www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 21) (404386 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-27 13:57
Zyga- dobrze prawisz, ale jest jedno"ale" to się tyczy wszystkich ...ciebie również . Bo mam wrażenie, że ty myślisz wybiórczo To nie ja, to on ...
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-27 14:39
Problem w tym, że wciąż zaznaczam to – niemal do znudzenia – że prezentuję własne zdanie, własny pogląd, i nie boję się je prezentować głośno. I za to jestem atakowany. To dziwne, do czego jeszcze „tolerancja” się posunie. :-)))))
Mam takie zdanie - nikt nie musi się z nim zgadzać. Inni mają swoje - ja również nie muszę się z nim zgadzać. To tyle. Czy to takie straszne? :-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-06-27 15:06

>Mam takie zdanie - nikt nie musi się z nim zgadzać. Inni mają swoje - ja również nie muszę się z nim zgadzać. To tyle. Czy to takie straszne? :-))) .<


Straszne nie jest, ale jest jedno ale, jak mówi Amalian.  Jak wyrażam swoje zdanie, które jest inne niż Twoje, to niestety Ty mówisz, że Cię atakuję. :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-27 16:34

>Straszne nie jest, ale jest jedno ale, jak mówi Amalian.  Jak wyrażam swoje zdanie, które jest inne >niż Twoje, to niestety Ty mówisz, że Cię >atakuję. :-)


„Atakiem” nazywam wszystko to, insynuacja, sugestia mająca na celu podważenie zdania rozmówcy. Co do „amaliana” to już pokazał, jakimi słowami umie „dopiec”. Od paru Osób takie i gorsze słowa, będące niczym innym, jak „atakiem”.
O tym mówię. Emocje zawsze były złym doradcą. Dla tego zawsze zaznaczałem, co tak było źle widziane, jak pisałem (moim zdaniem, w moi rozumieniu), celowo pisałem „Moim” przez duże „M” tak, jak „Ja” by dać temu wyraz. Nic nie dało, i zostałem wyszydzony. Tu na tym forum.
To tyle. Nie ma się, co denerwować, jedynie trzeba rozumieć, iż jeśli czytam wpis kogokolwiek, to uważam to za zdanie „Innej Osoby, Jej pogląd, prezentację Jej zdania”, tak samo, jak Ty czytasz „Mój” wpis. A będzie wszystko okay. A nie piszesz: „Inni nie jęczą” czy „są roszczeniowi”. Bo dajesz wyraźnie do zrozumienia, że „Ja” taki jestem, gdyż używasz takich słów odpisując na „Mój” wpis.
A teka poza tym jest okay „lidian” i dajmy już spokój.
Pozdrawiam :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-27 17:10
Zygmunt takim sposobem pojmowania wypowiedzi innych osób wytrącasz argumenty w dyskusji. Nie "najeżdżam" na Ciebie wypowiadając się inaczej niż Ty. Zrozum proszę, nie mam złych intencji w stosunku do Ciebie choć nie raz i nie dwa nie zgadzam się z Twoim zdaniem. Oczywiście wiem o czym mówisz ujmując się za ON. Również pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-27 17:16 Zmieniony 2014-06-27 17:33
Rozumiem to, lecz argumentem nie mogą być stwierdzenia właśnie tego typu, co wymieniałem poprzednio, w wypowiedzi tyczącej się zagadnienia tak szczególnego, jak ON. Rozumiem, że są Osoby w pełni zasługujące na takie określenia, i zdaję sobie z tego sprawę.
Lecz również zdaję sobie sprawę z tego, iż problemem "zamknięcia w czterech ścianach" Osoby niepełnosprawnej nie jest li tylko sama niepełnosprawność stwierdzona medycyną. Wiele czytałem na temat psychiki ludzi dotkniętych niepełnosprawnością (szczególnie tych o znacznym stopniu). Wielu psychologów wypowiada się, iż wraz z niepełnosprawnością fizyczną idzie niepełnosprawność psychiczna. To jest bardzo poważny problem. "zamknięcie" o którym wspominam (myślę, że Ty również o tym wiesz), jest często czynnikiem blokującym najprostsze czynności prowadzące do wyjścia do ludzi, nie mówiąc już o zdobyciu wiedzy na temat pracy, jak i zaczęcia załatwiania czegokolwiek. To bardzo wielki problem, o którym nikt nie mówi. Dlaczego? Myślę, że to bardzo krępujące ze strony samych niepełnosprawnych (brak pomocy fachowej, psycholog), jak i brak pomocy ze strony instytucji tym się zajmujących.
Wiem, iż każdy zna te problemu i nie chciałbym tu uchodzić za "mądralę", lecz mówię o tym, gdyż tak jest.
Być może tu te rozmowy, również są taką próbą wyjścia z "zamknięcia", przynajmniej uchylenia drzwi. :-)
Ja również pozdrawiam :-))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-29 18:38
Mam mieszane uczucia w związku z tą ustawą. Kara powinna być adekwatna do przewinienia. Co za problem podejść do czytnika i cenę sprawdzić?
Prezydent nie słucha: handlowcy zapomną o cenie - zapłacą do 40 tys. zł

>Handlowcy twierdzą, że kary, jakie nakłada nowe prawo, mi.n. za błędne podanie lub niepodanie cen, są za wysokie. Przewiduje ono, że ceny mają być uwidaczniane w sposób jednoznaczny, niebudzący wątpliwości i umożliwiający ich porównanie. W przypadku gdy tak nie jest - ustawa nakłada na handlowców grzywnę w wysokości maksymalnie 20 tys. zł przy jednorazowym naruszeniu, a przy trzech przypadkach w roku może to być nawet 40 tys. zł.

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-01 20:22
Najciekawszy jest powód odwołania komendanta.
Komendant straży miejskiej w Czersku odwołany

>Straż miejska w Czersku wystawiła mandat, po tym jak fotoradar zrobił zdjęcie lawecie, która przekroczyła dozwoloną prędkość. Problem jednak w tym, że ten trafił nie do kierowcy lawety, a do właściciela przewożonego auta.

Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-02 07:47
Myślę, że tu można zauważyć wiele podtekstów tej sytuacji, które nie zostały poruszone w artykule. Nasuwa się wiele pytań. Z artykułu wynika, iż pierwsza wątpliwość, jaka się nasuwa, to czyja była laweta wioząca to auto? Z wyjaśnień komendanta wnioskować by można, iż właściciel wiezionego auta usilnie krył właściciela lawety (firmę), lub to do niego laweta należała, i stąd brak tej informacji.
Moim zdaniem komendant nie uczynił błędu w obowiązkach. Skoro miał realny problem z ustaleniem firmy przewozowej, zwrócił się do właściciela przewożonego samochodu. Nie wierzę, by ten nie wiedział, jaka firma przewozowa wiezie jego samochód. Chyba, że doskonale wiedział, i dla tego krył tę informację.
Zastanawia mnie również bardzo szybkie wyciągnięcie tak drastycznych konsekwencji przez burmistrza, bez uprzedniego dogłębnego zbadania sprawy.
No i skąd ten rozgłos. Być może komendant komuś się „naraził”, i stał się niewygodny? A może jego posada była już obiecana komuś przez burmistrza?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-02 18:10
Zaliczam to do absurdów. Raz do roku jedziesz na urlop, to chcąc pomykać autostradą najpierw musisz kupić sobie urządzenie viaAUTO, następnie "zasilić" je odpowiednią kasą i ... jazda w góry lub nad morze. Każda kolejna bramka uszczupli twoje konto o odpowiednią kwotę. Na końcu podróży nie otrzymasz reszty, bo tego chyba nie przewidzieli. A nie można zrobić tego prościej?
Każdy fotoradar bez względu na prędkość poruszającego się pojazdy robi zdjęcie, aby po jakimś czasie pod adres posiadacza pojazdy o numerze rejestracyjnym widocznym na zdjęciu "przyszedł" mandat na określoną kwotę.
Jaki problem w podobny i -  uważam - tańszy sposób pobierać opłaty za przejazd autostradami, bez jakichś urządzeń, zwalniania przed bramkami i - co najważniejsze - bez wnoszenia przedpłat. Jedziesz autostradą, przejeżdżasz przez bramkę, bramka rejestruje ten fakt i do domu otrzymujesz fakturę. Proste, ale nie zarobiliby na tym producenci urządzeń i nie byłoby od razu kasy do ręki. A przecież głównie o to chodzi.
Na bramkach autostrad GDDKIA osobne pasy dla pojazdów z viaAUTO

>Od 15 lipca na bramkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA wydzielone zostaną pasy dla posiadaczy urządzeń poboru opłat viaAUTO. Mając to urządzenie, kierowcy pojazdów do 3,5 tony (czyli m.in. osobowych) nie będą musieli stać w kolejkach do zwykłych bramek.
>Urządzenia viaAUTO dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony to funkcjonująca od czerwca 2012 r. część elektronicznego systemu viaTOLL, pobierającego od lipca 2011 r. opłaty m.in. za przejazdy ciężarówek.
>Urządzenia viaAUTO instaluje się na przedniej szybie, przy lusterku wstecznym. W odróżnieniu od viaBOX-ów dla ciężarówek, nie muszą być one zarejestrowane w systemie i można je przenosić między samochodami. Nie mogą ich używać motocykliści. Z viaAUTO można korzystać na zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) płatnych odcinkach autostrad A4 Wrocław-Gliwice i A2 Konin-Stryków.

Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-07-02 18:55

> po jakimś czasie pod adres posiadacza pojazdy o numerze rejestracyjnym widocznym na zdjęciu "przyszedł" mandat na określoną kwotę.


Przed skorzystaniem z usługi na sprawie zależy usługobiorcy, a po już tylko usługodawcy. Nie jest niestety nierealne, że opłaty wnoszone po fakcie wcale nie wszyscy chcieliby płacić. A koszty generowane przez migających się ponosi firma.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-07-03 21:41
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-07-04 01:05
Nie boję się  ... :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-04 16:47
Szaleńcza jazda Froga nie stanowiła zagrożenia

>Do tej pory Robert N. nie usłyszał zarzutów w sprawie wyczynów na drodze. Eksperci i prawnicy twierdzili, że to, co zrobił za kierownicą BMW, można było od razu traktować jako zagrożenie katastrofą w ruchu lądowym. Zgodnie z kodeksem karnym i art. 174, grozi za to do 8 lat więzienia.
>Według biegłego, który zajmuje się sprawą, zachowanie kierowcy nie spowodowały takiego niebezpieczeństwa i są tylko wielokrotnym złamaniem przepisów.


Odsyłam do komentarzy internautów, bo stwierdzenie biegłego "zachowanie kierowcy nie spowodowały takiego niebezpieczeństwa i są tylko wielokrotnym złamaniem przepisów" nie da się skomentować w kilku słowach. 
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-07-04 16:57
Kasa, kasa i jeszcze raz kasa liczy sie w polskim wymiarze prawa!!!!
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-04 18:14
I jak tu się dziwić, że są naśladowcy. Cierpią potem i Inni kierowcy i piesi.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-07-04 21:00
Dlaczego zawsze są naśladowcy złych rzeczy a nie dobrych???
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-04 21:46
Zwróćcie uwagę, że eksperci i prawnicy twierdzą, że było zagrożenie katastrofą w ruchu lądowym, a biegły to podważa i uznaje jako zwykłe naruszenie przepisów. Przecież na zdrowy rozum jazda "pod prąd" lub wjazd na skrzyżowanie "na czerwonym" to oczywiste zagrożenie dla innych użytkowników, niekiedy o niewyobrażalnych skutkach.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-05 06:11
Tak się zastanawiam, komu bardziej brakuje rozsądku i wyobraźni? Bo brak jest ich po stronie "piratów" drogowych to pewne. Lecz  po stronie biegłego, jest i brak konsekwenci z racji zajmowanego stanowiska. "Biegły" to specjalista w temacie, chyba, że Jego wiedza wywietrzała, a pozostała tylko głupota.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-05 14:06
Ten co nie obraża...
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-05 14:47
Wiesz chyba jak to jest: "człek" ze wsi innych wyzywa od chamów ze wsi - to działa na wszystkie strony, ktoś tu pisał: Kali ukraść to dobrze, Kalemu ukraść źle - takie tutaj myślenie mają J.W......:-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-07-06 11:11
Tylko nachodzi tu pytanie: Kogo to jest owe myślenie? :-)  :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-06 12:47
Zakazany owoc najlepiej smakuje. Na zakazie sprzedaży marihuany zarabiają mafiozi, a koszty ponosi społeczeństwo. Prohibicja w Ameryce poniosła klęskę, ale ten przykład nie przekonuje przeciwników legalizacji.
Zaskakujące dane po legalizacji marihuany. Oszczędzili miliony, przestępczość spadła

>Przez pierwsze cztery miesiące do stanowej kasy wpłynęło ponad 10 mln dol. podatków od sprzedaży marihuany. Pieniądze mają pójść na szkoły publiczne, infrastrukturę, a także na lekcje i kampanie uświadamiające młodzież o skutkach używania narkotyków.
>Innym zaobserwowanym skutkiem - jak pisze Policy.mic - jest... spadek liczby przestępstw. To akurat nic zaskakującego, bo wcześniej wykroczenia związane z marihuaną stanowiły w statystykach policji połowę wszystkich z przestępstw narkotykowych.
>Ba, zarówno w Denver, jak i w całym stanie o ponad 50 proc. spadła od stycznia liczba popełnianych morderstw. Choć być może tutaj związku z legalizacją marihuany trudniej się dopatrywać.

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-06 12:57
Nasze państwo bezprawiem stoi. A może ten przypadek pokazuje, że do władz dostają się schizofrenicy. Ślubują jedno, a robią drugie.
"Art. 22. ślubowanie radnego przed objęciem mandatu
1. Radny przed objęciem mandatu składa ślubowanie:
„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej województwa i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”.

Wojewoda: wołomiński zakaz aborcji do kontroli

>Radni powiatu Wołomin przegłosowali uchwałę nakładającą na miejscowy szpital całkowity zakaz aborcji, teraz sprawę pod lupę biorą prawnicy wojewody mazowieckiego - donosi Radio Dla Ciebie.

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-11 13:31
Do bezprawia nowe bezprawie?
Poseł Korwin spoliczkował posła Boniego. Czuje się bohaterem? Podobno żałuje, że mu w twarz nie napluł. Jesli tak ma wyglądać rozliczanie się z poglądów i zaszłości, to należy przewidywać, że wszyscy jego zwolennicy wszystkich niedługo będa policzkować i pluć. Żałosna postawa.Dobra pod kiosk z piwem, a nie w Sejmie RP.
Świadkami było podobno tylko 20 osób ludzi.... "honoru". Cynizm sięga dna.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-07-11 14:33
W Polsce dużo mówi się a robi mało, aby raz na zawsze pozbyć się z naszych dróg pijanych kierowców, zabierając im samochody. Proste i skuteczne. W Danii się to udało.
W Danii odebrano pierwszy samochód za jazdę po pijanemu

>Pierwszy samochód zarekwirowany w Danii za jazdę w stanie upojenia alkoholowego. Od 1 lipca br. duńska policja ma prawo zabrać auto, jeśli stwierdzi, że jego kierowca ma we krwi ponad 2,0 promile alkoholu.

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-11 19:28
Dotrzymal slowa:-) a Boni bidulek placze w mediach. Moze koledzy z SB go obronia.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-11 21:04
Jeden biedulek, a drugi niby dorosły, a ...(tu autocenzura). Które cechy wybierze wyborca? Nie ma wytłumaczenia dla rękoczynów.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-11 21:21
Oj. Nie jestes mezczyzna. Nie zrozumiesz.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-11 21:34
Przecież policzkowanie to właśnie damska specjalność. Mężczyźni dawali cios w szczękę prawym sierpowym.
Przeczytaj, ilu mężczyzn też tego nie popiera i w jak oceniają Twojego idola.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/burza-w-sieci-po-spoliczkowaniu-michala-boniego/6rzse
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-11 21:37
Nie. Wiekszy wstyd to dostac z tzw. Liscia.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-11 21:43
A największy to prostactwo. Zobaczymy, czy mu słupki podskoczą, czy spadną. Dobranoc.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-11 21:51
Podskocza.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-07-11 22:00
Jak J. K. M. obiecał, tak zrobił, ja Boniemu nie dałbym w policzek, tak delikatnie jak to zrobił J. K. M. a za to dałbym mu porządnego kopa w mordę... a za co??? za to, że był tajnym agentem SB...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-11 22:26
Zgadzam sie z norbim. Swiat sie konczy;-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-11 14:21
Odpowiedź dla Nachbar i W-Zetka.
„Obserwując” to, co dzieje się w sejmowych rozgrywkach, jak i w Rządzie Polskim ciśnie mi się na myśl jedno skojarzenie „Sępy”. Znając historię Polski, naszego biednego Kraju, zdumiony jestem, że nic się nie zmienia. Przez całe setki lat, Polska przechodziła swoje burzliwe dzieje. Gdy odzyskała wolność i powstała, jak „Dumna Dama”, nagle okazuje się, że ma „ciasne pantofelki”, które ją cisną niemiłosiernie.
Najpierw kroczyła dumnie i z podniesioną głową, by z kolei później zwolnić własne kroki, aż z kolei rozgląda się za ławeczką, by usiąść i zdjąć „niewygodne obuwie”. A sępy krążą, i krążą.
Kłopot w tym, że nogi poranione, i buty przywarły doń i nie chcą dać się zdjąć. A sępy krążą i krążą. Tak jest i z politykami w Naszym dumnym Kraju. Cisną, i cisną, ale nie dla dobra Ojczyzny, a dla dobra samych „butów”. Bo gdy cisnące buty zostaną zdjęte, przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie. Zostaną wyrzucone, staną się śmieciem, nic nie znaczącym elementem w długim ciągu rozwoju.
A sępy krążą i krążą. Smutny to los dla „Dumnej Damy”, gdyż bez pantofelków, nigdzie nie pójdzie, i nie będzie Damą.

Przepraszam, iż od szerokiego pola zacząłem w tym temacie, ale gubię się w tych zwężonych poletkach.:-))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-11 14:40
Gdyby tak zdjąć z tego postu wszystkie ornamenty językowe, zresztą wątpliwej jakości to treści nie zostałoby nic a nic. Tak konkretnie to o co ci chodzi?
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-07-11 15:04
Rogal, czy nie za wiele wymagasz? :-)
Poza tym zwróć uwagę, że autor kieruje swoje przemyślenia do wybranych osób a reszta nie jest ich adresatem a więc i rozumieć nie musi.
A tak poza tym to zgadzam się z Tobą - też nie wiem "co autor miał na myśli" :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-11 15:44
Widać obaj wspaniale zrozumieliście, skoro tak reagujecie.:-)))) Szyderstwa i ironia. Szpan, szpan, szpan i popis. To Wasza domena. "Jacek i Placek. Jak zdobyli księżyc." Jeden się odezwie, drugi dopowie. I mają ubaw, z tego, co mają w głowie.:-)))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-11 19:27
Odpowiedz po prostu na zadane pytanie. Porozmawiajmy merytorycznie.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-11 19:44
Sądzę, że WojtekK lepiej Tobie to wyjaśni. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-11 19:57
No i widzisz. Nie podoba ci sie rzad i sejm, konkretow brak.  Tylko potok slow.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-11 20:29
Nie dziw się, że mam chęci by się rozwijać w tym temacie. Sam zniechęcasz do rozmowy z mety ironizując i masz z tego ubaw. Tak samo Twój kolega WojreK. Nie szanujesz rozmówcy na samym starcie. Myślę,  że miast rozmawiać chcesz się popisać elokwencjąponad miarę. Masz WojtkaK, jest wystarczająco elokwentny, jak na Twoje wymahania. Dobrej nocy. :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-11 20:40
Pewnie, zamiast merytorycznej dyskusji, lepsze gadki o niczym.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-07-11 22:09 Zmieniony 2014-07-11 23:01
Rogal, albo udajesz głupa, albo jesteś naprawdę nim...???
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-12 09:28 Zmieniony 2014-07-12 09:47

>„Obserwując” to, co dzieje się w sejmowych rozgrywkach, jak i w Rządzie Polskim ciśnie mi się na myśl jedno skojarzenie „Sępy”. Znając historię Polski, naszego biednego Kraju, zdumiony jestem, że nic się nie zmienia. Przez całe setki lat, Polska przechodziła swoje burzliwe dzieje. Gdy odzyskała wolność i powstała, jak „Dumna Dama”, nagle okazuje się, że ma „ciasne pantofelki”, które ją cisną niemiłosiernie.


A kto dzisiaj interesuje się historią? Dzisiaj liczy się tu i teraz. Widać to po naszych "elytach". Po nich choćby potop.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-12 09:42
E tam, o swoje zadbali.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2014-07-12 09:44
też tak samo myślę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-12 09:46
:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 21) (404386 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill