale w tym kontekście ma symboliczne znaczenie
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-08 21:05
PRZYCINAC TO MOZNA ZYWOPLOT HA HA HA
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-07-09 01:20 Zmieniony 2009-07-09 01:22
Masz rację, MALTA, tu z tym przycinkiem, bo miało być przecinek... Ale jest takie powiedzonko, że ten kto ma rację stawia wino i kolację...  :-) ;-)
Dlatego przyznałem Ci rację, abyś mogła zrobić choć raz dobry uczynek dla wszystkich użytkowników tego forum...  :-) ;-) Nawet się cieszę, że nigdy nie dajecie mi racji... To nie muszę wam stawiać wina ani kolacji...  hahahaha :-) ;-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-08 21:05
NO CÓŻ CHŁOP WIDOCZNIE SIĘ NUDZI I ZACZYNA ROBIĆ ZA POLICJĘ. TYLKO ŻE ZUS NIE PRZYJMUJE TAKICH INFORMACJI. MUSZĄ BYĆ DOKŁADNE DOWODY.
Tak malta masz rację. Też to zauważyłam.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-08 21:07
Z ZUSEM BYWA ROZNIE
GDYBY SIE OPIERALI NA DOKLADNYCH INFORMACJACH TO BY NIE ZABIERALI RENT
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-08 21:11
Z ZUS-em jest coraz gorzej
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-08 21:13 Zmieniony 2009-07-08 21:36
OK TO PRAWDA. TYLKO ŻE JAK RAZ DADZĄ TO I CIĘŻKO JEST SIĘ ZRZEC. NA DOKŁADKĘ NIE MAJĄ CZASU NA ŚLEDZTWA TEGO RODZAJU CZY PAN X ICH OSZUKAŁ CZY NIE.

Jak ja kocham to forum i przepychanki na forum :-))))))
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-08 22:30
Byle bez przesady
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-09 01:02
Ella...
Bzdury piszesz i tym sama się ośmieszasz... Nie sądzisz???
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-09 07:15
chyba tylko ty tak odbierasz post Elli, bo nikt inny
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-09 10:22
TO TY PISZESZ BZDURY
TAK GLUPIE ZAPYTANIE W TYM ZDANIU MOGLA WYMYSLEC TYLKO GLOWA Z CZAPKA W LECIE
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-07-09 10:49 Zmieniony 2009-07-09 10:51
Ha, ha, ha . Na dokładnych informacjach ... To odkryłeś Amerykę :-) . Zaraz by podniesiono larum, że to atak na demokrację ... Prawda jest jedna, ze lata wstecz nauczyły kombinować nas (pisząc ' nas ' myślę o całym społeczeństwie ) . Przez co Polska szczyci się największym procentem ludzi w wieku produkcyjnym na rentach . Faktem jest, że były lata w których to sprzyjano takim odejściom . Bojąc się ,że może zbraknąć pracy dla ' wchodzących ' na ten rynek .
Już samo to używanie emblematu osoby uprawnionej do korzystania z koperty dla ON... Pokazuje, że nie wszystkie osoby uprawnione ... , ale to pewnie nie na temat . Hi, hi, hi .
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-09 12:23
cczapka nie sądź ludzi po sobie samym,nie zarzucaj nikomu machlojek ,bo nic o nikim nie wiesz a kolację owszem chętnie postawie ,ale wybacz nie będziesz moim gościem wolę inne towarzystwo z tego forum
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-07-09 13:58
Czapka nie ma się już czego przyczepić to zabawia się w nauczyciela i sprawdza nam błędy ortograficzne.Dobrze,że nie może ich podkreślać na czerwono i stawiać pał.Tylko,że jego posty też by trzeba zakreślać na czerwono.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-09 14:10
RACJA
TYLKO ZE ON ZARAZ POWIE ZE JEST CHORY TO JEMU UJDZIE
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-09 14:13
Jak mu to w czymś przynosi ulgę niech sobie zakreśla, ja mam to gdzieś
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-07-09 15:52
HEJ WITAJCIE. JAK JA KOCHAM TE PRZEPYCHANKI :-))))))) TU SMUTNO BY BYŁO JAKBY NIE BYŁO BELFRA CZY ZNAWCÓW ON :-))))))
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-07-09 17:16
Eliska...
Od czerwonego koloru na pewno zaroiło by się, jakbyś przepuściła twoje posty przez  Microsoft Word... Spróbuj a okaże Ci się prawda...
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-09 17:09
Maltabar...
A gdzie w tym temacie zarzucam komukolwiek, że ktokolwiek ma coś ma do czynienia z ZUS-em??? Pokaż mi to...
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-09 17:12
sam zobacz swoje posty ,przecież taki zdolny jesteś ,nie umiesz własnych postów odczytać?
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-09 17:22
Czemu mi nie pokażesz??? Malta... Bo nikomu nic nie zarzucam w tym temacie...
A jedynie rzuciłem propozycję napisania coś o sobie... O powodzeniach i wpadkach każdego z nas... I tyle...
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-09 17:39
To ci powiem,wilkołakowi, starczy?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-07-09 17:40 Zmieniony 2009-07-09 17:59
No cóż panie czapka zarzucasz pan wszystko wszystkim nam bo i mnie również jak nie błędy w pisowni to z kolei inne drobiazgi. Problem polega też na wymuszaniu np. tym razem u malty by pokazała posty o które ją posądzasz. Czasem wydaje mi się że to tylko po to by mieć co pisać. Malta ma rację. Skoro jesteś tak spostrzegawczy bądź łaskaw sam je odszukać i przeczytać.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-07-09 17:38
Norbercie - a owszem. Z tego zresztą powodu staram się przy swoich linkach pisać w nawiasie (kliknij). I stawiać znaki przystankowe. Tyle, że:
- na forum są też osoby z różnych powodów piszące niegramatycznie czy nieczytelnie. Niekoniecznie dotyczy to akurat Maltabar, ale z różnych względów zwracanie tutaj uwagi na pisownie bywa źle widziane (czego sama doświadczyłam, dopominając się kiedyś żeby użytkownicy w miarę możliwości nie pisali kapitalikami).
- jeżeli komuś zwracasz uwagę, postaraj się proszę być DOKŁADNYM w nazwaniu problemu. Inaczej nie zostaniesz zrozumiany. Temu właśnie służy rozróżnienie między ortografią, interpunkcją i edytorstwem.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-09 17:42
CZAPKA TO TAK JAK KLEJ ROSLINNY
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-09 17:53
Boginka...
Dziękuje za dobrą radę... :-) :-) ;-)
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-07-09 20:08
Myslę,że robię niewielkie błędy i z pewnością moje posty nie zaczerwienią się za mnie ze wstydu.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-09 20:11
Na pewno(ja też się swoich nie wstydzę chociaż czasem,jak prawie każdy robię drobne błędy) :::-)
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-07-09 20:14
Myślę,że czapeczka chce nas pogryść z innej strony:jak nie walka z barierami to z błędami.Facetowi się chyba nudzi i szuka zaczepki ale nie wiem po co?
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2009-07-09 20:29
I te wszystkie posty są dyskusją na temat: "Dlaczego ludzie się ośmieszają ?"?
Niesamowite.
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-09 20:58
JAK KTOS SZUKA TO ZNAJDZIE TAKIEGO CO NIE BEDZIE SIE LITOWAL ZE NIEPELNOSPRAWNY I DA W ŁEB
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-09 20:26
Eliska wszystko na to wygląda :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-09 20:31
To prawda niesamowite:::::-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-09 20:35
Nachbar niesamowite jest to że dałeś(aś) się sprowokować i wciągnąć w dyskusję :-)))))
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-07-10 08:11
Moim zdaniem czapka czepiając się naszej pisowni się ośmiesza bo sam nie jest doskonały a wytyka takie bzdety innym.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-10 08:34
Tak to dziwne,bo deklaruje,że zajmuje się wielkimi i ważnymi sprawami a mało istotne błędy w pisowni nie poprawią sytuacji ON (nawet w USA)
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-10 09:56
CIEKAWE ILE U NIEGO TRWA DOBA
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-07-10 10:45
Czy w tym wątku można napić się kawy ????
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-10 10:52
DLA CIEBIE TO TYLKO INKA ROZPUSZCZALNA
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-10 10:55
Można się napić ale lepsza jest w kawiarence
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-07-10 11:01
Pewnie wszyscy siedzą w oknie i patrzą w chmury ... w innym wątku  . Pewnie samemu trzeba będzie wypić zieloną herbatkę :-) . Kurde, ale mi nie smakuje, więc z upragnieniem marzę by już się skończyło opakowanie . Czasem daję się namówić na taką herbatkę luzem, prZez co mam później dodatkową pracę z czyszczeniem dzbanka w którym ją parzę . I jak się patrzę na te suche poskręcane wiórki liści , zamieniające się w duże parasole , podobne do tych z ogródków piwnych .To sobie tak myślę, że są oni już na wyższym etapie rozwoju - te Chińczyki ;-) 
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dlaczego ludzie sami się ośmieszają ? (Strona 6) (129726 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill