www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (Strona 12) (308278 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-01-23 18:11
[usunięte]
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-01-23 21:58
Dopisuję, żeby zgłoszony post nie zniknął bez śladu. Czwarty post zgłoszony za naruszenie regulaminu. Uważam, ze nick buduj się tym samym zapewne wyczerpał na okres 30 dniowego bana.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-01-23 15:34
Hmmmm...

>Masło i masło bo Ci d tezy pasuje. Ok zdrożało, inne rodzaje żywności staniały.,<


To proszę Rogal,- oświeć mnie, bo nijak nie widzę tych "taniejących rodzajów żywności". ? Proszę wymień chociaż 3..........
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-01-23 17:25
U mnie żona robi zakupy:)
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-01-23 18:14
W z K ty mi lepiej powiedz czyją trzymasz stronę?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-21 20:08
To teraz może o karze śmierci  .Po sąsiedzku w Mińsku zapadł wyrok - kara śmierci przez rozstrzelanie dla dwóch mężczyzn za zabicie pary młodej. A w Niemczech kara śmierci za pomaganie ISIS.
U Nas nie ma kary śmierci ale czy nie powinno się jej przywrócić ? Gzieś w komentarzach czytałem jak ktoś proponował aby takich morderców "porcjować" i pobierać narządy dla potrzebujących chorych ludzi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-21 20:49
Teraz już się wszystko ludziom pomieszało. Nie wolno wykonać kary śmierci, ale wolno zabić nienarodzone czy dokonać eutanazji na życzenie i to nie tylko na nieuleczalnie chorych.

Ja jestem za życiem. W sprawach kryminalnych mam nieraz mieszane uczucia, ale mimo wszystko jestem za życiem.

Co do pobierania narządów od morderców, to podobno pamięć komórkowa pozostaje więc ludzie z takim przeszczepem mogli by mieć nieciekawe wspomnienia. Tak o tym czytałam, ale może to jest tylko coś niepotwierdzonego.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-21 21:04
Gdy świat wracał do normalności po wojennych dramatach i okrucieństwach, to dla większości ludzi normalny był sprzeciw przeciwko zabijani za karę. Ale teraz świat zwariował, człowiek nie liczy się s człowiekiem. Weźmy pod uwagę poglądy naszego Rogala. Dla niego nikt się nie liczy zero szacunku do drugiego człowieka ( tak o sobie pisze, że nie lubi ludzi) . Coraz więcej takich nielubiących i potem czytamy słyszymy o niewyobrażalnych zbrodniach. Dla których okaleczenie czy zabicie innej osoby dla kasy to żaden problem.

Z nie narodzonymi dziećmi lub eutanazja to zupełnie co innego i mieszasz w tym momencie problem który zaciemnia sprawę kary śmierci.

Co oznacza mieszane uczucia. W takich sprawach nie ma szarości. Albo czarne albo białe. W przypadku morderców jestem za karą śmierci.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-21 21:13
Chyba nie myślisz, że Rogal z toporkiem za ludźmi lata. :-)))))

Może niejasno się wyraziłam, ale chciałam podkreślić to, że życie ludzkie to wartość. 
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-21 21:46
Według tego co mówi , gdyby tylko miał toporek :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-21 21:52
Jakoś nie zauważyłam w jego słowach agresji.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-21 21:59
Nie chodzi o dosłowną agresję czy zamordowanie kogoś :-), ale podejście do drugiego człowieka. Z pewnością wykorzystałby Ciebie czy mnie czy kogokolwiek gdyby to przyniosło mu korzyść. Ale zapewne sam się określi jak to przeczyta ?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-21 22:05

> Z pewnością wykorzystałby Ciebie czy mnie czy kogokolwiek gdyby to przyniosło mu korzyść.  <


No wiesz, to przystojny facet. I młody. Może warto by było dać się wykorzystać. :-)))))))))
O matko co ja tu wygaduję. To oczywiście miał być żart. Żeby więcej głupot nie gadać idę oglądać film. Zaraz się zaczyna.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-21 21:09
Ja również jestem za życiem, ale ktoś tego życia został pozbawiony i uważam, że za morderstwo kara śmierci.
Tłumaczenie, że każdy zasluguje na życie, ten któ tak mówi powinien zostać go pozbawiony przez jakiegoś psychopatę i to powoli, żęby wiedział, że umierai ciekawe czy tuż przed  śmiercią nadal by tak tweirdził, czy nadal by był za ocaleniem takiego psychopaty.
Morderca odbiera komuś życie bez pytania, bez skrupułów - dlaczego ma żyć? I my musimy go utrzymać.

Poza tym przywrócenie kary śmierci nieco ostudziła by zapędy małolatów napadających z bronią. Zanim by się jeden z drugim rzucił na innego z pałą zastanowiłby się, żę może zawisnąć. W tej chwili nie ma nic co mogłoby odstraszyć potencjalnego zabójcę przed dokkonaniem  zbrodni

Co do pobierania narządów od skazanych - nie mam zdania choć bardziej się skłaniam na NIE właśnie z powodów o jakich napisała LIduś.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-21 21:21
W mojej bliskiej  rodzinie młodego człowieka na ulicy zabił nożem jakiś typ. Dostał wyrok, wyszedł i zamordował drugą osobę. Dlatego powiedziałam, że w takich sytuacjach mam mieszane uczucia co do kary.

A co by było, gdyby Tobie ktoś powiedział: chcesz kary śmierci, to wykonaj na nim wyrok.  Oglądałam kiedyś reportaż o kacie. To było straszne.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-21 21:30
Wykonanie śmierci nie jest czynnością prostą, do tego są dobrani odpowiedni ludzie i nie są do tego zmuszani.
Do tego też trzeba mieć nieco zrytyą psychikę.
Ja nie umiałbym zabić choć nie wiem czy gdyby postawili mnie przed jakimś psycholem który bestialsko zamordował kogś czy nie potrafiłbym pociągnąć za dźwignię.
Co innego jest pociągnąć za spust strzelając jako wyrok, inaczej jest pociągnąć za dźwignię szubienicy, a jeszcze inaczej wstrzykując śmiertelną dawkę w żyły.
Zlikwidowali krzesło elektryczne jako niehumanitarne, ale dla bezlitosnych seryjnych zbrodniarzy właśnie pozostawiłbym taką karę.

Ja bez zastanowienia mówię śmierć za śmierć.
Jasne, bywają pomyłki, można skazać niewinnego na śmierć, ale powiem szczerze, że wolałbym żyć ze świadomością, że skazałem niewinnego na śmierć niż ze świadomością, żę wypuściłęm mordercę na wolność i ten ponownie zamordował bestialsko kolejne osoby.

Poza tym aktualnie morderstwo można powiedzieć jest sposobem na przetrwanie - nie masz na życie, nie masz dachu nad głową, po co masz się tułać po śmietnikach - wystarczy zamordować i masz wikt i opierunek przez co najmniej 15 lat Do tego bezpłatna opieka zdrowotna.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-21 21:34
Niestety nie potrafię tak lekko powiedzieć śmierć za śmierć.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-21 21:54
Troszkę obiegnę od tematu ale zaraz wracam Aby być komornikiem też trzeba nie mieć sumienia. z katem jest zapewne podobnie.

Na pewno łatwiej by było pociągnąć za dźwignię jak pisze Gollum gdyby to była kara za czyn który dotyczył naszych bliskich.

Pomyłki się zdarzały ale przy dzisiejszej technice raczej się nie zdarzają. Mogą być błędne oskarżenia, podejrzenia ale raczej nie pomyłki prowadzące do skazania na śmierć.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-22 08:50
Drogi Kropku.
Tak, nie lubię ludzi, bo mnie w większości zwyczajnie nudzą. Ale nikomu źle nie życzę i nikomu krzywdy nie robię. Komornicy bez sumienia? Pewnie, niech ludzie długów nie oddają, bo i po co? Prawda? Lidian - ja nie jestem z tych odmawiają:) Gdzie mieszkasz?:-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-22 11:55
Drogi Kolego. I tu się władowałeś w nieznane sobie ścieżki " kładę areszt na Waszeci - ta karczma Rzym się nazywa" - wspomagając się słowami jakie usłyszał - ale to chyba wiesz będąc obznajomiony w tematach bajek i legend ;-)
Dlaczego takie porównanie kata i komornika?
Dzisiaj kata w Polsce nie spotkamy ale komorników jak mrówek.
Komornicy to złodzieje w białych rękawiczkach. Opiszę Ci na przykładzie mojego kolegi alimenciarza ;-). Otóż rencista spłaca zadłużenie i na bieżąco  ma potrącaną kwotę.
Od 2000 roku ok 600 zł co miesiąc. Okazało się, na dodatek, że od 6 lat jedno z dzieci nie jest już objęte alimentami. Mimo to komornik potrąca nadal. I po sprawdzeniu okazało się ,że do funduszu alimentacyjnego w poprzednim roku wpłynęła kwota 470 złotych !!! Gdy zadzwonił do kancelarii komorniczej pani z stwierdziła ,ze reszta poszła na utrzymanie ich biura !!! a facet na rękę otrzymywał w tym czasie około 700 złotych i miał kłopoty z wykupieniem lekarstw dla siebie na dodatek, musi korzystać na co dzień z koncentratora tlenu.
Czy to nie jest brak sumienia !!! ??? Czy to nie jest okradanie ???
Kolega za moją namową wynajął prawnika aby to wszystko wyjaśnić i ukarać złodzieja komornika. Nie wiem jak to się skończy bo to jest bieżący temat.
Komornik złodziej bierze kasę i nie odprowadza do funduszu zatrzymując większość na własne potrzeby.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-22 12:51
Na komornikach i ich prawach się nie znam więc się nie wypowiem. Na zwykły chłopski rozum, z tego co napisałeś, coś tu nie gra. Jednak nie bardzo się lituję nad alimenciarzami, bo ich dzieci też chorują i też mają potrzeby różnego rodzaju. Jednego "słynnego" alimenciarza do niedawno było widać we wszystkich mediach. Brylował w różnych środowiskach tylko o dzieciach zapomniał. Co do Twojego znajomego, to pewnie kiedy był zdrowy, to nie bardzo też o dzieci dbał skoro komornik musiał wejść w jego sprawy.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-22 13:04
O dzieci dbał bo ich naprodukował jak fabryka a że z trzema kobietami to nic dziwnego ;-)  Miał w swoim życiu trudne momenty gdzie nie mógł wpłacać alimentów i powstało zadłużenie które on spłacał ale kradł je komornik a dług nie malał. Dlatego nie potępiałbym wszystkich takich ludzi i nie zarzucał im braku troski o dzieci.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-22 14:06
Do troskliwych komornika nie przysyłają. Takie jest moje zdanie, ale jak już powiedziałam, nie miałam kontaktu z komornikami i sprawy alimentacyjne też mnie nie dotyczyły. Pewnie jest tak, że co człowiek, to sprawa jest inna, bo życie przynosi nam różne niespodzianki i te dobre i te mniej dobre. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-22 16:10
Bzdura. Facet wyposażył wszystkie dzieciaki w domy, mieszkania lub równowartość ich. Podarował im samochody. Co z tego, gdy pazerne mamuśki podawały go o alimenty bo miał kasę i okradły go z wszystkiego co miał. Ja to nazywam byłeś głupi to teraz płać i wegetuj za 700 złotych. Teraz one mają wszystko a on złodzieja komornika.;-)
Dobrze ,że dzieci opłacają mu chociaż wynajmowany pokój.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-22 16:36
Trudno coś powiedzieć jak się sprawy nie zna, ale skoro dzieci mu wynajmują mieszkanie tzn, że są już dorosłe czyli ten komornik to chyba nie tylko za alimenty.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-01-22 17:00
Tylko alimenty tzn zaległości w funduszu alimentacyjnym których komornik złodziej bez skrupułów nie odprowadzał a które miesiąc w miesiąc przelewał mu ZUS z renty na jego konto.
Dzieci się nie dopominały bo im już z urzędu się nie należały,teraz została mu tylko jedna. A zadłużenie w funduszu rośnie z roku na rok.

Jesteśmy wielokrotnie okradani i nie protestujemy, bo skoro" urząd "coś zatwierdził to znaczy ,ze tak ma być. ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-22 13:27
Drogi Kropku. Znasz jeden przypadek i już wszyscy złodzieje? Poza tym, jakoś jestem dziwnie przekonany, że wszystko jest zgodnie z przepisami. Komornik je wykonuje, pretensje kieruj na Wiejską.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-22 16:01
Takich przypadków są miliony , a że nagłaśniają tylko takie jak przysłowiowy ciągnik , czy sprzedaż całych gospodarstw to tylko potwierdza ten stan.
Komornicy to złodzieje bez sumienia.
Tylko tym okradanym przez nich wstyd zgłaszać swoje kłopoty aby skontrolować pracę komorników.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-22 16:39
Miliony? A skąd Ty masz takie wiadomości? Może masz wgląd do jakiś akt, bo na takie twierdzenie trzeba mieć dowody.

>Komornicy to złodzieje bez sumienia<


Na to też trzeba mieć dowody. O wszystkich nie możesz tak mówić.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-22 17:02
Wszystko można wyczytać w GUS-ie . Zapytaj Rogala to Ci potwierdzi.
:-)

Komornicy są jak sępy żyją z nieszczęścia innych :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-22 18:42
Ciebie spytałam, bo Ty tak powiedziałeś, a nie Rogal. :-)

>


Komornicy są jak sępy żyją z nieszczęścia innych<

Najczęściej ludzie sami się w kłopoty wpędzają tym, że biorą kasę wiedząc, że nie mają możliwości wywiązania się ze spłat. Głupota kosztuje. Przypadki losowe są rzadsze. Takie jest moje zdanie, ale jak wyżej powiedziałam, nie miałam takich przygód więc mogę się mylić.
Dodam jeszcze, że banki przysyłają mi wiadomości, że mogę wziąć kredyt, ale nie korzystam. Niedawno gdzieś czytałam , że emeryci są zadłużeni w bankach na jakąś olbrzymią kwotę.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-22 19:51
Żeby jakoś nie ciągnąć tematu dalej To:

Bez względu na przyczyny z powodu których ludzie wpadają w kłopoty to nie zmienia to faktu ze
Komornicy żyją z krzywdy innych a kwoty jakie dla siebie zabierają nikt nie kontroluje. Wystarczy ,ze taki wysyła pismo do ZUS czy pracodawcy to oni muszą wysłać zajęcie na konto komornika.
W przypadku gdy ktoś pracuje na umowę stałą to Pracodawcy muszą zostawić wynagrodzenie w wysokości najniższej krajowej to co wyżej muszą wysyłać na konto sępa.
W przypadku gdy to umowa na zlecenie zabierają zazwyczaj całość nie oglądając się na przepis, że to jedyne źródło utrzymania i powtarzające się co miesiąc.
Podobnie w wypadku renty nie mają ograniczenia i zachamowań, może do najniższej renty, a do 50% gdy dotyczy to alimentów.

Zupełnie inną kwestią jest że to, że są tu ludzie pozbawieni sumienia gdy delikwentowi zostawiają 600zł a sami nie wpłacają tego co zajęli tylko traktują to jako swoje wynagrodzenie, koszty np, na utrzymanie biura. I gdy maja takich delikwentów 100 to lekką ręka uzyskują 60 tyś złotych na miesiąc nie licząc innych komorniczych akcji zwanych z licytacjami !!!
To mają sumienie ? Nie, pracują jak kat nie oglądając się na to czy ktoś kogo okradają ma na chleb dla siebie, dzieci, współmałżonka. To jest jak obcinanie kończyn i delikwent popada w coraz gorszą nędze.
I tyle w temacie komorników bez sumienia bo żeby taki zawód wykonywać na pewno go nie posiadają może są wyjątki które potwierdzają regułę.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-22 19:54
Kontroli nad nimi nie ma? Powinna być.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-22 18:47
Bez kozery powiem, że miliardy :-)
Chłopie populizm siejesz.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-22 19:57
To nie populizm to ,życie :-(  Ale Ty nie masz żadnej wiedzy w tym temacie i tego w GUS- nie przeczytasz ani nie dowiesz się od ludzi bo ich nie słuchasz.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-22 21:44
A ile tych komorniczych historii znasz? Ile zweryfikowales?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-22 23:22
Rogal ,ze coś nie zostało zweryfikowane nie oznacza że nie istnieje.
Do zamkniętych kast nie ma dostępu zwykły Kropek czy zwykły Rogal. Nikt na siebie nie donosi do prokuratury :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-01-23 07:46
Nie oznacza też że istnieje.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-01-23 18:16
:-) cała prawa i tylko prawda!
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-21 22:04

> Co do pobierania narządów od skazanych - nie mam zdania choć bardziej się skłaniam na NIE


Taki czyn może by nawet nie okazywał się karą. Chore umysły mogły by uważać to za odkupienie winy ratując swoimi narządami życie innym ?
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-21 22:20
Nie wiem, ale nie chcialbym się dowiedzieć, że mam w sobie np. nerkę jakiegoś pedofila czy kolekcjonera kości.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-21 22:50
Zaczynamy wchodzić na poważne dylematy naszego istnienia a odzwyczailiśmy się od takich normalnych dyskusji zmuszani do ciągłej obrony przed atakami przez  niezrównoważoną "osobniczkę". Ale zapewne uda się wrócić do takich dyskusji i pozostawić wyzwiska w niepamięci?.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-21 23:03
Jasne, odpadną jedynie ślepi i głusi na to co nas otacza - jeden już odpadł :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-22 08:51
Spokojnie. Jestem:)
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-22 10:21
Tylko po co, aby się biernie przyglądać?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-22 10:44
A to już moja sprawa:)
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-22 13:45
Jasne,. że Twoja.
Twoja bierność - Twój problem
Tylko skoro tak, to po co w ogóle się odzywasz? Ani w temacie, anie poza tematem.

Taka forma dyskusji to dziecinada - dla mnie dyskusja skończona, jak będę chciał na tym poziomie podyskutować udam się do przedszkola.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-22 18:45
Zaprowadzić Cię?
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-22 19:09
trafisz?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-01-22 21:43
Bez problemu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (Strona 12) (308278 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill