www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 158) (2435497 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-05-31 17:27
Nawet bez mleka i cukru nie powinien być tak gorzki. Pewnie sama w nim chemia.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-01 18:28
Niby tak, ale pomyśl: kto zagląda i szuka gdzieś tam w środku postów, przepisu ;-) Zmodyfikowałaś przepis - napisz, że ugotowałaś tak i tak i smakuje... itd :-)

Ostatnio wymyśliłam sałatkę z łososiem :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-06-01 18:40
Jola, to nie jest takie proste podać zmodyfikowany przepis. Przypomina mi się moja babcia. Kiedy ktoś pytał o przepis czyli ile czego dodaje, to zwykle odpowiadała , że garstkę tego , a szczyptę czegoś innego. Nigdy nie mówiła ile deko. Miarkę miała w dłoniach. Gotowała i piekła wspaniale. :-))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-01 18:44
Nie jestem "babcią", ale robię tak samo. Przepis, przepisem, a doprawienie to indywidualna sprawa :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-06-01 18:55
Właśnie dlatego wszystko jest smaczne. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-01 19:10
:-) Jesteś "niemożliwa' :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-06-03 12:23
Byłem na bazarku i kupiłem same rarytasy tj truskawki,szparagi,boczniaki,młoda kapustke i ziemniaczki.:-)I tak ziemniaczki i kapustka na jutro do obiadu,szparagi na krem,boczniaki na flaczki(znajoma kiedys jadła takie na wywarze z bazanta ale bazanta nie kupiłem:(),truskawki cała kobiałke na deser.:-):-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-06-03 12:40
A koperek? :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-06-03 12:41
A koperek mam juz na ogródku.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-06-03 13:03
A już myślałam, że zapomniałeś. :-)))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-06-03 13:20
Boczniaki to jakaś pomyłka, ja tego się nie tknę . Na dzisiaj nie mam wiele roboty z obiadem:ryż z kiełbaską z patelni . Szybko i sprawnie :-) .
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-06-03 14:16
E tam, sam hodowałem to wiem co jem ;-) w panierce jak schabowy.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-06-08 19:09
:-) po truskawkach to ja jestem "truskawkowa" :-)
Napisz o tym kremie ze szparagów!

Dodajecie np. do gulaszu Imbir? Ma fajny ostrawy smak i zapach. Zaczęłam go dodawać nie tylko do flaków :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-06-06 08:01
Dziś to pewnie chłodnik na obiad. A może zupa owocowa?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-11 19:36
Wczoraj nagotowałam kapuśniaku z młodej kapusty :-) mmmm pycha i zapach. Trochę poszłam na łatwiznę co dobrze zaowocowało :-)
Na żeberku (chudym) kapusta, kalafiorek, młode jarzyny, kilka ziemniaczków (zwykle ziemniaki z mięsem robiłam osobno), pomidory przesmażone na maśle, cebula. Razem gotowane, tzn. wrzucać do zagotowania najpierw to co się dłużej gotuje :-) Liść, ziele, trochę Viegety, pieprz czarny. Zapomniałam o kwasku (occie czy tam cytrynie) ale i tak było pyszne:) Kol. stwierdziła, ze stosuję dietę kapuścianą, ale jak zobaczyła mięsko to zmieniła zdanie i też się moją zupką ha, ha odchudziła :-)
Dzisiaj na drugie dodałam tylko kalafiorka z masełkiem i bułką tartą ummm pychota i smak :-) Popiłyśmy po kufelku piwa - słodkiego :-)
I schudnij tu człowieku ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-06-11 20:20
            Serwus :-)
Tym kapuśniaczkiem to Jolu zrobiłaś mi apetyt. :-) Ostatnio jadłem taki z kiszonej i też był wyśmienity.
                                     Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-11 20:31
Kiszona paaaachnie zimą i jesienią :-)
Pozdrawiam :-)
Tak specjalnie dla Ciebie polski bluss :-)
https://youtu.be/aN_HmqyWYVo
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-06-11 22:20
Ślicznie dziękuję, z przyjemnością posłuchałem. :-)     
                                       Waldi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-06-11 20:23
U mnie kapuśniak gotuje się z kiszonej kapusty- nie mylić z kwaśną ;-) i mówi się na nią kwaśnica . Rosół z wędzonki(z boczku, żeberek lub innej wędzonki) . Podaje z gotowanymi kartoflami - nie za wiele, żeby smaku nie popsuć ;-) . Częściej jesienią, zimą niż latem, pewnie dlatego, że kapustę kiszoną robiło się na zimę .Hej ;-))) )
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-11 20:36
Amalianku, kapuśniak i kwaśnica to chyba to samo? Oświeć nas :-) Górale ładują tam wszystko - zwłaszcza to co się nie da przerobić po uboju ;-) i jest strasznie tłuste :-(
No i wiadomo, że musi być kiszona kapusta :-) Wszyscy inni też mogą zrobić taką namiastkę np. z Twojego postu :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-06-11 20:49
Nie wiem co ładują górale,, ale ja ładuję chude ;-))))kawałki mięsa wędzonego może być boczek, ale że boczek jest jaki jest to unikam boczku a daję inną, chudą wędzonkę . Nie powiem, że często gotuję kwaśnicę, ale gotuję .Nie lubię zbyt kwaśnych kwaśnic ;-) . Więc kostkę bulionu oraz komputer mam pod ręką . Taki to ze mnie e-kucharz ;-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-06-11 20:52
:-) Dobrej nocy, spadam :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-12 20:27
Tak dla początkujących i dla zasady :-)
Kapusta kiszona, fasola, groch lubią wszelkie wędzonki! Bigos - NIE! Inne zupy muszą mieć bazę czyli wywar, ale  ten z gotowej kostki be! Szkodliwy! Pamiętajcie boczek bywa chudy tylko trzeba dobrze żyć ze sprzedawcą :-) Wędzonka to też kości wędzone! Zupa na tym jest ok. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-06-12 20:39
        Serwus :-)

>Wędzonka to też kości wędzone! Zupa na tym jest ok. :-)<


Szczególnie grochówka, ale trzeba dać też inne mięsiwo np. żeberka. Wtedy pychota :-)
                                                             Waldi.
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-06-15 09:58
Byliśmy w sobotę na bazarku warzywno-owocowym a tam same rarytaski.:-)Zielony groszek w strączkach,fasolka szparagowa,bób,truskawki,czeresnie nie wiadomo co kupic bo i kalarepka jeszcze kapustka,kalafior same pyszności.:-)I na co komu kiełbasa i pędzona szynka?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-15 12:11
Tak do kapuśniaku jak i grochówki (zwłaszcza kapuśniaku): na oliwie (zdrowszy) podpiekamy do zeszklenia cebulę i jakieś resztki wędzonki
(kiełbasę, boczek) lub zwykłe okrawki z tych kości: popieprzyć, doprawić Vegetą i wrzuca się do zupy. Zapewniam, że jest pyszna i syta :-)
Są też wędzone żeberka :-)
Smacznego.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-21 21:26
Zapewne gotujecie tylko po cichutku :-(

Mój dziadek nie chciał tknąć mielonego, bo mu przypominał czasy głębokiej komuny i truł co w takim kotlecie jest :-(  ;-)
Na siłę zjadł mojego "mielonego" i zobaczyłam na Jego twarzy promienny uśmiech :-) Byłam szczęśliwa: dziadek zaakceptował moją kuchnię!

Przy muzie
https://youtu.be/EKab0Uu6kFQ
uwielbiam tą piosenkę w tym i takim wykonaniu :-)

Dzisiaj były mielone z chudej łopatki + majeranek, natka pietruszki, koper, czarny pieprz, Kucharek (omijajcie Vegetę - chemia) jajo i bułka tarta (odrobina). Młode ziemniaki posypane koprem (sporo). Ogórki małosolne - osobiście robione :-) + zupa - popitka z młodej zielonej kapusty: kapusta, jarzyny, czyli: marchew, pietruszka z natką, seler, por, kalarepa, pomidor. Jak jest to trochę kalafiora. To gotować na wywarze z.. łopatki :-)
Kapustę podajemy osobno.

Ogóreczki zajadam jak cukierki czy tam inne czipsy ;-) Kupiłam swego czasu bo zapach kusił. Podczas jedzenia okazało się, że ogórki miały tylko zapach i były faktycznie "małosolne" :-( Z tego pow. zrobiłam w zwykłym garnku własne :-) pycha, dodajemy: dużo soli grubej, czosnku, kopru, liścia laurowego, ziela angielskiego, ziaren pieprzu czarnego (nie trzeba chrzanu) i liście wiśni. Ogórki są twarde-chrupiące i przepyszne :-)

Dobrej i spokojnej nocy :-)
https://youtu.be/lmakK7BSRnE
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-29 07:07
Zabrakło Lidki to nikt nie gotuje i nie je? :-( Ella! Chyba czytałam, że kiedyś podawałaś szybkie i smaczne przepisy - obiadki i gdzie niezbędny w tym temacie Amalian? :-( Zgłodniałam to i myślę co by tu dzisiaj na obiadek? Do 2 dania już wiem: pomidory i ogórki małosolne pokrojone w talarki + malutka cebula. Posypać Kucharkiem, kolorowym pieprzem świeżo mielonym, koprem i pokropić sokiem z cytryny czy octem + 1/2 łyżeczki oliwy. Wymieszać i poczekać aż puści wszystko sok. Chyba taka wersja (bez oliwy) polana śmietaną do chleba wielo - ziarnistego też da radę:) no to czas na śniadanie :-)
i coś na dobudzenie?
https://youtu.be/mUX6meSPphQ

Poniższe warto też obejrzeć dla samych fot. z nielicznych prywatnych chwil Elvisa.

https://youtu.be/ZHdM_pmq_ps
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-06-29 12:19
To jednak choroba:otwierasz lodówke-elvis,uchylasz garnek-elvis,w łazience na wcecie -elvis,w zieleniaku między koprem a szczypiorem-elvis.:-(
Nadrzędny Autor isko Dodany 2015-06-29 13:40
Takie winko http://winotokaj.pl/6-wina-wytrawne wytrawne dobre do sałatek? U mnie szykuje się imprezka i muszę coś przygotować a nie znam się całkowicie na kuchni! Jakie też wino powinienem serwować do obiadów? możecie mi polecić jakieś konkretne marki ? : )
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-30 18:38
Otwieram deskę w w-cecie i widzę błękitną wodę, siadam, sram, wstaję i zerknąwszy do kibla przed spuszczeniem wody widzę kobietkę, no to szybko 3x woda :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-06-30 22:32
Czy te brudy w kuchni po Tobie to Elvis ma teraz sprzątać?!
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-07-01 07:19
Jola zapomnialas uzyc papieru.:-p;-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-07-02 18:30
Wcecia, to moja ostatnia odp. do ciebie. Niedawno, bluzgałaś jak stary woźnica, bo cię zdemaskowałam, co niechcący potwierdziłaś.

>Elvis ma teraz sprzątać?!<


Pisałaś, że wierzysz w reinkarnację, ale nawet wtedy Elvis nie musi sprzątać bo bałagan jest twój i kobietki, poza tym miał do tego ludzi ;-)
Odpowiadam w takim tonie w jakim jest pytanie.

Dzisiaj zasypali mnie pismami, sprawami itp. mało czasu na gotowanie, ale na szybko, tanio i zdrowo: zupa kalafiorowo-pomidorowa z pulpecikami :-) (wrzuciłam też drobno krojone ziemniaczki i oczywiście moc młodych jarzyn :-) zapach, smak - pycha :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-07-02 19:08
hihihi, wiedziałam,ze tak będzie. Zasadna krytyka Elviska, bez użycia wulgaryzmów, to bluzgi?
Powiedz w takim razie Elvisowi, żeby Ci papier kupił. Ty naprawdę tak go uwielbiasz, ze nie może sprzątać po Tobie? ;-) I przy Elvisie tak się załatwiałaś bez ogródek? Bo, że przy forumowiczach, to pal sześć.;-) Co on sobie o Tobie pomyśli???:-)
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-07-02 19:13
Ile razy juz sie do Wzetki nie odzywałaś?Oj prześwięci cię twoje bóstwo Joluś.:-))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-07-03 15:39
Dzisiaj zmuszona byłam jeść na mieście :-( skutki zobaczę wieczorem ;-)
No i może do podwieczorku mało znany Jerry Lee Lewis (biały i katolik):
https://youtu.be/ZKewiRLSjog?list=RDF1LZuQ9E4JQ
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-05 21:03
Jak sobie pomyślę, że jutro trzeba będzie wejść do kuchni, to już mi się słabo robi z gorąca. Chyba na obiad będą lody. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-07-10 13:47
...do przełamania Lidziu ;-))) . Zacznij od czegoś prostszego: kasza jaglana w sosie przepiórkowym na boczniaku ;-) lub nóżki jagnięce w sosie borowikowym z szczyptą koperku lub pość chłopu program o gotowaniu- pani Gesler i gotuj się ;-) . Pozdrawiam :-). dzisiaj na obiad mam kaszę gryczaną na sypko i szybko zmykamy do rodziców, po drodze wpadniemy na małe zakupy i hejka ;-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-10 14:31

> pość chłopu program o gotowaniu- pani Gesler i gotuj się ;-) <


To mi się najbardziej podoba. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-07-13 10:45
Co tu tak wszystko w porządku ...rozrzucone: czajnik nie wyłączony, garnki nie pomyte popielniczka z petami na stole ... No to się tutaj działo . I te drzwi nie zamknięte o9d domu również, ale od lodówki ???!!! . Sąsiad ma problem z odpowiedzią Iocie teraz siedzi _w temacie : Jak kościół zmienił moje życie na lepsze- i duma, co jeszcze może zmienić  ;-) . Pozdrawiam wszystkich i znikam :-).
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-07-13 19:05
Są ludzie którzy przy muzyczce gotują, przy innej konsumują, a przy jeszcze innej sprzątają i myją gary – najbardziej niewdzięczna praca :-( Muzyka nadaje rytm, koi, daje nastrój.

Są też takie babsztyle, które wchodzą do kuchni lodówkę otworzą i paluchami jedzą zimne, tłuste potrawy przy kompie, telewizorze czy książce – fuj :-(   Jak kuchnia wspólna to po wizycie takich uciekać trzeba, bo za człowiekiem wlezie, popatrzy na bałagan przez siebie stworzony, wrzeszczy i bluzga bez „epitetów”, że bałagan i nikt po jednej czy drugiej kubków nie pomył, tłustych plam po paluchach nie wytarł. Tak się już w tych zakurzonych głowach popitoli, że jak kucharka ma dość brudasa i lenia - resztką kawy takiej chluśnie - to wrzeszczy, że krytykowała piosenkarza, nie kucharkę. Później lata po opłotkach i ploty sieje... Boże chroń nas od głodu, wojny i takich ludzi.

W zw. powyższym cieszą mnie słuchawki w uszach młodzieży z muzą (nie ważne jaką), a nawet umpa, umpa wydobywające się z za zimnego łokcia ;-)
Oooo w mordkę jeża weszłam w tłusty papier toaletowy :-( po wycieraniu paluchów z resztek zimnych placków ziemniaczanych przez "wszechwiedzącą" z czarną teczką na wszystkich ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-13 19:14
U mnie jutro będą świeże rybki na obiad. Syn właśnie wrócił z wędkowania. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-07-13 19:42
Nooo daj spokój, bo mi pachną :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-13 19:43
Jutro to dopiero będzie zapach. :-))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-07-13 21:48
a ja na jutro robię gołąbki . Oczywiście że całość nie jestem w stanie zrobić, ale przygotuję liście kapuchy(obgotuję je)oraz zrobię farsz .Czasem mi się udaję go nie spartolić ;-) .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-07-13 22:20
                 Serwus :-)
           Fakt, że przy gołąbkach sporo roboty ale potem ten smak!! To jest nagroda !
                                            Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-13 22:22
Cała moja rodzinka je lubi. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-07-14 08:27
Może ze dwa takie gołąbki przylecą do mnie na talerz? :-)

Aj jeszcze jedno o takiej jednej: nie dotykaj tłustymi paluchami papieru, bo potem nie możesz się doczytać co tam nagryzmoliłaś :-)
W kuchni potrzeba też analfabetek w gotowaniu? Może jest śmieszniej, ale niesmacznie ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-07-14 08:31

>Może ze dwa takie gołąbki przylecą do mnie na talerz? :-)


<

To już musisz załatwić z Amalianem. On dziś robi gołąbki. :-)))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 158) (2435497 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill