www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 9) (881672 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-03 08:38
narazie dostalam tylko takie pismo, ze bede badana przez zespol bieglych czyli neurolog i ortopeda i kazali czekac na wyznaczenie daty co trwa juz 1,5 miesiaca a lacznie wszystko trwa juz 2,5m-ca od zlozenia odwolania
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-06-07 07:54
Ja jeszcze nic nie dostałam czekam ty szybciej załatwisz życzę Ci powodzenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-07 14:51
no juz od piatku chyba mam wyznaczona date na 22 czerwca
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-06-13 11:24
Witam Cię Gocha jak będziesz coś już wiedziała to mi napisz proszę Pozdrawiam Cię serdecznie:)))
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-13 16:54
no narazie wiem tyle, ze ide na badanie do neurologa i ortopedy  22 czerwca reszte napisze pewnie w lipcu jak cos mi przysla :-)
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-13 18:36
ale nie licze juz na cud skoro niby taki kryzys w kraju
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-06-15 08:00
Nie liczę na cud tylko na sprawiedliwość bo z moim kręgosłupem jest bardzo żle a na drugą operację się nie zgodzę:))
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-06-15 08:15
Grazyna, to powiedzą Ci, że sama chcesz być chora... Przypadkiem nie mów tak na żadnych komisjach!
Ja sie nie kwalifikuję już do żadnej operacji po tym, co pewni lekarze mi zrobili z kręgosłupem i nie tylko (brak słów), nie ma szans na poprawę, na leczenie powarcające sprawność, na operację, która by niwelowała dfotychczasowe skutki i właśnie biegła wmówiła mi, że to znaczy, że jest dobrze, bo gdyby było źle, to by zrobili nową operację, a skoro nie robią, to znaczy, że jest dobrze. Taka bzdura, że jak powtórzyłam kilku lekarzon, to się złapali za głowę. Wiadomo, że medycyna idzie do przodu, ale nie na wszystko jest lekartswo czy zabieg.
Ja bym Ci własnie radziła mówić, że się szykujesz na operację, bo wiadomo, że po operacji jest okres rekonwalencencji i bardziej masz szansę na uznanie Cię za chorą.  Bo skoro jesteś chora, to musisz być leczona - zdaniem ZUS-u, a operacja to potwierdza.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-15 10:31
ZUS uwielbia operacje i ogladanie blizn, powalona instytucja
Nadrzędny - Autor ekos Dodany 2009-06-18 13:42
Wiecie Państwo.... to co się dzije to na prawdę jest skandal. Okradanie chorych ludzi.
Moja matka juz dwa lata walczy o rentę. Dwa lata chodzenia na komisje lekarskie, wożenia setek papierów potwierdzających przebieg choroby, dwa lata udowadniania tego, że na prawdę jest chora - nie zmyśla itd.
Niedawno wygrała sprawę w Sądzie i przyznano jej rentę (koniec marca b.r). ZUS się jednak odwołał i znów to samo. Sprawa ciągnie się i ciągnie. Dwa miesiące temu miała być rozprawa, ale nie odbyła się z niewiadomych przyczyn i została przełożona na koniec czerwca. ;/
Paranoja.
Ogólnie to jest robienie z człowieka idioty. Bo osoba chora wie, że jest chora. Ma dolegliwości, bierze leki itd. A tymczasem kilka obcych osób próbuje jej wmawiać, że tak na prawdę jest zdrowa. Orzecznik uważa się za BOGA. On decyduje o bycie lub niebycie człowieka. Bo jak można kogoś pozbawić środków do życia ot tak sobie?! Przecież oni mają oczy, mózgi i na dobrą sprawę wiedzą, że mają do czynienia z osobą chorą, której nikt nie zatrudni i której głównym źródłem utrzymania jest renta. A tymczasem od tak sobie jej pozbawiają. To jest nieludzkie. Ile człowiek się wycierpi, nachodzi a cały czas rzucają mu tylko kłody pod nogi. Ileż można zawozić do sądu papiery?! A tymczasem ciągle trzeba dowozić coś nowego. Raz proszą o coś - przywozi im się to - Panie odbierające dokumenty nawet na nie bnie spojrzą. A dwa tygodnie później dostaje się list, że dokument który już się w Sądzie znajduje trzeba mieć w dwóch kopiach! A wcześniej nikt się nawet słowem o tym nie zająknął. Większość dokumentów owszem, kseruje się, ale nie wszytskie! A tymczasem także przez niedopatrzenia Sądu wsyztsko się wydłuża. Ile pieniędzy człowiek wyda na same dojazdy! A z kąd ma brać te pieniądze??!!
Najpierw pozbawia się człowieka środków do życia a później każe podejmować działania, które wymagają nbakładów finansowych. Człowiek już przez to, że jest chory jest pokrzywdzony. A jeszcze przez werdykt paru ludzi musi dodatkowo za to płacić. Kto zwróci koszty? Już nie mówiąć o kosztach w psychice. Co to za ustrój, gdzie człowiek aż tak musi walczyć o swoje?! Nikt nie wybiera sobie sam choroby, nikt z własnej woli nie chce skazać się na niebyt. Za to robią to za niego inni. Lekarz orzecznik najpierw podpisuje dokumenty, o zbadaniu pacjenta za które dostanie wynagrodzenie a później dopiero zajmię się chorym (chociaż zamiast chorym można użyć słów: ZDROWYM , SYMULANTEM).
Kompletnie tego nie rozumiem. Matka jest już wyczerpana tym wszystkim, ja z resztą też. Przez te dwa lata starała się poiruszyć nie bo i ziemię - była nawet u Rzecznika Praw Obywatelskich.
Nie wiem czy to wszystko ma jakiś sens. Chyba tylko Ci, którch sprawy nagłaśniane są w mediach mają szansę na sprawiedliwość. Ale ile jest takich osób?!
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-06-18 16:15
Czytam to co piszesz myślę tak samo ZUS to instytucja dla znajomych i dla ludzi zdrowych te nasze walki z nimi to jak ring oni mocni silni my poturbowani przez życie zauczciwi żeby ich kupić znam takich którzy są zdrowi pracują na czarno i mają renty i są bez zmartwień sama mam ochotę takiemu przywalić żeby zabolało....Ludzie to jest śmiechu warte co z nami robią Ale jest pociecha ONI też kiedyś zachorują chyba że dostaną rentę po znajomości w końcu to był pracownik ZUS Jedna sprawiedliwość to śmierć jej się nie przekupi:((((((((
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-18 19:08
dzisiaj lekarz od rehabilitacji mi powiedzial, ze ZUS ma niestety inna medycyne i to  chyba jest prawda a najbardziej mnie rozbawilo jak mowil, zebym cos robila w zyciu nie  koniecznie zarobkowego w takim razie z czego zyc?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-06-18 23:05
Nie wiem, kto to jest lekarz od rehabilitacji, ale to mądry człowiek najwidoczniej... I ma rację. Tylko co z tego...
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-19 06:40
jest to lekarz zlecajacy zabiegi rehabilitacyjne, na wizytowce ma napisane lekarz rehabilitacji medycznej
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-06-19 09:18
TA SPECJALIZACJA JEST OD NIEDAWNA
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-22 18:54
jestem juz po badaniu :-) przyjemni lekarze ale nie zbadali zbyt dokladnie, mieli 15 min na osobe i w dodatku zgubili moj najwazniejszy papier czyli rozpoznanie ale uratowalo mnie to, ze wzielam ze soba cala historie choroby. Mam wrazenie, ze beda mnie wysylac na dodatkowe badania bo czepili sie , ze w rozpoznaniu nie ma napisane jaka to jest miopatia
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-06-27 17:47
Ja byłam wczoraj u ortopedy dostałam skierowanie od lekarza 1-szego kontaktu w lutym po badaniu stwierdził że poza kręgosłupem mam uszkodzony staw biodrowy dostalam skierowanie na prześwietlenie i zastrzyki (milgamma n )szkoda że lekarz orzecznik to pewnie zignoruje.Co do twojego badania to życzę powodzenia u mnie na ostatniej komisji byli bardzo przyjemni i na 100% bylam pewna sukcesu bo nawet z bólu się poryczałam i bardzo się zawiodłam!!!!
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-27 18:13
jak bylam na komisji z zusu tej odwolawczej tez bylam przekonana ze dostane rente a tu guzik z petelka, ale kij z tym co bedzie to bedzie
Nadrzędny - Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-06-27 21:35
Witam Panią. Mam takie tutaj pytanie, czy orzeczenie od komisji lekarskiej ZUS dostaje się tego samego dnia, czy pocztą wysyłają?
Nadrzędny - Autor agolka Dodany 2009-06-28 04:56
Czeka się do 3 tygodni, bo ZUS od niekorzystnej dla siebie decyzji ma 2 tygodnie odwołania. Ale jak przyjdzie za tydzień to kicha- wtedy TY masz czas na odwołanie.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-28 10:30
bez wzgledu na to czy decyzja  jest korzystna czy nie to czas oczekiwania wynosi miesiac
Nadrzędny - Autor agolka Dodany 2009-06-28 23:08
Ja decyzję dostałam w 1,5 tygodnia od komisji lekarskiej w jednym liście poleconym : decyzję odmowną o nie przyznaniu renty i w załączeniu orzeczenie Komisji Lekarskiej, że jestem zdolna do pracy. Może co ZUS to inny obyczaj????
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-29 08:52
byc moze bo u nas ich nawet nie stac na listy polecone
Nadrzędny Autor agolka Dodany 2009-06-29 16:46
Ja musiałam nawet pokwitować odbiór osobiście
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-07-30 20:24
Witam Gocha czy już coś wiesz? bo ja nadal czekam:(
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-07-30 20:31
bylam na badaniu 22 czerwca i od tego momentu cisza
Nadrzędny Autor Jacekmaly Dodany 2009-06-29 09:12
Czeka się około 2 tygodni
Nadrzędny Autor Grażyna1 Dodany 2009-06-29 12:41
Jeśli chcesz wiedzieć szybko jaka jest decyzja to z dowodem osobistym zgłoś się tam gdzie miałeś komisje (do wydziału orzecznistwa )i oni ci powiedzą:))
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-08-05 16:17
dzisiaj  odebralam z sadu (bo mialam juz dosc czekania i sama pojechalam ) opinie bieglych i jest na moja korzysc :-) przyznali mi calkowita niezdolnosc do pracy na 5 lat :-))) a sprawe w sadzie mam 4 listopada
Nadrzędny Autor natalia872 Dodany 2009-08-13 08:47
WITAM !!! MAM PROŚBĘ CZY MOGŁABYŚ PRZESŁAĆ MI NA E-MAIL WZÓR ODWOŁANIA DO SĄDU PRACY OD DECYZJI  ZUSU NEGATYWNEJ W ZWIAZKU Z ODEBRANIEM MI ŚWIADCZENIA REHABILITACYJNEGO.....Z GÓRY DZIĘKUJE nataliatcz@wp.pl
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-08-21 18:33
Cześć Gocha mam pytanie ja czekam od maja(wtedy składałam odwołanie do sądu)może wiesz ile to trwa czy jest jakaś reguła bo u mnie cały czas cisza zaczynam się denerwować????-POZDRAWIAM:))
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-08-21 19:31
nie ma reguly, ja sama pojechalam do sadu i skorzystalam z prawa wgladu do akt dzieki temu wiem jaka decyzje podjeli biegli i kiedy mam sprawe bo inaczej czekalabym w nieskonczonosc. Ja odwolanie skladalam w marcu
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-09-24 18:10
Cześć już byłam na komisji badał mnie ortopeda i neurolog i teraz się denerwuję bo nie wiem jaki jest wyrok.Ortopeda po zbadaniu mnie już wychodząc powiedział żebym się nie zgadzała na operację .
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-09-25 06:42
po mieisacu mniej wiecej mozesz sama isc do sadu to Ci dadza opinie
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-09-25 16:52
Dięki mam nadzieję że się uda!!!!!!!
Nadrzędny Autor les.wies Dodany 2009-11-09 00:21
Witam
Czy ktoś mógłby wysłać wzór odwołania do Sądu Pracy?
e-mail: leszek.wieslaw@gmail.com

Co muszę zrobić i gdzie złożyć takie odwołanie?
Nadrzędny Autor marcelahd Dodany 2009-11-15 13:56
Witam, ma pytanko czy ktoś orientuje się jak ma wyglądać wzór odwołania w sprawie nie przyznania zasiłku pielegnacyjnego??
i czy składa się go do komisji lekarzkiej czy od razu do Sadu?? Jeśli ktoś ma w posiadaniu taki wzór to proszę o przesłanie na ares : paskomarcelina@o2.pl :-)) dziekuje z góry
Nadrzędny Autor karolina.10 Dodany 2009-12-28 12:08
Bardzo proszę prześlijcie mi wzór odwołania decyzji orzecznika ZUS na adres e-mail karolina.barycz@gmail.com
Z góry dziękuję.
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-12-02 20:54
Nic z tego wydali taką samą decyzję jak poprzednio ja reaygnuję nie mam już siły.........
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-12-28 12:22
nie dawaj sie  walcz dalej
Nadrzędny Autor Jasia Dodany 2009-08-21 21:22
w naszym przypadku - początek stycznia odwołanie do sądu pracy czerwiec rozprawa
pozdrawiam życzę powodzenia:)))
Nadrzędny - Autor Oluś Dodany 2010-02-22 08:12
witam chciałabym prosić o wzór odwołania od decyzji orzecznika ZUS Mój email olagrzegorzewska@wp.pl
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-02-22 13:23
Wzory pism znajdują się na stronie internetowej www.codziennikprawny.pl
Nadrzędny Autor agolka Dodany 2009-06-28 04:53
Ja też składam odwołanie do sądu,ale tak nawiasem mówiąc, dlatego to wszystko się dzieje te komisje ,odwołania i tak dalej, bo ci biegli lekarze,  i sędziowie też muszą mieć PRACĘ. Taki mamy walnięty kraj. Moja ciotka mieszka od 35 lat w Niemczech. Za młodu na maszynie obcięła  sobie palca , dostała rentę powypadkową. Później pracowała w sklepie przy kasie, nikt jej tej renty nie zabrał. 1990 zmarł jej mąż- dostała rentę po mężu. Teraz sama jest na emeryturze, ma rentę powypadkową, po mężu i jeszcze jej dopłacają , bo wszystkiego ma za mało. Ma nowy samochód i stać ją na wczasy zagraniczne. A my co? NIe możemy dostać należnych świadczeń- paranoja.
Nadrzędny Autor adam-nl Dodany 2009-08-26 13:11
witam.prosze o przeslanie wzoru odwolania do sadu od decyzji zus.
adam-j1985@o2.pl   z gory dziekuje.
Nadrzędny - Autor Agnieszka O Dodany 2009-08-14 09:12
Witam.
Mam problem ,ponieważ sama nie wiem co mam robić.
Bylam na komisji lekarskiej z moją  6-letnią córką,która ma od urodzenia wadę wzroku,astygmatyzm i zeza lewego oka.
Obecnie nosi okulary o mocy  plus 8 i plus 7 z pryzmatami.
Decyzja byla negatywnie rozpatrzona.
Czy jest jakaś lista na której jest wyszczególnione od jakiej wady wzroku  zaliczana jest niepelnosprawność i czy mogę się odwolywać?.
Nadrzędny - Autor Grażyna1 Dodany 2009-08-22 18:21
O ile wiem to chyba nie ma ale powinnaś się odwoływać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam:)
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-08-22 18:30
jakby byla taka lista to orzecznicy nie mieliby zadnej wladzy a to byloby im nie na reke :-)
Nadrzędny - Autor karolina.10 Dodany 2010-01-02 11:57
Witaj Grażynko. Mam podobny problem jak ty. Jestem po operacji kręgosłupa L4 L5 . L5 Ls- przepuklina. Kręgosłup szyjny 3 przepukliny od 3 do 6 mm. 17 grudnia byłam na komisji nie dostałam renty. Jeśli mogła byś przesłać mi wzór odwołania do komisji lekarskiej to bardzo proszę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-01-02 13:41
zdaje sie ze na odwolanie jest 14 dni wiec juz  po ptokach
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 9) (881672 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill