www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 3) (1283219 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-08-26 22:36 Zmieniony 2008-08-26 22:39
Tak jak tam piszą w wypowiedziach że to czysty biznes....... Nic ująć, nic dodać... Zamiast budować siedemdziesiąty kościół to przeznaczyć te pieniądze na jakiś szlachetniejszy cel...
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-08-27 15:15
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-27 16:26
Nachbar
W tej chwili się upewniłam, że na Ciebie na pewno Kościół Katolicki ma wielki wpływ, tylko nie sądziłam, że i RM jest Ci bliskie( bo chyba go słuchasz, skoro chcesz się na jego temat wypowiadać).
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-08-27 18:28
Lidian, nie zrobię Ci uprzejmości, ale zgodnie z prawdą potwierdzam Twoje przypuszczenia. Oczywiście, że KK ma na mnie wielki wpływ. Może nie wpływ, ale wypływ, bowiem bez mojej zgody Państwo wypłaca hierarchom KK pensje, dotuje szkolnictwo katolickie, wspiera działalność charytatywną.
Wiem, że szczególnie to ostatnie może Cię zburwersować, więc wyjaśniam, że przeciwko samej działalności charytatywnej nic nie mam.
Mnie chodzi o ROZLICZANIE FINANSOWE kościelnych organizacji charytatywnych, a właściwie brak rozliczania, bowiem wszystko, co kościelne nie podlega polskiemu prawu. Takie układy "załatwił" konkordat.
A musisz wiedzieć, że każdy darczyńca ma prawo otrzymać sprawozadnie na co i w jaki sposób pomógł. W tym przypadku jest to niemożliwe do sprawdzenia. Poczytaj postanowienia konkordatu, to zrozumiesz dlaczego.
A dlaczego uważam, że bez mojej zgody? Otóż płacę regularnie podatki i nie życzę sobie, aby moje pieniądze wbogacały hierarchów KK, przy jednocześnym braku tychże pieniędzy  dla ON.

Lidian, co do RM, to również masz rację. Nie często, ale słucham, aby z autopsji wiedzieć, co w trawie piszczy. Ale to jeszcze mało. Wyobraź sobie, że czytam pisma katolickie. Na serio.
Ale nie oznacza to, że się z tym wszystkim utożsamiam, albo, że jestem tym zaślepiony.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-27 18:45
Nachbar, a dlaczego nam to wszystko tłumaczysz? Czyżbyś uważał, że my jesteśmy zaślepieni?
Ja widzę i słyszę, ale moich poglądów nikomu nie narzucam. Szanuję wszystkich ludzi.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-08-27 20:10
Lidian, czy Ty wszędzie musisz dopatrywać się spisków? Uprzejmie Tobie odpowiedziałem. Wyjaśniłem powody swojego postępowania. Uważam, że logiczne, gdyż, dla szczególnie dla WAS - ON - bardzo ważne jest zrównanie szans. A to bez środków finansowych nie jest możliwe. Te zaś są marnotrawione.
Piszesz, że nie jesteście zaślepieni, a jednak nie dostrzegacie tego problemu.
Z zazdrością patrzymy na kraje bogate, gdzie problemy te nie są tak widoczne jak w Polsce, ale nikt nie zastanawia się dlaczego tak jest. Skąd się wzięło bogactwo krajów skandynawskich, zachodnich? Dlaczego tam ludzie są inni, tolerancyjni? Dlaczego tam nie narzuca się poglądów i nie stanowi prawa pod dyktando jedynie słusznej ideologii?
Dlaczego we Włoszech profesorowie i studenci nie wpuścili na uczelnię papieża tylko dlatego, że byłoby to obrazą nauki?

Lidian, ja nikomu nie narzucam swoich poglądów, ale piszę o tym, co dostrzega coraz więcej osób. Przez otwarcie granic zmienia się mentalność Polaków, którzy już poznali odpowiedzi na pytania, które tu zadałem. Piszę o tym, ponieważą szanuję wszystkich ludzi, bez względu na wyznanie, narodowość, a szczególnie szanuję WAS - Osoby Niepełnosprawne. Pisałem już o tym, ale nie zostało to zauważone. Więc powtórzę: nie godzę się, aby z moich pieniędzy, jakie płacę w formie podatków, wspierano jakikolwiek Kościół.   Natomiast chcę, aby środki, jakie Państwo przekazuje Kościołowi katolickiemu, zostały przeznaczone dla ON.
Lidian, a wiesz ile tego jest w skali roku? 
Napisałaś, że nie jesteś zaślepiona, że widzisz i słyszysz, więc podaj tę kwotę. Wówczas policzymy ile możnaby za to zrobić dla ON.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-27 21:40
Nachbar co Tobie przyszło do głowy, że ja wszędzie dopatruję się spisków. Tego nie mogę zrozumieć. Skąd wiesz jakie problemy dostrzegamy , a jakich nie dostrzegamy? Przecież nas nie znasz(!). Nikogo nie znasz.Nie wiesz kim jestem, co czytam w jakim środowisku żyję. A może ludzie z jakimi przyszło mi żyć są bardziej świadomi od Ciebie? Dlaczego wydaje Ci się , że jesteś najmądrzejszy i musisz nam ON wszystko dokładnie wytłumaczyć? Nie znasz ani jednej osoby z tego forum. Sądzisz, że jeżeli nie wypowiadamy się w takim tonie jak Ty , to znaczy, że trzeba nas uświadamiać? Z mentalnością ON jest coś nie tak? My również jeździmy za granicę. Powiem Ci jedno Mój ojciec był francuzem. Prędzej od Ciebie widzialam prawdziwą integrację(tak sądzę). A już najbardziej wkurza mnie takie gadanie (Twoje słowa) "a szczególnie szanuję WAS - Osoby Niepełnosprawne". Nie szanuj nas szczególnie. Szanuj nas tak jak wszystkich innych ludzi. Tylko takie myślenie ma sens. Za niepełnosprawność nie trzeba nas szanować szczególnie. Szczególnego szacunku wymaga człowieczeństwo i szczególne zalety moralne i inne wszystkich ludzi jednakowo, obojętnie czy niepełnosprawnych czy sprawnych. Szczególnego szacunku wymaga każdy człowiek , nawet ten co takich zalet nie ma.
Przestań tutaj gadać ile Ty zdrowy robisz dla ON , bo to są bajki. Ty tylko klepiesz o swojej złości do KK na forum dla ON. Idź i działaj w terenie jak jesteś takim działaczem na naszą rzecz.  Tutaj to najczęściej tylko obrażasz nasze uczucia religijne.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-08-28 08:00
Nachbar narusza regulamin forum,przekroczył juz wszelkie granice,to już nie jest zaślepienie ale,albo chorobliwa obsesja,albo... misja do spełnienia.............o ile wiem ci pseudo misjonarze tej.....xxxxx ...  są nieżle płatni.
A wskazuje na to fakt iż nie wypowiedział się ani razu na temat innych instytucji,które rzeczywiście żerują na niepełnosprawnych i chorych, i reszcie zubozałego społeczeństwa.
Wiele razy pytałam o zdanie właśnie na powyższe tematy- bez skutku-to daje coś do myslenia.
Tak dyskusje prowadzą tylko osoby z tego ujmujac delikatnie ugrupowania.

Adminstrację forum prosimy o zainteresowanie sie tym tematem .
Nie życzymy sobie aby obrażano nasze uczucia relgijne i sposób wyznawania wiary.
My katolicy nie krytykujemy tu zadnych wyznawców innych religii.
TEGO SAMEGO MAMY PRAWO DOMAGAĆ SIĘ OD INNYCH.
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-08-28 09:17
moją regułą jest omijanie konfliktów i "nie wtykanie nosa", ale czasem coś mnie zbulwersuje do tego stopnia, że zabiorę głos
Malwa, napisałaś:

>Nachbar narusza regulamin forum,przekroczył juz wszelkie granice<


i

>Adminstrację forum prosimy o zainteresowanie sie tym tematem .<


Niedawno zostałaś poważnie obrażona przez jednego z użytkowników, tak bardzo, że chciałaś zrezygnować z uczestnictwa we forum.
Nie apelowałaś do Administracji, chociaż powód był poważny.
Mam więcej spostrzeżeń, ale to nie dotyczy tego tematu, i raczej tego nigdzie nie napiszę, nie będę tego "roztrząsać".
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-08-28 11:46
Zgorzkniałość -a złość ,zakłamanie, przewrotność to dwie różne sprawy-jeśli o tym samym myślisz co ja,to tamto nie zdarzenie nie mogło być powodem do interwencji w Administracji.
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-08-28 12:04
mogło a nawet powinno
było skierowane bezpośrednio do Twojej osoby
teraz nie czujesz urazy oki
wtedy było inaczej, zresztą było niezłe poruszenie
przypomnę:

>Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-22 08:50


jak zwykle piszesz nie na temat dewotko<
za takie coś daję "bana"
nie pytam czy druga strona jest urażona
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-08-28 13:52
Bylo,minęło,więcej się nie powtórzyło,a ja nie jestem pamietliwa.
Maclisc-jesli jesteś tak czujna,w porządku,bardzo to chwalebne,czy nasi admin.śpią,czy celowo dopuszczają do takich sytuacji-nie wiem,czas pokaże.
Natomiast incydent,a drążenie tematu całymi miesiącami -to jest różnica.Nie podejmowanie dyskusji na inny temat,daje prawo sądzić,że osoba ta ma jakiś ukryty zamierzony cel,ze nie jest przypadkowe-  ot,cos poruszyło- więc dzielę się tym z innymi.
Jeszcze raz powtarzam-NACHBAR narusza regulamin,obraża uczucia religijne wielu osób na tym forum .
Nikt na tym forum nie dopuścił się obrazy wyznawców innych religii i sposobu wyznawaniaNachbar złamał wszystkie te zasady.

Są tacy ,którzy mu przyklaskują- z jakich powodów- nie wnikam i wolę nawet nie snuć przypuszczeń.
Odsądzajac Kościół i księży od czci i wiary,nikt nawet nie wspomniał o potwornym ostatnim zdarzeniu w Blachowni k/Częstochowy.
Wspaniałego człowieka-kochanego przez parafian księdza-społecznika /ja znam takich wielu/  - zamordował 18-letni gnojek dla pieniędzy. Nikt z tych krytykantów nie wspomniał słowem o ksieżach męczennikach z II WOJNY ŚWIATOWEJ,CZASÓW KOMUNIZMU,POWSTAWANIA SOLIDARNOŚCI - czy ciebie Maclisc to nie zastanawia?Nie oburza cię to?
Jeśli się oczekuje sprawiedliwości,to trzeba zacząć od siebie i sprawiedliwie na szalę klaść dobro i zło.
Ale tu nie o sprawiedliwość chodzi,właściwie ja już wiem,a inni niech się domyślą.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-08-28 14:09
"pamięliwa" też nie jestem
czujna -tak, bardzo
w sprawach religijnych nigdy nie biorę udziału w dyskusjach
tematy zgłębiam-owszem, ale nie dyskutuję, tak jest bezpieczniej
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-08-28 16:55 Zmieniony 2008-08-28 17:10
Malwa, czemu jesteś tak zażarta na naszego przyjaciela Nachbara???? Uważam że żadne przepisy nie zostały pogwałcone przez Nachbara ponieważ każdy może wyrażać swoje przekonania religijno-społeczne... Nie obraża On nikogo na forum a jeśli tego nie potrafisz zrozumieć, to trudno...
Na przykład ja też nie mam najlepszego zdania o kościele Katolickim, ale wolę się na ten temat nie wypowiadać... Bo mi ten temat nie podchodzi do gustu.....
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-08-28 16:53
Malwa, a niby dlaczego mam się wypowiedać o innych instytucjach, żerujących na ON, chorych i reszczie zubożałego społeczeństwa? Bo Ty tak chcesz? Założyłem wątek o wpływie KK na życie WSZYSTKICH obywateli. Nie tylko samych katolików. 
W poprzednim poście wyraźnie podałem, że wpływ ten przejawia się wypływem pieniędzy z kieszeni WSZYSTKICH obywateli. Nie muszę daleko szukać przykładów, bo właśnie dzisiaj rano w Wydarzeniach (Polsat) mówiono o zakonnicach, które w zamian za nieruchomość w Wielkopolsce, otrzymały nieruchomość w Warszawie.  Nie muszę wyjaśniać, że wartość nieruchomości w Warszawie jest niewspółmiernie większej wartości, niż tej w Wielkopolsce. Przy okazji wyszła inna sprawa podwójnego przekazania nieruchomości. Przeczytaj.
http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/890627.html?ses_nm=5097b5c8230ecac57be51f7afbd3771d
A jak myślisz, kto może decydować o nieruchomościach kościelnych?  Parafianie, czy tylko księża i biskupi?
Tak bardzo utożsamiasz się z KK i stajesz w Jego obronie, więc powiedz mi, dlaczego o majątku Kościoła mogą decydować tylko sami księża i  biskupi ?
Przecież Kościoł to nie tylko sama "wierchuszka". To głownie wierni, bo bez wiernych nie będzie Kościoła. Co z tego wielkiego bogactwa ma przeciętny szary parafianin?
Chyba tylko ma łożyć na tacę.
Malwa, przytoczyłem już wcześniej ten cytat, ale specjalnie dla Ciebie powtórzę:

>"obłudnicy", "plemię przewrotne i wiarołomne", "plemię żmijowe", "węże", "głupi i ślepi", "ślepi przewodnicy ślepych", "groby niewidoczne", "groby pobielane pełne kości trupich i wszelkiego plugastwa", "pomijający sprawiedliwość, miłosierdzie, wiarę i miłość Bożą", "ze względu na waszą tradycję przestępujący, znoszący przykazania Boże", "przecedzający komara, a połykający wielbłąda", "mówiący, a sami nie czyniący", "spełniający wszystkie swe uczynki po to, aby się ludziom pokazać", "wkładający na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami nie dotykający ich jednym palcem", "biorący klucze poznania, sami nie wchodzący i nie pozwalający wejść innym, zamykający królestwo niebieskie przed ludźmi", "czyniący nowo pozyskanego współwyznawcę dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami", "pełni obłudy, nieprawości, zdzierstwa, niepowściągliwości, niegodziwości", "synowie morderców proroków", "zabójcy proroków, mędrców i uczonych">


Wiesz czyje to słowa?
To jest dopiero obraza, ale nie uczyć religijnych, ale tych, co się uważają za przewodników duchowych.
Nie zarzucaj więc mi obrazy uczuć, gdy piszę o bogactwie i nieprawościach tych, co ślubowali CZYSTOŚĆ,  UBÓSTWO I WIERNOŚĆ BOGU.
A co do Twoich domysłów, że jestem nieźle płatnym misjonarzem, to daruj sobie te domysły. Lepiej zastanów się ile Ty musisz płacić za chrzest, ślub i inne sakramenty i ile na Tobie zarabia KK.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-08-28 17:12
Lidian, przeczytaj:

>    Art. 196. [Obraza uczuć religijnych] Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Kodeks karny z dnia 6 czerwca 1997 r. (Dz.U. Nr 88, poz. 553 z późń. zm.)>

Czy pisanie o bogactwie hierarchów Kościoła, którzy ślubowali CZYSTOŚĆ, UBÓSTWO I WIERNOSĆ BOGU jest obrazą uczyuć religijnych, czy krytyką wypaczeń, jakich sie dopuszczają względem SŁOWA BOŻEGO.   Ksiądz, biskup, a nawet sam papież nie jest PRZEDMIOTEM KULTU.

Przyczepiłaś się do słowa "szczególnie". Niesłusznie. Chyba niejedniokrotnie spotkałaś się z takim określeniem, gdy w ten sposób chce się kogoś wyróżnić np.: "witam wszystkich tu zebranych, a szczególnie miłe panie".
Już widzę Cię wkurzoną po takim przywitaniu.
Lidian wuluzuj i nie dopatruj się wszędzie wrogów. Wiem, że to wina atmostery  tego Forum.  To można zmienić, tylko trzeba chcieć.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-28 20:26

>>>Uważam że żadne przepisy nie zostały pogwałcone przez Nachbara<<<


Również tak uważam wspomniany kolega w żadnym  wypadku nie złamał regulaminu forum ani prawa obowiązującego na ternie RP..
Co adwersarzy ..
Ja  nie odpowiadam w wielu watkach  unikam .. podobnie można czynić i w tym
Pozdrawiam Serdecznie wszystkich..
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-08-28 21:59
Godunow....
Dziękuję za poparcie... :-);-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-08-29 09:42
Tak Nachbar do tego się jeszcze nie posunąłeś.

Już twierdziłeś, że dopatruję się spisków, teraz znów mówisz, że dopatruję się wrogów.  To Ty wyluzuj. Atmosfera tego forum mi odpowiada i dlatego tutaj jestem.

Godunow masz rację. Nie będę się w tym wątku więcej wypowiadać. :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-08-29 10:24
ja juz dawno podjelam taka decyzje dobrze wiem po co ten watek zostal stworzony i naczyje polecenie i nie dam sie wciagac w zadne manipulacje, ale jak kogos bawia te pseudo dyskusje ,jego sprawa
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-08-29 13:24
popieram
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-08-29 14:11

>dobrze wiem po co ten watek zostal stworzony i naczyje polecenie i nie dam sie wciagac w zadne manipulacje, ale jak kogos bawia te pseudo dyskusje ,jego sprawa>


Jak tak dobrze wiesz o wszystkim, to dlaczego twierdzisz, że nie dasz się wciągnąć w manipulacje? 
Jedno drugiemu przeczy, ponieważ gruntowna wiedza pozwala uniknąć MANIPULACJI.
Właśnie brak wiedzy jest tym czynnikiem, jaki wykorzystują wszelkiej maści oszuści.
Z przykrością muszę Ci zakomunikować, że to nie moja sprawa, ale tych, co tak bronią WARTOŚCI.
Czasami wychodzi z tego niezła szopka. Krakowska. Poczytaj i posłuchaj.
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,44425,5228460.html#more

Odnośnie brutalnego mordu w księdza w Blachowni, o którym napisałaś:

>Odsądzajac Kościół i księży od czci i wiary,nikt nawet nie wspomniał o potwornym ostatnim zdarzeniu w Blachowni k/Częstochowy. Wspaniałego człowieka-kochanego przez parafian księdza-społecznika /ja znam takich wielu/  - zamordował 18-letni gnojek dla pieniędzy.>


Podany przez Ciebie motyw zbrodni wkrótce zostanie zweryfikowany. Tak zwane względy osobiste okażą się czymś nieprzyjemnym dla KK.
"Gnojek", jak go określiłaś, to uczeń trzeciej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Jasnogórskiej Stwarzyszenia Przyjaciół Katolickich w Częstochowie.
Ministrant i lektor w kościele, którego zamordowany ksiądz był proboszczem. Ten "gnojek" miał w planach, po maturze, wstąpić do seminarium duchownego.

No, ale nie wychodźmy przed szereg i poczekejmy na zakończenie śledztwa i proces.

Pozdrawam.

Acha, zapomniałem, że już nie zabierzesz głosu w tej sprawie. I słusznie. Wszysko, co  niewygodne najlepiej przemilczeć, albo udawać, że jest się ofiarą. 
Skąd ja znam te metody.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-05 11:27
CO WASZYM ZADNIEM POWINNO SIE JESZCZE ZNALESC W BIBLII.
DOPISZCIE BO TAK SIE DZIALO OD WIEKOW.
KAZDY COS DOPISYWAL ZEBY ZNIEWOLIC INNYCH.
JUZ CHYBA PISALEM ZE PAPIER JEST CIERPLIWY.
MASZ MNIEJSZA SILE PRZEBICIA TO JESTES SEKCIARZEM. AMEN
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-09-05 16:47
Nachbar wypowiada się w podobnym tonie na innych forach... Cóż... chrześcijanie w tym także katolicy od zawsze mieli wrogów i byli prześladowani.. Także dzisiaj. W Indiach dokonuje się np prawdziwej rzezi katolików!
Jak długo jeszcze będzie trzeba tłumaczyć ludziom pokroju Nachbara, że "judasze" byli zawsze wśród chrześcijan! Ale należy rozumieć nauczanie Chrystusa a dopiero potem wypisywać brednie skażone "naleciałościami jehowymi i satanistycznymi"
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-09-06 17:10
Dominik, gdybyś znał historię, to byś wiedział, że pierwszymi i najwiekszymi wrogami chrześcijan byli Rzymianie.
A jak to się stało, że później zmianiło się nastawienie Rzymu do chrześcijan, to wykracza poza temat wątku. Tematem jest wpływ KK na nasze życie, a nie rozważanie o wierze.

>Jak długo jeszcze będzie trzeba tłumaczyć ludziom pokroju Nachbara, że "judasze" byli zawsze wśród chrześcijan! Ale należy rozumieć nauczanie Chrystusa a dopiero potem wypisywać brednie skażone "naleciałościami jehowymi i satanistycznymi">


Akurat w tym przypadku wykazujesz zupełny brak wiedzy o nauczaniu Chrystusa. W każdym razie gruntownie zaślepienie, gdyż nie rozumiesz słów, jakie wypowiedział Jezus.

>Księża są różni tak samo jak różni są pozostali ludzie.... Ważne aby kierować się w życiu dekalogiem... >


Wybacz, ale dla mnie nie może być autorytetem moralnym ktoś, kto dopuszcza się ekscesów seksulanych z udziałem nieletnich lub ogólnie ekscesów seksualnych, skoro ślubował czystość i wierność Bogu. Zresztą nie tylko autorytetem, ale również nie może mianować się nauczycielem, duchowym przewodnikiem.
Ja w każdym bądź razie nie chcialbym mieć za przedownika duchowego pedofila.
Zauważ, że link, jaki podałem do filmu, nie jest mojego autorstwa. To produkcja BBC. Przedstawiono w nim fakty, które potwierdzają istnienie tajnej instrukcji Watykanu, według której biskupi i wyżsi hierarchowie mieli ukrywać księży pedofilów. Innymi słowy, zamiatanie brudów pod dywan, zamiast wykluczyć zboczeńców z grona osób dychownych.
A przecież Jezus wyraźnie powiedział, ,aby odcinać chore członki, aby reszta ciałą nie uległa skarzeniu.
Chyba nie muszę Tobie o tym pisać, bo przeciez Ty świetnie roumiesz nauczanie Chrystusa.
A skoro tak, to posłuchaj o obejrzyj ten fim: http://www.ksiezapedofile.info/bbcfilm1.html

> natomiast posty wktórych nawołuje się do zabijania katolików są eksponowane.>


Zwróć uwagę, że nikt nie nawołuje do zabijania katolików. To księża niszczą katolików, wykorzystując ich uległość i wiarę w boskość duchownego, jako tego łącznika (a raczej pośrednika, bo każdy kasiądz pobiera za to forsę) z Bogiem.

I na koniec zwracam Tobie uwagę, że znajomość Biblii nie równa się uczestniczeniem w jakimkolwiek Kościele. Świadków Jehowy również. Może to Ci się nie mieści w głowie, ale więcej na temat wiary znają przeważnie osoby niewierzace (ateiści, apostaci, agnostycy). Patrz: http://www.covas.republika.pl/agnostyk.htm
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-09-05 16:58
Szczerbaty....

W Biblii jest wszystko napisane to co było, jest i będzie.... Nic więcej nie trzeba dodawać ani ujmować, ponieważ jest to SŁOWO BOŻE, a PANA BOGA nie można poprawiać....  Zapamiętaj raz na zawsze....
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-09-05 19:06
Księża są różni tak samo jak różni są pozostali ludzie.... Ważne aby kierować się w życiu dekalogiem... Wiele "opiniotwórczych" portali toleruje wypowiedzi na forach internetowych nawołujące do agresji wobec kościoła katolickiego i wobec chrześcijan. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko. Powiem więcej... Posty w których nawet najdelikatniej krytykuje się islam są usuwane natomiast posty wktórych nawołuje się do zabijania katolików są eksponowane.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-09-08 09:41
ZNALAZL SIE OBRONCA KLERYKOW. A MOZE PRZESKANOWAC CI PRAWOMOCNE WYROKI SADOW DOTYCZACE KSIEZY. DLACZEGO NIE ODNIESIESZ SIE DO TEGO ZE OBECNY PAPIEZ OFICJALNIE POTEPIL ZBOCZENCOW WSROD KSIEZULKOW. A GDZIE TO WYCZYTALES ZE NAWOLUJA DO ZABIJANIA KATOLIKOW I KTO NAWOLUJE ??
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-08 09:43
SZKODA ZE NIE WYRWALES Z BIBLI KARTKI NA KTOREJ BYLO ZAPISANE ZE CALE ZYCIE BEDZIESZ ON.
MUSIALES SOBIE CZYMS ZASLUZYC ZE TAK ZAPISANO. LOGICZNE A MOZE NIE .
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-09-10 11:25
NIE PISZCIE TASIEMCOW BO NIE O TO CHODZI ZEBY KOGOS USPIC LUB ZROBIC METLIK W GLOWIE.
KTOS NAPISAL ZE CHINDUSI MORDUJA KATOLIKOW A CIEKAWE CO BY BYLO GDYBY PRZYJECHALI DO POLSKI I ZACZELI NAMAWIAC DO SWOJEJ WIARY. NAPEWNO BY SPADLY GLOWY .JEHOWA ROBI TO DELIKATNIE I NIE CHODZI O ZMIANE WIARY A WIEKSZOSC TRAKTUJE ICH JAK WSCIEKLE PSY. TYLKO NIE PISZCIE ZE JESTEM JAHWE BO TO NIE TO SAMO
SA NARODY GDZIE DO DZISIAJ OKRZYK CHRZESCIJANIE ROZGRZESZAM WAS BUDZI STRACH BO TAKI OKRZYK WYDAWANY PRZEZ KSIEDZA ZNACZYL ZE MOZNA BYLO MORDOWAC KAZDEGO KTO NIE BYL CHRZESCIJANINEM I TAK MORDOWANO INKOW I INNYCH A NA MIEJSCACH MORDOW STAWIANO KRZYZE.
ALE NAROBILEM BYKOW .ALE LEPIEJ ROBIC BYKI NIZ MIEC KLAPKI NA OCZACH I WIDZIEDZ SWIATELKO W TUNELU NA KTOREGO KONCY JEST KRZYZ NA TACY Z DROBNYMI. AMEN
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-10-01 16:54
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-10-01 17:09
Treść raportu opublikowanego w Więzi:
http://prasa.wiara.pl/?grupa=6&art=1221594698&dzi=1117732222&katg=

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-02 08:11
Mówi się że wiara jest wyborem, i że każdy w coś wierzy.Myślicie,że to sa prawdziwe tezy?
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-10-02 11:20
Uważam, że to prawda że wiara jest wyborem, i że każdy w coś wierzy.

Jeden wierzy w Boga, ktoś inny w Jahwe, a jeszcze inny modli się do Allaha. Nawet ateista wierzy w jakieś wartości.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-02 12:14
absolutnie sie z Toba zgadzam,każdy w trudnych chwilach wierzy jeden w Boga.inny w przeznaczenie a jeszcze inny idzie do wróżki,jego wybór.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-02 14:08
JAHWE A BÓG TO TA SAMA OSOBA BOSKA
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-10-26 22:01
Nadrzędny - Autor belmondo Dodany 2008-10-26 22:43
Przestaj głosić cherezje pozostaw to do oceny wiernym dla których JAN PAWEł II był i jest autorytetem.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-10-27 08:49
JAK COS CI NIE PASUJE TO WTEDY JEST TO CHEREZJA A JK PASUJE TO JEST CACY ??
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-10-27 08:59
W SWIEBODZINIE BUDUJA NAJWIEKSZY POMNIK CHRYSTUSA NA SWIECI . JAK TAK MOZNA .DLACZEGO NIE ZBUDOWALI POSTACI PAPIEZA .PRZECIERZ ON JEST WAZNIEJSZY OD CHRYSTUSA.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-27 09:51
gdybys uważniej oglądał program to byś wiedział ze buduja go na wzór tego w Rio,a tam jak wiesz jest Chrystus a nie papież.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-10-27 10:58 Zmieniony 2008-10-27 11:08
O CZYM TY PISZESZ. PAPIEZ JEST WAZNIEJSZY OD CHRYSTUS I NALEZY BUDOWAC POMNIKI W KAZDYM MIEJSCU
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-10-27 15:05
Bogusia, jak widzę, jesteś świetnie poinformowana. W związku z tym mam trzy pytania. Mam nadzieję, że potrafisz na nie odpowiedzieć.

1. Jak wyglądał Jezus Chrystus, podaj Jego rysopis, bo w Biblii nie ma o tym  najmniejszej wzmianki ?
2. Jaki cel ma stawianie pomników Jezusa, skoro On sam wyraźnie zakazał bałowchwalstwa, czyli kultu posążków i obrazów ?
3. Jaki sens ma wiara, która przestrzega nakazy ludzkie, zamiast wypełniać wolę Boga ?

Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-10-27 15:06
CZYTAJ MIEDZY WIERSZAMI
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-27 15:07
DO KOGO TO
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-10-27 15:10
DO TEGO WYZEJ (na wysokosci)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-27 15:12
NIE ROZUMIEM WSZYSTKICH TRAKTUJESZ Z GÓRY  IDŹ LECZ SIĘ NA NOGI BO NA GŁOWE ZAPÓŹNO
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-10-27 15:13
DOBRA RADA NIEZAWADA .DZIEKI
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-10-27 15:14
WOLISZ BYC NA GORZE ??
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-27 15:16
PRZYJDZIE CZS NA WSZYSTKO PÓKI CO STOJĘ W ŚRODKU MIĘDZY GÓRĄ A DOŁEM
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 3) (1283219 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill