www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 29) (2448627 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-11-24 10:16
Wymyśl coś prostego ,tu jest sporo przepisów i może zrób sobie lużniejszy dzień
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-24 12:09
cześć dziewczyny :-) . U mnie ,dzisiaj, jest wątróbka drobiowa w grubo pokrojonej cebulce . Podawana z ugotowanymi ziemniakami oraz jabłkami upieczonymi wraz z wątróbką i cebulą . Nie obieramy je ,tylko oczyszczamy z nasiennych gniazd . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-24 16:14
Klemi smutek wywal do kąta......obiadek np;

śmietana 18% jak do zupy mała puszka
przyprawy ziołowe do kurczaka ( mogą być z torebki suszone używam firmy Kamis)
2 serki hohland smak bez znaczenia
resztki wędlin czy mięs juz ugotowanych, pieczone, czy duszone (bez znaczenia byle resztki)
troszkę marchwi selera czy też brokuła (też mogą być mrożone)
makaron surowy --- ilość od ilości sosu
ser żóty starty

JAK PRZYRZĄDZIĆ

Wszystką śmietanę wylewamy do większego garnka + szklankę wody i doprowadzamy do wrzenia. Zmniejszamy ogień wrzucamy dwa serki topione i rozpuszczamy je następnie wrzucamy warzywa i gotujemy około 10-15 min. Garnek zdejmujemy z ognia i wrzucamy resztki wędlin,miesa i surowy makaron i dokładnie mieszamy.
Teraz smarujemy blaszkę margaryna i wysypujemy bułką tartą. Na to wykładamy zawartość garnka następnie suto posypujemy serem żółtym i wstawiamy do nagrzanego piekarnika. Pieczemy aż makaron zmięknie a ser sie rozpuści i lekko zarumieni.

SMACZNEGO

Danie dość szyko się robi i jest bardzo smaczne ale i kaloryczne
Nadrzędny - Autor klemens876 Dodany 2008-11-24 19:53
Elu, jesteś CUDOWNA to świetny przepis.Po prostu wspaniałe żarło.Tyle że niewiele zjadłam ponieważ wparowali znajomi z reala
i jak najbardziej realnie najpierw zaciągali się zapachem, a po chwili "bezczelnie" upomnieli się o poczęstunek, a potem o przepis.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-11-24 20:08
Wiem to żariełko jest smaczne u mnie też walczą o nie..... to mój głupi był kiedyś pomysł by wszystkie resztki ze świąt opchnąć w jednym garnku i tak wyszło smaczne danko
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-24 21:27
A Ci z reala  to zawsze są głodni . Pewnie jakby byli w Auchan ...nie wiem czy to się odmienia ...to pewnie by się nakarmili na degustacjach ;-))) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-24 21:39
W Auchan też ostanio kiepsko karmili za to trunkowali nieźle ..... całe szczęście że można było zagryzać jeszcze nie zapłacona kielbasą... :-)))

Na jutro mam zrobione gołąbki (dostałam w prezencie) tylko dorobić sos i ziemniaczki i można znów balować... oj nie jutro mam po 15ej gości. Znów Was zawiodę przykro mi z tego powodu
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-24 21:41
juz wylewamy gorzki potok łez:(
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-11-24 22:02
Na jutro zaplanuj kaszę gryczana z kotletami mielonymi i korniszonem... a teraz chodź do kawiarenki.... kuchnię dziś już zamykamy
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-24 22:12
u mnie zaś jutro będą żołądki gotowane w warzywach ,pokrojone w paski ....Zobaczymy czy mi wyjdą .
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-11-25 08:08
dziś  mielone jakiś  kartofel i została  jeszcze  kapusta
Nadrzędny - Autor klemens876 Dodany 2008-11-25 09:43
Cześć Reni, u mnie też mielone tyle, że z zburaczkami bo mam gotowe w słoiku,choć miałam ochotę na korniszona (jak poradziła mi Ela) ale nie mam w domu a na chodnikach ślisko z kulami.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-25 15:49
Amalian a jak Tobie poszło z tymi żołądkami... dziewczyny już się pochwaliły. A jutro...hmmmm ale pewnie będę zupę z dyni robić...z kluseczkami podobnymi do pyzowych ale malutkie i bez mięsa....to się urobie nieźle
Nadrzędny Autor klemens876 Dodany 2008-11-25 18:16
Puk , puk jest tu ktoś,?Jatylko na chwilkę,żeby szybciutko zrobić lekką sałatkę na przekąskę do drinków:
          Kapustę pekińską drobno pokroić.
          Winogrona(najlepsze są zielone bez pestek)przekrajać i wyjąć pestki.
          Płatki migdałów(podprażyć na suchej patelni)wystudzić.
          Majonez.
Wszystko wymieszać odstawić na pół godziny w chłodne miejsce.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-25 22:16
Udały się . Są miękkie i dobrze przyprawione . A przede wszystkim zdrowe bo gotowane . Warzywa zaś (marchew,cebula,pietruszka i seler są tylko lekko - na oleju - zeszklone i podduszone ,później dodane do cienko pokrojonych żołądków . Wystarczy jeszcze na jutro :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-25 22:17
Cześć Klem :-) ,jeszcze jestem ,ale już spaaadam ;-) . Pozdrawiam :-) 
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-11-26 12:56
ostatni   przepis  ELI  :-)
Nadrzędny - Autor klemens876 Dodany 2008-11-26 13:08
Z ostatniego przepisu Elli ja robiłam obiad w poniedziałek.Przepyszna zapiekanka ze śmieciami z lodówki przepis jest jeszcze chyba na tej stronie.
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-11-27 08:01
nie  wiem  co  na  obiad   :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-27 08:30
Klemens zrób mój przepis, jest wpisany jako pierwszy w tym wątku. Jest super. :-)))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny Autor klemens876 Dodany 2008-11-27 11:29
Lid, to nie ja, to Reni nie ma pomysłu dzisiaj na obad, a jeśli chodzi o ten przepis z  1-szej strony to jest żeczywiście PYCHOTA.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-27 11:30
:-)))))))))))
Nadrzędny Autor klemens876 Dodany 2008-11-27 12:58 Zmieniony 2008-11-27 13:42
Lidian ja te kotlety nazwałam:SIEKAŃCE Z PIECZARKAMI. Latem kiedy jest dużo zieleniny i jest bardziej pachnąca robię podobne:
SIEKAŃCE Z PAPRYKĄ, oto przepis:
1) pierś z jednej kyry
2) po pół papryki czerwonej i żółtej(ładniej wyglądają
3) dużo siekanej zielonej pietruszki
4) 2 łyżki mąki ziemniaczanej
2) 2 całe jajka
    Sól i pieprz do smaku oraz odrobina imbiru.
Mięso i paprykę pokroić w drobną kostkę,dodać rozmącone jajka posiekaną paprykę przyprawić i smażyć,kładąc łyżką na gorący
tłuszcz.(najlepiej olej).   
             Spróbujcie, a zaręczam że też są bardzo smaczne.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-11-27 13:03
:-))))))))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-27 18:38 Zmieniony 2008-11-27 18:40
Klemi wierzę Ci bo ja robiłam podobne ale z żółtym tartym serem i też kładłam łyżką.....Ten typ można przyrządzać z różnymi warzywami czy grzybami.... Sa przepyszne bo nie samo mięso...... hi hi przecież to ja już pisałam hi hi
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-11-27 20:40
ja już miałem dość kurzych piersi . czas schrupać skrzydełka ,by móc zrobić coś bardziej odlotowego niż Red Bull . Kurze skrzydełka w dżemie z moreli i jeszcze czymś . Zjemy  w sobotę .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-27 20:59
Kurze skrzydełka odpowiednio przyprawione do smaku i posmarowane miodem są również pyszne jak w dżemie.... Nie wiem czy żartujesz, ale wiem, że są przepyszne.... do pieczonego drobiu do brzuszka wsypuję wszystko co mam od rodzynków po figi oraz wszelki susz.... smaruję miodem, a następnie posypuję przyprawą do drobiu z papryką. Mięsko jest lekko słodkawe z nutą owocową .... z sosu z pieczeni wybieram co większe owoce resztę miksuję na paćkę a jak jest za rzadki zagęszczam mąką z dodatkiem łyżki śmietany.... sos wykorzystuje do wszystkiego np makaronu r yżu a nawet ziemniaków..... przepyszne danko
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-27 21:15
Ellu - nie żartuję . Dzisiaj sam zrobiłem skrzydełka ,ale będziemy je jeść w sobotę . Na jutro zaś zrobiłem żurek z tytki cz. woreczka . Ja naprawdę sam robię wiele w kuchni . Chociaż jest mi bardzo ciężko ,ale nie daję się . Traktuję to jak ćwiczenia . Pozdrawiam :-) 
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-11-27 21:18
Ja zaś robię je w dzemie z moreli ,maśle ,curry ,soli i musztardzie . Ta nutka przemienia się w całą gamę smaków uzupełniających się wzajemnie .Smakuje,że palce lizać :-) .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-27 21:31
Wierzę Ci bo sama potrafie też zmieniać wiele smaków na coś lepszego. Lubie coś zawsze ulepszać by to samo a smakowało lepiej
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-11-27 22:21
No , ja zaś zawsze liczę na żonę w takich sytuacjach ,ale ,że jestem wyrobnikiem kuchennym ,to przeważnie to co udawało się wcześniej ,udaje się mi odtworzyć . Nie lubię w kuchni przepisów szczyptę,do smaku itp ;-) . Zawsze coś mi się udaje przesolić czy pieprzyć ,ale się nie poddaje ;-) . Za to goście .... ;-) .
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-28 10:20
zarobiłam piernikowe ciasto,jak długo powinno dojrzewać?czy wieczorem moge już piec?
Nadrzędny - Autor klemens876 Dodany 2008-11-28 11:19
Bogusia, ja mam taką <ciastową ciocię> ,która ciasto piernikowe na Boże narodzenie zarabia pod koniec października, pieką
na dwa-trzy tygodnie przed świętami i przechowują go do GWIAZDKI. Imimo to jest świeże i pulchne (ale to są stare receptury).
Twój przepis stawia pewnie inne wymagania (teraz nawet mąka jest inna nie mówiąc o maśle czy innych dodatkach do ciasta). W sumie to żadnej rady Ci nie dałam ale życzę smacznych wypieków,pozdrawiam :-))
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-11-28 13:07
mam sprawdzony przepis i zawsze piekłam je na drugi dzien a dzisiaj chce wieczorem,a niech sie dzieje:)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-28 17:03 Zmieniony 2008-11-28 17:55
Ja ciast nie piekę zbyt często bo nie mam chętnych na słodkości.... za to urozmaicam obiadki..... Jutro UDZIEC Z INDYKA
Udzieć dziś zamarynowałam w przyprawach by do jutra skruszał... jutro go odpowiedno doprawię i upiekę dodając do smaku suszoną żurawinę i rodzynki sułtanki do tego ziemniaczki oraz ogóreczki tym razem korniszony.... do popicia piwo karmelowe o smaku malinowym bezalkoholowe
Nadrzędny Autor klemens876 Dodany 2008-11-28 17:47 Zmieniony 2008-11-28 17:50
Elu, Jesteś dla mnie Wyrocznią. Ja pod względem kulinarnym jestem bardziej teoretykiem niż praktykiem. Tylko to potrafię zrobić
co lubię albo mi smakuje. Dlatego ciągle szukam nowych wyzwań.Ja jestem otwarta na każdą kuchnię jednakże mój mąż woli
jedzenje tradycyjne. Powiedz mi kochana jakich przypraw użyłaś i wogóle co trzeba zrobić żeby go upiec.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-28 17:54 Zmieniony 2008-11-28 17:56
Przyprawy.... są z torebek z półek sklepowych
firmy KAMIS -  przyprawa  MARYNATA KLASYCZNA..... nadaje mięsu smak naturalnych zapachów jak pieprz czy papryka.... radzę powąchać...można spłukać do czyta więc bedzie naturalny smak miesa
firmy GALEO -  SÓL PEKLOWA....... nadaje mięsu miękkość,soczystość i kolor... nie można przekroczyć granic podanej na torebkach....ją się spłukuje prawie zawsze lecz tylko w pierwszej wodzie bo potem miesa nie solimy
Jak co to pytaj....... Polecam postać w sklepach i poczytać co pisze na torebkach przypraw.... na ogół również da się odróżnić zapach jednej od drugiej torebki
Moi uwielbiają moje wypociny :-)))))

DLA DZIECI PODAWAĆ SOCZKI LUB RZADKIE KISIELKI EWENTUALNIE GALARETKI ROZPUSZCZONE W WIĘKSZEJ ILOŚCI WODY BY NIE TĘŻAŁY
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-28 18:38
Są wnuki a i nie tylko ... tu są też i inni co mogą mieć na święta gości z dziećmi... duża ilość nas też nie może pić alkoholu czy też gazowanych płynów. Te ostatnie podwyższają ciśnienie. Do prawie wszystkich potraw podajemy coś do picia... idą święta więc niech każdy coś ma dla siebie.
Klemi skasowałaś post? niepotrzebnie ja sie nie obrażam
Nadrzędny Autor klemens876 Dodany 2008-11-28 21:37
Ella, tak - skasowałam bo po uważnym przeczytaniu zrozumiałam co napisałaś i miałam nadzieję, że nikt jeszcze tego nie przeczytał, niestety nie udało się. Najmocniej Cię przepraszam,tym bardziej, że ja sama mogę pić tylko soczki czy też kisiel
na rzadko.  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-28 21:50
Klemi ja też sie domysliłam. Co robisz jutro na obiad?
Nadrzędny Autor klemens876 Dodany 2008-11-29 09:38
Witajcie,na wczorajsze pytanie dziś odpowiem. Dzisiaj gotuję tylko rosól z kury i wołowiny, a na drugie odmrożę mielone, będą
z ziemniakami i ogórkiem. Rosół będzie na dwa dni więc jutro zrobię tylko udka faszerowane z ziemniakami i marchewką, która
jest gotowa w zamrażarce.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-11-29 12:57
:-)))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-11-29 17:08
Kochani w związku z tym, że nadchodzą święta proponuję, abyśmy przekazali sobie przepisy na potrawy świąteczne. Każdy zapewne ma jakiś super przepis na święta.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-29 17:18
Indyk pieczony w tradycyjnym stylu nadziewany suszem jaki tylko można kupić.
Klops pieczony nadziewany jajkami całymi lub pieczarkami też całymi.
Bigos świąteczny ze śliwkami suszonymi
DRINK Z COLĄ :-) :-)))) :-))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-29 18:01
Ja w tym roku z konieczności będę musiała zrobić dla siebie potrawy dietetyczne. Sama nie wiem co przygotować.
Nadrzędny Autor klemens876 Dodany 2008-11-29 18:57
Lidian,jeśli dobrze pamiętam to jesteś po operacji woreczka żółciowego.Możesz pokusić się na schab, będzie smakował jak pieczony. "Napindruj" go tak jak lubisz ja używam przyprawy do mięs DELIKAT -knora.Zostawiam w chłodnym miejscu na cały dzień albo i dłużej następnie ścisło pakuję w woreczku foliowym (z atestem na art.spożywcze)obwiązując sznurkiem.To zawiniątko wkladam do cienkiej reklamówki, ścisło zawiązuję brzeg,(torebki nie mogą być dziurawe) i wkładam do wrzącej wody. Związane miejsce nie może być pod wodą. Gotować na bardzo małym ogniu, żeby woda tylko lekko mrugała,czas gotowania zależy od ilości mięsa myślę że na 1kg wystarczy 1godz. Moja mama też nie miała woreczka żółciowego i do tego miała cukier wysoki iteż tak sobie "piekła" mięsa nie tylko schab.Mięsko pozostaje soczyste i kruche....życzę zdrówka i smacznego. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-11-29 19:01
Dzięki. Z cukrem również mam klopot. Świetny przepis , dzięki. :-))))))))))) To i reszta rodziny skonsumuje z przyjemnością.
Nadrzędny Autor klemens876 Dodany 2008-11-29 18:16
Indyka nie zrobię bo święta będą bez gości, a dla dwojga to za duża porcja, ale klops owszem z pieczarkami (z jajkiem będzie na wielkanoc),schab ze śliwką i oczywiście bigos ze śliwkami suszonymi,czerwonym winem i oczywiście suszonymi grzybkami.Te potrawy przypominają mi dzieciństwo i są już tradycją,natomiast gwoździem świątecznego obiadu jest BOEUF STROGANOW. Choć tak naprawdę to dla mnie święta Bożego narodzenia polegają na kolacji Wigilijnej.Potem to już przedłużenie tyle tylko, że z mięsem.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-11-29 18:22
Klemi w tym roku i u mnie nie będzie indyka bo chyba będzie nas tylko troje. Nie dalibyśmy rady opędzlować tyle mięcha. Klops tak bigos z białą kiełbaską, sałatka jarzynowa, szyneczka wieprzowa malutka. A i to nie wiem jak bedzie. Bo i z wigili rybka pewnie też zostanie a i barszczyk. Ze słodkości to nie wiem czy będę piekła ciasta ale kutię już kupiłam. Uwielbiam ją chociaż nie mojej produkcji :-)))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-11-30 09:57
A jakie ciasta pieczecie na święta?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 29) (2448627 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill