www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 17) (1289512 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-04-06 13:51 Zmieniony 2012-04-06 14:03
http://turystyka.wp.pl/gid,11237597,title,najbardziej-krwawa-i-drastyczna-tradycja-na-swiecie,galeria_zdjecie.html
efekty, potem zgłoszenie  do lekarza, rany, zakażenia krwi, odbite plecy, płuca.......... i u niektórych choroba (może niepełnosprawność na własne życzenie, a wszystko to  w imię wiary chrześcijańskiej). Lekarz (nie Bóg)  musi być cudotwórcą, znawcą i ma uleczyć.
W Polsce również to zjawisko miało miejsce,  zjawisko uległa zmniejszeniu dopiero  w  XIXw.   kościół końca XXw , dopiero teraz,  zakazuje, odchodzi od tego typu upamiętniania śmierci Jezusa, za późno! nauka zaszczepiona w dawnych latach owocuje plonami takiej właśnie wiary u części wiernych
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-04-06 17:06 Zmieniony 2012-04-06 18:06
wg wierzeń semickich: prawdziwa śmierć zaczynała się trzeciego dnia (wcześniej uznawana było według obecnych nazw jako śmierć kliniczna, omdlenie, wycieńczenie po znęcaniu katorgach  nad człowiekiem). Czekano do trzeciego dnia żeby mieć pewność czy nie ocknie się, ślady życia. Przy grobie Jezusa nie stawiano  z tego powodu straży, nie stosowano tego w pierwszej dobie po śmierci. Przy tym z ksiąg wyczytamy, że większość konała na krzyżu i wisiał trup aż ptactwo rozdziobie. W wyjątkowych sytuacjach zdejmowano z krzyża i wkładano człowieka, nieraz jeszcze z oznakami życia do grobu.
Dla straży najważniejsza była druga noc i kolejna. Tak też stosowano. Jednak niezgodnością dla faktów śmierci Jezusa i co dalej się stało, jest uwierzenie w słowa kobiet, dlatego że według dawnego prawa głos kobiety nie liczył się, nie był traktowany jako prawdziwy, nie były traktowane na równi z mężczyzną,  w ważnych sprawach nie miały nic do powiedzenia a jeśli to było traktowane że jest obłąkana.  Józef Flawiusz: "Świadectwa kobiet nie mają znaczenia i nie są u nas słuchane z powodu niestałości i bezczelności tej płci".
Co stało się dnia pierwszego po złożeniu ciała do grobu tego nikt nie wie. Z Pism wyczytamy że :
"J 20,1–9
(1) A pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. (2) Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono». (3) Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. (4

Ponadto jest opis w Pismach, że żołnierze gdy już objęli straż przy grobie Jezusa, spali, nie pilnowali, zostało to objęte tajemnicą, nie doniesiono cesarzowi, gdyż wiadomo, czekała ich za to śmierć.  Czyli nawet ostatniej nocy, istniała możliwość zabrania ciała z grobu .
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-06 18:02
I tak było Julka, masz rację :-)
Nikogo ślepo wierzącego oczywiście nie przekonasz, bo takim ludziom nic nie zostanie niestety - to ich jedyna deska ratunku....
Napisał ktoś o Wielkiej Nocy - to dla mnie jak i wielu innych osób tradycja - obrzędy są POGAŃSKIE: ŚWIĘCENIE POŻYWIENIA, malowanie jaj itp. Pogan jednak KK tępili i to krwawo! Niektórym tylko to zostało niestety.
Zgodnie z tradycją życzę Ci Julka wiele szczęścia, zdrowia i wesołych świat oraz mokrego dyngusa - no i następny pogański rytuał - panna musi być zlana wodą itd. ....
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-06 19:33

>- Niech dojrzałą formą wdzięczności za dar pontyfikatu Jana Pawła II będzie nasze życie zgodne z Ewangelią, byśmy w ten sposób nieśli nadzieję światu szukającemu motywów życia i nadziei. W tym duchu przeżyjmy ten Święty Wielki Tydzień - zaapelował kardynał.<
>"Kościół, czyli wspólnota uczniów ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana, żyje Eucharystią (...). Ona jest naszą siłą, byśmy wbrew wszelkim słabościom i zagrożeniom stanowili wszyscy wspólnotę wiary, nadziei i miłości. Potrzeba nam takiego głębokiego i solidarnego spojrzenia na Kościół w czasach, gdy próbuje się podważać jego misję i wiarygodność".<


Pogrubienie pochodzi ode mnie. To cytat z homilii kard. Dziwisza. Całość tutaj.
Zamiast swojego, polecam komentarze internautów.
Co jeszcze, jakie nauki wielkanocne można usłyszeć od kard. Dziwisza?

>Jak zauważył, kapłani stali się w sposób szczególny obiektem zainteresowania opinii publicznej. "Cieszą nas wszystkie przejawy życzliwości i solidarności z naszą posługą. Bolejemy nad niewłaściwymi postawami i czynami tych spośród nas, którzy pobłądzili" - podkreślił metropolita krakowski.<


Pobłądzili ????? Chyba przesadził. Jak można pedofilię nazwać "błądzeniem" tym bardziej, że od lat ukrywaną przez hierarchów na podstawie tajnej instrukcji "Crimen Sollicitationis".

>"Ale dotykają nas także niesłuszne krytyki, przejawy prymitywnego antyklerykalizmu, czasem związane z kalkulacjami politycznymi, z chęcią wzbudzenia niechęci społeczeństwa do Kościoła. A przecież Kościół, niezależnie od mankamentów swoich sług, pragnie służyć, scalać wspólnotę" - mówił kard. Dziwisz.<


Jakże prymitywna jest wypowiedź kard.Dziwisza w kontekście ostatnich afer, jakie są udziałem duchownych Kościoła katolickiego. Czyż może być coś bardziej nikczemnego i nieludzkiego jak wykorzystywanie seksualne i kastracja dzieci? To nie krytyka Kościoła, ale ujawnienie obłudy i ukazywanie prawdy o Kościele.

>Kardynał podkreślił, że wierni potrzebują kapłanów "wiarygodnych, przejrzystych, zaangażowanych w sprawy Boże i ludzkie w duchu służby". "Dzisiaj jawi się szczególna potrzeba naszej kapłańskiej jedności, byśmy jej sami nie podważali od wewnątrz" - mówił.<


"Kapłańska jedność". Czy mam to rozumieć, że ksiądz będzie ukrywał księdza pedofila przed wymiarem sprawiedliwości? Po co ten apel do wiernych, którzy nie mają wpływu na to, że sami księża podważają ją od wewnątrz.
"Dotyka nas prymitywny antyklerykalizm. A my chcemy służyć"
Dobrze, że tytułowe zadnie powiedział w czasie przyszłym, bo dzisiaj to wierni służą hierarchom nie tylko finansowym wsparciem, ale niekiedy własnym ciałem i  niezapłaconą pracą.

Jak wielokrotnie pisałem, nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek wierze, nie mam też zamiaru obrażać czyichkolwiek uczyć religijnych, ale takie wypowiedzi hierarchy jw. w okresie wielkanocnym obrażają zwykłą przyzwoitość. To zbyt delikatnie powiedziane, bo komentarze internautów nie zostawiają na kard.Dziwiszu przysłowiowej suchej nitki.
Ambona służyła i służy do urabiania wiernych, ale nie po to są święta, aby wykorzystywać ten czas dla własnych spraw przyziemnych. Niech mówi wiernym o Bogu.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-07 07:13
Nie będę komentował treści kazania, jakie wygłosił Kaznodzieja Domu Papieskiego ojciec Raniero Cantalamessa. To skomentowali internauci. Zacytuję tylko fragment kazania i jeden komentarz internauty, a właściwie cytowany wiersz Jacka Kaczmarskiego. Więcej pod linkiem.
Papież przewodniczył nabożeństwu Męki Pańskiej

>- Ileż okrutnych zbrodni pozostało w ostatnich czasach bez znalezienia winnych, ile przypadków jest nierozwiązanych. Dobry łotr kieruje apel do sprawców: ujawnijcie się, wyznajcie wasze winy. Nie zabierajcie do grobu swojej tajemnicy - mówił o. Cantalamessa.<


>dds2 do ~katolik: jak na święta nie idziesz do spowiedzi to żaden z ciebie katolik... tak na poważnie to marna ta twoja prowokacja - taka bolszewicka - chcesz przewrotnym sposobem rozumowania zamknąć Polakom usta aby milczeli gdy są oszukiwani ...<


>jeśli chodzi o mnie to ja nie Chrystus !


>Prosty człowiek


>Ja prosty człowiek - wierzę w słowo.
>Powiedzą - wstań i idź - to idę.
>Zarabiam ręką, a nie głową
>Nie grzeszę pychą ani wstydem.
>Dla ludzi mam otwarte drzwi,
>Niewiele zabrać można mi,
>Ale jak ktoś mi da po pysku -
>Oddam z nawiązką - ja nie Chrystus!


Ja prosty człowiek - mądrym ufam,
Sprytnym nie wchodzę raczej w drogę,
Mówię niewiele, chętniej słucham,
Pojmuję to, co pojąć mogę.
Dla głodnych talerz mam i stół,
Z tego com zebrał - oddam pół.
Ale jak sięgnie ktoś po wszystko -
Łapy przetrącę - ja nie Chrystus!

Ja prosty człowiek - krwi oszczędzam,
O byle co jej nie przeleję,
Milsze mi życie niż śmierć nędzna
Za obietnice i nadzieje.
Bliźniemu też użyczę krwi
Byle starczyło jeszcze mi.
Lecz niechby ktoś mi kroplę wyssał -
Z gardła wyszarpię - ja nie Chrystus!

Ja prosty człowiek - cóż mi skarga?
Kadzą mi albo palcem grożą.
Każdy swój krzyż przez życie targa
A jeszcze kamień mu dołożą.
Dźwignę, to dobrze, nie - to nie:
Drżyjcie gdy krew zaleje mnie!
Jacek Kaczmarski
2.2.1993<
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-04-14 10:25
Pozwól Nachbar,  przytoczony przez Ciebie wiadomości w Aktualnościach należy  tutaj wpisać, podane zostały do publicznej wiadomości we wszystkich serwisach informacyjnych

>Wątek Aktualności
>Autor Nachbar Dodany 2012-04-13 19:46
>Hiszpania: Zakonnica oskarżona o kradzież noworodków. Jest proces


Boli , tym bardziej że dokonała tego zakonnica
w Hiszpanii masowo zgłaszają się ludzie o wykonanie badania DNA
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-04-14 15:01
dlc w sprawie zakonnicy która kradła dzieci-noworodki i przekazywała za pieniądze do nielegalnej adopcji. To nielegalny  handel żywą istotą
http://pytamy.pl/title,racja-nie-moralna-zakonnice-kradly-dzieci-braly-za-glowe-6-tys-euro,pytanie.html?smclgnzlticaid=6e457

http://www.rp.pl/artykul/144172,839981-Hiszpanska-zakonnica-kradla-matkom-noworodki-.html
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-14 20:06
Brakuje słów, aby to skomentować. Jakim trzeba być człowiekiem wyzutym z ludzkich uczyć, aby innym wyrządzić tak wielką krzywdę. To jest wprost niewyobrażalne, co teraz czują ludzie skrzywdzeni przez zakonnice. Te dzieci, które wprawdzie miały "rodziców", ale nie tych naturalnych i ci prawdziwi rodzice, pozbawieni radości wychowywania własnych dzieci. To są krzywdy nienaprawialne.
Nie dziwi mnie to, że w ostatnim czasie na światło dzienne wychodzą coraz to nowe afery z udziałem osób duchownych. Zbyt wiele wiem na ten temat, aby mnie coś nowego zadziwiło. Zadziwia mnie natomiast rola w tym wszystkim najwyższych hierarchów Kościoła z papieżem na czele.
Przykład, jak hierarchowie potrafią odkręcić kota ogonem mamy na gruncie polskim. Od lat wiadomo, że pedofilia i homoseksualizm wśród polskich księży jest faktem. Opisuje do bardzo dokładnie ks. Isakowicz -Zaleski.
Isakowicz-Zaleski: Pedofilia w Kościele to nie wymysł mediów
Ks. Isakowicz-Zaleski: Homoseksualizm w Kościele? Im wyżej, tym gorzej
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-14 20:40
Jeszcze raz powtarzam to, co już na forum mówiłam tzn. Prawo powinno obowiązywać wszystkich niezależnie jakiego dana osoba jest  wyznania. Na takie podłości nie ma wytłumaczenia.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-15 09:16
ale tak nie jest i nie będzie niestety
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-17 15:43
Lidian, zgodnie z zapisami konstytucji wszyscy obywatele są równi wobec prawa. Są to jednak martwe zapisy, bo jak sama wiesz, do osób duchownych policja, prokuratorzy i sędziowie oraz urzędnicy stosują "99% bonifikaty". :-)
Weźmy choćby taki Fundusz Kościelny. Powstał na mocy państwowej ustawy w celu rekompensaty za przejęte kościelne mienie. To tak w skrócie, aby uzmysłowić kto tu rozdaje karty. Później, gdy powołano Komisję Majątkową, Kościół to mienie fizycznie odzyskał. Coś tam jeszcze pozostało do zwrotu, ale nie bądźmy szczegółowi, skoro nigdy nie dokonano inwentaryzacji tych dóbr i do dzisiaj nikt nie wie, a nawet sam Kościół, ile i czego posiada.
Jedno jest pewne, że to państwo może, a nawet powinno, jednostronnie z dnia na dzień zlikwidować Fundusz Kościelny, nie pytając się o zgodę lub opinię stronę kościelną, gdyż Fundusz Kościelny nie ma już racji bytu.
Oczywiście tak by było w normalnym państwie, gdzie rząd dba o interes społeczny, a tym bardziej o publiczne środki finansowe. Jest tyle innych, ważniejszych potrzeb, na które brakuje pieniędzy, więc te około 90 milionów złotych na pewno by się przydało.  Tak byłoby wszędzie, ale nie w Polsce, gdzie rząd nie klęka przed klerem, bo już dawno zajął pozycję leżącą.
Proszę mi wybaczyć ten sarkazm, ale jak czytam, że Duchowni są skłonni zgodzić się na likwidację Funduszu Kościelnego pod warunkiem, że państwo będzie początkowo dopłacało różnicę, między dotychczasowymi wpływami, a pieniędzmi z podatków - podaje "Rzeczpospolita", to zastanawiam się, dlaczego rząd nie zapyta wszystkich obywateli, czy są skłonni zgodzić się na podniesienie wieku emerytalnego i na dłuższy okres pracy do emerytury.
Czyj interes jest tu ważniejszy? Garstki duchownych (około 50 tys. osób), czy milionów pracujących? Pracujących, aby utrzymać z podatków ten rząd i....duchownych, którzy układają się z rządem.

>Prawo powinno obowiązywać wszystkich niezależnie jakiego dana osoba jest  wyznania.<


Tu trzeba dodać, że nie wyznanie jest tu najważniejsze, ale kim się jest w tym wyznaniu.
PIENIĄDZE: Biskupi zgodzą się na likwidację Funduszu Kościelnego
Polecam również komentarze internautów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-17 17:44
Już mam dosyć tej Twojej złowrogiej pisaniny o KK. Piszesz jakby za całe zło w naszym kraju odpowiedzialny był KK. Ciekawa jestem czy widzisz co robią nasi politycy. Co się dzieje w urzędach , jak działa prawo itd. Zacznij też tępić inne formy zła, a może Cię zrozumiem. W tej chwili , to wygląda jakby KK był Twoją obsesją. A może od czasu do czasu zauważysz też dobre strony KK.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2012-06-01 13:58
kk mam na myśli księży i polityków i to wszystkich bez wyjątku jak w naszej kochanej ojczyźnie tak i na całym świecie to gorsze złodzieje niż ci co od państwa biorą np; zasiłki z opieki społecznej i wiedz o jednym mamy wolność słowa i nie pouczaj nikogo co jest dla niego dobre bo takiego żarliwego partity jak ty nie widziałem za wyjątkiem Kinga lecz on walczył o czarnych tylko kolorach skóry a ty o sukmany mam wrażenie że jesteś jednym z nich lub nieślubnym dzieckiem katechety i jak ci teraz
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-06-01 15:53
Fajnie. Ubawiłam się . Szczególnie Twoją znajomością mojego pochodzenia. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-17 19:03

>zgodnie z zapisami konstytucji wszyscy obywatele są równi wobec prawa. Są to jednak martwe zapisy, bo jak sama wiesz, do osób duchownych policja, prokuratorzy i sędziowie oraz urzędnicy stosują "99% bonifikaty


Niestety ale do siebie, swoich znajomych, rodziny i osób od, których są zależni tą samą

>stosują "99% bonifikaty".


To, że k.k. to wielka siła wszyscy wiemy - niestety :-)
Cenię Cię za odwagę, ale czasem brak Ci obiektywizmu :-)
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-17 21:24
Może uściślijmy pewne fakty. Nie ja jestem autorem artykułów, do których linki zamieszczam na Forum. Również nie ja jestem autorem komentarzy pod tymi artykułami. Natomiast mam prawo do własnej oceny i komentarzy.
Mam pytanie. Gdybym nie pisał lub nie przytaczał informacji o księży, ich postępowaniu i przestępstwach, jakich się dopuszczają, to takich zdarzeń by nie było? Czy milczeniem można zmienić prawdę?
I chyba najważniejsze. Osoby duchowne to przeważnie osoby wykształcone, więc w pełni świadome swoich czynów. Podlegają również pod publiczny osąd i prawo świeckie. Jeżeli w Polsce jest inaczej, to najwyższy czas aby to zmienić.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-04-18 08:55
Twoja skrupulatność w tej materii zakrawa na obsesję, ale oczywiście masz takie prawo.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-18 18:01

>Mam pytanie. Gdybym nie pisał lub nie przytaczał informacji o księży, ich postępowaniu i przestępstwach, jakich się dopuszczają, to takich zdarzeń by nie było?


TAKIE ZDARZENIA NA BANK BYŁY, SĄ I BĘDĄ :-) To odp. na Twoje pytanie :
Księża są bardziej narażeni ze względu na zakaz sexu - zwyczajnie NIESTETY - to zwyczajny facet!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-26 15:58
Nie, nie, spokojnie. Nie linkuję nic złego o Kościele. Rzecz o religii w szkołach. Co ciekawego, każda dyskusja o religii wywołuje nerwowość w pewnych kręgach. Mnie to nie dziwi, bo jest ku temu powód. Nim religia "weszła" do szkół, władze kościelne obiecywały, że państwo nie będzie płacić księżom i zakonnicom za nauczanie religii. Później zmieniono zdanie i nauka religii w szkole stała się źródłem wielu sporów. Warto więc przy okazji przeczytać komentarze internautów oraz zapoznać się z wynikami ankiety, która jest na stronie.
Religia zniknie z polskich szkół? Ostra reakcja PiS
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-27 18:12
"Nerwowy" to ty jesteś Nachbar - niestety. Nie zaglądaj innym w kieszenie :-) W wielu wypadkach to zwykła zawiść.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-27 18:19
Nie uspakajaj mnie, gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś doczytał, że nie byłam nawet wierząca:) Nie mówiąc o KK. Jednak życie czasem pewne sprawy weryfikuje. Gwizdam na księży, ale Bóg (może kosmita?) daje czasem o sobie znać, tylko trzeba tego doświadczyć i zrozumieć!
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-04-27 18:38
GDYBYS ROZUMIAŁA CO CZYTASZ TO WIEDZIAŁABYS COS WIECEJ O ZAŁOZYCIELU WATKU.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-27 20:57
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-01 07:12
Kard. Dziwisz: ostatnie słowa Jana Pawła II na razie zostaną tajne
Zamiast komentarza cytuję wierszyk:

" Czary i gusła, zdrowaśki, krzyże,
Ktoś znów Dziwisza po rękach liże,
On się uśmiecha, pamiątki zbiera,
A innych czarnych bierze cholera.

On ma już włosy, zęby i buty,
Zegarek stary całkiem zepsuty,
Ma jakieś plomby srebrne i złote,
Ma też i fiolkę z papieża potem.

Ma też nagrania i ma kasety,
Ma w szafie swojej stare skarpety,
Ma rękawiczki, ma starą procę
I już dziurawe wełniane koce.

Ma tych relikwii pełne wagony,
Już można ważyć wszystkie na tony,
A co dzień nowe się pojawiają
I wszystkim radość wielką sprawiają.

A ja wspominam dziś Sanderusa
I postać jego bardzo mnie wzrusza.
Bo on miał tylko jakieś szczebelki
I kilka gwoździ ze świętej belki:)"
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2012-05-01 07:33
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-03 07:28 Zmieniony 2012-05-03 07:37
Rada Biskupów Diecezjalnych o finansach Kościoła

>"Jednocześnie nie będzie obciążała dodatkowo podatnika i da mu możliwość zadecydowania o przeznaczeniu części płaconego przez niego podatku. Pozyskane w ten sposób środki służyłyby różnym celom społecznym realizowanym przez Kościół. Część tych środków nadal byłaby przeznaczona na ubezpieczenie społeczne niektórych duchownych, przede wszystkim misjonarzy i zakonów klauzurowych" - uznali członkowie Rady Biskupów Diecezjalnych<


Dzisiaj obchodzimy święto uchwalenia Konstytucji. Ja się pytam: po co nam to było? W ogóle po co nam Konstytucja, skoro nikt Jej nie przestrzega? Obecna Konstytucja wyraźnie mówi o rozdziale Kościoła od Państwa. To powinno hierarchom wystarczyć, aby zaprzestali dyskutować o pieniądzach z budżetu. Podatki są po to, aby korzystali z nich WSZYSCY obywatele, a nie kościelni  hierarchowie. Zgodnie z Konstytucją Państwo nie ma obowiązku, nie musi i nie powinno wspierać finansowo Kościoła. To mój komentarz. Poniżej cytuję wypowiedzi internautów.

>~Widzę [3 godziny temu]Czytam Wasze opinie Szanowni Internauci i dostrzegam, że Kościół Katolicki nie cieszy się dobrą opinią. I nie jest to dla mnie dziwne. Kościół Katolicki jest plugawy. Bóg już na szczęście go osądził. Kościół czeka już po prostu na egzekucję! Ilu z Was widzących jego ohydne postępki jeszcze formalnie do niego należy? Jak nie chcecie stracić życia, gdy Bóg będzie czynił jego zagładę, to lepiej formalnie z niego wyjdźcie. Tak mówi Księga Objawienia (Apokalipsy) rozdział 18. Można bowiem mówić, że kapitan statku, który tonie jest taki czy owaki- zły, ale dobrze jest się upewnić czy się przypadkiem samemu nie znajduje na tym właśnie statku! Kościół Katolicki to właśnie taki tonący statek...<
>~KATOLIK_NIE [przed kwadransem]Purpuraci płacić podatki jak każdy Obywatel. Płacić za wszelkie dobra ruchome i trwałe. Dość niesprawiedliwości z waszej strony, dość uprawiania przez was ściemy i ogłupiania dziatek. Do roboty, na zmiany, od poniedziałku do poniedziałku za 1 200 złociszy miesięcznie na rączkę, wtedy poznacie wasz dekalog i miłosierdzie wasze własne przez waszego boga ustanowione. Wtedy kląć zaczniecie na was samych bo zrozumiecie wasze własne zakłamanie i głoszoną przez was hipokryzję. Katolik z chrzcielnego przymusu.<

Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-05-11 19:31

>- Spowiedź nie oczyszcza, nie uwalnia dzieci. Nie zaszczepia w nich moralnego poczucia egzystencji, zaszczepia poczucie winy. Ci, którzy chcą się pozbyć poczucia winy, uciekają w formalizm - mają karteczki od kolegów - mówił w rozmowie z TOK FM prof. Zbigniew Mikołejko, religioznawca. Popiera postulat "Tygodnika Powszechnego", by podnieść wiek pierwszej spowiedzi. - Pierwszą spowiedź przesunąłbym na wiek gimnazjalny. 13-15 lat to bardziej odpowiedni czas - uważa Mikołejko.<


Więcej na ten temat tutaj.
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2012-06-01 14:14
co to obiektywizm i jaka znowu siła połowa polaków siłą został zapisana do kk a pani szymborska co o tym a raczej o niej myślisz mam dalej pisać co do niepełnosprawnych to jest tak ksiądz wcisną ciemnotę że musisz nosić krzyż jak Jezus nosił ja kiedyś się spotkałem z takimi słowy do mnie zasugerowałem mu niech sobie sam krzyż nosi i to dosłownie taki ciężki jak jego guru zaczną mi nawijać jakieś fika maki powiedziałem że biblia to kłam zmodyfikowany na kilka osób na świecie lub jak kto woli piramida i zastanów się czy tak nie jest nikt z nas nie wie wie czy bóg istnieje a jeśli go nie ma ,należymy o szczepu rozwiniętych małp,to już dawno temu ktoś udowodnił a jeśli nie ma boga nie istnieje również zło i to wszystko co z nim jest powiązane,są setki wyznań na ziemi i dziesiątki odłamów religii a wiesz dlaczego u nas jest takie gówno jak jest na temat religii pomyśl i to dobrze a zrozumiesz nie podpowiem ci jestem przekonany że sam zrozumiesz,mam wrażenie że na tym forum rozmawiam czasami z jakimiś fanatykami religii i takimi podobnymi a to chyba nie do tego jest stworzone po prostu,moim zdaniem jest tak jak ktoś nie może sobie dać rady w normalnym życiu szuka pomocy u jakiegoś boga po jakim czasie rozumie że to nie ta ścieżka i zostaje strasznie sfrustrowany jednak już jest za późno dlatego jeśli może wycofaj się z tego rodzaju spraw i nie linkuj lecz już mów swoim zdaniem a nie czyimi myślami a skąd wiesz ze to nie słowo położone pomiędzy wierszami  
Nadrzędny - Autor DaVinci110 Dodany 2012-05-11 20:24
Na mnie kościół nie ma wpływu, bo nie uczęszczam na msze święte, spowiedzi nie znosze i nie mam zamiaru się spowiadać obcemu człowiekowi, Krótko powiedziawszy, nie wierzę w Boga ani w kościół katolicki. Uważam natomiast, że kościół powinien zostać opodatkowany jak normalny podmiot gospodarczy. Nie podoba mi się, że kościół wtrąca się we wszystkie sprawy i w politykę, niech zajmą się tym co robią najlepiej czyli posługą. Taka jest moja opinia w tym temacie:)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-12 15:34

>Nie podoba mi się, że kościół wtrąca się we wszystkie sprawy i w politykę, niech zajmą się tym co robią najlepiej czyli posługą. Taka jest moja opinia w tym temacie:)<


Mnie też nie podoba się, gdy Kościół zajmuje się nie tym, czym powinien. Ponadto powinien płacić podatki, skoro pobiera pieniądze, bez względu w jaki sposób i na co. Wychodzę z założenia, że skoro jest posiadaczem ziemskim (posiada tysiące hektarów, nieruchomości itp) powinien być samowystarczalny, a nie domagać się finansowania z budżetu. To hańba dla Kościoła, gdy w Polsce tysiące dzieci chodzi głodnych, a hierarchowie dyskutują o tym, ile mogą "wyciągnąć" państwowej kasy. Przykładów takich jest więcej. Np. związanych z Komisją Majątkową. Nie można wszystkiego zwalać na Komisję Majątkową, bo w niej zasiadali również przedstawiciele Kościoła. Mieli więc świadomość tego, co robią. Jak działała ta Komisja świadczą o tym "kwiatki", jakie teraz wychodzą na światło dzienne.
Kościół sprzedał działkę pod drogą

>Prawnicy zachodzą w głowę, jak to możliwe, że deweloper stał się właścicielem tego gruntu, ponieważ prawo nie pozwala na handlowanie ulicami. To proste. Firma Polnord kupiła go od archidiecezji warszawskiej. Ta z kolei weszła w posiadanie gruntu decyzją Komisji Majątkowej w ramach rekompensaty za ziemie odebrane Kościołowi przez państwo po wojnie. <

Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-12 22:26
Polityka i pieniądze to dozgonne małżeństwo, nigdy nie dostanie rozwodu. A pilnie tego strzeże kościół. Jednym słowem kościół, polityka i kasa... Nie uważacie, że w małżeństwie 3 to za dużo..? Pewnie dlatego tyle wojen... :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-12 22:28
Politycy jak im to jest potrzebne, to równie często zwracają się do ludzi kościoła.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-12 22:35
Zawsze politycy idą w parze z ludźmi kościoła, tylko nam na dole wydaje się inaczej. Nawet w komunie współpracowali, nie ważne kto w jaką stronę, ale zawsze z korzyścią dla siebie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-13 10:53
Od wieków Krk stosuje tę samą retorykę. Jak coś nie po myśli Kościoła, to od razy nazywa to "wojną z Kościołem" i zła szuka wszędzie, ale nie w łonie samego Kościoła. Mój komentarz nie jest odosobniony, bo krytycznych komentarzy jest więcej. Z historii Kościoła katolickiego nie da się wymazać niechlubnych kart, a wciąż dochodzą nowe. Dzisiaj ludzi już nie tak łatwo otumanić potokiem ładnych słówek, bo rzeczywistość obnaża kłamstwa.
Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
Zacytuję komentarz internauty, który jest zbieżny z poglądami wielu Polaków.

>~klon [pół godziny temu]Panie Michalik...Kosciól jako lud bozy to mit..Wam chodzi o ludzi by byli wam poporzadkowaniu..podajecie do wierzenia cos co bywa n ie spójne...modlicie sie o wieczny odpoczynek równoczesnie mówiac o zmartychwstanniu. Wira to wasz sposób na dostanie doczesne zycie...nam raj obiecuje po smierci. Kazda modlitwa w swej tresci zawiera czolobitne tresci kierowane do tego który nas kocha..Bóg to dobroc , to sprawiedliwoac..nie trzeba sie go bac a wy nas nim straszycie....Z KK wszedl w spór intelektualny nazajutrz po roku 1989 kiiedy pokazaliscie swoje oblicze,,,nasze zbawienie i inne hasla to puste tresci które kupi kazdy , kogo nie stac na wlasne przemyslenia....Glebsza anliza gloszonych przez was tresci odsuwa mnie od was...a bylem kiedy bardzo gorliwym ministranmtem..w PRLu nie doswiadczylem wojujacego ateizmu...chodzilem do Kosciola i nie doswiadzylem zadnych nacisków bym tego zaniechal...od was oszedlem z wlasnej woli..nie walcze z wami ale nie jest mi z wami po drodze...jestescie quasi panstwem i nie zawsze interesy wasze sa zbiezne z moimi...wiec jak sie z wami utozsamiac...?<

Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-05-14 18:49
Nie wiem i nie mnie oceniać, co się tam działo (ja to się najwyżej mogę modlić - zdaniem niektórych, zapewne, nieskutecznie). Ale taka mnie naszła refleksja:

Niestety istnieje taki mechanizm psychologiczny, że jak się boimy, że wspólnotę ktoś zdyskredytuje, to kusi żeby dyskredytować tego kogoś (bo wspólnota ważna). Warto być świadomym, że taki mechanizm istnieje i się czasem ugryźć w język, zanim się coś powie. Albo przynnamjmniej trzy razy zastanowić czy coś mówię bo w to wierzę, czy mówię bo się boję tego, co się może okazać.

Jest też cały ten element, że jak ktoś jest przyzwoity (nam pomógł) to jakoś trudniej uwierzyć, że w jakiejś zupełnie innej dziedzinie może być źle. To też potężna iluzja.

Warto być świadomym takich rzeczy, bo kiedyś może się okazać, że po komentarz w jakiejś obrzydliwej spawie przyjdzie sąsiad (albo i dziennikarz) i może trafić na nas (i nie, nie mam tu na myśli tylko wierzących). Jak się wtedy zachowamy?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-16 11:24
Jak się zgodziła i zapłaciła, to widocznie było ją na to stać więc teraz nie ma co narzekać. Ludzie godząc się na takie rzeczy sami sobie są winni. Jak się trafia na pazernego księdza, to trzeba umieć powiedzieć nie zapłacę tyle.
Nie miałam takiego problemu w parafii  bliskiej mi osoby. Ksiądz powiedział, że jeśli mnie na to stać , aby złożyć datek, to przyjmie tyle ile dam, a jeśli mnie nie stać, to on i tak odprawi mszę oraz pójdzie na cmentarz.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-16 11:25
to ich zasrany obowiązek
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-16 12:20
Tak bym tego nie powiedziała.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-16 12:28
a co jest ich obowiązkiem według ciebie ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-16 12:48
Nie nazwałabym obowiązków kogokolwiek "zasranymi".
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-16 12:56
a ja tak
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-20 18:45
Tym razem nie będzie o Kościele katolickim, ale o prawosławnym. Zwróciłem na opisywane tam wydarzenia uwagę, gdyż do podobnych dochodzi u nas.
Białoruś: drzewo w strefie czarnobylskiej obiektem kultu
Przy okazji polecam przeczytać komentarze. Najlepiej w całości, po kliknięciu na "rozwiń całość".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-25 12:54
Śmieszy Cię to? Na tym zdjęciu są czyjeś żony, matki, babki. Chciałabyś , aby śmiano się z Twoich bliskich? Obojętnie jakie masz poglądy, nie śmiej się z tych co mają inne niż Ty, bo prawda wcale nie musi być po Twojej stronie.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-25 13:02
ubawiłam się do łez z tych dewot u boku rydzola :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-25 13:06
W takim razie mój post jest skierowany również do Ciebie i wszystkich , których to bawi.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-25 13:07
mnie bardzo bawi :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 17) (1289512 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill