www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 49) (1885988 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-26 19:02
NO TO IDŹ ZAPYTAJ W TYCH INSTYTUCJACH KTÓRE PODAŁAM KTO PYTA NIE BŁĄDZI
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-01-26 19:14
Malta,wiem że teraz trudno Ci wyjść z domu,ale na przyszłość pomyśl o tym.Pomoc społeczna,PCPR,czy Twój zakład pracy w którym pracowałaś,też ma Cię pod opieką socjalną.Spróbować można,może ktoś pomoże.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-26 19:19
Z TEGO CO MALTA PISZE MIESZKA Z SYNEM  NIECH JEGO WYŚLE DO TYCH INSTYTUCJI JAK SAMA NIE MOŻE ALBO ZADZWONI I BYĆ MOŻE WTEDY ZOSTANIE POINFORMOWANA O WSZYSTKIM
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-01-26 19:25
Widocznie tak zależy synusiowi na mamusi jak mnie na zeszłorocznym śniegu.Matka potrafi wychować nawet siedmioro dzieci,ale jedną matką nikt nie ma czasu się zaopiekować.30 letni syn powinien coś robić,a nie przychodzić do mamusi po kasę.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-26 19:36
to fakt przykre to ale jeślo syn nie pomaga to i ja jemu nie pomagam skoro z nim mieszka to i wymagania mu powinna stawiać a jak się nie dostosowuje nie musi go w domu trzymać proste
ale też mi się wydaje że z niczego to brak pomocy i szacunku nie wynika musiała podobnie w życiu wcześniej z kimś tak postępować nie  bierze się nic z powietrza
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-26 19:44
barbara,prosy nie wzsnuwaj pochopnych wniosków,nie znamy się i nigdzie nie pisałam,ze syn mi  nie pomaga,więc powstrzymaj się od wydawania takich opinii bo to co napisałaśtrąci mi jakimś sekciarstwem i prawie reinkarnacją
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-26 19:55
owszem nie napisałaś ale tak wywnioskowałam bo skoro masz problemi jak widać poważny to powinien syn wraz z Tobą coś zrobić by było Tobie  lepiej ( nie chce Ciebie obrażać) ale to ważne byś mogła swobodnie funkcjonować
piszesz o sekciarstwie ciekawe stwierdzenie ale niestety mylne jak możesz napoisz jakie masz ku temu podstawy by tak myśleć
reinkarnacja również jest mylna
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-26 20:05
Trzeba się było zapytać ,a nie wydawać opinie bez znajomości sprawy,też pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-26 20:13
pytać nie będę bo co mnie to obchodzi  ale skoro pisałaś o problemie i to poważnym to zastaniawia nie tylko mnie czemu syn nic z tym nie robi by żyło się Tobie lepiej
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-26 20:46
skąd wiesz,ze nic nie robi?,może po prostu to nie leży w moich i jego możliwościach
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-26 20:50
popytajcie w tych instytucjach myśle że coś się uda zdziałać życze powodzenia i wytrwałości
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-01-26 20:52
Dziękuje,coś próbujemy
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-01-26 22:47 Zmieniony 2010-01-26 22:50
Baśka nie sądź,nie będzie sądzona.Zawsze ugryziesz jak żmija.Zmieniłaś nick,a nadal kąsasz.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-27 12:31
ZMIANA NICKU,NIE ZMIENIA CHARAKTERU
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 13:13
jesteś w błędzie jestem tu nowa czytam wszystkie posty i też uważam że była nie  fer ta dziewczyna
i pisze teraz ogólnie  do wszystkich weszłam na forum za namową znajomych i myśle że tu zostane jest fajnie pozdrawiam wszystkich ciepło
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-26 23:36
http://www.youtube.com/watch?v=pTX3SZ0wJ4E&feature=related
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2010-01-27 11:32
P. Bajora  akurat  nie zabardzo  lubie słuchac  ale  widoczki  extra .
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-01-27 17:43
Maltabar,zapowiadają cieplej to i u CIiebie moze lody puszcZą.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 17:48
też czekam z utęsknieniem na poprawe pogody i wszystkim słonka życze
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-01-27 17:55
;-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 17:59
może na początku marca  już nam zima da spokój  :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-01-27 18:02
Co dzien blizej,słoneczko coraz wyżej,puszczą lody,odejda  chłody i znowu kuse sukienki,panowie tez jakby młodsi uśmiechający sie spod wąsa....wiosna.!:-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 18:04
nie nosze kusych spódniczek to nie mój styl :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-01-27 18:21
z moimi iksami tez nie:),ale po tym poznaje sie,ze nadeszła wiosna,cieplejszy wieje wiatr....:-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-01-27 18:28
NAJWAŻNIEJSZE TO WIOSNA W SERCU:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-28 23:53
Cztery osoby

     Były sobie cztery osoby: Każdy, Ktoś, Ktokolwiek i Nikt.
     Trzeba było wykonać bardzo ważną pracę i Każdy został o to poproszony.

     Każdy był pewien, że Ktoś to zrobi. Ktokolwiek mógł to zrobić, ale Nikt tego nie zrobił.

     Ktoś zezłościł się z tego powodu, ponieważ było to powinnością Każdego.

     Każdy myślał, że Ktokolwiek mógł to zrobić, ale żadnemu z nich nie przyszło do głowy, że Nikt tego nie zrobił.

     Skończyło się na tym, że Każdy obwiniał Kogoś za to, że Nikt nie zrobił tego, co mógł zrobić Ktokolwiek.

Autor nieznany
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-01-30 09:18
Dlaczego w telewizorze nie ma programów dla niepelnosprawnych?Znaczy sie jest w sobote o 6.30! i kiedys tam program Anny Dymnej i na tym koniec,przynajmniej z innymi sie nie spotkałam.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-30 10:50 Zmieniony 2010-01-30 11:03
Być może dlatego, że nie jesteśmy specjalnie "chodliwą" grupą społeczną - pamiętajmy, że opłacalność programów telewizyjnych mierzy się oglądalnością, która ma się przekładać na wpływy z reklam...

Z drugiej strony - czy to potrzebne? Zresztą, ile można mówić w sposób nie-powtarzający-się o sprawach niepełnosprawności, zanim formuła danego programyu się wypali?

EDIT w TVP obecnie nadawany jest o tej tematyce program "Potrzebni" (klik), a do wycofanych należą "Integracja" (klik) oraz "W-skersi"
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-30 11:01
Trudno powiedzieć,czy to miałby byc program informacyjny,nie ma moim zdaniem sensu ,bo potrzebne informacje ,są dostępne gdzie indziej,czy ckliwy program o ciężkim ,zyciu ON, nie nie, uwazam ,ze nie jest potrzebny
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-30 13:39
A jednak dobry program informacyjny by się przydał. Kiedy nie miałam internetu , to nie miałam łatwego dostępu do  informacji. Po każdą wiadomość dotyczącą np. ulg musiałam się udać do urzędu, a tam to już wszystko zależało od uprzejmości pani za biurkirm. Byłam w o tyle dobrej sytuacji, że mogłam tam dotrzeć o własnych siłach. Osoby , które nie mogły się tam udać pozostawały bez informacji. Myślę, że w tej chwili niewiele się zmieniło. Jeśli ktoś nie ma internetu i nie może chodzić to informacji jest pozbawiony. Dlatego uważam, że dobry informacyjny program, w dobrym czasie antenowym jest potrzebny.  :-)
Na Discovery jest wiele programów o różnych niepełnosprawnościach. Są interesujące. I nie użala się w nich nikt nad naszym losem , ani nie robi z nas bohaterów.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-30 13:45
Tylko z programem informacyjnym jest z założenia pewnien problem. O czym powinien informować?

Wielu ludzi potrzebuje przecież informacji "od zera" (stali się właśnie niepełnosprawni/w rodzinie urodziło się właśnie takie dziecko). A program nie może bez przerwy podawać tych samych informacji... Z drugiej strony, gdyby muiał tylko podawać "co nowego w temacie" to nie wiem, czy starczyłoby tego na 15 minut raz w tygodniu. :-) Może inne sposoby komunikacji nadają się do tego lepiej?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-30 13:58
Dawniej jedyną dobrą informację na tematy dotyczące ON miałam z pisma Integracja. 

Program mógłby się w pewnej części zajmować odpowiedziami na pytania. Dlaczego 15 min? Może godzina choć raz w tygodniu. Każdy tydzień o innych niepełnosprawnościach, przepisach , poradach, odpowiedziach, pracy itd.
Jakie inne sposoby Boginko? Wydaje mi się , że tylko telewizja dociera do wszystkich.
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2010-01-30 14:32
Tez uwazam,ze dobry program byłby potrzebny.Sama oglądam W-uskersów,fajny,prowadzony przez młodych ludzi program,nie opowiadający o kalectwie jako takim,a raczej o nie poddawaniu sie mu i zyciu jak najbardziej normalnym.No i Anie Dymną,ale ja w łasnie dla "ckliwości".:-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-01-30 15:24
Ja sama  estem ON ,ale jeżeli chodzi o TV,wolę oglądać inne programy ,filmy,sport politykę programy rozrywkowe,ja osobiście nie chciałabym być bombardowana wiadomościami z życia ON,jeżeli już na coś wydawać państwowe (nasze) pieniądze,to chyba by było lepiej zastąpić specjalne programy dla ON,powszechnym i tanim dostępem do internetu dla wszystkich,tam znajdziemy wszystkie potrzebne informację
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-30 16:34

> Jakie inne sposoby Boginko?


Jakaś porządna infolinia?

Żeby nie było - nie jestem ortodoksyjnie przeciwko telewizji - po prostu głośno myślę.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-01-30 17:17
To chyba mamy podobne zdanie ::::::::::::::::::::::-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-01-30 17:18
Ja tak jak Malta,jak tylko jest o niepelnosprawnych-zmieniam kanal.Chociaz zdazalo mi sie ogladac programy Anny Dymnej,tyle ze tam nie widzialam skwaszonych min,narzekania tylko usmiechniete buzie,szczesliwe,dzielnie stawiajace czolo zyciu osoby.I to jest piekne.A Anna Dymna tez powinna zmienic sdanie o niepelnosprawnych,gdyz raz to mnie wkurzyla do szpiku kosci mowiac na koniec,ze w jej programie pokazywane jest ludzkie nieszczescie.I nie byloby w tym nic dziwnego,gdyby nie wystepowali w nim akurat radosni ludzie,ani troche nie narzekajacy.Kurcze,prawda jest taka,ze nawet najzdrowszy moze okazac sie ofiara losu i stac sie kupka nieszczescia.Jakie bedzie nasze zycie zalezy od nas,jestesmy ponoc kowalami swojego losu.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-01-30 17:57
:-) Odwzajemniam troszkę mniejszym uśmiechem, ale też bardzo bardzo szczerym. :-)))))))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-30 17:58
A ja i tu wsadzę kij w mrowisko (chyba taka wada charakteru)

Wśród ON są osoby różne i w różnej sytuacji. Bywa tak, że człowiek ma się z czego cieszyć (np. ja). Bywa też tak, że jego sytuacja jest w tej chwili rzeczywiście zła i pokazanie czegoś w miarę blisko prawdy oznacza pokazanie jego bólu, braku natychmiastowych perspektyw, sytuacji z której sam nie wyjdzie (o ile pokazując to, mówi się też co można zrobić żeby mu pomóc). Staram się zrozumieć oba wizerunki niepełnosprawnych, bo oba wydają mi się w jakiś sposób "prawdziwe" - problem w tym, czy to się da rozsądnie pokazać w mediach: nie popadać ani w propagandę sukcesu, ani w żałobną litanię tego sukcesu bezwzględnie niedopuszczającą. Waszym zdaniem udało się to jakiemuś programowi?
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-01-30 18:08
To nie kij w mrowisko tylko dyskusja.Wedlug mnie zadne media nie pokaza prawdziwej istoty problemu.Bo to zalezy po ktorej stronie jest redaktor i co rozdmucha,a co zatuszuje.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-30 18:09
Może tylko  Ekspres reporterów i Sprawa dla reportera ,czasami
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-01-30 18:51
I ja niesmiało się włączę w temat.Tak,są osoby niepełnosprawne wynikające ze schorzeń.Ale są osoby stare,które chorują z racji swojego wieku>Wszystko ich boli.Czy ktoś podejmuje ten temat.PCPR-y uważają że te osoby są za stare,żeby im pomagać.Młodzi mowią "wapniaki" Każdy się lituje,ale tak niepowinno być.Czy tylko ON z racji schorzeń ?czy starcy też powinni być szczególnie traktowani. Po co pokazywanie w telewizji? To jest "kasa"dla redaktorów, ale my powinniśmy spojrzeć inaczej na te problemy.Czy ktoś sobie zdaje sprawę ,jakie trudności w obecnym świecie napotyka "stara"osoba.Wymienię......kasy fiskalne,komputer.karty płatnicze i inne.Przecież tego nie było.Też byliśmy młodzi.Ale żyliśmy w ciemnocie komuny.Dlaczego teraz jesteśmy "ciemniakami" ?Ano dla tego ,że stworzyliśmy inne życie naszym dzieciom .A teraz ich wyższość odbija się na ich stosunku do "starych" Czy ktoś się nad tym zastanawia ?a może podyskutujmy.......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-30 19:37
Ci , którzy nazywają starszych ciemniakami pewnie będą tak samo nazwani przez swoje dzieci. Swoją drogą to uważam, że i tak dobrze sobie poradziliśmy z techniką patrząc na to w jakich czasach dorastaliśmy. Znam dużo osób starszych niż ja (a do młodzieży nie należę), które świetnie sobie radzą z telefonami komórkowymi , komputerami itd.
Nadrzędny Autor Ola18 Dodany 2010-01-30 21:31
popieram... :-) 
Osoba starsza nie oznacza gorsza. Każdemu należy się szacunek :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-30 22:55
WIEK  TEJ KWESTI NIE GRA  ROLI TROCHE CHĘCI I CIERPLIWOŚCI I JEST OK
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-30 23:06
Nie zawsze. Nieraz wiek i stopień sprawności umysłowej z nim związany ma w sprawach poznawczych duże znaczenie. Na ten temat można by napisać pracę naukową i pewnie napisano. Są osoby, które są sprawne do późnej starości , a swoimi możliwościami umysłowymi przewyższają niejednego młodzika. Niestety jest też przeciwnie, przychodzi czas kiedy człowiek traci zdolność przyswajania wiedzy , a w najgorszej sytuacji (zwykle przez chorobę) traci również zdolność korzystania z tej wiedzy, którą posiadł za młodu.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-01-31 10:05
Tak,to bardzo przykre patrzec na bliska osobe,za mlodu pelna zycia,wigoru,magaca gory przenosic,a nagle-pstryk-najprostsza czynnosc sprawia klopot.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-01-31 10:58
ni jak ma sie to do mojej wypowiedzi
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-31 11:38
Bo Basiu ,czasem chęci i nawet anielska cierpliwość starszej osobie nie pomoże
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 49) (1885988 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill