www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (Strona 13) (305828 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-22 12:18
I co tam. Dokształcić się każdy na forum może, jeden lepiej, drugi gorzej.:-) :-)
A o organach od przestępców. Zgadzam się z Lidian. Przypadki przejmowania nawyków, pewnych upodobań dawców, głównie serc, zostały już niejednokrotnie opisane i to wiarygodnie.
Następna sprawa, dziś kara śmierci to prędzej bezbolesny zastrzyk, poprzedzony pewnie dawką 'głupiego jasia" (nazwa umowna). Jednak ze względu na prawo obowiązujące buduje się aktualnie luksusowe (określenie z mediów) więzienia. Jak sanatoria? Ironia moja.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-22 12:57
Nieraz na Discovery oglądam więzienia na świecie. Tam dopiero się dzieje. Jedni żyją lepiej niż by mieli w domu, a inni ciągle walczą o przeżycie. Wszystko zależy od kraju.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-01-23 18:19
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-22 20:16
Myślicie ,ze ona zasługuje na karę śmierci ? Zmarło niemowlę w chorzowskim szpitalu.  Pobiła je matka
Skoro o tym rozmawiamy.
A czy za pomoc ISIS też słusznym wyrokiem jest kara śmierci, bo taki wyrok zapadł dla kobiety w Niemczech ?
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-01-23 18:21
[usunięte]
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-01-23 21:02 Zmieniony 2018-01-23 21:14
.
Nadrzędny Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-23 21:42
Ty powinnaś startować w konkursie na najstarszą ze starowinek
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-23 22:12
Wszyscy kiedyś umrzemy i to jedno jest sprawiedliwe w życiu, dlatego jak to się mówi, "strzeż się, bo nie znasz dnia ni godziny". Myślę , że trzeba tak postępować w życiu, aby kiedy już to (śmierć) będzie faktem  , to staniemy przed Bogiem i powiemy, że przynieśliśmy mu czyste serce , albo całą masę złych słów skierowanych do innych ludzi, za których On też umierał na krzyżu. I co wtedy?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-24 12:57
Piękne słowa osoby szczerze  wierzącej, aż zamurowało kakao.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-24 14:57
Niestety post, na który odpowiadałam został całkowicie zlikwidowany.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-24 15:46
Chyba dobrze?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-24 15:54
Dobrze, że moderator zareagował na przepowiadanie śmierci innemu forumowiczowi. Zastanawiam się jednak jak "wypikać" takie słowa, aby inni wiedzieli "o co poszło".
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-01-24 19:39
Już właśnie wyjaśniłaś.:-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-24 17:31
Nie chciałbym takich tematów kontynuować ale

> Rodzinna tragedia w Lubinie. "Okoliczności wskazują, że to matka zadała dzieciom ciosy"


Śmiertelne ciosy miała zadać matka niemowlaka oraz 12-letniej dziewczynki.

ale tego nie obejmuje moja wyobraźnia.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-01-24 19:44
Moja też nie, ale może nie ma co epatować takimi tematami. Obciążają serce...żal dzieci.
Czy problem jest coraz większy, czy tylko media wyciągają ciągle te drastyczne, ale  statystycznie marginalne jednak  historie??? Zastanawiam się czasem nad tym.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-24 23:06
Takiej info nie spodziewałem sie po baby bum 500+ ;-)

> Polacy wśród 10 najszybciej wymierających narodów świata. W 2050 będzie tragedia


Ja się już nie podejmuję ratować narodu , chociaż było by to przyjemne ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-25 12:19
Jest na to rada. Znieść celibat i pozwolić ludziom na wielożeństwo. Natychmiast wzrośnie  liczba dzieci, gdy państwo to będzie premiowało. :-) Do 2050 będziemy wiodącym krajem. Albo rybka, albo akwarium. :-))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-25 23:03
No tak...żart był zbyt obrazoburczy. :-) Znaczy to, że też nikt innych pomysłów nie ma.:-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-26 01:13
to zapewne oczadzenie ?  :-)
to może jedynym wyjściem przyjmować uchodźców bez ograniczeń ?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-27 23:58
Może raczej imigrantów...Mówić, że jest się przeciwko przyjmowaniu jest ostatnio coraz bardziej  nie na miejscu.. A jednak, jeśli Pis wygra wybory, to chyba właśnie dlatego, że trzyma się mocno w tej sprawie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-29 09:37
Słuchaj. Pracuję w samym środku Warszawy. Cały dzień chodzą tu śniadzi grupami po 5-6. Pytanie jest podstawowe - z czego oni żyją? Chyba, że pracują nocą.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-29 09:39
Może studenci.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-29 10:04
To chyba powtarzali każdy rok po kilka razy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-29 10:22 Zmieniony 2018-01-29 10:36
A przeszkadza Ci to? Dopóki inne nacje respektują nasze prawo, to mi to nie przeszkadza. W moim mieście od wielu lat mieszkają różnokolorowi ludzie i nikt nie robi z tego problemu. Teraz mamy też całą masę ludzi zza wschodniej granicy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-29 10:43
Nie przeszkadza. Ukraińców na ulicy tylu co Polaków u nas. Tyle, że oni pracują (widać ich wszędzie w usługach). Pytam z czego żyją śniadzi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-29 10:57
Tak jak powiedziałam wyżej, wielu z nich pracuje uczciwie, szczególnie tych , którzy mieszkają u nas długo. Nie ma co dyskutować z czego żyją, bo może to być krzywdzące dla tych ludzi. Wystarczy tych wojenek rasowych. Myślę, że oni częściej są sprawdzani niż nasze "niebieskie ptaszki". 
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-01-29 12:23
I bardzo dobrze.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-29 16:54
A kto ich sprawdza? Pies z kulawą nogą ich wylegitymuje, no bo o co zapyta?  Widziałam z auta takie grupki. Chodzą  powoli, jak od niechcenia, całkiem  jak na zwiady. Czy tak trudno przyjechać z Niemiec, połazić i wracać?
Lidian zmieniłaś zdanie? Bo ja nie. Dla mnie to są młodzi, dobrze ubrani, nie zniszczeni trudami życia  imigranci szukający lepszego świata, bez większego wysiłku. Mogę się mylić? Mogę, ale jakoś się nie doczytałam, że  regularnie pracują ci najnowsi imigranci w Europie. Polak za granicą pracuje bez ociągania się. Poza tym....To są dwa światy od zawsze rożne mentalnie, zbyt różne, by nie dochodziło do konfliktów. I to ostrych. Ich religia nie jest religią pokoju. "Nasza" po różnych okresach historycznych już  krucjat nie organizuje, cokolwiek by jej ktoś zarzucał.
Inny aspekt. Jaki mamy fundusz socjalny na imigrantów? Unia zapłaci? Dostawali z fundacji ponad 4000 i było im mało. Dostali mieszkanie, przedszkole i...pracę, i zwiali. No więc? A dla Polaków 2000 jest traktowane jako granica, od której się liczy dobre zarobki!
Może Franciszek to święty człowiek, ale czytałam, że ludzie mu zarzucają więcej troski o 'uchodźców' niż o napastowanych na świecie chrześcijan. Nie wiem...tylko czytałam komentarze, a one zawsze są spolaryzowane.
Starałam się zebrać kilka aspektów.
Świat sam sobie taki los zgotował, znam kogoś, kto powie, że winne są religie, jako zarzewie wszelkich wojen.
A może "złote cielce", czyli pieniądze.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-29 17:04
Wuzetko nie zmieniłam zdania w tej sprawie. Cały czas mówię o zasiedziałych u nas , którzy uczciwie pracują. Co do grup młodych ludzi o innym kolorze skóry, to mam takie zdanie, że nie wszystkich trzeba wrzucać do "jednego worka". Są studenci i turyści. Są jeszcze inni.  Mieszkam blisko granicy i u nas też pojawiają się różni ludzie. Jak na razie policja i służby celne sprawdzają się.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-29 17:29
No, bo ostatnio linia panów Biskupów się raczej nie pokrywa w tej kwestii z linią Prezesa. I nie myślałam, że to napiszę, ale uważam, że rację ma Prezes. Pomagać jak najbardziej, ale tam, bo tam zostali najbardziej poszkodowani wojną.
Pani Aniela  'przeinwestowała' w tej sprawie i jest kłopot....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-29 17:39
Tak, Angela się "przejechała".

Biskupi tak jak i my wszyscy mają różne zdanie na ten temat. Najbardziej niestety wkurza mnie porównywanie Jezusa do uchodźców. Nie biorą pod uwagę tego, że Jezus i Jego rodzice nie niszczyli ludzi wokół siebie.
Ekipa Jarosława Kaczyńskiego tym między innymi zyskała sprzymierzeńców, że nie dała się zastraszyć i pomaga tam gdzie trzeba, bo to , że ci ludzie potrzebują pomocy, to chyba większość ludzi wie.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-01-29 20:26
Bo takie porównania mają dowodzić, że głoszący chrześcijańskie wartości nie są tacy znowu chrześcijańscy. Teraz nawet ateiści przypominają innym zasady religii.:-) Gdyby rząd ustąpił, to podniosą krzyk odwrotny. :-)
(tak nawiasem wiele mi się w Pisie nie podoba, oj, wiele...:-) ale tu jestem za)

Do Kaliny 727

> Rozmawiajmy o wszystkim i na co mamy wpływ. Po co poruszać temat uchodźców jak nie mamy na to wpływu.


A na co w ogóle mamy wpływ? Tak pytam, pokojowo, nie antagonistycznie.  :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-29 21:40

> Jest na to rada.


Tak sobie pomyślałem o gościnności. Są "religie" gdzie gościowi oddaje gospodarz nawet żonę na noc. I kontynuując myśl to byłby dobry sposób gdyby żona była zołzą :-)))
bo można by było oddać na zawsze.
Tylko że niektórzy chcą aby im oddać, domy, ulice bo oni potrzebują.
Gdyby taki jeden z drugim rozłożył swój dywanik na chodniku to "pewnie bym go skopał- najpierw w myslach" nie dosłownie oczywiście ale na pewno bym "niechcący" się o niego przewrócił albo nadepnął na palce.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-01-30 08:55
Jakoś jestem dziwnie przekonany o tym, że gdy śniadzi zaczną przesadzać to nasi dziarscy chłopcy zrobią z tym porządek a Policja nie da rady ich znaleźć:)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-10 13:39
U nas jeszcze nie wieczór. Ale rozpoczęła się Olimpiada Zimowa a tam już wieczór. O otwarciu mówi się niewiele.
Może dzisiejszy konkurs skoków troszkę zachęci do dyskusji.
Polacy mają tajną broń sztywne buty. To tak coś zbliżone do niektórych ON :") sztywne nogi. Mój kolega z takim "wynalazkiem" nazywał swoją nogę dzidą :-) i raczej z takim usztywnionym kolanem telemarku by nie wykonał .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-02-10 16:34
Porażka. :-((
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-02-11 09:44
Gdyby polski sędzia zamiast 18,5 dał ocenę 19 za skok, jak sędzia z Niemiec i Słowenii, Kamil miałby brązowy medal o 0,1 lepiej od norwega :-(
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-02-16 17:48
Czy mogli byście bronić kogoś , gdy sami jesteście przekonani o jego winie?
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-02-22 15:39

> Były opozycjonista: sprawiedliwość zwyciężyła


- Wyrok sądu jest realizacją naszych zobowiązań wobec tych kolegów, którzy nie dożyli tego momentu lub stracili zdrowie przez pobyt w tym obozie - powiedział były działacz Solidarności Tadeusz Antkowiak, przewodniczący Stowarzyszenia Osób Internowanych "Chełminiacy 1982". W Wojskowym Obozie Internowania w Chełmnie był osadzony od 5 listopada 1982 r. do 2 lutego 1983 r.

- Wydaje mi się, że to jest pewien etap osiągnięcia sprawiedliwości w tym dobrym znaczeniu tego słowa. Chociaż tu muszę powiedzieć, że w czasie tego procesu spotkaliśmy się z różnymi obrazami polskiego wymiaru sprawiedliwości. Tymi najgorszymi i tymi lepszymi, które - jak mam nadzieję - będą w Polsce obowiązywały jako standardy - dodał Antkowiak.

Zwrócił też uwagę, że proces w sprawie emerytowanych generałów SB trwał sześć lat.

- Sprawiedliwość zwyciężyła - podkreślił były opozycjonista w PRL.


Też tak uważam. W tamtym czasie ryzykowałem - własnym zdrowiem i życiem.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-23 16:34
Jak się tak posłucha wiadomości w TV, to cało zło nagromadzone jest w Warszawie. Chyba nie chciałbym mieszkać w takim siedlisku zła a jednak wiele osób ciągnie do tego gniazda zła.
Czy oni są z gruntu źli?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-02-25 13:43
Tu jest super :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-28 08:11
Super wesoło. Afera goni aferę. Pół Warszawy zamieszkują aferzyści, przestępcy lub cwaniaczki wykorzystujące bliskość koryta ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-02-28 13:05
W Warszawie mieszka 2,5mln osób. 1,125 tys. to aferzyści etc.? Grubo:)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-28 13:43
:-) :-) Troszkę przesadziłem, tak ok 1 milion ;-) czyli pozostaje ok 120tyś
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-02-28 16:51
Może tak być :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-28 19:42
Czy Twoje mądre źródło wiedzy statystycznej podaje ile ludzi pracuje w ministerstwach, urzędach w Warszawie albo może jako tzw. budżetówka?.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-02-28 19:56
Oj wygogluj sobie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-02-28 19:57
Wiedz jednak że do tych urzędów dojezdzajs pracownicy codziennie spoza Warszawy. Nawet z Radomia.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-01 17:36
Nie jest takie ważne skąd dojeżdżają do pracy, ważne że w Warszawie jest gniazdo zła. Ty siedzisz w w statystykach na co dzień to dla Ciebie nie powinno stanowić wyszukanie takich danych? Chyba ,że dla Ciebie jest niekorzystne ujawnienie  tego. Ale nie mnie się musisz obawiać.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-03-01 18:34
Stary, nie chce mi się:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (Strona 13) (305828 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill