www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 68) (1869132 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-13 16:45
też mnie zastanawia skąd ta złośliwość
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-12 20:34
http://www.youtube.com/watch?v=vFKvVy6lT8E&feature=related

Dziś zamiast  rozmyślań.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-08-13 09:18
dobry pomysł
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-08-13 18:11
Super :-)))))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-08-13 19:12
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-15 09:59
To był nocny koncert życzeń. :-))))))))))))) Czsami to jest lepsze niż te "ciężkie " rozmyślania nie dające spać.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-08-15 10:11
tylko jak tu usnąć i pozbyć się rozmyślań
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-17 12:37
Nie wiem czy ktoś ma na to 100% radę.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-17 13:59
tego i ja nie wiem
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-17 21:26
Dziś na dobranoc
http://www.youtube.com/watch?v=wpcj2Ye15L0&feature=related
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-08-18 13:55
cała nic bez snu z bólem żołądka wydawała mi się nocą bez końca :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-18 16:31
O  tak , noce kiedy  cierpimy wydają się najdłuższe. Współczuję.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-18 17:44
zwłaszcza jak "cierpimy" z zawiści, złości, nienawiści i mściwości. Basi nie dotyczy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-18 18:08
Co za szczere wyznanie. Dobrze, że umiesz się do tego przyznać. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-08-18 20:24
jestem w szoku bober co za szczerość
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2011-08-19 23:16
Gdy sen  nie chce przyjść,  zaczynam rozmyślać. O wszystkim, ogólnie o  życiu, Odpowiednia jest to pora na nocne rozmyślania właśnie.
Jest to - dla mnie bynajmniej czas na to, by przez małą chwilę zatrzymać się w miejscu i analizować. Wszystko.

Z racji pewnych niedogodności, częściej niż kiedyś siedzę przed kompem i ...czytam, czytam i czytam różne wypowiedzi, i  tak sobie właśnie myślę.
Czemu niektórzy tu na forum są tacy, delikatnie mówiąc, nieżyczliwie  nieżyciowi ???,  Co skłania ich do takiej zawziętości, niepohamowanego gniewu i frustracji na forum?
Ja nie twierdzę, że mają  być  /pewnie zbiorę za to gromy :-) /   aż do przesady grzeczni, i schlebiać wszystkim wbrew własnej woli, ale ciut kultury i zwykłego,  ludzkiego traktowania innych można by się po nich spodziewać, prawda?
Kiedyś już pisałam, iż na to forum wchodzimy jak do miłych znajomych, to też tak, jakbyśmy do domu zapraszali miłe osoby. Rozrabiakę czy chuligana zdecydowanie wyautujemy, czyż nie tak?
Dlaczego nie jesteśmy wobec siebie życzliwi?- mówię tu o małej garstce forumowiczów,  ( uderzam w stół ! )
Czy nie prościej być miłym?  Tak z natury rzeczy. Przecież życie i tak nam dokopuję,  więc  czy to takie trudne?
Pewnie się powtórzę, nie pierwszy zresztą raz  :-),  że skoro spotykamy się tu, na forum, i to z własnej woli, traktujmy się z szacunkiem.

Łatwiej jest tak żyć, naprawdę, w myśl zasady- żyj tak i traktuj ludzi tak, jakbyś sam chciał żyć i być traktowany - czyli po prostu dobrze i życzliwie.

A teraz już mówię  dobranoc,
a może już dzień dobry? i niech to będzie DOBRY DZIEŃ dla wszystkich :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-08-20 23:40 Zmieniony 2011-08-21 00:02
A co tam - wystawię się. :-)

Wcale niekoniecznie "prościej" być miłym. Bywają przecież w życiu takie momenty, że wszystko się chrzani, psuje i rozwala. Wtedy czasem bywa tak, że ktoś nie ma siły być miły i eksploduje. Często nawet może eksplodować nie wobec tych osób, które nie są odpowiedzialne za nieszczęście ale były pod ręką.

Zgodziłabym się że zwykle lepiej jest zachowywać się z szacunkiem (co jednak nie zawsze oznacza bycie "miłym", w tradycyjnym sensie). Ale łatwiej niekoniecznie. Zależy pewnie od charakteru i sytuacji.

Niekoniecznie jest też prawdą, że "na to forum wchodzimy jak do miłych znajomych" Jest pewnie prawą, że Ty tak do tego podchodzisz, Klaryso. Ale ja na przykład... nie. Nie próbuję być nieuprzejma czy prowokacyjna, ale na forum głównie staram się udzielać i otrzymywać informacje. Nie traktuję użytkowników jak "miłych znajomych", bo uważam, że się z zasady nie znamy.

Dlatego też, paradoksalnie, łatwo mi zrozumieć, że wcale niekoniecznie jestem i będę traktowana jak "znajoma". Bo JESTEM obca. Nie wiem o wielu użytkownikach niemal nic (a już na pewno nie, jaki mają dziś dzień i czy w związku z tym nie chcą np. wykrzyczeć swojej frustracji i bólu, wobec kogokolwiek popadnie). Mogę ich też, zupełnie uczciwie, bardzo porządnie wkurzać choćby samym sposobem bycia (i pisania). A dla ludzi którzy Cię wkurzają, czasem trudno być miłym.

Rozumiem, że mogą być np. ludzie, którzy na forum chcą się wykrzyczeć (albo nie chcą, ale tak im jakoś wychodzi, bo wszystko w ich życiu trafił szlag). Tacy, którzy chcą prowadzić jakąś tam agitację społeczno-polityczną (i jak ktoś się z nimi nie zgadza, to się nakręcają). A nawet tacy (jest to stały element różnych for internetowych przecież), którzy po prostu chcą prowokować i porobić dym. Ba, byli nawet - moim zdaniem - użytkownicy, którzy tak właśnie się zachowywali, ale byli lubiani przez część bywalców forum i krytyka pod ich adresem czy (tym bardziej) sankcje dyscyplinarne były niemile widziane. Ot - jak zwykle - kwestia tego kto komu podejdzie. Mnie zachowanie X mogło mierzić straszliwie, ale ktoś inny się z X kumplował i uważał, że to wszystko w normie i w porządku.

Poza tym, każdy z nas ma inny styl bycia. Gdybyśmy byli "w realu", pewnie już dawno potworzyłyby się grupy zgodne z temperamentem, doświadczeniem życiowym, wiekiem. A tak... pitrasimy się wszyscy w jednym kotle. A jak zawsze w życiu, nie wszyscy do siebie pasujemy.

No i jeszcze... w Internecie widać tylko pismo. W gruncie rzeczy bardzo łatwo doprowadzić do eskalacji konfliktu (ty o mnie źle, więc ja o tobie też, więc ty o mnie dwa razy bardziej, więc...). A tych kłótni, które nie wybuchły (bo ktoś postanowił odejść od komputera albo jak najłagodniej zinterpretować czyjąś odpowiedź, ktoś inny postanowił nie brać do siebie czegoś, co go zabolało, itd.) NIE widać. Tego, że jakaś kłótnia mogła być pięć razy gorsza, ale ludzie się hamowali, też nie. Widać tylko, że się pokłócili.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-08-21 06:03 Zmieniony 2011-08-21 06:17

>Czemu niektórzy tu na forum są tacy, delikatnie mówiąc, nieżyczliwie  nieżyciowi ???>


Nie można schlebiać wszystkiemu i wszystkim tylko dlatego że jest forum niepełnosprawni.
Nieporozumienia powstają w życiu realnym, dlaczego na forum ma być inaczej. Przecież to jest życie forum, a nie kraina wymyślonego raju.Tematyczna i konstruktywna rozmowa nie jest na forum widziana. Osoby na forum wylewające swoje niezadowolenie wobec nieprzyznania renty, orzeczenia, traktują forum, jakby miało być czarodziejską kulą, że i zobaczymy ich w tej kuli, i będziemy według ich życzenia i mniemania rozdawać renty. Jak w niewidzialny sposób stwierdzić prawdę i nieprawdę, w słowach  przenoszonych na klawiaturę, bez realnego spotkania  z osobą i badaniami tej osoby.
Nieżyciowi. To słowo dla każdego z forum znaczyć może co innego.
Uniesie się gniewem niepełnosprawny, który 20-30 lat temu staną na Komisję lekarską, jego stan na wtedy był bardzo ciężki, dostał na stałe  I grupę, II grupę,  a potem zdrowie obudowywało się, polepszało, że dzisiaj pozostał malutki ślad dawnego bólu i cierpienia, nie używa dla przykładu kuli, wózka, daje sobie doskonale radę w życiu, ale chce ażeby  nadal uznawano go za niepełnosprawnego. Może jest taki ktoś na forum, lub był i też pisał , jestem z wami niepełnosprawnymi. Nie zrezygnuje z renty, żeby zachować czyste sumienie.   To jest nieżyciowe
Nieżyciowe, co mi się nie podoba na forum, to funkcja ignoruj, zwłaszcza jak jesteśmy w  integracji. Kto używa tej funkcji na forum używa tej funkcji prawdopodobnie w realu.
Więc o jakiej Integracji w społeczeństwie jest  mowa i polepszaniu najtrudniejszych spraw niepełnosprawnych
A może władza też u siebie włączyła funkcję  ingoruj
Zobaczcie, czy nie pochopnie Wierzbinka użyła słowa "nie obrażaj mnie". I dużo podobnych spostrzeżeń.
Nieżyciowe jest stwierdzenie "Wszyscy jesteśmy tutaj równi" ," Święta prawda".
A czym forum ma wyróżniać się, aby na forum mówić taką nieprawdę, nieżyciowe teksty.

Święta prawda to jest taka, że tylko w w dniu śmierci jesteśmy sobie równi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-21 10:30
Julka
Napisałam tak

>Tutaj wszyscy jesteśmy równi. Obojętnie czy mamy tatuaże (które teraz są w modzie), czy jesteśmy przy dużej kasie czy też żyjemy z pomocy społecznej. To czy ktoś pije, to też jego prywatna sprawa.<


Dlaczego mówisz , że to jest nieżyciowe? Przecież na forum wszyscy mamy takie same prawa i w tym jesteśmy równi.  Nie widzę w mojej wypowiedzi nic niestosownego. To, że ktoś uważa się za osobę lepszą od innych tego nie zmieni (nie mam na myśli nikogo konkretnego).
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-21 19:18
nie chce się rozpisywać potwierdze tylko to traktujmy się tak jak sami chcemy by nas traktowano
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-23 21:11
Jak dobrze, że  "burzę" na forum jednym maleńkim "klik" można wyłączyć i rozkoszować się ciszą własnego mieszkania. Gdyby tylko jeszcze można było tak zrobić z naszymi chorobami i bólem.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-24 09:24
ale niestety to nie jest realne
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-08-24 18:07
Jak dobrze jest pisać innym wszelkiego rodzaju czyli przepisywać prace. Mogę wtedy nie myśleć o burzach forach i problemach. Kocham noc bo mogę przespać wszystko.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-24 18:19
SZCZĘŚCIARA MOGĄCA SPAĆ
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-08-24 18:22
Tak Basiu co prawda na proszkach ale dobre i to.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-24 18:27
szkoda że na proszkach ja ich nie chce i nie śpie
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-08-24 19:01
Mnie już wszystko jedno :-)))))))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-24 20:11
:-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-24 22:21
Dziś znów piosenka zamiast rozmyślań. To takie moje podsumowanie dzisiejszego dnia na forum.

http://www.youtube.com/watch?v=pDh5kSGruLc

Spokojnych snów życzę WSZYSTKIM. :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-25 08:58
wszystko zależy od nas
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-26 21:10
Ciężka gorąca noc. Nie ma czym oddychać mimo otwartych okien. Najmniejszego podmuchu wiatru. Wiatrak miarowo miele gorące powietrze i nie przynośi ochłody. Oby przetrwać do rana. Jutro już ma być chłodniej. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-05 21:45
Jak tu spokojnie zasnąć kiedy dowiadujesz się, że zastrzyki , które podano twojemu dziecku (koszt ponad tysiąc złotych lek jest bez refundacji) , zostały źle podane i z tego powodu nie ma poprawy. Podawał je specjalista ortopeda, w kolano. Podał nie z tej strony kolana. JAk mu udowodnić , że spieprzył sprawę? Słowo lekarza z jednego miasta przeciwko słowu lekarza z drugiego miasta. Brak mi słów. .............................................
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-09-05 21:57
to jest nasza służba zdrowia
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2011-09-06 07:58
Wspolczuje Dziecku i Tobie! pozdrawiam
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-09-06 08:57
:-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-12 21:08 Zmieniony 2011-09-12 21:13
Anioł w czerwonym kapeluszu

Nikomu bym się do tego ie przyznała, lecz kiedy siedziałam w kawiarni naprzeciwko kliniki Mayo, byłam naprawdę przestraszona. Następnego dnia miałam się stać pacjentką i przejść tam operację kręgosłupa. Operacja należała do bardzo ryzykownych, ale moja wiara w jej powodzenie była niezwykle silna. Zaledwie kilka tygodni wcześniej przeżyłam pogrzeb ojca - moja gwiazda przewodnia powróciła do nieba.

     - Ojcze Niebieski, ześlij mi anioła w tej godzinie próby - modliłam się.

     Kiedy podniosłam wzrok, zbierając się do odejścia, ujrzałam starszą panią, która wolno zmierzała w kierunku kasy. Stanęłam tuż za nią, pełna podziwu dla przebijającego w jej stroju wytwornego gustu - miała na sobie szkarłatnoczerwoną, wzorzystą suknię, szal, broszkę i wspaniały pąsowy kapelusz.

     - Bardzo panią przepraszam. Chciałabym pani powiedzieć, że jest pani niezwykle piękną kobietą. Pani widok od razu poprawił mi humor.

     Kobieta ujęła mnie za rękę i powiedziała:

     - Moje drogie dziecko, niech cię Bóg błogosławi za twoje dobre słowa, bo widzisz, mam sztuczną rękę, metalową wkładkę w drugiej ręce, a do tego nie mam jednej nogi. Ubieranie się zajmuje mi mnóstwo czasu. Staram się wyglądać jak najlepiej, jednak z upływem lat przestaje to robić na kimkolwiek wrażenie. Dzięki tobie poczułam się dzisiaj naprawdę szczególnie. Niech Pan chroni cię i obdarza błogosławieństwem, gdyż z pewnością musisz być jednym z Jego małych aniołów.

     Gdy kobieta odeszła, nie mogłam wydobyć z siebie nawet słowa, ponieważ dotknęła mojej duszy w taki sposób, że to ona nie mogła być nikim innym, tylko aniołem.

Tami Fox
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-20 12:54
Czy ktoś tu jeszcze nocą zagląda?
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2011-09-20 16:07
Zagladam, zagladam i to ostatnimi czasy czesto.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-20 16:44
Obyś nie musiała, ale jeżeli już nie możesz spać, to miło jest wiedzieć, że tam po drugiej stronie ekranu jest ktoś, kto tak jak Ty ma trudne , bezsenne noce i Cię rozumie. Daj czasami sygnał kiedy tu w nocy zaglądasz może i ja tu będę, to razem "poczuwamy". :-)
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2011-09-20 18:17
Dziekuje! Milo bedzie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-24 10:31
U mnie dziś zamiast nocnych rozmyślań były nocne "rozmowy" z wnuczką. :-))))
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2011-09-24 13:26
Zazdroszcze! Sa to bardzo mile rozmowy !Ja rozmawiam z moja wnuczka czesto ale za dnia. A to juz inny klimat!
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-09-24 14:00
super lid :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-24 15:43
:-)))))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-09-24 15:55
MAŁE DZIECI TO SKARB NAJWIĘKSZY :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-24 19:56
Do bober;
O Czesławie Niemienie ja wspomniałam we wspomnieniach. Lubię jego utwory. Lubię jego głos.
z googli:

Dziwny jest ten świat

Grób Czesława Niemena na warszawskich Powązkach. /MWMediaNa Starych Powązkach co krok natrafiamy na grobowce wielkich ludzi. Nie sposób wymienić nazwiska wszystkich idoli, których obecność w pamięci fanów potwierdza ilość zniczy, kwiatów i sama obecność odwiedzających.

Wśród pochowanych w katakumbach złożone zostały prochy Czesława Niemena, zmarłego w 2004 roku artysty. W jego pogrzebie udział wzięło prawie 3000 fanów, a w momencie jego rozpoczęcia wiele polskich stacji radiowych oddało zmarłemu hołd nadając utwór "Dziwny jest ten świat".

Jak jest dziś nie wiem nie widziałam.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-09-26 16:41
Ella pytanie nie bylo do Ciebie, ale info dobre. Pytanie nadal jest otwarte zwlaszcza do taksiarza, jak mieszyka w Wawie, tak pisze, to powinien byc chociaz raz. Juz wiem ze pisze nieprawde.
Przepraszam, jakby ktos chcial pisac o bledach, ale klawiatura szwankuje INWIGILACJA.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-26 18:17
OK bober. Ja się już tu pogubiłam :-)

Co do skierowań na badania USG czy tomograf to mogę zapomnieć.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-26 19:00
O czym wy mówicie? ????????????????
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 68) (1869132 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill