www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 61) (2435658 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-02-02 10:32
Szarlotki brak,ale jest Cudaczek,a robi sie go tak..
Upiec biszkopt-cienki(nie podaje,kazdy ma swój wypróbowany),na to krem,przygotowac 2 szkl mleka,2 budynie śmietankowe,3 żółtka,pół szkl cukru,1 kasie.
Zagotowac 1 1/2szkl mleka,w reszcie mleka rozetrzec budyn,cukier i żółtka i całosc wlac do gotującegop sie mleka.Budyn schłodzić.Rozetrzec margaryne i powoli dodawac budyn,az do uzyskania jednolitej masy.Krem wyłozyc na ciasto.Na nim poukładac malutkie beziki a je polac masa toffi(do kupienia w puszce,lub zrobic samemu,podgrzewac kruche krówki az sie rozpuszczą).

Lidzia,późno ale teraz wpadł mi w rece przepis na mase orzechowa.
25dkg zmielonych orzechów,pół litra kwasnej śmietanki i szkl cukru pudru.Orzechy wsypac do miski,wlac smietane,wsypac cukier,i mieszac ac powstanie jednolita masa.Przelozyc placek i juz.
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-02-02 19:20
Lid,moja szarlotka powstaje z 3,5 szklanek maki,5 zoltek,kostki margaryny(ostatnio wybieram Palme)1\3kostki smalcu,1\2 szkl.cukru,plaskiej lyzeczki proszku do pieczenia,cukru waniliowego.Wykonania chyba nie musze pisac,bo kazda gospodyni ma go w jednym palcu.1/3 mroze,pozniej tre na tarce i posypuje po owocach.Najlepsze wiadomo jablka.Dopiero dzis zamieszczam przepis,gdyz mialam maly wyjazd bez dostepu do komputera.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-02-02 19:21
:-)))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-03 15:32
Kuchnai kuchnia jeść nam się chce.
Kucharki beczki my jak niteczki
Kuchnia kuchnia jeść na się chce ........

Rybka panierowana w bułeczce i jajku usmażona na oleju. Ziemniaczki gotowane z surówką z kapusty kiszonej
Surówka z kapusty: Starkować marchew na grubej tarce dodać posiekaną cebulkę (surową) kapustę kiszoną doprawić cukrem i oliwką z oliwek.Wszystko dokładnie wymieszać i odstawić do momentu usmażenia rybki i ugotowania ziemniaczków.
Dla tych co mogą browarek dla innych soczek.
Smacznego.
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-02-03 17:57
Smacznego.Podjedz sobie,bo pewnie Cię w tym szpitalu wygłodzili.:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-03 18:30
Siwek dzięki ale to perła nie szpital w tym naszym realnym życiu i to w dosłownym znaczeniu. Jedzonko też było ok. A piosenkę zacytowałam dla żartów :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2010-02-04 10:56
Na wszelki wypadek gdyby jednak rzeczywistość odbiegała od standardów w sanatorium, to może coś na chleb ? Pasztet jajeczny:
4 jajka ugotować na twardo i zetrzeć na grubej tarce .
Do tego wsypać 5-10 dkg potartego na grubej tarce sera żółtego oraz pokrojoną w drobną kostkę cebulę .
Łyżka majonezu ,soli i pieprzu do smaku i nie zginiecie .
A swoją drogą, to kto tu ostatnio prZebywał ? Kuchnie jest nie posprzątana, kipy w zlewozmywaku?
Ze zmywarki jedzie jak z przetwórni ryb :-( . Pozdrawiam ;-) .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-04 12:21
Pasta pycha ale ja trę wszystko na drobnej tarce. Zamiast żłotego sera wolę dać twarożek. Amalian masz rację chyba zacznę robić zapasy do następnego sanatorium a wiadomo to czy dadzą tyle pieczywa że i bez pasty można się najeść :-)
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-02-04 14:59 Zmieniony 2010-02-04 15:20
Amalian-bałaganem w kuchni się nie martw,po południu zbiorą się dziewczyny,to pozmywają :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-02-04 15:11
A jak ktos nie chce miec balaganu w kuchni to polecam zamiast gotowania kanapki studenckie-kromka chleba z nożem.
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-02-04 15:21
Lepiej nożem smarowane,bo nóż trochę za twardy do schrupania.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-04 15:41
Niestety ostrego jeść nie mogę.Pozostaje mi pajdka chleba z mlekiem
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-02-04 17:32
Pajda chleba z mlekiem jeszcze ciepłym-skąd ja to znam?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-04 19:21
Nie wiem skąd znasz ale u mnie to mleczko to zimne ze sklepu ja uwielbiam takie jedzonko bułka lub pajda chleba z mlekiem
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-02-04 20:10
Kupilam na targu kaszę jaglaną,nigdy jej nie używałam do niczego,ale chcę spróbować.Czy ktoś zna jakiś sprawdzony przepis?Szukałam w necie,ale wolałabym już wypróbowany przez kogos.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-04 20:16
Moi zabronili mi ją kupować więc nic nie wiem na temat jaglanej. Jadłam natomiast wielki pęcak (kasza).Piszę wielki bo wyglądał jak wielka kluska ale był smaczy. To była mleczna zupa. Na sucho kiedyś jadłam ale jakoś mi nie podszedł własnie przez swoją wielkość.
Na iopakowaniu nie ma przepisu? Na ogół podają.
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-02-04 20:54
Ela,kupowana byla nie w pudelku,tylko na wage,z wlasnej hodowli chyba.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-02-04 20:59
Elu,bo to było mleko prosto od krowy i dlatego było jeszcze ciepłe,nie zdążyło się schłodzić.Kasza jaglana nazwa mi znana,ale tylko nazwa.
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-02-04 21:08
Jutro opowiem o moich poczynaniach z kaszą jaglaną.Wyglada apetycznie,żółte kuleczki.Zrobie na słodko,ze smietana i jablkami.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-04 21:14
Dobrosia nie kupuję tego typu artykułów na rynku (targu). Nie znam kaszy jaglanej ale mama twierdzi że jak kupie to ją wyrzuci bo nie może już na nią patrzyć. Widocznie kiedyś jej się przejadła. Ja nie próbowałam.

Tak siwek masz rację ale o ciepłym mleku mogłam pisać jak miałam 5 latek teraz znam tylko sklepowe.Nie ma już krów na peryferiach miasta a i nie wiem czy takie tłuste by przeszło mi teraz.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-02-04 21:21
Nie tylko Ty,ja też pamiętam takie mleko z dzieciństwa.Piłem nawet surowe jajka.Hi :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-02-05 11:49
Ela,cos w tym jest.Moj tata dzis tez powiedzial,ze kiedys obiecal sobie,ze kaszy jaglanej do ust nie wezmie.Chyba starsi wiekiem w dziecinstwie karmieni byli kasza jaglana,az im sie przejadla.A moja juz ugotowana,na mleku z dodatkiem cynamonu,teraz dochodzi owinieta w papiery i kocyk.I bede ja smakowala jak jakas egzotyczna potrawe,skoro jest tak malo znana i niedoceniana.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-02-05 12:23
Poczytajcie troszkę o właściwościach leczniczych kaszy jaglanej , która  oczyszcza organizm z toksyn oraz dostarcza mu niezbędnych witamin. KAsza ta jest podstawą kuracji o. Klimuszki. Jest jednym z nielicznych produktów zasadowych ( "miotła" dla jelit) lekkostrawnym i ogrzewającym organizm.  W kuracji łączymy ją z dynią. Kasza zawiera rzadko występującą w produktach spożywczych krzemionkę, wzmacniającą nerki,  stawy, paznokcie, włosy. Zawiera kwas foliowy, witaminę E, obniżający ciśnienie potas. Zachowuje swoje właściwości po ugotowaniu. Kasza jaglana ma właściwości anty-rakowe.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-02-05 12:48
Dyni nie znoszę a krzemionka jest też w skrzypie
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2010-02-05 13:36
lubię kaszę, bo nie trzeba obierać ;-). Ale nie tylko dlatego . Przede wszystkim dla walorów smakowych, ona mi naprawdę kasza smakuje . A, że ma jeszcze walory zdrowotne to bardziej ;-). Gryczana, pęczak gotuję alboal'dente albo na miękko . Al'dente jedna część kaszy na dwie części wody . Na miękko zaś jedna część kaszy na dwie i pół części wody. Oczywiście, że posolonej :-).
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2010-02-05 13:40
Dyni nie znoszę a krzemionka jest też w skrzypie <

Jeszcze nie tak dawno również tak bym napisał jak Maltabar, ale wypiłem szklankę kompotu z dyni i zmieniłem zdanię . Pewnie nie za każdym razem bym ją zjadł, ale dobrze zrobioną zapewne tak :-).
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-05 14:00 Zmieniony 2010-02-05 14:03
Dynia - jako potrawę lubię z mlekiem i kluskami jak na pyzy tylko że maluśkie.

Dynię obieramy, drążymy z z pestek, kroimy miąż i prażymy w maluśkiej ilości wody do miękkości. Następnie miksujemy na papkę. Rozrzedzamy mlekiem do własnego gustu, solimy i wrzucamy malutkie kluseczki pyzowe ( bez mięsa danie). Gotujemy na małym ogniu do miękkości. Doprawiamy tylko solą do smaku.
Pychotka i syte nie mówiąc o tuczeniu :-)

Malta a jak je się skrzyp? To pewnie jest beeeeee
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-02-05 14:23
Np.w preparacie skrzypowita na zdrowe włosy paznokcie i skórę
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-05 14:35
Ok to znam i jak włosy wypadały łykałam tabletki o tej nazwie. malta dzięki za odpowiedź. Sądziłam że to jakieś danie ze skrzypu :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-02-05 14:36
nie pomogło nic?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-05 14:55
Pomogło na włosy skórę muszę natłuszczać dodatkowo kremem a pazurki hmmmm to już nie wiem ale to nie w tym wątu malta piszemy :-) Tu kuchnia i jedzonko sie produkuje :-))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-02-05 15:58
Dynię pokroić w kostkę i wrzucić pod koniec pieczenia mięsa do sosu, który powstał. Można też zrobić placki takie jak ziemniaczane. Dobry jest też przecier z dyni z goździkami i cynamonem. 
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-05 16:18
z mięsem dynia mi smakowała ale jako "dżem" już mniej. Może dlatego że nie przepadam za słodyczami :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-02-05 18:37
Szkoda,ze wczesniej niewiedzialam o pozytywnym dzialaniu kaszy i dyni,bo mam super dzemik z dyni z spizarence.Kasza smakowala calej rodzinie,podalam ja ze smietana ubita z cukrem i mialy byc jablka do tego,ale stanelo na dzemie truskawkowym.Nawet tacie smakowalo,choc rano zaklinal sie,ze nie wezmie do ust.A jak przeczytalam,jaka jest zdrowa pozostanie czestym gosciem na moim stole.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-02-05 19:53
Dobrosiu,czy twój placek z jabłkami(ten z przed kilku dni) moze byc ze śliwkami?
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2010-02-05 22:00
Valkirio,Ela ma racje,ciasto,na ktore podalam przepis przekladalam tez sliwkami.A nawet truskawkami,tylko nie bylo wtedy kruche,bo truskawki puscily sok.A poniewaz lubie robic rozne wariacje kulinarne,raz zamiast owocow wylalam na ciasto goracy budyn,a na nim ulozylam brzoskwinie,na to starte ciasto i do piekarnika.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-02-05 19:53
Ja tam za dynię dziękuje grzecznie,never!!
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-02-05 20:13
JA MAM CZASEM SKRZYP-RANO,JAK WSTANE Z ŁÓŻKA,TAK MI KOSCI SKRZYPIĄ,ZE HEJ!:-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-02-05 21:17
W/ mnnie Valkirio może być z każdym owocem.

Malta nie każdy lubi to fakt. Rzadko się to robi bo zbyt praco i czaso chłonne. Ja tam jak czegoś nie lubie nie jem i już.

STARUSZKA TAKI SKRZYP TO WIELU MA NIE MARTW SIĘ :-)
Nadrzędny Autor Kajetannka3 Dodany 2023-07-01 22:45
W każdej kuchni powinien znaleźć się czajnik, który jest niezastąpionym sprzętem. Tutaj https://vobis.pl/poradniki/na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie-czajnika poczytajcie sobie o tym, na co zwracać uwagę przy jego zakupie. Na rynku dostępne sa różne czajniki, takie z gwizdkiem, na różne rodzaje kuchenek – gazowe, indukcyjne jak i czajniki na prąd – elektryczne. Te moim zdaniem są zdecydowanie najlepsze.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-02-10 10:35
Szukam kaczki.:-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-02-10 10:48
To nie czas na kaczki,to czas na paczki,wiec pora podwinac rekawy i brac sie za wyrabianie ciasta.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-02-10 11:29
Valkiria,jak szukasz kaczki,to sobie upoluj,u mnie pływają po rzece.Upieczcie dużo pączków,to będziemy jutro wcinać.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-02-10 12:57
zjem jednego i wystarczy
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-10 13:02
I ja nie piekę pączków. Może i dla mnie coś tu skapnie. jedyne wyjście to sklep. Muszę kogoś poprosić by choć po jednym przyniósł :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-02-10 13:05
sama po nie pójdziesz jesteś niedozdarcia 
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-02-10 13:18
Pączków nie będzie,będzie chrust.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-02-10 13:19
smacznego
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-02-10 13:21
eeeee to dopiero jutro,,ale dzięki.:-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-02-10 13:24
:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 61) (2435658 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill