www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 127) (1878728 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:04
Czytać potrafi?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 13:08
Nie. Tylko pisac.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:17
Ale słabo ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-04-06 16:45
Autor rogal160 Dodany 2016-04-06 09:05
Zarodek nasieniem? o Ty masz półnasienie? Każde urodzone dziecko można oddać. Nie trzeba wychowywać chorych, ani żadnych innych.

Oczywiście, że każde można oddać, ale nie każda oddaje.

Nie traktuję aborcji jak temat wyrwania zęba, mam na ten temat "nieco" wiedzy i wiem w czym rzecz.
Autor lidian Dodany 2016-04-06 09:35
dlaczego tak mało mówi się o kobietach, które dokonały aborcji, a teraz cierpią z tego powodu , dręczone wyrzutami sumienia

Nawiązując do tej wpowiedzi - a czy ktoś pomyślał o kobietach zgwałconych, które zaszły w ciążę, przechodzą traumę z powodu tego czego dośwaidczyły i mają przejść dodatkową patrząc jak dorasta potomek gwałciciela?

Nie jestm za aborcją już rozwiniętego płodu - to jest już morderstwo, ale "wczesna ciąża" kiedy jeszcze nie są rozwinięte organy, ani układ nerwowy.
Uważam, że jest to bardziej humanitarne niż pożucanie potem niechcianego dziecka, ewentualnie wywoływanie poronienia - są na to różne sposoby.

Nie ma idealnego środka, ale uważam, że to nie państwo czy kościół powinien decydować. Nie każdy mieszkający w Polsce jest chrześcijaninem któremu religia zabrania zabijać. Nie tylko innowiercy, ale i chrześcijanie powinni mieć prawo decydowania - jak wspominałem będą rozliczani przez swojego boga za czyny, a nie przez państowo.

Poniżej jest poruszona kwestia gwałtu na córce - odpowiada rogal, że w tym przypadku będzie dorosła, a co jeśłi (nikomu tego nie życzę, ale takie przypadki również się zdarzają) stawnie się to zanim osiągnie pełnoletność?

Aktualna forma zakazu aborcji bez wyjątków również łamie prawo życia - chroni życie poczęte, ale zabija już istniejące - w przypadku zagożenia życia matki.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-04-06 17:15
Nie ma prostej recepty na rozwiązanie "problemu". Gdyby taki pomysł był to już dawno by go zastosowano. Można sobie podyskutować, powylewać swoje emocje a i tak status quo zostanie w Polsce zachowane. Zapewniam!!  Kaczyński jest w tej kwestii zbyt tchórzliwy i tak tym społecznym projektem pokieruje, że nic się  nie zmieni. I wszyscy zostaną zadowoleni bo przecież nikt się nie wychyli.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-04-07 11:35
I jak to się ma Lidian do Twojej wypowiedzi w sprawie imigrantów i ich dzieci?

> Autor lidian Dodany 2016-04-06 22:32


> Nie widzisz i wielu nie widzi, bo świat poszedł w złym kierunku. Zapomniano, że wartość to ludzie, a nie kasa.


albo

> życie jest wartością


Zupełnie inne stanowisko zajmujesz, czyli dopasowujesz swoje wypowiedzi do trendu.
I jeśli padła by propozycja aby z każdej emerytury renty,wynagrodzenia 10% przekazywane było na dzieci (ich opiekę leczenie,wychowanie,zapewnienie równego startu) które urodziły się mimo różnych protestów bezpośrednio zainteresowanych osobiście, to czy Twoje stanowisko nie uległo by zmianie?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 11:54
Ja chętnie oddam 10% moich podatków.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-07 12:27

>Ja chętnie oddam 10% moich podatków. <


Sprytnie...... Ale przypuszczam, że "oddając podatki" chcesz oddać nieswoje pieniądze. Łatwo się  zarządza cudzym majątkiem, prawda ? Albowiem podatki to już nie Twoje pieniądze tylko własność Skarbu Państwa. Tak jest na całym świecie. Gdyby ustawodawca na to zezwolił (coś na wzór 1%) to byś mógł to robić. Ale póki co "marzenie ściętej głowy"...........
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 12:37
Cudzym? Zarobione przeze mnie pieniądze są cudze? Są moje i potem jak zauważasz Państwo mi je zabiera. I wolałbym, żeby 10% tej sumy szło na dzieci, chore, zdrowe i wszystkie inne, niż na:
1. Zasiłki dla bezrobotnych.
2. Renty dla zdrowych (a wiecie, że są i tacy), tj. takich, którzy obiektywnie mogą pracować.
3. Zarobki leniwych urzędników, żeby było jasne, doceniam ich pracę i niech zarabiają więcej, ale po wyrzuceniu 1/3 z nich.
4. I wiele innych.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-07 12:50 Zmieniony 2016-04-07 12:52

>Cudzym?<


Tak cudzym! Dobrze zrozumiałeś. Podatki, a płacimy je wciąż (kupując chleb, bilet,paliwo czy mleko) oraz podatek dochodowy. Po ich "potrąceniu" już nie są Twoimi pieniędzmi. Chyba nie będziesz się przy kasie np. w Lidlu "użerał" o to aby kasjerka sprzedała Ci cokolwiek bez podatku?

>zauważasz Państwo mi je zabiera<


Nie trzeba być specjalnie bystrym aby to zauważyć, bo wszystkim nam "wyszarpują". Ale tak ten świat jest tak skonstruowany bo wojskowi, nauczyciele, strażacy etc. też chcą mieć wypłaty.
Oczywiście wewnętrznie można się buntować. Lecz nikt z nas problemu nie przeskoczy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 13:03
Rzeczywiscie Ameryke odkresliles. Pewnie ze moj postulat jest nie do zrealizowania. Ale buntuje sie tak jak ty przeciw wielu sprawom.

I nie tlumacz mi kwestii podatkowych bo za duzo analiz napisalem na ten temat zebym twoich madrosci potrzebowal.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:15
No to oddaj ze swojej kieszeni - to co Ci zostanie po opłaceniu podatku, na te niechciane, chore, kalekie dzieci - jakiś 1000 miesięcznie styknie ;-)

Tak czy siak podatek musisz zapłacić to łatwo tym "zarządzać".
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 15:25
Roznica miedxy brutto a netto w moim przypadku i tak jest za duza
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-07 13:28

>I nie tlumacz mi kwestii podatkowych bo za duzo analiz napisalem na ten temat zebym twoich madrosci potrzebowal. <


Tego zdania nikt nie jest w stanie zweryfikować. Ale skoro uważasz się za specjalistę (domniemywam) to dlaczego takie niedorzeczności wcześniej wypisywałeś?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 15:27
Niedorzecznosci? Do szkoly chlopaku. Moze uniwersytet trzeciego wieku?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-07 16:20

>Moze uniwersytet trzeciego wieku? <


Widzisz w przeciwieństwie do Ciebie ja szkołę (utytułowaną/szacowną) ukończyłem. A Ty? No cóż? Jesteś kim jesteś. Tak już pozostanie.......
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 17:09
A którą? Ja UW, w trybie stacjonarnym.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-07 17:33

>Ja UW, w trybie stacjonarnym. <


Wiesz co? Wciąż jakiś taki niedojrzały mi się wydajesz. Proszę zwróć uwagę, że piszemy na forum i nie jesteśmy bohaterami "Ferdydurke". Co prawda u Mrożka był pojedynek na miny a Tobie śni się na uczelnie ? Nie będę się z Tobą licytował, nie "trzymasz tego poziomu. Żałosne, wcale nie śmieszne.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 17:39
Tylko pytam. Chętnie dowiem się w jakich szanownych murach pobierales nauki. Tylko tyle
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-07 13:05
Wielokropek. Nie widzę sprzeczności. Pomagać należy w ich środowisku, miejscu , w którym wyrośli. Tutaj wraz z uchodźcami przedostają się osoby, którym zależy na zniszczeniu nas. Jeżeli pozwolimy sobie na to, to za jakiś czas nie będzie miał kto pomóc dzieciom, o których mówisz.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:11
Wybacz Lidzia ale rozśmieszyłaś mnie tym

>z uchodźcami przedostają się osoby, którym zależy na zniszczeniu nas<


Polska dla nich nie jest utożsamiania z zachodem :-) Oni nas ...grubym sikiem.

Sami się zniszczymy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-07 13:17 Zmieniony 2016-04-07 13:20
Przestaniesz się z tego śmiać za jakiś czas. I wcale nie straszę. Po prostu widzę. Mieszkam blisko granicy.

A swoją drogą ciekawe podejście masz do sprawy. Są w Europie i to nas nie dotyczy? 
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:30
Temat długi - nie na w tej chwili. "Terroryści" europejscy zostali stworzeni przez Europę - to drugie, trzecie pokolenie.
Dla przykładu, na szybko: rewolucja w Rosji wybuchła jak była skrajna nędza, bieda. Wtedy nie liczyli się i mścili. W ten sposób komunizm rozpowszechnił się i przetrwał - znasz historię.
Wyjeżdżają tam Europejczycy aby walczyć po tej "złej" stronie. Nie wiem kto tam ma rację - pewnie nikt i tylko kacapy i Amerykanie liczą na zysk.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-07 13:41
Zawsze cierpią "zwykli" ludzie.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:44
To jest jedyny fakt nie podlegający dyskusji :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-04-07 22:34 Zmieniony 2016-04-07 22:45
Lidian w jakim ich środowisku. Tam jest wojna.

> Tutaj wraz z uchodźcami przedostają się osoby, którym zależy na zniszczeniu nas.


Mówisz o fanatykach religijnych do których Ty też się zaliczasz.

>  Jeżeli pozwolimy sobie na to, to za jakiś czas nie będzie miał kto pomóc dzieciom, o których mówisz.


Jeśli tylko takie dzieci zostaną to i tak nikt ich nie uratuje bo one same na pewno nie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 22:43
Tyle ze lidian się nie wysadza w powietrze
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-04-07 22:52
Się może nie.
Wysadza co innego, może nieświadomie ale efekt jest podobny.
Jak można wszystkich uchodźców wrzucać do jednego worka z terrorystami?
Ja ich nie skreślam wszystkich, i mimo mojej tolerancji skopie każdego kto będzie chciał rozkładać się do swoich modłów ze swoim dywanikiem na chodniku po którym my chodzimy.
Od tego są inne miejsca aby nie przeszkadzać innym. ale co są winne dzieciaki które urodziły się w islamie i którym też wyprano mózgi i wyłączono myślenie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-04-07 22:59

>Się może nie.


Wysadza co innego, może nieświadomie ale efekt jest podobny.<

Tak, podobny. W takim razie uważaj na siebie jak będę w pobliżu, bo rykoszetem dostaniesz. :-))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-07 22:54
Wielokropek tak dużo o tym mówisz. Przyjmij do swojego domu taką rodzinę. Gadać o tym jacy inni są źli, bo nie chcą ściągać na siebie kłopotów to każdy potrafi. Tylko nie mów, że nie masz warunków i są jeszcze inne przeszkody. Jesteś taki dobry w gębie i na cudzy koszt, a jak nie, to udowodnij.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-04-12 10:15
Ty jako katoliczka powinnaś pomagać każdemu. Bez względu czy dobry czy zły czy brudny czy czysty?
Chyba to jest jasno napisane w biblii.
Tobie mogę też zaproponować: opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi które trafiają do domów opieki.
Zajmij się nimi,wychowaj i nie tłumacz się że nie masz warunków ani możliwości.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-12 10:21
Co powinien katolik, doskonale wiem i raczej nie muszę korzystać w tym względzie z Twoich "rad".
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-04-12 10:28
To nie udzielaj ich innym ( skoro sama ich nie przyjmujesz) szczególnie w tonie mentora.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-12 10:32
Jeżeli ktoś chce do kraju , w którym mieszkam , wprowadzić osoby mogące zaszkodzić mojej rodzinie, przyjaciołom i krajowi, to miałam prawo wyrazić swoje zdanie.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-04-12 10:42
Wyrażanie swojego zdania a narzucanie ich innym to różnica i Ty powinnaś to doskonale wiedzieć, ale widocznie nie nauczyłaś się jeszcze tego.
Przypomnę Ci dawne Twoje wpisy w których twierdziłaś ,ze moja krytyka formy pisania innych jest jednoznaczna z wyrzucaniem ich z forum(nikt z tego powodu nie przestał pisać na forum a dowodem Ella,Sylwester), pominę tu przykład TP bo tu jasno się wyraziłem ,że fałszywi i kłamliwi ludzie nie powinni pouczać innych.
Przyjrzyj się najbliższym sąsiadom, może oni też chcą zaszkodzić Twojej rodzinie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-12 11:35
I jeszcze raz powtórzę. I kto to mówi. :-(
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2016-04-12 13:44
Wielokropek nie przeciągaj struny!Jak możesz tak mówić o naszej westalce forumowego ogniska,ostoi cnót i zasad wszelkich,kapłance prawdomówności i praworządności?A fee nie ładnie !;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-04-09 08:42
Jutro 6 rocznica niewyjaśnionej katastrofy smoleńskiej. Szykują się wielkie uroczystości upamiętniające osoby, które w niej zginęły. Szkoda, że rodziny nie doczekały się wyjaśnienia przyczyn tego nieszczęścia.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-04-18 08:31
http://m.niezalezna.pl/79169-ujawniamy-imigranci-z-niemiec-przechodza-na-polska-strone-poza-kontrola
A zbliżają się światowe dni młodzieży.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-25 22:24
Paraliż senny, nocna zmora. Wiecie coś o tym tzn czy ktoś z Was to przeżył? Dziś już nie pierwszy raz usłyszałam o tej sprawie od kogoś w realu.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-26 16:11
A może to ślubny na babce się kładł... ;-)

Tak mi się coś kojarzy, mój dziadek opowiadał coś o tym, ale chyba chodziło o jego mamę....? Nazywał to zwyczajnie zmorą, jak rozumiałam jako dziecko to był jakiś zły duch czy coś, który "kładzie" się na piersiach ;-)
Ale dziadek i babcia często opowiadali mi różne historie, bajek, tv i netu nie było trzeba :-) Mama za to opowiadała historie ciotek, tego co babcia nie mówiła i swojej babci...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-26 16:59

>A może to ślubny na babce się kładł... ;-)


<

Tak jak wracał z zaświatów do wdowy po nim kiedy z góry zobaczył, że za dużo sobie pozwala. :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-04-28 20:32
Czuje się przejedzona polityką,aferkami,szarpaniną,głupotami ,dochodzeniami,pomnikami chce normalności i pewności jutra.Oglądam Mamma Mia i jest OK.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-04-28 20:42
Chyba już większość z nas ma dość polityków i ich rozgrywek. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-05-11 08:40
Rozpoczęły się wczoraj pierwsze wieczorne koncerty  "Eurowizji". Ciekawe czy nasz reprezentant Michał Szpak dostanie się do finału i jak mu pójdzie w tym finale. Życzę zarówno jemu jak i nam tego by wygrał. Ma piękny głos.
https://www.youtube.com/watch?v=XEd7QLcMbUw
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-05-19 21:12
Myślę, co siedzi w człowieku, który katuje trzymiesięczne dziecko. Dziś znów taka wiadomość ukazała się w mediach. Za takie przestępstwa powinny być srogie kary.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-22 16:58
To nie człowiek!

W nocy śpię, nie rozmyślam, ale ostatnio mam ciekawe sny, zwłaszcza tej nocy :-) Gdzieś był wątek sny, ale nie chce mi się szukać, a na I str. nie ma to idę do "siebie" ;-)
Nadrzędny - Autor Tamaria Dodany 2016-06-21 08:50
Ostatnio coraz częściej zdarzają się takie rzeczy i jesteśmy na nie bezsilni
Nadrzędny Autor Leobardis Dodany 2016-07-03 10:23
Dokładnie  ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-05-28 12:35
Mówią, że kłopoty chodzą parami, ale to nieprawda, one chodzą stadami. :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 127) (1878728 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill