www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 117) (1869025 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-11-26 19:01
To mamy niemal identyczne upodobania.
Ja to niemal wychowałem się w lesie tak często mnie tam ciągnęło.
Chciałem nawet leśniczym zostać ale sprawy inaczej się potoczyły.
Te leśne ciągoty do dzisiaj mi zostały. Teraz mieszkam o przysłowiowy" rzut beretem" od lasu.
                                                                             Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-11-26 19:07
U nas lasów też dużo, ale muszę tam dojechać, a to już nie to co dom przy lesie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-11-27 09:39
Ciemnoskóra modelka wygrała w Polsce głosem widzów Top Model. Wydawałoby się, że coś się w kraju zmieniło i już ludziom kolor skóry nie przeszkadza, ale niestety, to co wypisuje się w necie na ten temat "woła o pomstę do nieba."
Nawet znani ludzie są przeciwni tej dziewczynie tylko z powodu koloru skóry. I co ciekawe , tym samym ludziom nie przeszkadza fakt, że jej brat jest sześciokrotnym mistrzem Polski w kickboxingu. Tam im kolor nie robi różnicy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-12 19:37
http://podroze.onet.pl/przyroda/zwyciezcy-travel-photographer-of-the-year-2014-najlepsze-zdjecia/wgn49

Piękne zdjęcia. Prawdziwa sztuka. Zatrzymałam się nad numerem 19-tym. Przepiękna twarz. Widać na niej całe życie. Kiedy tak się nad tym zdjęciem pochyliłam, to przyszły mi na myśl stare poprzerabiane przez operacje plastyczne kobiety. W ich twarzach nie ma żadnego wyrazu. Są wręcz odrażające.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-12-13 17:42
Wszyscy wiemy, że piękny, kolorowy ptak na wolności w Polsce nie przeżyje doby. Wrony i inne wielkie czarne paskudztwa go zadziobią :-(
Ludzie mają się za lepszych od ptaków i zwierząt to czemu postępują jak te kruki i wrony?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-16 16:12
Cisza a forum jak makiem zasiał. Czyżbyście się już pogrążyli w nocnych rozmyślaniach? A może prezentów pod choinką wyczekujecie? :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-12-16 18:02
W nocy nie rozmyślam. Czasem budzę się za wcześnie i przypominam sobie różne dziwne wydarzenia. Zastanawiam się czy ktoś tam gdzieś po drugiej stronie daje znaki, czuwa nade mną, czy to zwykłe zbiegi okoliczności i przypadki?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-16 18:06
Czuwają. Jestem o tym przekonana  na 100%. Miałam pewne "znaki". :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-12-16 18:10
No właśnie ja też, ale czasem trudno zrozumieć :-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-12-16 18:18
Moja mama miała i babcia też. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-12-18 09:26 Zmieniony 2014-12-18 09:59

Wyglądając przez okno wychodzące na rynek, mistrz Spostrzegł jednego ze swoich uczniów. Był to Hakiel, który Szedł w pośpiechu bardzo czymś zaaferowany. Mistrz zawołał Na niego i poprosił go do siebie.
- Hakiel, czy widziałeś dzisiaj rano niebo?
- Nie, Mistrzu.
- A drogę, Hakiel? Czy widziałeś dzisiaj rano drogę?
- Tak, Mistrzu.
- A teraz, czy widzisz ją jeszcze?
- Tak, Mistrzu, widzę.
- A powiedz mi, co widzisz?
- Ludzi, konie, powozy, wymachujących rękoma kupców, wieśniaków, którzy coś krzyczą, mężczyzn i kobiety, którzy chodzą tam i z powrotem. Oto wszystko, co widzę.
- Hakiel, Hakiel - napomniał go wielkodusznie Mistrz - za pięćdziesiąt lat, za dwa razy po pięćdziesiąt lat ta droga wciąż jeszcze będzie istniała i rynek podobny do tego też jeszcze będzie istniał. Inne pojazdy będą przewoziły innych kupców, aby kupowali i sprzedawali swoje konie. Ale mnie już nie będzie i ciebie też już nie będzie. Dlatego pytam się ciebie, Hakiel, po co ty tak biegniesz, jeśli nie masz nawet czasu spojrzeć w niebo?
-Hakiel, czy ty widziałeś dzisiaj rano niebo?

Autor nieznany
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-12-21 18:49
Niedziela jak co tydzień. Ludzie idą na mszę. Te same twarze, Ci sami ludzie. Ale jest ktoś nowy. Do kościoła wchodzi w łachmanach, pijany zataczający się starszy człowiek, Chce uklęknąć ale przewraca się. Wszyscy odsuwają się z obrzydzeniem. Wreszcie udało mu się jakoś uklęknąć.
To klęcząc to przewracając się i mamrocząc coś pod nosem przetrwał tak całą mszę.
Wszyscy wyszli a on jeszcze został. Pod kościołem została grupka osób która głośno dyskutowała na temat pijaka, że smród że po co on tu przyszedł. Obok stał zakonnik odziany kapturem którego nigdy tu nie widzieli. W pewnym momencie zakonnik odezwał się.
- Dlaczego krytykujecie tego pijanego, dlaczego nie spojrzycie na siebie. On pragnął tu przyjść. Pragnął choć chwilę spędzić z Bogiem Jego pragnienie było tak silne że pierwszy raz w swoim życiu odstawił butelkę od ust i poszedł do kościoła na mszę żeby porozmawiać z Bogiem.
A czy pragnienie któregoś z Was było tak silne? Czy zostawilibyście coś bardzo ważnego tak jak dla niego była ważna ta butelka i przyszlibyście tu?

     Czy Wasze pragnienie byłoby równie silne? Jego ofiara została przyjęta. A Wasza którzy tylko krytykować umiecie? Kogo zobaczyliście w nim - pijaka, łachmaniarza? A Bóg dojrzał w nim człowieka, dojrzał istotę którą umiłował

     Po czym oddalił się i znikł im z oczu...

Autor nieznany
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-12-23 10:17
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2014-12-23 11:02
Bardzo mądre i pouczające słowa a przy okazji znalazłem to:
Oleksy dla "Rz": Walczę z nowotworem. Chcę kościelnego pogrzebu, bo wszystkie komuchy taki miały
Może da to do myślenia tym, którzy są "trochę w ciąży"
Pozdrawiam Świątecznie
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-12-23 18:55
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2014-12-24 12:10
ja miałam to szczęście, że spotkałam Ks. Kaczkowskiego w hospicjum przez niego stworzonym. NIe byłam w innych hospicjach, wiec moja ocena nie jest obiektywna, ale jest to miejsce wyjątkowe z wyjątkowymi ludźmi. Miejsce pełne ciepła mimo wszystko. Jeśli umierać to tylko tam :-)))
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-12-30 22:24
VALCIA IOTA DZIEKI DOBRE TEKSTY O JOZEFIE MILCZE CHYBA KAZDY W OBLICZU SMIERCI ROBI SIE SWIĘTSZY.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2014-12-28 01:33 Zmieniony 2014-12-28 01:58
dedykuje za autorka  watku Wszystkim
( jej ulubionego Bruno ale nie w  :-) naiwnym opowiadaniu dla dzieci)

* * *

Życie jest podróżą. Idziesz przez nie krok po kroku. Jeśli każdy twój krok jest wspaniały, jeśli każdy twój krok jest ciekawy - to takie też będzie całe twoje życie. Nie będziesz wtedy nigdy podobny do człowieka, który dotarł do śmierci a nie znał wcale życia.

Nie pozwól, aby umknęło ci cokolwiek. Nie oglądaj życia zza pleców innych osób. Spoglądaj mu zawsze prosto w oczy.

Nie obejmuj jedynie ciała, obejmuj osobę. Czyń to od zaraz. Nie marnuj uczuć, intuicji, pragnień, wzruszeń, myśli, spotkań, nie marnuj niczego. Pewnego dnia odkryjesz 'jak wielkie i nieodzowne bylo wszystko.

Każdego dnia odkrywaj piękno, którym jest przepełniony nasz świat. Nie dopuść, by cię przekonano, że jest na odwrót. Przypatruj się kwiatom. Zauważaj ptaki. Wsłuchuj sie w  wiatr.Smakuj potrawy i doceniaj je. Wszystkim dziel sie z innymi.
' Ferrero
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-12-28 13:49
Jak się podzielisz, nie zostanie nic dla Ciebie :-(
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2014-12-30 11:58
Niedługo szaleństwa Sylwestrowej nocy ale nie zapomnijcie o swoich ( i nie tylko) czworonożnych przyjaciołach.
Dlatego ta przypowiastka :
        Zmarł pewien facet. Razem z nim zdechł jego pies.
I oto dusza człowieka, z psem u boku, stoją przed wrotami z napisem ''Raj. Psom
wstęp wzbroniony''. Nie przeszedł człowiek przez te drzwi, poszedł dalej, w nicość. Idzie, po jakimś
czasie widzi drugie wrota. Nic nie jest na nich napisane, tylko obok siedzi
jakiś starzec. Człowiek podchodzi do niego i zagaja:
- Przepraszam szanownego...
- Święty Piotr jestem.
- A co jest za tymi wrotami?
- Raj.
- A z psem można?
- Oczywiście.
- A tam wcześniej to co to było?
- Piekło. Do Raju dochodzą tylko ci, którzy nie porzucają przyjaciół.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-01-14 19:16
Spokojnie  kryształku. Ja nawet potrafię podzielić sie niczem  :-)
"Jeśli zbyt długo wpatrujesz się w czeluść, czeluść zacznie wpatrywać się w  Ciebie "
Fredrych Nietzsche
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-01-14 19:31
    Dobry wieczór!
No no no! Nietzsche miał rację. Proponuję małe doświadczenie. Ja już wypróbowałam.Usiądźcie wygodnie na krześle przed dużym lustrem i wpatrujcie się długo we własne odbicie ( szczególnie oczy). Po dłuższej chwili stracicie orientację kto się na kogo patrzy. A to po prostu mózg został oszukany. Miłej zabawy ale też nie przesadzajcie bo ja się w pewnym momencie wystraszyłam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-25 16:26
Wojny, ścinanie głów i wszelkiego rodzaju "mordoklepy". Co dzień mamy tego rodzaju wieści z całego świata. Faceci, czy nie możecie się w czymś innym wykazać? Przez was cierpią niewinni ludzie. :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-25 17:42
            Serwus :-)

> Faceci, czy nie możecie się w czymś innym wykazać? Przez was cierpią niewinni ludzie. :-(


  Lidko! A z tej strony to Cię jeszcze nie poznałem......... Taka lekko wojująca feministka ???????? :-)
                           Dobrego dnia życzę - Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-25 21:17
Nie trzeba być feministką żeby widzieć co się dzieje i kto konflikty wywołuje.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-26 08:47
Tyle tylko, że 90% aktywności mężczyzn jest prowadzona dla kobiet. To dla Was zarabiamy pieniądze, co jest naszym głównym zajęciem. dzięki kasie możemy Was uwodzić itd. Nawet prace domowe są wykonywane przeważnie po to żebyście były zadowolone i w konsekwencji dopuściły do siebie:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-26 09:59

>To dla Was zarabiamy pieniądze, co jest naszym głównym zajęciem. dzięki kasie możemy Was uwodzić itd<


Kasę zarabiacie dla siebie żeby mieć właśnie takie poczucie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-26 10:42
              Serwus!
       Lidko! Zaprezentowałaś nam  lekko zawiły tok myślowy :-)
  Proszę wyobraź sobie co by się działo gdyby tak nagle wszyscy mężczyźni przestali zarabiać ( taki bunt) ?
  Jestem pewny, że to właśnie kobiety podniosłyby ogromny rwetes ( aż uszy bolą na samą myśl).
Bardzo szybko by nastąpiła rewizja tego stwierdzenia :

>Kasę zarabiacie dla siebie żeby mieć właśnie takie poczucie.<


                                                                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-26 11:42
Odniosłam się w tym zdaniu tylko i wyłącznie do postu Rogala dotyczącego "podrywu na kasę".

A tak swoją drogą, to teraz kobiety nie są zdane na łaskę i niełaskę faceta, bo one też potrafią zarobić. I to nie mało, a może nawet więcej niż facet. :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-26 12:13
Nie chodzi o żaden podryw na kasę. Jednak bez możliwości finansowych nikogo ciekawego nie da się zdobyć i nie mów, że jest inaczej i nic w tym dziwnego. Po co kobiecie życiowy niedojda?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-26 12:28

>Po co kobiecie życiowy niedojda? <


  Tak się składa, że w życiu spotkałem kilka par w których facet sprawiał wrażenie tegoż " niedojdy".
  Jakby mało było tego to mieli oni atrakcyjne ( przynajmniej wewnętrznie) partnerki.
  Zatem chyba taka typowa zaradność faceta to nie wszystko?
Ale myślę, że panie by lepiej tę zagadkę "rozkminiły" ? Wypowie się któraś forumowiczka ? :-)
                                               Waldi
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-26 12:39
Nie mówię, że wszystko, ale nieroby, bidoki i fajtłapy nie mają wielkiego brania.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-01-26 12:58
Przysłowie mówi: "Każda potwora znajdzie swego amatora."
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-01-26 12:58

>Jednak bez możliwości finansowych nikogo ciekawego nie da się zdobyć i nie mów, że jest inaczej<


Rogal, a Ty nie mów, że wszyscy faceci z kasą są "ciekawi". Czasami, to wstrętne obleśne buraki.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2015-01-26 13:03

> Jednak bez możliwości finansowych nikogo ciekawego nie da się zdobyć <


Rogal, według Ciebie wszystko do kupienia, zdobycia?
Kto ma więcej, jest lepszy ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-26 13:10
Lidian, nigdzie tak nie napisałem. Sonka nie o to chodzi. Normalna kobieta jest biologicznie ukierunkowana na to, aby zabezpieczyć swoje potomstwo, dziś bez kasy tego się nie zrobi. Poza tym to ile zarabiasz jest w często wypadkową erudycji, wykształcenia, pracowitości i inteligencji faceta. czyli mówimy tu o cechach determinujących atrakcyjność mężczyzny.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-26 13:27
Normalna kobieta zmuszona jest niekiedy do przejęcia na siebie wszystkich tych obowiązków, bo sfrustrowany ambicjami facet załamuje się i zostawia wszystko na "jej głowie".
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-26 13:42
Właśnie "niekiedy", czyli rzadko.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-26 13:59
  Odbiegnę lekko od tematu bo wszak rozmawiamy o pewnym spojrzeniu na rzeczywistość przez kobiety.
Gdy czytałem Wasze wpisy to od razu na myśl przyszła mi piosenka T Nalepy. Tak ją lubię, że ustawiłem sobie ją jako dzwonek w telefonie.
Jest to chyba pierwsza Polska piosenka bluesowa a jak wcześniej gdzieś w którymś wątku pisałem lubię bluesa.
Proszę - z wielką uwagą wysłuchajcie jej słów. Co sądzicie o takiej postawie życiowej ?
{url]https://www.youtube.com/watch?v=jNrfHcPdQO4[/url]
                                   Waldi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-26 15:38
Pamiętam czasy kiedy Nalepa był na topie. Od zawsze go lubię. :-)

Słuchaj zawsze głosu serca. To jest ważne, ale bez kasy bardzo trudne.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-26 15:44
Gdy mowa o Nalepie to i od razu na myśl przychodzi Mira Kubasińska.
Fajny głos i interpretacje. :-)
                                                 Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-01-26 16:27
Bardziej lubiłam jego głos.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-01-27 17:26
[usunięte]
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-01-27 20:46
Twoich "wypocin" nawet czytać się nie chce...
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-01-28 15:34
To nie czytaj :-)
Co z Tobą i o czym piszesz? Chyba sama nie wiesz i nie pamiętasz :-(
Ja odpowiedziałam w temacie i do konkretnej osoby:

>Jednak bez możliwości finansowych nikogo ciekawego nie da się zdobyć<


I co? Nie zauważyłaś, że Rogal pisze o kimś ciekawym uważasz, że dla Niego i innych facetów ciekawa kobieta to "wnętrze"? Mooooże ale dłuuugo i daleko po wyglądzie. Dotyczy to obu płci.
Ty wolisz z wielkim brzuchem i tyłkiem, zezowatych, garbatych z krzywymi nogami? O.K. zdarzają się takie "choroby".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-26 21:31
We wszystkich wiadomościach słychać spór o "pigułkę po".
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-01-28 09:55 Zmieniony 2015-01-28 09:59
Witaj Lidka, piszesz o "pigułce po"
Oj! Przydałaby się niektórym pigułka po takich wypowiedziach "szczurze odchody, idiota" .... szkoda czasu i miejsca na dalsze cytaty a nawet nie zasługują one na cytowanie.
Więc pigułka po..... takich napadach frustracji bardzo by się przydała :-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2015-01-28 11:15
JOLUCHNO Z LISTOPADA WCIĄŻ AJLAWIU TWOJE WYPOWIEDZI!:-))))))ALE PISZEMY RANDKACH NIE RANTKACH,PRZEZ DDDDDDY.
I TAK NA MARGINESIE,ZWYKLE KOBIETOM WYSTARCZY JEDEN FACET DO KOCHANIA,WIEC NIE POROWNUJ WSZYSTKICH DO SIEBIE,W TEJ MATERII CHYBA NAWET SANDAŁÓW NIE JESTESMY CI GODNE WIĄZAĆ,BIJESZ NAS NA GŁOWE.JA MAM JEDNEGO I BOG ZAPŁAĆ.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-01-28 14:38
Wojtek jeżeli chodzi o mnie, to gdybym miała ze sobą problem emocjonalny, to wolałabym wziąć tabletkę "przed" żeby nie dopuścić do "podniesienia ciśnienia ". Natomiast jeśli chodzi o tabletkę "po", to jestem przeciwna sprzedawaniu jej bez recepty, bo zdrowie kobiet , szczególnie młodych niedoświadczonych kobiet może ucierpieć. Mogą też być one przymuszane do brania tych tabletek przez partnerów.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-01-28 15:38
Czas zmienić okulary Wojtek. Tylko to i tyle wyczytałeś na forum? Tylko to co do Ciebie Ci przeszkadza?
Czy Ty jesteś katolikiem czy tylko farbowanym lisem?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 117) (1869025 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill