www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Przyjaciele (Strona 30) (2281179 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 178 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2008-08-03 19:14
Renie widzialam wczesniej,za to Malwy juz dawno nie bylo.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-03 19:15
Werbeny również nie widziałam, a szkoda że jej z nami nie ma.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-08-03 19:18
CO ZROBIC ,MOZE SIE JESZCZE POJAWIA NIE MAMY NA TO WPLYWU
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-08-03 19:19
Kiedys sie pojawią.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-08-05 14:40
Lidian,malta witajcie. Znów dorwałam sie do cudzego komputera. Fajnie jest was tu poczytać. Gorące buziaczki. Ella :-)))))))))))))))
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-08-05 14:49 Zmieniony 2008-08-05 14:51
a ja stukam w tą komórke i nic żadnego sms-a:):::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::-(
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-08-05 14:51
Malta przykro mi skarbie ale r-nek zszokował mnie doszczętnie. Nawet nie myślałam ze aż tyle nabiłam. Jeszcze troszkę i wracam do chaty do kompa swojego. Buźka Ella
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-08-05 16:29
buzka,czekam
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-08-05 16:20
Ella
Miło, że nawet podczas urlopu pamiętasz o nas. My o Tobie również pamiętamy i czekamy na długie rozmowy z Tobą.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-08-06 07:10
witam pieszych ,
pozdrawiam warszawską pielgrzymkę  na Jasną Górę , wiem jak to wspaniale iść , szłam 9 razy,
ci którzy idą niosą kawałek próśb i tych naszych ...
aby  dobrze im się szło....
http://dbomba.wrzuta.pl/audio/2MlhahZrQk/bayer_full_-_wspaniala_matko
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-08-06 10:17
Ja zaś nie byłem na takiej pielgrzymce...za to raz mijalem równo idące kolumny pielgrzymów . Byliśmy wtedy z żoną w Zwierzyńcu i często wyjeżdżaliśmy na lody do Zamościa ;-) . Naszą bazą noclegową była mała miejscowość Sochy(gdzie na miejscowym cmentarzu są ślady,jakie zapłacili mieszkańcy tej miejscowości w czsie wojny... Cześć ich pamięci .) . Żeby tam się dostać w upalne dni ,najakrótszą drogą z Zwierzyca,graniczyło wręcz z cudem . To za sprawą zbiornika wodnego ,Echo? - chyba ,który był oblegany przez turystów . Leśny trakt ,który został wytyczony aż do ostoji Konika Polskiego jest dodatkową atrakcją tego miejsca . Można go pokonać pieszo lub rowerem ,który można wypożyczyć na miejscu . Ale byłem na jednodniowej pielgrzymce,wtedy jeszcze sprawny :-) .Szliśmy na spotkanie z J.P. II w Oświęcimiu - parędziesiąt kilometrów . Było klawo :-). Ten sznur ,równo idących kolumn,idący w tym jednym kierunku ...zmęczenie, pot były niczym . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-08-06 11:48 Zmieniony 2008-08-06 11:51
tego co się przeżywa , ale i trud jaki trzeba pokonać , ...uczulenie na nogach od asfaltu , odparzenie , te bąble na nogach , w których siedzą nitki , aby ta woda wypływała , a  leżenia nie ma - trzeba iść  dalej , leje  deszcz , buty przemoczone do cna , czyli nogi w torebki  foliowe i na to buty i dalej idziemy , porwane już płaszcze przeciwdeszczowe - ale idziemy dalej ...........do plecaka tego podręcznego na jedzenie i picie, apteczkę  przyczepione pranie na agrafki ,po drodze schnie jak jest pogoda , fruwające przy plecaku jak uszy skarpetki ................
.............. piecze słońce popękana od słońca twarz, niemal spękana jak ziemia na pustyni ... .a my idziemy ... susza była , dochodzimy do wioski noclegowej a tu wody brak ...i jak sie umyć  ...na to też był sposób ..... grupy idą peleton , ale i tańczą w drodze , układa się piosenki ...............ognisko wieczorem ............ melancholia ......rozważania ......
ostatni dzień marszu . przeprośna górka , każdy bierze kamień , taki jak jego ciężar grzechów i go niesie , oj ciężko , niesie swój ciężar , na szczycie góry kładzie go tam . i to jest też traktowane ,że wszyscy wszystko sobie wybaczają  i jest ich tam sporo tych kamieni  ......i  z tego miejsca widać ,w dali klasztor ...jak jest dobra pogoda ...a jeszcze spory kawałek trzeba iść tak 6 km .
ale tu jest duży postój tak 2 godziny --zabawa . tańce , chłopaki robią piramidy , czyli stają rzędy i na ich ramionach następni stają i tak nieraz zrobili trzy korony ........... radośni na wejście z dobrą miną dla matko bożej ...
ludzie przebierają się aby czyściej wejść do Częstochowy .
TEGO  NIE DA SIĘ OPISAĆ SIĘ .....i .... samo wejście ..... łzy w oczach ,że się dało radę ......... i pytanie już koniec 270 km ......
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-08-06 12:29
[>>>>>EGO  NIE DA SIĘ OPISAĆ SIĘ .<<<<

Faktycznie  tego się nie da  opisać..  Po drodze ogołocone wszelkie sklepy z alkoholi..  Wymiecione do zera nawet  w lokalnej prasie  o tym nieopisanym zjawisku pisali ( woj Ślaskie) Swego czasu widziałem coś takiego.. w pielgrzymce do Częstochowy.. Naprawdę miłe Bogu zjawisko nie uważasz..??
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-08-06 13:00
Tak ,radość z tego że podołałem ,że sobie nie pozwoliłem na odpuszczenie ...to oczyszcza i daje nadzieję . Nadzieje że jest nas coraz więcej ,że są warości te niewymierne . Godunow gdzieś wyczytał w Śląskiej prasie,że pielgrzymi piją alkohol ... Mógłbyś podać bliższe namiary na ten artkuł - Godunow . To coś z czym się nie spotkałem na mojej pielgrzymce . Może to jednak nie pielgrzymi ogołocili sklep z używek ...pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-08-06 12:50 Zmieniony 2008-08-06 13:08
co ty piszesz godunow
?????????
hm jakoś z pijakami nie szłam
chcesz mi dokopać ....
nawet papież Jan Paweł II  -nigdy- nie skrytykował pielgrzymów ...
owszem opisałam to jak w trudzie się idzie , ... a to co niesie jeszcze w sercu...i po co taki sposób wybiera dana osoba to widocznie nie każdy rozumie , owszem złodzieje też szli , bo nawet tam potrafili ukraść innej osobie spodnie ... wszędzie wkradnie się intruz, tacy idą między tymi dobrymi ludźmi , odbierz to tak ...obok dobrego człwieka idzie szatan ...

nie tylko garniturek i na mszę
godunow niech wyjaśni czemu księża piją alkohol ,
długa dysputa

godunow - wróci Basia z pielgrzymki to resztę opowie
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-08-06 12:54
nie denerwuj sie Werb ,Godunow jest bardzo chory z nienawisci ,poczytaj jego posty w barierach potrzebny jakis szpital,chociaz nienawisci do ludzi nieda sie wyleczyc
Nadrzędny - Autor aura Dodany 2008-08-06 16:23
                                                                                  PRZYJACIELE
tU DOKĄD PRZYSZŁAM NIE BYŁO WAS
WĘDRÓWKI NASZEJ WSPÓLNEJ NIE NADSZEDŁ CZAS
WY POSZLIŚCIE SWOJĄ DROGĄ, ZOSTAWILIŚCIE MNIE
ODESZLIŚCIE -SAMA ZOSTAŁAM  NIEEE!
HEJ PRZYJACIELE ZOSTAŃCIE ZE MNĄ
PRZECIEŻ WESOŁO PISAŁAM WAM
HEJ PRZYJACIELE CHOĆ CHWILE JEDNĄ
ZNOWU DO WAS NAPISZ I POMOCNĄ RĘKIE DAM
......................................
...............................................
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-07 05:19 Zmieniony 2008-08-07 05:30

>>>hm jakoś z pijakami nie szłam


chcesz mi dokopać .... <<

Parę lat temu była tego typu pielgrzymka  po drodze sklepy monopolowe ogołocone..tyle fakty.. Ze nie jestem za tego typu rodzajem modlitwy to fakt.. ale,,
A pokazując  ten obraz pielgrzymki.. ludzie tam po rózne rzeczy ida  . np. pielgrzymki w Częstochowie  to raj dla kieszonkowców 

>>>chcesz mi dokopać <<


Droga Werbano różnimy sie zapewne w poglądach politycznych zapewne religijnych,, Cenię Ciebie za stałość poglądów a dlaczego miałbym Ci dokopać..??
Pozdrawiam cieplutko i naprawdę serdecznie..

>godunow niech wyjaśni czemu księża piją alkohol <


A czemu by mieli nie pić..???
Skoro spora częśc społeczeństwa pije..
Świadczy to o tym zę oni są takimi ludźmi jak my..
Ze odsetek alkoholików wśród księży jest dosyc wysoki.. a  to już by inny temat ..
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-08-07 05:32 Zmieniony 2008-08-07 06:06

>>>nie denerwuj sie Werb ,Godunow jest bardzo chory z nienawisci ,poczytaj jego posty w barierach potrzebny jakis szpital,chociaz nienawisci do ludzi nieda sie wyleczy<<<


lol 10  pokaz to te tematy w w barierach moje co to są pełne nienawiści... co to niby ja piszę?? 
Napisałem kilkaset postów  na tym  forum w zdecydowanej większości  posty  takie kliknij i zobacz w większości tu  na forum podobnymi sprawami się zajmuję..
A barierach nie wiem czy napisałem chociaż tam  jeden post.. .. To głupot nie wypisuj..

Szukasz zaczepki czy jak..???
Że nie  broniłem jednej pani w temacie zobacz tu
Takie mam poglądy i Tyle..  Nie popieram tego rodzaju postępowania.. tej Pani jak to ona tak lukrowato opisuje..jak to nieszczęśliwa na swoje życzenie niejako..  Jestem zdecydowanie przeciwny odbijaniu  męża ..opuszczaniu dzieci przez ojców  etc..
Postawa pro rodzinna to nienawiść..???
I proszę Cie nie  ubliżaj mi ba ja  Tobie  nie ubliżam..  Chyba że musisz.. !!
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-08-07 07:47

>ludzie tam po rózne rzeczy ida  . np. pielgrzymki w Częstochowie  to raj dla kieszonkowców>


dokładnie
jednakże ja to widzę inaczej i inaczej odbieram .

Papież, gdy przyjeżdżał do Polski, również wyruszały pielgrzymki na takie  spotkania ,  wielu z nas uczestniczyło w tych spotkaniach liturgicznych  i wówczas byliśmy obecni z papieżem nie patrząc czy obok nas stoi złodziej, jakiś podchmielony gościu, który też potem powiedział ,uczestniczyłem w spotkaniu  z papieżem , byłem na tej pięknej mszy .
Gdybyśmy mieli  dlatego się  zastanawiać, a nawet rezygnować z takich ogromnych i podniosłych wydarzeń, przeżyć, bojąc się złego grzesznego człowieka koło nas , wówczas nie bylibyśmy do końca oddali wierze.
A teraz przykład - papież Jan Paweł II został postrzelony na jednym z takich spotkań liturgicznych , a nie zrezygnował z pielgrzymowania po świecie , tak jak mawiał : "Totus Tuus" (łac. "Cały Twój" ) , zaufał Bogu i Maryi do końca bez względu na to co los mu przyniesie, wchodził między złych i dobrych , wchodził między ludzi.
Za ocalenie życia złotą różę jako wotum  podziękowania złożył   Matce Bożej Częstochowskiej.
Kolejny przykład
" Jezus wszedł z na górę jak zobaczył tłumy ludzi i tam ogłosił 8 błogosławieństw. Po kazaniu Jezus oznajmił uczniom że są dla świata     s o l ą    i    ś w i a t ł e m.
Jezus ogłosił że: nie wolno się mścić (jeżeli ktoś cię uderzy w prawy policzek to nastaw mu i lewy), miłuj nieprzyjaciela, módl się u ukryciu, dziel się z innym człowiekiem, nie gromadźmy skarbów, nie osadzajmy innych, nie wolno bać się prosić i czyńmy tak jakbyśmy chcieli żeby nam czyniono, ostrzega nas przed fałszywymi prorokami.
Po zejściu z góry Jezus uzdrowił trędowatego, sługę setnika."

Pozostawiam  do dalszego rozważania osobistego .
Nadrzędny Autor Nadira Dodany 2008-08-07 08:57
no właśnie różni ludzie różne intencje ,nie nam to oceniac .Każdy działa według swego sumienia lub jego braku .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-08-08 13:06
Witajcie. Ja pozostanę tu raczej neutralna bo jak napisała Nadira różni ludzie różne pojęcia. To fakt. Nic dodać nic ująć
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-08 14:06
Ella jak sięcieszę , że wreszcie jesteś. Wskakuj do wspomnień i pisz jak się bawiłaś.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-08-08 20:02
jak wrócę kochana jeszcze wiszę w Małopolsce
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-09 08:48
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać."
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-09 13:55
Werbeno wiele razy odkąd jestem na forum , Twoje ciepłe słowa pomagały mi przetrwać trudne chwile. Cieszę się, że Ciebie poznałam.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-08-10 06:21
dziendobty obudzonym,milych snow spiacym
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-10 08:02
Witam, co za ranny ptaszek z Ciebie. Miłego dnia.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-08-10 08:19
ja zawsze wcześnie sie budze, chociaż nie zawsze wiem po co? tobie też miłego dnia
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-08-10 11:56 Zmieniony 2008-08-10 12:07
Witam
MIŁO MI , wszystkim więc powiem, iż tak jak rzekłam , dostałam niemiłych kopów parę ,
rozmowa była na priv
lecz jest rzeczą serdecznie ciepłą usłyszeć słowo przepraszam
i jeszcze otrzymać w załaczeniu kwiaty (owszem napisane słowem)
Siłą człowieka jest umieć przemysleć i przyzanać się do błędu
drugą siłą jest umieć wybaczyć .

Dla wszystkich piosenka
http://macinek89.wrzuta.pl/audio/cxaBjEDmOm/seweryn_krajewski-czemu_pedze

Dobrego dnia wszystkim

ciasto jeszcze nie jedno zjemy
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-08-10 11:59
Tobie   również  miłego   dnia  :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-08-10 12:00
dzieki za piosenke milego dnia dziewczyny
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-10 14:26
"Przyjaciel to człowiek, który wie o tobie wszystko i nie przestaje cię lubić"
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-08-10 14:37
masz racje ja na szczescie mam przyjaciol biedni sa ci co ich nie maja lub glupio ich traca
Nadrzędny - Autor iwcia Dodany 2008-08-11 14:40
nigdy w szkole nie poznałam nikogo kogo mogłabym nazwać "przyjaciel/przyjaciółka". Osobą która nie tak dawno okreslałam tym mianem jest chłopak poznany przez neta. 3lata konwersacji, rozmow o wszystkim i niczym... dzielenia sie smutkiem, radoscia, watpliwosciami, podnieceniem, podekscytowaniem, oczekiwaniem, nadzieja... kiedys ktos powiedział mi, że nie da się "przyjaźnić" przez Internet. Jak to? czy do przyjaźni konieczne jest obcowanie z druga osobą? niekoniecznie. I powiem wam, ze chłopak ten dał i pokazał mi wiecej niz osoby uwazajace sie za moich przyjaciół tu, na miejscu. Wiec warto czasem przysiasc na gg i dac szanse obcemu na poznanie siebie, ze wszystkimi emocjami w sobie tlumionymi. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-11 14:54
Iwcia witaj.  Przez internet można poznać różnych ludzi. Takich o jakich wspominasz również.
Nadrzędny - Autor iwcia Dodany 2008-08-11 15:04
witam witam, jestem nowa i powiem na starcie baaaadziewna grafika tego forum. oczopląsu mozna dostac czytając posty :/ ale mam nadzieje ze mi sie beret bardziej od tego nie zryje...;-)
co do tej przyjaźni jeszcze to masz racje. w sieci tak jak i w rzeczywistosci mozna spotkac roznych ludzi, szkoda ze nie kazdy ma szanse i odwage wyjsc z domu i poznac kogos od tak. Choc niestety zauwazam znaczacy spadek osob tolerancyjnych. nie pseudo tylko takich prawdziwych osob, dla których nie ma znaczenia jak ten ktos drugi wyglada, mowi, porusza sie czy zachowuje. przykra sprawa...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-11 15:22
W zawieraniu prawdziwych przyjaźni i prowadzeniu ciekawych rozmów grafika nie jest przeszkodą. :-)
Młodzi coraz częściej zamykają się w domach z komputerem. Starsi o ile mogą się poruszać, to wychodzą. Jeżeli zaś chodzi o tolerancję to jestem innego zdania. Uważam, że jest lepiej niż w czasach mojej młodości. A jak się ktoś zachowuje i co mówi, to zawsze będzie miało duże znaczenie, bo nawet najbardziej tolerancyjna osoba nie będzie "przymykała oka" na chamstwo i zupełną bezmyślność. Tego nie można tolerować.
Nadrzędny Autor iwcia Dodany 2008-08-11 15:28
no tak, ale myslalam raczej o uposledzeniach w zakresie koordynacji ruchowej, zachowaniach osob np z ADHD itp.
byc moze jest tak w wiekszych miastach, ja wychowywalam sie w zaledwie 20-to paru tysiecznym i stwierdzam ze baaaardzo trudno spotkac osobe, ktora nie lituje sie nad moim losem zawsze i zawsze slysze tylko "ojej kaleka na horyzoncie", widze litujace sie spojrzenia i te opryskliwe komentarze dotyczace mojej osoby. a im młodsi i wydawalo by sie ze obyci z odmiennoscia ludzie tym gorsi, choc starsze (nierzadko same niedolezne) babcie potrafia tak uszczypliwie cos powiedziec ze nic tylko im ta laska przyfasolic :] na szczescie nauczylam sie zlewac takich ludzi od czubka wlosow, po piety w butach ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-11 15:33 Zmieniony 2008-08-11 15:35
Jeżeli to będzie dla Ciebie jakimś pocieszeniem, to powiem Ci , że teraz pod tym względem jest i tak "o niebo" lepiej niż dawniej. Również to odczuwałam tak ostro jak Ty, ale masz dobre podejście mówiąc, że masz to gdzieś. Nie przejmuj się głupotą ludzką, bo to oni potrzebują litości , a nie Ty.  Widać, że jesteś mocną osobą i dasz sobie radę.
Nadrzędny Autor iwcia Dodany 2008-08-11 15:39
dokladnie. jedyna recepta na takie ludzkie zachowania jest olewanie tego.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-12 18:26
Ignacy Krasicki
Książka - nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-08-13 09:08
Niestety młodych coraz rzadziej widać na ulicy z takim przyjacielem. Częściej ze słuchawkami w uszach.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-08-14 14:32
Dzień  dobry.

Pozdrawiam wszystkich ...hmmmmmm ze szpitala , no tak , wezwali wczoraj karetkę ,bo się porobiło to i tamto , i tak na kogucie - to też muzyka - wywieźli z domu .
nowoczesny sprzęt komputer laptop , córka do szpitala  mi go przywiozła , - mamo,  mówi powiadom Ci znajomych i bliskich, a ona wie ,że ja z Wami piszę .

kiedyś tu na forum tak powiedziałam :

>żeby powiedzieć kto to jest przyjaciel to trzeba długo pomyśleć , ..........to wielkie słowo ...>
>żeby powiedzieć ile mamy koleżanek , kolegów to trzeba pomyśleć może dzień może godzinę..>
>żeby powiedzieć ilu mamy znajomych , myślimy minutę ...>
>ale ten kto ma choćby jednego  prawdziwego przyjaciela/ przyjaciółkę  --  jest człowiekiem strasznie bogatym>


mam to szczęście ,że mam więcej niż jednego , a kilku przyjaciół, i sporo kolegów i koleżanek i tu na forum też.
Za wszystko dziękuję , trzymajcie się . Potem poczytam i więcej napiszę.  Teraz  muszę krótko. pa.

zakochana w muzyce, a głowie tytułów multum ,  zostawiam Wam jeden kawałek
http://seventeen.wrzuta.pl/audio/grrwkHu5R7/james_last_-_la_playa
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-08-14 14:37
to może coś na pogodę Ducha :
Ojciec przeor pyta się brata wysłanego rok temu na misje do plemiona ludożerców - Bracie i jak tam ,są jakies postępy ? No, ojcze przeorze takie początki ,może są ... W piątki jadają tylko rybaków ;-) . Pozdrawiam ...i iiiiiiiii Werbeno trzymej się :-) .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-08-14 14:40
Werbeno życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymaj się. Wracaj do nas tak szybko jak to będzie możliwe.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-08-14 15:25
oj , mam nadzieje ze nie jest zle trzymaj sie cieplutko i szybko wracaj do domu zdrowsza
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-08-15 07:59 Zmieniony 2008-08-15 08:03
Werbeno,tak czekalismy na ciebie, niepokoiło mnie twoje milczenie.Jesteśmy sercem z tobą,nasze serca cię ogrzeją-wracaj do zdrowia...
czekamy...A to dla ciebie-                         http://wiesium.wrzuta.pl/audio/AgsJlLc554/

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-15 09:18
Werbeno pozdrawiam Cię.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-08-15 12:18
czy ktoś ma jakieś wieści od Werbeny,ktoś może coś wie?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Przyjaciele (Strona 30) (2281179 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 178 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill