www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 50) (2445780 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-04 21:44
co do diet to mam zawsze pod ręką kasze makarony czy ryż nie licząc ziemniaków. Zawsze coś można wymyślić. Zamiast placków kopytka :-) Życzę Renatko zdrówka.
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2009-11-04 21:48
:-)  mam  takie zestaw  awaryjny  a  robiłaś  takie  kotleciki  z ryżu  ?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-04 21:51
Tak próbowałam. Ostatnio zapiekałam makaron z brokułami i serem topionym z mrożonym koperkiem. Sam wierzch posypałam serem żółtym. Naprawdę pyszne danie
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2009-11-04 21:55
dobry  pomysł  :-)  lubimy  makaronowe potrawy  tylko  po nim  za chwile chce  sie  jesc   haha
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-04 22:05
Tak to prawda ale nie po takim daniu. Zbyt kaloryczne sery dają sytość. Można dodać sćinki różnych wedlin. Całość przyrządzamy w/g własnego gustu. Ja np. wsypuję suchy makaron na przgotowaną blaszkę wykladam co mam + brokuły+ warstwa makaronu. Zalewam wywarem ze śmietany rozcieńczonej z wodą i serkami na. Na koniec dokładam koperek i przyciskam lekko łyżką by makaron przytopić pozypuję serem żółtym i blaszkę przykrywam folią aluminiową. Wstawiam do piekarnika. Piekę do momentu aż makaron zmięknie a ser się zrumieni.
Do popicia barszczyk czerwony lub co kto woli.

Smacznego i do jutra :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-11-05 00:21 Zmieniony 2009-11-05 00:25
Liście kapusty wkładam do wrzątku w dużym garnku z grubym dnem i tak dochodzą przez parę minut, nie używając gazu . Po wyciągnięciu delikatnie traktuje każdy liść(okolice głąba)tłuczkiem do kotletów.Jeżeli mamy więcej gołąbków wyciągam szybkowar i w nim przygotowujemy liście oraz gołąbki do spożycia(obsmażamy i gotujemy).Faszerowanie gołąbków oraz ich zamykanie zostawiam sprawniejszym .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-08 18:22
Co robicie jutro na obiad?
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-11-08 19:02
Mimry z mimrami.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-08 19:18
Zupa brokułowa
A na drugie: Kasza gryczana, kotleciki ( jak schabowe ale nadziewane serem kawałkiem boczku i cebulką i smażone na małym ogniu- zamiast boczku można dać co się ma) surówka sezonowa najlepiej "mokra" ( jak z sosem) .
Do popicia co kto ma.
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-11-08 19:25
Ela,to taka propozycja,czy naprawde prowadzisz tak urozmaicona kuchnie?Podziwiam,ja gotuje zazwyczaj na dwa,trzy dni,bo mi sie nie chce kazdego dnia.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-08 19:46
Dobrosiu w soboty i niedzielę zawsze wymyślam swoim atrakcję dla brzuszka. Warzywa u mnie są na pierwszym miejscu więc w dni wolne od świąt zmyślam potrawy warzywne. W swięta mięsko faszerowane warzywami. TO NIE PROPOZYCJA. Już dziś zrobiłam część obiadu na jutro :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-11-08 19:49
A ja mam na jutro zupe pomidorowa z dzis i udka pieczone.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-08 19:54
Czyli też uczta dla brzuszka :-))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-11-10 17:09
Lubicie por? Mam przepis na surówkę.
Por drobno pokrojony, posypany odrobiną cukru, solą i pieprzem wymieszać z jogurtem naturalnym.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-10 17:27
W podobny sposób robię seler z jabłkiem. Pycha

Seler tarkuję na drobniejszej tarce (maszynce) jabłko na większej ( by wiórki nie były paćką) doprawiam i już podaję do wszystkich mięs. Można też dołożyć marchewkę a i por do tego pasuje.
Te warzywa wszystkie pasują a smak zmieniamy przez ich proporcje.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-11-10 17:30
Do selera zamiast jogurtu daję odrobinkę oliwki i octu lub cytryny.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-10 17:36
a ja zamiast jogurtu 12% śmietany sok z cytryny i cukier. Cukier uzależniony jest od słodkości jabłek. Im bardziej są słodkie tym mniej daję cukru
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-10 17:38
TYLKO NIE SELER I PIETRUSZKA RATUNKU
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-10 17:46
SELER JEST NAMIASTKĄ MIŁOSCI BASIU. PIETRUSZKA POSIADA DUŻE ILOŚCI WITAMINY A.

A GOTOWANEGO WYWARU Z KOSTKI ROSOŁOWEJ (może być i kość z mięskiem)WYBIERAMY SELER, PIETRUSZKĘ, MARCHEW I JEDNEGO ZIEMNIAKA (ziemniak oddzielnie gotowany, proporcje dla jednej osoby) TŁUCZEMY JAK ZIEMNIAKI GOTOWANE DOKŁADNIE MIESZAMY I PODAJEMY PURRE DO MIĘS Z SOSEM ZAMIAST INNYCH DODATKÓW TAKICH JAK RYŻ MAKARON CZY KASZA.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-10 18:03
WIEM O TYM ALE TO NIE ZMIENIA MOJEGO ZDANIA
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-10 18:39
To też i nie podaję tego jak mam gości. Wolę robić tradycyjne dania by nikt nie wstał od stołu głodny.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2009-11-11 19:59
a ja  lubie  takie  rózne  ,dostałam  przepis  na cytrynówke ale pychota  i własnie  dojrzewa :-)))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-11-11 20:00
:-)))))))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-11 20:07 Zmieniony 2009-11-11 20:29
Renatko czuję jej zapach poczęstuj bo wiesz na trawienie to dobra taka cytrynówka :-)
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2009-11-11 20:09
no  pewnie  jak  tylko  bedzie  sie  nadawac   do  ......:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-11 20:29
No to będę prosiła o te lecznicze ziółka :-)))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-11-13 21:55
Eluś , a co jutro na obiad robimy? :-))))))))))))))))))) Mówię my, bo słucham Twoich podpowiedzi. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-13 22:00
Rybkę Liduś rybkę zaplanowałam tylko nie kupiłam jeszcze.

Płaty pokroję na porcje opanieryję w bułce i jajku i usmażę + ziemniaczki gotowane i ogórek kiszony albo własnej roboty sałatka warzywna marynowana ze słoiczka.
Do popicia może być browarek albo kompocik.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-11-13 22:02
Dzięki. Jak zwykle na Ciebie zawsze mogę liczyć. :-)))))))
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-13 22:03
Bo też mam rodzinkę z brzuszkami. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-16 13:51
Jolk podaję przepis na rogaliki , o który prosiłaś. Nadzienie do tych rogalików może być słodkie lub słone. Robię je z masą makową, serową, poowidłami, owocami lub z kapustą z grzybami . Mogą być one podawane do barszczu jak nadzienie jest np grzybowe.

Przepis już chyba podawałam, ale powtórzę. Oto on:

3 szklanki mąki
1 margaryna
1 szklanka śmietany
5 dag drożdży
szczypta cukru
można dodać żółtko

Śmietana + drożdże rozmieszać razem aż do rozpuszczenia drożdży. Tłuszcz + mąka siekać. Dodać resztę składników i wszystko wymieszać. Rozwałkować , ciąć ciasto nożem i nakładać masę. Rogaliki posmarować po wieszchu jajkiem. Piec w temp 180-200 stopni. Jak się zrumienią wyjmuję z piekarnika. Można posypać cukrem.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-11-16 14:51
Dzięki za przepis, na pewno skorzystam.
Oczywiście, że podam "mój" przepis, ba - podam nawet dwa... Chętnie się podzielę, chociaż nie jestem "autorką" żadnego. Zrobię to później, ponieważ wooolno piszę. ;-)
(Pierwszy przepis dostałam dawno, nawet bardzo dawno temu od mamy koleżanki, a drugi wyczytałam w książce kucharskiej.) 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-16 14:52
:-)))))))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-11-17 15:34
Ja tam  na dzisiaj i pewnie na parę jeszcze dni mam : udko z kaczki- zrolowane ;-).,
rolada z wołowiny,
Sztuka mięsa pieczonego w sosie chrzanowym
szaszłyki, śliwka w boczkiem otoczona ;-) , mufinki , kluski już nie i dzięki Bogu- bo pewnikiem bym się zatruł a na odtucie już wszystek Absolutnie wypity- przez gości, bo mi nie smakuje ;( .
Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-17 15:47
To Ty już zrobiłeś zapasy na zimę.BRAWO,jesteś zapobiegliwy.
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2009-11-17 16:07
o  rany  Amalian  tyle  by  sie nie zmieściło  ale  napewno  smakowite :-)
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-11-17 16:37
     > Kruche rogaliki drożdżowe <
                                            (przepis od mamy Agnieszki)
Ciasto:
0,5 kg mąki pszennej
1 kostka margaryny
0,5 szklanki kwaśnej śmietany
8 dag drożdży ( Drożdże rozetrzeć z niewielką ilością mąki na proszek. )

Dodatkowo:
marmolada owocowa na nadzienie
jajko do posmarowania
cukier kryształ (lub cukier puder) do posypania

   Z podanych składników zagniatam ciasto. Formuję kulę i wkładam do wysokiego naczynia z zimną wodą (może być wiadro). Ciasto najpierw opadnie na dno, a następnie wypłynie na wierzch (po ok. 30 min.) - wówczas wyjmuję je na podsypaną mąką stolnicę. Ciasto rozwałkowuję dość cienko. Następnie wykrawam kwadraty (można koła), które dzielę na osiem części (wzdłuż osi symetrii). Każdy otrzymany kawałek smaruję marmoladą, następnie zwijam i nadaję kształt rogalika. Układam rogaliki na blaszce wysmarowanej tłuszczem,. Każdy rogalik smaruję rozkłóconym jajkiem i posypuję cukrem kryształem lub cukrem pudrem (po upieczeniu). Piekę na złoty kolor.

Może trochę pracochłonne, szczególnie, gdy się robi małe rogaliki, ale niedrogie i smaczne.

    > Paszteciki krucho-drożdżowe z pieczarkami <
                                                                           (Przepis pochodzi z "Książki kucharskiej" Z.Zawistowskiej i M.Krzyżanowskiej)

Ciasto:
50 dag mąki
4 dag drożdży
20-25 dag tłuszczu (najlepiej masło)
2 jaja
1/2-3/4 szklanki mleka
1 łyżeczka cukru
sól

Nadzienie:
50 dag pieczarek
4 łyżki oleju sojowego
15 dag ostrego żółtego sera

   Drożdże rozetrzeć z cukrem, rozprowadzić z mlekiem, dodać mąkę, jaja i tłuszcz, osolić i wyrobić gęste ciasto. Umyte pieczarki osuszyć, poszatkować lub zetrzeć na tarce o dużych otworach. Dusić z dodatkiem oleju i osolić. Miękkie odstawić, przestudzić i wymieszać ze startym serem. Ciasto rozwałkować i wykrawać szklanką kółka. Napełniać je nadzieniem pieczarkowym, formując podłużne pierożki. Piec wstawiając do nagrzanego piekarnika. Podawać na gorąco lub na zimno.

Oba przepisy sprawdzone. Szczerze polecam, po prostu pychota. Paszteciki "popełniam" od wielu, wielu lat, a rogaliki - jeszcze dłużej ... chyba piekłam je już w czasach dinozaurów  ;-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-11-17 17:06
amalian to jak menu z dobrej restauracji
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-11-17 20:28 Zmieniony 2009-11-17 20:34
Prawda ci to, żem do tych specjałów nie przyłożył ręki :-). Za to trochę kasy poszło;( . Ale nie żałuję :-) . A musztardę tom jadł również, alem do dobrej wędliny to i musztardy nie trzeba było za wiele - Elu :-). Absolutnie mi nie przeszkadzało, że goście wszystkiego nie pochłonęli :-). Za to ja przeżyłem deja vi ;-) - zajadając obiad . Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-11-17 20:53
Amalian, musiała to być szczególna uroczystość - takie menu ... No chyba, że tak ucztujesz na co dzień. ...
Smacznego na resztę tygodnia.  :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-11-17 21:45
Tak, to była szczególna uroczystość . A menu było ciekawe, później zaś smaczne a na samym końcu kosztowne, ale ...było ok ... bo nie ja płaciłem:). Oczywiście, że nie stać mnie by było na takie menu, ale czego nie robi się dla gości ;-) ...Będę zajadał go tydzień :-).
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-17 17:30
No kurka wodna a ja przychodzę jak zwykle juz po obiedzie i tylko musztarda na stole została :-)))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-18 19:32
Dziś na jutro zrobiłam fasolkę po bretońsku. Lubicie?
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-11-18 19:43
Taaaak,lubimy.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-18 20:16
Ja nie lubię :-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-11-18 20:20
A galaretę z nóżek?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-18 20:30
Z drobiu to tak ale z tych świńskich łeee nieee :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-18 20:32
U mnie w domu lubią. Wczoraj zrobiłam. Od rana panowie mają świetny humor. Buzie im się do lodówki uśmiechają. :-)
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-11-18 20:36
Ja lubię ze świńskich nóżek ale nie jem z octem tylko z musztardą albo z cytryną.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-11-18 20:37
Z  musztardą nigdy nie jadłam Trzeba sprawdzić jaki to smak. :-))))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 50) (2445780 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill