www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 37) (1294391 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-10 12:23
NA PEWNO "TAM" NIE PROSIŁ BYM O POMOC ANI O CUD
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-12-10 12:39
Panie nauta.
Jak się przejawia "utrzymywanie katolików"? Kupujesz im chleb? Religia jest w szkole nieobowiązkowa. Opisywana katechetka zachowała się skandalicznie. Jednak nie musisz dziecka tam posyłać, po drugie nieuprawnione jest ekstrapolowanie wniosków z jednego przypadku na ogół katechetów. Ponadto, uzasadnij proszę tezę, że nauczanie religii= nauczanie wrogości. Nie widzę także w swoim środowisku, aby katolicy ograniczali komukolwiek światopogląd, a mam przyjaciół różnych wyznań, a także ateistów. To raczej lewaccy doktrynerzy krzyczą, wyją i piszczą ze swoją ideologią. Czy tego chcemy czy nie większość Polaków jest katolikami. I nie ma tu znaczenia czy to 90%, czy też 51%, ani jakość ich wiary. W demokracji decyduje większość, a ona chce tych krzyży. Gdy w wyborach wygra np. Palikot, czy też SLD wtedy zapewne krzyże znikną.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-10 12:39

>NA PEWNO "TAM" NIE PROSIŁ BYM O POMOC ANI O CUD <


jednak nikt niee naciska na Ciebie i masz wolną wolę ;-))) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-12-10 13:49
tez mam wolna wole,na prozno we mnie szukac moherowych naleciałosci,ale gdy widze jak moja zona sie dusi lub lekarz rozkłada rece to choc wiara moja chybotliwa ide do szpitalnej kaplicy i klekam,czasem tylko klecze bo Jej bol rozdziera moje serce i nie potrafie sie skupic na modlitwie a czasem prosze i błagam o jeden dzien,tydzien,miesiac z nia,moja Ukochana i zrobiłbym dla niej wszystko,NAWET wierzył w cud.Bo to tez jest miłosc.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-12-10 14:49
musisz być silny ...i wierzyć . Inaczej nie może być, bo sam legniesz pod natłokiem wydarzeń . Dziewczyna potrzebuje ciebie i nie straszne jej duszenia jak jesteś blisko . Wiem co piszę, bo sam jestem w podobnej sytuacji ...śpię tylko na brzuchu, bo nie mam siły wykrztusić zachłyśniętą się śliną . Nie cierpię się spieszyć i nie wszystkich ludzi, którzy żyją wokoło mnier cierpię, ale niech se zyją ;-))) . Jutro uczę się gry na perkusji ...w domu ;-))) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 14:52
I tak trzymaj, bo cuda się zdarzają, obojętnie jak je tłumaczyć!!!
Tylko, proszę, pozwól mi zadać pytanie, czy żeby wiara był szczera, skuteczna, trzeba az tak opłacać Instytucję? Kosztem biedy gdzie indziej? Bo tu o to chodzi, a nie o wiarę. Wiara jest w sercu, a kasa na stole i pod, źle wydawana. Niech wreszcie wierni opłacają kościół, a państwo niech  pieniądze daje tam, gdzie bieda i samo się rządzi dobrze.. Tylko tyle.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-10 15:22
Myślisz, że kościół jest temu winien, że bieda  . Żyliśmy w kraju -przez sześćdziesiąt lat- gdzie kościół nie miał nic do powiedzenia . I co ??? Było równo ? Tak , po partyjnemu :Sobie wszystko a im .... :-( .
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 16:00
Niech oddają co wzięli, ale przelicznik wartości został zachwiany. Zabrano łąki, oddano dobre w cenie grunty zagospodarowane. Przejęto budynek, utrzymywano, remontowano, w chwili świetności - czas wołać o zwrot bez odliczenia kosztów. Tak się chyba nie godzi. A przekręty komisji majątkowej w mediach oglądałeś?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-12-10 20:26
amalian - nie mów, że kościół kiedykolwiek był bierny,  czy spychany w niebyt, w czasach komunistycznych też miał głos, tylko nie mówiło się o tym głośno.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-12-10 21:29
Ależ, ależ oczywiście, że starał się mówić i zasypywał rowy jakie wykopała II wojna światowa . Pamiętne słowa biskupów "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie" były solą w oku rządzącym . Powiedział to na tyle głośno, że znów świat usłyszał o Polsce, że żyje, że jeszcze nie umarła . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 13:28
Ile kosztuje państwo wyznaniowe, warto poczytać naprawdę z uwagą. Do tego dodajmy również  nieracjonalne inne wydatki świeckie co jakiś czas nagłaśniane medialnie i mamy co mamy.
W krajach zachodnich, bogatszych od nas, kościół utrzymują wierni, a u nas nie. Pewnie dlatego wierni tak głośno są za sypaniem grosza z państwowej kasy, bo ze swojej to już nie byłoby tak fajnie.

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7726
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-10 14:08
A gdzie wierni tak głośno krzyczą o państwową kasę?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 14:45
Kościołowi ciągle mało, a kościół to podobno wierni.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-12-10 14:51
najlepiej palmy kościoły,mordujmy klechow dewiantów,topmy w wiśle katoli bo ciemnota...." można być niewierzącym ale odrobina szacunku mogłaby ewent. świadczyć o odrobinie kultury ".
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 14:58
Jak na razie je remontujemy i poddajemy renowacji. W drugą stronę wyrzuca się szpitale i szkoły na bruk. O szacunku można mówić, gdy się gra czysto. Dziś szacunek okazała pani Pawłowicz, nazywając flagę Unii szmatą. Śmiechu warte, zważając na to, ile jej pupile dostają z Unii.
Więc na czym ma polegać ten szacunek? Na kulturalnych słowach i prawdzie, czy na pieniactwie i dzieleniu Polaków na prawdziwych i nie?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-12-10 15:18 Zmieniony 2013-12-10 15:25

>Jak na razie je remontujemy i poddajemy renowacji. <


Perełki architektury, świadczące o tym, że tam byliśmy jeszcze przed wiekami . To jest historii, którą nikt nam nie odbierze . To jest nasze;wierzących i nie ... Ja również nie pałam miłością wszystkich .... ;-) .

>W drugą stronę wyrzuca się szpitale i szkoły na bruk. <


W Rybniku oddano siostrom Urszulankom- chyba -budynki szpitala, który przeniesiono do nowowybudowanego szpitala w Orzepowicach....można i tak :-) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-10 18:25 Zmieniony 2013-12-10 18:33
Najwięcej na temat religii w szkole mają do powiedzenia ci, którzy nie mają dzieci ani wnuków wieku szkolnym. Lidian i rogal mają jakieś „cudowne” kościoły i Księży  – wyjątki na skalę kraju. Takie podejście jak pisze Lidia zauważyłam w regionach generalnie biednych z b. wysokim bezrobociem, gdzie i tak nie ma z kogo wydusić pieniędzy. No cóż Rogal może wygląda na biednego, schorowanego i „współpracuje” z k.k.  
K.K. ma najlepszy wywiad w Polsce. Jakoś dziwnie nie trzeba należeć do żadnych partii, wystarczy stowarzyszenie i inne „forum samorządowe ”ściśle współpracujące z kościołem
i jest dobra praca – nie wykształcenie, dobry stołek – każdy kto w Realu trochę zna ludzi i powiązania wie o tym.
Nie rzecz w wierze tylko w wykonawcach i wierzących w daną religię. Nie sadzę aby moje miasto i województwo (i te które dobrze znam) były wyjątkowe. Jednak ja słyszałam zawsze stawkę i to bardzo wysoką (żadne co łaska) za komunię dziecka, za pogrzeb, datek itd.
Ksiądz chodzi po kolędzie, gdy większość ludzi pracuje. Nagminnie wszyscy się zwalniają wcześniej bo „ksiądz będzie chodził”. Czy tak każdy chce go przyjąć? Nie! Odpowiedź jest jedna: „…będą gadać”.

Pond to znam osobiście dwie katechetki od szkoły średniej: sympatyczne, ale średniej szkoły nie mogły skończyć w normalnym trybie i cud się stał – skończyły katechezę. Aaa, znam jeszcze jedną – ambicje rodziców a zdolności córki rozmijały się i szczera miłość do… księdza, więc katecheza.

Głupie teoretyzowanie:

>Jak się przejawia "utrzymywanie katolików"? Kupujesz im chleb? Religia jest w szkole nieobowiązkowa.<


Posłuchajcie co mówią wasze własne dzieci miedzy sobą (o ile je macie) o lekcjach religii w szkole.
Czasem mam możliwość „podsłuchania”.
Do tego nauczyciele na wywiadówkach wytykają dzieci innych wyznań, a katechetki się skarżą.
Niestety większość katolików nie jest taka w swoich wypowiedziach i zachowaniach jak na forum (nie wiem jak w Realu) np. Lidia – co Jej się chwali.
Jestem praktykująca ale krzyż aut do kościoła.
Tak poza tym, jak o Religii to „kłaki fruwają”
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,15109558,_Organizowanie_obowiazkowych_jaselek_jest_krzywdzace.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 18:34

>Takie podejście jak pisze Lidia zauważyłam w regionach generalnie biednych z b. wysokim bezrobociem, gdzie i tak nie ma z kogo wydusić pieniędzy. <


Mieszkam w dużym mieście na zachodzie Polski. Ten region nie jest uważany za biedny. Jest u nas bezrobocie ( nie większe niż w innych dużych miastach), ale nie widać takiej biedy jak w mniejszych miejscowościach. W mojej parafii nikt "nie wydusza" pieniędzy.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-10 18:38
Lidia zachodniopomorskie jest biedne i jest duże bezrobocie, a np. usługi tańsze niż np. w centralnej Polsce.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 18:47
Możliwe, ale nie mówię o zachodniopomorskim tylko o moim mieście. :-) Trzeba wrócić do tematu religia , bo zaczynamy trochę z niego zbaczać. :-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-10 18:53
To chyba dobrze, bo nikt nikogo nie przekona, wszyscy znają historię, a część realia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 18:58
Tego to nie jestem taka pewna. Nieraz jak czytam w necie wypowiedzi na te tematy, to widzę, że często wypowiadają się osoby nie znające ani historii ani realiów. Samo zacietrzewienie w swojej nienawiści , zapiekłość i .. itd. I to nie tylko niewierzący , ale również ci, którzy się za takich uważają.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-10 19:06
To często wiąże się z nieotrzymaniem pomocy, wsparcia duchowego, doznanej krzywdy od zapiekłego katolika, "obrażenia się na Boga" i niestety zmuszania do myślenia "jedynie prawidłowego" co tak jakoś wiąże się z komuną. Ludzie są ubodzy, ogólnie jest w kraju coraz gorzej, a granice otwarte, więc coraz więcej osób widzi jaki jest świat i porównuje.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-10 19:16
Najwięcej to dotyka młodych. Starsi często są "niereformowalni". I jak poskładać to wszystko razem, to wychodzi taka wybuchowa mieszanka.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 14:52
Chodzę do Kościoła i nigdy nie usłyszałam, że jak nie dam kasy, to nie mogę więcej przyjść, bo ktoś inny spowodował, że jest tam posprzątane, jest ciepło, stoją kwiaty.....................................itd.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 14:59
Znam bezrobotną, która poszłą sprzątać do kościoła. Narobiła się jak wół, a kasy dostała jak żebraczka. Pewnie wierni nie rzucali na kasę dla niej, ale dla proboszcza.;-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 15:02
Znasz Kościół z tego co mówią inni. Sama się zaangażuj, a zobaczysz, że nie wszystko tam wygląda tak jak mówią ludzie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 15:39
Chodziłam wystarczająco długo, żeby wiedzieć. Równie dobrze, z całą sympatią Lidian, mogłabym Ci zwrotnie powiedzieć, przejrzyj na oczy i wierz dalej, gdybyśmy zaczęły osobiście sobie dogadywać, prawda? Nie rozumiem, dlaczego  wierni nie widzą błędów sfery materialnej, a papież jakoś dostrzegł.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 16:00
To, że nie przytakuję wrzeszczącym nie świadczy o tym, że nie widzę.
Jeśli Cię dotknęłam, to przepraszam, tak to wyszło w dyskusji. :-)))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 16:04
No wiem.:-) Ostro idziemy, bo temat jest gorący.:-) Wszystko ok.:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-10 15:10
no masz...wiellu pracobiorcom wydaje się, że powinni więcej zarabiać .... może mają rację
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 15:41
Powinni, ale państwo za cały etat gwarantuje chociaż jakieś minimum, tam za pracę za dwie osoby, dostała jak za pół etatu. Miłosiernie.;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-10 15:27
Lidko, niektórym księżom bym nakopał ./... Jest ich bardzo mało, ale są ...;:-(((  Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-10 15:32
Wiem , wiem. Mam oczy otwarte. Słyszę też co niektórzy z nich mówią. Jednak ja mam to szczęście, że w moim życiu spotykałam się najczęściej z takimi co pełnią swoją posługę uczciwie i z powołania.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-10 15:00

>Kościołowi ciągle mało, a kościół to podobno wierni. <


pewnie dlatego, że nikt tak wiele nie stracił . Rozkradziono majątek kościoła a teraz się mówi, że niesłusznie - biedne państwo, musi go oddawać . To jest nadzieja, na to, że odda go wszystkim którym zabrało . Warzawa jest tego przykładem jak wiele prywatnych majątków po wojnie zostało zagrabionych przez państwo . W imię czego ? równości? .Kradzież jest kradzieżą a nie chwilowym zawłaszczeniem - jak interpretowały sąd (ni8by sprawiedliwe) za komuny bkradezież samochodu . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-10 15:03
Gdy chrzciłem dziecko i zapytałem ile to ksiądz bronił się przed podaniem jakiejkolwiek kwoty. Nic bym nie dał i też byłoby ok.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 15:35
Kiedy poszłam "zamówić" pogrzeb do "obcej" parafii, to ksiądz na moje pytanie ile...... odpowiedział, że nie muszę płacić , a jeśli chcę złożyć ofiarę, to ile chcę.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 15:45
I odprowadzili od tego podatek??? Kwitek dostaliście z kasy fiskalnej? Bo nawet za sprzedaną pietruszkę muszą dawać w sklepach.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 16:01
A to, że parafia płaci podatek od ilości mieszkańców choć połowa z nich nie chodzi do kościoła jest ok?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-10 16:14
"Osoby duchowne płacą zryczałtowany podatek dochodowy. Stawki ryczałtu zarówno od przychodów proboszczów, jak i przychodów wikariuszy, określone są kwotowo, a ich wysokość uzależniona jest od liczby mieszkańców parafii."
Od 1000-3000 mieszkańców proboszcz płaci kwartalnie 366pln. A teraz policzmy, ile w tym czasie wpływa za msze, chrzciny, pogrzeby i inne usługi,np. wynajem salek parafialnych, czynsze z kamienic być moze itp. co łaska. Kazdy by chciał taki podatek płacić.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-10 16:32
Pewnie tak. :-) Dokładnie nie znam sprawy podatków więc nie będę się na ten temat więcej wypowiadała. Braciszkowie z mojej parafii nie obnoszą się ze swoimi dochodami, bo z tego co widzę sami niewiele mają. Mieli jeden samochód, który dostali od rodziców jednego z nich. Tym autkiem wozili harcerzy jak sobie nazbierali kasy na wakacje. U nas dzieci ze scholki robią stroiki świąteczne i w ten sposób (oraz kilka innych) zarabiają na zimowisko.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-10 18:40
U nas trzeba dać "odstępne".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 18:50
Dlatego nie wypowiadam się o wszystkich miejscach, bo wiem, że różnie to bywa, ale wiem to tylko z opowieści, a te jak sama wiesz mogą być różne.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-10 18:59
Też prawda. Jednak znam tylko jedną miejscowość - małą - gdzie nie domagano się kasy. Kościoły co prawda 3 ale piękne i zniszczone, ale czyste. Kwiaty przynosili ludzie z własnych ogródków. Rozmawiałam o przyczynie i odpowiedź była jedna: "ludzie tutaj są biedni".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 19:03
Na wioskach często tak jest tzn biednie , ale czy się domagają kasy, to zależy już od księdza. Czy jest to jeden z tych , których upomina Franciszek czy też taki z powołania.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-10 19:10
Z tym Papieżem to jednak dobrze "pomyśleli" :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 19:17
Nie wszystkim się jego "poczynania" podobają. :-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-10 19:21
"Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził" :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-10 19:31
Prawda. :-)
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-10 19:38
:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 37) (1294391 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill