www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 43) (1290527 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-01-24 18:06
Nie ustawaj w swych staraniach.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-01-24 19:14
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-01-24 19:39 Zmieniony 2014-01-24 20:02

>Jeszcze jadu, więcej...


Jadem nazywasz pisanie o tym, jak urzędasy sprzedają Krk miasto po kawałku i w dodatku za bezcen, a nie przeszkadza Ci, że ci sami urzędasy nie zapewniają mieszkań komunalnych  ludziom mniej zamożnym.
Zobacz, w jakim kraju żyjemy.
Raport pokazuje, jak Kościół wpływa na polską politykę. "Ma wydeptane ścieżki..."

>Księża mają wydeptane ścieżki do polityków. I na prawicy, i na lewicy. A gdy rozmowy nic nie dają, wystarczy postraszyć ekskomuniką - wynika z najnowszego raportu Instytutu Spraw Publicznych o wpływie Kościoła na polską politykę. "Metro" jako pierwsze go prezentuje.

Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-01-25 16:04
:-) :-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-01-26 10:29
"Gruba kreska": Ryszard Legutko przeprosi za "rozpuszczonych smarkaczy"

>"Gruba kreska": Prof. Ryszardowi Legutce sam Sąd Najwyższy musiał nakazać przeproszenie licealistów za nazwanie ich "rozpuszczonymi smarkaczami". Były minister edukacji jest więc pod "grubą kreską".


O co poszło?

>Ta sprawa ciągnęła się od roku 2009. Powód? Dość błahy.


>Uczniowie klasy maturalnej XIV LO we Wrocławiu złożyli w dyrekcji petycję. Chcieli usunięcie krzyży z placówki. Powoływali się na wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który uznał, że umieszczenie symboli religijnych jest naruszeniem wolności sumienia gwarantowanej przez Europejską Konwencję Praw Człowieka.


>Krzyży ostatecznie nikt nie tknął. A prof. Ryszard Legutko (europoseł PiS), który w rządach Prawa i Sprawiedliwości był ministrem edukacji, nazwał licealistów „rozwydrzonymi” i "rozpuszczonymi smarkaczami", a ich działania "typową szczeniacką zadymą". A ci uznali, że narusza to ich dobra osobiste. Poszli z politykiem do sądu.

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-27 21:40 Zmieniony 2014-01-27 21:43
http://info.wiara.pl/doc/1863680.Swieto-chorego-a-nie-choroby

Może komuś z Was zechce się poczytać i w czymś Wam pomoże.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/listy/salvifici.html

http://www.nonpossumus.pl/ps/Ps/27.php
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-01-28 19:27
Nawiązując do nawiązania w sprawie wypowiedzi ks. Oko czytuję fragmenty  tego artykułu:

>Nie mogę się nadziwić, że mój Kościół nie pozwala wypowiadać się publicznie ks. Adamowi Bonieckiemu, a zezwala na to ks. Dariuszowi Oko. Nikt bardziej niż on nie zaszkodził Kościołowi w ostatnich czasach. Gdy słucham, jak w Sejmie brawurowo rozprawia się z rzekomą ideologią gender, mam wrażenie, że nie przemawia duchowny pochylony z troską nad bliźnim, ale niespełniony polityk czy też owładnięty obsesją potomek inkwizytorów.


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,15346587,Niech_ks__Oko_poslucha_Franciszka.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk#ixzz2ridBJgKD

>Walka niektórych księży z - jak to nazywają - ideologią gender to nic innego jak zapis męskich fobii i lęków. Tak jakby się bali o dotychczasowe królestwo, jakby w równouprawnieniu kobiet widzieli zagrożenie dla władzy, którą mają. W ten sposób utrwalają stereotyp wizerunku Kościoła jako instytucji niechętnej kobietom, która najchętniej widziałaby je w roli służebnic - zamkniętych w domu lub w zakonie. Celowo mieszają ludziom w głowach, fałszując definicje pojęć, broniąc czegoś, co już dawno jest nie do obrony.


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,15346587,Niech_ks__Oko_poslucha_Franciszka.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk#ixzz2rie1kTft
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-01-28 19:36

>7 Usłysz, Panie, głos mój - wołam:
>zmiłuj się nade mną i wysłuchaj mnie!
>8 O Tobie mówi moje serce: "Szukaj Jego oblicza!"
>Szukam, o Panie, Twojego oblicza;
>9 swego oblicza nie zakrywaj przede mną,
>nie odpędzaj z gniewem swojego sługi!
>Ty jesteś moją pomocą,
>więc mnie nie odrzucaj i nie opuszczaj mnie,
>Boże, moje Zbawienie!


Łudzenie samego siebie8
21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"
Źródło
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-01 11:11
o. Rydzyk: - A ta prostytucja na drogach? Jakież to wstrętne.I popatrzcie, kto się koło tych narzędzi diabła zatrzymuje. Popatrzcie... góry mięsa z hormonami- bo przecież nie ludzie. Trzeba siać, siać... tak, tak... zwierzęta z hormonami. A potem przychodzą z płaczem do księży.

*

Rozmowa na antenie RM:
- Boję się potępienia, boję się diabła, boję się wszystkiego. Wszędzie jest diabeł i mówi do mnie. Już mnie nawet księża nie chcą spowiadać...
- No nic. Życie jest piękne, ale trzeba się pchać do przodu. Kulturalnie, ale pchać. Alleluja!

*

ekspert RM: - To tylko ateiści szukają wszędzie spisków, że wszędzie jest spisek, węszą, że wszystko przez ten spisek. A my, katolicy, wiemy, że to nieprawda. Wiemy, że jest tylko jeden spisek, na czele którego stoi szatan. I on upodobał sobie atak na Polskę, bo Polska jest monarchią, bo mamy swoją królową, bo oddaliśmy sięw niewolę Matce Bożej.

*
rozmowa na antenie RM:- Ojcze Dyrektorze... mam nowotwora i to złośliwego.
- To wszystko dla Boga, córko.
*
ekspert RM: - Jest taka książka dla dzieci pod tytułem "Doktor Dolitle". To jest straszna książkai jeszcze na dodatek lektura. Ona równa zwierzęta z człowiekiem, czyli równa człowieka ze zwierzęciem. To jest doktryna masońska: świnia jest taka sama jak i ja.
*
słuchaczka RM: - Pierwsze słowa, które usłyszałam na antenie Maria Radyja, to znaczy Radia Maryja, to to, jak ojciec Tadeusz powiedział, że katolik to jest ciapa. Bardzo mnie to uderzyło i wtedy po raz pierwszy w życiu zaczęłam myśleć.
*
o. Rydzyk: - Trzeba pić zioła, bo to nie chemia. Ale jak się je pije na przykład o północy, stojąc na jednej nodze, to już wtedy zaczyna się okultyzm i diabeł.
*

modlitwy na antenie RM: - Słuchamy, Radio Maryja... w czyjej intencji modlitwa?
- Ja bym chciała się pomodlić za wszystkich oszustów, kłamców i złodziei... no i za ojca dyrektora oczywiście.

*
http://o.radio.maryja.fm.interia.pl/cytaty.html
wszystkie cytaty są autentyczne, jak zapewnia ta strona w innych miejscach cytując obszerniejsze, budujące fragmenty z Radia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-01 15:58
Słucham RM i wiem, że różni ludzie się tam wypowiadają, ale dla mnie to radio jest pomocą w trudnych chwilach. Teraz kiedy choruję częściej go słucham. Szczególnie w nocy. Są tam piękne audycje, modlitwy i msze św. Dlaczego tego nie widzicie? Skąd ta zawiść? Nie chcesz , nie słuchaj. Po co siejesz złość?  A może zamiast cytować złośliwe wypowiedzi sama posłuchaj i wyrób sobie własne zdanie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-01 16:40

> Są tam piękne audycje, modlitwy i msze św.


Takie miało być to radio i oby było kiedyś. Na dziś jeśli o książce "Doktor Dolitle" mówi się, że to straszna książka, to w tym zakresie, powtarzam, w tym zakresie, jest to godne satyry i  taka jest cytowana strona.
Modlitwy nie ruszam, chylę czoło przed szczerą modlitwą, to temat nie do komentowania. Pozdrawiam z serca i życzę zdrowia.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-01 19:12
Dziękuję. :-))))))
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-01 17:21
Lidzia, bój się Boga :-( RM???!!!
Tylko tak na dobra sprawę to nie rozumiem. Tyle firm, tylu znaczących ludzi potrafiono "udupić" i zamknąć - jaki mają problem z tym Rydzykiem? Myślę, że on jest "na rękę wielu. Skupia i otumania - wiadomo kogo, ale to b. duża ilość ludzi i jest o czym gadać - zasłonić to co ważne w kraju tematem kk.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-01 19:11
Tak słucham i nie wstydzę się tego. Słucham tych audycji, które mi odpowiadają, a jak mi się coś nie podoba, to wyłączam. Nie widzę jednak powodów do takiej nagonki przez osoby, które wiedzą o tym co w RM tylko i wyłącznie z opowiastek medialnych.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-01 20:29

>Tak słucham i nie wstydzę się tego. Słucham tych audycji, które mi odpowiadają, a jak mi się coś nie podoba, to wyłączam.


Nie uwierzysz, ale ja też czasami słucham, a nawet oglądam "Trwam". Szczególnie, gdy sąsiad wali mi w drzwi i wpada z jakimś niusem. Dawniej jeszcze potrafiłem go wyprowadzić z "obłędu", ale dzisiaj już nie daję rady. Wszystko, co tam usłyszy lub zobaczy, jest dla niego ostateczną wyrocznią. Jeżeli przyjąć, że wyjątek potwierdza regułę to widzę, co radio i telewizja potrafi zrobić z człowiekiem.
Nie sądzę, aby cytowanie toczących się tam rozmów było czymś złośliwym lub nagonką na te stacje. Przysłowie jak cię widzą, tak cię piszą powstało nieprzypadkowo, ale na podstawie wnikliwych obserwacji. Nie sądzę również, aby Bogu podobało się to wszystko, co wyprawia Rydzyk. Zresztą Biblia ostrzega:"Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: 'Ja jestem'. I: 'Czas jest blisko'. Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8). A przecież Biblia nie może się mylić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-01 21:37
KAżdy powinien mieć swój rozum. A słuchanie mediów to nie tylko RM. Niektórzy idą do wyborów i głosują pod wpływem świeckich mediów. JAk powiedziałam, po to Pan Bóg dał nam mózg, abyśmy go używali. JAk to wygląda w praktyce, to już sam widzisz.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-02-01 22:47

>JAk to wygląda w praktyce, to już sam widzisz.


Oj, wiszę, widzę, ale czy papież Franciszek to widzi?
Polscy biskupi: papież jest dobrze zorientowany w polskich sprawach

>Jak powiedział bp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, było to spotkanie wielkiego zatroskania o Kościół, ale i miłości braterskiej biskupów, którzy czują się odpowiedzialni za powierzone im kościoły. - Słowa Ojca Świętego były dla nas umocnieniem, papież nawiązywał także do osobistych wspomnień związanych z rodziną czy Argentyną - mówił bp Jędraszewski.


>Papież pytał także polskich biskupów o stosunek Kościoła do mediów. Jak mówił bp Jędraszewski, Franciszek powiedział o trzech największych grzechach mediów. Po pierwsze mówią tylko połowę prawdy, a więc wprowadzają dezinformację, po drugie rzucają na ludzi kalumnie, i po trzecie atakują tych, którzy zasługują na szacunek po to, aby odebrać im autorytet. A to, jak relacjonował bp Jędraszewski, stwarza chaos życia międzynarodowego, ale także w poszczególnych społeczeństwach, narodach czy państwach.


Widocznie nie jest dobrze zorientowany, skoro pod tym artykułem tyle krytycznych wypowiedzi. Biskupi pojechali nie po to, aby pochwalić się swoim bogactwem.
Choćby fragment komentarza emeryta podkarpackiego:

>~emeryt podkarpacki : w Krakowie Franciszek będzie mógł ucieszyć oko ogromnymi bogactwami Watykanu: Mieliśmy Kraków


>Gigantyczny majątek, o obszarze przekraczającym dwudziestodwukrotnie wielkość Watykanu, wart kilka miliardów złotych sprezentowało państwo Kościołowi krakowskiemu po 1989 r. Na ekskluzywnych kamienicach i działkach komercyjnych kler zbija kolejne złote fortuny.


>Ustawa o stosunku państwa do Kościoła z 1989 r. otwarła duchowieństwu wrota do ziemskiego raju przepychu i bogactwa. Dzięki niej kler rzymskokatolicki (a de facto państwo Watykan) stał się najbogatszym właścicielem w Polsce. Różnymi drogami do jego przepastnych kas wciąż płyną gigantyczne majątki warte dziesiątki miliardów złotych, nowych złotych. Komisja Majątkowa, władze miast i województw rozdają polską ziemię. Ciągle nowe przywileje, ulgi i darowizny pompują kiesę finansowego olbrzyma. Patrzy na to wszystko biedny Polak...
>Jak Polska kocha Kościół – a Kościół pieniądze, najwyraźniej widać w stolicy sutannowego biznesu,


>czyli w Krakowie. Nie na próżno mówi się o nim „mały Rzym”, czy „Świętogród”. To najgęściej zaludnione księżmi i zakonnikami miasto w kraju. Bo też najwięcej jest tu kościołów i zakonów, w przeliczeniu na jednego podatnika... tj. katolika Po prostu – polski Watykan. Jakby tego było mało, po 1989 r. krakowskim przewielebnym spadła manna z nieba w postaci ponad 1000 ha nieruchomości (10 km2, czyli terenu ponad 20-krotnie większego niż państwo papieskie). Prawie wszystko położone w centralnych dzielnicach miasta. Sami duchowni uzyskany majątek szacują na kilka miliardów nowych złotych. Dla przykładu norbertanki żądają 25 mln zł za 5 ha należnych im rzekomo gruntów. Proboszcz parafii Mariackiej wycenił „swoje” 20 ha na 50 mln zł. Wytyczne, jak ustalić koszt odszkodowania w wypadku działki zamiennej gratyfikacji finansowej dla Kk, podaje wewnętrzny protokół Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski podpisany 22 czerwca 2001 r. przez Longina Komołowskiego – byłego wiceprezesa Rady Ministrów i arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego.

Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-02 16:39
Lidzia, ja tak trochę żartem pisałam. Fakt RM skupia różnych ludzi tak jak wszystko. Zastanowiło mnie tylko to, że tak krytykują tak na ten temat dużo gadaniny, pisania, a nadal RM i dyrektor ma się dobrze, więc jakiś cel to ma. Zwykle jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
Pozdrówka :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-02 17:34
Tak różni ludzie i nie tylko staruszki, ale i młodzi wykształceni. Niektóre rozmowy są super, a to, że zadzwoni nieraz jakaś starowinka, która nie ma się komu wyżalić nie powinno od razu bulwersować. Nieraz do telewizyjnych audycji na żywo dzwonią tacy debile, że szkoda gadać, a nikt jakoś tego nie krytykuje. Ostatnimi czasy nigdzie nie słyszałam tyle pięknych słów o ojczyźnie, patriotach i tyle polskich pieśni co w RM. Są też piękne wzruszające audycje przepełnione miłością bliźniego. Tego też krytykujący zdają się nie widzieć, ale wyszukają jakiegoś kretyna , który gada co mu ślina na język przyniesie i mówią , że całe RM jest takie. Wielu ludzi takich jak my, z utrudnionym wychodzeniem z domu , dzięki RM może się wspólnie modlić i przeżywać Msze św. A O. Tadeusz Rydzyk obojętnie co mówią o nim przeciwnicy jest szanowany w wielu domach.
Tak wyczułam, że nie było złośliwości w słowach, które do mnie skierowałaś. Trochę się droczysz. :-) Również pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-02 17:42
To fakt co piszesz :-) Moja wyp. była spowodowana tym, że sporo osób wstydzi się, że słucha RM. Szacun Lidzia :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-02 17:45
:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-02 11:13
Jednostronne sprawozdanko.:-)
http://wiadomosci.onet.pl/religia/polscy-biskupi-papiez-jest-dobrze-zorientowany-w-polskich-sprawach/z8s0e

A co mówi zdjęcie? Jest dość wymowne. Tak wytrawny nauczyciel słucha wagarowicza, który mówi, że był chory.:-) Zdjęcie piękne samo w sobie, tak przy okazji.
"Papież pytał m.in. o sprawowanie sakramentów, o to, czy ludzie przystępują do sakramentu spowiedzi, o katechezę, opiekę nad biednymi oraz stosunek Kościoła do mediów."

Ciekawe jaka była odpowiedź.:-)))))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-02 12:52
Niesamowite, że coś takiego wyszło z ust Kowalczyka.

>Prymas Polski abp Józef Kowalczyk powiedział papieżowi Franciszkowi, że "materializm praktyczny wydaje się niekiedy groźniejszy od systemów totalitarnych". Przemówienie wygłosił podczas audiencji w pierwszym dniu wizyty "ad limina Apostolorum".


Mój Boże, toż to hipokryzja w czystej postaci.

>Następnie podkreślił: - Niepokojem napełnia nas przede wszystkim łatwe uleganie duchowi czasu, charakterystycznego dla współczesnego świata, który często narzuca wzorce życia sprzeczne z zamysłem Bożym i lansuje model życia bez Boga. Szukanie życia łatwego, przyjemnego i bez zasad moralnych dotyka wielu naszych diecezjan - zwłaszcza ludzi młodych.


Biedaczysko, widocznie ma sklerozę, bo zapomniał o braciach-biskupach i księżach lansujących taki styl życia.

>Arcybiskup gnieźnieński mówił także o wysokim bezrobociu w Polsce, które "jest przyczyną ubóstwa i u wielu ludzi rodzi poczucie beznadziejności i braku sensu życia".
>Powiedział, że Kościół poprzez Caritas stara się nieść pomoc wiernym w najtrudniejszej sytuacji.


Nie wspomniał o ostatniej "akcji" skierowanej przeciwko WOŚP i Owsiakowi przez środowiska prawicowe, a więc związane z Krk.
Abp Józef Kowalczyk do papieża Franciszka: materializm praktyczny groźniejszy od totalitaryzmu
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-03 17:16
Ks. Dariusz Oko: 40 proc. wypowiedzi Chrystusa to groźby

>Ksiądz Dariusz Oko wystąpił w Sejmie z wykładem nt. gender na zaproszenie posła Andrzeja Jaworskiego z PiS, który jest szefem Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.
>W rozmowie z "Do Rzeczy" wytłumaczył, dlaczego w Sejmie używał ostrych sformułowań. Przypomnijmy - ks. Oko mówił m.in. o "brutalnym seksie ogierów" (opisując seks gejowski), opowiadał także o masturbujących się przy stole dzieciach.


Tak na oko oceniając występ w Sejmie, Oko ma problemy zdrowotne z głową, albo musiał na swojej drodze do kariery spotkać w seminarium takiego "brutalnego ogiera". Całkiem nie tak dawno głośno było biskupie z Poznania. Jak oceniają go internauci - polecam komentarze.

Zupełnie inna sprawa, to Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Już sama nazwa wskazuje, że posłowie PiS nie mają zamiaru zrobić cokolwiek dobrego dla Polski, ale bronią interesów Watykanu. Mniej wiernych = mniej kasy na Krk, a pośrednio i dla Watykanu. Draństwem jest, że robią to za pieniądze podatników. A komu i co ślubowali?  Dla przypomnienia poniżej tekst ślubowania poselskiego. Nie ma tam nic o Krk.
"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.]"[/i
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-03 18:32
Posel nie ma zakazu bycia wierzacym.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-02-03 19:36

>Posel nie ma zakazu bycia wierzacym.


Zakazu nie ma, bo wiara to osobista sprawa każdego, ale posłowie ślubują po to, aby służyli dla dobra Ojczyzny, a nie jakiegoś obcego "mocarstwa". Przypadek z obywatelem Watykanu Wesołowskim pokazał kim są hierarchowie. Umownie Kościół katolicki nazywa się "polskim", a w rzeczywistości jest to Kościół papieski.
Polska wcale nie jest biedna, ale źle rządzona. Jeżeli publiczne pieniądze przeznacza się na religijne cele, nic dziwnego, że brakuje na rozwiązywanie żywotnych problemów.
Prawda o polskiej biedzie. W kraju żyją dwa miliony ubogich
I dla porównania masz dwa światy.
Arcybiskupowi wyremontowali, a ludziom nie! Zobacz
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-03 19:11
A ten cymbał "oczko" był przy tych wypowiedziach i wszystko jasne - zombi ;-)
Czy On wierzący? To dyskusyjne po tej wypowiedzi :-(
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-02-03 19:42

>Do wzmocnienia wiary nie są potrzebne krzyże wiszące we wszystkich salach ani przymusowe dla wielu z nas lekcje katechezy.


http://www.tokfm.pl/blogi/liberte/2014/02/aleksandra_celinska_religia_w_szkole_okiem_uczennicy/1#BoxSlotII3img
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-03 19:48
Dajcie jeszcze kilka linków:)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-03 20:56

>Dajcie jeszcze kilka linków:)


OK, spełniam Twoje życzenie. Wyjaśnię tylko, że w tytule jest pewna nieścisłość. Ksiądz najpierw spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i był wówczas trzeźwy, a dopiero kilka miesięcy później prowadził samochód pod wpływem. I tu widać pewną stronniczość sądu, bowiem kara jest karą łączną za te dwa zdarzenia. Moim zdaniem jest wyjątkowo łagodna w stosunku do kar orzekanych za podobne przewinienia.
Koszalin: kara więzienia dla księdza za jazdę po pijanemu

>Na dwa lata i trzy miesiące więzienia skazał Sąd Rejonowy w Koszalinie księdza Zygmunta C. za nieumyślne spowodowanie w listopadzie 2012 r. wypadku, w którym zginęły dwie osoby, i prowadzenie w lutym 2013 r. samochodu pod wpływem alkoholu.
>Sędzia dodała, że w przypadku księdza C., który cierpi na chorobę alkoholową i trzykrotnie podejmował nieskuteczne leczenie, "nie można postawić pozytywnej prognozy kryminologicznej".
>Ksiądz Zygmunt C. po ujawnieniu faktu prowadzenia samochodu po pijanemu został odwołany przez biskupa z funkcji proboszcza w Osiekach.


Coś podobnego! Jeżeli ksiądz jest alkoholikiem i nie rokuje wyleczenia z nałogu, to jaki to autorytet dla wiernych? Sąd stwierdza, że ksiądz jest nałogowym alkoholikiem, a biskup reaguje dopiero, gdy "mleko się wylało". Wcześniej nie wiedział o skłonnościach księdza do alkoholu?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-03 21:52
Jestes poza Kosciolem to co Cie to obchodzi? Aaa kasa na Kosciol. Cos czuje ze ze swoich podatkow tez na Ciebie loze.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-02-04 18:16
http://www.forbes.pl/religia-a-pieniadze-najbogatsi-pastorzy-w-brazylii-ile-zarabia-sie-na-religii-,artykuly,145164,1,1.html
To taki pierwszy z brzegu przykład. Jest multum odłamów, zwłaszcza w najbiedniejszych zakątkach czarnej Afryki. Nazywają siebie różnie. Pokazują "cuda" i interpretują Biblię tak aby wierni oddawali im np. 10% dochodów. Nie jest to wyłączność KRK robienie kasy na wierze, biedzie i pragnieniu nadziei.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-04 18:18

>Jestes poza Kosciolem to co Cie to obchodzi? Aaa kasa na Kosciol.


Co mnie obchodzi pijany ksiądz i kasa na Krk? - chyba w tym kontekście pytasz. W pierwszym przypadku, gdy tyle mówi  się o problemie z pijanymi kierowcami, każdy pijany kierowca stwarza  zagrożenie na drodze, a ponadto jaki przykład daje taki "autorytet moralny" kierowcom - katolikom.  W drugim - zbyt wiele biedy w kraju, aby wspierać finansowo "dzieło boże". To powinni robić wierni z własnych zarobionych pieniędzy i w całkowitej autonomii od państwa. Nikt im nie broni oddawać na Krk całe swoje pensje, ale wara od pieniędzy publicznych.

>Cos czuje ze ze swoich podatkow tez na Ciebie loze.


Raczej jest odwrotnie, bo jeżeli z moich podatków państwo przeznacza środki finansowe na "dzieło boże", to znaczy, że Krk jest na moim utrzymaniu. Nie tylko moim zdaniem są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo nie przynoszą żadnych korzyści społeczeństwu, a nawet wiernym.
Mamy XXI wiek i pomimo rozwoju nauki, techniki, postępu i cywilizacji nadal trwają walki na tle religijnym. Co takiego jest, że ludzie nie potrafią zapanować nad swoimi emocjami i postępują jak istoty bezrozumne? I jakoś nie sprawdza się powiedzenie "gdy trwoga to do Boga", bo misjonarz z POLSKI (nie polski, bo nie Polska go tam posłała, ale Watykan) zwraca się o pomoc wojska. Dlaczego nie do Watykanu o Gwardię Szwajcarską?
Rep. Środkowoafrykańska: dramatyczna relacja polskiego misjonarza
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-04 19:49
A powiedz koralu zloty ile podatkow bezposrednich miesiecznie placisz i skad masz na utrzymanie?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-05 15:32

>A powiedz koralu zloty ile podatkow bezposrednich miesiecznie placisz i skad masz na utrzymanie?


Na zaczepki personalne nie odpowiadam. :-)
Andrzej Stasiuk o dotacji na Centrum Opatrzności Bożej: "Minister wziął nasze 6 mln i dał na tacę"

>Śmiało rzec można, że nasza ojczyzna jest parkiem tematycznym imienia JPII, papieskim Disneylandem i dokładanie jeszcze jednej karuzeli, czy diabelskiego młyna wydaje się przedsięwzięciem tyleż desperacki, co bezsensownym.
>Umówmy się: postać papieża nie ma już nic wspólnego z kulturą. Wspólnym narodowym wysiłkiem uczyniliśmy z niej świątka, postać plemiennych z jasełek i przydomowego krasnala. Kremówki, szlaki turystyczne: małopolski, podhalański, kolejowy, „kluby Lolka” – przecież to jest festyn i odpust. I nawet jak przyjdzie tysiąc ministrów i każdy zbuduje tysiąc muzeów, to się tego obrazu już w żaden sposób nie na „ukulturalnić”. Przepadło. Na własne życzenie. Mieliśmy ciekawą historycznie postać i zrobiliśmy z niej bałwana, żeby go sobie na skrzyżowaniach i w ogródkach stawiać. Więc ja proszę bardzo, żeby w tej kwestii moje pieniądze zostawić w spokoju. To znaczy: jak już są wzięte na kulturę, by wydawać na kulturę. Kościół sobie sam świetnie poradzi z własnymi inwestycjami. Trzeba tylko mu dać szansę.

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-05 17:22
W nawiązaniu do artykułu przytoczonego w poprzednim poście cytuję komentarze internautów:

>~Marek : Panie ministrze pan się nie wstydzi?! Łatwym chwytem zamieniono świątynie opatrzności Bożej na muzeum aby zyskać kasę. To prostacki chwyt a pan się na to nabiera. Myślę że ze wstydu powinien pan się podać do dymisji. Minister o takim rozumku?
>~ed : A mnie lekarz żałuje badań diagnostycznych bo nie ma pieniędzy. Budżet w permanentnym deficycie !!! Może pójdę do proboszcza sfinansuje mi badania - brat umarł na raka, a wcześniej dziadek - myślałem ze ja dłużej pożyję. No ale opatrzność ważniejsza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


>~Warszawa - Gocław : W pełni zgadzam się z treścią protest - artykułu Andrzeja Stasiuka! Podpisuję się pod wszystkim co jest w nim zawarte. Finansowanie tego przybytku z państwowej kasy to SKANDAL. Niestety w czarnogrodzie jeszcze trochę wody w Wiśle spłynie nim coś się zmieni w relacjach państwo - kościół. Ale trzeba robić wszystko, żeby nie było naginania, jak w przypadku tego cuda wilanowskiego. Zapewne kulturę polską wzmocni to niebywale.

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-05 17:46
Nudzisz juz z tym wklejaniem
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-02-05 20:11
pokazują rogalowi żyrafę , popatrzył pokiwał głową i rzekł :
- nie , takiego zwierzęcia na pewno niema

mniej więcej tak co niektórzy pojmują tematy tutaj poruszane .
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-02-05 20:16
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-02-05 20:32
Jak zwykle - co ma mi za złe Rogal - cytuję fragment wyżej linkowanego artykułu.
Szczególnie ten cytat zasługuje na uwagę. W podobnym tonie nasz rząd powinien odnosić się do każdej próby ingerowania Krk w dziedziny życia społecznego, a już przede wszystkim w stanowienie prawa. Krk to sobie może nauczać swoich wiernych, ale nie wszystkich obywateli.

>Jednocześnie jednak w nocie napisano, że "Stolica Apostolska z żalem dostrzega w niektórych uwagach końcowych próbę ingerencji w nauczanie Kościoła katolickiego w kwestii godności osoby ludzkiej i korzystania z wolności religijnej".

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-05 21:56
Nie wiem, czy pisaliście już na temat nowej ksiązki wydanej przez Dziwisza.
"Zagraniczne media komentują sprawę wydania w Polsce książki "Jestem bardzo w rękach Bożych", która stanowi zbiór osobistych notatek Jana Pawła II. Papież Polak poprosił w swoim testamencie, aby notatki te spalić. Jednak inną decyzję podjął kard. Stanisław Dziwisz, który udostępnił je jako dowód w procesie beatyfikacyjnym Karola Wojtyły. Zdaniem komentatorów CNN Dziwisz złamał fundamentalną zasadę Kościoła: okazał nieposłuszeństwo papieżowi."
Czego się nie robi dla kasy. Tak jak kupiłam utwory JPII, tak tego nie kupię. bo czytanie tego wbrew woli autora, uważam za nieetyczne.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-06 18:41
Zagraniczne media komentują, a co w tej sprawie mają do powiedzenia nasze? Za to jak zwykle niezawodni są internauci i nie szczędzą uwag pod adresem Dziwisza. Oceniają to jako zdradę przyjaciela i nie spełnienie woli zmarłego jest moralnie naganne. "Piękne " świadectwo wystawił sobie Dziwisz.

Dalszy ciąg w sprawie przekazania pieniędzy na ŚOB. Oto gdzie idą pieniądze przeznaczone na kulturę.
Twój Ruch zawiadamia prokuraturę ws. dotacji ministerstwa kultury na Świątynię Opatrzności Bożej

>Jak informują media, ministerstwo kultury przyznało dotację na budowę ekspozycji głównej w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, które powstaje pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich. Kwota dofinansowania wyniesie 6 mln zł. Dotacje otrzymały 73 instytucje w całej Polsce. W większości przypadków wsparcie nie przekraczało kwoty pół miliona złotych. Tymczasem sanktuarium na Polach Wilanowskich otrzymało aż 6 mln zł, co stanowi prawie połowę tego, co wszystkie pozostałe instytucje razem wzięte. Z kolei wniosek o dofinansowanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego został oceniony najniżej spośród tych, którym przyznano dodatkowe środki.
>Roman Kotliński (TR) ocenił, że Polacy nie chcą dawać pieniędzy na Świątynię Opatrzności. - To jest inwestycja w grobowiec. Świątynia Opatrzności jest w dużej mierze grobowcem z pomieszczeniami na trumny. Te pomieszczenia będą sprzedawane za ciężkie pieniądze, które trafią do proboszcza i do kurii biskupiej - przekonywał polityk Twojego Ruchu.

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-07 17:24
6 000 000PLN z 20 000 000 przyznanych 73 instytucjom! Trzeba było oddać wszystko, reszta by sobie jakoś poradziła. Po co komu kultura jakaś, a może żadna. (To sarkazm, gdyby ktoś nie załapał)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-08 17:57
Koniec wizyty polskich biskupów, ostatnia grupa u papieża

>- Ten styl apostolski wymaga również ducha ubóstwa, wyrzeczenia, aby być wolnymi w głoszeniu i szczerymi w dawaniu świadectwa miłosierdzia - podkreślił papież. Przypomniał słowa Jana Pawła II: "od nas wszystkich, kapłanów Jezusa Chrystusa, oczekuje się, abyśmy byli wierni wobec wzoru, jaki nam zostawił. Abyśmy więc byli 'dla drugich'. A jeżeli 'mamy', żebyśmy także 'mieli dla drugich'".


>Franciszek przytoczył słowa polskiego papieża z 1987 roku o tym, że styl życia księży i hierarchów musi być bliski poziomowi życia "przeciętnej", "uboższej rodziny".


Посмотрим, сказал слепой.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-10 11:12
Leszek Jażdżewski: irytuje mnie hipokryzja polityków i dziennikarzy

>- Irytuje mnie hipokryzja polityków i dziennikarzy, którzy nie mówią wprost, że chodzi o nierozerwalnie zintegrowaną z muzeum świątynię - mówi Onetowi Leszek Jażdżewski (szef "Liberte"), który złożył do prokuratury doniesienie na ministra kultury. Powodem jest dotacja w wysokości 6 mln zł na budowę w Świątyni Opatrzności Bożej muzeum papieża Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego.


Mnie też to irytuje. Innych również. O, chociażby takiego tedi, którego wypowiedź przytaczam:

>~tedi : Jestem wierzący w Boga, Absolut i mam takie samo zdanie co Leszek Jażdżewski. Nie jestem natomiast wyznawcą obecnej religii polskich biskupów i arcybiskupów bo jest może i typowo katolicka ale mało chrześcijańska. Czy kult jest kulturą? To jeden z jej elementów ale nie najważniejszy i tak do tego powinien podchodzić minister kultury. Zrównoważona pomoc na wszystkie elementy Kultury jest zadaniem, celem państwa. Jeżeli minister Zdrojewski uważa inaczej, to moim zdaniem, nie powinien pełnić tej funkcji a zająć się posługą w kościele bujając dzwony.

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-10 11:37
Hipokryzja i obłuda jest oczywista. Gdyby ministerstwo chciało wybudować budynek dla muzeum i tylko dla muzeum, nie miałabym nic przeciwko, JPII wielkim Polakiem był i basta. Ale jawne robienie ludzi w konia, bo wierni nie dają na budowę, jest poniżej pasa. Niech dadzą ŚO ojdyrektorowi w zarząd , ten zbuduje i świątynię i dokoła miasteczko razem z żelaznym elektoratem. ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-10 14:08
A dotacja na Muzeum Żydów Polskich jest ok? a na Muzeum II Wojny Światowej?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 43) (1290527 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill