www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory do sejmu 2011r (Strona 3) (211473 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-21 18:43
Nie przyjeżdżać, tylko ze swego stołeczka tak działać, aby wielu z tych przykrych sytuacji nie było. W każdym razie, aby ich było coraz mniej, bo jest niestety więcej. Tak ja to widzę. Możecie się nie zgadzać, bo może w Waszych regionach wszystko jest ok.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-21 19:14
Jest więcej. Jakieś dane może? Jasne,m że powinni ze stołeczka działać żeby było dobrze, może jakieś propozycje co konkretnie miałby zrobić?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-21 19:21
Rogal ja nie pchałam się do polityki, bo nie mam takich umiejętności i nie znam się na tym jak prowadzić państwo więc mnie kpiąco nie pytaj jak to zrobić. Rozumiem, że ktoś, kto chce być w ekipie władającej krajem ma , a przynajmniej powinien mieć taką wiedzę. Ja tak jak i większość ludzi możemy oczekiwać, że ludzie których wybieramy zadbają nie tylko o swoje, ale i o nasze sprawy.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-09-21 23:26
lidian napisała:

>Rogal ja nie pchałam się do polityki, bo nie mam takich umiejętności i nie znam się na tym jak prowadzić państwo więc mnie kpiąco nie pytaj jak to zrobić. Rozumiem, że ktoś, kto chce być w ekipie władającej krajem ma , a przynajmniej powinien mieć taką wiedzę. Ja tak jak i większość ludzi możemy oczekiwać, że ludzie których wybieramy zadbają nie tylko o swoje, ale i o nasze sprawy. >


Tak, tu Lidian ma rację w stu procentach. Dodam tylko, że zawsze podczas kampanii wyborczej obiecują nam, niepełnosprawnym złote góry, których jeszcze ani jeden nie zrealizował, nic nie poprawił a jedynie pogorszył standard życia niepełnosprawnym. Jeśli chodzi o te udogodnienia wyborcze, to tylko zrobili to nie dla poprawy standardu życia niepełnosprawnych, a dla zwiększenia liczby głosów, bo wybory są co 4 lata. Związku z powyższym kiedy parlament, rząd zajmie się pozostałymi barierami, ponieważ, możliwość do swobodnego poruszania to jedno najważniejszych nadal nierozwiązane aspekty z życia niepełnosprawnych. Uważam, że niedostosowane państwo do potrzeby niepełnosprawnych, to państwo nie w pełni demokratyczne, nieprzyjazne dla społeczności osób niepełnosprawny. Nie wystarczy, tylko mówić, pisać, pokazywać sprawy niepełnosprawnych, a działać w kierunku dostosowań trwałych a nie tylko na wybory... A  o takich sprawach nagminnie się zapomina. Dostają ciężkiej amnezji po wyborczej, zwłaszcza ci. co mam najwięcej obiecali w czasie kampanii wyborczej, nadal nic się nie robi w tym kierunku dostosowań do Niepełnosprawnych. Warunki zamiast się polepszać, to ciągle się pogarszają poprzez ciągłe zaciągania pasa...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-09-22 06:24
To Twój pas można jeszcze zaciągać? Mój już nie ma dziurek. Wielu innych pewnie też.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-22 08:09
Brez zaciskania pasa będziemy drugą Grecją. Fajna perspektywa?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-09-22 11:15
Rogal, nadal frazesy i straszenie:

>Bez zaciskania pasa będziemy drugą Grecją. Fajna perspektywa?


czyli, trawestując Twoje motto: lepiej żyć na kolanach niż umrzeć z honorem.
Czy o to Ci chodzi? To zmień swoje motto wtedy Ci uwierzę.
Ten wątek to Wybory 2011 a Ty prowadzisz kampanię straszenia przed zmianami. W ten sposób wyraźnie określasz swoje preferencje polityczne i pośrednio wpływasz na innych.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-22 11:44
To nie frazes, to ekonomia, któtra przekłada się na realne życie. Nie straszę przed zmianami. Są one potrzebne w wielu obszarach. Tyle tylko, że nie mogą sprowadzać się do hasła - dajmy wszystkim biednym pieniądze.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-09-22 11:58
Wolisz hasło "zabierzmy biednym - dajmy bogatym"? Bo ostatnie 4 lata do tego się sprowadzało! Więc swoje teorie ekonomiczne należało głosić w Krynicy na Forum Ekonomicznym a nie na Forum Niepełnosprawnych. Tutaj prowadzisz tylko kampanię wyborczą i nadal twierdzę, że to robisz bo nieprzypadkowo swoje teorie głosisz w temacie Wybory 2011. Może ktoś da się na to nabrać - na mnie nie licz.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-22 12:09
Żadna kampania, trudno ją prowadzić nie podając nazwiska. A co do Forum w Krynicy, rzeczywiście były tam głoszone tezy przeze mnie wymyślane:) Zabierali bogatym dawali biednym? A konkretnie co komu zabrali? Zgodzę się, że nie dawali zbyt dużo, ale to nie prawda, że zabierali.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-09-22 12:26
Czy uważasz nas za ludzi ograniczonych i mających problemy z wyciąganiem wniosków? Nie trzeba podawać nazwisk, żeby określić swoje preferencje polityczne. A jeśli jesteś ekonomistą to przejdź na forum fachowców w swojej dziedzinie i nie mąć w głowach bo nadal nie odpowiadasz merytorycznie tylko używasz haseł i frazesów to jak rozmowa "dziada z obrazem" ale to jest typowe wśród tego typu ludzi.
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2011-09-22 12:31
Tadeusz,wywolales wilka z lasu!Otoz kiedys,dawno temu/prosze, czytaj dalej, to nie bajka/na zjeciach z bardzo madrym, znanym Polskim Ekonomista USLYSZELISMY/cytuje/:"Nigdy nie kloc sie z idiotami, sprowadza cie do swojego poziomu i pokonaja doswiadczeniam""koniec cytatu. Zycze milego popoludnia.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-09-22 13:10
Maria, trafnie, choć dosadnie, określiłaś to co od dawna próbuję rogalowi przekazać. Może Twoje słowa trafią bo wszystkie inne odbijają się od tego betonu. Również życzę miłego popołudnia. Może jeszcze załapię się na makowiec? :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-22 13:23
Szanowny Panie Tadeuszu,
Jestem idiotą i betonem, ok:)
Pyta Pan o konkrety, ja zadałem onkretne pytanie, odp nie mam, proszę mi zadawać pytania na wszystkie odpowiem jednoznacznie i dobitnie.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-09-22 13:56
Szanowny Panie Piotrze (nie wiem czym podyktowana jest ta zmiana formuły zwracania się do siebie- ale proszę bardzo) więc Szanowny Panie Piotrze, proszę przejrzeć dokładnie nasze pytania i przemyślenia i na nie "jednoznacznie i dobitnie" odpowiedzieć a nie odpowiadać pytaniami na pytania. A jeśli chodzi o konkrety to jakie konkretne pytanie Pan zadał bo jakoś nie mogę się doszukać?

>Chwila. A tak konkretnie to z czego i w jaki sposób Cie okradają?
>Gdzie popełniłem błąd?
>Zrozumcie jedno. Jest gospodarka rynkowa. Są ludzie, którym jest trudno i to przykre. Ale co ma zrobić polityk? Przyjechać i dać walizkę pieniędzy? komu? według jakiego klucza?>
>Jest więcej. Jakieś dane może? Jasne, że powinni ze stołeczka działać żeby było dobrze, może jakieś propozycje co konkretnie miałby zrobić?
>Bez zaciskania pasa będziemy drugą Grecją. Fajna perspektywa?
>Zabierali bogatym dawali biednym? A konkretnie co komu zabrali?


Zadałem sobie trud i przejrzałem wszystkie Pana posty w tym wątku zakończone znakiem zapytania, które z pytań zalicza Pan do konkretnych?
P.S. cytaty zamieściłem po poprawieniu błędów (to tak ze względów estetycznych)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-09-22 14:39
Nie sądzicie, że dyskusja idzie wciąż w niewłaściwym kierunku?
Jasne, że świat podąża do przodu i powinno być lepiej. Tylko ludzie kochani, musimy wiedzieć o co nam chodzi.
Rogal - zadał pytania, na które nikt sensownie nie potrafi odpowiedzieć. Jedynie odbijacie piłeczkę, bo się należy...., bo zabrać jednym, a dać drugim... Przecież to już było, chcieliście inaczej...
Tu nie widzę agitacji, jedynie krzyczący tłum, który tak naprawdę nie wie czego chce.
Jeśli ktoś jest zdolny i pracuje niech ma kasę - należy mu się. Niestety nie mamy jednakowych głów.
Często zastanawiam się: Boże, czemu nie stać mnie na to, czy owo...
I wiem jaka jest odpowiedź! Jestem kiepska, bo... nie potrafiłabym zarządzać kapitałem ludzkim..., nie mam pomysłu na własny biznes...., jestem stara i w ogóle mi się nic nie chce.... :-)
Obserwuję młodych... ciężko im, ale dają radę!
Na pewno jest tak, że jedni mają za dużo, inni za mało...
Był czas, kiedy wiodło mi się lepiej. Postanowiłam pomóc komuś w rodzinie...
Potem usłyszałam.... tam do pracy nie pójdę, bo nie będę pracować za takie marne grosze.... :-(
A ja kiedyś mogłam pracować za grosze ... !
Taki jest efekt pomocowy...
Reasumując, przestańmy narzekać, a sprecyzujmy nasze oczekiwania.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-09-22 15:45
Jak myślisz gdyby wszyscy mieli tęgie głowy lub jak kto woli wspaniały umysł do czego by to doszło ja wiem i powiem ci każdy człowiek jest potrzebny i jego zadaniem na tym świecie jest dążenie do dobrobytu lecz nie koszem innych w krajach prawdziwej demokracji ON sa szanowane jesli nie przez swoje rodziny gdyż ich czasami i nie mają to przez państwo kiedyś jak byłem w USA to widziałem autobusy komunikacji miejskiej z możliwością wsiadania bez przeszkód na wózkach i nikt nie potrzebował opiekunów gdyż każdy mógł spokojnie wjechać sobie windą do swojego domu i byłem w domu ON i wiesz mi nie była to osoba zbytnio wykształcona jednak jej dom był wspaniały a dochody oscylowały w granicach bezpiecznego życia takie sprawy są i w europie gdzie przedstawiciele ON rożnego rodzaju instytucje zarówno państwowe jak i prywatne dbają o najpierw o tych co jest im trochę ciężej a potem o siebie a u nas mówię ci wszystko jest do góry nogami.WIEC OCZEKIWANIA ON na pewno nie sa zbyt wysokie na nasze polskie warunki albo państwo polskie zrobi coś na wzór innych bogatych krajów i zacznie w końcu pomagać wszystkim bez wyjątku ON oczywiście w granicach normy niema tu mowy o jakiś niesamowitych pieniądzach.LECZ takich aby ON mogła coś ze sobą zrobić lub niech wszystkim dadzą renty socjalne wiem co to jest renta socjalna tam chodzi o to aby nie przekraczać 18 lat itd,itd a jest nas w Polsce nie 250000 lecz 5000000 a to jest różnica co do ciebie ja także nie zarabiałem zbyt dużo bo tak mi się podobał i dalej tak mi się podoba,i jeszcze mi się w głowie nie przekręciło bo co by było jak każdy byłby bogaty piszesz ze nie stać cie na wiele rzeczy więc powiem ci jeszcze dlaczego to w o gule nie jest wina nie jesteś kiepska gdyż chociażby jesteś tu i walczysz na swój sposób aby było ci lepiej.CZY innym powodzi się lepiej nie powiem nie wszystkim jedynie ty co są przy korytach im i ich rodzinom jakoś się wiedzie doskonale i jakoś nie narzekają a my cały czas musimy narzekać.Widziałaś aby jakiś polityk kiedyś tu zagościł bo ja nie być morze pod jakimś loginem a ja pytam dlaczego boi się spojrzeć ON proso w oczy i poznać ich bolączki 
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-09-22 16:46
Spójrz raz na świat szerzej niż przez pryzmat ON.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-09-22 16:45
Brawo kryształek, dajesz nadzieję.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-22 14:41
Nie uważam żeby to były mało konkretne pytania. Mogą tak wyglądać gdy zostaną wyrwane z kontekstu. Dziękuję za poprawienie błędów, jest Pan lepszy niż np. redaktorzy "Rzeczpospolitej", oni w moich tekstach ich nie znajdują. Generalnie dyskusja rozpoczęła się od hasła "politycy kradną". Większość dyskutantów zarzuca politykom nieróbstwo, samemu nie podając działań, które należy podjąć. Stąd moje pytania.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-22 17:47
No i dałeś się podpuścić prawdziwemu "betonowi" i jak pisze kryształek "naciągaczowi na krzywy paluszek". Inteligentny widzi, że to palcówki (domyślam się powodu). To do rogala, bo "inwigilacja" wstawia posty gdzie chce. Rogal czy nie widzisz, że facet pisze, tak jak podejrzy u innych? Tylko po Chamsku? Znasz historię i dlatego napisałam "kraje słowiańskie". Te wypowiedzi (niektórych) to potwierdzają. Nie zmienia to faktu, że to co ludzie widzą w życiu - to fakty i mają też rację.

Kryształek od pracownika administracji państwowej to ja wymagam kompetencji, a nie grzeczności (to też nie zaszkodzi). Nie bądź taka hop do przodu, bo cię z tyłu zabraknie - ja nie rogal, nie dam się podpuścić ( już próbowałaś). Dla mnie forum jest miejscem, gdzie mogę być nikim - bober i już. Inni może chcą chociaż na forum być kimś - też dobrze. Jednakże generalną zasadą forum jest anonimowość.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-22 18:59
Podpuścić? Myślisz, że jestem dziennikarzem "Rzepy"? Nie jestem:) Tylko publikuje artykułe z pewnej specjalistycznej dziedziny, dalekiej od poruszanej na forum.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-09-22 21:20
Mnie akurat nie interesuje czy jesteś "dziennikarzem", czy "publikujesz". Dałeś się podpuścić, bo pochwaliłeś się. Bez względu na to czy to prawda czy nie. Zresztą specjalnie nie musiał się wysilać.

Ktoś pisał "politycy kradną", ano kradną i w przenośni i faktycznie bezpośrednio. O głośnych kradzieżach wiedzą wszyscy. Czy nie jest kradzieżą np. podatek od oszczędności przeciętnego człowieka? Ktoś ciężko pracuje, płaci już podatek (zaliczki), bank obraca jego pieniędzmi, więc marny procent się należy to część tego procentu jest zabierane i gdzie to idzie? Jedni mają 50 tys. inni 50 mln. jakie to kwoty? Nikt ustawy nawet nie pomyśli zmienić. Ktoś pisał o komunie, a ci w rządzie i co się pchają to z jakiej epoki? Kto ich wychował. Osobiście znam kandydującego synka starego kumpla SB i konfidenta - synek już prawie dorosły był. Jak myślicie po co kandyduje. Wystarczy nawet spojrzeć w podstawowe faktury i tu każdy jest okradany i to niezgodnie z ustawą.
Wymyślane bzdurne programy i kasa idzie.... tylko nie do tych dla których te programy powstały. Każdy na swoim podwórku to widzi. Zmienić można, tylko po "wejściu na stołek" nie zapominać o innych, o ile się o nich kiedykolwiek pamiętało.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-09-22 09:39
Lidian odpowiem Ci sms-em telewidza "Szkiełka" cyt. "Żyj jak chcesz, mamy demokrację"
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-09-22 15:09
tylko ta demokracja jest nie dla wszystkich,niby ustrój demokratyczny lecz więcej złodziei i bandziorów oczywiście mam na myśli polityków niż za komuny ,bo za komuny za jakieś niewinne przestępstwo gospodarcze można było pójść do więzienia na wiele wiele lat i więzienia były nie takie jak teraz
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2011-09-22 15:28
oto kandydaci na przyszłych ministrów........kogo wybierzemy?    http://www.iv.pl/images/82452584669504620844.jpg
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-22 16:47
Jakie ciężkie oskarżenia, podaj proszę nazwiska i przewiny, wtedy to będzie coś więcej niż pieniactwo.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-22 21:29
Jeszcze jedno ekonomia nie polega "na zaciskaniu pasa", mnie tego nie uczyli. Może nie słuchałam.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-23 07:44
"zaciskanie pasa" jest instrumentem ekonomii koniecznym do zastosowania w niektórych przypadkach. Złodzieje trafiają się w każdej grupie społecznej. Podatek Belki faktycznie najtrafniejszy nie jest, a czy się dałem podpuścić? Nie sądze. Aha, pochwaliłem się. Jakiś dziwny ten kraj,  w którym gdy ktoś mówi czym się zajmuje to jest odbierany jako samochwała. Lepiej przyjąć postawę "siedź w kącie a znajdą cię"?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-23 09:06
Zgadzam się z Rogalem w sprawie "pochwalenia". Większość z nas przedstawia się wchodząc na forum. A jeżeli ktoś komuś czegoś zazdrości , to jego "ból".
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-09-23 16:17
Tobie lidian akurat nikt niczego nie zazdrości.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-23 16:32
Widzisz, rzecz w tym, że to powiedzenie nie pasuje do sytuacji. Pisanie, chwalenie itd.(zwłaszcza na forum) guzik zmienia. Gdyby każdy na swoim podwórku zrobił coś dla zmiany sytuacji o.n. czy kogokolwiek, to już jest kroczek do przodu.
Ja się pochwalę: poświęciłam swój czas, nerwy dla osoby niepełnosprawnej umysłowo. Urzędnik państwowy nazwał go "psychicznym" i kłody rzucał. Załatwiłam to co się należało (zainteresowany zadowolony), kier. dostał upomnienie. Dla mnie to jednak mało. Postaram się doprowadzić do tego aby "baba" w archiwum pracowała.
Wywalczyłam też nie naliczanie podatku tam gdzie się nie powinno prac.

W jakich przypadkach to "zaciskanie pasa"?
Firmy dobrze płacące zastrzegają sobie inf. o wysokości zarobków, u Ciebie nie?
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-09-23 16:33
I jak zwykle dodało post gdzie chciało - to było do rogala.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-09-23 22:11
"Zaciskanie pasa" w Polsce musi mieć miejsce wtedy gdy dług publiczny zbliża się do poziomu 55% PKB - drugi próg ostrożnościowy. Ponadto zadłużenie kraju jest zawsze szkodliwe dla gospodarki, a więc i dla nas wszystkich. Polski nie stać na stosowanie Keynesowskiej szkoły ekonomii. Do tego dochodzi efekt wypierania i inne czynniki.
Nigdzie nie piszę o swoich zarobkach.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-09-24 15:30
"Zaciskanie pasa?"
No pewnie nie rozumiem się na tych wszystkich ustawach, ale u nas dziś w sklepach jak za komuny nie było mięsa. Mam ciągle rozłączany internet a łącza podobno ok. A co jeszcze ciekawsze w skrzynce pocztowej w realu nie w komputerowej dziwne listy bez adresów a w środku są kandydaci na wybory. Spytacie czyjej partii ... Nie wiem ....... ale to Palikota partia... A nie lepiej byłoby by na tych kopertach coś było jakieś dane partii ? I to na dokładkę tuż przed wyborami. Życie pod górkę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-23 10:02
http://biznes.onet.pl/drogie-wyborcze-gruszki-na-wierzbie,18493,4859213,4851901,320,1,news-detal
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-23 10:29
Ale te postulaty w dużej części pokrywają się z Waszymi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-23 11:30
To są obiecanki.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-09-23 12:01
Tak przy tej okazji - ja tam rzadko o polityce ale mnie naszło - w tym kontekście bardzo zabawny jest spot Platformy Obywatelskiej (do której ogólnie nic nie mam), w którym motywem jest to, że miarą skuteczności rządu jest kto ile wydoi z kasy UE ("o tym są te wybory, o pieniądzach dla Polski").

Nie wiem czy tylko mnie, jak to widzę w telewizji, robi się nieprzyjemnie. Bo zamiast o "pieniądzach Polski" czyli o tym, żeby nasz kraj był w sensownym stanie, jest o "Pieniądzach DLA Polski" i oczywiście odbywa się liczenie skóry na niedźwiedziu - ile to przedszkoli i szpitali moglibyśmy zbudować za unijne (nie nasze) pieniądze. Tak jakby te pieniądze rosły na drzewach, a nie dawali nam je podatnicy pozostałych krajów UE. I tak, jakby to w pewnym sensie nie był inny nasz dług - o ile UE będzie istnieć, to może się okazać, że kiedyś trzeba będzie zacząć wpłacać więcej, niż się z kasy wyjmuje...

Powyższe przykre refleksje są powodem, dla którego staram się szerokim łukiem omijać kampanię wyborczą w ogóle. Niestrawności dostaję. :-) W odpowiednim czasie wejdę sobie na strony PKW (Państwowej Komisji Wyborczej), zrobię listy kandydatów z partii, na które byłabym w stanie głosować i każdego spróbuję sobie "przejrzeć" - jaki ma zawód, co dotychczas robił, jakie ma konkretne poglądy. Oczywiście niestety w wyborach parlamentarnych w pewnym sensie głosuje się "na partię" a nie "na kandydata" ale z tym niestety nic nie zrobię.

Spot: http://vimeo.com/29425604
Głosujemy na partię, nie na kandydata (klik)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-09-23 12:21
W kwestii trzepania kasy z UE, zgadzam się z Tobą. Nie mogę jedynie zgodzić się z tym, że dotyczy to tylko jednej partii. Pozostałe też o tym mówią, a tak naprawdę to nikt nie ma pomysłu na wyjście z kryzysu, czy odbudowę polskiego przemysłu.
Jak głębiej zastanowić się, to wieszczony koniec świata (naszej cywilizacji) jest nieuchronny...
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-09-23 13:02

> Nie mogę jedynie zgodzić się z tym, że dotyczy to tylko jednej partii.


Ale ja chyba nie powiedziałam, że robi to tylko PO? Użyłam przykładu spotu PO bo ten widziałam i wiem, że istnieje. Gdyby wpadł mi w oczy podobny (co do przesłania) spot PSL, SLD, PiS czy kogokolwiek innego, też mogłabym to tak samo skomentować.

> naprawdę to nikt nie ma pomysłu na wyjście z kryzysu


Może być też - być może - tak, że pomysł może i nawet jest ale mało medialny, źle się "sprzedaje" (a polityka z kadencją 4 letnią to w dużej mierze sprzedawanie się wyborcom - nikt nie lubi być tym kto wprowadza reformy, bo nawet jeśli za 20 lat coś z tego będzie, to wyborcy "ukarzą" partię na najbliższych wyborach).  Hm?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-23 13:33
Kasa z Unii to jedno wielkie marnotrastwo. Szkolenia z niczego, gadżety, breloczki. Cuda, wianki.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-09-23 14:07
Z ciekawości: są gdzieś jakieś dane ile z tego idzie w dotacje rzeczywiście użyteczne?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-23 14:53
Nie znam takich dane. Użyteczne są wydatkowane na infrastrukturę i na założenie firmy.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2011-09-23 16:29
A na poprawę infrastruktury drogowej pod względem niepełnosprawnych, na usuwanie barier budowlanych z starszych obiektów użyteczności publicznej nikt lub mało kto przeznacza kasę z UE, bo co tam niepełnosprawni, mogą jeszcze raz tyle poczekać, jak już tyle czekają. Czy tak, czy owak, mam takie wrażenie. A jak już coś poprawiają to tak na odczep, źle, do tego stopnia, że utopione zostały miliony a nikt z tego nie umie skorzystać... Np. na dworcu PKP w Katowicach, w Poznaniu i w wielu innych miejscowościach... Kiedy ktoś pójdzie po rozum do głowy w tej kwestii??? Co nasi parlamentarzyści zrobili w tej sprawie??? Mam tu na myśli niepełnosprawnych parlamentarzystów, widzę, że nie zajmują się tym na co zostali powołani... Liczą się nie niepełnosprawni obywatele i ich byt,  a tylko względy partyjne i własne  kieszenie... Ja, i inni, już mamy dosyć nieróbstwa tych co zaufaliśmy im w parlamencie, dlatego nie będę głosował na nich bo i tak nasz tylko na manowce wyprowadzili...
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-23 16:39
Moderator - na śmietnik! Post dodaje gdzie chce!

>Kasa z Unii to jedno wielkie marnotrastwo. Szkolenia z niczego, gadżety, breloczki. Cuda, wianki.


Tu się zgadzam w 100%. To są fakty! (do postu rogala).
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-09-23 17:46 Zmieniony 2011-09-23 17:51

> Post dodaje gdzie chce!


Nie, w tym systemie jest logika. Jest niewygodny, ale nie nieprzewidywalny. Kiedyś już dawno o tym pisałam, więc po prostu skopiuję ze starej odpowiedzi:

Post-odpowiedź układa się zwykle poniżej, z wcięciem po lewej (czyli okno Twojego posta, na który odpowiadam, jest nieco szersze niż mojego). Jednak jeśli rozmowa się skomplikuje, układ też:

A napisał post,
B mu odpowiedział,
C odpowiedział B

Mamy układ:

A
  B
    C

Teraz przychodzi D i odpowiada A, jego post będzie pod postem C, a nie pod postem A - to, że odpowiedź była dla A pokazuje szerokość wcięcia (taka sama jak u B)

A
  B
    C
  D

Najlepiej dla pewności dodać cytat albo inaczej wskazać w poście osobę, do której piszemy. Ale jeżeli ktoś tego nie zrobi, można sprawdzić do kogo pisał. Na wysokości pseudonimu autora (czyli np. koło słowa "Iota"), po prawej jest przycisk z narysowaną małą strzałeczką w górę. Jeżeli ją klikniesz, dowiesz się na czyj post ktoś odpowiada (pod czyim postem kliknął "Odpowiedz"). Ekran ustawi się tak, by w miarę możliwości odpowiedni post był na samej jego górze.

PS. System jest automatyczny. BARDZO dawno temu (zanim była tu większość z Was), moderator zatwierdzał każdą odpowiedź przed jej ukazaniem się. Rodziło to jednak problemy z opóźnieniami. Teraz system dodaje odpowiedź praktycznie natychmiast po wysłaniu.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-23 16:44
Naszego przemysłu wystarczyło nie niszczyć i nie oddawać za psie pieniądze. (to do kryształaka).
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-09-23 18:17
Dokładnie to miałam na myśli :-).  Dlatego, jak już wyraziłam wcześniej swoje zdanie - nie idę na wybory, bo nie wierzę politykom żadnej partii.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2011-09-23 19:35
No właśnie,głosuje się na partię,a nie na konkretna osobę i to powinno być zmienione,bo ja np. głosuję na ostatniego na liście,a i tak przechodzi pierwszy.Może wtedy więcej kobiet byłoby w sejmie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory do sejmu 2011r (Strona 3) (211473 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill