www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 92) (1880252 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-12-07 11:40
Zaraz wychodzę. Odpowiem wam jak wrócę :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-12-07 13:50
musi być ok
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-12-07 19:04
No już jestem. Łebek nie bolał i nie boli już. Fryz cacy ciut zmian ale nie w kolorze. Kolor zostawiłam swój własny :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-07 21:46

>To dla tych co nie mogą spać. :-)))))))))))))<


Jak tu zasnąć, gdy się słucha takiej muzyki?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-12-08 08:04
:-) Wycisza i uspokaja.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-12-08 10:42
super elu z pewnością kolor naturalny najlepszy a i głowa lżejsza :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-09 09:50
Ella ma piękny kolor włosów, szkoda go niszczyć farbą. :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-12-09 10:21
prawda lid :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-10 08:18
O , w nocy wszyscy dziś spokojnie spali. Nikt nie rozmyślał. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-12-10 12:58
ja rozmyślam w łóżku
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-10 17:20

>O , w nocy wszyscy dziś spokojnie spali. Nikt nie rozmyślał. :-))))))))))))))<


A o czym można rozmyślać w nocy?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-12-10 17:56
O TYM CO PRZYNIESIE DZIEŃ
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-11 08:37
Przyniósł jeszcze więcej śniegu...................
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-12-11 09:17
u mnie też
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-11 13:33
Do poczytania dla tych , którzy zniechęceni są walką z przeciwnościami losu. Widać , że warto nie poddawać się, warto walczyć. :-)
http://rodzina.wiara.pl/doc/1350491.Nowe-zycie-Ago
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-12-11 14:17
tylko podziwiać :-) nie każdy tak potrafi
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-12-11 19:27 Zmieniony 2012-12-11 19:31
Lid ja nie mam kiedy rozmyślać nocą :-) najpierw się walę jak kłoda potem parę stron książki przeczytam i film urywa mi się niespodziewanie. Ostatnio stwierdziłam że po kiego ścielę jak zaraz muszę z powrotem wyciągać pościel :-)
A długo ma ten mróz potrzymać? :-(  Czekam na lepsze czasy pogodowe :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-12-11 19:31
Jak Ci  się film urywa, to może w międzyczasie browarka obalasz?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-12-11 19:39
Ej lid nie mam nawet jednej puszeczki w domku :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-12-11 19:42
Wszystkie zapasy wypiłaś?????????
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-12-11 19:56
Uffffff od lata nie miałam ani jednej puszeczki. Nie powiem że barek pusty ale tam nie ma browarka.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-12-11 19:57
Myślałam, że latem cały barek opróżniłaś. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-12-11 19:59
Latem to jak wiesz mało jestem w domciu :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-12-12 10:58
w domciu jesteś mało bo browara rżniesz w knajpie :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-12-12 20:50
Oj Basiu Basiu :-) Nie piję piwa ani alkoholu na wyjazdach.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-12-13 10:29
to nie wiesz co tracisz :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-14 22:39
Obejrzałem mecz.
Reprezentacja Polski wreszcie wygrała 4:1.
Popatrzyłem też na drugi mecz siatkówki.
Nie zrobiłem tego wszystkiego co planowałem. Trzeba będzie powalczyć jutro :-) Za leniuchowanie nie ma nagrody ;-)

ps:
Tylko się spokojnie pytam
KTO WYTRĄBIŁ MOJE DRUGIE PIWO !!!
;-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-12-14 22:41
wyschło!:-)
Warto było posiedziec,fajny mecz.:-))
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-14 22:49
Tak jakoś, mi się wydaje ,ze wyschło ;-) Mecz był rzeczywiście dobry. Chłopaki biegali i starali się grać. I efekt był . Wiadomo ze przeciwnik nie był zbyt mocny ale dobra gra cieszy.
Jeszcze chwilkę pobędę i ulotnie się po angielsku. Jak to mam w zwyczaju.
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2012-12-14 22:54
Znaczy grali tak jak przeciwnik pozwolił,dobranoc.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-15 16:45
Już to chyba kiedyś na forum cytowałam, ale warto sobie przypomnieć i pomyśleć o ................

Stara nieznośna pani


      Na nocnym stoliku starszej kobiety przebywającej w domu starców, w dzień po jej śmierci, znaleziono pewien list. Był on zaadresowany do młodej pielęgniarki z oddziału.
     Co widzisz ty, która się mną opiekujesz? Kogo widzisz, kiedy na mnie patrzysz? Co myślisz, gdy mnie opuszczasz? I co mówisz, kiedy o mnie opowiadasz?

     Najczęściej widzisz starą nieznośną kobietę, trochę zwariowaną i jej błędny wzrok, który mówi, że nie jest w pełni zdrowych zmysłów. Kobietę, która ślini się podczas jedzenia i nie odzywa się nigdy wtedy, kiedy powinna. Nie przestaje gubić butów i pończoch. Bardziej lub mniej posłusznie pozwala ci podczas mycia i jedzenia robić ze sobą, co tylko chcesz, by tylko wypełnić kolejny długi i smutny dzień.

     To jest to, co widzisz!

     Ale otwórz szeroko oczy. To nie jestem ja.

     Powiem ci, kim jestem.

     Jestem ostatnią z dziesięciorga dzieci, co ma matkę i ojca. Braci i siostry, którzy się kochają.

     Jestem 16-letnią dziewczyną, co ma skrzydła w nogach i marzy, by móc jak najszybciej spotkać swego ukochanego.

     Poślubiłam go wreszcie mając 20 lat, do dziś jeszcze moje serce łomocze z radości na samo wspomnienie tego dnia.

     Miałam 25 lat i małego synka przy piersi, który wciąż mnie potrzebował.

     Miałam 30 lat a mój synek rósł szybko. Łączyła nas miłość, której nikt nigdy nie rozerwie.

     Gdy skończyłam 40 lat, syn wkrótce mnie opuścił. Lecz mąż wciąż był przy moim boku. Miałam 50 lat, wokół mnie bawiły się dzieciątka. Jak to dobrze było znów znaleźć się pośród dzieci. Ja i mój ukochany mąż cieszyliśmy się z wnuków.

     Nieoczekiwanie nastały mroczne dni, zabrakło mego męża. Spoglądam z lękiem w przyszłość. Moje dzieci są pochłonięte, bez reszty, wychowywaniem swego własnego potomstwa.

     Z żalem myślę o latach, które minęły bezpowrotnie i doznanej miłości. Jestem stara. Natura jest okrutna, drwi sobie z przyjścia starości. Ciało mnie zapomina, piękno i siły odeszły na zawsze. A w miarę jak przybywa mi lat spostrzegam, że tam gdzie było serce, znajduje się jedynie kamień.

     Ale w tym starym wraku jest jeszcze dziewczyna, której serce płonie bez ustanku. Wspominam me radości, wspominam me cierpienia i czuję, jak wzbierają we mnie siły i uczucia.

     Powracam myślą do lat, nazbyt krótkich, co tak szybko odeszły. Zgadzam się na to prawo, że "nic nie może trwać wiecznie".

     Lecz ty, która troszczysz się o mnie, otwórz przynajmniej twe oczy i spójrz uważnie na nieznośną staruszkę... Spójrz lepiej, by móc mnie dostrzec.

     Ileż twarzy, ileż oczu, ileż załamanych rąk każdego dnia. Na co patrzymy? Na zmarszczki, trudności, wahania, zawziętość. Gdybyśmy zamiast tego nauczyli się przyglądać snom, bidom serca i uczuciom tak często starannie ukrytym, o ile mniej byłoby cierpienia, a świat wokół nas stałby się piękniejszy.

Bruno Ferrero
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-12-16 22:33
Co może myśleć innego młoda pielęgniarka

>Co myślisz, gdy mnie opuszczasz? I co mówisz, kiedy o mnie opowiadasz?


>     Najczęściej widzisz starą nieznośną kobietę, trochę zwariowaną i jej błędny wzrok, który mówi, że nie jest w pełni zdrowych zmysłów. >Kobietę, która ślini się podczas jedzenia i nie odzywa się nigdy wtedy, kiedy powinna. Nie przestaje gubić butów i pończoch. Bardziej lub >mniej posłusznie pozwala ci podczas mycia i jedzenia robić ze sobą, co tylko chcesz, by tylko wypełnić kolejny długi i smutny dzień.


Nawet stara nieznośna i trochę zwariowana kobieta to wiedziała.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-20 00:22 Zmieniony 2012-12-20 00:29
Kłótnia?  Co to takiego?  Gdyby dochodziło do rękoczynów to bym się zdziwił. Ale kłótnie zawsze tu były. Biorę pod uwagę datę napisania postu założycielskiego. Zastanawiam się tylko kto z " tamtych" kłótliwych jest tu nadal? A kto zrezygnował z takiego towarzystwa? 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-20 07:57
Drewniany płot

      Marek nie miał łatwego charakteru.
     Jego ojciec dał mu pewnego dnia worek gwoździ i kazał wbijać w okalający ogród płot - każdy brak cierpliwości, każdą kłótnię miał dokumentować jeden gwóźdź w płocie.

     Pierwszego dnia wbił ich 37. W następnych tygodniach nauczył się panować nad sobą i liczba wbijanych gwoździ malała z dnia na dzień: odkrył, że łatwiej jest panować nad sobą niż wbijać gwoździe.

     Wreszcie nadszedł dzień, w którym nie wbił ani jednego. Poszedł więc do ojca i powiedział mu to. Wtedy ojciec kazał mu wyciągać z płotu jeden gwóźdź każdego dnia, w którym nie straci cierpliwości i nie pokłóci się z nikim.

     Mijały dni i w końcu Marek mógł powiedzieć: - Wyciągnąłem z płotu wszystkie gwoździe.

Wtedy ojciec zaprowadził go przed płot i rzekł:

     - Spójrz ile w płocie jest dziur. Płot nigdy już nie będzie taki, jak dawniej. Kiedy się z kimś kłócisz, kiedy kogokolwiek i w jakikolwiek sposób obrażasz zostawiasz w nim ranę. Możesz wbić człowiekowi nóż, a potem go wyciągnąć, ale rana pozostanie. Nieważne, ile razy będziesz przepraszał, rana pozostanie; rana zadana słowem boli tak samo, jak rana fizyczna. Mów więc ludziom miłe rzeczy, uśmiechaj się zamiast martwić i denerwować, nie narzekaj, nie patrz na wroga wilkiem, a jeśli to możliwe postaraj się zrobić coś, co wywoła choć niewielki uśmiech na jego twarzy. Wiem, to nie jest łatwe, ale nikt nie mówi, że życie jest usłane różami i nie wymaga od nas żadnego wysiłku.

Autor nieznany
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-12-20 09:30
Lidian czy Twój płot jeszcze istnieje?.
Lubie sery szczególnie takie co mają dużo dziur. Kiedyś kupiłem ser co miał same dziury ;-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-20 23:47
Coż,skoro ma to być koniec to niech będzie, ale taki jak ja sobie wymyślę. Czas otworzyć ostatnie piwo. Zapomniałem że przysługuje jeszcze ostatni papieros ;-). Na filmach zazwyczaj taką przyjemność fundowano  skazańcom. Najgorzej że nie znamy godziny tego końca ..świata ;-) jeśli się komuś uda wpisac post o godz 12.02 to bedzie wtedy ładne odbicie lustrzane i znak że jeszcze żyjemy.  Jestem gotowy ufundować nagrodę końca ;-)  .
Co ja jeszcze robię tu, to nie wiem. Już dawno powinienem wykopać jakąś dziurę w ziemi aby moje szczątki ni rozwiewał wiatr. Chyba że wiatr też skończy marnie ;-)
To pozdrawiam w ostatnich momentach trwania świata.
I do spotkania kiedyś gdzieś.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-21 08:43
WALPOZ JEST 8,41 U MNIE SWIAT JESZCZE ISTNIEJE A U CIEBIE?
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-21 08:49
Zamknełem oczy i czekam w wykopanym przez siebie dołku i nic. Nagle słyszę ktoś mnie woła. Otwieram oczy a to Bruce Willis ze Staruszką drą się jak opętani .  No i co teraz. Wyłazić czy uciekać. Sam nie wiem. Na wszelki wypadek posiedzę jeszcze w dołku. Może znajdę jeszcze jakąś nie dopitą flaszeczkę ;-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-12-21 09:16
Ja w kwestii formalnej.:-)
Walpoz ,za zycia sobie grób kopiesz czy to raczej jama walpozowa?
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-21 09:23
:-) Oczywiście że jama . Będę tam czekał do końca świata i jeden rok dłuzej.

Ładnie brzmi "jama walpozowa" To tak podobnie jak "Smocza jama";-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-12-21 09:26
Raczej Jama Michalikowa,i dobrze zjesz i napitek sie znajdzie,a i o usmiech nie trudno.A przeciez o to własnie chodzi w trudnych czasach.:-))
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-21 10:27
RACZEJ WYJDZIE MU GROB :-)))))
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-12-21 12:03 Zmieniony 2012-12-21 12:06

>wpisac post o godz 12.02 to bedzie wtedy ładne odbicie lustrzane i znak że jeszcze żyjemy


Wszystko pięknie ale nie tak ma wyglądać odbicie :-) 2012-12|21-2102 To chyba widzicie
Wtedy będzie znakomicie
gdy post o 21.02 wstawicie

tak będzie wyglądało
gdy komuś się udało
2012-12-21 21:02
powodzenia
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-29 20:05
"Dom dusz"  zamiast rozmyślań na tv4, właśnie się zaczyna. :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-12-29 20:07
Oglądamy...
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-12-29 20:17
Wolę komedie. Jest kilka do wyboru.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-30 14:35
Sonka oglądałaś? Rzadko oglądam powtórki, ale ten film jest magiczny. Może ze względu na aktorów, którzy w nim grają.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-12-30 15:50
Tak, oglądałam, kolejny raz. Piękny film, nakręcony prawie 20 lat temu.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2013-01-01 21:04
sam w domu po raz trzeci teraz na polsacie leci ;-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-01 21:11
Ja pragnę nowości :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 92) (1880252 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill