www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (436579 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-18 14:30
Miejsce , gdzie można opisać wszystko. Co Ciebie poruszyło, zdziwiło, zaszokowało, sprawiło radość lub ból. Można umieścić tu każdy temat. Warunek jeden. Musi to Ciebie zainspirować do wpisu. Może być ostrzeżeniem jak i pomocną informacją.  Może bawić jak i złościć. Ważne jest , że Ciebie zaintrygowało na tyle aby podzielić się tym z innymi.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-18 14:59
Zacznę ciekawstką znalezioną w necie.
https://www.youtube.com/watch?v=JN1hNwpT8gY&feature=youtube_gdata_player
Ostatnio miałem okazję przeczytać książkę. I to nie ten fakt jest sensacją ;-)  że walduś potrafi czytać ale sama książka.
Autorem jest Dan Brown. Do tej pory nieznany dla mnie pisarz.
Książka która mnie zaintrygowała to " Kod Leonarda Da Vinci" .
Zaczyna się jak popularny kryminał, ale nim nie jest. W kilku słowach opisze co jest tematem. Zaczyna się morderstwem kustosza Luwru. My jako czytelnicy jesteśmy uczestnikami tego czynu. Ilość zakonspirowanych śladów prowadzi nas po ścieżkach niezwykle krętych.  Poznajemy początki chrześcijaństwa, niezwykłe kościoły  również  tajemnice Zakonu Syjonu jak i samego kustosza.  Ocieramy się o tajemnice ukryte w obrazie "Mona Liza " i "Ostatnia wieczerza"  a także przyłączamy sie do poszukiwania Świętego Graala. Nie brakuje w niej kodów, szyfrów ale to poznacie gdy sami zaczniecie ją czytać.
To miedzy innymi wywołało moją ciekawość w temacie jaki zostawiłem w linku.  Ale to zupełnie inny temat.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-29 13:06
Zastanawiam się,  czy jest możliwy sprawiedliwy podział ON ze względu na otrzymane zakwalifikowanie się do poszczególnej grupy niepełnosprawności. Preferowanie dopłatami osób z grupą znaczną i umiarkowaną powoduje  że osoby z grupą lekką zostają bez szans. Nie są w stanie konkurować z osobami zdrowymi a ze względu na posiadaną lekką grupę odpadają z rywalizacji o miejsce pracy w zakładach pracy "chronionej". Czy jest możliwe aby znaleźć złoty środek? Można walczyć z barierami budowlanymi , ale czy to nie jest gorsza bariera? Bariera która dotyczy sądzę ok65 % ON !!! Czytając wpisy niektórych ON widać wyraźnie tą niesprawiedliwość. Czy nie jest to wystarczający sygnał, do szukania zmian? Komisje orzekające kierują się niezrozumiałymi przepisami. Mogą i robią to - lekarz orzecznik kieruje się swoimi "przepisami".  Przydzielając ludzi do grupy którą nazywamy "lekką" eliminują ich z rynku pracy, najczęściej ludzie z tą grupą nie otrzymują renty. Może jakieś 20% obięte jest jakimiś dodatkami z opieki społecznej i tp instytucji.
Wiadomo że wysokość renty oscyluje w ok.800 zł. Za mało żeby żyć za dużo żeby umrzeć ! Dlatego nie dziwi że ludzie posiadający orzeczenie stara się o dodatkowe możliwości dorobienia.
Często renty przyznawane są okresowo. I na kolejnych komisjach ZUS ludzie zostają cudownie uzdrowieni. Zostają z grupą lekką i bez środków do życia!
I nad taką barierą nikt się nie zastanawia?
Ludzie którzy walczą z barierami budowlanymi dziwią się że wiekszość ON nie angażuje się w ich walkę.
Nie angażują się , bo dla nich nie jest to najważniejszy problem. Bo krawężniki czy brak podjazdu windy lub za wąski prześwit w drzwiach dotyczy osób które zazwyczaj są jakoś zabezpieczeni finansowo. Te bariery przeszkadzają im tylko w dorobieniu do niskich rent. Oznacza to kolejne osoby które nie są zainteresowane usuwaniem barier , bo oni nie są w stanie tzn. ich zdrowie nie pozwala na jakąkolwiek pracę.
Dlatego najpierw powinno się zlikwidować barierę stopnia lekkiego aby zajmować się w następnej kolejności innymi barierami.
Kto przedewszystkim powinien się tym zająć?
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-09-29 14:19
Owszem ja się zastanawiam bo sama posiadam lekki stopień niepełnosprawności.
Owszem mogę trochę klikać w zaciszu domowym ale po 2-3 godzinach muszę robić przerwę a siedzę na wygodnym narożniku a nie na byle jakim krześle biurowym.
Próbuję coś zrobić ale ... nikt nie jest tym zainteresowany, wszyscy zasłaniają się ustawą i twierdzą że tak ma być.
Jak idę do prawdziwego lekarza specjalisty to pada pytanie: czy Pani grała w siatkówkę lub w koszykówkę ? albo czy Pani intensywnie pracuje fizycznie ?
nic z tych rzeczy a schorzenie na to wskazuje, niestety orzecznicy podważają te opinie
dodam że sporo osób z takim samym schorzeniem ma wyższy stopień tzn. umiarkowany.
Zauważyłam że polski system orzecznictwa bez względu czy jest to orzecznictwo poza rentowe czy zusowskie działają na zasadach rosyjskiej ruletki.

>Kto przedewszystkim powinien się tym zająć?


Dobre pytanie.
Poszłam w swoim OPS do osoby zajmującej się osobami niepełnosprawnymi i spytałam o formy wsparcia, co usłyszałam? że wszelkie informacje mogę utrzymać w Dziale Aktywizacji Zawodowej. Dodam że ów DAZ znajduje się w budynku obok na pierwszym piętrze bez windy i do tego są tam ciężkie stalowe drzwi które trudno otworzyć nawet zdrowym ludziom.
Pomoc tegoż DAZ ogranicza się do wywieszania ogłoszeń na tablicy oraz udostępniania gazet z ogłoszeniami, jednego telefonu oraz kilku komputerów do wysyłania cv drogą mailową. Sala komputerowa jest oświetlona światłem sztucznym a do tego niedostosowana do potrzeb ON. Jak zwróciłam na ten fakt uwagę to usłyszałam że przecież osoby na wózkach inwalidzkich są na tyle niepełnosprawne że nie muszą szukać pracy. No niestety nie miałam przy sobie telefonu żeby nagrać tą rozmowę.
Myślę że efekty przyniosłaby jedynie jakaś akcja protestacyjna.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-30 20:41
Walduś, ja mam stopień umiarkowany... Kiedyś widziałem ogłoszenie z firmy podającej się jako zakład pracy chronionej, no i poszedłem z moim wujkiem na rozmowę kwalifikacyjną do tej firmy...
W rozmowie dowiedziałem się, że owszem mam wymagany stopień, lecz na te stanowisko potrzebują sprawnego fizycznie i z sprawną wymową???
Podczas powyższej rozmowy dowiedziałem się, że oni zatrudniają sprawnych z kombinowanym orzeczeniem, czyli z lewym...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-09-30 21:20
wystarczy przejrzeć oferty pracy w Warszawie są to głównie firmy zajmujące się sprzątaniem, ochroną lub praca w magazynach czy hurtowniach, sporadycznie w mc Donald, oferty brzmią: zatrudnimy osoby z Orzeczeniem o niepełnosprawności, czytając dalej treści ofert dowiadujemy się że chodzi o osoby właśnie z orzeczeniem a nie niepełnosprawne bo wśród oczekiwań jest np. sprawność fizyczna lub brak przeciwskazań do przenoszenia rzeczy ważących 30kg, dodam że w przypadku pracy biurowej często są wzmianki typu brak windy czy toalety niedostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach czy o kulach
i tak to wygląda.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-30 22:06
A tu się tak chwalą, że spada bezrobocie wśród ON... A to guzik prawda, bo ci faktyczni niepełnosprawni, to nadal nie mają pracy...
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-10-01 12:05
to fakt
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-07 22:43
Norbi ? Co ty za propagandę rozsiewasz ? Faktyczni niepełnosprawni? Co za tym się kryje? Możesz spokojnie bez pośpiechu wyjaśnić o co loto?
Nadrzędny Autor barbarusiaa Dodany 2021-10-04 09:57
jestem niepełnosprawny umiarkowanie i pracuję z komputerem. Nie wyobrażam sobie siebie nic nie robiącej całymi dniami. dopóki zdrowie pozwoli będę pracowała.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-07 22:40
NOTOWANIA OFE
Indexk.[zł]zm.[%]Pekao OFE34.03+2,72%ING OFE38.95+2,69%Amplico OFE35.02+2,52%OFE PZU Złota Jesień35.99+2,51%PKO BP Bankowy OFE34.95+2,31%AEGON OFE34.59+2,31%AXA OFE35.47+2,28%Allianz Polska OFE34.25+2,21%
Jeśli coś z tego rozumiecie to proszę o przełożenie na chłopski rozum.
Jedni piszą o stratach inni o zyskach, kolejni piszą że jak ktoś coś to będą straty następny w swoich oliczeniach twierdzi coś zupełnie odwrotnego.
A ja bym tak chciał coś z tego zrozumieć!
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-08 14:56
To jest tylko napisane w ten sposób, aby było coś tam, coś tam nabazgrane, aby się nazywało, że coś napisali... :-) :-p
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-08 17:03
St..ki

Są miejsca gdzie są "stare anioły". Zapomniane, z opuszczonymi, zabrudzonymi skrzydłami, nie mające już siły" latać". Leżą zrezygnowane  nie oczekując na lepsze jutro, bo rzadko kiedy nadchodzi. Codziennie przybywa im siwych włosów . . Dojrzałe i stare zbyt licznie zasilają szeregi schronisk  tzw. domów starości. Chowane głęboko po kątach, aby nie przykuwały wzroku swym błagalnym wzrokiem proszącym o dom, by nie raziły w oczy swoją starością i niemocą.
Często skazane na igłę... Bo kto zechce starego ...?
Czy można im pomóc, tym starym, schorowanym , bo z pewnością zasługują one na złotą jesień życia. Wszystkich "staruszków  ze schronisk" nie uratujemy. Ale jeśli  zmienimy świat chociaż jednemu z nich, to osiągniemy sukces. 
  Starajmy się o pomoc dla nich, o domy stałe i domy tymczasowe. Oni w warunkach domowych rozkwitają! Ze starszych, prawie umierających " powstają"  z popiołów radosne, żywiołowe dziadki, pełne wigoru i dalszej chęci do życia! I  zamiast  umierających biedaków mamy brykające thebeściaki.
Liczymy na Wasze wsparcie w  utrzymaniu naszych seniorów .
Z poważaniem .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-04 00:17 Zmieniony 2014-02-04 00:34
super . zostawiam kawiarenke niepełnosprawnym umyslowo. szkoda , że normalność tak drażni .jestem poruszony WASZĄ ROZRYFKĄ .
muszę dopisać ps:
dziękuję za porady w sprawie kolorów
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-04 07:15
Czy odżywiamy się zdrowo? i co to oznacza ?
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-04 17:51
Mały Hitlerek? Czy wychowanek Stalina?
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-04 18:59
Mysz czy sowa bo do .... twoje slowa
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-05 07:39
Sokoły dostaną robotę w Poznaniu na lotnisku . Już natural.e
stra hy na wróble wychodzą z  mody albo stracily
strasznosc ;-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-01 04:08
Ma ktoś z Was wiedzę jak w innych krajach radzą sobie i jakie rozwiązania stosuja dla likwidowania utrudnień w zyciu osób ON?
Możecie podać jakieś przyklady ?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-02 23:15
Jeśli chodzi o bariery architektoniczne, to najlepiej sobie radzi w tym Holandia, Belgia i Niemczy...
Od czasu do czasu muszę skorzystać z tanich lotów z Pyrzowic do Kolonii, tam mają dobre rozwiązania, dla niepełnosprawnych są windy, a do samego lotniska można dojechać koleją, perony i pociągi są dostosowane w taki sposób, że można wjechać do pociągu praktycznie bez żadnych przeszkód... Jak opowiadałem mojemu niemieckiemu przyjacielowi poruszającemu się na wózku elektrycznym, jak jest u nas w Polsce, to nie chciał wierzyć, że w ogóle niepełnosprawny nie może w Polsce wyjechać z budynku mieszkalnego, czy, jak u nas jest, że można wjechać do tylko środka urzędu a później zaczynają się schody...
Wiecie, co powiedział, dosłownie...
Polen ist wie Nepal. In Polen wird die Zeit angehalten.
Polska jest jak Nepal. W Polsce zatrzymał się czas.
Tak, ma rację, co tych określeń... Niestety...
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-03-03 14:36 Zmieniony 2014-03-03 14:39
Pewnie nasi decydenci - już od lat kojarzyli niepełnosprawność z nudą i z nicnierobieniem . I pewnie dlatego budowali bloki do pewnej wysokości - czteropiętrowce- bez wind . Autobusami czy pociągami w stopnie uzbrojonymi skutecznie starali się nas wyautować . Nie daliśmy się i bloki już z windami budują, są łagodniejsze wjazdy/zjazdy. Pewnie nie wszędzie, ale są ... . Możemy się różnić w poruszaniu ale nie w myśleniu ...z drobnymi wyjątkami ;-) .I tak sobie myślę, że dobrze że urodziłem się w Polsce i że jestem europejczykiem z polskimi korzeniami...POLAKIEM  :-) .Tu nie jesteś w stanie się nudzić ;-))) .
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-03-28 21:45
Aufwiedersehen.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-28 21:18 Zmieniony 2014-03-28 21:24
No coż, kolorowa dyskusjia zabila MOJE widzenie swiata. ●●●●●●●●●●● A le nie zabilo mojej checi gry w kulki.
Dlatego w MOIM mniemaniu ( ktorego brak zarzuca mi kolega rogal) W MOIM powtarzam tylko moim  odczuciu gra w kulki jest bardzo pożyteczna :-) jesli ktos się z tym nie zgadza proszę o wysłanie protestu na berdyczow p00dobno poczta wie gdzie to jest
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-03-28 22:21
ZABAWA W KULKI FAJNA JEST!:-))KTO MI POWIE DLACZEGO NA PIERWSZEJ STRONIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH JEST PUTIN?CZY WŁASCICIEL FORUM TAK UKOCHAŁ MENDE CZY RACZEJ PRZECIWNIE.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-29 13:43
th staruszka123 nie oglądaj porno stron :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-03-29 16:36
BILARD TO TEZ KULKI.:-)))))))))))
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-29 17:59
moze masz rację ale nie chciałbym by moimi kulkami grał ktoś w bilarda.
Nadrzędny Autor jurlus Dodany 2021-09-24 08:33
Dla mnie porno może nie być. Zbędny wynalazek. jestem prawiczkiem i tak już zostanie.
Poza tematem. Warto przeczytać wpis o prezentach na pępkowe. Oto link http://niesamowityprezent.pl/index.php/aktualnosci/61-prezent-na-pepkowe Podają przykłądy wyjątkowych upominków. Warto przeczytać. Szczerze polecam!!
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-31 11:40
Jeśli to Forumowy Hyde Park, to ja sobie piszę, piszę, piszę, piszę, piszę...co chcę..:-))))
klik, klik klik i do pracy wracam w mig? :-) A to jeszcze nie wiadomo, czy będzie mi chciało.
Najgorzej zrobić przerwę.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-01 11:04
Jak wpadlem dzisiaj w formę podziękowań. to kontynuacjia.
Dziękuję MODERATOROM tego forum za zmiany jakie niepostrzeżenie wprowadzają. Widać że nie ustają w wysilkach aby poprawić i udogodnić  Nam
korzystanie z tego forum. Jestem bardzo zadowolony z dyskretnych przesunięć i usunięć niektorych wpisów lub wątkow. Mam nadzieje że w efekcie
dojdziemy do doskonalości i wszystkie propozycje uda się wprowadzić w życie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-01 12:17
Tylko piszących nadal ok. 5
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-04 17:17
Rogal do szkoły, albo poproś o pomoc tą  dwu i pół  letnią  swoją  damę . Pomoże ci liczyć na paluszkach  ;-)
A może się  policzymy  sami ?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-04-04 18:42
Ona umie do 10 bez paluszkow.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-04 19:37

> A może się  policzymy  sami ?Jak? wpisując tu słowo 'jestem'?
Czy tak:
Przepisuję
1.Rogal,
2. Waldek
i dopisuję
3. wuzetka
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-06 11:59
I jeszcze ja.  :-)
Jest jeszcze Staruszka, Lidian, Kobieta, czasami wpadają Iota i Valkiria, Amalian, Norbi, Zygmunt ..............
No, ale jak ktoś umie liczyć tylko do 5 ...............
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-04-06 13:07
Ty umiesz do 1953. Potem czas sie dla ciebie zatrzymal
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2014-04-06 17:36

>i dopisuję<


Dopisz mnie W-zetko, czasami zaglądam :-)
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-06 23:32
:-) jesteś dopisana, a sobie wpisz naganę do akt, że jesteś tak rzadko.:-))))) To jest wyraźne obijanie się  'proszem pani'!:-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-04-10 09:27
JESTEM JESTEM.:-)))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-10 11:19
widać, widać.:-)))))
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-04-10 11:49
SIE STARAM SIE.:-)
Nadrzędny - Autor Drakhtul Dodany 2014-04-12 10:52
No coz. Chyba tematy sie wyczerpaly skoro tak malo osob na forum.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-04-12 11:24

>No coz. Chyba tematy sie wyczerpaly skoro tak malo osob na forum.


Nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć nowy, ciekawy temat.  :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-21 12:35 Zmieniony 2014-04-21 13:30
Witam w świateczny poniedzialek. Czy Wy staracie się kontynuować tradycje świąteczne? To mam pytanie, zlaliscie dzisiaj kogoś a może Wy zostaliscie zlani w ten lany poniedzialek?
A może oznacza to zminiejszanie znaczenia Świąt?
Korzystając z "wolnego czasu" chcialbym się Was spytać , czy fakt zanikania obrządków Światecznych świadczy o zanikaniu ich znaczenia? Co jest jednoznaczne z znikaniem wiernych.
A może praca w niedziele i święta sprawia że tak traktowany jest ten okres?
No to czujcie się olani (edit: upsss oblani) przez waldusia zgodnie z tradycją ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-21 15:22
Tyle zawiłych pytań. Odpowie Ci tylko wiatr, wiejący przez świat. Miłego wolnego czasu.;-) ;-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-21 20:09
Nie mialas racji z tym wiatrem. Ci ktorzy nie" żrą " bez opamiętania znaleźli chwilę na spotkanie w necie;) Reszta moze ma swoje wiatry ;-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-21 16:08
A więc po kolei.

>Czy Wy staracie się kontynuować tradycje świąteczne?


Jeżeli chodzi o tradycje świąteczne i "zlanych", to w dzisiejszych wiadomościach podano, że od piątku po naszych drogach jeździł ich tysiąc. Jeżeli pomyliłem lub opuściłem jakąś literę -  przepraszam.

>Korzystając z "wolnego czasu" chcialbym się Was spytać , czy fakt zanikania obrządków Światecznych świadczy o zanikaniu ich znaczenia? Co jest jednoznaczne z znikaniem wiernych.


Jak wyżej napisałem, oczywiście, że nie zanika. Nadal wierzą, że uda im się dojechać do celu.
Czy te odpowiedzi są dla Ciebie satysfakcjonujące?  Chyba znowu coś pomyliłem.  :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-21 20:15
Czy w ofiary wypadków też mają badania krwi na zawartość ?

Oczywiscie nie satysfakcjonujące są Twoje odpowiedzi. Ale z okazji świąt i tak mają Wielkie znaczenie. Ponowie je w tygodniu we wlasciwym wątku;)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-04-22 16:51
BYŁAM W PRACY I JAK W KAZDE SWIETA  SZLAG JASNY TRAFIAŁ JAK WIDZIAŁAM NADZIEJE BABC I DZIADKOW ZE MOZE KTOS ICH ODWIEDZI LUB ZABIERZE.QR..A!!!I TO SA DOPIERO KATOLICY!!!OD CZWARTKU DO KOSCIOŁA CHODZILI SWIECILI PEŁNE KOSZE ,GROB PANSKI ODWIEDZALI ALE ZYWEGO OJCA OMIJALI.CHOLERA JASNA PSIA KREW!!!!!!
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-04-22 16:52
TROCHE MI ULZYŁO.DO NASTEPNYCH SWIAT.:-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (436579 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill