www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 101) (2400274 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-06 21:55
Jak Cię nie śmieszy, to dlaczego mówisz rozrywkowym?
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-06 22:01
Bo cała strona wątków zaczyna się  Rozrywka ........ :-)) A tam .... nędza.... burak z papryką.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-06 22:05
Spartolony wątek PORADNIK
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-06 22:27
Zastosuj się do wskazówek Basi a może też i Twoich

>nie pasi nie czytaj

Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-11-07 00:22 Zmieniony 2012-11-07 01:08
Walpoz,

(Przepraszam z góry za pompatyczną ścianę tekstu, ale skoro to Poradnik, dostajesz odpowiedź na serio i z całych sześciu moich lat tutaj. Masz oczywiście prawo całkowicie ją zignorować. :-))

Jak rozumiem chciałbyś żeby to forum było inne. Strzelam, że chodzi pewnie o liczbę "poważnych" tematów. Problem z tym polega jednak na tym, że nie licząc konkretnych pytań, od konkretnych osób, w stylu "co mam zrobić żeby/gdzie znaleźć/jak załatwić X (a to jest tutaj głównie skupione w dziale pytań do Integracji) po pierwsze ktoś musi takie tematy chcieć zaczynać i ktoś musi chcieć je kontynuować. A to znaczy, że obecność poważnych tematów zależy od uporu i zainteresowania ludzi, którym na tych tematach zależy. Dlatego z zasady łatwiej o takie dyskusje albo na formach tematycznych, albo na formach o tak dużej liczbie użytkowników, że nawet jak jakiś temat zainteresuje 5% towarzystwa [dokończenie: to będzie z tego jakaś rozmowa]

Mnie na przykład, zupełnie uczciwie, udział w "poważnych tematach na temat problemów osób niepełnosprawnych" najczęściej "nie interesuje" (w tym sensie że nie wezmę udziału), jeśli nie mogę zasugerować jakiejś porady. Bo osobiście wolę rozmawiać o problemach z zaufanymi ludźmi w cztery oczy, a forum to a sobie mogę najwyżej niezobowiązująco pofilozofować. :-) (co irytuje niektórych moich rozmówców). Natomiast tematy które nie dotyczą bezpośrednio i włącznie osób niepełnosprawnych naprawdę wolę omawiać w większym gronie (gdyby mnie interesowały, na przykład dyskusje polityczne, to chyba raczej nie zakładałabym wątków na ten temat tutaj tylko polazła na jakieś forum ogóle).

Byli już na tym forum ludzie, którzy wykazywali (bliżej niesprecyzowaną, jak na mój gust) chęć rozmowy o rzeczach poważnych. Część z ich pewnie jeszcze jest, tylko ich nie widuję bo nie piszą. Części pewnie nie ma bo poszli gdzie indziej. I gdyby ci ludzie się zebrali,i i zaczęli rozmawiać - publicznie, w formie wątków - to, być może, na tym forum byłoby coś oprócz działu rozrywka i masy wątków z pojedynczymi pytaniami.

Tyle, że - niestety - często zamiast się zebrać i rozmawiać prędzej czy później robi się z tego dyskusja o tym dlaczego jacyś inni użytkownicy nie chcą rozmawiać o rzeczach poważnych i zamiast tego piszą "o niczym" (tak jakby kiedykolwiek kogokolwiek można było do rozmowy zmusić). Czasem robi się z tego polowanie na czarownice, kliki i wielokrotne tożsamości (co mnie w sumie śmieszy, bo w internecie i tak wszyscy mają tylko pseudonimy, a - pomijając spotkanie w realu - naprawdę nie ma sposobów na udowodnienie czy ktoś jest "prawdziwy" czy nie, więc każdy może zawsze wypisywać o każdym dowolne farmazony).

Pewnym problemem jest też mała aktywność administracji, bo w takim układzie żeby rozmowa nie zeszła na boczny tory (albo nie zmieniła się, na przykład, w pyskówkę) trzeba się się samemu  moderować. W teorii to nie powinno nawet być zbyt trudne (w końcu wszyscy tu jesteśmy dorośli) ale w praktyce ludziom jednak za często puszczają nerwy (ostatecznie, nawet mnie się to za dwa razy zdarzyło, a do internetowych kłótni mam generalnie stosunek mocno oziębły - ludziom, którym z jakichś powodów bardziej zależy puszczają pewnie częściej).

Jak ludzie, którym zależy na poważnej rozmowie, zaczną ze sobą rozmawiać, to może coś z tego będzie. Ja może się chętnie poprzyglądam. Jak zamiast tego będą tylko - na przykład - narzekać że inni rozmawiają nie o tym co trzeba, wyjdzie z tego guzik z pętelką, jak zwykle.

Oczywiście jeśli we frakcji "chętnych do poważnych rozmów" byłbyś sam, to byłby pewien kłopot, bo rozmowa z samym sobą to wyjątkowo nudne zajęcie. :-) Ale wydaje mi się, że aż tak źle chyba nie jest.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-07 02:05
To ja z góry,musze(nie, niemuszę) chce podziękować za tą pompatyczność i rzeczowe podejście do poruszonych przezemnie tematów :-) które  w rzeczywistości sprowadzały się do jednego.
Jeszcze raz chcę zaznaczyć  wyraźnie i GŁOŚNO.
       NIE MAM ŻADNYCH PRETESJI ANI UKRYTEJ URAZY DO NIKOGO PISZĄCEGO NA TYM FORUM.
Moje zastrzezenia dotyczą tylko strony organizacyjnej pisania na forum. I zmierzałem do poprawienia przejrzystości, uporzadkowania,ułatwienia w poruszaniu sie i czytaniu jego. Jego czyli forum. Nie chciałem i nie chce niczego narzucać nikomu. Chciałem tylko,(  no właśnie! czego ja chciałem?  )acha. To teraz konkretnie, bez owijania w bawełnę.
Chciałbym aby Basia lub Sylwester założyli sobie wątek typu rozrywka i pisali w nim( oczywiście kazdy by mógł gdyby chciał to wpisał)by swoje słowo lub miasto)-: czego nie lubią ,menu dnia,ostatnia litera itp.
Ale niech to bedzie w jednym wpisie. A nie zajmuje wieksza część strony gdy sie otworzy kawiarenkę.
Mnie to osobiście bardzo zniechęcało nawet do przegladania nie wspominając o pisaniu. Jestem i piszę na wielu forach(mój staż w necie określiłbym jako dziesięcioletni :-)) i wiem co piszę.

Chciałbym również gdy opiszę swoje nierozsądne, nieprzemyślane zachowanie nie  odpowiadano mi w formie: głupi byłeś itp.zwroty)  każdy kto coś takiego pisze nie  szuka oceny swojego zachowania tylko rady j      ak z tego wyjść. To uwaga do niektórych rad udzielanych przez kawiarenkowiczów na forum ogólnym. I nie wskażę palcem aby nie usłyszeć w odpowiedzi, że się czepiam. I nie zależy mi tylko na powaznych tematach! Sam chetnie sie powygłupiam i zażartuję w każdym wpisie. Chyba muszę skończyć tą odpowiedź, bo będzie dłuższa niż pytanie. Wtedy pojawią się głosy ze mące i manipuluję.

Pozdrawiam wszystkich czytających TO forum :-)
ps:
Cdn ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-07 09:11
Walpoz, a jednak mimo Twoich wielu uwag, coś Cię na tym forum trzyma czyli nie jest tak źle. :-)))))))))

>Chciałbym aby Basia lub Sylwester założyli sobie wątek typu rozrywka i pisali w nim( oczywiście kazdy by mógł gdyby chciał to wpisał)by swoje słowo lub miasto)-: czego nie lubią ,menu <


Nie chcesz być ograniczany, to i Ty nie ograniczaj innych. Oni mają tu takie same prawa jak Ty. To, że nam się ta czy inna osoba nie podoba nie oznacza , że trzeba ją wyeliminować lub zepchnąć na margines. Oni mogą o Tobie powiedzieć to samo. Basia napewno Ci odpowie, ale Sylwester , ten najspokojniejszy forumowicz pewnie przemilczy. A czy wiesz co on poczuje?
Każdy tu piszący ma swoje powody otwierania tej stronki. Pamiętaj, że dla niektórych to jest jedyny kontakt z ludźmi, jedyna możliwość "porozmawiania". Nieraz nieśmiałe "wyciągnięcie ręki" z prośbą o pomoc (nie tą materialną) w dźwiganiu własnej niepełnosprawności i wszystkich z nią związanych problemów duszy i ciała.
Życzę miłego dnia. :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-07 11:32
Lidian I Powiem jeszcze raz do wszystkich.
NIE CHCE NIKOGO OGRANICZAĆ, CHCĘ TYLKO POMÓC DLA CZYTELNOŚCI FORUM.
JEŚLI MODERATORZY TEGO FORUM ŚPIĄ !!!
TO TAKA REORGANIZACJA MUSI BYĆ ZROBIONA PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW.
I przestańcie wypisywać że ja do kogoś coś mam, Jeszce powtórzę.
DO NIKOGO NIC NIE MAM I NIE CHCE NIKOGO WYELIMINOWAĆ
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-07 14:11
a ja napisze tak walpoz chce tu rządzić ale nie wierzę że mu się uda nie dajmy mu się róbmy swoje
po za tym przestane tu pisać to co mi się podoba tylko wtedy jak mi admin zabroni
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-11-07 17:34
A nie wydaje sie Wam ze jednak Walpoz ma troche racji chcac tchnąc wiecej zycia i swiezosci w to skostniałe forum?Moze zabrał sie za to troche nachalnie rzec mozna gwałtem i wbrew Forumowiczom(niektorym) nadeptujac przy tym na odciski,taki troche słon w składzie porcelany(sorki;))?Przywyklismy-przynajmniej ci najczesciej zagladajacy-chodzic utartymi sciezkami,bo czujemy sie tak lepiej,pewniej....bezpieczniej,a moze jednak pozwolic,aby wytyczono nowe dróżki???
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-07 17:47
nie jest administratorem i nie będzie mi rozkazywał
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-11-07 18:04
Basiu dobrze wiesz,ze na tym forum Administrator to twor taki sam jak potwor z Loch Ness,niby wszyscy wierza ,ze jest ale nikt go tak naprawde nie widział.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-07 18:41
wiem i tylko admin może mi zabronić
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-07 18:16
:-) Valkirio , te porównania do słonia w składzie ... mnie powaliło. Ale faktycznie przyzwyczailiście się że tak ma być , tak jest najlepiej .
I nie przyjmujecie(niektórzy ;-) ci  z odciskami) że jednak można i należy coś zmienić.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-07 18:27
Wątek Poradnik naprawdę był pożyteczny. Wiele się tu nauczyłam. Dzięki Iocie poszerzyłam swoje informacje i biegłość w rozwiązywaniu problemów właśnie z netem, klawiaturą itp sprawami. Bardzo, ale to bardzo mi szkoda, że taki wątek jak ten został po prostu spartolony a szkoda :-(
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-07 18:30
Ella Wyjaśnij co nazywasz spartoleniem? Przecież nadal te POŻYTECZNE wpisy TU nadal są?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-07 18:43
Wiem co Ela ma na myśli i prawdę mówiąc popieram. Ten wątek, kuchnia i pogoda, to były miejsca gdzie najbardziej trzymano się tematu. Od kiedy poczułeś "misję" naprawiania forum, to nawet w tych wątkach zaczął się robić bałagan. Nie jesteś administratorem tylko zwykłym forumowiczem tak jak ja czy inni. Skoro admin nie ingeruje, to tym bardziej Ty daj sobie luz. :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-07 18:45
olej go o pisz swoje
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-07 18:47
A ja nie wiem co Ella miała na myśli i chciałbym sie dowiedzieć. A od Ciebie 'bałagan' co to według Ciebie oznacza? Skoro admin nie ingeruje, to tu piszący maja taki obowiązek.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-07 18:50
Ale w co Ty chcesz uzyskać? Forum Ci się nie podoba to nie pisz i już.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-07 18:52
on szuka dziury w całym
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-07 18:56
Nie podoba mi sie że WY "reprezentujecie on" i narzucacie innym swoje sposoby forumowania. Jeśli Ktoś z Waszej paczki dowali komuś to jest cacy nawet słowa nagany nie usłyszy . Musi sobie radzić z tym Sam. A często  ...ale. jak bedzie taka potrzeba  to napiszęwięcej.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-07 18:58
lepiej napisz testament
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-07 19:02
Człowieku, kto tu coś narzuca chyba Ty teraz. Kto to jest Wy? Jaka paczka. Doszukujesz się teorii spiskowych. :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-07 19:04
Poniżej zacytowałem Wasze porady. Czy w takim razie możecie zwaracać komuś uwagę że coś spartolił?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-07 19:25
a czemu nam niby nie wolno a tobie tak ?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-07 18:46 Zmieniony 2012-11-07 18:49
Nawet Iota się wstawiła. dzięki Iota.

Do wlpoz.
Pytałeś w innym wątku w sprawie usunięcia swego postu. Tu jest miejsce na takie pytania a nie psucie tematu wątku. Skończ z dyskusją nie na miejscu - i to nazywam spartolonym wątkiem.
Czy ty naprawdę jesteś trzeźwy i trzeźwo piszesz walpoz?
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-07 18:50 Zmieniony 2012-11-07 18:53
Mam Ci przekopiować Wasze TU

>spartolone>


dyskusje? Proszę bardzo, zaraz znajdę odpowiedni
cytat
Szybko znalazłem nie musiałem długo szukać. na każdej stronie poradnika są takie Wasze porady

>  Autor lidian Dodany 2008-06-21 17:59


Koniaczek super.

Odpowiedz Zgłoś

Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-21 18:04
tylko nie koniak

Odpowiedz Zgłoś

  Autor Ella Dodany 2008-06-21 18:04
to zaczynam:--- Pije Kuba do Jakuba Jakub do Michała pijesz Ty piję ja kompanija całaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Odpowiedz Zgłoś

  Autor Malwa Dodany 2008-06-21 18:07
piję ja,pijesz ty-

Odpowiedz Zgłoś

Autor lidian Dodany 2008-06-21 18:08
A kto nie wypiije...

Odpowiedz Zgłoś

Autor Malwa Dodany 2008-06-21 18:08
a kto nie wypije,
chyba mi w dekiel prasło całkiem

Odpowiedz Zgłoś

Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-21 18:08
piękna barwa głosu

Odpowiedz Zgłoś

  Autor Ella Dodany 2008-06-21 18:08
pijemy se obydwa a Kto nie wypiije tego we dwa kiije........

Basiu Prosimy do tańca

Odpowiedz Zgłoś

Autor lidian Dodany 2008-06-21 18:09
Łupu cupu.....

Odpowiedz Zgłoś >

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-07 19:04
I co tym udowodniłeś? Chyba tylko to, że lubisz kopać i bardzo się nudzisz. Miałam Cię za fajnego kolesia, ale chyba się pomyliłam. A szkoda.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-07 19:08
Brzydzę się kolesiostwem w każdej sprawie. To chyba już Ci pisałem. Teraz jestem nie fajny bo zwróciłem Wam(mam na myśli Ellę i Ciebie) uwagę na Wasze zachowanie na forum O.N. ogólnopolskim?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-07 19:10
Ty popatrz na swoje zachowanie. Ja za swoje wypowiedzi nie muszę się wstydzić.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-07 19:14
Ja też się nie wstydzę swoich wypowiedzi. Wstydzę się nieuwagi gdzie ta odpowiedź się ukazuje !
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-07 18:51
wątpie w to elu
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-07 19:11 Zmieniony 2012-11-07 19:13
Iota się nie wstawiła Według mnie, podjęła dyskusję !!!
( i nie zarzuca mi na podstawie swojej  bzdurnej teorii o trzeźwości tak jak Ty. W ten sposób  dyskusje chcesz prowadzić?)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2012-11-07 20:34 Zmieniony 2012-11-07 20:49
Walpoz,

> Chciałbym aby Basia lub Sylwester założyli sobie wątek typu rozrywka i pisali w nim [...]


Skoro widziałeś już inne fora to wiesz, że sprawa jest prosta: chcieć to sobie każdy z nas może co tylko chce. I wynika z tego guzik (ewentualnie z pętelką).

Mnie osobiście, na wszystkich forach gdzie to się zdarzało, śmieszyło trollowanie (klik) i prowokowanie kłótni (nie w takim sensie że było zabawne, a w takim, że uważam je za zupełnie niepoważne i poniżej krytyki). Śmieszy mnie jak ludzie zaczynają się nawzajem wyzywać, jakby walczyli o honor pradziadków, podczas gdy całą tę ich internetową kłótnię szlag trafi, jak wyłączą serwery. I mogłabym tak wymieniać dalej.

Ale są ludzie (dla jasności - to NIE jest aluzja, ja się w aluzje do użytkowników nie bawię), którzy tak mają. I ja sobie mogę chcieć żeby byli inni. Podobnie, Ty możesz bardzo nawet chcieć, żeby ktoś się zachowywał inaczej, bo forum będzie czytelniejsze, bo tak będzie sympatyczniej albo z dowolnego innego powodu. Możesz chcieć na przykład (wybierzmy mało kontrowersyjny jakiś...), żebym ja pisała krócej. :-) Ale z tego chcenia nic by nie wynikało. Możesz mi zwrócić uwagę, ale jak ja powiem, że mnie, na przykład Twoje zdanie nie interesuje, to na tym się Twój wpływ kończy. Chyba, że jest aktywny administrator, który wysłucha Twojej sugestii, a potem przyjdzie i powie: „Iota, słuchaj, na moim forum masz pisać posty najwyżej do 1000 znaków.” Albo, na przykład, wszyscy forumowicze się zbiorą i ustalą „Iota, od dziś nie czytamy Twoich postów, jeśli mają ponad 1000 znaków." a potem będą tego konsekwentnie przestrzegać.

Skoro jesteś doświadczonym internautą, to doskonale wiesz, że jedyną osobą, za którą na forum odpowiadasz nie będąc administratorem, jesteś Ty sam i tylko na swoje własne zachowanie masz wpływ. Moje podejście jest takie, że – wiedząc to – można albo:

a)  Nadal robić swoje
b)  Się przenieść (jakby co jest gdzie – to nie jest jedyne, ani nawet najbardziej popularne forum ON).

Dygresja: Jestem głęboko przekonana, że użytkownicy tych innych for (choćby IPONu) poczuliby się bardzo dziwnie, gdyby im powiedzieć, że ja, pisząc tutaj, reprezentuję ich. W ogóle to ja protestuję, osobiście, przed takim pomysłem, że ja, ktoś inny czy to forum miałoby reprezentować "osoby niepełnosprawne" jako grupę, bo uważam, że nie ma - tak naprawdę - jednej, spójnej grupy ON i nie będzie. Ja, na przykład, nie mam żadnych kompetencji do reprezentowania osoby z szybko postępującym zanikiem mięśni (a ona nie reprezentuje mnie), bo mamy różne potrzeby i cele.

c)  Się nie przejmować

I tyle.

Gdybyś, z jakichś powodów, chciał mnie skłonić do dalszego filozofowania na ten temat, to proponuję w innym wątku. Bo to już nie będą porady.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-07 19:33
walpoz pr5ześpij się bo ja na twoje posty już nie odpiszę.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-07 19:40
Rozumiem, potrzebujesz czasu aby logicznie odpowiedzieć? Zgoda, podejmę temat innym razem.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-08 20:27
Rozumiem Ella. Nadal potrzebujesz czasu!?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-07 19:42
Odkleja mi się toutchpad w laptopie może ktoś pamięta jakiego kleju mogę użyć?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-07 20:20
spróbuj kropelką skleić tylko uważaj na oalce
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-07 20:30
Pewnie tak zrobię. :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-07 20:33
:-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-07 20:42
A nie spali ? Bo skórę na palcach potrafi "spalić"
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-07 20:43
Mam nadzieję że nie.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-07 20:48
Lid nie lepiej w sklepie spytać?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-07 20:49
E tam, laptop już i tak ma swój wiek.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-07 20:52
Czasem stary ale lepiej radzi sobie niż nowy :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-07 20:53
Ogólnie nie jest źle. :-)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-08 20:47
Touchpada się nie "przykleja"!!!
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-08 19:55
Ella w innym miejscu pytałaś o drukarkę canon, tej nie znam. Pracowałam wiele lat na laserowej HP i jest super. Rocznik 96, a działa do dziś. Natomiast z nowszych, ale nie laserowych  zmam urządzenie wielofunkcyjne Brother. Niedrogi w eksploatacji i dobry wydruk. LAserowe takie też są.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 101) (2400274 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill