www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 12) (409111 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 10:10
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jerzy-bukowski-slowa-bartoszewskiego-byly-pogardliwe/zph40
Absurdem jest, że Polak nie rozumie, co się po polsku mówi, a jednak.
Wypowiedź W.Bartoszewskiego była jasna i czytelna, określenie motłoch dotyczyło tych, co na cmentarzu się zachowują jak motłoch i tylko tych. A tu się okazuje, że niektórzy nie rozumieją. Wczoraj posłanka nie rozumiała posła Biedronia, a dziś to. Może już po polsku nie mówimy???????
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-08-01 11:02
Może sam buczał a teraz ma problem ;-) . Nie może sobie przypomnieć dlaczego . To jest powodowane wiekiem i pewnie nie wszyscy tak mają . Ja zawsze coś rozbijam na szczęście. Dzisiaj to tylko szklanka nie cały komplet . I wam czytającym życzę byście coś rozbili ;-) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-01 11:56
Moja teściowa już po osiemdziesiątce przestała krzyczeć nawet na zięciów. :-)
A ten (91 lat) wydziera się publicznie na POLAKÓW a podobno walczył o "wolność wypowiedzi"
No chyba, że działa to w jedną stronę, bo na Krakowskim Przedmieściu można było buczeć, gwizdać, sikać na krzyż i znicze i takiej obrazy nie było. W każdym razie GW nie pisała o tym, ale to "raz piszą a raz nie" jak mówił Smoleń "Z tyłu sklepu"
warto przeczytać
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 12:03 Zmieniony 2013-08-01 12:06
Była obraza i zdziczenie, bo tak się czynić nie godzi i nie godziło. Też mnie to oburza, nawet bardzo, choć mi nie po drodze z przysłowiową 'sektą smoleńską'. Ale czy na cmentarzu się godzi? Tam leżą polegli w Powstaniu i tam cisza powinna panować, modlitwa jak kto chce i potrafi,  a nie polityczny motłoch. Po jednej i drugiej stronie mamy ludzi, ale niestety również motłoch i myślcie co chcecie, ale to trafne słowo.
ps.
Ten artykuł to następny z cyklu nie zrozmienia w czym była rzecz. To odnośnie Bartoszewskiego, bo Niesiołowskiego nie słyszałam.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-01 12:12
"Sekta Smoleńska"???????????
To własne przemyślenia i oceny?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 12:15
To określenie zapożyczone z mediów.:-) Dobre na skrót dla zwięzłych określeń. A jak Ty nazywasz?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-01 12:31
Mnie stać na własne opinie i określenia
chociaż bez wyższego wykształcenia
(rym niezamierzony) :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 12:34
To zapytałam o nie, a Ty się migasz ładnymi rymami.:-)
Nie odniosłeś się też do całej sprawy, tylko uchwyciłeś się 'sekty'.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-01 13:01
Wuzetko. Czyli też jesteś przeciwko swobodzie wypowiedzi, skoro mówisz o ludziach "sekta smoleńska". Jak mogłaś nazwać sektą ludzi, którzy mają inne zdanie niż Ty w tej sprawie. Nie podoba mi się takie podejście.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 13:07
Przecież napisałam, że zapożyczyłam na użytek skrótu myślowego i nie ja to wymyśliłam. To powszechnie używany za każdym razem w cudzysłowie skrót i każdy wtedy wie o co chodzi. A co do wolności wypowiedzi, zastosował ją prof. Bartoszewski i co się stało? Więc wolność wypowiedzi tylko wtedy, gdy "jedynie słuszna"?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-01 13:13
Pamiętam, że napisałaś o zapożyczeniu, ale uważam, iż jest to co najmniej niefortunne. W ten sposób sektą można nazwać każdą grupę ludzi o innych niż nasze poglądy, a tego chyba nie popierasz. Powtarzanie głupot po jakim redaktorku ................ trzeba mieć własne zdanie.
Z całym szacunkiem do zasług Pana prof. Bartoszewskiego powiem, że nie zawsze musimy się zgadzać z wszystkimi jego teraźniejszymi wypowiedziami.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 13:40
A z tą, że kto buczy nad grobami i zakłóca majestat śmierci i Powstania to motłoch się zgadzasz?
Co do sekty smoleńskiej. Myślę, że to określenie powstało na skutek tego, że w sekcie myśli duchowy wódz, a wierni wznoszą okrzyki aplauzu (znowu skrót, bo to forum, a nie referat). Tak więc ten, kto widział i słyszał coraz to nowe i śmieszne teorie zamachu i aplauz w wydaniu zwolenników tak sobie to skojarzył. Można wierzyć w zamach, ale coraz nowsza  teoria pana AM była coraz dziwniejsza, a każdą po kolei łykał wierny mu 'lud smoleński' bezkrytycznie.
Pewnie stąd ta sekta się wzięła i nazwa obejmuje zwolenników zamachu, do których nic innego nie trafi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-01 13:52
"Lud smoleński", "sekta smoleńska" Wuzetko co Ty powtarzasz. Ja nie używam takich skrótów myślowych.

>nazwa obejmuje zwolenników zamachu, do których nic innego nie trafi. <


W takim razie jak nazwać Ciebie, skoro masz inne zdanie i go nie zmienisz? (bez urazy)
Zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem żadnych teorii i cierpliwie czekam na rzetelne wyjaśnienie sprawy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 13:59
Ok, mogę nie używać, wezmę pod uwagę Wasze odczucia. Jak mnie nazwać? Nie wiem, bo też czekam jak Ty na wyjaśnienie, ale w zamach nie wierzę. Na dodatek wkurza mnie ślamazarność śledztwa w tym względzie i wiele innych 'kwiatków', nad którymi trudno przejść spokojnie.
Tylko jak widzę te transparenty, pochody, przemowy, hasła typu 'krew na rękach', to ten skrót sam się przypomina.:-) Ogłaszam rozejm. Przyjęty?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-08-01 14:09
Wojny nie było więc i rozejm nie jest potrzebny, ale ok. :-)))))))))))))
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-08-01 14:10

>Przecież napisałam, że zapożyczyłam na użytek skrótu myślowego i nie ja to wymyśliłam. To powszechnie używany za każdym razem w cudzysłowie skrót i każdy wtedy wie o co chodzi


Przepraszam, ale tu mogę tylko przytoczyć dowcip:
Żona pyta męża co znaczy słowo "konsternacja"
Mąż próbuje wytłumaczyć to na przykładzie:
- wyobraź sobie, że wracasz wcześniej z delegacji i zastajesz mnie w łóżku z inną kobietą - no to wtedy następuje "konsternacja"
- aha, czy dobrze zrozumiałam? Wracasz z delegacji a ja jestem z sąsiadem w łóżku to jest ta konsternacja?
- no nie, ty nie odróżniasz konsternacji od kurestwa! (przepraszam za słowo)
I tak to jakoś wygląda nasza rozmowa, jeśli ja bronię swojego zdania dobierając słowa i nie obrażając nikogo a Ty cytatem "......." obrażasz innych i czujesz się usprawiedliwiona to ja w takiej dyskusji nie chcę uczestniczyć i używając znaków interpunkcyjnych asekuracyjnie wypowiadać (nie)swoje poglądy.

>Więc wolność wypowiedzi tylko wtedy, gdy "jedynie słuszna"?


Tak, ale pod warunkiem, że wolność wypowiedzi dotyczy naszej (czytaj Twojej) opcji.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-08-01 12:28
To co robi pan Antoni jest delikatnie mówiąc naciąganie faktów . Pewnie również mało zorientowany w tym co robi bo ma mgłę przed oczami .Nie można ,milczeć, bo fakty na jakich chce zbudować swoją prawdę partia, która go sponsoruje jest daleka ... od prawa czy sprawiedliwości ogólno pojętej . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 12:37
Pan Antoni jest potrzebny tej partii. Jak pasuje to się go na pierwszy front wysyła, aby namieszał płomiennie, a jak trzeba to do szafy na zaplecze i wtedy mamy inne przedstawienie.:-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-08-01 12:20
Pewnie problem tkwi w zrozumieniu miejsca jakim jest cmentarz i miejsca na Krakowskim Przedmieściu . Ci z Krakowskiego Przedmieścia pomylili miejsca i chcieli zrobić tam cmentarz a na cmentarzu zaś zrobili atmosferę z miejsca gdzie pracują krakowskie przekupki . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-01 11:19
czytałam ten krótki artykulik i nie bardzo rozumiem słowa owego Bukowskiego, chyba sam należy do grona buczących
no cóż powstały jakieś stronnictwa czy ugrupowania które próbują upolitycznić Powstanie Warszawskie
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 12:40
I to właśnie jest problem. Wszystko, co święte i co polską krwią spłynęło w dobrej wierze, teraz unurzać w błocie, w gwizdach i w buczeniu. Ciszej nad tymi grobami by się chciało powiedzieć politykom.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-01 20:48

>Wuzetko. Czyli też jesteś przeciwko swobodzie wypowiedzi, skoro mówisz o ludziach "sekta smoleńska". Jak mogłaś nazwać sektą ludzi, którzy mają inne zdanie niż Ty w tej sprawie. Nie podoba mi się takie podejście.


Mnie też nie podoba się takie podejście i Dominikańskie Ośrodki Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach. Jak można w XXI wieku nazywać ludzi o innych poglądach sektą i jeszcze do tego powoływać specjalne ośrodki szpiegujące ich działalność.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 21:17
Szach i mat.:-) :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-01 21:56

>Szach i mat


A mnie się wydaje, że SAMOBÓJ :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 22:00
Samobójem było ponowne buczenie na cmentarzu dla jednych i owacje dla drugich. Na szczęście część się opamiętała i chwała im za to.
p.s. Nawet hołdu poległym nie można oddawać już razem, trzeba się wyróżniać ostentacyjnie. Jakie to wszystko smutnie podzielone....I po co?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-01 22:20

>buczenie na cmentarzu dla jednych i owacje dla drugich


i nadal to samo?
Kalemu ukraść krowę - ŹLE
Kali ukraść krowę - DOBRZE
Więc może dla dobra innych tematów i zdrowej dyskusji zakończmy ten temat tak jak wcześniej proponowałaś.
Powiem więcej: wybaczamy i prosimy o wybaczenie. OK?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 23:18
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-08-02 00:06
Piękny utwór i jak fantastycznie oddaje nasze dzisiejsze nastroje. Dobry na finał naszej dzisiejszej dyskusji.
Dobrej Nocy :-) Jutro/dzisiaj też będzie dzień ..po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-04 16:06
Ludzie walczą z nałogiem, to ich trzeba smagnąć po kieszeni???
E-papierosy za dużą konkurencją, czy co?
http://natemat.pl/68383,e-papierosy-za-tanie-senator-czas-oblozyc-je-akcyza
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-04 16:40
Tak, innych obciążyć, a sobie za pomysł przyznać nagrodę. :-(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-04 21:03
Albo ją dostać w prezencie od producentów tytoniu.:-)
Ja nie palę, nie cierpię dymu z papierosa, a e-papierosa nie czuję, chyba, że płyn jest zapachowy. Palacz z kolei nie ma w sobie wszystkich smółek ze zwykłego papierosa.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-05 17:20

>Tak, innych obciążyć, a sobie za pomysł przyznać nagrodę. :-(


A może nie o nagrodę tu chodzi. Większe pieniądze są na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba wiedzieć kiedy, gdzie i komu tę rękę nadstawić.

A teraz następny absurd. Kiedyś krążył dowcip o zwijanym asfalcie w Wąchocku. Okazuje się, że to już nie dowcip, a zwykła rzeczywistość ... we Wrocławiu.
Absurd po polsku. Zerwali nową drogę

>Oto polskie marnotrawstwo! Drogowcy we Wrocławiu najpierw wybudowali drogę, a teraz ja... zdarli! Dlaczego? Bo uznali, że jest za droga w utrzymaniu...

Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-08-05 19:21
a ten asfalt co go zwijają w Olkuszu ?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-06 15:59
Że się tak wyrażę... To tylko w Polsce są takie "Głupole"! Widać to, że słonce im wali w "dekel"!!!
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-09 18:39
Absurdów u nas dostatek. Dla mnie absurdem forum jest upss są wątki "rozrywkowe" . Jesli jeszcze tego np. LIDIAN, STARUSZKA, nie widzi to współczuję i zalecam wizytę u okulisty.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-09 18:46
:-) A równouprawnienie i tolerancja?:-) :-) Nie każdy jest tak elokwentny, a chce z innymi 'rozmawiać'...;-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-09 19:03
Jeśli mówię witam ,potrafię powiedzieć żegnam. Jeśli zapraszam na kawę lub sernik potrafię podać cukier i talerzyk. Jaśli nie chcę Cie poczęstować to znaczy że
Spadaj chamie z tobą nie mam ochoty gadać a tym bardziej podać sernik. Jest przeznaczony dla ludzi a nie jakiś ON.
Sorry ale tak to wygląda z mojej strony.
A już ta rozrywka, "pożal się boże" . Zrób staruszko jeden wątek thpu rozrywka i wystarczy, bawcie się ja chętnie Wam pomogę. ALE W JEDNYM WĄTKU !!!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-12-20 19:26
Oto kolejny polski absurd. Policja łamie prawo tak samo, jak kierowca, którego ściga. W dodatku wykroczenie drogowe udokumentowane przy pomocy wideorejestratora nie jest tak do końca pozbawione błędu. Zarejestrowana prędkość odnosi się do samochodu ścigającego, a nie ściganego.
Policyjne wideorejestratory. Kolejny polski absurd?

>Aby policjant w nieoznakowanym radiowozie mógł ujawnić wykroczenie drogowe, musi sam to wykroczenie popełnić. Tak działają zainstalowane w radiowozach wideorejestratory, które mierzą prędkość pojazdu kontrolnego, a nie kontrolowanego.


>O tym, że urządzenia mogą nie działać precyzyjnie na własnej skórze przekonał się w 2011 roku Tomasz. Swoją historią dzielił się na jednym z forum. Dzisiaj wspomina tę sprawę z niemniejszymi emocjami niż dwa lata temu.


>– Zauważyłem wyjeżdżającą z bocznej drogi nieoznakowaną Vectrę. Postanowiłem wtedy włączyć tempomat na 90 km/h. Radiowóz gwałtownie zaczął się do mnie zbliżać. Jechał za mną około dwóch kilometrów. Zostałem zatrzymany i poinformowany o dwóch pomiarach. Pierwszy wskazał 126 km/h, a drugi 89 km/h. Policjanci stwierdzili, że gwałtownie zwolniłem. Natomiast prawda była taka, że w tym czasie jechałem z równą prędkością. Prędkość 126 km/h to prędkość zbliżającego się gwałtownie samochodu policyjnego, nie moja – twierdzi. Odmówił przyjęcia mandatu.


>Sprawa trafiła do sądu. – Sprawę niestety przegrałem. Sąd obniżył mi jednak wymiar finansowy kary z 500 zł, jak proponowali policjanci, do 300 zł – mówi. – Walka w sądzie jest raczej skazana na niepowodzenie. Jeżeli nawet policjant nie ma racji, to i tak według sądu jest funkcjonariuszem zaufania publicznego, co czyni jego wersję bardziej wiarygodną od wersji złapanego kierowcy – uważa.

Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-01-25 12:51
"Dziennik Polski": donosimy na potęgę

>Na sąsiada, znajomego, pracodawcę, a nawet na małżonka – Małopolanie z roku na rok piszą coraz więcej donosów – informuje "Dziennik Polski". - Obok poczucia niesprawiedliwości i obłudy, dominuje zawiść - mówi psycholog społeczny z UJ prof. Zbigniew Nęcki.
>Psycholog społeczny z UJ prof. Zbigniew Nęcki wskazuje, że wśród powodów tak częstych donosów dominuje zawiść, obok poczucia niesprawiedliwości i obłudy. Pomyślność sąsiada, krewnego czy kolegi z pracy bardzo kłuje w oczy – mówi.
>Skoro komuś lepiej się powodzi, to nie dlatego, że lepiej sobie radzi, jest lepiej wykształcony, bardziej oszczędny, ciężej pracuje, ale jedynie więcej kombinuje i oszukuje – tłumaczy zachowanie donosicieli prof. Nęcki.


Dla mnie jest absurdem, że każdy z nas chciałby mieszkać w kraju, gdzie panuje porządek, jest spokojnie i bezpiecznie. Z drugiej strony nie staramy się, aby tak było, a jeżeli już, to "donos" wykorzystujemy w złej sprawie, aby komuś dopiec. Dlaczego w innych krajach jest inaczej? Dlaczego tamtejsze społeczeństwo dba o porządek?
Dla uzasadnienia swojego poglądu zacytuję komentarz internauty:

>~PIN_i_zielony do ~all: Dokładnie. Cały tzw. porządek w Szwecji, Niemczech itd opiera się na donosie obywatelskim. Policjanta co metr nie postawisz, żeby pilnował. Jedzie taki i widzi gościa jadącego i gadającego przez komórkę - filmik i donosimy. I ludzie się zwyczajnie boją i powstrzymują się od takich zachowań. Porządek? Porządek! Widzi ktoś wariata zapitalającego 200 km/h? Już dzwonimy 112. Zatkana droga, bo poustawiali się na zakazie? Sam kiedyś zadzwoniłem, to mi odpowiedzieli, żeby poczekać na kogoś kto tak postawił i dopiero ich zawiadomić. A przyjechaliby z blokadami, pozakładali i.. Gwiazdkę w środku lata by mieli (to był lipiec). U nas porządku nigdy nie będzie, przez taką a nie inną mentalność. Że donos to be. Be, ale jak wyraźnie chcesz komuś zaszkodzić. A nie jak przyczyniasz się do zachowania porządku.

Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-26 17:11
czy to można nazwać absurdem? udać sie w klapkach/ kapciach po piwko przy minus 13 stpniach i to bez czapki ? zamierzam to sprawdzić ;-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-26 17:23
Myślałam, że tak Cię przycisnęło, a żona ciuchy schowała. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-26 17:32
musze cie rozczarować. eksperyment uznałem za bezużyteczny i bylem obuty i  w czapce, ale zakup uważam za istotny i niezbedny ,choć twoje obawy są bezzasadne ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-26 17:41
E tam, Waldi wcale się nie obawiam. :-)))))))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-26 17:48
i to uważam za zdrowy obiaw :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-01-26 19:33
Co powiedziawszy, wlepił nos w telewizor ze sportem.:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-27 09:49
A to już o tym, jak się absurdy mszczą.
http://biznes.onet.pl/sklep-wydal-cudzy-akt-oskarzenia,18490,5600408,1,prasa-detal

A będzie jeszcze gorzej, bo pomysł, wbrew opinii Rogala, BYŁ ABSURDEM.
Lepiej było całą pocztę z całym jej przygotowanym 'od zawsze' zapleczem  podzielić na okręgi i sprywatyzować.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-01-27 10:47
Czytaj ze zrozumieniem. Za każdym razem pisałem, że pomysł przetargu był ok. Nie poradzą sobie to kontrakt im zabiorą i tak się pewnie stanie. A pocztą nie jest sprywatyzowana.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-27 10:52
Zanim sobie nie poradzą i im zabiorą, to wielu ludzi będzie cierpiało. Już nawet nie mówię, że z powodu niedoręczenia, ale w małych społecznościach wiadomości szybko się rozchodzą. Pomyśl o wioskach gdzie jest jeden sklepik i gadatliwa właścicielka.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-01-27 10:57
Ok.
W takim razie wyobraźmy sobie sytuację w której przetargu by nie było a Poczta by zawalała. Wtedy byłby krzyk, że moloch itd, że trzeba było dać prywatnemu.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-27 11:07

> Za każdym razem pisałem, że pomysł przetargu był ok.



ok? Nie był ok w samym zamyśle. Ok to by było doprowadzić do tego, aby poczta działała jak zegarek, bo ma w nazwie POCZTA POLSKA. I to nie fabryka gwoździ.
Tyle, że jak już nie można inaczej, to niech faktycznie sprywatyzują z rygorem działania jak dawniej bywało.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 12) (409111 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill