www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 58) (2408768 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-16 15:09
Ok Boginko dzięki. O odkurzaniu nie pomyślałam. Masz rację. Spróbuję odkurzaczem, a mam taki co ustawia wydmuch lub dmuch delikatniejszy. To nie powinno klawiaturze zaszkodzić. Tak masz rację młoda lubi pogryzać chipsy czy inne drobne ciasteczka.Zakazami się nie przejmuje jak każdy młody  :-)))))) Sam wierzch klawiatury jest całkowicie czysty i nie klejący się.
Jak dobrze że tu jesteś z nami :-)

Nie sądziłam że klawiatura jest tak skomplikowanie złożona .
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-02-16 15:15

> Nie sądziłam że klawiatura jest tak skomplikowanie złożona .


Kiedy naciskasz klawisz, żeby miękko wszedł a potem zaraz wyskoczył, ma na dole niewielką gumową "poduszeczkę". Kiedy już go naciśniesz, sprzęt musi zrozumieć, że to zrobiłaś - dlatego pod "poduszeczkami" jest folia, która przewodzi sygnał (dlatego katastrofą może się skończyć zalanie czymś gorącym - folia się "zgrzeje" i cześć pieśni) - ona wskazuje, że np. teraz nacisnęłaś "n" a teraz "m". Wszystkie te sygnały wędrują do niewielkiego podzespołu ("zielonej karty"), który wysyła je dalej.

PS. Wcale nie jestem tu aż tak potrzebna - bardzo dobre rady dały Ci Basia i Lidan. :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-16 15:17
Ok wiem czytam i ich porady. Jednak byłam ciekawa i twoich. Jesteś potrzebna jak zawsze i każdy :-)
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-02-16 15:28
Boginka,jest niezawodna......
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-02-16 15:31
:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-16 23:02
Jak wyczyścić historię przeglądania w google? Wszystkie znane mi metody zawiodły.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-16 23:18
Chodzi Ci o to, co się wyświetla kiedy ktoś ma profil na Google czy o to co się wpisuje w polu wyszukiwarki?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-16 23:50
Chodzi mi o tematy, które przeglądałam np miesiąc temu czy wczoraj. Kiedy na pasku narzędzi  przy google wciskam strzałką w dół wyświetlają  się wszystkie tematy, które do tej pory przeglądałam. Jest tego bardzo dużo.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-16 23:55 Zmieniony 2010-02-17 00:01

> Kiedy na pasku narzędzi  przy google


Na stronie Google?

EDIT: Przeczytałam jeszcze raz i chyba zajarzyłam. Chodzi o tę (klik) strzałkę w przeglądarce internetowej?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-17 00:02
Internet eksplorer klik, pokazują się google  i miejsce gdzie mogę wpisać hasło którego szukam, ale mi nie o to chodzi tylko o to co jest wyżej na pasku narzędzi. Tam również między innymi są gogle i jest pole ze strzałką w dół. Jak ją przycisnę to wyświetlają się stare tematy, które przeglądałam
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-02-17 00:04
Nazywa się to historią przeglądania. Mimo, że są opcje usuń historię przeglądania u mnie to nie działa.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-17 00:05
Spróbuj otworzyć tę listę, ustawić kursor na dowolnym wpisie i nacisnąć jednocześnie Shift i Delete.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-17 00:07
Nie kasuje.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-02-17 00:12
Dobra - chyba już zajarzyłam. Wygląda inaczej (czyli pewnie tak - klik) bo to inna przeglądarka. Wejdź w: Narzędzia --> Opcje internetowe --> Wyczyść historię
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-17 00:05
U mnie to inaczej wygląda.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-17 00:22
Może niezupełnie tak wygląda, ale funkcja , o której mówisz nie zadziałała. Już to wcześniej robiłam. Wchodziłam też na inne "pomocowe " miejsca. Robiłam krok po kroku to co kazali i też nie działa.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-02-17 00:27
Muszę dziś kończyć. Jutro znów będę z tym walczyła. Dzięki za to, że chciałaś mi pomóc. :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-02-17 09:43
widocznie źle to robisz
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-17 09:46
Gdybym potrafiła sama to zrobić , nie pytałabym o to na forum.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-02-17 09:51
próbuj dalej może się uda
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2010-02-17 00:42
JU mnie działa. W funkcji narzędzia jest opcja wyczyść historię przeglądania...Naciśnij jednocześnie te klawisze(Crtl+Shift+Del).

Byłem dzisiaj na fajnym filmie z momentami ...pt. Wszystko Skomplikowane . Pani Meryl jak zwykle zresztą czaruje swoim urokiem i 'pilem 'pani sześćdziesięciolatki . W filmie jest matką i kochanką byłego męża . Komplikuje sobie już tak fajnie poukładane życie bez męża, który wkradł się ponownie w jej życie i daje mu to czego nie może dać mu obecna młoda żona. .Dorosłym już prawie dzieciom podoba się odradzająca miłość byłych rodziców, ale nic nie jest takie proste ...
Jak zwykle pani Streep daje sobie z tym radę  po swojemu . A jak ? To zobaczcie :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-17 09:40
Amalian to niestety u mnie nie działa.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-02-17 09:44
coś musi zadziałać wkoću chyba źle coś robisz
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-17 09:50
Sądzisz, że nie potrafię przycisnąć trzech klawiszy równocześnie?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-02-17 09:53
tego nie napisałam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-17 09:59
Tak to odebrałam. Trochę się już irytuję, bo wysłuchałam i wyczytałam w internecie wiele porad na ten temat, a dalej nie udało mi się tego usunąć.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-02-17 10:02
nie miałam zamiaru cię obrazić sory
jaki masz system operacyjny
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-02-17 11:03
Amalian,dzięki za recenzje.:-)Od razu sie zrobiło jakos cieplej,uwielbiam ta  "ichną"Maryle..:-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-02-17 11:36
:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2010-02-17 13:12
Amalian,dzięki za recenzje.:-)Od razu sie zrobiło jakos cieplej,uwielbiam ta  "ichną"Maryle..:-) <

Ale żebyście wiedzieli ile przeszedłem, jeszcze do teraz nie mogę tego wszystkiego ogarnąć . Spotkałem tak wielu ludzi otwartych na drugiego człowieka i chcących pomóc .
A było to tak :
Do centrum pojechaliśmy taryfą, za którą jak zwykle zapłaciliśmy kwotę inną od poprzedniej: ten sam czas, droga ale inny kierowca . Niby nie wiele, ale... te typy tak mają ;-).
Pierwsze wstapiliśmy do banku, założyć nową lokatę a że to był bank nowy jeszcze przez nas nie odwiedzany to trzeba było troszkę więcej czasu na to poświęcić niz przypuszczaliśmy . W dodatku jeszcze była czynna jedna kasa przy której zrobiła się kolejka ,
Czułem, parcie i wiedziałem, że pewnie potrzebna będzie ubikacja . Szlak by trafił - byłem w banku - a tam nie ma ubikacji dla petentów . Musiałam udać się do pobliskiego centrum handlowego sam, bo żona czekała na swoją kolejkę w kasie a szkoda by było by to miało być nie załatwione...:-( . Wyjechałem z banku i wiedziałem, że pewnie nie dojadę, że parcie jest coraz to mocniejsze . Poprosiłem przechodzącą grupkę młodych ludzi o pomoc . Nie było sprawy... zaraz dwoje młodych ludzi sprawnie mnie dowoizło do centrum, tam zaś dogoniła nas żona, którą obsłużono  banku :-).
Do domu dotarliśmy pieszo,poruszając się ulicami, ubrani w kamizelki odblaskowe,  dyskutując filmie, Meryl i życiu .
Jakież było nasze zdziwienie jak zobaczyliśmy sąsiada z dołu odśnieżającego nasz samochód !
Młody chłopak tłumaczył się zawstydzony, że on tak dla sportu, że nie chciał być dostrzeżony, że... słów mi brakuje . Cuda się jednak zdarzają :-)))).
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2010-02-17 17:56
....i az sie dusza raduje widzac taka dobroc samą w sobie...:-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-17 12:19
Wiesz, że kasowanie historii może być blokowane przez określone programy zainstalowane na komputerze?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-02-17 12:23
tego nie wiedziałam
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-17 12:28 Zmieniony 2010-02-17 12:35
W zasadzie to było pytanie do Lidan... :-)

EDIT: Kolejną "prymitywną" metodą, która może (ale w tej sytuacji nie musi) działać, jest obniżenie w opcjach internetowych czasu przechowywania historii do 0 dni. Jeżeli to nie zadziała, trzeba będzie się babrać z plikiem źródłowym.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-17 13:07
Boginko już wczoraj ustawiłam na 0 dni , niestety to też nie spowodowało wyczyszczenia historii. U mojego syna na zwykłym kompie robi się to jednym kliknięciem. Ja mam laptopa. Możliwe, że masz rację, widocznie jakiś program blokuje i funkcja nie działa. :-)))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-17 19:16
Chcesz spróbować to zrobić jak prawdziwy spec od komputerów... modyfikując wpisy do rejestru systemu? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-17 19:57
Boginko nie. Ja się wcale nie znam na ustawieniach. System to dla mnie "czarna magia" I nawet pod okiem informatyka nie odważę się na takie "akcje". Jestem właściwie samoukiem komputerowym (z  małymi podpowiedziami osób trzecich). Dobrze znam tylko programy , w których kiedyś pracowałam.
Dziękuję Boginko, ale nie. :-)))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-17 20:43
Gdybyś kiedyś nabrała odwagi - to się robi tak (klik). Ale należy zawsze pamiętać, że rejestr jest bardzo delikatny i nie należy (pod żadnym pozorem!) kasować lub zmieniać czegoś, o czym się nie wie, co to robi. Bo to może być koniec systemu operacyjnego.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-17 21:09
:-)
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2010-02-20 19:53
czy  szwankuje  WAM  GG  ??tzn nie moge  go właczyc na-- dostepny .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-20 19:56
RENATKO JA NIE MAM PROBLEMÓW z GG
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2010-02-20 19:58
to  nie  wiem  co  --spróbuje  potem nie  pali  sie :-)  musze  teraz  stąd  czmychnac  --PA
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-20 20:09

> to  nie  wiem  co


Renatko - o tym już było kilka razy na forum. Odsyłam do (niestety) mojego wyjaśnienia "Jak działa i czemu nie działa Gadu-Gadu" (klik).
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2010-02-24 11:05
nieco  spoózniona  odp.  z mojej  strony---działa :-)  dziekuje  Boginko
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2010-03-06 14:52
Witam! moja rada jest prosta dotyczy ustawienia internetu jak do obsługi konta bankowego . Poustawiać według ich - bankowych zaleceń (doskonale radzą w PKO BP) i po klopocie !!! Dodatkowo poradzę bo może o tym zapominacie że każde polecenie należy zatwierdzić , to znaczy to co chcemy osiagnąć a nie tylko zaznaczyć i wyłączyć. pozdrawiam i sukcesów nie bać się techniki.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-03-02 13:41
Coś się dzieje z łącznością w moim laptopie. Mamy w domu internet na komputer i laptop połączony przez router. Nie wiem czy piszę jasno , ale nie potrafię fachowo wszystkiego nazwać. W komputerze wszystko jest ok , a w moim laptopie od kilku dni raz mam a raz nie mam internetu lub chodzi bardzo powoli. Nieraz zanika na długo. Nawet nie wiem czy to co teraz piszę będę mogła wysłać. Są opcje diagnozuj problemy to nieraz wyświetla się że sieć nie może znaleźć IP. Kiedy kliknę napraw to działa przez chwilkę i znów zanika (internet).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-03-02 13:49
Przeszłam na komp syna bo tej wiadomościm juz nie mogłam wysłać. Wydaje mi się , że wszystkie problemy zaczęły się odką mam 2 megową prędkość, ale to pewnie przypadek.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-03-02 14:42
jeśli masz neostradę to zadzwoń do pomocy technicznej , na ich infolinię bezplatną
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-03-02 16:12
może przerywać tak jeśli jednocześnie korzystacie z komputerów
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-03-02 16:48
Może być to co napisała Basia,albo tracisz zasięg jeżeli przejdziesz gdzieś dalej,słaby przesył lub przeciążona linia-przyczyny mogą być różne.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 58) (2408768 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill