www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 17) (1291068 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor sloneczko010981 Dodany 2013-12-14 19:25
A ja tu jestem nowa i mam takie pytanie na początek, zupełnie nie na temat i tak po prostu bezczelnie wcinam się w wątek:). Mam na imię Asia i od jakiegoś czasu prowadzę bloga o swojej chorobie, to znaczy o zaburzeniu psychicznym.  Chciałabym bardzo znaleźć czytelników, ale nie bardzo wiem jak. Czy myślicie że kogoś może taki blog zainteresować? I czy jest gdzieś tu możliwość podania jego adresu, np. na kawiarence, czy może to nieetyczne. Wtrąciłam się w ten wątek, bo jeszcze nie wiem, jak tu się zakłada nowe wątki i czy jest ogólnie taka możliwość. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-12-14 19:27
moze załoz watek zatytuowany np blogi do poczytania albo jakos tak kazdy kto zechce wejdzie i bedzie sobie czytał moze doda nawet koment.
Nadrzędny - Autor sloneczko010981 Dodany 2013-12-14 19:36
Dziękuję za radę, mam tylko nadzieję, że nie łamię regulaminu, no ale w sumie nic nie sprzedaję:)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-12-14 19:37
tylko swoje mysli tak jak tu wszyscy
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-22 18:46 Zmieniony 2013-11-22 19:01
Czytam w necie różne wiadomości i kiedy trafiłam na wypowiedź dziennikarki, że dla niej aborcja była jak "wyciskanie pryszczy", to takie słowa w ustach kobiety mnie powalają.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-11-22 18:52
Może mecenas miał rację z tym netem? Jeśli tak faktycznie stwierdziła (która?) to porównanie godne mecenasa ("jawa a rzeczywistość") ja tam nie widzę różnicy między jawą i rzeczywistością :-), a za elokwencję tej pani -10 pkt
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-22 19:00
Wywiad z "Dużego formatu".
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-11-22 19:03
To mi zadałaś "robotę" :-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-11-22 19:00
Tak generalnie nie potępiam aborcji.To zależy od wielu czynników. Obecnie jest sporo środków antykoncepcyjnych, więc jak ktoś nie chce to nie ma dzieci. Są osoby "nieświadome" i tu rodzi się problem i pytanie. Może jednak edukacja seksualna na dobrym poziomie w szkołach bardziej potrzebna niż religia?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-22 19:13
Potępiam aborcję zarówno z powodu mojej wiary jak i czysto ludzkiego. Słuchałam wypowiedzi kobiet, które dokonały aborcji. Wiele z nich miało z tego powodu tak silne wyrzuty sumienia, że odbiło się to na ich zdrowiu szczególne psychice.
Jest wielki problem z uświadomieniem. Rodzice często sami są niedouczeni, a jeśli nawet "coś" wiedzą, to z jakiegoś powodu nie potrafią lub nie chcą z dziećmi o tym rozmawiać. Często też decydują się na taką rozmowę zbyt późno tzn kiedy już dzieci uświadomi ulica lub net. Edukacja seksualna szkołach jest bardzo potrzebna, ale chyba przez psychologów, seksuologów, bo nauczyciele do tej pory zupełnie się w tym nie sprawdzili. Nauczanie religii w salkach katechetycznych było moim zdaniem lepszym miejscem.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-11-22 19:21
W tym się z Tobą zgadzam. Jednak co do "wyrzutów sumienia", bywają kobiety ze schorzeniami psychicznym takiego typu, że nie rozróżniają czynu gwałtu, a aborcja jest tylko wizytą u lekarza. Dziecko może też urodzić się z zaburzeniami. Bywa i tak, że gwałt wywarł na takiej dziewczynie ogromne piętno, a urodzenie dziecka jest przerażające, pogorszy jej stan psychiczny. Nie jest to proste pytanie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-11-22 19:30
Tak nie jest to prosta sprawa. Jednak życie jest wartością i każdy z nas w jakim celu został do niego powołany.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-24 15:33
http://fakt.onet.pl/zenujaco-niska-przyszloroczna-waloryzacja-emerytur,artykuly,430672,1.html

I nie ma miłych słów na taką wiadomość. :-(
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-11-24 19:01
a skąd mają być pieniądze jeżeli cała kasa którą ZUS dostał pójdzie na jakieś nowe oprogramowanie
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-11-24 22:10
Zdaje się, że się ktoś na tych emerytach i rencistach w końcu wyłoży, bo takich numerów nie zapomną przy wyborach. Na wszystko kasa jest, ale na to i na podwyżki minimalnej płacy nie ma!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-28 14:49
http://www.sfora.pl/Zniszczyli-240-tys-butelek-piwa-Bo-to-grzech-a62095

Piwosze, co Wy na to? Czy znajdzie się choć jedno miłe słowo? :-)))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-28 20:51
Na stos z nimi . Barbarzyńcom mówię stop.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-28 21:03
Teraz to tam można ziemię łyżkami jeść. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-28 21:07
Wirówki pracują na wysokich obrotach :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-11-28 21:11
Wycisną co się da. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-28 22:13
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/eutanazja-dla-dzieci-burza-w-sieci/6rnje

Co Wy na to?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-28 22:50
Nie wiem jak długo można podtrzymywać życie za pomocą aparatury ? I czy to jest życie ? To jest delikatna materia, ale jeżeli nie ma żadnej nadziei słowa J.P "pozwólcie mi odejść do domu Ojca" winne być stosowane tam gdzie uporczywa medycyna tylko przedłuża konanie . Zdanie rodziców winne być decydującym .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-29 11:37
Zgadzam się , że uporczywa terapia to tylko przedłużanie agonii, ale tu chyba nie tylko o to chodzi. Oni chcą żeby dziecko zadecydowało o sobie i żeby rodzice to potwierdzili. To jest okropne. Wg mnie , przepraszam, że tak porównuję, ale to jest tak jak w tej chwili robi się ze zwierzętami, uśpię pieska żeby nie cierpiał. Dla mnie to jest nie do przyjęcia. Życie to wartość.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-29 12:24
Wlaściwie to trudno tak porównywać do zwierzątka. Pies, czy np. Kot co to dla niego życie obok człowieka , i co to zażycie. A człowiek gdyby miał tak żyć to to nie jest życie. Jeść Ci dają "piasek " zmieniają i co jeszcze ?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-29 12:36
Cały wysiłek powinien być skierowany na to, aby ulżyć lekami w cierpieniu, a nie dążyć do eutanazji. Jeśli jestem za obwarowaną przepisami eutanazją dorosłych, gdy są w pełni świadomi, co robią, to eutanazji dzieci mówię stanowcze nie.
Zadaniem medycyny jest umiejętność zwalczania bólu, a nie pójście na łatwiznę. 
Przecież jeśli nie działają leki, to jest jeszcze niosący ulgę stan śpiączki farmakologicznej, która chyba niesie ulgę.
Nie wiem...to straszne dylematy dla dorosłych, ale nie wolno wymagać decyzji od dzieci.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-29 13:00
Opiekowałam się bliską mi osobą do końca i nawet kiedy wiedziałam, że już nic oprócz ulgi w bólu nie można zrobić, na myśl mi eutanazja nie przyszła. A było bardzo ciężko. Jestem stanowczo przeciwna eutanazji.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-29 13:12
to jednak jest delikatna sprawa i dzięki ci Panie, że nie doświadczasz mnie tym brzemieniem ...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-29 13:19
Nie wiem jakie jeszcze w życiu będę miała doświadczenia, to jednak nie zmienia mojego zdania na temat eutanazji.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-29 13:53
myślę o sobie i o bliskich mi osobach. Bo chciałbym by żyły a nie wegetowały przy moim łóżku . Nie jestem egocentrykiem zapatrzonym tylko w siebie ... Wczoraj byliśmy na spacerze i przechodząc kolo szklanych, dużych witryn sklepowych , widząc siebie na wózku nie umiałem się oprzeć myśli co te kobiety we mnie widzą ;-))) . Pozdrawiam ...na jutro krem z porów... No nie ! |Niekiepsko kombinujesz ;-))) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-29 14:09
Przy łóżku chorego też jest życie. Bóg dał mi to trudne doświadczenie, ale w zamian otrzymałam miłość , miłość tak wielką, że jest nie do opisania. Wtedy czułam, że On jest z nami.  Każdy ma własne doświadczenia i przemyślenia. Moje są takie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-29 14:19 Zmieniony 2013-11-29 14:23
jak będę leżał na łóżku i moje czynności życiowe, uporczywie będzie podtrzymywała aparatura, to chciałbym by ją ktoś wyłączył . Nie3 lubię rozkroku i jak już to chcę by św. Piotr mnie szybciej rozliczył ( opieprzył ) i przygarnął do innej(lepszej) rzeczywistości . Amen :-).
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-29 14:40
Co do mojej osoby, moje podejście jest identyczna. Dzieki za awarię w elektrowni a jak nie to niech dobra dusza wykręci korki ;-) znaczy bezpieczniki
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-29 14:47
Oglądałam kiedyś reportaż z amerykańskiego szpitala-hospicjum. Tam leżała babinka od długiego czasu utrzymywana przy życiu przez aparaturę. Jako, że już miała ponad 80 lat i rokowania były złe więc lekarze poprosili rodzinę, by pomyślała o odłączeniu babci od aparatury. Po wielu godzinach rozmów i rozterek rodzina się zdecydowała na odłączenie. Kiedy lekarze to zrobili babcia zaczęła samodzielnie oddychać. Obudziła się, usiadła z pomocą, powiedziała, że głodna więc ja nakarmili. Troszkę zjadła, kazała się umyć i za jakiś czas spokojnie zasnęła na wieki.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-11-29 17:01
Wybacz Lidzia, ale pitolisz :-( Wy o.n.tutaj piszący, tak w sumie nic nie przeżyliście i nic nie wiecie :-(
Mnie lekarz -znany w całej Polsce - kazał matkę odłączyć. Z perspektywy czasu uważam, że miał rację.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-29 17:44
Już Sokrates powiedział "Wiem, że nic nie wiem" . Zgadzam się z tym więc Twoje słowa mnie nie uraziły. Mam nadzieję, że tego nie chciałaś. :-))))))))))
Postąpiłaś jak uważałaś, że będzie wg Ciebie najlepiej.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-11-29 19:18
patrzcie !! patrzcie !!!!!!! jak się świat zmienia ;-)) nie tak dawno miłe słowa brzmiały (między innymi); jak ładnie wyglądasz, kocham , radość o poranku etc,, a teraz polemiki o eutanazji , to miłe słowa , z pewnością dla tych , dla których jest wybawieniem tak jest. W końcu po to się rodziliśmy , żeby umrzeć, i poza płaceniem podatków jest to pewnik który dzwigamy na plecach przez byt doczesny.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-29 19:25
Mówienie o ważnych sprawach  bez krzyku i złośliwości też pasuje do wątku Miłe słowa. Takie jest moje zdanie. Mam nadzieję, że Wasze też. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-29 23:36
Szczególnie wszystkim miło, gdy ktoś w 'miłych słowach' na kazdym kroku i w każdym watku wykazuje, że jest naj, a reszta to tak naprawdę temu komuś do pasa nie sięga. :-) Poczucie wyższości zapewne unosi takich ludzi w  wypowiadanych "miłych słowach" na wysokości fruwających gołębic.:-))))
A poważnie...chyba wątek się jednak zapętlił w zbyt poważnych tematach.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-29 23:49
A co proponujesz w tym wątku? :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-29 23:57
Powrót do początków.:-) jak się komuś zbierze jakaś doza sympatii do innych, to tu to na ekran przeleje. Życzenia miłego dnia też były fajne. Bez sztywnych przepisów, ale lekko i miło w odróżnieniu od innych wątków, gdzie czasem idzie na przysłowiowe noże może. (patrz watek o Krk i polityczne) Ten watek mógłby udowodnić, że możemy się różnić bardzo, ale nie czuć do siebie niechęci mimo darcia pierza w tematycznych.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-30 00:08
Wydawało mi się, że właśnie normalnie rozmawiając udowadniamy to w tym wątku. :-) Ten kto chce się "drzeć", będzie to robił wszędzie.

A teraz już idę spać. Życzę Tobie i wszystkim, którzy tu zajrzą dobrej nocy i pięknych kolorowych snów. :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-30 00:40
I mało melancholii, którą może wywoływać padający deszcz.:-)
"O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny..."
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-11-30 18:45
Ahoj!!! gwoli przypomnienia ;-)))

http://www.youtube.com/watch?v=bMsGsZzv1ls

udanego wieczoru !!!
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-02 18:27
Lidziu, oczywiście że nie chodziło o "urażanie" i moją wypowiedź zrozumiałaś opacznie. Wyjaśniam: właśnie dlatego mogę powiedzieć, że coś wiem na ten temat i z perspektywy czasu ocenić bo postąpiłam w brew lekarzowi i zgodnie ze swoim sumieniem

Z perspektywy czasu uważam, że lepszym i bardziej humanitarnym rozwiązaniem jest "wyłączenie wtyczki". Wtedy jednak uważałam to za morderstwo. Teraz uważam, że takie utrzymywanie przy życiu jest naszym wygodnictwem, robimy dobrze dla naszego sumienia, a ludzie chwalą jakie dobre dziecko. Jest to męka dla chorego i osoby opiekującej się.

>Kiedy lekarze to zrobili babcia zaczęła samodzielnie oddychać. Obudziła się, usiadła z pomocą, powiedziała, że głodna więc ja nakarmili. Troszkę zjadła, kazała się umyć i za jakiś czas< >spokojnie zasnęła na wieki.<


Gdyby nie odłączyli żyła by tak jeszcze do roku.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-05 23:47
Witam Was.:-)  Za kilka minut zaczyna chodzić Mikołaj. Ciekawe czy pogoda pozwoli mu do Was dotrzeć. Mam nadzieję, że tak. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-06 00:24
Na razie go nie widzę, nie słyszę.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-06 00:34
U mnie tak wieje, że pewnie przeleci z wiatrem niezauważony, ale kto to wie jak będzie. Mówią, że Mikołaj wiele może. :-))))))))))))))

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/swieci/s_mikolaj.html
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-06 00:45
Jutro chyba wnuki nie powinny nosa wychylać z domu. A w szkole i przedszkolu Mikołaj...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-06 00:47 Zmieniony 2013-12-06 00:49
W niektórych szkołach odwołano zajęcia ze względu na pogodę.

Zmykam spać. Może uda mi się zasnąć i Mikołaj jednak mnie odwiedzi. Dobrej nocy. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-06 00:53
Zasypianie nie kłopot, byle wiatr nas nie obudził. Reszta chyba śpi jak susły. Dobranoc.:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 17) (1291068 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill