www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 104) (1876903 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-19 22:37
Piękna ciepła noc. Cisza wokół. Nawet u niedosłyszącego sąsiada telewizor wyłączony. Czas na sen. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-20 13:33
Cześć Lidziu . Fajnie, że jesteś i piszesz :-) , Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-20 14:01
Również jest mi miło z Tobą klikać. :-)))))))))))))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-05-20 20:00
:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-29 20:29
Nocą...........

Dopiszcie co Wam przychodzi na myśl. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-29 23:05
Nocą bezsenni nie śpią, a senni chrapią.;-) ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-05-30 00:14 Zmieniony 2013-05-30 00:20
Nocą.............Przed chwilką tak lał deszcz, że się obudziłam i nie mogę już zasnąć więc czytam Wasze wpisy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-12 23:29
Witam nocą. Czy wszyscy śpią?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-13 00:00
Nie, ale właśnie idą spać.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-13 00:18
Teraz i ja już znikam. Dobrej nocy. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-13 00:21
No to dobrej nocy śpiochy ;-). Machanko do "nocnych marków" /5/
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-13 07:20
Teraz to Ty pewnie jeszcze śpisz. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-13 09:07
No właśnie. WNK zacznij wreszcie coś brać na sen.:-) Byle nie piwko.:-))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-13 09:17
Dlaczego nie piwko?? Czyżby uczeni amerykańscy albo radzieccy coś nowego odkryli?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-13 09:20
Od piwa głowa się kiwa, a od spania w dzień, będziesz chodził jak cień.:-)
Kiedy śpisz w nocy jesteś bardziej do życia  ochoczy.
Potem rano wstajesz i wiesz.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-18 21:14
To kto jeszcze nie śpi?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-18 21:17
:-)))) Nocne Marki :-))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-18 21:26

>Nocne Marki


Mareeeeeeeek! Wołamy Cię!
Przybywaj!!!!!! :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-18 21:29
No niezłe zgromadzenie marków ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-18 21:42
Ale za to dobrej marki :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-18 21:50
Czesto bywa że wchodzę tu aby normalnie pogadać, i czesto bywa że jak poczytam wpisy to często milczę ;-)
Witam /5/
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-18 21:57
Czyżbyś tak poważnie wziął sobie do serca słowa swojej partnerki:
"Jak mówisz do mnie to MILCZ"!!!! :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-18 21:59
:-):-):-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-21 12:45
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Poslanka-PiS-Jolanta-Szczypinska-zrezygnowala-z-terapii-onkologicznej,wid,15752717,wiadomosc.html

Temat do przemyślenia. Czy mając możliwości ratowania życia, leczenia się poza kolejnością dobrze postępuje? Jak ja bym postąpiła? Nie wiem.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-21 13:41
Tak do końca jej nie wierzę, że to decyzja ratująca innym życie. To decyzja raczej pod publikę i polityczna . Sorry :-(.Trzymam za tą panią kciuki i życzę jej najlepiej; siły i wytrwałości, ale ...
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-21 14:27
Też tak myślę. Teraz się dopiero zacznie. Taki argument to złote jajo dla kampanii wyborczej. Złośliwi powiedzą, że poświeciła się dla PISu, jakby co będzie męczenniczką dla sprawy.
Przykre jest, gdy ktoś choruje. Należy jej z serca  życzyć zdrowia, co oczywiście czynię niniejszym.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-21 15:11
Nie do końca zgadzam się z opiniami W-zetki i Adama. Moja lekarka rodzinna a jednocześnie synowa moje brata więc mam wiedzę "z pierwszej ręki" po "wyleczeniu" raka piersi przed kilkoma laty ma teraz nawrót choroby i przerzuty do wątroby i kości. Mogłaby natychmiast podjąć leczenie chemią ale zrezygnowała.
Po pierwsze wie jako lekarz, że to jej niewiele pomoże
a po drugie musiałaby brać większe dawki niż pierwotnie a już wtedy bardzo źle  to znosiła
no a po trzecie - jako lekarz nie chce podjąć leczenia niekonwencjonalnego; sceptycznie oceniała zastrzyki z Witaminy B17 (Amigdaliny), które od importera kupowałem dla mojej żony.
I co? Też działanie "pod publiczkę" czy "marketing polityczny"?
Nie mieszajmy wszędzie tragedii ludzkich z polityką tylko dlatego, że nie akceptujemy tej czy innej partii.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-21 17:11 Zmieniony 2013-06-21 17:14
Tadeusz...temat jest krańcowo przykry, ale...

> Po pierwsze wie jako lekarz, że to jej niewiele pomoże
> a po drugie musiałaby brać większe dawki niż pierwotnie a już wtedy bardzo źle  to znosiła


Przerzuty do wątroby to w przypadku kogoś mi bliskiego było niecałe pół roku. Otwarto i zaszyto. Lekarz wtedy sam wycofał chemię, aby już  nie męczyć chorego. A chory nie ogłaszał, że właśnie humanitarnie ustępuje miejsca komukolwiek, bo służba zdrowia jest zla, choć przecież ustępował na pewno.
Współczucie człowiekowi to jedno, a obserwowanie jak i w takim tragicznym momencie wypowiedź ma jednak charakter polityczny, to drugie. Tak to jakoś zabrzmiało.....
Gdyby pani powiedziała, że ja już wiem, że nic mi nie pomoże, wycofuję sie i na tym koniec, byłby inny ogląd sytuacji, nikt by nie odnosił się z rezerwą...wręcz odwrotnie...bo wiedzieć i rezygnować to heroizm.
Na ogół chwytamy się każdej szansy.
I jeszcze jedno...zaznaczyłam swoje watpliwości, ale z uwagi na powagę tej choroby i wspomnienia...już nie podejmę.
Z serca całego życzę pani zdrowia, Naprawdę, czasem cuda sie zdarzają...podobno. A moze sie namówi na kurację.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-21 17:44
W-zetko,
w zupełności się z Tobą zgadzam. Bardziej jest to rezygnacja z podobnych powodów jak u mojej lekarki aniżeli "gest solidarności". Ale cóż politycy tak mają. Skorzystają z okazji, żeby okazać wielką "szlachetność"
Nie wiem czy ktoś wie coś więcej o leczeniu w Chinach? Ale jest taka opcja - wyjazd na ok. 6 m-cy na leczenie i są efekty. Koszt ok. 200 000 zł. Dla nich nie byłby to wielki problem ale jeszcze decyzji nie podjęli.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-21 18:40
Nie zgadzam się z tym co powiedzieliście tzn myślę, że wypowiedź i postanowienie pani Szypińskiej nie miało charakteru politycznego. Zna swoją sytuację doskonale i może nie widząc dla siebie ratunku chce choć w taki sposób pomóc chorym, a tym samym zmusić rząd do pochylenia się nad pacjentami w całej Polsce. Może jestem naiwna, ale wierzę w jej szczere intencje.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-21 20:53
Lidziu, ta pani chciała zaistnieć...jak zresztą wszyscy politycy . Zrobiła to tak jak uważała za stosowne, a czy dobrze. Nie wiem ...Ciekawy jestem jak by to było gdyby premierem był p. Kaczyński ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-21 21:04
Jakoś nie mogę w to uwierzyć, że w czasie tak ciężkiej choroby chciało by się zaistnieć.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-21 21:20
przeczytaj jej tłumaczenie ' dlaczego z leczenia rezygnuje ' ....i ten styl ...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-21 21:29
Ja to odebrałam inaczej, ale kto to wie co w ludzkiej głowie siedzi.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-06-21 21:35
DLACZEGO GDY PISURY BYŁY U STERA NIE ZBUDOWALI TAKIEJ PRZYCHODNI TO PO PIERWSZE.DLACZEGO NIE KORZYSTA Z KLINIKI RZADOWEJ SKORO POSEŁ,NA ŚWIETĄ STARTUJE CZY MECZENNICE TO PO DRUGIE.PO TRZECIE JESLI KTOS JEST CHORY I MA ROWNO POD SUFITEM TO ALBO KORZYSTA Z INNEJ HEMATOLOGII ALBO KORZYSTA Z ONKOLOGII.A JAK NIE NIECH SIE LECZY KWIATEM LIPY I NIE ZAWRACA GITARY.TA PANIUNIA Z CAŁA PEWNOSCIA CHCIAŁA O SOBIE PRZYPOMNIEC .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-21 22:10

>Posłanka PiS Jolanta Szczypińska zadeklarowała w Radiu Gdańsk, że zrezygnowała z terapii onkologicznej. - Jestem pacjentką, nie będę poddawała się leczeniu, póki sytuacja w służbie zdrowia nie będzie normalna - mówiła.
>W rozmowie radiowej posłanka PiS skrytykowała NFZ, a także politykę zdrowotną gabinetu Donalda Tuska. Mówiła, że nie może korzystać z terapii onkologicznej, gdy inni pacjenci tej terapii są pozbawieni. W odniesieniu do swojego stanu zdrowia stwierdziła, że "sytuacja raczej długo nie będzie normalna, więc to się może skończyć różnie"


Źródło.

>Szczypińska mówiła, że w sytuacji, w jakiej znalazła się ona, są tysiące pacjentów z Pomorza. Wskazywała, że pozbawia się ludzi prawa, które wynika z konstytucji. Posłanka zastrzegła, że nie upomina się o siebie, lecz o tych pacjentów którzy zasypują ją prośbami o pomoc w dostaniu się do specjalisty.


Pani Szczypińska - zgodnie z ostatnio lansowana modą przez jej polityczne ugrupowanie - chce zostać męczenniczką i dostać miejsce na pomniku. Tak mogę to skomentować. Od przeszło dwóch lat stykam się z klinikami i przychodniami onkologicznymi w Trójmieście. Przyznaję, że chorych są tysiące, ale nie są pozbawiani opieki, jak usiłuje to przedstawić Szczypińska. Widocznie panią Szczypińską, oprócz schorzenia onkologicznego, trapi poważniejsza choroba, na którą nie wynaleziono jeszcze leku.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-21 22:14
I nie przerażają Cię te zatłoczone poczekalnie w przychodniach onkologicznych? To jest dobre traktowanie ludzi często śmiertelnie chorych? Tak się składa, że też na ten temat coś wiem.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-21 22:27
Im większe kolejki i dłuższe czekanie na chemio i radioterapię tym mniej emerytów i rencistów pobierających "krociowe wypłaty"
Budżet zyskuje podwójnie, Mniej wydaje na Służbę zdrowia i oszczędza na wypłatach dla tych, którzy przedwcześnie odchodzą.
SAME SUKCESY :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-06-21 22:46
Zaraz sukcesy . Pewnie im do tego daleko, ale to od tego rządu ludzie pracujący w tej służbie otrzymali znaczące podwyżki pensji . Czy coś to zmieniło ? Nie wiem, le jak czytam, że jakaś ilość urządzeń zakupionych do specjalistycznych badań stoi w magazynach szpitalnych i czeka miesiącami na decyzję -rozpakować czy nie . To uważam że nie . Nadal mamy miernoty z tytułami . Czy to może zmienić opozycja? ...przed wyborami tak, ale nie po;)) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-26 14:29
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Boguslaw-Kaczynski-jestem-zbulwersowany-wypowiedzia-premiera,wid,15765571,wiadomosc.html

Zastanawiałam się , gdzie wstawić ten link. Doszłam do wniosku,że tu będzie jego miejsce. Warto porozmyślać o tym, że kiedyś było więcej takich ludzi z klasą jak pan Bogusław. Zgadzam się z tym co powiedział "w temacie".
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-26 15:54 Zmieniony 2013-06-26 16:02
Prostym rozwiązaniem tego jest niedotowanie partii przez państwo. Każda partia ma swoje za uszami . PiS utrzymuje ochronę prezesakliknij . Wpłaca na utrzymanie pana K.Skowrońskiego  i to już wystarcza by przestać płacić partiom za takie marnowanie naszych pieniędzy . To, powoli staje się prywatna partia prezesa i spółki .Pewnie i inne radio chciało by jakieś małe sumy : choćby na nowe mikrofony, a prezes już nie ma skont ;-))) . Więc płaćmy i płaczmy :-(( . ps. Lidziu - trochę prywaty... powiedz mi dziecko drogie jak te kotleciki -których przepis podawałem - się przewraca .Tłuszcz rozgorzałem do czerwoności a i tak nie trzymały si kupy. Ja, przy nich już dwa razy zaliczyłem podłogę. Jestem asertywny i po drugim razie postanowiłem, że zjem byle co, a żona jak chce to ...niech sobie usmaży ...te ............ kotleciki .  Przypomniałem sobie, że żona wraca później i musiałem wstać, podłoga w przedpokoju chłodna i kości bolały .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-06-26 16:18
Odpowiem w Kuchni. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-26 23:10
Kupiłam coś przez Internet, coś w rodzaju e-booka, ale nie wiem, czy mnie nie zawiedzie, więc idę porozmyślać, czy dobrze zrobiłam. Nocne rozmyślania przez minutę, dłużej się nie skupię, bo szybko zasypiam...
Dobranoc czytaczom. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-26 23:28
Śpijcie, śpijcie ja będę czuwał ;-) . Pamiętam mój pierwszy zakup w internecie . Ale go przeżywałem . Byłem tak nerwowy, czy dobrze zrobiłem, czy będzie mi się podobał . Co z gwarancją ? Na każdy dzwonek do drzwi stałem na baczność i krzyczałem, żeby czekać aż dojdę do drzw:pani gospodyni, sąsiada, świadków Jehowy i piernik wie komu . Teraz staram się tym nie przejmować zbytnio, chociaż ...Mój ostatni zakup to mp3 bo ostatniej zaszkodził proszek do prania lub wirowanie ;-))) . Pozdrawiam wszystkich śpiochów i karaluchy do poduchy ;-))) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-27 08:43
Nie, nie, Amalian, to nie pierwszy zakup, ja kupuję przez internet naprawdę wiele rzeczy (tusze, papiery, płótna canvas, drukarkę, programy, raz nawet telefon itp.,itd.) ale to zakup wyjątkowy...specyficzne opracowanie historyczne...i nie wiem, czy się nie zawiodę, a jeśli spełni moje oczekiwania, to ho ho.... :-):-) Stąd te  emocje.:-) Pozdrawiam.:-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-06-27 10:51
uuuhhhhhmmmmmmmmmm :-) . Wiesz, że na to już nie masz wpływu(co kupujesz) nawet w księgarni...prawie wszystkie książki są zafoliowane i musisz polegać na ocenie innych . Więc się nie stresuj a zaraz rozpakuj i ewentualnie masz kilka dni(7- 10) na podjęcie decyzji :czy spełnia wszystkie twoje wymogi . Jeżeli nie to możesz odesłać . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-27 11:12
Jestem pod wrażeniem, bo ja zaczynałem od sprzętu AGD ;-))) .../ Co się zaś tyczy innych rzeczy , które nabywałaś to jestem pod wrażeniem płótn  :OOOO. Naprawdę .Ja jestem na etapie prób ze zdjęciami w ramach obrazu . Prób, to za dużo powiedziane, ale zastanawiam się ...Już lecę coś zjeść, bo czuję że żołądek trawi ścianki :-( . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-27 15:19
Jeśli Twoja drukarka drukuje na płótnach, to spraw sobie najpierw kilka sztuk dla próby i zobaczysz jak cieszy  taki własny wydruk.:-) Zachęcam, warto spróbować. Pozdrawiam.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-01 22:01
Dziś pewnie będę miała o czym w nocy rozmyślać, bo wszędzie są ostrzeżenia przed burzą , wiatrem i gradem. Nawet radzą, aby się do okien nie zbliżać. Trochę się strasznie zrobiło po przeczytaniu tych ostrzeżeń. :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 104) (1876903 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill