www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 156) (2435575 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-20 17:15
;-) gotujemy uprawiając sex na kuchennym stole. Zdaje się, że to były makowce (kiedyś) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-20 17:25
Tylko uważajcie żeby się Wam zupa nie wychlapała. :-)))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-20 17:44 Zmieniony 2015-03-20 17:51
Spokojnie - zupa jeszcze na kuchence, a kuchenkę zostawiamy na koniec - płyta musi ostygnąć... ależ to gorący posiłek

Mam nadzieję, że tu spięty nie zajrzy bo całą zabawe popsuje...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-20 18:08
Z kuchenką nie zaczynaj, bo ................  to niebezpieczne jak jest człowiek rozpalony. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-03-20 19:30
Ta ma blat elektryczny - może iskrzyć, do eksplozji nie dojdzie :D
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-20 19:40
Lepiej wróćmy do gotowania, bo ................. :-)))))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-20 19:48
       Serwus :-)
Nie wiedziałem, że Ty Gollum to taki kuchenkowy Casanova jesteś :-) . Tylko za bardzo nie griluj tych dziewcząt.:-)
                                                        Waldi.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-03-20 20:25
Spokojnie - uważam żeby kiełbaski nie przypalić :D
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-23 18:17
To się rozepnie ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-21 19:33
Coraz trudniej kupić "prawdziwy" , dobry chleb. Pamiętam smak chleba jaki piekła moja babcia. Czy ktoś z Was sam piecze chleb?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-23 17:09
Skoro nikt się nie odzywa, to pewnie nie pieczecie chleba. A mazurki świąteczne?
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-03-23 17:51
[usunięte]
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-03-23 17:58
A mnie mazurek to sie kojarzy z Mazurkiem Dąbrowskiego :D
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-23 17:59
Czy to jawa, czy sen?
Czy Waldi zapomniał się "przelogować"? Czy kolejna prowokacja?
Tak, dla jaj!!! Niby na czasie bo Wielkanoc blisko :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-03-23 18:00
:-):-):-)wysypało sie towarzycho!:-):-)Tadeusz nie dla jaj bo to juz druga jego/jej taka wpadka.:-))A to ci cuda!!!!!!!:-))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-23 18:15
Jak Bóg chce kogoś ukarać to w pierwszej kolejności odbiera mu rozum :-)
A swoją drogą Kobietko to ja przez Ciebie podejrzewany jestem o chodzenie w spódnicy chociaż anim Szkot ani zwolennik genderyzmu :-)
A to "dla jaj" to tak w nawiązaniu tłumaczenia (dość naiwnego) wielokropka ws. "podszywania się"
Świetny żart :-) :-) :-)
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-03-23 18:19
Tylko nie rozumiem po co sie tak wybielaja i innym insynuują wielonikowość gdy sami się kopiują jak przez kalke.:-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-23 18:06
Te jaja , to nie wielkanocne tylko jakieś zbuki. Uciekać mi z nimi z Kuchni, bo ścierą pogonię. :-)

Gollum, Ty włącz inną muzyczkę, bo nam prawdziwe mazurki "nie wyjdą". :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-03-23 18:10
Juz sie zabieram,tylko post Prawdy skopiuje,bo pewnie za chwile go nie bedzie.:-)))
Mazurek Waldi to cienkie kruche ciasto moze byc z kajmakiem i owocami kandyzowanymi.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-23 18:39

>Juz sie zabieram,tylko post Prawdy skopiuje,bo pewnie za chwile go nie bedzie


A słowo ciałem się stało :-) :-) :-)
Czyżby desant opanował forum ON? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-23 18:53
Tadeusz jak nie powiesz na temat czyli jakie ciasto robisz na święta, to naprawdę ścierka kuchenna pójdzie w ruch. Powyganiam z kuchni i już. :-))))))))
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-03-23 18:57
Lidian dlaczego tak się pieklisz? Złość piękności szkodzi.:-)
Tadeusz
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-23 19:04
Aj tam ciasta... :-( ty Lidzia lepiej mi napisz co można zrobić z mięsa indyczego. Proszę też WzK i Golluma o pomoc :-) A może Dobrosia czy ktoś inny wie? Pliiiis :-) Dostałam i mam w lodówce do poćwiartowania i zamrożenia indora. Podobno super mięso itd, ale jak na razie to jestem lekko przerażona, a mięsa szkoda - był wielki ten indyk  :-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-23 19:14
O indyku mało wiem. Kilka razy robiłam, ale nie przepadamy za tym mięsem.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-23 19:09
Przepraszam, już wracam do kuchni :-)
Jakie ciasto na Święta? Na Wielką Sobotę wielki tort! Będziemy świętować urodziny dwóch moich córek, zięcia i moje. Na 14 osób w jednym pensjonacie będzie czworo jubilatów w tym jedna córka właśnie 4 kwietnia a reszta +/- 10 dni.
Ciasta jeszcze nigdy sam nie piekłem ale może kiedyś spróbuję. Góralki pieką pyszne ciasta więc nie będę z nimi konkurował :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-23 19:15
Szczęściarz. :-)))))))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-23 19:33
Tadziu... znowu ja, ja, ja i ja.... :-(  o Góralach się nie wypowiadaj bo Oni nie znoszą warszawiaków :-( Jak wyczują żeś z Warszawy to Ci w kawę naplują ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-25 11:23
Zastanawia mnie w jaki sposób Prawda zdołał/a usunąć post z podpisem Waldka (z Kaszub). Zgodnie z zasadami i regulaminem Forum post można usunąć z woli autora lub przez adminów. Powodów do usunięcia przez administrację nie było więc pozostaje autor/ka. Ale skoro potem pojawiły się posty Prawdy podpisane imieniem Tadeusz to dlaczego też nie zostały usunięte?
Wnioski nasuwają się oczywiste. Post podpisany "Waldi" był "wypadkiem przy pracy" i zgodnie z przysłowiem "na złodzieju czapka gore" został usunięty ale trochę za późno, mleko się rozlało :-)
No a kolejne posty podpisane imieniem "wroga publicznego nr 1" :-) miały posłużyć przykryciu podstawowego błędu.
Gdyby Prawda nie należał/a do SWA to po co miałaby usuwać zamierzony czy też wymierzony w W z K post???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-25 11:30
Tadeusz, myślę, że jak napiszesz do admina, to usunie również te, które są z Twoim podpisem.

A teraz wracajmy do tematu Kuchnia. Proszę. :-)))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-25 13:46
Przepraszam Cię Lidio, że jeszcze ostatnie słowo nie na temat ale

>Tadeusz, myślę, że jak napiszesz do admina, to usunie również te, które są z Twoim podpisem.


To nie są posty z moim podpisem bo nie jednemu psu Burek a Tadeuszów jest jeszcze więcej :-)
A wracając do "Kuchni" i innych wątków to sama widzisz, że cokolwiek bym nie napisał to zaraz odzywa się chór kontrujący.
Tylko Ty umiałaś skomentować moje plany Świąteczne sympatycznie :-) Ja te wyjazdy na Wielkanoc traktuję już jak codzienność bo to już szósty raz na przestrzeni ok. 10 lat.

Wracając (ponownie) do kuchni to muszę się pochwalić (niestety - znowu), że tydzień temu ugotowałem pierwszy raz i samodzielnie zupę (ogórkową). Po wielu miesiącach rekonwalescencji powróciły dyżury z wnukami (raz, dwa razy tygodniowo) no i trzeba było coś ugotować. A że i ja lubię i wnuki też ogórkową to na początek padł wybór właśnie na tę zupę. Skoro się udało to teraz już tylko zmiana menu a nie ciągle tylko rosół a po 2-3 dniach pomidorowa. Tu tylko dodam, że drugie dania wnuki jedzą w szkole.
Ciast nigdy nie piekłem ale moja śp. żona piekła różne pyszności a ja stałem nad piekarnikiem i czekałem kiedy mogę uszczknąć kawałek gorącego ciasta :-)
Teraz, czasem kupuję gotowe ciasto francuskie, już rozwałkowane na papierze do pieczenia, kroję w kawałki, nakładam powidła, dżem lub co mam pod ręką i piekę wg przepisu. Ale Ty i inne prawdziwe gospodynie nie uznają zapewne jako "własne pieczenie".
Za godzinę jadę po wnuki ale dzisiaj zupę dla nich już mam bo córka wieczorem mi przywiozła, żeby mnie nie obciążać. Trudno! Pewnie miała za dużo :-)
Często zaglądam do "Kuchni" bo jest tu dużo ciekawych przepisów. Dzięki temu nie muszę powtarzać pytań - wystarczy poszukać.
Pozdrawiam,
Tadeusz
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-25 18:29
Masz rację, tutaj jest dużo dobrych, bo wypróbowanych przepisów. :-)

A gotowe ciasto francuskie jest ok. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-25 18:47

>A gotowe ciasto francuskie jest ok. :-)


No! Niestety :-) masz rację. Z jednej porcji wychodzi mi 15 (3X5) ciasteczek i co? Nie potrafię się oderwać a potem myślę, że waga się zepsuła :-)
Koniec świata!!! Jakby powiedział niezapomniany Popiołek :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-25 18:52
Oj tam waga. One często się psują. Szczególnie po świętach. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-25 19:14
Moja waga "zmienna jest jak kobieta" Może dlatego jest też rodzaju żeńskiego :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-25 19:15
:-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-25 19:41
Tadeusz to ciasto jest o.k. i z niego zrobisz 2 danie :-) Podpiecz na oliwie trochę pieczarek z cebulką i kiszoną kapustę, dopraw świeżo zmielonym czarnym pieprzem, Kucharkiem (dla początkującego starczy) :-) Nakładaj na to ciasto (tak jak powidła) ten farsz. zawiń -czyli sklej wszystkie rogi :-) Ułuż na brytfannie i do piekarnika. Włącz wcześniej piekarnik, po wstawieniu troszkę przykręć gaz. Po ok. 20 min. Podglądaj: jak ciasto złote to jest dobre. Do czerwonego barszczu - może być z torebki przepyszne :-) Wnukom będzie smakować gwarantuję :-) Możesz na koniec posypać żółtym serem (startym na tarce).
Smacznego :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-25 19:29
Tadeusz... tak coś czytam, że ogródkiem do mnie pijesz :-(
Przeczytaj swój post o torcie i tym jak pieką góralki :-)
i ten o ogórkowej. Po wywaleniu paru zdań ten o ogórkowej jest zwyczajny - o.k. ten z tortem "JaJa" ;-)
napisałam Ci trochę żartem. Nie ważne ile jeździsz bo nie wiem nawet gdzie :-)

Napisałeś o dobrych wypiekach Góralek to domniemałam, że w górach. Zauważ "oczko". Faktem jest, że Górale zwłaszcza z pod samiuśkich Tater tolerują warszawiaków i z tych okolic bo to kasa, ale ich nie lubią i tyle :-(

Mój post do Ciebie był życzliwy :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-25 19:33
I tak w kuchni jest ok, bo przy dobrym jedzeniu zawsze powinno być miło. :-)))))))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-25 19:55
To prawda :-) dobre jedzenie i muza uspokajają i nastrajają pozytywnie :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-25 19:53

>Mój post do Ciebie był życzliwy :-)


Najczęściej zakładam dobrą wolę rozmówcy. Dziwi mnie jednak Twoja krytyka jeśli ktoś pisze o sobie i swoich sprawach. Ty też piszesz o planach zakupu domu nad morzem. Nie włączałem się bo nie miałem nic konkretnego do powiedzenia ale nie reagowałem destrukcyjnie bo niby po co? Czy mogłem napisać, że Kaszubi nie lubią mieszkańców woj. łódzkiego? Mogłem ale po co?
Rogal na Costa Brava, ja do Zakopanego a Ty reagujesz tak, jakbyś zazdrościła, chociaż nie ma czego :-)
Ale uciekajmy z Kuchni bo nas Lidka pogoni i będzie miała rację :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-25 20:00
Jeśli przy tej dyskusji  pichcicie coś dobrego, to jest ok. :-)))))))))
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-03-25 20:10
Nie może być inaczej :-) :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-25 20:06
Ojjjjjjjjjj... Tadziu... :-( Muszę to przeczytać kilka razy bo za... nie kumam :-(

>Dziwi mnie jednak Twoja krytyka jeśli ktoś pisze o sobie i swoich sprawach. Ty też piszesz o planach zakupu domu nad morzem<


No właśnie.. :-(  Nie "planach" tylko już kupiłam :-)

>że Kaszubi nie lubią mieszkańców woj. łódzkiego? Mogłem ale po co?<


WYTŁUMACZ MI I INNYM POWYŻSZE ZDANIE :-)

Pijesz do Górali? Słonko takich jak Ty... :-( Przykro mi, że wychodzi powoli iż wielokropek/walpoz pisał o Tobie prawdę :-(
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-25 20:19
Przeczytaj kilka razy, przeanalizuj na chłodno bo nie  napisałem nic co mogłoby Cię urazić.
Ale skoro odpowiadasz nerwowo, to chyba lepiej będzie zakończyć wymianę poglądów bo grozi to eskalacją niezdrowych emocji.
Zbliżają się  Święta Wielkanocne - życzę Wesołych Świąt
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-25 20:31
Aj, jeszcze jedno NIE PISAŁAM, ŻE MNIE COŚ URAZIŁO! ALE TY TO WYCZYTAŁEŚ TYLKO Z CZEGO?!
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-03-25 20:35
Tadeusz - jak z powyższego wynika, co byś nie napisał to kogoś urazisz, albo zdenerwujesz, albo wprowadzisz we frustrację - ja tak nie odczytuję Twoich wypowiedzi.
Może dlatego, że z natury jestem optymistką, a rozmówcę traktuję jak przyjaciela.
To straszne, że dzieląc się z kimś swoimi plamami na perspektywę mile spędzonych świąt, Jola reaguje tak jak reaguje..
Ja wszystko zrozumiałam i mimo, że trochę Ci zazdroszczę :-) (choć nie tak bardzo) :-)) życzę przyjemności.
Przyznaję, że tez chciałabym kiedyś.. z kimś.. tak gdzieś.. ale pewnie to zostanie w sferze marzeń :-)))
Posypią się gromy??? :-))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-25 20:50
[usunięte]
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-03-25 20:54
Jak to miło wiedzieć, że masz "chody" u P.Boga :-))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-25 21:08
Daj se luzu :-( to nie jest nawet śmieszne :-(
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2015-03-25 21:09
jak dla kogo..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 156) (2435575 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill