www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 53) (1297120 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-29 16:46

> A tu na dole nie interesuje nas złożoność "władzy" tylko efekt końcowy - czyli legalna sprzedaż produktów szkodliwych


Siedzę na taki samym "dole" jak Ty, prawdopodobnie. Ale sądzę, że jak kogoś w państwie demokratycznym (w przeciwieństwie do monarchii, dyktatur itd.) nie interesuje "złożoność władzy", to nie da się rozmawiać o polityce. W ogóle. Bo rozmawia się właśnie tylko o jakichś takich antropomorfizacjach, że tysiące urzędników są jedną Władzą i ta Władza coś robi (i nam oczywiście zawsze z tym źle).

To mniej więcej tyle samo sensu co dyskusja o tym, co mi się zawiesiło w komputerze na poziomie "no nie wiem - komputer. Co mnie obchodzi, co tam jest w środku." Okej, no to się zepsuł. I co? Bo tak, to ani tego naprawić, ani nic, tylko se ponarzekać można.

Oczywiście to może być kwestia mojego wieku albo charakteru - mnie narzekanie na Władzę jeszcze nie interesuje. A na takim poziomie ogólności chyba tylko to można robić. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-29 16:57
Nie chodzi dosłownie o to, że nas nie interesuje co robi władza. Chodziło mi o to, że nie interesuje mnie/nas tu na dole złożoność istot ludzkich zajmujących stanowiska rządzące, ludzi decydujących o losach ludzi na dole.
Nie chodziło mi też, a wręcz chciałem uniknąć dyskusji politycznej.
Dla mnie nie ma znaczenia ilu ludzi rządzi, ilu z nich jest palaczami, a ilu nie - liczy się to, że papierosy jako szkodliwe nadal są sprzedawane legalnie - czyli zatruwanie spoleczeństwa dla zysków.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-29 17:02

> Nie chodziło mi też, a wręcz chciałem uniknąć dyskusji politycznej.


Ale ci wyszła. Nie da się rozmawiać o państwie, nie rozmawiając o polityce. :-)

A na serio - rozumiem o co chodzi. Ale ja - jak to ja - lubię co jakiś czas "wychylić" się ze swoimi poglądami (mając świadomość, że są nietypowe na tym forum). A mianowicie, że problem trzeba analizować jako złożony, jeśli jest złożony. Bo inaczej - tak mi się wydaje - kończy się na "Jest źle. No, jest źle. Tośmy pogadali."

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-03-29 17:04
Przeczytaj moją wczesniejsza wypowiedź skerowaną do kolegi W z K
To powinno Ci rozjasnić sens zacytowanego zdania :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-03-29 17:21
Gollum powiedz co nie jest szkodliwe. Stanę w obronie palaczy, bo jednak nie wszyscy umierają na raka. Sama popalałam i teraz jak mnie coś wk.. to wypalę sobie kilka sztuk. jak mam umrzeć to stanie się  bez względu na rodzaj używek. Aby zdrowym być nie można używać soli cukru papierosów alkoholu potraw smażonych, całe szczęście, że wiosna za oknem - pójdziemy na łąkę, tam samo zdrowie mlecze, pokrzywa i pewnie inne jedynie zdrowe ziółka. Tylko czy tak się da żyć?? :-))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-29 18:54
No i sie stalo :D
Jasne, że jest wiecej takich niepożądanych elementów w życiu. Samo oddychanie jest dzisiaj szkodliwe.
Ale nie o tym rozmowa, ale o papierosach i hiporkyzji Państwa.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-03-29 20:44
Nie widzę tu hipokryzji.. Właśnie próbowałam Ci powiedzieć, że są osoby o odmiennym zdaniu, a rząd musi wypośrodkować swoje decyzje. Nie można ludziom ograniczać niczego, jedynie edukować. Czas przymusu i jedynie słusznych decyzji minął. Każdy ma wolny wybór. Jeśli chodzi o kasę - to była, jest i będzie napędem wszystkiego.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-29 21:03
Nie wiem w któym kraju żyjesz, bo ja w Polsce.
A co to jest to co się stało - zakaz palenia w lokalach, na przystankach autobusowych itp.
To jest ograniczanie swobody - i to jest hipokryzja - z jednej strony ograniczają, a z drugiej zezwalają.
Albo jedno, albo drugie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-29 21:12

>To jest ograniczanie swobody <


Gollum to działa w dwie strony tzn palący też w pewnym sensie ograniczają swobodę niepalącym. Nawet we własnym domu nie możesz swobodnie oddychać, bo dym wdziera się przez okno od palących na balkonach ludzi. Nawet w nocy. To się rozumie dopiero jak się jest niepalącym.  Ja też nie zawsze to w pełni rozumiałam.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-03-29 21:33
Tak - zgadza się. Każdy kij ma dwa końce.
Nie pisałem tego wszystkiego w kontekście obrony czy ataku na palących lub niepalących.
Chodziło o fakt sprzedaży papierosów w kontekście ograniczania swobody palenia.
Nic poza tym - ja jestem za niepaleniem, ale rozumiem palaczy, nałogowych/uzależnionych.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-03-29 14:25
Pomogę Wam w dyskusji. Ja jestem po drugiej stronie. Jeszcze cztery lata temu kopciłem jak parowóz na węgiel.
Przestałem , bo zetknełem się z e-paleniem. Jest mi teraz lepiej, choć nałóg nie odpuszcza.
Ale ta forma jest lepsza , przede wszystkim finansowym. Wiem że to chemia, ale czy leczenie raka to nie jest chemia?
Takie arumenty mogą żywać ludzie którzy nigdy nie palili, albo mają korzyści z przemysłu tytoniowego.
Cztery lata to nie dzień.
Choroby inne, zawsze będą . Z wiekiem organizm niestety się osłabia. I czy ktoś pali,pije nie ma aż takiego znaczenia.
Ludzie którzy, nigdy nie palili umieraja na raka płuc,krtani i inne g. A dzieci, co one maja wspólnego z używkami dorosłych ludzi?
Dlatego wszelkiego rodzaju napisy są tylko czyszczeniem  sumienia ludzi którzy maja z tego biznes.
Gdyby na porcjach narkotyków były napisy ostrzegające to ludzie przestali by tego używać?
Ktoś zawsze zbija kokosy na innych.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-29 14:39
Ależ o tym właśnie mowa- to jest właśnie hipokryzja.
Co do narkotyków to tu przynajmniej Państwo nie zezwala na legalny handel tym gównem.

Co do e-papierosów - to będzie kolejna era chorób wywołanych właśnie przez chemię, do tego dojdą problemy ludzi, którzy z oszczędności będą kupować i już kupują nieatestowane uzupełniacze.

Co do chorób - oczywiście, nie trzeba palić, aby umrzeć na raka, ale po co zwiększać ryzyko zachorowania?

Temat morze
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-29 15:05
W Sylwestra 2000 roku rzuciłam palenie i do dziś nie palę. Nie było to łatwe, bo paliłam dużo przez wiele lat. Jestem przykładem na to , że można sobie poradzić z tym nałogiem. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-29 15:06
Oczywiście, że można, ale trzeba do tego chęci i samozaparcia.
Przydaje się również wsparcie rodziny i przyjaciół.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-29 15:12
Żadne wsparcie nie pomoże jak się człowiek sam za siebie nie weźmie. Nawet nie chce mi się wspominać co czułam w tym okresie. Zaznaczam, że rzuciłam nie będąc pod presją choroby- lekarzy. Tak sama z siebie poszłam po rozum do głowy.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-29 15:19
Liduś - już teraz wiem skąd ta piękna cera - nie palisz :-)
A co do samego rzucania - zgadzam się w zupełności, jełśi człowiek sam tego nie chce nie da nic wsparcie, ale jeśli człowiek chce, ale jest slaby, ma słabą wolę wówcas nieocenione jest wsparcie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-29 15:28
Właściwie po zastanowieniu przyznaję Ci rację, każdy z nas jest inny i niektóre osoby potrafią z tego wsparcia skorzystać. Ja od młodych lat chodzę własnymi drogami i jak się do czegoś nie przekonam, to żadna siła mnie nie zmusi. Jeśli zaś chodzi o cerę, to też masz rację. Bardzo się zmienia po rzuceniu papierosów. Węch również.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-29 15:55
Kobieta Kot mrrrr ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-29 16:13
:-)))))))))
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-03-29 15:16
Przeczytałem po kolei posty, które wpisaliście po mojej ostatniej wizycie. Widzę, że Iota inaczej widzi problem hipokryzji w państwie. Oczywiście, że państwo stanowią ludzie i ono samo w sobie nie posiada umiejętności myślenia. Ale urzędnicy tego państwa są z nim utożsamiani i w zasadzie mój dalszy wywód to to samo co napisał Gollum, zatem zacytuję:

>I w tym przypadku jest hipokryzją namawianie do rzucenia palenia, ograniczanie swobód palaczaom  a jednocześnie zezwalanie na produkcję sprzedaż wyrobów tytoniowych.<


Gdy chodzi o Wielokropka to wiem, że spalenie tych chemicznych substytutów dla otoczenia jest mniej uciążliwe, ale dla Twojego organizmu już nie.
Jako ktoś kto skutecznie rzucił ten nałóg służę Ci pomocą w tym aby tego dokonać.
                                                                                                      Waldi

Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-29 15:54
"Wiem że to chemia, ale czy leczenie raka to nie jest chemia?"

Arszenik to chemia i aspiryna to chemia. Ale jest różnica zastosowania - zdecydowanie wolę, żeby mi nikt na ból głowy arszeniku nie podawał. :-)

Chemia od leczenia raka to akurat okropne świństwo - bo zasadniczy pomysł na leczenie raka jest taki, że niszczy się praktycznie cały organizm z nadzieją, że najpierw zabije raka, a nie resztę pacjenta. Ale nawet tam, cel jest mimo wszystko w teorii taki, że może się uda.

To jak różnica między amputacją a tym, że sąsiad sobie utnie w pijanym widzie rękę. I jedno i drugie niedobre, ale jednak to nie to samo.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-29 17:39
Już w zasadzie " wypadłem" z tej dyskusji ale czytam z zaciekawieniem co napisaliście. Ile różnych zdań okraszonych mniejszymi i większymi emocjami ale wszytko ujęte w taktowne ramy. Naprawdę zdziwienie " łapie", że to jest to samo forum co wcześniej. Wpływ zbliżających się Świąt Wielkanocnych?
A całą tę wielką dyskusję wywołały tylko dwa zdania. Nie mam zwyczaju cytować sam siebie ale tym razem.........:

>  Nie tylko w tym temacie występuje paranoja. Bo np. palenie papierosów i stosunek państwa do tego problemu.<


Będziecie dalej "problem" roztrząsać ? :-))))
                                                         Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-29 17:45 Zmieniony 2015-03-29 17:48
WzK jeśli nie ma zadymiarzy, to i dyskusja jest inna. Nie mam nikogo konkretnego na myśli. Mówię ogólnie, bo każdemu z nas może się zdarzyć nieopacznym słowem wywołać burzę. Nawet bez złych intencji. :-))))))
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-03-29 22:08
Czy ktoś tu pytał o lawinę?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-03-29 18:26
Iota zgoda masz rację ale ważna jest skuteczność .

> Arszenik to chemia i aspiryna to chemia


I zapewniam Cie że arszenik w tym przypadku będzie skuteczniejszy. Na sto procent głowa przestanie Cię boleć ;-) a po innych chemicznych specyfikach niekoniecznie .

Co do e-palenia nikt chyba jeszcze żadnych wiarygodnych badań nad szkodliwością nie wykonał.
Wszystko na razie opiera się na domniemaniach. Bo powiedzmy że jeśli komuś nie pasuje mleko to pewnie wszystkie  inne
mlekopodobne wyroby też.
W moim przypadku ta szkodliwa chemia mi pomogła przestać palić, czyli zadziałało :-)
Mi palenie się podobało i lubiłem do kawy, do piwa "delektować" się tym trującym smolistym dymem.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-29 18:40 Zmieniony 2015-03-29 18:47

> wiarygodnych badań


Trochę zależy, jak definiujesz "wiarygodność" badań. Tak czy siak, "wiarygodne" badania rozumiane tak, że tego się już nie da podważyć będą pewnie co najmniej po następnym pokoleniu palaczy. Sprawdzanie długotrwałych skutków na organizm ludzki jednak przecież trwa.

E-fajki i tak zawierają np. nikotynę, która w zasadzie jest trucizną (z tego co wiem). Więc są szkodliwe - pytanie tylko, czy mniej, niż fajki naturalne.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-29 19:11
Wielokrotnie znalazłem się w otoczeniu zarówno tych "kopcących" jak i "bezdymnych" palaczy. Mogę tylko opisać swoje subiektywne odczucia. O ile obecność dymu jest przeze mnie nie tolerowana ( duszności i uczucie wstrętu), to o dziwo ten aparacik bezdymny w ogóle na mnie nie wpływa.
Zbyt wielkim uproszczeniem byłoby na tej podstawie wyciąganie wniosków ale brak substancji smolistych przemawia za E-odmianą. Skoro mój (tak wyczulony na te sprawy ) organizm ( niczym królik doświadczalny) tak reaguje to oczywiście wolę elektronicznych nałogowców.
                                                            Waldi
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-03-29 19:29 Zmieniony 2015-03-29 19:39
Tak samo nie reaguje na tę parę (nie dym) również moja kotka i kazdy inny kot. Z pieskami nie mam bliższego kontaktu ani znajomych co mają psa :-)
Spróbujcie dmuchnąć dymem z papierosa w nos, to prawdopodobnie czeka Was zakup nowych fieranek (tak bedzie uciekał)
To można porównać do inhalacji z rumianku lub mięty z dodatkiem kropelki nikotyny.
Zawsze słyszałem że zawartość nikotyny z jednego papierosa potrafiłaby zabić konia? Czy ludzie są wytrzymalsi, bo spalają tego dużo więcej?
W kazdym domu zamiast popielniczki powinien być zestaw e-papierosa.
Gdyby moje dzieci chciałyby palić to zachęcał bym je do e-..... niż tych smolistych.
Mój kolega który zaczął e-palić powiedział że kiedyś było lepiej bo nie czuł  stóp a teraz czuje;) "zapachy"
A teraz czas na mecz.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-29 20:20
Nooo normalnie Amerykę odkryliście i jaaaki zachwycający i ciekawy temat :-(

Wielokropek podobno masz zwierzaka i nie wiesz? Kot, pies i co tam chcesz jeszcze przyzwyczai się do wszystkiego i wszystkich zapachów. Pies, kot może pić i palić jak go nauczysz i będzie szczęśliwy. Matko wiadomo, że E- papieros dla otoczenia w miarę przyjazny ale dla ciebie NIE! Tytoń czysty nie truje ale jest mocny jak cholera.
W papierosach szkodzą dodatki czyli chemia - sztuczność :-( Najzdrowiej nic na P ;-) Tyle, że starzy górale i Gruzini pili, palili i po 80 dzieci płodzili, żyli też tak coś po 100 :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-03-29 20:49
To prawda.. nie tytoń szkodzi, ale dodatki, jak zresztą do wszystkiego. Kiedyś papierosy tak nie "śmierdziały"
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-31 16:12
To wynika chyba z tego, że sporo osób pali "ruskie" i robione przez siebie. Faktycznie czasem to jak by paliła się kupa ;-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-29 20:54 Zmieniony 2015-03-29 21:03

> Zawsze słyszałem że zawartość nikotyny z jednego papierosa potrafiłaby zabić konia? Czy ludzie są wytrzymalsi, bo spalają tego dużo więcej?


Nie jestem specem od chemii. Ktoś tutaj może być bardziej kwalifikowany. Z tego co wiem:

1) Działanie substancji zależy od drogi wchłaniania. Jak sobie wstrzykniesz wodę do żyły, będzie niedobrze. A pić możesz dużo. Podobnie, wdychanie do płuc to co innego niż picie (nikotyny).
2) Dawka śmiertelna nikotyny dla człowieka to, wedle powszechnej opinii, 0.5–1.0 mg/kg. Czyli, powiedzmy, 80 mg na człowieka. Zażyte naraz. Metabolizmu konia nie znam. :-)
3) W paczce papierosów jest ok 8-20 mg nikotyny. Przy czym nie cała się wchłania do organizmu (tylko ok 1 mg). Dlatego nie dostaniesz prawdziwego zatrucia nikotynowego - nikt nie jest w stanie palić tak szybko, żeby "naładować" się śmiertelną dawką.
4) Nie oznacza to, że nie zrobisz sobie krzywdy. Organizm wprawdzie sobie przez jakiś czas poradzi, ale palenie zwykle jest raczej sportem długodystansowym i stąd wynikają problemy. Bo dawka nie jest śmiertelna, ale stałe przyjmowanie obciąża organizm.
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2015-03-29 21:59
E-papieros nie szkodzi towarzystwu palacza,palaczowi tak.Ale to juz cos  nie ma palenia biernego.

Gdy miałem 17-lat ojciec przyłapał mnie na paleniu.nie wsciek sie,ale zawołał do kuchni kazał usiąść przy stole i poczęstował papierosami.Zapaliłem,wypaliłem i znowu kazał zapalic nastepnego,pozniej był nastepny i jeszcze trzy razy,po szostym zapalonym raz za razem nie zdążyłem do łazienki,pusciłem pawia i tak do rana.Dowiedziałem sie ze extra mocne są naprawde mocne.Pewnie to co zrobił tato było niewychowawcze ale juz nigdy w zyciu nie siegnałem po fajke.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-04-05 19:17
Chrystus zmartwychwstał . Alleluja. :-)))))))

Dziś piękny słoneczny dzień. Niech i w naszych sercach będzie tak pięknie i słonecznie. Pozdrawiam wszystkich. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-07 09:38
Witam Was słonecznie. :-))))))) U mnie piękna pogoda, a ma być jeszcze piękniej. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-07 10:08
Witam wszystkich nieco cięższy niż przed Świętami :-)
Zostało mi trochę sałatki jarzynowej - zapraszam.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-07 10:19
                                 Serwus :-)
O tak ten wzrost wagi to znaczny minus wszelkich świąt. Po za tym ociepla się i będzie sposobność przy pomocy ruchu to zniwelować.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-04-07 11:06
Hej.
No u mnie to problem - wszelkie ćwiczenia raczej w domu - rower, bieganie - uwielbiam, ale w moim przypadku odpada :-(
Pozostają brzuszki, hantle + orbitrek :-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2015-04-07 14:05
"Idzie" piękna pogoda:-)
Wiosna...prawdziwa...
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-08 17:56
Już chyba skwaśniała :-(
(odp.do Gollum)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-08 18:52
Nie - nie skwaśniała :-)
Nie daję tam śmietany i cebuli też odrobina.
Robiona była w sobotę po 23 :-) po niecałych 3 dniach salatka nie kwasnieje.
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-04-10 09:25
Pusto wszędzie,głucho wszędzie.:-))Boicie sie przepowiedni...)?To był przeciez zart nietrafiony!Pisac mozecie nikt nie zabrania,za to ...)i świta dumają czemu się tu nikt nie kłóci.:-))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-10 19:34
No to smacznego bajkowy ;-)

Witam wszystkich trochę późno - pewnie TV oglądacie ;-)  Ja od wypadku przestałam oglądać te bzdety. Ludzie pocztą pantoflową podają najlepsze niusy ;-)

U nas cieplutko, słonecznie (było) :-) i jest ciepło bo mam część okien otwartych. Wczoraj chyba słyszałam cykady :-)

WzK Ty mi pilnuj pogody i informuj, bo ok. wtorku muszę jechać na pomorze :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-10 20:10
Cześć Jolu ! :-)
Wczoraj i dzisiaj pogoda u mnie była cudowna . Podobnie ma być jutro. A jak dalej zobaczymy :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-10 20:28
Trzymaj rękę na pulsie :-) wtorek - środa będę na pomorzu!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-10 09:27
Tadeusz wszystkiego najlepszego w Dniu Urodzin. Zdrowia i miłości od bliskich. :-))))))))
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-04-10 17:18
Tadek przyłączam sie do życzen,sto lat!:-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-04-12 21:38
Lidian, Easy
Dziękuję za życzenia
Pozdrawiam,
Tadeusz
:-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2015-04-11 07:25
Smutna007 wszystkiego najlepszego w Dniu Urodzin. :-):-) Zdrowia i miłości.
Kasiu przede wszystkim radości, uśmiechu obyś nigdy nie spotkała oszczercy i kłamcy.
Kwiaty wysłałem kurierem. *|“  Buziaczki osobiście gdy dojadę :* ™
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-04-11 09:57
O i kto to pisze co kilka dni o wielonikowości?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 53) (1297120 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill