www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 51) (2407447 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-30 19:25
Kupiłam go 3 lata temu ale nowy. Akumulatorki też były nowe,
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-30 20:17
MOJE TEŻ BYŁY NOWE
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-30 20:41
To nie wiem dlaczego
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-30 20:47
WSZYSTKO Z CZASEM SIĘ ZUŻYWA
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-30 20:52
Chyba tak.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-30 20:53
JESTEM TEGO PEWNA
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-12-02 00:35
Pozwolę sobie na uwagi.

>- baterii nie należy (po kilku pierwszych wyładowaniach) wyładowywać do samego końca


Oj, chyba tak nie jest. Natomiast należy pamiętać, że nowe baterie nie są w pełni naładowane i trzeba je ładować przed pierwszym użyciem. Takie pierwsze ładowanie trwa znacznie krócej  niż  następne.

>- baterii nie należy zostawiać w ładowarce, szczególnie w ładowarce włączonej do prądu, po pełnym załadowaniu - powoduje to że ładowarka zaczyna działać jako "rozładowarka", ułatwiając baterii "wylewanie" z siebie energii


A cóż to za ładowarka? Proponuję używać tzw. "inteligentnej" ładowarki. Takie urządzonko jest wyposażone w procesor, który kontroluje stan naładowania  i wyłącza ładowanie po napełnieniu ogniwa prądem.

>- nie należy ich jednak także ładować wtedy, kiedy są jeszcze z w znaczącym stopniu "pełne"
>- należy je zawsze ładować do pełna, jeśli się je już ładuje


To mit. Ta skłonność do zmniejszania się pojemności baterii na skutek powtarzających się cyklów niepełnego ładowania i rozładowania stanowiła problem w przeszłości (szczególnie w pierwszych typach baterii niklowo-kadmowych NiCd). Prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. "efektu pamięciowego" w najnowszych bateriach niklowo-metalowo-wodorkowych (NiMH) jest minimalne, albo jeszcze mniejsze ... :-)
Moim zdaniem baterie mogą być ponownie naładowane w dowolnym, dogodnym momencie (oczywiście odwołuję się do rozsądku użytkownika). Jeśli baterie były nieużywane przez dłuższy czas, np. ponad miesiąc, należy je doładować, w celu zapewnienia maksimum energii.
Baterie NiMH są bardziej wrażliwe na długotrwałe nadmierne ładowanie niż baterie NiCd i stąd ich żywotność może ulec skróceniu. I tu znowu kłania się "inteligentna" ładowarka - niebezpieczeństwo nadmiernego ładowania jest w niej zminimalizowane na maksa.  :-)

>- baterie warto (w okresach kiedy nie są użytkowane) przechowywać w chłodnym miejscu.


To prawda, Baterie nie lubią ciepła, ponieważ w podwyższonych temperaturach rozładowują się szybciej.

Moje baterie akumulatorowe nie mają problemów z pamięcią. ;-) Ładowarka, której używam posiada funkcję rozładowania (mogę więc na życzenie "odchudzić" baterie) oraz ładowanie podtrzymujące, czyli ładowanie niskim prądem. Moje baterie mogą spokojnie leżakować w ładowarce. Po zakończeniu ładowania zostaną doładowane do pełnej pojemności, a przed użyciem "uzupełnione" - dodatkowo doładowane do pełna. Ładowarka nabyta już dawno, za nieduże pieniądze. Natomiast baterie dobrej jakości. Zadowolenie gwarantowane.  :-))))
.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-12-07 12:04

> Oj, chyba tak nie jest.


Może tylko określmy, co zdaniem speców ze stron internetowych jest "samym końcem" - sam koniec to jest takie absolutne i totalne zero. Niewiele urządzeń jest w stanie doprowadić baterię do takiego stanu, bo zazwyczaj potrzebuje trochę więcej żeby działać i przestaje działać kiedy dochodzi do tego minimum. ale jeżeli jest jakieś urządzenie o minimalnym poborze (np. mała latarka) to ponoć jest w stanie całkowicie "wysuszyć" baterię z energii, co je na zdrowie nie wychodzi. Aczkolwiek nie testeowałam osobiście na tyle często, żeby mieć zdanie w tym temacie

> A cóż to za ładowarka?


Taka którą się ma z powodzeniem -naście lat? :-) (jestem z definicji przeciwna wyrzucaniu rzecz, które jeszcze dostatecznie spełniają swoje zadanie więc skoro z akumulatrkami zetknęłam się już dawno, to ładowarkę mam taką z czasów króla Ćwieczka).

> To mit. 
> Prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. "efektu pamięciowego" w najnowszych bateriach niklowo-metalowo-wodorkowych (NiMH) jest minimalne, albo jeszcze mniejsze ... :-)


[Czepialstwo włącz] Mit to coś, co nigdy nie był prawdziwe. :-) [Czepialstwo wyłącz]. Rzeczywiście w bateriach innych niż niklowo-kadmowe ten efekt ponoć praktycznie nie występuje. Ale jako że na odległość nie przeczytam kto ma jakie baterie, to dla pewności uwzględniłam w spisie. :-)

Serdecznie pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2009-12-09 20:26

>[Czepialstwo włącz] Mit to coś, co nigdy nie był prawdziwe. :-) [Czepialstwo wyłącz]


  Mit to fałszywe mniemanie o kimś lub o czymś uznawane bez dowodu. Język potoczny z powodzeniem posiłkuje się słowami, bazując na "inności znaczeniowej" terminu-źródła. A jako, że "myślimy" na ogół słowami - mogłam posłużyć się bajką. Równie dobrze mogłam napisać, że to po prostu wymysł.
Jeśli czepialstwo jest konstruktywne, to wybaczam, hi, hi ... Jeśli nie - twój problem.  ;-)

>(jestem z definicji przeciwna wyrzucaniu rzecz, które jeszcze dostatecznie spełniają swoje zadanie więc skoro z akumulatrkami zetknęłam się już dawno, to ładowarkę mam taką z czasów króla Ćwieczka)


Chwali się, chwali ... Nie wiem, czy to oszczędność, czy może przywiązanie do przedmiotu .. a może nawet "całokształt"  :-p
Można przecież nadal korzystać z wiekowego, lampowego, czarno-białego telewizorka. No, przecież dostatecznie spełnia swoje zadanie ... :-D

A tak na marginesie "sporu" coś przyjaznego (na pewno dla środowiska) - baterie niklowo-kadmowe są wycofywane..Tak więc, po wyczerpaniu zapasów problemu nie będzie. ;-)

Pozdrawiam i dołączam uśmiech.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-12-02 00:47
Należy pamiętać, że wydajność akumulatorków zmniejsza się z biegiem czasu. Dużo zależy też od tego jak intensywnie są używane oraz jak się z nimi obchodzimy.
Dobrosiu, każde akumulatorki rozładowują się nawet jeśli ich  nie używasz..
Po długim okresie nieużywania proponuję kilkakrotne powolne naładowanie i rozładowanie. Ważne jest dłuuugie ładowanie, żeby elektrolit ponownie rozprowadził się równomiernie w całej objętości ogniw. Może "pobudzisz" je do życia.  :-)
.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-12-06 20:32
Dzięki Wam znów się czegoś nauczyłam. :-)))))))))
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-12-07 14:11
Jak miło widzieć je obie :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-12-10 13:23
Dziekuje za pomoc,reanimuje akumulatorki,bo szykuje mi sie przedswiateczna imprezka,jak sie nie pobudza,to najwyzej kupie nowe.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-12-10 13:26
Ja próbowałam "reanimować" akumulator samochodowy. Niestety nie udało się. Musiałam kupić nowy.
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2009-12-10 14:38
Niestety nie każda reanimacja jest skuteczna :-(
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-10 16:42
Niestety z z reanimacji mojej zupy nic nie wyszło bo zjedli i strawili a teraz znów są głodni :-)))))))
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-12-10 17:01
Moje w laptopie podobno już nie ożyją a nowe 300zł!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-10 17:59
Malta nie wszystko da się zreanimować :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-12-10 19:42
wiem
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-12-10 22:41
Od jakiegoś czasu są w sklepach foremki do ciast wyglądające jak z gumy. Czy ktoś z Was je używa?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-11 16:30
Ja nie używam. Nie kupiłam nawet ale podobno lepsze od metalowej czy teflonu. Taki plastik trwały łatwiej wybrać babeczki. To opinia tych co mają.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-12-11 17:14
Mam,to formy silikonowe,są świetne,nie trzeba ich smarowac tłuszczem i ciasto nie przywiera.
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-12-11 18:29
Tak,sa swietne,smaze w nich placki ziemniaczane,racuszki lub sadzone jajko.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-11 18:33
Że można placki smażyć czy jajko to nie wiedziałam.
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-12-12 11:55
Mozna,tylko to chyba bardziej sie przydaje,jak ktos ma male dzieci,szczegolnie niejadki.Taki brzdac chetniej zje jajko w ksztalcie glowki misia niz zwykle jajko sadzone.A racuszkow nie polecam,rosna,rozlewaja sie i ksztalt zanika.Chyba ze placuszki na bazie kefiru z jablkami.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-12 16:43
Dobrosia ja jednak wolę te tradycyjne patelki i na nich smażone tradycyjne placuszki czy jajeczka :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-12-12 22:02
Ja tez Ela,jak kazdy jest innego ksztaltu to wiadomo,ze domowy i wlasnej roboty.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2009-12-12 22:03
nie widziałam tych  cudów  mam  zwykłe  gary  i już
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-12-12 22:06
Trochę niedowierzam tym silikonowym foremkom dlatego o nich wspomniałam.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2009-12-12 22:08
kupilismy  w zeszłym  roku  te  z teflonem  super  się  na  nich piecze
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-12-15 22:58
Teflonowe też znam. Tylko z moich teflon odprysnął i wyrzuciłam.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-12-16 13:49
U mnie to samo z teflonem co u Lid. Natomiast te czarne stare są nadal superextra.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-12-21 12:05
Poradźcie kiedy pieczemy mięso i kiedy ciasto żeby na święta było ok? Wszystko w ostatni dzień ?
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2009-12-21 14:31
Ponieważ 23.xii pracuje cały dzień to ciasto upiekę jutro a mięsko po powrocie wieczorem z pracy
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-21 20:20
Jutro odpoczywam natomist 23 od rana zasuwam równo ze wszystkim. Za to dziś jutro co się da szykuję na pojutrze.
Nadrzędny - Autor aggie_c Dodany 2009-12-21 20:25
ja jutro odpiorę mięsko ze sklepu, nafaszeruję przyprawkami a w środę w piekarnik tylko przed mięskiem piekę ciasto :-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-21 20:35
ja mam 2 lewe ręce więc nic nie robie
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-12-22 00:20
Basiu nie mów, kawę zawsze podawałaś wspaniałą :-). Pozdrawiam :-)) .
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-22 19:00
Ciesze się że Ci smakowała
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-12-26 13:14
Plamy po potrawach z buraków, czym je wywabić?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-26 13:19
octem
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-26 15:41
Vanisz i wszelkie odplamiacze bez chloru. Od razu wypłukane nie powinny zostać po zwykłym praniu w proszkach.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2009-12-26 19:08
Ella  ma  racje    innymi  rzeczami  ino  sie  gorzej  zafarbi  .
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-27 12:35
:-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-27 12:37
czy ktoś na tym forum jest z poznania ?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-27 12:53
?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-12-27 12:54
Pewnie (teraz) nie ma skoro nikt się nie odzywa. :-)
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-27 12:55
myśle że są ale nikt nie chce się przyznać
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-27 13:03
Basiu ja napewno nie jestem z Poznania. Dlaczego pytasz?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-27 13:05
to że TY nie jesteś z poznania to wiem
szukam noclegu na 1 noc  dla 3 osób może być podłoga  byle sie było gdzie położyć
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 51) (2407447 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill