www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 16) (424054 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-13 15:20
Trudno mi cytować Twoje wpisy, bo męcze swoje z telefonu. Postaram się  zachować chronologię aby Ci odpowiedzieć.
Wymiana poglądów eliminuje rozmowę i dyskusję . Bo mogę  tylko napisać  swój  pogląd ale po co.?
Forum to jednak miejsce na rozmowy a nie wpis jak w CV.
Z zartami to jest tak, zazwyczaj nie smieszą tego kogo dotyczą. Już  kiedyś  amalian Ci
napisał  że  poczucie humoru jest wtedy gdy potrafimy się  śmiać również z Siebie :-)
żart jest zawsze żartem choć  czasami głupim.
Moim wpisem nie sugeruje że jesteś glupcem tylko sugeruję  że  nie jesteś medrcem , nieomylnym medrcem
co z kolei Ty nam starasz się zasugerować.
Zauważ w Swojej Mądrości tę drobną choć istotną różnicę .
Z forumowym pozdrowieniem.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-13 16:53

>Wymiana poglądów eliminuje rozmowę i dyskusję . Bo mogę  tylko napisać  swój  pogląd ale po co.?


Myślę, iż wymiana poglądów właśnie polega na eliminowaniu luźnych rozmów czy dyskusji - i właśnie o to chodzi. Jest ciekawiej, gdyż można poznać różnorodność poglądów. Skoro nie widzisz potrzeby podzielić się poglądem, to jaki sens jest pisać luźne zdania rozmowy, skoro chodzi o poglądy?

>Forum to jednak miejsce na rozmowy a nie wpis jak w CV.


Są miejsca w forum, gdzie zasadne jest prowadzić luźną rozmowę, ale tam gdzie są prezentowane poglądy, miło by było je czytać. I zapewniam Cię, iż różnica między prezentowanym poglądem a CV jest kolosalna różnica.

>Z zartami to jest tak, zazwyczaj nie smieszą tego kogo dotyczą. Już  kiedyś  amalian Ci napisał  że  poczucie >humoru jest wtedy gdy potrafimy się  śmiać również z Siebie :-)


Osobiście umiem śmiać się z siebie, jeśli uznam, iż mam ku temu powód. Jednak zastanów się proszę, dla czego tak często Adresatom owych "żartów" jest nie do śmiechu. Dla tego Ja nigdy sobie na to nie pozwalam. Może dla tego, iż zawsze staram się podchodzić do wszystkich z poważaniem. :-)

>żart jest zawsze żartem choć  czasami głupim.


Miło, iż to przyznajesz. :-))

>Moim wpisem nie sugeruje że jesteś glupcem tylko sugeruję  że  nie jesteś medrcem , nieomylnym medrcem co >z kolei Ty nam starasz się zasugerować.
>Tylko to że jeśli  ktoś  zna  mądrości świata nie oznacza że jest mądry .


No nie "żartuj". Twoje słowa brzmią jednoznacznie.
Co do mędrca. Pokaż Mi miejsce, gdzie stwierdzam, iż jestem "nieomylnym mędrcem"? Ta uwaga nie jest godna Mego uśmiechu. Po prostu nad interpretujesz Moje słowa.

>Zauważ w Swojej Mądrości tę drobną choć istotną różnicę.


Myślę, że powinieneś sam przemyśleć własne słowa, być może w tedy zrozumiesz, iż tu nie chodzi o wywyższane się, ale o prezentacje poglądów - nic więcej. :-)
Mimo wszystko również pozdrawiam. :-))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-13 18:45
Wracając do tematu rozumiem, że wszystko w Polsce jest zniszczone i to zapewne specjalnie?
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-13 19:29
Ależ skąd! Zakłady, Przedsiębiorstwa same się rozsypują. Na wszelakich ścianach, i gdzie tylko się da bazgroły same się malują, latarnie same się rozbijają, wnętrza wagonów same się dewastują, ławki w parkach same się łamią - wymieniać dalej? :-)
To cudowny Kraj w którym wszystko samo się dzieje - a to ciekawe. :-)))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-13 20:27
O gospodarce mowie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-04-15 01:14 Zmieniony 2014-04-15 01:17
rogal160 Dodany 2014-04-13 20:27

>O gospodarce mowie.


To samo dzieje się w gospodarce, sama się wali, wszyscy oprócz rządzących są winni, że gospodarka się wali... Prawda Rogal????
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-15 03:08
Norbi , Zygmunt wymienił zniszczenia które czynią wandale dlatego rogal
powtarza  i przypomina Zygmuntowi o  czym jest dyskusja .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-15 07:47
Wskaż mi proszę wskaźniki makroekonomiczne świadczące o tym, że gospodarka się wali.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-04-15 13:06
Wujaszek Google ci wszystko powie, tylko wystarczy wpisać odpowiednie słowa...  Nie mniej jednak, na tym obrazku jest pokazane, że Polska jest coraz niżej, czyli spadamy...
http://www.investinpoland.pl/pl/administrator/wykresy/gos-dyn-pkb.gif
Jesteśmy niżej niż w 1989 roku... Mam ci jeszcze więcej pokazać????
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-15 13:19
Dałeś link do wykresu obejmującego czasokres kończący się na dnie koniunktury gospodarczej Polski - najgorszy po 1989 roku przez co podany obraz nie jest w żadnej mierze miarodajny. Pogrzeb tutaj: http://www.stat.gov.pl/gus
Dowiesz się, że tak w ujęciu długookresowym, jak i średniookresowym w Polsce żyje się coraz lepiej. Twierdzenie, że 25 lat temu było lepiej należy traktować w kategoriach nadużycia intelektualnego.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-04-15 14:15
Takim jak ty, ministerialnym przydupasom przy korycie to na pewno się żyje lepiej. lecz nie szarakom...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-15 14:43
Norbi, za kartę trzy razy dookoła stołu na jednej nodze :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-04-16 11:31
Mam stół okrągły i obrotowy... To jak na mnie proste zadanie :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-15 15:15
Po raz kolejny powtarzam. Pracuje w sektorze prywatnym.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-04-15 21:13
ty możesz powtarzać x razy, a ja wiem swoje... Rogaliku... :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-04-15 21:35
Wiesz tyle ile sobie uroisz na moj temat.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 17:32
Norbi, Rogal jeszcze się nie dorobił takiej prawdziwej kasy, a i zasoby od rodziny też musiały nie być wielkie. Jaki sektor to już mało ważne ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-15 10:00
Nowe sposoby płatności. Systemy rozpoznają nasze komórki, gdy tylko wejdziemy do marketu, nie musimy wyjmować z torebki, z kieszeni.
Niedoczekanie ich. Zostaję przy tradycyjnej karcie i...tradycyjnej komórce, choć miałam bardzo ambitne plany co do jakości komórki na wrzesień.:-)
http://biznes.onet.pl/wideo/na-rynku-pojawiaja-sie-nowe-sposoby-platnosci,148845,w.html

Następnym krokiem chipy pod skórą? A adresem i stanem konta? Może z kartą NFZ i przynależnością religijną?:-) :-)
Przeginają chyba.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-04-15 15:07

>Nowe sposoby płatności.


Poprawniej powinni napisać "nowe sposoby naciągania".
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-04-15 15:12
Jak ludzie tym chcą płacić, to zabronić im nie można.

Komórkę prawdopodobnie możesz wymienić - o ile kojarzę, do używania płatności zbliżeniowych telefonem potrzebna jest instalacja odpowiedniego programu z Twojego banku. Mój bank był mnie już w tej sprawie nagabywał, ale akurat nie mam Internetu w telefonie, celowo, więc nie było nawet dalszego przekonywania.

Mnie irytuje, że mi bank kartę na zbliżeniową bez mojej zgody wymieni, na zasadzie "teraz wszystkie są takie", ale przynajmniej  o ile się nie mylę zostawili opcję pozwalającą na zablokowanie transakcji zbliżeniowych. Co oczywiście zamierzam zrobić.

Im się oczywiście opłaca a) skrócić drogę pomiędzy "chcę" i "kupuję" b) rozwijać, jak najbardziej, operacje bezgotówkowe. Mnie odwrotnie - za wszystko za co tylko racjonalnie mogę, płacę wyłącznie w gotówce.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-15 15:43

> Jak ludzie tym chcą płacić, to zabronić im nie można.


Nawet zachęcić trzeba, wmówić, że to nowoczesność w domu i zagrodzie.:-)
Szczęście orwellowskie będzie :-)

Karta zbliżeniowa.
Mam ją w specjalnym etui, przetestowałam i nie czyta mi nikt i nic karty, kiedy nie chcę.:-)
Na podstawie doświadczeń synowej wiem, że nawet jesli konto na specjalne życzenie właściciela debetu nie posiada, to kartą zbliżeniową można sobie nadal nieświadomie nawet debety ciągnąć jak długo się chce. Tylko potem nagle dzwoni bank i grozi większymi odsetkami niż te zakupy. A więc mała pułapka z dużymi odsetkami.:-)

Zbliżeniowo płaciłam może ze dwa razy. Poza tym bardzo lubię płacić kartą, wybieram te sklepy, gdzie mogę to robić i niedługo zapomnę, jak wygląda gotówka.
Jednak, żeby sklep po moim wejściu miał o mnie wszystko wiedzieć, razem z moim zdjęciem, to sobie wypraszam:):-)))

A co telefonu, żadnego smartfona, bo te już zaczynają żyć swoim życiem, że tak powiem w przenośni.:-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-04-15 16:36 Zmieniony 2014-04-15 16:48

> wiem, że nawet jesli konto na specjalne życzenie właściciela debetu nie posiada, to kartą zbliżeniową można sobie nadal nieświadomie nawet debety ciągnąć jak długo się chce.


To prawdopodobnie wynika z tego, że większość [edit: znaczą część, nie wiem czy dosłownie "większość"] polskich transakcji zbliżeniowych jest autoryzowana offilne, czyli karta tak naprawdę nie "dzwoni" do banku, żeby się upewnić że wolno zapłacić, tylko idzie "na kreskę" - fakt zapłacenia zostaje odnotowany później. Autoryzacja "online" (karta "dzwoni" do banku), jest bezpieczniejsza pod tym względem.

> Jednak, żeby sklep po moim wejściu miał o mnie wszystko wiedzieć, razem z moim zdjęciem, to sobie wypraszam


Tak naprawdę, w momencie kiedy płacisz kartą, już może. Bez zdjęcia, ale z USA są już na ten temat fajne historie. Np. sieć handlowa Target ma tak, że wysyła spersonalizowane gazetki - na podstawie tego za co ostatnio płacił klient spod tego adresu (każda karta jest powiązana z jakimś kontem bankowym, a więc i z jakimś adresem), komputery typują czego może szukać w przyszłości. Swego czasu był z tego mały news, bo Target wytypował, że klient będzie szukał akcesoriów dla dzieci - zakupy wskazują na to, że ktoś tam jest w ciąży. Wysłano gazetkę. Za jakiś czas wściekły rodziciel odwiedził sklep i dopytywał się, czy chcą namawiać jego nieletnią córkę na posiadanie dzieci - sklep przeprosił. Po kilku dniach zadzwonili jeszcze raz, ale okazało się, że komputery Targetu jednak miały rację, tyle że sklep się dowiedział zanim dowiedział się tatuś.
(polski opis sprawy: http://supermarket.blox.pl/2012/02/Jak-sklep-dowiedzial-sie-ze-nastolatka-jest-w.html). U nas to nie jest proces tak zaawansowany, bo my jak zwykle jesteśmy z tyłu stawki. Karty przyjmują się w Polsce dobrze np. dlatego, że ominęły nas inne opcje bezgotówkowe (np. czeki).

Ja wolę gotówkę nie tyle ze względu na inwigilację, co ze względu na psychologię - jak mam w portfelu trzy dniówki, to wiadomo, że więcej po prostu nie wydam a i badania zachowań konsumenckich wskazują, że ludzie znacznie konkretniej myślą o banknotach niż o machaniu kawałkiem plastiku z cyframi.

> A co telefonu, żadnego smartfona, bo te już zaczynają żyć swoim życiem, że tak powiem w przenośni.:-)


One już teraz wszystkie żyją trochę własnym życiem. Ale rzeczywiście smartfony bardziej. W teorii, gdybym miała koniecznie szukać smartfona to raczej z systemem operacyjnym Firefox OS a i to niechętnie.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-04-15 18:08 Zmieniony 2014-04-15 18:10
A jednak a'propos autoryzacji online zaszły ostatnio zmiany - banki zaczęły robić, to co kazał im NBP i ograniczać płacenie "na kreskę" zbliżeniówkami. Przy autoryzacji online limity ustanowione przez użytkownika karty teoretycznie powinny już działać sensownie - jeżeli to kogoś interesuje:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/785196,platnosci-zblizeniowe-tylko-w-trybie-online.html
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-15 19:55
Tak, mój ma ograniczenie kwotowe, ale zezłościło mnie to, że jeżeli się zmieszczę w założonej- przez bank- kwocie to mi udziela niechcianego kredytu a jeżeli przekroczę to mi go nie udziela . I dobrze, ale niech mi go nie udziela zawsze .
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-04-15 20:57

>  I dobrze, ale niech mi go nie udziela zawsze .


Znaczy jak przechodzisz przez zero i wpadasz na minus dają ci kredyt/debet, chyba że wartość jest za wysoka (i wtedy nie przepuszczają transakcji). Tak? Teoretycznie to się powinno dać ustalić z bankiem.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-15 21:11
Tak . I to mnie irytuje . Pewnie dło by się to ustalić, ale nie wiem dlaczego dostaje produkt którego nie zamawiałem . Pewnie mógłbym to ustalić z bankiem, ale ... kino jest lepsze . Zmieniłem płatności kartą i na :Czy płaci pan kartą zbliżeniowo mówię nie- klikam pin . Klikam pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-04-17 11:49

> Pewnie dało by się to ustalić, ale nie wiem dlaczego dostaje produkt którego nie zamawiałem.


Nie zamawiałeś, ale prawdopodobnie albo taki zapis już był przy umowie, albo wprowadzili przy jakiejś zmianie regulaminu. Banki żyją z kredytowania, więc się nie dziw że ci chcą dać debet.

> Tak . I to mnie irytuje. / Pewnie mógłbym to ustalić z bankiem, ale ... kino jest lepsze .


Co za niekonsekwencja. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-15 15:17 Zmieniony 2014-04-15 15:20
hi, hi, hi ... Jestem za nowoczesnością, ale nie przesadzajmy . Czy chcą nas ubezwłasnowolnić ? Przypomnienie sobie pinu nie powinno nastręczać problemu ;-) . W sklepie użyłem karty zbliżeniowej, zbliżając ją do terminalu . Bank powiadomił mnie, że zbliżając ją zarobił dodatkowo ileś tam  zł kredytując mnie . Wygoda kosztuje .... Jak ci nie chce się wklepać pinu nie rób minu ;-) .Wszystkie transakcje robię przez wklepanie pinu i nie mam problemu z minu ;-))) . Cześć Iota :-) . Miałem zamiar zadać pytanie ; Gdzie Iota lota c;))) ????
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-15 19:42
Jak ustrzec się przed kradzieżą przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów?

>Z każdym dniem rośnie liczba doniesień o nowych atakach na bankomaty z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania. Takich kradzieży może zdarzać się coraz więcej. Firma Doctor Web przygotowała zestawienie podstawowych informacji na temat tego rodzaju Trojanów.


To tak przy okazji.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-15 19:51

> Z każdym dniem rośnie liczba doniesień o nowych atakach na bankomaty z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania. <


to ci inteligentniejsi . Ja słyszałem o wkurzonym traktorzyście, któremu cały bankomat się spodobał ;-) . Ja nie wklepuje pinu, bo prawie wszystkie bankomaty są mi za wysokie . Żona zaś lewą ręką wciskas pin, prawą zaś zasłania lewą dłoń . To na wypadek gdyby kamera była zamontowana w czole bankomatu .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-15 20:58
Zasłanianie nie pomaga, gdy sa nakladki. Poczytaj.
http://www.mmwarszawa.pl/267571/2011/8/31/bankomaty-nie-daj-sie-okrasc-zdjecia?category=news
podobno nakładki wróciły
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-04-15 21:21
Pewnie trzeba dokładnie zacząć się przyglądać bankomatowi. Ale czy to nie zwróci uwagę przechodniów ? Jak zacznę walić młotkiem w klawiaturę lub śrubokrętem będę majstrował przy bankomacie to mogą mnie zamknąć . Lepiej pobierać gotówkę w bankomatach umiejscowionych w mniej ustronnych miejscach np. sex shop- nie jest najlepszym . No to masz babo placek . Pewnie na poczcie, ale gdzie ta poczta :-).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-04-15 21:45
Większość nowoczesnych bankomatów działa w systemie Microsoft Windows, głównie Windows XP, którego wsparcie Microsoft zakończył w kwietniu 2014 roku. Czyli Microsoft powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-16 06:13
Dobrze ze nie zostales prawnikiem:_)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-04-16 11:25
Właśnie, bo byłbym pierwszym prawnikiem, który byłby po właściwej stronie... :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-16 11:33
Nie, ponieważ wprowadzałbyś klientów w błąd.
Nadrzędny - Autor bankawstanka Dodany 2014-04-16 12:58
Analizowałam program rządowy Mieszkanie dla Młodych - i muszę powiedzieć, że denerwuje mnie to, że nie można uzyskać dofinansowania na zakup mieszkania z rynku wtórnego. Analizowałam na tej stronie koszta potencjalnego kredytu na zakup własnego M... Spłacanie 30 lat kredytu nie uśmiecha mi się. Jak sobie z tym poradzić?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-16 13:06
Program jest tak skonstruowany aby wspierać gospodarkę poprzez zwiększenie popytu na nowe mieszkania. Tyle w założeniu, w praktyce rzeczywiście zawęża krąg beneficjentów. Jak sobie poradzić? Dużo zarabiać:)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-16 13:26

>Jak sobie poradzić? Dużo zarabiać:) <


proste - jak rogal ;-) .Na trzy zmiany tyrać potrafią tylko lekarze ;-)) . Sorry, bo nie wszyscy, ale problem dla młodych jest mieć własny kąt . A co z mieszkaniami czynszowymi?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-16 13:37
TBS - y fajne są.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 17:36
Jak cholera
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-04-16 23:45
A jak dużo zarabiać? Mieć plecy??? Być przydupasem rządzących...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-17 06:06
Byc madrym i pracowitym oraz nie miec paranoi.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-04-17 10:31
Czyli, taki mądry i wszechwiedzący jak Ty, Rogaliku ????
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-17 11:14
Jeśli tak mnie postrzegasz to jest mi bardzo miło, ale ja mam kredyt na 30 lat.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-04-17 13:21
jeśli czujesz się na siłach i masz pewną pracę, to życzę powodzenia... :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-04-17 14:04
Teraz to juz niech bank sie martwi;-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-04-16 16:20
Po aptekach, telefonach, kursach autor analizuje mieszkania.:-) Tak się na kryptoreklamie dorobił.;-)))
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 17:34

>Nie, ponieważ wprowadzałbyś klientów w błąd<


Czyli spokojnie, opłacany z pieniędzy miasta czy gminy, udzielał by rad, a raczej prowadził pogawędki z klientami ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-04-16 23:52
rogal160

>Nie, ponieważ wprowadzałbyś klientów w błąd.


A ty, rogaliku nie wprowadzasz ludzi w błąd, czyżbyś był nieomylny jak Pan Wszechmogący???
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 16) (424054 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill