www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 11) (2449138 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-11 20:52
Robię podobnie jak lidian dodaję zamiast majeranku startą gałkę muszkatołową
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-12 14:21
A obiad na jutro?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-06-12 14:43
lidiaaan a Ty pod włos mnie nie bierzesz?????? Obiad na jutro już mam ale skoro się domagasz to :!!! Bez względu na wiarę wszyscy poszczą a to dlatego że piątek zaczyna się na literkę "P" a  że jak był młody też jadł mięsko to nie znaczy że my też :-)))))))))))))))

KROKIETY Z PIECZARKAMI

30dk pieczarek--- surowe zetrzeć na tarce drobnej
1 cebulkę średnią --- pokroić w drobną kostkę i zeszklić + pieczarki
2 jaja na twardo ugotowane zetrzeć na drobnej tarce i dodać do farszu
sól, pieprz, vegeta--- doprawić farsz odstawić.

Przygotować placki naleśnikowe, nakładać gotowy farsz i zwijać w prostokąty, panierować w jajku i bułce a następnie smażyć. Podawać gorące jako samodzielne danie---barszczyk czerwony z torebki do popicia..... Smacznego
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-12 14:48
Wiedziałam, że nie zawiedziesz.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-12 14:54
wiedziałam że nie odpuścisz :-)))))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-12 14:58
To jest remis.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-06-12 16:09
:-))))))))))))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-12 16:41
Ale jutro znów poproszę o coś nowego.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-12 16:50
lidiaaaaaaaaaaan a może tak przerwa w żariełku cooooooo???????
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-12 17:40
Jakbym nie zrobiła obiadu to by chodzili źli.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-12 17:41
U mnie by nie chodzili źli ale by wymłócili pół lodówki a pieczywa by zabrakło
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-06-12 20:52
Menu na jutro.Myslę ,że wystarczy jedno takie danie.
Jeśli zjemy bez wkładki mięsnej,może byc również w diecie niskokalorycznej.
Smacznego.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Składniki:
Dwie główki młodej kapusty,
30 dag żeberek,
1 marchewka,
1 pietruszka,
kawałek selera,
pęczek koperku,
5 dag słoniny,
łyżka mąki,
sól,
pieprz,
cukier,
kminek i ocet (niekoniecznie).

Jak przyrządzić?
Żeberka i włoszczyznę gotuj przez 30 minut w sporym garnku (musi się tam zmieścić pokrojona kapusta). Kapustę obierz z wierzchnich zielonych liści i wyrzuć je. Resztę poszatkuj i wrzuć do przygotowanego bulionu. Gotuj 30 - 40 minut.

Pod koniec gotowania dodaj pokrojony koper, przypraw do smaku solą, pieprzem i cukrem. Jeśli lubisz, możesz też odrobiną octu. Najzdrowszy jest jabłkowy. Kapuściany smak świetnie komponuje się także z kminkiem. Możesz dodać szczyptę. Kminek usprawnia trawienie, ale nie każdy lubi jego aromat i smak.

Na patelni usmaż pokrojoną w drobną kostkę słoninę, dodaj łyżkę mąki i mieszając zrób zasmażkę. Dodaj ją do kapusty. Gęsta zupa pasuje do młodych okraszonych ziemniaków w mundurkach.

Jak podawać?
Młodą kapustę najlepiej podawać z razowym pieczywem lub z młodymi ziemniakami posypanymi koperkiem lub szczypiorkiem i okraszonymi słoninką.
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-06-12 21:00
I coś dla miłośników sportu.
NALEŚNIKI PIWNE
                                                                                                                                                     Naleśniki jada się nieomal w każdym domu. Najczęściej na słodko. Tym razem proponuję przygotowanie wersji wytrawnej. Kilka rodzajów sera, piwne ciasto na naleśniki i gama pikantnych dodatków z czosnkiem na czele. Poniżej jedna z wielu wersji, ale zachęcam do tworzenia własnych kompozycji. Polubią je dzieci ze względu na ciągnący się ser i wegetarianie, bo nie zawiera mięsa. Mężczyzn ucieszy fakt, że pikantny smak farszu świetnie komponuje się ze szklaneczką zimnego, orzeźwiającego piwa. To wbrew pozorom bardzo sycąca potrawa. Dwa naleśniki wystarczą na drugie danie i nie będzie się wam już chciało jeść zupy!

Składniki:
Ciasto:

20 dkg mąki,
1 ½ szklanki piwa,
2 jajka,
łyżeczka oleju,
łyżka wody,
sól.

Farsz:

20 dkg białego sera,
2 łyżeczki tartego parmezanu,
3 łyżki tartego sera żółtego,
10 dkg fety,
1 łyżka śmietany,
1 jajko,
3 ząbki czosnku,
sól,
pieprz,
tymianek (nie obowiązkowo).

Jak przyrządzić?
Mieszamy ciasto na naleśniki pamiętając, że najlepsza dla nich konsystencja to ta, która przypomina farbę emulsyjną. Łyżeczka oleju dodana do ciasta spowoduje, że nie będziemy musieli natłuszczać patelni. Po usmażeniu naleśników zawijamy je w torbę foliową, żeby nie wyschły na czas przygotowania farszu.
Wszystkie sery mieszamy w misce, dodajemy śmietanę, jajko, czosnek i przyprawy.
Po wyrobieniu masy serowej nakładamy ją do naleśników.
Podgrzewamy na patelni rumieniąc delikatnie.

Jak podawać?
Podajemy od razu po zdjęciu z ognia....skropione spirytusem -zapalić-będą płonące[to na wypadek spóznionego obiadowicza]
Smacznego

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-13 08:29
Często robię kapustę na obiad, o każdej porze roku. Surową i gotowaną oraz kwaszoną. Także czerwoną.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-06-13 13:57
A nalesniki piwne?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-13 14:33
Robę rybę w cieście piwnym i w zalewie pomidorowej.
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-06-13 19:42
Faktycznie miałam  kapustę na obiad  a na kolację jajecznica  posypana szczypiorkiem ,pojawił sie żart  u nas że  intr. wzbogaca naszą  kuchnie .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-13 19:51 Zmieniony 2008-06-13 20:02
Renatko a gdzie ten żart???? bym se poczytała a poza tym fajnie jest mieć sprawdzone przepisy

Moje przepisy nie są z internetu ja je naprawdę sama układam i gotuję mam dar do tego niezły

na niedzielę:

Pierś kurczaka pokroić na porcje kotletów lekko obtłuć i z jednej strony posmarowć rozmąconym jajkiem przyprawionym vegetą. Położyć na kotlety krążek sera żółtego posypać solą pieprzem i chwilę odczekać następnie panierować w bułce jajku i smażyć na wolnym ogniu na oleju.
Podawać z młodymi ziemniaczkami posypanymi koperkiem lu pietruszka posiekaną i mizerią z ogórków lub na jarzynką z buraczków

Buraczki ugotować zetrzeć na drobnej tarce,dodać starte jabłuszko też na drobnej tarce oraz zeszkloną cebulką na maśle ( nie przypalić masła) wszystko razem wymieszać i rozgrzać do gorąca ..... Smacznego
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-06-13 20:00 Zmieniony 2008-06-13 20:13
maż  powiedział że mógł  mi założyc ten inter.wcześniej  .ELUNIU   troszkę mnie żle chyba  zrozumiałaś   ,mąz wie że  co  nieco  właśnie  z tej strony  to miało  dobre znaczenie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-13 20:03
Renatko powiedz mężowi że jutro dostanie zupę nic
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-06-13 20:34
Mielismy kilka razy takie zajęcia w szkole i ....gotowałam zupę NIC.W domu nie podkarmiam nikogo,
a te przepisy z internetu Ella -czasem jednak są  inspirujące.Ja tez niewiele korzystam ściśle z przepisów,
a jedynie korzystam z takich podpowiedzi, a potem gotuje zupę "na winie", piękę karczek wg.własnego pomysłu.
Np. dodajecie do sosów i pieczeni miętę pieprzową-ja tak./tez do niektórych zup/.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-13 20:36
A zmielony kminek do mięsa? Jest super.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-13 20:40
lidian wiem i z niego czasem robię zupę jest smaczna ale nie syci
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-13 20:46
Zupy nie znam, ale mięso przed pieczeniem nacieram zmielonym kminkiem i lubczykiem oraz jeszcze innymi przyprawami.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-06-13 20:48
a lubczyk uchodzi za  afrodyzjak  ,kminku nie lubie .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-13 20:51
Wszyscy którzy nie lubią kminku znają tylko jego smak jak jest w całości. Mówię Ci spróbuj zmielony, to jest zupełnie coś onnego. Ja też nie lubię całego kminku.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-13 20:49
Przed pieczeniem też tak robię ale do smażenia już nie......co do zupy NIC to też nie znam hi hi hi postaw pusty talerz a obok sól, pieprz i magi do przyprawienia tej zupy :-)))))))

Acha lubczyka nie znoszę
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-13 20:55
Tego lubczyka dodaj facetom to będą za Tobą ganiać.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-06-13 21:00
dziś ich nie chcę .....a lubczyka nie cierpię a szczególnie jego zapachu....seler też daje na popęd :-))))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-13 20:39
Malwa nigdy nie korzystam z przepisów z internetu....możliwe że są inspirujące ale nie na kuchnię naszą...tutejszą
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-06-13 20:52
z inernetu nie  ale  WASZE przepisy  a jesteście   w           inrtnecie   .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-13 20:53
no i złapałaś mnie w sieć hi hi główka przestała myśleć
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-06-13 21:00
No widzisz Ella,chcesz czy nie -jesteś w intern.,a kminek tak - jest zdrowy,przeważnie dodaje do kapusty-działa p.wzdęciom,mam mnostwo świeżych ziół-lubczyk też!
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-06-13 21:04
Nie cierpię lubczyka i mi śmierdzi nie pachnie.Swego czasu tata miał toto na działce brrrr....a kminek i koperek tak działa przeciw wzdęciom ale ja na to nie patrzę a patrzę na smak i zapach

Dzis już zmykam życzę miłej i spokojnej nocki
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-14 15:51
Ella co tam jutro w jadłospisie?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-14 16:59
Wczoraj pisałam. Czytaj jak wyżej. Dzis byłam na proszonym obiadku hi hi
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-14 17:03
To co wyżej przegapiłam, a proszony obiadek to dobra rzecz. Dziś niestety musiałam sama robić obiad. Jak zwykle. Na proszone rzadko chodzę. Ostatnio częściej ja zapraszam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-14 17:09
też rzadko ale dziś mam gości więc siostrunia obiadek nam upichciła a kolacja u mnie
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-06-14 18:45
A my  kupiliśmy    ogórki   i  już się   kiszą   mniam   za2-3  bedą  do jedzonka huraaa.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-14 18:47
Małosolne. Świetne. W poniedziałek też zrobię. Narobiłaś mi smaku.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-14 19:40
2-3 dni hi hi u mnie ledwie by dobę poleżały i już by ich nie było
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-15 09:31
Zazwyczaj kwaszę ogórki rano. Po południu już tak pachnie w całym domy, że wszyscy je podjadają.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-15 11:56
DOBRE OGÓRECZKI MAŁOSOLNE
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-06-15 12:20
Ogórki małosolne ,to historia... Moich lat młodzieńczych,pielgrzymek do Kalwarii Zebrzydowskiej na dróżki ...Na drodze od stacji PKP ,juz za centrum miasta ,wchodziło się w obszar ludzi zaradnych . Co brama,to beczka z ogórkami . Czy one były małosolne,pewnie nie ,ale jak smaczne . Pamiętam tam zlot mlodzieży oazowej i spotkanie z kardynałem Wyszyńskim ,które nie doszło do skutku,bo kard.Wojtyła wyjechał na konklawe . Ogórek malosolny niby nic a tyle wspomnień . Basiu złe wspomnienia,ogórek na dobre zamienia . Naprawdę . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-15 13:57
POZDRAWIAM I BARDZO LUBIE TAKIE OGÓRECZKI
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-06-15 15:09
jak  będą dobre  to   poczęstuję.    A dziś   mielismy   rosołek  ,kartofelki  +mięsko +surówka  (ztego co w lodówce )
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-15 15:40
Przestańcie mówić o tych ogórkach, bo do rana nie doczekam. Jutro napewno zrbię.
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-06-15 15:42
to  żeby  CIE zmobilizowac  .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-15 15:42
Dzięki, pełna mobilizacja.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-15 17:07
SMACZNEGO
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 11) (2449138 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill