www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 73) (1291064 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-04-14 11:54
Chrystus Syn Boży ustanowił Eucharystię.

>No i małe pytanie, czy wtedy jest Mu potrzebny obrządek? <


Bóg niczego nie potrzebuje, to my potrzebujemy Boga.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-04-15 13:22 Zmieniony 2018-04-15 13:30

> Jeśli jest Inteligentną Energią Wszechobecną


Biorąc pod uwagę, że dla katolika i większości chrześcijan raczej nie jest "Energią", a Trójcą Osób...

>  łączność intuicją i  telepatia (coś w tym guście).


Modlitwa myślna (bez użycia słów i gestów w ogóle) ma również długą tradycję w Kościele.

> wtedy jest Mu potrzebny obrządek?


Ściśle rzecz biorąc, Bogu w rozumieniu chrześcijańskim, nic nie jest "potrzebne", bo jest w pełni samowystarczalny. Gesty, liturgia itd. wynika raczej z ludzkiego poczucia, że Bóg - skoro jest święty - powinien być przez ludzi traktowany z szacunkiem, a nie "per noga", zaś bez norm zachowania część ludzi (nie wszyscy) dokładnie tak by Go traktowała. Wyjątkiem jest to, że przykazanie o świętowaniu dnia Pańskiego uznaje się na pochodzące od Boga - Żydów zobowiązuje do przestrzegania szabatu, a większość chrześcijan na jego podstawie świętuje niedziele jako wspomnienie Zmartwychwstania Jezusa.

Wydaje mi się, że - pomijając kwestię "dnia Pańskiego" - nawet większość ludzi o skłonnościach mało chrześcijańskich, wierzących np.  że komunikują się z inteligentnym bezosobowym wszechświatem, ma o tyle podobne podejście, że mówią np. o medytowaniu w domu, w ogródku, w lesie... ale nie w łazience na sedesie, pomimo że "inteligentny wszechświat" się przecież nie obrazi.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-15 16:51
Taaaa, mocny przykład.....I pewnie by się nie obraził, ale ten przykład jasno dowodzi jedynie tego, że wszystko to interpretacja człowieka i jego domniemanie. Do wszystkiego człowiek przykłada ludzką miarę, bo człowiek na człowieka by się obruszył w takich sytuacjach łazienkowych. Człowiek chce jak najlepiej,  jak najbardziej uroczyście czcić Boga i tworzy obudowę zewnętrzną. Tym sposobem między  opisem Ostatniej Wieczerzy, a dzisiejszym  obrządkiem mszy jest różnica.
Myślę, że to, co napisałam nie jest obrazoburcze dla nikogo. Staram się ostrożnie w temacie poruszać, bo się różnimy...'od zawsze' w tym zakresie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-04-15 17:10
Dziś zaczyna się tydzień czytania Pisma Św. Warto choć jedno zdanie przeczytać. Nieraz to jedno zdanie może nam trafić do serca i wiele odmienić. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-15 19:43
Księga Psalmów 150:4 NBG
4 Chwalcie Go bębnem i fletem, chwalcie Go na skrzypcach i piszczałkach.

Wyskoczyło w  przeglądarce: otwórz Biblię na dowolnej stronie
http://www.otwórz.pl/
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-04-15 20:14
Niezupełnie to miałam na myśli. Chodziło mi o własnoręczne otwarcie. :-)

Dziś polecane jest czytanie Listu do Rzymian. :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-04-15 17:19 Zmieniony 2018-04-15 17:26

> wszystko to interpretacja człowieka i jego domniemanie


Jest taki poziom na którym domniemaniem jest to, że ja istnieją albo Ty istniejesz. :-) Są tacy filozoficzni fani teorii, że wszystko jest ułudą, świat fizyczny nie istnieje, a inni ludzie są tylko wytworem wyobraźni. I żeby było zabawnie... teoretycznie nie istnieje dowód, że tak NIE jest. Znaczy ja się mogę upierać, że istnieję, odczuwam, mam potrzeby itd. a mój rozmówca może mi mówić, że ja to mówię, bo jestem odpowiednio skomplikowanym konstruktem jego wyobraźni.

Odkrycie, że na nic nie ma ostatecznych dowodów, jest czymś, do czego dochodzą nawet krnąbrne nastolatki, jak chcą się poznawczo pobuntować. :-) Problem polega na tym, że potem i tak musisz dokonać jakichś założeń dotyczących tego, jak będziesz żyć. Na przykład, że ja - pomimo braku ostatecznych dowodów - uznaję istnieje fizycznej rzeczywistości i innych ludzi. I na podobnej zasadzie ludzie dokonują różnych założeń co do duchowości oraz religii, bo jakieś mieć muszą (ateizm czy agnostycyzm też byłby założeniem).

W tym sensie dla osoby wierzącej założenie, że wobec Boga należy zachowywać się z szacunkiem co najmniej zgodnym z ogólnymi normami lokalnej kultury (pomimo, że Mu to ściśle rzecz biorąc niepotrzebne) jest dosyć naturalnie. Ma swoje zalety i swoje wady, jak każde założenie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-15 19:39
.Jak wszystko.
To żeby zapętlić jeszcze trochę to, co przytoczyłaś, zacytuję.
"Gdy tylko fizycy sformułowali pierwsze teorie odnośnie świata kwantów okazało się, że odkrycia nauki zbliżają nas do zrozumienia istoty naszej egzystencji. Obserwacje zachowania cząstek elementarnych wskazują na to, że mogą istnieć zarówno, jako masa jak i fale elektromagnetyczne.( podkreślenie moje - wz) Później zrozumiano czym jest splątanie kwantowe i paradoks obserwatora. Wszystko zdaje się prowadzić do jednego wniosku, wszechświat ma holograficzną naturą.
Zjawisko zwane dualizmem korpuskularno-falowym dotyczy elektronów lub fotonów. Oznacza ono, że materia pojawia się w zależności od okoliczności. Jej występowanie to wyrywanie z fal elektromagnetycznych ze stanu splątania kwantowego i materializowanie ich. My, jako ludzie mamy do czynienia jedynie z takimi już zorientowanymi kwantowo układami. To dlatego niektórzy po prostu nigdy nie uwierzą, że to co uważają za namacalne przedmioty jest w istocie manifestacją procesów kwantowych."

A Źródło? Inspiracja? Ostatnio Franciszek stwierdził w rozmowie z kimś tam, że Bóg stworzył wszystko za pomocą energii.
Cokolwiek napiszemy, wiemy, że i tak nie wiemy.....
Tym moim ulubionym akcentem zakończę i dodam nadprogramowo, że wiara góry przenosi. Każda? No może....? .....? Eee chyba nie.... A dlaczego nie...?.....Bo czuję wewnętrzny opór przed tym stwierdzeniem? :-)

Dziękuję za inspirację do myślenia na tematy wzniosłe.

Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-04-15 21:30
A ja tylko przekornie dodam: bardziej niż to, czego manifestacją jest moje krzesło, interesuje mnie żeby było wygodne i użyteczne. I w tym sensie np. teorie o iluzoryczności materii mnie mało interesują - bo potem również zwolennik teorii, że materia jest iluzją, musi wybrać krzesło do siedzenia. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-17 09:00
Niektórzy miękki fotel.:-) :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-17 14:39
:-)
i tu dodam Kropkowe powiedzenie " Nie ważne kto gdzie siedzi, ważne czy jest mu wygodnie "  :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-04-17 14:49
No tak, bo punkt widzenia zależy od ..... itd. :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-04-17 15:26
Nie ważne kto z kim śpi , ważne żeby się wyspał :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-04-16 10:33

>    > Jeśli jest Inteligentną Energią Wszechobecną<


>Biorąc pod uwagę, że dla katolika i większości chrześcijan raczej nie jest "Energią", a Trójcą Osób...<


Jak zwykle po czasie ale spróbuję coś w temacie skrobnąć.........
W zasadzie od zamierzchłych czasów, czasów kiedy ludziom zaczęła towarzyszyć wiara w bogów to ci sami ludzie zadawali sobie pytanie:
Kim/czym jest Bóg? Przez wieki zaczęto sobie Go wyobrażać poprzez artystyczną twórczość.... Te wyobrażenia mamy do dzisiaj.
Jednak moim zdaniem najtrafniej Boga zdefiniował/opisał Jan Paweł II.  I zawarł to dosłownie w trzech słowach mówiąc: "Bóg jest miłością".
Zatem raczej nie ma formy cielesnej a jest pewnego rodzaju "bytem". Pewnie każdy ma inne zdanie na ten temat ale do mnie to przemawia.......
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-04-17 09:00

> "Bóg jest miłością". 


Człowiek z kolei bywa miłością czasami, bardziej w teorii niż w praktyce. Być samą miłością nie da rady, bo gdzie miejsce na bycie złośliwością, egoizmem, głupotą itp. 'pięknymi walorami'.

> Zatem raczej nie ma formy cielesnej,  a jest pewnego rodzaju "bytem".


Ok, zgoda, ale małe 'ale': użycie słowa byt, zakłada jego ograniczony zasięg. Słowo byt nakłada granice, a tak (chyba) nie jest.

> Pewnie każdy ma inne zdanie na ten temat ale do mnie to przemawia.......


Sprzeciwów nie widać, nie słychać? To możemy zacząć nowy temat. :-) :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-11 08:32
dla równowagi i porównania
tu można zobaczyć jak wygląda nabożeństwo ewangielickie
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-04-11 09:24 Zmieniony 2018-04-11 09:28
Obejrzałem zawarty w tym linku film z nabożeństwa ewangelickiego......
Natychmiast przypomniał mi się fragment ( jakże trafny) z "Ziemi obiecanej"....
Proszę obejrzyjcie i przypomnijcie sobie ten urywek:
Kwestia wypowiadana a jakże, przez Żyda Moryca głownie skierowana do ewangelika Maxa.........

>https://www.youtube.com/watch?v=_viQgTJoF1I<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-04-11 09:41
Świetna książka, wspaniały film, cudowna scena.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-04-11 11:04
Zdawałam z książek tego autora  maturę. Film super. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-14 10:32
A sama gra aktorska? Czy są teraz tacy aktorzy, tej miary? Pytam, bo jestem skłonna powiedzieć nie, ale na filmy do kina nie chodzę. Oj...chodzę, ale z wnukami na Krainy lodu i inne takie, więc naprawdę nie wiem. Może ktoś mnie oświeci?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-04-14 11:57
Teraz talenty aktorskie rozmyły się w serialach. Nie mówię, że ich nie ma, ale trudno je zauważyć.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-06-12 20:07
https://www.youtube.com/watch?v=8Pcu6uPlBG4

Piękny utwór z pozdrowieniami  dla Was wszystkich. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-06-13 16:58
No cóż. :-) Wzajemnie, ale całego utworu  nie wysłuchałam.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-06-13 17:41
Nie Twoje klimaty? Ja bardzo ją lubię. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-07-17 14:14
https://youtu.be/Yrk9l8EZFC8
Celińska to super mocna "baba" :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-07-17 15:13
:-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-07-19 17:10
https://youtu.be/3EhU12FfBf0
Wszechstronna kobieta: nic dla niej wiek i traumatyczne przejścia...
https://youtu.be/Qzl4pgWmXKE
Też ją b. lubię :-) Prawdziwa kobieta z realu...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-07-19 18:10
Jestem nią zachwycona. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-07-17 12:04
Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie. :-)  Mimo wielu przeciwności losu jeszcze czasami tu zaglądam. Dziękuję za wszystkie dobre słowa od osób, z którymi pisałam prywatnie.
Życzę wszystkim pięknych, zdrowych wakacji. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-07-17 12:21
Ja też Ciebie pozdrawiam serdecznie. Zastanawiam się czy nie możesz jusz odpowiedzieć tym osobom prywatnie z którymi pisałaś?
Pozdrów "szczególnie" kreta but....uja wielkiego oszczercę z którym pisałaś.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-07-17 13:47
Jeszcze raz wszystkiego dobrego. :-)

PS
    Nie wiesz z kim pisałam na pw. :-)))
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-07-17 14:10
[usunięte]
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-07-17 15:11
Wszystkim dobrze życzę. :-)

Spoko. Jeśli realne życie mnie nie powaliło, to na pewno nie zrobi tego internetowy złośliwy wpis. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-07-18 10:59
Witam w wakacje. Faktycznie, taki wpis może tylko rozśmieszać i bawić. No bo popatrz tylko na ten wpis: "Pozdrawiam Cię Lidka i durnych adminów :-(  Takim "ludziom" nie życzy się "dobrego", bo są niezniszczalni, ale niszczą :-("
Zostałaś zrównana z durnymi adminami i takim ludziom się nie życzy.:-)
Tak to jest, jak się gimbazą jest i miało zbyt wyrozumiałych  polonistów w szkole.:-)
P.s.
I żeby nie było, tak, jestem złośliwa wobec słabości gimbazy.:-)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-07-20 13:21

>Zostałaś zrównana z durnymi adminami i takim ludziom się nie życzy.:-)<


Nie sądzę, ale nawet jeśli by tak było, to zupełnie mnie to nie boli. Znam swoją wartość i nie muszę się o nią wykłócać , tym bardziej, że to jest tylko forum. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-07-24 18:58
"Zostałaś zrównana z durnymi adminami i takim ludziom się nie życzy"
"Nie sądzę, ale nawet jeśli by tak było, to zupełnie mnie to nie boli. Znam swoją wartość i nie muszę się o nią wykłócać , tym bardziej, że to jest tylko forum."
Masz 100% racji Lidzia :-)
Nie zostałaś z nikim "zrównana", na szczęście jesteś inteligentna kobitka :-) Lubię Ci i szanuję :-)
Tak się zastanawiam: czemu ci którzy nas nie lubią i nie szanują tutaj włażą?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-07-25 16:57

>Tak się zastanawiam: czemu ci którzy nas nie lubią i nie szanują tutaj włażą? <


Jola, można również zapytać inaczej tzn : po co tu wchodzimy skoro nas tutaj nie lubią? :-)
Myślę , że przeciwności się przyciągają, i dlatego od czasu do czasu większość z nas tu zagląda. A może w gruncie rzeczy trochę się lubimy ? Odrobinkę? :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-07-26 18:06
"...trochę się lubimy ? Odrobinkę?"
Zapewne niektórzy :-) Wynika to też z tego, że generalnie fora upadają. Jest trochę luzu, z kimś się pisało, kogoś lubiło lub nie i siedzi to tam gdzieś w głowie ;-)
Lubię takich ludzi jak m.in. TY lidian :-) Bo lubię się pospierać, podyskutować i pisać o d... Maryny ;-) Taka odskocznia od realu :-) Męczą mnie zawistnicy, złośliwcy itp.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-07-26 18:18
Tak, "odskocznia". Ostatnio mój "real" jest bardzo trudny, dlatego rzadziej tu bywam. Na inne fora nie wchodzę. To właśnie tutaj spotkałam życzliwe osoby. :-)

Pozdrawiam wszystkich i życzę przetrwania w zdrowiu wszystkich zawirowań pogodowych i życiowych. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-07-26 18:23
Życzę powodzenia, aby "trudy"znikły. Trzymaj się Lidzia! bez Cibie to już nie to.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-07-26 18:28
:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-08-03 18:10
Norbi, wszystkiego najlepszego w Dniu Urodzin. Pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-08-04 09:15
Budujący widok na forum ;-)
założycielka tematu napisała

> We wszystkich wątkach zrobił się niesamowity bałagan. Nagromadziło się dużo złych emocji. Zakładam więc wątek, w którym proszę mówić tylko miłe słowa. Niech  będzie on wstępem do porozumienia.  Pozdrawiam wszystkich. :-)


Cóż, to miłe gdy w ciągu tygodnia J11 napisała  24 wpisy i żaden nie kwalifikuje się do usunięcia !!! :-) To jest jakiś rekord :-)

Może z czasem powrócimy tu wszyscy i będziemy bić ponownie, rekordy w ilości ponad 100 wpisów dziennie? ;-)

Niech modzie trzęsą się już ze strachu ;-))))
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-08-04 16:08
Ty na prawdę za mną tęsknisz :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-08-05 22:20
Cóż, chorej wyobraźni się nie zresetuje. Ale marzyć, Ci nikt nie zabroni.
:-)))
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-08-06 16:05
"Wyobraźni"? Nie było mnie ok. 3 miesiące, a ty cały czas o mnie i do mnie pisałeś :-)  Faktem jest, że nikt z tobą nie gadał poza w-zecią, ale tobie to nie przeszkadza, ty lubisz sam do siebie :-) "gratuluję popularności" poznaniaku :-(
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-08-06 20:11
Dalej marzysz i fantazjujesz.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-08-07 12:12
Tylko na tyle cię stać? Jak ktoś przejrzy forum sam zobaczy, że napisałam prawdę :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-08-06 16:51
Wartość uśmiechu

Darząc uśmiechem
uszczęśliwiasz serce.
Uśmiech bogaci obdarzonego
nie zubożając dającego.
Nie trwa dłużej niż chwila,
ale jego wspomnienie zostaje na długo.
Nikt nie jest tak bogaty,
by mógł nim pogardzić,
ani tak ubogi, by nie mógł nic darzyć.
Uśmiech niesie radość w rodzinie,
umacnia w pracy,
świadczy o przyjaźni.
Uśmiech podnosi na duchu zmęczonych,
leczy ze smutku.
Gdy więc napotkasz kogoś
o twarzy ponurej,
obdarz go hojnie uśmiechem;
któż bowiem bardziej go potrzebuje
niż ten, kto nie potrafi go dawać?

Faber
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-08-07 12:14
I to jest fakt Lida :-) Czasem nawet do wrogo nastawionej osoby wystarczy się uśmiechnąć.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 73) (1291064 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill