www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 105) (1868604 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-01 22:03
http://burze.dzis.net/?page=mapa
Sprawdzaj tu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-01 22:08
Już się zaczyna. Mam to za oknem. Właśnie musiałam pozamykać okna tak mocno wieje.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-01 22:10
a u nas cisza ...jak makiem zasiał . Nie wiem dlaczego"jak makiem zasiał" . Pozdrawiam :-)..
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-07-01 22:18
Może po tym co ten mak ma w sobie. :-)))))))))
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-07-01 22:25

>Nie wiem dlaczego "jak makiem zasiał"?


Może dlatego, że kto zasiał mak musi siedzieć cicho, żeby go nie namierzyli :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-01 22:32

>Już się zaczyna


Coś tak jak w tym dowcipie?
Wpada facet do knajpy i już od drzwi woła do barmana:
-Nalej pan setkę, zanim się zacznie!
Wypił, zapalił papierosa i po chwili zwraca się do barmana:
-Nalej pan setkę, zanim się zacznie!
Barman nalał, klient wypił i ponawia polecenie:
-Nalej pan setkę, zanim się zacznie!
A barman pyta:
-A kasę pan ma?
-No i zaczęło się!!! - odpowiada klient :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-07-01 23:27
:-))))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-04 22:49
O przyzwyczajeniach

     Pewien pacjent od lat uskarżał się na to, że w jego brzuchu mieszka kot.
Kiedy pewnego razu znalazł się na sali operacyjnej w związku koniecznością usunięcia wyrostka robaczkowego, chirurg w porozumieniu z psychiatrą postanowili wykorzystać tę okazję i uzdrowić go z obsesji.
Kiedy tylko pacjent obudził się po narkozie, lekarz pokazał mu czarnego kota i powiedział:
"Widzi pan, wreszcie udało się nam go wyciągnąć!".
- "Ależ nie, idioci, to nie on", krzyknął pacjent. 
- "Mój kot był biały!".

O wiele łatwiej rozbić atom,aniżeli wykorzenić jakieś uprzedzenie, przyzwyczajenie.

Pino Pellegrino
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-07-05 12:17
A mówiąc krócej, przekonanego nie przekonasz.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-17 21:29
Witam wszystkich . Właśnie udaję się na nocne rozmyślania :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-17 21:36

>Właśnie udaję się na nocne rozmyślania :-)


A daleko udajesz się na te rozmyślania?
Zapewne wrócisz około 2-ej w nocy i będziesz nas budził :-( :-o :-p
Ale nic z tego, wyłączę wszystkie media przed snem :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-17 21:39
:-):-):-) i to jest dzisiaj błędny kierunek ;-)
Branoc
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-17 21:42
No to BRA .... :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-19 22:37
No to dobra dobranoc....czas się zbierać do spania.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-19 22:42
Na jutro mogę Ci "załatwić" wolne więc zdążysz się wyspać :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-07-19 22:50
Nie umiem długo rano spać.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-28 12:30
W nocy jest tak gorąco, że nie można spać, a rozmyślania dotyczą tylko tego jak się ochłodzić.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-28 15:40
Przyjmij metodę wuzetki ;-) wyobraś sobie że jesteś w lodówce
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-28 16:49
Aż takiej wyobraźni nie posiadam. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-28 17:24
Ale lodówkę posiadasz ;-)  to ładuj się na półkę :-):-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-28 17:30
Gdyby był pusta, to kto to wie co bym zrobiła. :-))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-28 17:39
Zapraszam wszystkich na drinka, serwujemy Lidian z lodem ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-28 20:58
Nic z tego. Jestem gorąca. :-)))))))))))
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-29 16:27
Wydawać by się mogło że kawa musi być gorąca ale zdarzyło mi się pić mrożoną :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-31 08:01
http://praca.wp.pl/title,A-po-pracy-ida-zebrac,wid,15854187,wiadomosc.html?ticaid=1110a8&_ticrsn=3
Ludzie  to mają pomysły.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-31 21:53
Tylko patrzeć jak opodatkują żebraków ryczałtem, bo taka gratka  US przepada.:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-31 23:25
Apropo żebraków; w dobrym miejscu, jest w stanie zarobić 400 zł dziennie .  To dlaczego takich nie opodatkować ?   Zarabia i płaci .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 09:20
Amalian, ale wtedy by się zaczęło, bo musieliby i tacę opodatkować. To ta sama forma. Kto chce daje, ale obdarowany zarabia. Ja nie jestem przeciw takim zarobkom, bo wynikają z dobrej woli dających, ale...powszechny i spra-wie-dli-wy system podatkowy mi się marzy.
W ubiegłym roku miałam zlecenie najpierw ustne na 250,-(słownie dwieście pięćdziesiąt!) i w sumie obie strony spisały zgodną z prawem umowę, a głupie 250 weszło do PItu. Mam sumienie czyste. Ciekawe jak z sumieniami tych, co kantują...niestety w świetle prawa, bo prawo zakantowało na ich korzyść, stwarzając luki i wysepki.
Eeeech.....
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-01 10:48
"Świetne" porównanie! Żebrak i Kościół! Ale to nie ten wątek!
Czyżbyś ostatnio czytała powieść Marka Twaina? I takie skojarzenie Ci się nasunęło?
A co do tej umowy i "głupie" 250 to nie rozumiem z kim i po co?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 11:18
Moja wina, że żebrak brzmi tak samo jak i żebranie źle? Przecież wyciąga rękę po prośbie, tak? A jak ktoś chodzi z tacą, to co? Nie wyciąga ręki po prośbie? Istota jest ta sama, bez obrazy. Tylko okoliczności i sceneria inna i typ człowieka. Ale dochód jest dochodem, więc się nie obruszaj. Proszę.
A głupie 250 w tym sensie, że wydawać by się mogło, że mogłam je zarobić na czarno i byłoby po krzyku.
Chciałam dowieść, że jeśli ja mogłam opodatkować, to i inni powinni. A praca była graficzna, taki drobiazg po prostu, a strony uczciwe, bo tak zostały wychowane. Stad nie rozumiem, dlaczego inne dochody nie są podatkowane. Żebraka, który ma więcej niż człowiek na emeryturze też bym opodatkowała. Tego, któremu żebractwo pozwala przeżyć, nie.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-01 12:29

>A jak ktoś chodzi z tacą, to co? Nie wyciąga ręki po prośbie?


Z takim podejściem długo będziesz szukała "swojego Boga" i obyś zdążyła Go znaleźć, szczerze Ci tego życzę bez żadnej ironii.
Jak małą trzeba mieć wiedzę o życiu Kościoła i wiernych, żeby dalej trwać w takim porównaniu (żebranie i Kościół).
Jeśli daję cokolwiek żebrakowi to robię to z litości i nie wiem na co on to spożytkuje. Natomiast w Kościele daję na tacę i widzę budowę, nowe ławki, posadzkę, ogrzewanie zimą, działalność charytatywną i wiele, wiele innych rzeczy ale po co ja to mówię/piszę pewnie sama wiesz lepiej.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 12:55
Wiem, że życzysz szczerze, czuję to. Ja z kolei szczerze żałuję, że po Twojej jest tak drażliwość o kazde słowo. Przecież popatrz trochę z boku na to. Kupa ziemi, kamienic, dochodów z przedsiębiorstw, wynajmu budynków, opłat za usługi, dotacji państwa i UE na utrzymanie zabytkowych kościołów i potrzebna taca.
Przecież ja napisałam, niech sobie będzie i ta taca, ale niech wszystko będzie opodatkowane, a Ty znowu trzymasz się porównania, a nie odnosisz do podatku.
A Bóg...ja wiem, że jest, czuję go we wszystkim, bo jest Wszystkim,  jak mam już trochę  o sobie powiedzieć. Doznałam siły jego dobrego wpływu, umiem się modlić jak trzeba i jak nie trzeba dziękować mu za to co mam. Tylko KK jest coraz dalej od atrybutów Boga, jakiego ja czuję i  w jakiego niezachwianie wierzę.
A szukam...szukam ...jakbym miała sprecyzować  ...sposobu, albo czasu, gdy nawet nauka dojdzie do tego, że nad inteligencją ludzką jest jeszcze inteligencja boska. Fizyka kwantowa zdaje się iść tą drogą...ale na pewno nie znajdzie Boga na obrazie, osobowego z brodą. Znowu się obrazisz? O mamo, tylko nie to.:-))) Już się kiedyś ksiądz po kolędzie na to obraził, napuszył jak indyk. Ciebie o to jednak nadal nie podejrzewam, choć dziś sie czepiasz  nieco.:-) :-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-01 13:06

>KK jest coraz dalej od atrybutów Boga, jakiego ja czuję i  w jakiego niezachwianie wierzę.<


Jeśli każdy wierny będzie miał Boga jakiego czuje , jak sobie sam wyobraża i jakie przykazania będzie przestrzegał (wg uznania), to już nie będzie KK.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 13:09
Tu pełna zgoda.:-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-08-03 21:16
Dzisiaj usłyszałam:

"Życie jest jak płonący dom, zabieraj z niego to, co najważniejsze".

Ładne :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-03 21:20
Pobędziesz chwilę to opowiem?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-08-03 21:25
No...powiedz, powiedz....:-)))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-03 21:27
:-)) zabierz pieniądze , resztę zostaw profesjonalistom. Może jak zwykle zepsują to co było do uratowania.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-08-03 21:28
:-) Walduś, kto dziś trzyma kasę w domu? :-)))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-03 21:33
Kaźdy kto ma trochę rozsądku i majątek uryty przed fiskusem ;-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-08-03 21:37
To nie trzyma w domu, mimo wszystyko, chyba :-)

Teraz to sama się zastanawiam, co ja bym zabrała :-)
Czasu mało...pewnie trochę tego, trochę tego...przypadkowe...Szkoda by mi było książek, zdjęć, pamiątek rodzinnych...I....szuflada z papierami ( nie wartościowymi) :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-03 21:39
Bierz laptopa tam masz wszystko ;-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-08-03 21:41
To do jednej ręki, a mam dwie....:-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-03 21:44
W drugiej kartę do bankomatu, bo kasy w domu nie masz;)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-03 21:40

>Jeśli każdy wierny będzie miał Boga jakiego czuje , jak sobie sam wyobraża i jakie przykazania będzie przestrzegał (wg uznania), to już nie będzie KK.


A Krk może według uznania zmieniać boże przykazania? "Bóg nie mieszka w świątyniach ludzką ręką zbudowanych ...", ale to proste stwierdzenie trudno zrozumieć, gdy nie wierzy się Bogu. Wiara jest czymś duchowym, więc nie potrzebuje żadnych atrybutów, ani manifestowania w ustalony sposób.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-03 21:46 Zmieniony 2013-08-03 21:55
Walnij się krzyrzem w czoło.
Może nie zrozumiałeś aluzji. Niech będzie poprawnie walnij się krzyżem
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-03 21:57

>"Bóg nie mieszka w świątyniach ludzką ręką zbudowanych ...", <


Właśnie , że mieszka. Jeśli tak dobrze znasz Pismo Święte. to doczytaj ..." gdzie się dwóch modli w imię moje, tam....."

>A Krk może według uznania zmieniać boże przykazania? <


KK nie zmienia przykazań.

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-04 09:17

>Właśnie , że mieszka. Jeśli tak dobrze znasz Pismo Święte. to doczytaj ..." gdzie się dwóch modli w imię moje, tam....."


Lidian,  gdybym nie znał PŚ - i nie tylko PŚ - to zapewne nadal tkwiłbym w strykturach Krk jako BMW.  Ponieważ zachęciłaś mnie do czytania,  zgodnie z Twoim wskazaniem zajrzałem do PŚ i tam wyczytałem dalszy ciąg wersu, który fragment zacytowałaś, a brzmi on tak: "Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie".
Jaki z tego niosek? Otóż taki, że aby się modlić nie trzeba bogatych w złoto świątyń, bo Bóg w nich nie mieszka. A gdzie jest Bóg? Sama wskazałaś to miejsce, tylko zdanie trzeba było zacytować w całości: "Gdzie są dwaj lub trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich",
W kwestii zmiany przykazań nie wypowiem się dzisiaj, bo jest to zbyt skomplikowany problem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-04 11:02
To jest Twoja własna interpretacja cytatu. :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-04 11:22
Jeszcze jedno. Dziś u nas w Kościółku kazanie głosił egzorcysta. Bardzo ciekawe. Co w Twojej wierze mówi się o egzorcyzmach?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 105) (1868604 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill