www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (1260927 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor legrad Dodany 2007-04-18 12:32
Od wypadku 1999r zaliczyłem 2 szpitale sanatoryjne, 2 sanatoria, 3 turnusy rehabilitacyjna. Czekam na wiadomość z NFZ oterminie i miejscu następnego sanatorium (wiadomo,że pacjent nie wybiera lecz sugeruje). Przy wyjeżdzie na turnus mamy wolną rękę w wyborze. Stwórzmy swego rodzaju ranking, opinie o miejscach pobytu. Uwzględnijmy bazę lokalową, opiekę medyczną, fachowość rehabilitantów, jakość obsługi, dostępność dla ON, finanse oraz różne niuanse związane z pobytem. Większoścz forumowiczów niejednokrotnie "zaliczała"
tą formę leczenia. W ten sposób możemy sobie pomóc w dokonaniu trafnego wyboru (turnus), bądż będziemy wiedzieli co nas czeka po przyjeżdzie (sanatorium,szpital sanat.). Zapewne na tym forum złapie się 2,3 ludzi , którzy poinformują tego jednego o szczegółach danego miejsca.
Pozdrawiam. Piszcie! Ja też sie z czasem dołączę i podzielę uwagami. A praktykę mam!  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-05-14 19:46
Rok 2002 01.29 do 02.21 - Aleksandrów Kujawski - Kolejowy szpital uzdrowiskowy -  nie wszystkie pokoje z sanitariatami(WC+łazienka).Miła i szybka obsługa w przyjęciu.Personel wyrozumiały.Programy rozrywkowe dla wszystkich nie tylko dla sprawnych.Na zabiegach też nie narzekałam.Na piechotkę spokojnym krokiem.Dla niektórych może być za daleko polecam TAXI.Miasto nieciekawe.UWAGI: najmilszy pobyt jaki poznałam na turnusach.
Rok2003.06.12 do 07.02 - jak wyżej.Zmiana pani od organizacji.Ciut gorsza rozrywka reszta jak wyżej.Można poprosić o pokój z sanitariatem.Nie narzekałam.Byłam zadowolona z pobytu.
Połczyn Zdrój 30.03.2005-19.042005r. Zakład Lecznictwa Uzrowiskowego budynek "GRYF" C
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-05-14 21:09
Połczyn Zdrój - Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego - budynek "GRYF" ( jest więcej).Położony około 3km od dworca a dwa od miasteczka.Dojazd fatalny.Z przesiadką w Świdwinie.Dalej autobusem i do samego sanatorium koniecznie TAXI.Pokoje z sanitariatami.Recepcja miła szybka i sorawna.Pościel samemu się nawleka
(nie było komu pomóc) W pokoju tylko radio.Czajnik na korytarzu wspólny dla wszystkich.Obsługa do lekarza służbowa bez dodatkowych uprzejmości.Lekarz miły i interesujący się wszystkim.Wizyt u lekarza (przymusowo) trzy. Zabiegi sprawne szybkie i uprzejme.Rekreacja dla wszystkich - organizowane wycieczki do Kołobrzegu (z rejsem) i krajoznawcze po terenie nawet dla tych o kulach.Wózkowiczów nie widziałam.Posiłki wystarczające i smaczne. Mile spędziłam tam trzy tygodnie.( Napisałam "Gryf " to główny budynek. Inne podobno gorsze tak mówiła pani z pokoju).

Sanatorium "Radość" w Ustce termin pobytu w listopadzie 2006r.Dojazd z dworca Taxi.Dworzec ma wysokie schody. Problem z dojściem do Taxi.Wózkowicze mogą mieć kłopoty chyba że własnym autem.Długo czeka się do recepcji.Szukanie pokoju we własnym zakresie czyli po wskazówkach.Brak informacji od razu odnośnie pilota do TV.Ocena pacjenta po wyglądzie.Pokoje z sanitariatami niezbyt dogrzane ale czyste.Pościel powleczona.Gorąca woda do kawy herbaty na korytarzu w urządzeniu.Lekarz nieprzyjemny i burkliwy.Wizy do lekarza rzeba pilnować samemu tj czytać wywieszki na drzwach lekarza.Budynek z zabiegami polecają nawzajem sobie pacjenci.Zabiegi w miłej atmosferze.Panie miłe i pomagające w razie potrzeby.Posiłki smaczne.Brak rekreacji.Wejście w budynku do kawiarenki płatne.Odległość od deptaka około 3m, od plaży 50-100m.Cudowne spacery po pobliskim mollo przy porcie.Plaża czysta i zachęcająca do spacerów.NIE POJADĘ TAM WIĘCEJ.
Nadrzędny - Autor legrad Dodany 2007-05-15 12:22
Widzę Ella, że trochę się poobijałaś po tych wszelkiej maści przybytkach. I oto w tym wątku chodzi. Piszcie opinie, zapytania, wspólnie rozwiążemy wiele nurtujących nas pytań, a trochę do przekazania każdy z nas ma w tym temacie.  http://www.lato.net.pl/www.php?a=szczegoly&oid=80&r=9
Jeśli koś z Was potrzebuje ciszy i spokoju w lesie i nad jeziorem polecam Gołdap. Byłem w czerwcu 2002.
Nadrzędny - Autor legrad Dodany 2007-05-15 12:32
http://www.chemik.sanatoria.com.pl/ Chemik wspominam niezbyt mile ale to ze względu na nasilenie choroby i fatalnego współlokatora.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-05-15 13:00
Witam
Ja byłem w dwóch miejscach na oddziałach rehabilitacji: SULĘCIN I SULECHÓW/LUBUSKIE.
SULĘCIN.
Dojazd-fatalny. Autobusem z Zielonej do Sulęcina. Samochodem, od strony zielonej fatalna droga.
Oddzial bardzo czysty. Estetyczny.
Pokoje 2;4;6-cio osobowe.
Obsługa-swietna, uprzejma, miła.
rehabilitantki-wspaniałe.
opieka lekarzy-swietna, rzeczowa, ludzka.
wyżywienie-trzy razy dziennie
wyżywienie- dobre, choc mogło by być leprze.
zabiegi-swietnie dobrane do pacjenta.
wypełnienie czasu wolnego- tv, spacery.
przystosowanie dla ON-swietne ( winda, podjazdy, łazienki i toalety dla ON )
pościel przebiera obsługa.
POLECAM

SULECHÓW
Dojazd-dobry
Ośrodek samodzielny
oddział-czysty
pokoje-dwu, trzy osobowe
obsługa-fatalna
rehabilitacja-fatalna, nie uprzejma
lekarze-interesowni
brak opieki lekarskiej wieczorem i w nocy
wyżywienie-dwa razy dziennie
wyzywienie-możliwe, lecz brak chigieny
zabiegi- dobre, choc zle zorganizowane, trzeba czekać
przystosowanie dla ON-wystarczające ( winda, podjazdy, łazienki i toalety dla ON )
pościel przebiera obsługa
NIE POLECAM
Nadrzędny - Autor enclude Dodany 2010-06-14 11:52
Co do Sulechowa nie mogę się wypowiedzieć, nigdy tam nie byłem.

A do Sulęcina?

Leże tutaj drugi raz w ciągu 6 m-c. Fizjoterapeuci są mili i uprzejmi. Rozumieją potrzeby pacjenta :-). Mam świetny dojazd z Rzepina tutaj na oddział.
W soboty zabiegi są tylko do 13, w niedziele nie ma w ogóle.

Pokoje jak napisał ZYGMUNT 2,3,4,8 - osobowe.

Pozdrawiam
Enclude
Nadrzędny Autor Rumpomponi55 Dodany 2010-06-14 13:59 Zmieniony 2010-06-14 14:23
Koniecznie muszę dołączyć do grona osób,którzy mile wspominają pobyt na rehabilitacji w Sulęcinie przy ul. Witosa 7.Nawet proponuję założyć fan-klub tego oddziału.Właśnie kończę pobyt na w/w oddziale.Bywałem poprzednio na innych rehabilitacjach,lecz ten pobyt będę wspominał i głosił wszem,że Sulęcińska rehabilitacja może służyć za wzór dla innych.Co niektórzy powinni przechodzić tu praktyki,uczyć się komunikatywności,szacunku dla człowieka(tym bardziej chorego),ogłady.Personel jest wspaniały,lekarze zawsze pod ręką,wysłuchają,doradzą uśmiechnięci.Pielęgniarki,które cały czas trzymają rękę na pulsie,radość wnoszą do sal jak wchodzą.Rehabilitantki dają z siebie wszystko,realizują program prawidłowo dobranych zabiegów przez lekarzy,sumiennie i uczciwie,zawsze służą pomocą.Salowe również radosne,uśmiechnięte.Nie pracują tylko do śniadania,pracują i dbają o czystość cały dzień.Każdy posiłek podany jest ze słowami "smacznego,może w czymś pomóc".Tak proste słowa,a jakże miło się robi na duszy.Uważam,że na taki stan rzeczy jest tylko jedna recepta,wystarczy być człowiekiem.
Gratuluję dyrekcji takiego personelu,bo to oni tworzą taką a nie inną atmosferę.Wiem jedno na pewno,...jak będę wybierał się na rehabilitację,...to tylko do Sulęcina.
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia całemu personelowi,niech trwają jak najdłużej,niech "zawirucha" urzędnicza zawsze ich omija a pomyśli o nagradzaniu.

                                                                                                                                                                       Mirosław Kozłowski

                                                                                                                                                                             pacjent
Nadrzędny Autor nikiel Dodany 2010-02-23 18:31
Rehabilitacja w Sulechowie mimo, że jest jedna z lepszych w zachodniej Polsce nie wykorzystuje swojego potencjału przez leniwych pracowników. Mój brat lezał na tamtejszym oddziale i nie został  skontrolowany prze lekarza ani razu mimo ze leżał tam już 8 dni. Zabiegi zbiegały się z obchodami lekarzy. Lekarz przecież nie podejdzie do pacjenta pózniej bo po co?? nie chce mu się. taka jest polska rzeczywistość. Dbanie o pacjenta przez lekarzy i pielęgniarki pozostawia wiele do życzenia. Obsługa jest bardzo nieprzyjazna pacjentowi.
Nie polecam tego oddziału
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-05-17 19:03
O tak. W tym roku też pewnie coś napisze bo czekam na sanatorium z NFZ.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor legrad Dodany 2007-08-24 19:56
Gdzie w końcu byłaś Ella? Może ktoś coś wie o sanatorium MSWiA w Ciechocinku? Z góry dzięki. Jadę we wrześniu.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-08-29 16:16
Witaj Legrad.przepraszam że dopiero się odzywam.
Niedawno wróciłam z Kołobrzegu z sanatorium MSWiA.Było super,super,super. W Ciechocinku nie byłam nigdy jako kuracjuszka.Na temat tamtejszego sanatorium nic nie wiem.Proponuję byś zadzwonił i spytał się o podjazdy na wózki i dostęp do pokoi zabiegowych.Dlaczego o tym piszę.Ponieważ w Kołobrzegu MSWiA miało wszystko super tylko wszędzie były schody i brak w tej części windy.Nawet basen miał tak zwany zjazd do wody(dla osób na wózkach) tylko na teren basenu nie było jak się dostać.Skąd wiem? Otóż spotkałam tam bardzo milutką i młodziutką osóbkę na wózku z przyznanym zabiegiem - ćwiczenia w basenie.Nie skorzystała bo jak tam dojechać,dojść łatwo.Mnóstwo schodów. Dałam Jej swój e mail.Jak mi napisze to spróbuję Ją "zwerbować" na nasze forum.Napewno napisze więcej i ciekawiej.Też jeździ po sanatoriach. Niżej opiszę sanatorium w Kołobrzegu.
Cieplutko pozdrawiam.
PS: czytaj poniżej. Acha w Ciechocinku jest super park tężnie i wogóle pięknie.Byłam na wycieczce tam.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-08-29 16:25
A to stronki o Twoim sanatorium:
http://www.sanatoriummswia.pl/
http://www.ta.pl/mswia_ciechocinek.html
Poczytaj poklikaj, zadzwoń.Czasem warto się upewnić.Mój pokój miał wannę,ale jakoś sobie poradziłam wspomagając rękoma.
Teraz opiszę sanatorium w Kołobrzegu i załączę stronkę z Googli
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-08-29 17:17
http://www.navigator-kolobrzeg.pl/sanatoria/san_mswia.htm}
http://www.mswia-kolobrzeg.sanatoria.com.pl/                  } Poczytaj poklikaj.

Sanatorium MSWiA w Kołobrzegu: Cudowne miasto,plaża,deptak,wspaniała kawusia i lody na deptaku....

Dojazd z woj.Warmińsko Mazurskiego fatalny - czyt na forum w kawiarence.
Dojazd w Kołobrzegu z dworca - Taxi - sprawdź licznik kierowcy - czasem oszukują
Wejście do budynku - brak podjazdu - brak pomocy - radź sobie sam
Dojście do windy     - brak podjazdu - brak pomocy - szukaj u portiera (pokonać trzeba 2 schodki)
Recepcja dla kuracjuszy z NFZ - pierwsze piętro - znów dwa schodki - brak pomocy
recepcjonistka szybka,sprawna rzeczowa i zimna jak lód - klucz w rękę - radź sobie sam - NIE ZRAŻAJ SIĘ - dalej super
Pokój dwuosobowy (mój) łazienka z wanną,balkon,poścel powleczona
W pokoju TV,radio,czajnik sztućce szklanki i talerzyki
Wizyta (prawie od razu) u pielęgniarki i lekarki. Obie panie miłe serdeczne i uśmiechnięte.
Planowanie zabiegów wykonywane przez pielęgniarkę (nie biegamy sami,robimy co chcemy.Kartę sami doręczą tego samego dnia)
Wizyt u pielęgniarki i lekarki trzy (chyba że musisz więcej bez problemów przyjmują)
Zabiegi i zabiegowe - miłe sprawne i uśmiechnięte panie i panowie az chce się chodzić.
Posiłki trzy wystarczające (dla mnie za duże porcje) Suchy prowiant na wycieczki i przy odjeździe.Obsługa na stołówce miła sprawna i uśmiechnięta.
Wycieczki dwie zaliczyłam do 1)Świnoujścia i Międzyzdroi 2)oraz do Szczecina.
Chętnie pojadę jeszcze raz.Jestem jeszcze chodząca choć brzydko. Prawie wszyscy kuracjusze byli sprawni ruchowo.Nie sprawiało mi to przykrości.Było super.POLECAM CHODZĄCYM NAWET O KULACH.
Cieplutko pozdrawiamgg3861233.Jak co to tam klikaj po pytania.Ella
Nadrzędny - Autor viktoria Dodany 2008-01-01 21:10
Połczyn Zdrój sanatorium Gryf omijajcie z daleka. Tam życie zatrzymało się w latach 60. Nie daj Boże zostawisz samochód pod budynkierm a nie na płatnym parkingu to wzywają policję. Obsługa niemiła. Pokoje tylko w internecie wygladają pięknie. Podwyższony standard to archaizm. Na stołowce brudne serwety ,sztućce. Nie pójdziesz na śniadanie na 8.00 to nie jesz bo stół szwedzki nie jest uzupełniany.O zabiegach informują  po terminie. Byłam grudzień 2007 styczeń 2008. Zagłada
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-03 19:30 Zmieniony 2008-01-03 19:36
Viktoria dlaczego tak piszesz o Połczynie Zdroju budynek główny"Gryf"???
To fakt,że dojazd fatalny,ale do reszty nie mogłam się przyczepić.(nie mam własnego auta więc parking bez znaczenia dla mnie) taxi też jest ok
Obsługa Lekarska - super
Obsługa na zabiegach - super
Jedzonko - bez skazy --NIE BYŁO ŻADNEGO STOŁU SZWEDZKIEGO -- MAM ZDJĘCIA
Pokoje z łazienkami i lampkami nad łóżkiem (no może wystrój zbyt ubogi ale to nie apartamenty)
Organizacja wycieczkowa - super
Ogólnie byłam zadowolona i szczęśliwa z tych trzech tygodni jakie tam byłam.
Przewodnik wycieczek - super (jestem niepełnosprawna ruchowo a nadążyłam)
W/w sanatorium opisałam wcześniej.Poczytaj oba moje posty i odpisz.Będę czekała na dalszą Twoją wypowiedź.
Cieplutko pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-03 20:09
Był ktoś z Was w sanatorium PERŁA w Sopocie?  Będe wdzięczny za info. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-01-03 20:44
JEŚLI KTOŚ CHCE PODREPEROWAĆ CIAŁO I DUCHA POLECAM TURNUSY RECHABILITACYJNE  POŁĄCZONE Z REKOLEKCJAMI W DOMU UZDROWIENIA CHORYCH IM JANA PAWŁA II W GŁOGOWIE
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-04 18:24
To już nie dla mnie,ale dzięki za informację.Ducha mam zdrowego!

pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-01-04 20:10
pisałam ogólnie nie bezpośrednio do Ciebie
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-01-04 20:50
Basiu uśmiechnij się.Wiem że do wszystkich pisałaś. Zartowąc można no nie???

pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-04 20:49
A oto stronka sanatorium"Perła" w Sopocie
http://www.lesnik.sanatoria.com.pl/perla.htm

pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-01-04 20:59
TRUDNO SIĘ ŚMIAĆ W TRUDNYCH CHWILACH
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-01-07 14:20
A ja polecam sanatorium MSWiA w Cieplicach.Obsluga mila,zabiegi na miejscu,wyzywienie bardzo dobre,bogaty program wycieczek,jezdzi komunikacja miejska i we wlasnym zakresie mozna zwiedzic bardzo ladne miejsca.Pozdrawiam,pa.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-07 19:16
Dziękuje Ello za link do strony Perły w Sopocie.. Niestety dowiedziałem się, że NFZ wykupił na cały rok miejsca dla pacjentów kierowanych z NFZ na pobyt sanatoryjny:-( W informacji powiedziano też, że na wiosne sanatorium sopockie ma uruchomić dodatkowy obiekt... i może tam będzie można się załapać. Jeśli ktoś z Was wie coś na temat nowego obiektu sopockiego to będe wdzięczny za info... Nigdy nie byłem w Trójmieście... a chciałbym przy okazji rehabilitacji zobaczyć tez ciekawe miejsca...
Pozdrawiam serdecznie:-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-01-07 19:20
Poszukam w internecie.Jak co znajdę wrzucę Ci stronkę tu do kawiarenki. Sopot jest piękny i ma więcej uzdrowisk.Warto tam pojechać.

pozdrawiam Ella
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-01-07 19:38
http://www.eholiday.pl/noclegi-sopot-sanatorium.html           A to jeszcze dwa następne.Sprawdź może akurat coś dla Ciebie. To narazie tyle.
pozdrowionka Ella
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-01-07 19:47
http://www.sopot.pl/intgmservlets/WWW.PortalKur2?EL_ID=1257            przejrzyj dokładnie i tę stronkę.Przeczytaj wszystkie informacje od strony lewej to co podaje się dla kuracjuszy. proponuję również przejrzenie stron Gdyni i Gdańska. Wogóle całego trójmiasta dodając Oliwę,Wrzeszcz czy Wejherowo. Sprawdź wszystkie możliwości.A te dane znajdziesz wpisując w Google(to jest wyszukiwarka) co potrzebujesz znaleźć.Zaznaczam że trzeba czasu i cierpliwości by wszystko po malutku sprawdzić.Jak co upatrzysz zadzwoń bo szybciej uzyskasz dane jakie chcesz.

Miłego szukania.A jest tego na całą nockę.

pozdrowionka Ella
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-07 19:19
Hej dobrosia napisz ciut więcej? Chodzi mi tu dla kogo tj o sprawność ruchową.Wózek,kule czy nawet własne nogi ale mało sprawne? Proszę odpisz? Stronkę zdążyłam sprawdzić ale Ty tam już byłaś więc podaj więcej faktów!!!!

pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-07 21:46
Ella jesteś kochana:-) Niestety szukałem... I poza uzdrowiskiem sopockim gdzie miejsca zajął NFZ nic nie znalazlem... Moze warto pojechac do Wladyslawowa do osrodka Bursztyn? Był ktoś tam? Słyszałem ze w Sopocie uzdrowisko uruchomi na wiosnę kolejny obiekt... ale nie wiem gdzie...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-01-07 23:03
W samym środku Bursztynu nie byłam ale byłam w grudniu we Władysławowie z celach zobaczenia jak to miasto wygląda. Tak Jak pisałam wyżej.Pustynaaaaaaaa,nawet pamiątek nie kupiłam. Poczytaj post wyżej.Latem we Władysławowie jest fajnie ale nie zimą.Jutro zobaczę jeszcze sobot i Gdynię.Na dziś dość bo padam.Acha czy to ma być prywatna rehabilitacja czy tylko wypoczynek z basenem????
Miłej nocki i do jutra.Ella
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-01-08 15:09
http://www.sanatorium-helios.com.pl/?pgid=2     czytaj MENU od strony lewej i klikaj na np: cennik; czytaj uważnie po kolei!!!!!!!!!!!!!!

 
WOJEWÓDZKI ZESPÓŁ
REUMATOLOGICZNY
im. dr Jadwigi Titz-Kosko
w Sopocie

Grunwaldzka 1/3
81–759 Sopot
tel: (+ 48 58) 551 12 01
tel/fax: (+ 48 58) 551 14 26                 To też sprawdź telefonicznie bo dokładnej stronki nie podają.

 

  http://www.sanatoria.org/pl/sanatorium/lesnik.html

To tylko tyle o Sopocie

Jak sam widzisz mało tego w samym Sopocie.Chyba że są jakieś prywatne za bajońskie ceny........Miałam rację> Są prywatne ośrodki bez noclegów...

GDYNIA!!!!!!!!! Zobaczymy co mają tuuuuuuuuuuu     ufffffff jeszcze grubsza sprawa

http://www.hotelkuracyjny.sanatoria.org/                  trzeba telefonicznie sprawdzić cennik i czy honorują skierowania   i chyba to wszystko!!!!!!!!

Poniżej podaję nazwy miejscowości w pobliżu trójmiasta i nie tylko
pomorskie
  - Chałupy (0)
  - Gdańsk (0)
  - Gdynia (0)
  - Hel (0)
  - Jastarnia (0)
  - Jurata (0)
  - Krynica Morska (0)
  - Łeba (0)
  - Słupsk (0)
  - Sopot (0)
  - Ustka (0)
  - Władysławowo (0)

Gdańsk ---- ZERO KOMPLETNE FIASKO W POSZUKIWANIACH          NIŻEJ PODAJĘ cI STRONKĘ Z UZDROWISKAMI NAD MORZEM sam poszukaj i wybierz co dla Ciebie ma znaczenie. przykro mi,ale trójmiasto nastawione jest na prywatną praktykę tj dochodzących...

 
http://www.maxmedia.pl/index.php?dzial=lista&obiekty=11&wojewodztwa=11

cieplutko pozdrawiam Ella

 
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-01-07 21:52
W sanatorium MSWiA jest kilka pokoi przystosowanych dla osob na wozkach,trzeba je wczesniej rezerwowac.Ja mieszkalam w pokoju z lazienka,byl balkon,radio,czajnik,telefon.Widoki niesamowite,Cieplice sa pieknie polozone.Chodzenie sprawia mi trudnosc,ale poradzilam sobie na wiekszosci wycieczek,staram sie zawsze przy okazji leczenia cos zobaczyc.Byl wyjazd do Szklarskiej Poreby,Karpacza,takze za granice do Skalnego Miasta i Pragi.Karkonoskie wodospady sa cudne.Cena turnusu jest troche wysoka,to dlatego ze Niemcy tam przyjezdzaja i miasto chce skorzystac,ale uwazam,ze warto.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-07 22:58 Zmieniony 2008-01-07 23:04
Dobrosia dziękuję Ci bo właśnie mam zamiar składać wniosek o sanatorium.Kto wie może i skorzystam....... Skoro Ty sobie poradziłaś to i ja powinnam.Też mam trudności z chodzeniem ale jeszcze chodze samodzielnie.Uwielbiam wycieczki i zwiedzanie o ile są na miarę moich nóg.A na cenę zbieram calutki rok to może starczy :-)
na dziś życzę miłej nocki Ella
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-08 14:37
Droga Ello, najważniejsze aby ośrodek lub pensjonat miał umowę z pfron bo ubiegam się o dofinansowanie turnusu.. .Było by super gdyby znalazło się coś w okolicach trójmiasta... Z Władysławowa zrezygnowałem... bo moi znajomi dzisiaj powiedzieli to samo co Ty czyli... w sezonie jesienno zimowym Władysławowo to zupełna pustynia...
Jeśli nie będzie nic w okolicy Trójmiasta to chyba pojade do Cieplic.... Ja mieszkam w takiej małej miejscowosci... a raczej wiosce.. dlatego na turnus chciałbym pojechać gdzieś, gdzie jest cywilizacja:-) Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za pomoc w poszukiwaniach!
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-01-08 17:36
Jenek to nie jest takie trudne.PFRON - sanatorium w Ustce "Radość", (" Perła" też nad samym morzem ale około 2,5 km od środka miasta w Ustce) tuz nad samym morzem.Ja nie byłam zadowolona ale może Ty się zachwycisz.Poczytaj w/w nasze spostrzeżenia.Ustka miasto ładne.Kołobrzeg jako miasto cudowne- sanatorium- MSWiA super - byłam zadowolona z pobytu latem w 2007 r.Jeśli chcesz nad morzem to nie szukaj w pobliżu Helu i Trójmiasta ale ciut dalej np:
Mielno -  http://www.eholiday.pl/noclegi-7906.html     - zadzwoń dowiedz się

OGÓLNIE O WSZYSTKICH         http://www.idn.org.pl/sonnszz/sanatoria_adresy.htm    WARTO KAŻDY ODZIELNIE SPRAWDZIĆ I WYBRAĆ TO CO SIE SZUKA

MiędzyzdrojeSanatorium Energetyk

  Międzyzdroje, ul. Myśliwska 32, tel: (0-91) 328-10-37


•  Sanatorium Montomet

  Międzyzdroje, ul. Krótka 6, tel: (0-91) 328-05-35

Zamiast patrzeć na innych weź mapkę Plski i sprawdź tak ja k ja to robię: wrzucam w Google np Ustka i sprawdzam co mają.Jak misie coś podoba to dzwonię i dopytuję się o szczegóły. Spróbuj sam.Naprwdę warto. Załóż sobie folder sanatoria i tam sapisuj stronki w przyszłym roku bedziesz miał stare jak znalazł a nowe dodasz. To super zabawa i nauka zarazem. Wybrzeże polskie ma dużo ciekawych miejsc nie tylko w wielkich miastach.Poza tym organizują różne wycieczki na które warto pojechać mimo że dodatkowo sie płaci niewielkie sumy.
Życzę Ci miłego surfowania po internecie i wreszcie wybrania coś nowego by potem nam wszystko opisać.
Pozdrawiam Cieplutko Ella
To co Ci podałam to nowiutkie strony.Przeczytaj gdzie my byliśmy i wybierz sobie to co Ty chcesz bez sugerowania się nami.Cieplice nie leżą nad morzem a w górach.
Nadrzędny Autor Regina Brewka Dodany 2009-04-26 12:22
Miałam tą przyjemność (o ile tak to można nazwać) przebywać 2 razy w sanatoriach w Połczynie .Pierwszy raz w,,Podhalu"-warunki na pewno nie z XX wieku ,sanitariaty na końcu korytarzy,w pokojach zimno-(październik),część zabiegów na miejscu ,część w Gryfie ,szczególnie basen- po wyjściu wracać do ,,Podhala"brrrr zimno,w następstwie -przeziębienie,katar -szkoda słów.Drugi raz los mnie zesłał do rzekomo ,,osławionego" <<gryfa>>,znów z skierowaniem NFZ,tam dopiero przekonałam się jak trudno być tylko,,emerytką z niewielkim uposażeniem,podział na biednych i bogatych-JADALNIE.Pokoje obskurne ,nie wspomnę o łazienkach,między kafelkami czarny zgrzybiały nalot,brak kratki pod prysznicem,podłoga w łazience z cegieł,pościel -szkoda słów,sprzątająca raz na dwa dni machnęła mopem po podłodze.Cóż-jedyne co cieszyło to zabiegi i Panie tam obsługujące,tam jest wszystko na poziomie z szacunkiem dla inwalidy i starszego człowieka.Nie polecam innym i sobie. 
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-05-12 20:08
Witaj Regina. Widocznie miałam szczęście by trafić na super personel i jedzonko. co do pokoju było faktycznie biedniutko wyposażone ale reszta była ok. Mile wspominam pobyt w samym "Gryfie"
Nadrzędny - Autor jarko49 Dodany 2009-01-23 11:52
Sanatorium RADOŚĆ w Ustce. Rowniez tam bylem i nie wdajac sie w szczegoly powiem krotko - na tle innych sanatoriow to akurat prezentuje sie bardzo mizernie i niezbyt zachecajaco. A co najgorsze to nie widzialem specjalnego zainteresowania ze strony personelu losem swojego pacjenta czy kuracjusza. Pokoje takie sobie - w tloku ida.
Jedyna pociecha to ta ze do morza jest bardzo bardzo blisko ale to znow ma tez i swoje minusy bo jezeli jestes tam w tym osrodku w miesiacach cieplych kiedy to slonce wstaje dosc wczesnie i masz okno wlasnie w strone morza to masz przymusowa pobudke juz jak tylko sloneczko wstaje a to za sprawa mew ktore siedza w oknie albo na galeziach obok okna i tak niemilosiernie skrzecza ze juz o zadnym spaniu mowy byc nie moze (chyba ze po imprezie i zadne mewy wtedy nie sa w stanie przeszkodzic).
Ja gdybym ponownie dostal Radosc w Ustce to chyba bym juz odmowil.
Nie jest to moze jak to niektorzy tu opwiadaja np. o sanatorium w Sopocie ze jest to jakgdyby skierowanie za kare ale tez nie jest to cos do czego chcialbym wrocic.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-01-23 12:25
A i ciemno w pokojach od morza w nie pogodne dni i wilgoci więcej . Lepsze są od południa . Pamiętam ,że chodziłem na kawkę do pobliskiej restauracji lub dalej wzdłuż morza do ( w przeciwnym kierunku do portu ) sezonowej smażalni . Flądra z widokiem na morze ... Ach jak smakowała . Pamiętam ,że w Uni Barze - lokalnej mordowni ,solony śledź ,serwowany w nim był również smaczny . Oczywiście,że z piwkiem ,bo rybka lubi pływać ;-) . Na wątróbkę wpadaliśmy do Kasi - lokalnej jadłodajni . Kurde radości było tam co nie miara  . Pani z KO ,zapewniała nam kulturalne wieczorki ,przy muzyce z adaptera ,Żółty jesienny liść ii taras był nasz ...  Pewnie to nie ta radość ,pewnie ludzie się zmienili ,pewnie mozaika ,na frontowej ścianie tylko przypomina o latach świetności tego ośrodka ... :-) Pewnie nie kompletna ...jak moje zdrowie :-( .
Nadrzędny - Autor Mblueberry Dodany 2009-08-26 08:08
Witam, jestem już załamana czytaniem komentarzy na temat sanatorium Radość w Ustce. Właściwie w sanatorium jestem pierwszy raz. Skierowanie mam od 8 wrzesnia do 28 wrześna.Wcześniej byłam w ośrodku rechabilitacyjnym w Sarbinowie i w szpitalu sanatoryjnym Mewa w Kołobrzegu (przed remontem) pokoje obskurne, sanitariaty na korytarzu. Ja miałam szczęscie na pokój dwuosobowy, bo przeważały pokje 3-ch osobowe i nawet 4-ro osobowe-budynek z głebokiej komuny. Ale zaczynali remont to przez te 3 lata chyba go ukończyli.Natomiast obsługa wspaniała. Teraz jak czytam, to boje się tej Radości w Ustce, żeby chociaż było kilka dni słonecznych a nawet ciepłych to by było super. Ale we wrześniu to różnie bywa. Może ktoś z czytających był tam w tym roku i zna aktualne realia? Proszę o odpowiedż.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-08-26 11:57
Spróbuj się może skontaktować (np. przez prywatną wiadomość) z autorem tego wątku (klik).
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-26 13:08 Zmieniony 2009-08-26 13:12
Mblueberry nie bój się tam jechać. Co prawda trzeba gonić na zabiegi do innego budynku, że lekarz mój był be to nie znaczy że w całym budynku jest personel be. Natomiast zabiegowe były ok. Sam wystrój był taki sobie ale ja spędzałam wolny czas na spacerach po pięknej plaży nawet zimą. Zaraz był port mały ale tam fajnie się spacerowało i oglądało jak rybakom łapie sie rybki.Pilot do TV jest w recepcji i za pewną opłatą wydają na czas pobytu. Ogólnie da się przeżyć. Czasem jednemu jest be a drugi ma super fajne towarzystwo i nie zauważa braków. Samo sanatorium mieści sie tuż przy deptaku.
Życzę udanej rehabilitacji.
Nadrzędny - Autor Mblueberry Dodany 2009-08-31 23:16
Dziękuję Ella za słowa otuchy.Ja potrafię się dostosowac nawet do najgorszych warunków jak wiem co nie co z góry.Marzę tylko o tym by było we wrzesniu podczas mojego pobytu choć troche słońca. Przeraża mnie też jazda pociągiem bo z mojej miejscowości to prawie 15 godzin w pociągu. Ale juz zaciskam zęby i przetrwam, a pobyt dla mnie nad morzem jest mi potrzebny (tarczyca) trzeba trochę się dojodować.Po za tym bardzo dobrze czuję sie w klimacie nadmorskim, gdybym miała taką sznasę to pewnie bez zastanowienia przeniosłabym sie prawie że z gór nad morze.Jak wróce to zaraz opisze wrażenia z pobytu w Ustce w Radości. Już jestem pełna optymizmu...przeciez jade do Radości.Pozdrawiam cieplutko.
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-09-01 08:44
15 GODZIN JADY ?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-01 19:04
Mblueberry też tam czuję się wspaniale i żadne przeciwbólowe mi niepotrzebne bo jodek wdycham za darmo. jadę różnie ale zdarzyło mi się jechać dobę bo autobus nie zatrzymał się a też zbyt blisko nie mam. Ja nawet w niepogodę chodzę na spacery. To wspaniałe wzburzone może i mokry piasek już na plazy przydaje się do wspaniałej kolekcji fotek. Trzymaj się nie poddawaj i jedź śmiało przed siebie.Sprawdź czy nie masz autobusu bezpośredniego? To najwygodniejszy i najbezpieczniejszy środek lokomocji bo można sobie pospać spokojnie i część godzin szybciej upywa,
Miłego pobytu nad morzem.
Nadrzędny Autor Mblueberry Dodany 2009-09-01 21:04
Dziękuję Ella. Jak milo poczytać ciepłe słowa. Dzięki za dobre rady,sprawdzę jeszcze PKS. Serdeczności dla Ciebie i wszystkich forowiczom o dobrym sercu.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-02 18:34
Mblueberry koniecznie tu potem opisz swoje wrażenie. A może tam się zmieniło? A może jest lepiej i fajniej? Warto opisać to innym.
Ciepluśko pozdrawiam i oby pogoda Ci dopisała. :-)))))))
Nie zawsze na czas odpisuje bo mam wyjazdówki :-))))))
Nadrzędny Autor Mblueberry Dodany 2009-09-03 20:42
Tak Ella po powrocie zdam relację i to dokładną. Dzięki za Twoja serdeczność. Napewno w ciągu tych 21-dniu dni, parę bedzie słonecznych. Już wiem , że mam poprosić o pokój od południa i tak też zrobię. Wyjeżdzam w poniedziałek o 6:28 w Słupsku będę o 20:13 a ze Słupska to  już autobusem do Ustki, jeżdzą często tylko ze z ul. Marynarki Polskiej, jeszcze muszę poszukać czy to daleko od dworca.Gorzej z powrotem bo muszę jechać z Gdyni Głównej, no ale cóż trudności są po to by je pokonywać :-)Serdeczności.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-04 13:14 Zmieniony 2009-09-04 13:25
Mblueberry jak wejdziesz na wiadukt ponad perony w Ustce to po prawej stronie (kierunek miasto) masz postój taxi. Skorzystaj z taxi bo to jednak kawałek drogi od dworca.Patrz uważnie jak idą ludzie to i Ty sobie poradzisz.Czasem idą na skróty ale będziesz już o zmroku i lepiej nie iść na skróty między garażami.Tam lubią biesiadować trunkowi. Za dnia dasz radę po ciemku trudniej.Lepiej wspiąć się na tę wielką ix stopni (schody)  Powrót też dasz radę. Sama przesiadka w Gdyni nie jest taka straszna jak skorzystasz z przejść dla ON.Kasa na dworcu w Ustce jest nie zawsze czynna więc w powrotną drogę wybierz się najpierw po bilet tkz przedsprzedaż. Miłego pobytu. Miłych wrażeń.
Pozdrowionka :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (1260927 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill