www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 14) (407933 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-13 11:34
:-) Za rządów tam kard. Dziwisza. :-))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-13 11:23
w Łodzi to jeszcze rozumiem...pewnie będzie przedstawiał prezydenta w Łodzi na łodzi, który zarzuca sieć lub macza kij w wodzie cz,. wędkę z mottem W Polsce tylko ryby nie biorą ;-)) .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-14 17:14
Kraków: zdewastowano popiersie płk. Ryszarda Kuklińskiego

>Według Cholewy napis na postumencie z piaskowca "Pułkownik Ryszard Kukliński 1930-2004" został zamalowany ciemną farbą lub starym olejem. Pomazano też samą rzeźbę. Jest to już trzecia dewastacja tego pomnika w ciągu ostatnich lat.


Pomniki stawia się z dwóch powodów, aby można je było burzyć i .... dla ptaków.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-15 12:11
Co wspólnego ma Justyna Kowalczyk z  ZUS-em? Można być kibicem sportowym, ale wszystko ma swoje granice.
Lekarz: skoro Justyna Kowalczyk biega ze złamaną stopą, to Pan może pracować

>Lekarz orzecznik sądeckiego ZUS-u skrócił chorobowe mieszkańcowi Nowego Sącza, argumentując, że skoro Justyna Kowalczyk biega ze złamaną stopą, to on może pracować.

Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-02-15 14:29
Przyznam Ci rację, mój sąsiad był na komisji ZUS i lekarka stwierdziła, że "Papież taki chory może pracować, to Pan również", tyle , że sąsiad pożył jeszcze 3 miesiące i ... odszedł na guza mózgu.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-15 19:37
Absurd? Dostała 100 zł mandatu bo... kupiła za drogi bilet

>Daria, studentka, chciała pojechać z Gdyni Orłowa do Gdańska Wrzeszcza. Kupując bilet w automacie na peronie wybrała zniżkę 50 proc., bo nie mogła znaleźć swojej, w wysokości 51 procent. Jakież było jej zdziwienie kiedy w pociągu kontroler zaczął jej wypisywać mandat – relacjonuje serwis radiogdansk.pl.


W jakim my kraju żyjemy. Złodzieje mają się dobrze, a uczciwy obywatel płaci mandaty.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-17 23:10
W odpowiedzi dla: Nachbar

>Absurd? Dostała 100 zł mandatu bo... kupiła za drogi bilet


    >Daria, studentka, chciała pojechać z Gdyni Orłowa do Gdańska Wrzeszcza. Kupując bilet w automacie na peronie wybrała zniżkę 50 proc., bo nie mogła znaleźć swojej, w wysokości 51 procent. Jakież było jej zdziwienie kiedy w pociągu kontroler zaczął jej wypisywać mandat – relacjonuje serwis radiogdansk.pl.

>W jakim my kraju żyjemy. Złodzieje mają się dobrze, a uczciwy obywatel płaci mandaty.


I co się dziwisz??? Przecież w takim dzikim kraju jak Polska, to wszystkie absurdy są dopuszczalne...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-18 08:22 Zmieniony 2014-02-18 08:30
A jednak w tym kraju z przywilejów korzystasz , rentę bierzesz, leczysz się za darmo i na forum , w którym wg Ciebie prawie wszystko jest źle piszesz. Trochę się zastanów zanim znów na coś naplujesz.
Też nie wszystko mi się podoba, ale to jest moja ojczyzna, tu się wychowałam, tu leżą moi przodkowie tu mam przyjaciół i nie uważam, że masz prawo na takie obrażanie mnie i mojego kraju. Dosyć tego. Nie podoba się wszystko i wszyscy, to nikt Cię tu nie trzyma.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-18 09:59
Co Wy sie wszyscy tak wyrzucacie?:-) Pisanie, że kraj dziki jest niezasadne. Nie wszystko jest złe, choć wiele woła o pomstę do nieba. Tylko to wina ekip, znajomych królika itp., KTORE SIĘ MOGĄ ZMIENIĆ.  OJCZYZNA ZAWSZE ZOSTAJE OJCZYZNĄ.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-19 20:29
Lidian, nie będę z Tobą przebijał się na argumenty, kto z nas jest większym patriotą lub kogo przodkowie bardziej zasłużyli się dla Ojczyzny, ale jak oglądam polską scenę polityczną, to zastanawiam się, gdzie podziali się prawdziwi patrioci. Jeżeli założymy, że Polską rządzą przedstawiciele wybrani w demokratycznych wyborach większością głosów, to jak to się dzieje, że w Polsce ludziom żyje się źle. Dlaczego ludzie opuszczają Ojczyznę i wyjeżdżają za chlebem jak dawniej. Przecież zamiast "ścierniska" miało być "San Francisco".
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-19 20:38

>Jeżeli założymy, że Polską rządzą przedstawiciele wybrani w demokratycznych wyborach większością głosów, to jak to się dzieje, że w Polsce ludziom żyje się źle. <


Widocznie większość się pomyliła. Pytanie kierujesz do mnie, a może trzeba by skierować do tych, którzy mają wpływ na to co się w kraju dzieje.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-19 23:23
W odpowiedzi dla: Nachbar

>Lidian, nie będę z Tobą przebijał się na argumenty, kto z nas jest większym patriotą lub kogo przodkowie bardziej zasłużyli się dla Ojczyzny, ale jak oglądam polską scenę polityczną, to zastanawiam się, gdzie podziali się prawdziwi patrioci. Jeżeli założymy, że Polską rządzą przedstawiciele wybrani w demokratycznych wyborach większością głosów, to jak to się dzieje, że w Polsce ludziom żyje się źle. Dlaczego ludzie opuszczają Ojczyznę i wyjeżdżają za chlebem jak dawniej. Przecież zamiast "ścierniska" miało być "San Francisco".>


Albo druga Irlandia...
Skoro Polska jest wg PO "Zieloną wyspą", to dlaczego nie ma na chorych, na cierpiących, na niepełnosprawnych???
Okazuje się, że jest gorzej i gorzej a tego ciągu pogarszającego się życia nie widać końca... Największym absurdem okazuje się sama Polska... Niestety, taka prawda, bez owijania w bawełnę...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-19 20:58
Lidian, nie będę z Tobą przebijał się na argumenty, kto z nas jest większym patriotą lub kogo przodkowie bardziej zasłużyli się dla Ojczyzny, ale jak oglądam polską scenę polityczną, to zastanawiam się, gdzie podziali się prawdziwi patrioci. Jeżeli założymy, że Polską rządzą przedstawiciele wybrani w demokratycznych wyborach większością głosów, to jak to się dzieje, że w Polsce ludziom żyje się źle. Dlaczego ludzie opuszczają Ojczyznę i wyjeżdżają za chlebem jak dawniej. Przecież zamiast "ścierniska" miało być "San Francisco". Może przyczyną jest, że zamiast patrioci wybierać patriotów wybierają idiotów,  albo idioci idiotów, a patrioci to są ci, którzy ten stan rzeczy krytykują. Krytyka bowiem zawsze zmierzała ku lepszemu, a nie po to, aby kogoś obrażać.
Norbi nic na to nie poradzi, że jest innej narodowości, ale tu się urodził i utożsamia się z Polską, jako swoją Ojczyzną i zapewne tu ma swoich przodków. Ma więc prawo do krytyki, bo i jest co krytykować.
W tym konkretnym przypadku nie zawiniła studentka, ale odpowiedzialni za ustawienie automatów biletowych ludzie. Skoro ustanowili takie przepisy, to powinni umożliwić pasażerom kupno biletu z określoną zniżką. Jak sądzisz, studentka nie mogąc kupić biletu ze zniżką 51% miała kupić normalny bilet, aby w ten sposób dołożyć się do premii panu prezesowi i reszcie urzędasów ? Niby z jakiej racji?
Zabrałem głos w obronie Norbiego, bo podobnie jak On jest wielu, którzy mają do wyboru miejsce zamieszkania, a nawet ojczyzny. Ważne jest, że jest obywatelem tego kraju, więc ma prawo do krytyki, jak również do przywilejów. To jednak nie powinno być tematem do dyskusji i argumentów ad personam.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-19 21:47
A po co przepisałeś ten sam post i tu go wstawiłeś? Już Ci raz odpowiedziałam.

Nie obchodzi mnie kto jest jakiej narodowości na forum. Może być nawet ufoludkiem i mieć zieloną skórę. To mi w rozmowie nie przeszkadza. Przede mną nie musisz bronić Norbiego. Nie krzywdzę go moim innym zdaniem na temat naszego kraju. Powiedziałam prawdę, a on przegina takimi wypowiedziami. I bądź konsekwentny, mówisz, że on ma prawo do krytyki, ja również mam takie prawo i mogą mi się niektóre jego wypowiedzi nie podobać.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-20 00:30
Z tego co do mnie  dociera to wiem ze prace nad poprawa dzialania
forum trwają caly czas. I nawet norbi zauważył poprawę.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-20 23:06
Zauważyłem, tylko, że powrócił język polski, a nie jak było krótko po aktualizacji, zauważyłem także, że logo tego forum jest ciemniejsze... 
Wiem, także, że można odblokować zablokowaną funkcję wstawiania obrazów, dokładnie chodzi ten bb cod [img]link do zdjęcia[/img]...
Uważam, że aby była rzeczowa dyskusja nad jakąś sprawą można byłoby wstawić zdjęcie a nie tylko linkować te zdjęcie...
Chyba, że Integracja nie chce aby pokazywać zdjęcia, bo istnieją zdjęcia które nie są mile widziane...
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-21 01:27
wazne ze zauwazyles :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-21 08:54
Norbi czepiasz się tych zdjęć. Jesli masz jakieś wklep na pokazywarkę i zobaczymy. Takie to trudne?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-21 08:57
On się nie czepia tylko chce pokazać jaki z niego spec i administrator, prawie jak Zuckenberg czy jak to się pisze:)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-21 09:10
:-))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-21 18:23
Nawet nie wiesz, rogaliku o czym piszesz... Znajomość języków się kłania, ja znam trzy... A ty nawet polskiego dobrze nie znasz...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-22 07:39
Gratuluje. Ja znsm polski, dwa obce i kilkanascie jezykow Polek;-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-22 22:09
W odpowiedzi dla: rogal160

>Gratuluje. Ja znsm polski, dwa obce i kilkanascie jezykow Polek;-)


Czyżby to było dobrze napisane?
Nie tłumacz się, że piszesz z telefonu komórkowego, ponieważ ja też mam telefon komórkowy i wiem, że są tam polskie znaki...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-22 22:19
w-z...
Będę się czepiał aż do skutku, tych zdjęć, bo uważam, że aby była rzeczowa dyskusja, to powinna być możliwość wklejenia zdjęcia, jak wyżej opisywałem, skoro jest ona w pomocy forum wyszczególniona.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-16 13:54
500 na drugie dziecko od Pisu, który jak mówią znawcy przekwalifikował się z partii prawicowej na socjalistów.:-))) Piękny program rozdawczy na lewo i prawo, kto tylko będzie chciał, dostanie, oprócz oczywiście złych mediów i złych kulturalno-oświatowych, ale co tam po nich.;-)))) :-))))
Opary absurdu, czy genialny plan gospodarczy????
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-16 20:02
Właśnie leci w TV kabarecik w wydaniu mówiących głów PiS-u. Ciekawy jestem ile to kosztuje i kto płaci. Aż nie mogę się doczekać, kiedy oni dojdą do władzy. Jestem w sytuacji, w której nic nie jest mi w stanie zagrozić i nie potrzebuję skorzystać z ich obietnic. Oby tylko wojny jakiejś nie wywołali.  :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-16 21:25
W zetka nie raz pisalas jak w PL latwo znalezc kase wiec  oni tez moga;-) Nachbar napisze to za Cie ie zebys sie nie meczyl-kasa jest marnowana na Koaciol i to mldy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-16 21:45
Oni nie mogą, bo będą wydawać na pomniki i na KK właśnie.:-) Trochę się podszkoliłeś Rogal.:-)))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-16 21:58
Dzieki;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-17 11:28
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-17 11:56
Czesc norbi , ciekawie się  tam żyje .na tym Twoim podwórku ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-17 14:58 Zmieniony 2014-02-17 15:05
No, i to bardzo a zwłaszcza w czasie kampanii wyborczej, że aż może bardzo głowa rozboleć, człowieka o słabych nerwach...
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-02-22 20:49
Zaliczam to do absurdów, bo jak inaczej nazwać akcję, której celem jest obrona prywatnych interesów? Pytanie tylko - czyich, bo na pewno nie przyszłych emerytów. Nie chce mi się klepać w klawisze, więc poniżej cytuję komentarz internauty XXXL. Może ktoś ma inne zdanie na ten temat, ale dla mnie jedno jest jasne - dotychczas nikt ze zwolenników OFE nie podał mi dowodu na to, że gdzieś na świecie OFE sprawdziły się. Dlaczego więc miałyby sprawdzić się w Polsce?

>XXXL 26 minut temu. Nie jestem wrogiem inwestowania w kopalnie diamentów na plutonie, ale nich każdy robi to na własny rachunek - OFE robią to na rachunek państwa. Emerytura z założenia ma być pewna. Żaden rynek kapitałowy tego nie gwarantuje bo z definicji nie może - a gwarantuje cykliczne kryzysy, każdy z kolejnych potencjalnie większy niż poprzedni. Problem jest taki, że emerytura musi być zapewniona bez względu na to czy jest kryzys czy nie - skoro OFE podczas ostatniego kryzysu potrafiły stracić 2/3 pieniędzy to jak zagwarantuja wypłatę emerytur kryzysowych? Szczęście, że akurat nie musiały sprzedawać akcji by wypłacać emerytury bo byłoby jeszcze gorzej. Jeśli jeszcze masz wątpliwość ile zarobi dla Ciebie OFE to ja się poddaje. Polaczku pośmiej się z porannych żartów w RMF, ugotuj coś z TVN, pobieraj naukę z Wyborczej i spij spokojnie - panowie żyjący z prowizji wiedzą jak poprawić Twój los. Ciekawostka. Grecja bankrutując zredukowała państwowe emerytury tylko o 10% (przypominam, że OFE traciły na kryzysie 2/3 pieniędzy), a dług względem prywatnych wierzycieli o 70%. Co się więc analogicznie stanie jeśli Polska zbankrutuje? Emerytury z systemu państwowego (ZUS) ucierpią owszem ale nieznacznie, natomiast zobowiązania wynikające z obligacji zostaną zmasakrowane niemal jak rynek akcji. Państwo wpierw zrezygnuje ze zwrotu pożyczek dla prywatnych korporacji - i słusznie - a dopiero potem zredukuje emerytury ZUS w obawie przed rewolucją - jak to się stało w Grecji. To jest ostateczny i zweryfikowany doświadczalnie dowód na to, że obligacje są mniej bezpieczne niż tzw. "wirtualne" zapisy na koncie w ZUS! kuriozalne nieprawdaż? 10:0 dla lodzika bambino! To, że takie łachudry jak Forbes płaczą to tylko znak, że kartel bankierów broni "swoich" premii a nie waszych pieniędzy naiwniaki.


Pozywają rząd za OFE
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 00:37
Zagadka dla Waldka. Gdzie w Polsce jest miasto, uchodzące onegdaj za wzór gospodarności, gdzie wiadukt na drodze ekspresowej będzie się remontowało co najmniej 5 lat. Dla ułatwienia dodam, że ten sam wiadukt komuna zbudowała w 2 lata. W innym miejscu tego miasta, już nie z inicjatywy włodarzy miejskich buduje się kładkę nad trasą i dojazdówki do nowego obiektu w kilka (7) miesięcy.
Ojcowie miasta zapewnią przez pięć lat rozwój wytwórni wiader do ręcznego noszenia betonu na rzeczony wiadukt, także pewnie 5 lat etatu dla dozoru budowy i na pewno kilku spółek.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-23 14:32
To łatwe . To musi byc  na grenlandii gdzie lato trwa miesiac a wiosna i jesień zdarzają się gdy pozwoli zima :-)))
ps.
to nie moze byc w polsce ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-23 14:51
Wygrał pan nalewkę malinową. Gra pan dalej?
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-23 15:04
to zalezy od tego jak szybko otrzymam wygraną :-))) nalefkę;)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-23 21:56

> Dla ułatwienia dodam, że ten sam wiadukt komuna zbudowała w 2 lata.<


Pewnie dlatego, że oszczędzano na materiałach zmieniając recepturę inaczej mówiąc kradnąc ...tak wyrastały osiedla budynków a mosty trwały do czasu ... Przyszedł "zgniły kapitalizm" i ludzie zostali zmuszeni do zakupu samochodu, po przejściach . Blacharze mieli co robić a 7ulice zapełniły się tym co jeszcze parę lat wstecz było luksusem . Wszystko zostało zmienione tylko nie zarządzający strukturami . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-24 03:19
Tylko  w innych barwach, tzn. w koszulkach..
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-24 08:07

> Pewnie dlatego, że oszczędzano na materiałach zmieniając recepturę inaczej mówiąc kradnąc ...tak
> wyrastały osiedla budynków a mosty trwały do czasu ...


Pamięć jest zawodna. Budowano AŻ trzy lata i chyba nie kradziono bo budowano w latach 1974-77.  Pokaż mi dzieło współczesne, które tyle lat przetrwa w dobrym stanie, przy obciążeniu podobno 25 tysięcy aut dziennie. Na tamte czasy nie było to byle co. Dziś mamy podobno lepsze technologie, multum bezrobotnych, którzy mogą pracować na zmiany dniami i nocami. i co? 5 lat! Mimo, ze nie trzeba szyn tramwajowych układać, ani infrastruktury dodatkowej. Absurd i skandal.
Jak to wygląda, jak ktoś chce może zobaczyć.
http://www.tvn24.pl/poznan,43/budowac-estakade-czy-zwykla-droge-trasa-katowicka-dzieli-poznaniakow,399572.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-24 09:38
Krążyły za komuny opowieści, że przy budowach osiedli wywrotki z materiałem raz jeździły na budowę osiedla i raz na budowę domu prezesa, ale nawet jeśli tak się działo i kradli, to te domy stoją do dziś. W tamtym roku ocieplano bloki, a po kilku miesiącach ocieplenie spadło. Nowe rondo kilka dni po otwarciu trzeba remontować, bo jego część po deszczu się rozleciała. Teraz koszty tego felernego budowania niż koszty dawnych obiektów razem z prywatną willą prezesa. Wszyscy znamy takie przypadki z własnego podwórka.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-24 13:28

>Teraz koszty tego felernego budowania <


Zabrakło słów - są wyższe-
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-24 13:54
to trza zmienić!!!! Nie struktury a ludzi !!! Zacząć wymagać i nękać decydentów, nie patrząc ha przynależność partyjną . Niech czują, że nam się  chce pójść do urny i zagłosować i że pamiętamy . Nie wybieramy wolontariuszy, ale posłów, radnych, którzy jak nie dają radę z wcieleniem swoich pomysłów przedwyborczych, którymi skusili mnie bym oddał na nich głos, to niech zrobią miejsce drugiemu .
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-24 14:03
Mam dwóch radnych znajomych. Jeden daleko i lepiej nie powiem nic o jego motywacjach. Drugi znajomy tylko z rozmów o infrastrukturze i sprawach miejskich, społecznych. Tak sobie czasem pogawędki ucinamy o życiu. Ten facet się stara, rozmawiałam  z nim też dziś i jestem zbudowana. Jemu zależy, kurcze na miejscu, w którym się znajduje, chce coś zmienić na lepsze. Nękam go o coś ważnego na co rzekomo nie mają decydenci  funduszy, ale jest światełko w tunelu, bo walczymy dzielnie.:-) Będę na faceta głosować, bo się sprawdza. Natomiast w skali kraju...jeszcze nie wiem. Tyle o wyborach.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-24 12:33 Zmieniony 2014-02-24 12:40
nie jestem specjalistą, od budowy mostów czy ulic, ale naprawdę trzeba mieć problem w dostrzeżeniu zmian jaki dokonały się na ulicach naszych miast, czy w naszych domach . Pamiętacie towary luksusowe ? Pewexy i dżinsy i ten zapach .... Sklepy mięsne LUX - w których można było bez kartek na mięso kupić mięso po luksusowych(zachodnich)cenach kupić ochłap mięsa . Część "tych bezrobotnych "to bezrobotni z wyboru i mają głęboko pracę . Co się zaś ma do pracy w nocy, to pewnie można było by się zastanowić nad ślimaczącymi się pracami, zapisując w umowach szybki czad budowy. Może trzeba coś zmienić???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-24 13:24
Widzę co było i co jest. Wszystko ma swoje dobre i złe strony.
Jedno co Ci powiem, to kiedyś mięsa i kiełbasy nie mogliśmy łatwo kupić, ale to była kiełbasa, a nie jakiś wyrób kiełbasopodobny. Mięso w piekarniku nie rosło, tylko się kurczyło. Nie jadłam soli drogowej i innych g....n. Jak ktoś zrobił przekręt z jedzeniem, to był ukarany. Tak, teraz jest w sklepach towar, ale jaki. I kary na to nie ma.
A młodzież. Dawniej nie do pomyślenia było, aby podstawówka szwendała się w nocy na ulicy. JAk jest teraz wszyscy wiemy.
Jest dużo zmian. Wiele na lepsze, ale jest jeszcze dużo do poprawy. Czy to się uda?  Życie pokaże.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-02-24 13:41 Zmieniony 2014-02-24 13:45
Pewnie, smak nam się nie zmieniły i tęsknimy do tych;kiełbasek, boczusiów, smalczyków i ... lat młodości . Bo te już się nie wrócą, pozostały tylko wspomnienia i smaki  . Wolę zjeść pięć deko kiełbaski, ale takiej jaka mi smakuje- można taką kupić . A nie to co rzucą na sklep a panie ekspedientki z łaski ukroją .Czy wszystko mi smakuje teraz ? Nie, nie wszystko, ale nie chciałbym wrózić do tamtych lat, gdzie kmórka kojarzyła się z kurami, świnką nie zaś z telefonem ;-) .Co zaś się ma do karania za przekręty, to ...było różnie :-( i wymagajmy ...OD siebie również np. w wyborach ... Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-24 13:49
Biały ser był kiedyś tak naturalny, ze można było zakruszyć na topiony, bułki, pieczywo bez "polepszaczy' od siedmiu boleści. Ser żółty nie dojrzewał w dwa tygodnie i wiśta wio na sklep, jak teraz. Chemia i kasa.
Jednak nie było też takiego wyboru, teraz pół dnia chodzisz po markecie i dostajesz oczopląsu, zanim wybierzesz. To są plusy Amalian, świat się zrobił bardziej kolorowy. Chałwy nie trzeba w peweksie kupować. :-))
Jednak ja pisałam o organizacji pracy. 5 lat teraz i trzy kiedyś, gdy park maszynowy był na pewno uboższy (40 lat temu). Jak nie bezrobotni to sa więźniowie. Kiedyś się ich wykorzystywało do takich  prac, teraz mają prawa człowieka i większe stawki niż przedszkola. Świat na głowie staje?
Nie mogę zrozumieć i nie zrozumiem jak można 5 lat budować estakadę, wcale nie rekordowej długości. To prawie tyle, ile dziecko do podstawówki chodzi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-24 14:01
Pewnie, że można kupić dobrą wędlinę. Polecam Krakowski Kredens. Kiedyś kupiłem w markecie dla żartu parówki za 7zł - zapach nie do opisania:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-24 14:07
Pewnie, że można, tyle, że kto i ile tam kupi na co dzień???O ten Kredens mało się nie przewracam w markecie holu. I przechodzę obojętnie...bo jestem wege, jakby się ktoś nie domyślił jeszcze.:-)))))))
I zaraz, zaraz? parówki kg za 7? czy jedna?:-))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 14) (407933 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill