www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / tematy do rozmowy... (Strona 7) (162738 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-25 12:57
Chodzi mi o to, że rolą państwa nie jest myślenie za ludzi. Żyjąc na kocią łapę można korzystać ze wszystkich praw poza wspólnym rozliczaniem podatków, nie ma więc potrzeby tworzenia nowych instytucji prawnych - np. związku partnerskiego.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-25 15:16
A z tym się zgadzam, jak najbardziej, nie chcę legalizacji związków partnerskich, bo to krok od legalizacji małżeństw homoseksualnych...
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-02-25 16:48
Norbi, jaki krok? Jesli ustawa nazwie to inaczej, nie będzie mowy o małżeństwach. Dlatego właśnie trzeba było rozmawiać w komisji, a nie wyrzucać w pierwszym czytaniu projektu. Podobno ścinana trawa odrasta z większą siłą i się zagęszcza. Może konserwatyści na siebie bicz kręcą jednak w myśl tego przysłowia???? Tak by zamknięto problem i zapomniano o nim już dawno.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-25 16:26

> Żyjąc na kocią łapę można korzystać ze wszystkich praw poza wspólnym rozliczaniem podatków,


Nie do końca. Jeśli małżeństwo ma dzieci, a zona zostaje bez pracy, ma ubezpieczenie zdrowotne z tytułu pracy męża. Jeśli są partnerami dostają zasiłek rodzinny na dzieci, natomiast matka nie ma ubezpieczenia zdrowotnego. No i w razie co w starszym wieku nie dostanie też renty  rodzinnej po partnerze.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-25 16:29
Dziecko ma konstytucyjnie gwarantowaną darmową służbę zdrowia do 18 roku życia.
A kobieta z pracy lub pośredniaka. Co do renty ok.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-25 16:33
A jeśli nie ma pracy, albo kolega partner ;-) chce żeby w domu wychowywała dzieci? Żona jest wtedy bardziej uprzywilejowana, a obydwie się dzieciom poświęcają równo..
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-02-25 18:36

>Chodzi mi o to, że rolą państwa nie jest myślenie za ludzi.


Również rolą państwa nie jest stanowienie prawa pod dyktando hierarchów kościelnych i narzucanie ludziom jak mają żyć, kto z kim i w jaki sposób. Zgodnie z zasadą co niezabronione, to dozwolone, na dzień dzisiejszy prawo nie zabrania wspólnie zamieszkiwać kobiecie z kobietą lub mężczyźnie z mężczyzną. Skoro więc mogą razem mieszkać, mieć wspólne finanse, opiekować się w chorobie, a nawet mieć dzieci (np.związki dwóch kobiet), to jaki problem, aby prawo dostosować do rzeczywistości? Co na tym straci państwo, że będą mogli wspólnie rozliczać się, dziedziczyć, uzyskiwać informacje o stanie zdrowia partnera, itp, itd ?
Państwo nie musi myśleć za ludzi, ale musi i to obowiązkowo służyć ludziom, bo do tego jest powołane.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-02-25 19:42
Wspólne rozliczanie podatków to instytucja, która (podobnie jak każde udogodnienie podatkowe) ma stymulować pożądane z punktu widzenia ogółu zachowania (w tym wypadku płodzenie potomstwa). Wybacz, ale dwóch panów sobie dziecka wzajemnie nie zrobi.
Wszystko inne poza podatkami mogą zrobić już teraz
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-25 20:52
Dzisiaj o 21.45 na2tv w programie" Lis na żywo " ma być rozmowa o związkach partnerskich i bokser Gołota. ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-25 21:00
będę patrzył na to
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-27 01:00
I jakie wrażenia po programie? Według mnie przeważyła jednak wersja na nie.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-27 15:12 Zmieniony 2013-02-27 15:14
no, też tak sądzę...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-26 13:57
Dopadła mnie taka myśl. Czy branie środków przeciw bólowych jest dobrym sposobem na .... . No właśnie na co? Sądzę że tylko na ból, tylko czy to pomaga na przyczynę i jej znalezienie?
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2013-02-26 15:16
w tym sęk, że teraz nie ma. lekarza/y co  byli  tu na forum.
A jeśli jest, poprosimy o całkowity wykład, referat. Temat bardzo ważny, ze środkami p/bólowymi styka się większość niepełnosprawnych i ich rodziny.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-26 15:53
Waldek,
jak samo określenie tych środków "przeciwbólowe" działa tylko przeciwbólowo.

Pytasz,

>Czy branie środków przeciw bólowych jest dobrym sposobem na ....


jest sposobem na uśmierzenie bólu i nic więcej ale nie wiem czy znaleziono lepsze sposoby.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2013-02-26 19:03
TadeuszP, jesteś lekarzem?
chyba nie, dlatego że odpisujesz błędnie.

>jak samo określenie tych środków "przeciwbólowe" działa tylko przeciwbólowo


Cieszę się, że mam lekarza przyjaciela i mi to wszystko wyjaśniła. Jednak nie mam odpowiednich uprawnień, aby to wszystko od strony medycznej fachowo opisać 
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-26 20:31
Nie, nie jestem lekarzem i odpowiedziałem Waldkowi jako laik i "konsument" środków przeciwbólowych.
Stosuję dość różnorodne środki przeciwbólowe i poza dłuższym lub krótszym "komfortem" bez bólu nic nie udało mi się wyleczyć tym środkami.
Ale jeśli masz inną - lepszą wiedzę na ten temat to należy ją nam wyjawić. Kiedy mówisz A to powiedz i B bo tak to brzmi jakoś mało wiarygodnie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-26 21:00
Bo one leczą ból, a nie przyczynę bólu, a więc chociaż coś jednak leczą.;-)) A co przy okazji niszczą i jak uzależniają?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-26 21:20

>Bo one leczą ból, a nie przyczynę bólu


Jeśli tak to nazywasz to rzeczywiście  - nie mam wyjścia 2 kobiety przeciwko mnie słabemu facetowi :-)
A jak Ty się czujesz W-zetko? Czy pamięć mnie nie myli, że jesteś w szpitalu i czekasz na ........ ? no nie wiem na co
Ale czy tak czy nie to
Serdecznie pozdrawiam
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-02-27 19:51
Pisałam tak trochę żartobliwie o leczeniu bólu. No jestem w szpitalu, nie czekam  na operację, niech mnie ręka boska broni przed nią właśnie uciekam. Na razie się intensywnie rehabilituję, a nie jest to szpital uzdrowiskowy,więc dobrze, że mam komputer, bo i atrakcji niewiele. Ludzie baaardzo schorowani, na ogół smutni gdzieś w głębi serc, choć się do siebie uśmiechają.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-27 00:56
Tadeusz znalazłem złoty środek . Lekarstwo które powszechnie wiadomo że   l e c z y  kaca, dla mnie jest idealnym środkiem przeciwbólowym :-) serio.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-27 15:02
Środki przeciw bólowe w większości mają działanie dwu kierunkowe, właściwości przeciw bólowe i przeciw zapalne, no może z wyjątkiem tych co leczą kaca.;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-27 15:10
Ja kaca nigdy nie miewam, bo jak piję alkohol, to z głową i nie doprowadzam się, abym nie wiedział co robię, czyli do urywania się filmu... Jak idę do knajpy to, po to aby się napić a nie opić... :-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-27 15:12
Jest jeszcze lepsza metoda na kaca, dzień wcześniej nie pić.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-27 15:53
Raczej nie opić się... A napić się można...:-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-02-27 15:59
cos mi sie zdaje,ze tu ktos ma problem z alkoholem.sa poradnie AA to do tego ktosia.;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-27 18:37
Ja nie mam problemu z tym, jak mam smak to idę do baru...  A przy okazji mam kontakt z przyjaciółmi...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-27 20:30
Co Wy tu o tym katzu i ilości. Wystarczy czasem wypić  lampkę wina i mieć ból głowy na następny dzień. Wszystko zależy od jakości, czy od nie przyzwyczajonej  głowy, czy od towarzystwa?:-) Proszę o fachowe wypowiedzi, hihihi:)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-27 20:34
ciasteczko- no no cóż za fachowa opinia, widać że doświadczenie przez Ciebie przemawia. ;-))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-27 20:51
Z wiekiem, z wiekiem przychodzi, młodzieńcze.;-) ;-) :-)
No to jak to jest z tym katzem? Dlaczego boli głowa po lampce, a innych po półlitrówce nie? hmmmm?...:-)
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-02-27 21:17
oj za młodym , za młodym coby wiedzieć czemu to po lampce boli, a po półlitrówce nie. W-zetko nie znęcaj się nade mną i zaspokój moją żądze wiedzy w tym temacie.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-28 10:45
Wuzetko, Jeśli jako lampkę traktowałaś wazę  z pączem , to nie dziwię się Twemu bólowi ;-);-);-)
https://www.youtube.com/watch?v=ukAzr52HBUA&feature=youtube_gdata_player
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-27 20:46
Ja słyszałem, że kaca leczy się tym czym się go zdobyło :-)
Ale to bardzo stara teoria i lepiej tego nie potwierdzaj bo zostaniesz też realnie zaliczony do grona 90+ :-) no .... może trochę przesadziłem 60+, 65+, itd....
Na "miłą" krytykę zaawansowanego wieku mam taką odpowiedź:
-ja już Twoje lata miałem, ale czy Ty dożyjesz moich? :-)
Oczywiście wszystkim krytykom tego problemu życzę długich lat życia
100 LAT!
A STARUSZCE - 200! :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-27 20:55 Zmieniony 2013-02-27 20:58
Jako 90+ potwierdzam takie powiedzenie. Klin klinem, mawiało poprzednie pokolenie.:-))))))
Ps. A teraz zgodnie z tematem napiję się (wody sodowej/minerlnej gazowanej) i spanko.:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-27 21:03
Dzięki za wsparcie.
Obawiałem się, że sam zostanę z tą dziewięćdziesiątką :-)
Słodkich snów :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-02-28 14:47
My ludzie dojrzali musimy się wspierać, żeby nam wnusie Waldusie i inne młode nieopierzone nie dokazywały pod nosem  za bardzo.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-28 10:25
Tadeusz czy dożyjemy lat aby otrzymywać dodatkową premię , tego nie wiem. Jestem pewien że ja nie ale obiecuję że będę się starał ;-)  a metoda czym się zatrułeś tym się lecz wielokrotnie mi w tym przedłużaniu pomagała ;-)
Ps.
Tylko nie wiem czy 200-stulatkę bedziemy nazywać staruszką ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-28 14:45
Może wtedy prastaruszką? Prawuzetka i inne takie. PrawalduśNK jak to brzmi. :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-28 14:52
:-):-):-) jak pra-coś tam co kiedyś wygineło .? dino..dino.. e tam niech bedzie stare wino
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-28 14:55
Hej? ?? :-) :D Ty masz chyba jakies barki w organizmie, bo Ci się wszystko kojarzy klinami i klinami od klinów.:-))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-28 14:57
Niech Ci bedzie że jesteś jasnowidz.  Od tygodnia jestem na głodzie ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-28 15:00
A co Cię tak na uwięzi trzymało? Zdrowie? Czy ukochana kobieta embargo nałożyła? hm? :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-28 15:12 Zmieniony 2013-02-28 15:16
Żadna kobieta nie posiadła by tyle mocy , chyba że to jakaś Baba Jaga by była i czarów użyła.
;-)
To tylko jakieś paskudne antybiotyki
mają w zakazie takie wyniki:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-28 15:19
Kobiety używają swoich mocy głównie w nocy, więc nigdy nie wiadomo.:-)
To do kiedy pościsz?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-28 15:27
:-):-):-)
Chciałem dzisiaj pousuwać znaki zakazu ale czuję że pownienem wytrzymać do soboty ·
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-28 15:32
No to chociaż mądry jesteś, bo sa tacy, co piją i biorą leki. A w sobotę to pewnie będzie jazda za wszystkie czasy? ;-)
Zmykam zaraz, bo za długo siedzę i już nie daję rady.
Wpadnę wieczorem zobaczyć, co motylki trzy porabiają.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-02-28 15:41
jakie motyki i czemu akurat trzy?a wieczorem to chyba trzy ćmy.:-)))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-02-28 18:37
Easy, Nauta i WNK raz motyle, a raz ćmy,
ho,ho,ho...cóż za forumowe gry...:-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-28 18:53
no co ? ciasteczko jest zakochana to i motyle
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-28 19:00
Ja zakochana? Bo jak miałaś na myśli mnie, to może i byłam, ale się wkurzyłam na dziada i wtedy miłość wysiada!:-)))) Nie oddzwonił dziś  i ma przegwizdane.:-))) Pójdę  jutro sobie innego  poszukać.:-) :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / tematy do rozmowy... (Strona 7) (162738 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill