www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 18) (407864 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-18 16:51
Buzek jest mi calkowicie obojetny. Natomiast dziwie sie ze ty go szanujesz. Przeciez to Polak ty piata kolumno.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-18 18:49
Krzyczeć i bluzgać potrafi ;-) Widać, prawdę pisał o sobie. I jak merytorycznie potrafi, fiu, fiu "psychiczna, nieuczciwie, złodzieje, zniszczyli, chory jest przez lekarzy, pijacy itd."
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-16 23:08
Mieszkam w Polsce, pracowałem w Polsce, więc biorę polską rentę, polscy lekarze mi zrujnowali  zdrowie, polscy urzędasy mi zrujnowali życie... Więc mam prawo brać rentę w Polsce...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-16 23:38
To bierz i wynocha.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-17 01:10
rogaliku...
Nie można wyganiać obywateli tylko za pochodzenie... Mam prawo mieszkać w Polsce, ponieważ Polska należy do UE... Ciekawe jakbyś się czuł gdyby ci w Anglii powiedzieli, "wynocha do Polski"???
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-17 01:19
Tante to jest to samo co ciocia, tyle że po polsku. W domu wołam ją Tante - czytaj Tanty, a na ulicy, w biurze, lub w innych miejscach publicznych wołam ją ciocia, ciotka, ciociunia... Słowo Tante, to nic złego i nikogo nie obrażam nim...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-17 06:43
Skoro tu jest wszystko zle to pa pa.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-17 11:28
tak złe. razem z tobą, rogal... Nigdy biedy nie zaznałeś, to chwalisz ten rząd. Czekaj jeszcze trochę a bieda ci spojrzy w oczy... Wtedy będziesz cienko piszczał...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-17 21:14
A ta bieda taka pewna wzgledem mnie?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-18 20:51
Norbi, nie musisz się tłumaczyć, bo oni i tak nic z tego nie zrozumieją. Pracowałeś, zarabiałeś, podatki płaciłeś w tym kraju, więc masz prawo pobierać rentę. Nie Ty jeden masz podwójne obywatelstwo. Nawet mamy polityków z dwoma paszportami.  Złość ludzi zaślepia i w tym zaślepieniu nie dostrzegają jak bardzo są śmieszni. Rogal wygania Cię z kraju, bo tak nakazuje mu miłość bliźniego - jak przystało na porządnego katolika. Szkoda tylko, że nie zna podstaw tego, w co wierzy.
Mnie też najchętniej wygnałby, tylko nie określił w którą stronę. Na Zachód czy na Wschód, bo ostatnio coś Mu padło na głowę i wymyśla mi od "komucha". Serdecznie Mu z tego powodu współczuję. Na uzdrowienie przydałyby się jakieś egzorcyzmy? Na razie polecam Mu ten fragment, może się opamięta:
Pobłądzili, bo własna złość ich zaślepiła (Mdr 2,21).
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-18 21:20
Wymysla? Przeciez skoro PRL byl super to i komunisci wspaniali. Dlatego powinienes ten termin odczytywac jako pochwale.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-18 22:30
Masz rację, Nachbar, [Pobłądzili, bo własna złość ich zaślepiła (Mdr 2,21)] zaślepia ich nienawiść do innych i zazdrość, że znam kilka języków, a dodatkowo władam lepiej od nie jednego z nich Polskim... Jeśli chodzi o te wyganianie, to napiszę, że to Polacy przyszli na Śląsk a my tam już byli długo przed nimi... Nie byliśmy żadnymi komuchami ani faszystami, po prostu zwykłymi obywatelami (nie mylić z narodowością) bo wielu Ślązaków było za Polską... 
Po wojnie, Ślązacy doświadczali tego samego, co Kresowianie... Musieli opuścić swoje rodzinne strony, bo ich wyganiano, nie mam nic przeciwko Kresowianom, bo ci ludzie też swoje przeszli... Nawet, w rodzinie mam kilku kresowiaków, którzy się pożenili ze Ślązaczkami, a Ślązacy z Kresowiankami, i jakoś żyjemy w zgodzie... A "Rogal" i "Kobieta A" są młodzi i nic nie wiedzą o nas, tylko głupoty wypisują, nic też nie wiedzą o czasach komuny, jak było to wiedzą tylko my i starsi od nas... 
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-19 06:12
A na harmonii tez grasz w roznych jezykach? Zazdroszcze ci ogromnie. Natomiast wyjechac powinienes. Chyba nikt nie lubi przebywac w miejscach ktorych nie lubi.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-19 12:05 Zmieniony 2014-05-19 12:19
Na harmonii nie gram, nawet nie wiesz co to harmonia...  A gra się z nut, nuty to rodzaj języka, którym posługują muzycy wszystkich krajów... Jeśli zaś chodzi o słowo "harmonia", to jest określenie muzyczne, jest to w muzyce współbrzmienie wielu dźwięków... Harmonią może być także instrument podobny do akordeonu, są także harmonie ustne, o różnej budowie, wielkości, kształtach i brzmieniach...
Jeśli zaś chodzi o mój wyjazd, to mylnie stawiasz diagnozę, bo mieszkam, w moich rodzinnym miasteczku z którym jestem związany, wszyscy mnie znają,  tu działam, tu uczyłem się, pracowałem, tu chcę kandydować do rady miejskiej, jako niezależny działacz na rzecz osób niepełnosprawnych.
Jeśli chodzi dalej o mój wyjazd, to już nie raz wyjeżdżałem w sprawach edukacyjnych, a teraz wyjeżdżam  w czelach leczniczych, bo mam rodzinę tam, która mi współfinansuje moje leczenie...
Co do wyjazdu, to poleciłbym Tobie Rogal w czelach edukacyjnych... Więcej nauczyłbyś się, np. języka obcego...
Ja jestem u siebie w moich rodzinnych stronach, tu jest mój dom, mój dorobek moich dziadków, rodziców a także mój i wypraszam sobie, aby ktoś taki jak Ty, Rogal mnie wyganiał, ponieważ ja nie przyszedłem do ciebie, do twojego kraju, rodzinnych stron... Ja jestem u siebie, czy tobie się to podoba, czy też nie, ja na to będę gwizdał...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-19 12:16
Co ty wiesz o moich językach. Mieszkasz w Polsce i ją krytykujesz bezustannie. Dlatego doradzam emigrację. Kupię ci bilet.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-19 12:24 Zmieniony 2014-05-19 12:36
Dziękuję za dobre chęci, ja ci mogę kupić także bilet na emigrację edukacyjną, lecz edukować się musisz sam... Oj, jeszcze ci brakuje edukacji, a tym bardziej życiowej... Rogaliku... Abyś mógł mi dawać twoje rady, to musiałbyś przynajmniej jeszcze raz tak długo pożyć jak długo żyjesz...  :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-19 12:40
Tak tak, bo mądrość przychodzi z wiekiem? Nie zawsze niestety. Jakie szkoły kończyłeś? Który Uniwersytet? III wieku?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-19 13:05
Nie muszę ci się tłumaczyć z mojej historii edukacyjnej, nie jesteś kompetentną osobą aby uzyskiwać dane o mojej edukacji... Rogaliku... Zapewniam Cię, że moja edukacja jest wystarczająca, abym nie musiał się wstydzić za nią i ciągle się dokształcam, aby nie pozostawać w tyle za nowościami moich kierunków wiedzy... Ponieważ myślę, że mogę jeszcze pracować, a może i też jakiś interesik prywatny otworzyć... Wszystko możliwe... Prawda???
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-19 13:20
To akurat prawda.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-19 17:03
Norbi, znane powiedzenie "Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" właśnie doczekało się adresata. Z drugiej strony nie sądzę, aby zadedykowanie mu tej złotej myśli przyniosło jakiś skutek. Kto ma w głowie pustkę, do tego nie trafią żadne argumenty, bo niby gdzie miałyby trafiać. Najlepiej nie tłumacz się, nie dyskutuj, nie odpowiadaj na zaczepki.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-19 18:20
Dobrze mi jest znane owe powiedzenie... Nachbar...  :-) :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-19 19:09
To nie powiedzenie tylko cytat z filozofa madrale z KC
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-19 19:11
Pewnie. Gdy na zadane pytania nie zna sie odpowiedzi to jej brak.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-19 18:26
Dodam, tylko, że wykształcenie jest ważne, lecz nie o tym wspominam, a o mądrości życiowej, bez niej człowiek, staje się maszyną, pajacem sterowanym za pomocą sznurków... :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-19 20:10
Norbi, nie każdemu jest dana mądrość życiowa. "Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami."
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-19 20:18
Obraź mnie jeszcze obraź. Będzie ci lepiej wtedy. I koniecznie wygoogluj do tego jakiś cytat. To tylko zwiększy wrażenie, że jesteś taki mądry pastuchu.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-07 17:46
Jeśli to pytanie do Mnie - wolę kawę bez wina. :-))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-07 18:36
wino wpływa na dobre trawienie, zaś kawę pije się do ciasta, także lubię i także pijam jak mam...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-07 18:38
wino wpływa na dobre trawienie, zaś kawę pije się do ciasta, także lubię i także pijam jak mam...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-07 18:43
wino wpływa na dobre trawienie, zaś kawę pije się do ciasta, także lubię i także pijam jak mam...
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-13 21:40
Jakiś czas nie zaglądałam na forum, a wyświetliło mi ten post od Ciebie i szczerze mówiąc nie wiem o co mogłam pytać, bo chyba nie o picie wina? Ty Zygmunt takie głupoty nie piszesz :-)
Wiadomym jest, że każdy dużo mówi i pisze o tym co ma wiecznie na myśli;)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-17 09:54

> Jakiś czas nie zaglądałam na forum


I dobrze, przynajmniej jest spokoj na forum. Nikt nie miesza i nie pojudza.
Gdybyś czytala ze zrozumieniem to nawet po czasie nie zmyslalabys czegoś czego nie było.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-17 17:53
Jedyny prowokator na tym forum to ty byłeś i jesteś kiepski valpozie i będziesz. Mała zawartość faceta w facecie, a może raz on, raz ona? Mnie tam rybka. Podobno kimś się zajmujesz - coś słabo. Jak osoba w rodzinie b. chora i w szpitalu trzeba się zająć to myśli i ręce zajęte tylko tym.
Niczego "nie było" ciebie też. Nie wiem i nie chce wiedzieć o czym bajdurzysz po tym za 4,50 - miłych snów.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-05-18 04:40
Bober, Rea czy kobieta A? Mnie się wydaje, że wszystko naraz. Powiedz Kobieto dlaczego Ty tak ludzi nienawidzisz? Chwalisz się swoim cudownym, wspaniałym życiem, a ja się pytam skąd te frustracje? W życiu codziennym nie masz posłuchu, to wchodzisz raz na jakiś czas na forum dla ON, aby komuś słabszemu dokopać i mieć z tego satysfakcję? A może taka już Twoja natura, że dzień bez dokopania komuś czytaj-słabszemu, to dzień stracony. Norbi przynajmniej coś w życiu robi, nie wstydzi się swojego wizerunku, opisuje kim jest.A Ty zachowujesz się jak gwiazda filmowa, chociaż akurat Twojego portretu nikt nie miał okazji zobaczyć.Być może jest to Portret Doriana Greya.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-18 06:48 Zmieniony 2014-05-18 06:53
Gdzie Ty Ulena widzisz tych "słabszych"??? Tacy już zostali "wygnani" z forum - Ciebie też część z tych osób "denerwowała". Są jeszcze: np. Zygmunt, Rogal - ale daje radę tyle, że się przejmuje.Co z Wami (częścią) jest, że koniecznie komuś wymyślacie życiorys (mnie w szczególności)? Albo źle życzycie? Nie wszyscy mają parcie na szkło. Jak już, to powinno być poparte wypowiedzią zainteresowanego. Daj mi jeden przykład gdzie ja się czymś „chwaliłam”, a już w szczególności jak piszesz „wspaniałym życiem??? Gdzie coś takiego sugerowałam? Pewnikiem jest też, że osoby tutaj najbardziej nastawione roszczeniowo i konsumpcyjnie właśnie są zgorzkniałe, nic im się nie podoba tak kraj, który jakoś ich „karmi” jak i ludzie, którzy nie narzekają.
Co robi? To co Ty? Narzeka i właśnie się chwali, że dużo pyskuje, a Ty jaka uczona żeby się nie wysługiwać? Tylko wtedy cacy jak jest lament, wszystko źle i złe?  Jak Uleno wydawało Ci się, że krytykuję ofertę pracy to potakiwałaś. „Udzielałaś” się w innym wątku, z wielką pewnością i „surowością”  kilka razy wprowadziłaś kogoś w błąd, ktoś Ci zwrócił uwagę to się „nabzdyczyłaś” i po czasie oczywiście „odgryzłaś”. To o czym to świadczy, może właśnie o tym co napis. wyżej. Nie sądź innych wg siebie. Wiem, że „ubodło” Cię głównie to o pochodzeniu (nie moim).
To Twój problem, że coś Ci się wydaje - widać byli/były słabsi - jak piszesz i mieli dość chamstwa takiego prawdziwego i tej mściwości czegoś niepojętego: jak "On" ma to mu zabrać, zniszczyć i jak pisał Zygmunt: usiąść w I rzędzie i patrzeć jak się wykrwawia. Jak w tym kraju może być dobrze?
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-05-18 09:12
Oj tak, Ty i Wielki Bibliotekarz jesteście z jednej bajki.W poprzednich wcieleniach wymienionych powyżej mialaś więcej jadu. Mnie jak ktoś nie pasuje, to się nie nabzdryczam (jest takie slowo w slowniku języka polskiego?), tylko gubię go gdzieś po drodze, bo na nic mi taki KTOŚ!
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-18 19:22
No cóż czy to co napisałaś nie jest właśnie "jadem", "nienawiścią" itd? Tak, pouczasz kogoś, jak ktoś Ci zwróci uwagę to "nabzdyczasz się" jak małe dziecko - "nigdy nie wejdę do tego wątku". Z całego postu - nie tylko mojego - zrozumiałaś i wyczytałaś tylko "nos", z innego określenie do mnie "babo" - bzdety. Ulena w ten sposób to mam wrażenie, że już wszystkich "pogubiłaś" i idziesz sama. Muszę Ci jednak podziękować, rozwiązałaś jedną zagadkę: "zachowujesz się jak gwiazda" i to postrzeganie tak boli, wkurza?
Czytasz bardzo nieuważnie: ja i Zygmunt to odległe światy :-) ale ja nie czepiam się byle czego. Juz na marginesie, gdym była Tobą to "wydawałoby mi się" i bym napisała: witaj w-zetko ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-19 00:31
Kobieto A...
Ty się czepiasz wszystkiego czego nie powinnaś...
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-21 15:49
Ważne, że zrozumiałeś swój błąd i przynajmniej starałeś się go naprawić następnymi postami. To nie jest "czepianie" to są fakty i wnioski z tego co sam napisałeś (nie tylko na tym forum). W związki z czym uważam, że mój post odniósł pozytywny skutek.
Pozdrawiam i życzę Ci wygranej w wyborach :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-21 20:53
Za trzymanie kciuków podczas wyborów samorządowych z góry dzięki :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-19 12:29

> Juz na marginesie, gdym była Tobą to "wydawałoby mi się" i bym napisała: witaj w-zetko ;-)


Zejdź z tego marginesu. Przypominam tylko o umowie omijania się z daleka, której ja przestrzegam.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-20 07:29
a mowilem ... pozory, pozory, pozory 
:-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-05-20 07:42
Może tak, może nie. Zobaczymy.:-)
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-21 15:51
Na marginesach są najciekawsze notatki ;-) Pisałam do Uleny i nic złego :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-07 01:59

> choć nie jestem "smakoszem". 


smakosze tego wina wydają na nie ok. 10 zł dziennie i mają energię na caly dzień (zamiast jedzenia energia w płynie,  koszt jednego ok 4, 60)
wystarcza im wtedy zapomoga z mopsu aby przeżyć miesiac.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-07 08:29
Obserwacje marketowe uczą. Ostatnio dłużej obserwowałam faceta, który odwoził wózki. W każdym moneta, różna w zależności od marketu. Nie zawsze się chce lecieć z wózkiem, więc klientela była. My (byłam z synową) odpuściłyśmy mu ten wózek z życzliwości. Zarabiał, nie kradł.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-05-07 09:11
i to jest fajne, bo chce mu się . Również zapłaciłem" myślącemu parkingowemu " za pilnowanie samochodu na parkingu niestrzeżonym . Inaczej postępujemy(z żoną) na "szkolnych żebraków", którzy na parkingach czy stacjach benzynowych żebrzą o złotówkę . Ubiór świadczy, że to nie bieda zmusza ich :-( .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-07 09:20
Kto to wie, co takich zmusza. Może wysokie zarobki, bo podobno mają sporo. Dziennikarze tak próbowali dla sprawdzenia.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-17 20:37
Celnicy chcą zniszczyć producenta karetek pogotowia

>Polska to jedyny kraj w UE, który nakłada na karetki pogotowia podatek od... luksusu. Jako jedyni też nie musimy sprowadzać ambulansów zza granicy. Ale to się może zmienić. Celnicy, którzy dla skarbówki egzekwują podatek akcyzowy, w absurdalny sposób stosując prawo wstecz, chcą zniszczyć jednego z producentów. Takie samo zagrożenie wisi nad całą branżą.


Pozostawiam to bez komentarza.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-18 10:14

>Polska to jedyny kraj w UE, który nakłada na karetki pogotowia podatek od... luksusu.


Opodatkowanie karetek, uznając je za luksus – to kolejny przykład absurdu w Polsce. Kolejny przykład wyszukiwania źródła, z którego „można wyciągnąć” multum pieniędzy. Tyle, że miast „oszczędności”, bądź, jak kto woli zysku z tychże może odnieść odwrotny skutek.
Możliwość produkowania własnych karetek – to normalność w każdym Kraju pilnującym własnych interesów. Rząd Polski winien chronić własną produkcję, gdyż to zapewnia pełny wgląd we własne potrzeby. Narażając rodzimą produkcję obciążeniami podatkowymi – szybko może doprowadzić do rozpadu ciągłości, a nawet możliwości dalszej ich produkcji.
To z kolei może doprowadzić do konieczności sprowadzania wozów tego typu z zagranicy, i to kto wie, czy nie gorszej jakości – lecz za zwiększone koszty.
To kolejny przykład odwrotnego traktowania własnej produkcji, doprowadzając ją do ruiny, bądź unicestwienia. Tak, jak w wielu dziedzinach, tak i tu może to doprowadzić do „gęstszego sita” w aspekcie decyzyjności, do kogo ową karetkę wysłać? I znów pojawi się następny dziwny podział, kto jest ważniejszy? Czyj przypadek chorobowy nadaje się do zakwalifikowania się do przydzielenia karetki? A to z kolei zróżnicuje pacjentów na ważnych i mniej ważnych.
Tyko przyklasnąć. Miast chronić i ułatwiać – w naszym Kraju obciąża się działalność firm, które służą Polakom. Szkoda, że Rząd Polski tego nie rozumie. A może rozumie, wprowadzając takie zasady, by doprowadzić do następnej prywatyzacji, jak to miało miejsce w wielu dziedzinach gospodarki. I znowu masz pełen portfel to skorzystasz, nie masz to jedź autobusem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 18) (407864 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill