www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 79) (1283866 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-09-15 09:47

>Czyli Prezydentem może być tylko ateista? A może wierzący ma nie chodzić do Kościoła? Przecież kamer nie zaprasza. same przyjeżdżają.


Bzdury wypisujesz. A kto zaprasza biskupów na uroczystości państwowe? Sami przychodzą/przyjeżdżają?
Po to prezydent ma swojego kapelana, aby w zaciszu pałacowej kaplicy oddawać się modłom. Ostatecznie może iść na mszę do najbliższego kościoła.

>1 [Vt-3,33] Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie
>5 [Vt-3,32] Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.
>6 [Vt-3,32] [JK] Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie


Tu masz cytat z Biblii. Przeczytaj sobie, jak powinna wyglądać modlitwa, bo widzę, że jesteś niedouczony.
Jestem pełen szacunku dla papieża Franciszka, że stara się coś dobrego zrobić w i dla  Krk, ale jak widać, do Polski ten przekaz nie dociera.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-15 09:50
Czyli Prezydent nie może iść do Kościoła innego niż parafialny, ot kakaja logika:) A wręcz powinien modlić się tylko w swoim pałacu. A jak już zaprosi Biskupa na uroczystość to impiczment pewny:) Zapominasz o jednym sieroto po PZPR. Czy tego chcesz czy nie nadal większość Polaków to katolicy. A w demokracji rządzi większość, która póki co życzy sobie takiego a nie innego udziału KK w życiu publicznym. Możesz to zmienić przy urnie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-09-15 13:35 Zmieniony 2015-09-15 13:41

> Zapominasz o jednym sieroto po PZPR. Czy tego chcesz czy nie nadal większość Polaków to katolicy. A w demokracji rządzi większość, która póki co życzy sobie takiego a nie innego udziału KK w życiu publicznym. Możesz to zmienić przy urnie.


I właśnie staram się zmienić nie tyle przy urnie, ale tak na co dzień w życiu. I nawet mi się to udaje, bo wielu ludziom otwarłem oczy.
Demokracja, o której wspominasz, nie polega na tym, że większość narzuca swoje prawa mniejszości, ale powinna robić to w imię wspólnego dobra. To nie czasy ciemnoty i zacofania, gdy Krk był wszechwładny i robił ludziom sieczkę z mózgu. Kto zna historię Krk, ten potrafi należycie ocenić "dorobek" tej instytucji. Pisałem o tym wielokrotnie, więc nie będę się powtarzał. Zresztą we wcześniejszym poście podałem linki, gdzie możesz wysłuchać opinii o Watykanie - centrum dowodzenia Krk.
Dodatkowo przeczytaj to (kilknij). Nie ważne, kto jest tego autorem, ale ważne są historyczne fakty. Może najdzie Cię refleksja i zadasz sobie pytanie: Komu wierze, Bogu, czy Krk, który w przeszłości i teraz okryty jest złą sławą i wszystko poprzekręcał?
Zwróć uwagę, że ci z Państwa Islamskiego też powołują się na Boga - tego samego Boga -  mordując niewinnych. Widzisz w tym jakieś podobieństwo?
Co do tej większości katolików nie byłbym przekonany, bo sam Krk przyznaje, że ubyło mu fanów. I nadal będzie ubywać, do czego przyczyniają się sami hierarchowie, oderwani od rzeczywistości i żądni bogactwa, gdyż tylko to im zostało. Strata duszyczek jest dla nich nie do odrobienia, pomimo najwcześniejszej indoktrynacji.
I abyś z mojej wypowiedzi nie wyciągnął fałszywych wniosków po raz n-ty zaznaczam, że osobiście nie mam nić przeciwko temu, że ktoś w coś wierzy, ale niech robi to na własny rachunek, czyli opłaca instytucję Krk z pieniędzy, które zarobi. Wara od środków budżetowych, zwolnień z podatków i grabieży majątku narodowego za symboliczną kwotę.
Na środki budżetowe składają się wszyscy obywatele bez względu na wyznanie i przekonania, więc środki te stanowią wspólną własność, a nie tylko osób wierzących.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-09-15 13:57
No to od innej strony. Politycy trzymają z KK to fakt. Przecież nie robią tego z dobrego serca, lecz dla głosów. W związku z tym możemy założyć, że większość jest za obecnym stanem rzeczy. Podobnie możemy napisać wara rencistom socjalnym od środków budżetowych. Nikt tego nie zabierze bo to jest potrzebne, podobnie jak KK ludziom. Nie mam nic przeciwko temu, że ktoś je - jednak niech to robi za swoje:)
Historia KK jest jaka jest, ale porównanie go z Państwem Islamskim jest nadużyciem i wiesz o tym, nie jesteś idiotą. Księżą i Katolicy nikogo teraz nie mordują. Fanóe ubywa, gdy ubędzie wystarczająco wielu, przełoży się to na politykę i będzie po Twojemu.
Nadrzędny Autor genju2 Dodany 2015-09-28 11:41
Generalnie Katolicyzm w Polsce pomału będzie się kończył. Wystarczy zobaczyć ile młodych ludzi teraz chodzi do kościoła...
Nawet na pogrzebach to jest średnia liczba powyżej 50 lat. http://pogrzebypraga.pl średnia osób na takich pogrzebach wyniosła u nas powyżej 38 lat.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-15 19:20
Czym się przejmujesz, przecież będzie Islam ;-)
Lidzia wklejała przepowiednie, Nostradamus też coś tam, czyli: kometa czy inny kosmiczny odpad pierdylnie w morze i zaleje Watykan ;-) Tylko o czym będziesz pisał i na co pomstował z kol.? :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-09-15 19:54

>No to od innej strony. Politycy trzymają z KK to fakt. Przecież nie robią tego z dobrego serca, lecz dla głosów. W związku z tym możemy założyć, że większość jest za obecnym stanem rzeczy.


A skąd politycy wiedzą, że głosują na nich sami katolicy?  W tym miejscu odsyłam do ślubowania posłów i senatorów, które niżej cytuję. Nie ma tam nigdzie napisane, aby służyli wyłącznie interesom wiernych, ale całemu Narodowi, strzegli suwerenności i interesów Państwa. Słowo "suwerenność" nie muszę tłumaczyć. Nie muszę również wyjaśniać, że majątkiem Krk zarządza Watykan, o czym mówi Kan. 1273 - Biskup Rzymski, na mocy prymatu rządzenia, jest najwyższym zarządcą i szafarzem wszystkich dóbr kościelnych. Politycy i urzędnicy państwowi przekazując majątek narodowy za grosze Krk, przekazują obcemu państwu - Watykanowi.
"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-09-16 05:49

>Historia KK jest jaka jest, ale porównanie go z Państwem Islamskim jest nadużyciem i wiesz o tym, nie jesteś idiotą. Księżą i Katolicy nikogo teraz nie mordują.


Tak, jak istnieje ciągłość państwa polskiego, tak również dzisiejszy Krk jest spadkobiercą tego z okresu inkwizycji. Dla porównania dodam, że jeżeli obecnie Krk żąda zwrotu majątku zabranego przez poprzednią władzę, to również odnosi się to do odpowiedzialności za zbrodnie, a właściwie ludobójstwo, jakiego Krk dopuścił przed wiekami. Do dzisiaj Krk z tego nie został rozliczył, nikt nie poniósł kary. 
Z tymi zbrodniami wiąże się jeszcze coś, bo - jak zapewne wiesz - majątki ofiar inkwizycji przechodziły na własność Krk.
Jako przykład tych zbrodni podam historię Waldensów.Tu możesz o tym przeczytać (kliknij). To tylko jest część zbrodni Krk. Nie uważam, aby moje porównanie z Państwem Islamskim było nadużyciem, bo metody pozbywania się innowierców są równie okrutne i w obu przypadkach używa się Boga, w imię którego dopuszczano się tych zbrodni.
Wprawdzie dzisiaj Krk nie morduje, ale toleruje inne przestępstwa zamiatając wszystko pod dywan, w tym pedofilię księży, która jest zbrodnią pozostawiającą trwały ślad na psychice dzieci.
Masz jeszcze jakieś argumenty na poparcie swojej tezy?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-16 05:59
Dziadej. Idac tym tokiem myslenia, Ty jako komunista odpowiadasz za Katyn i mordowanie AK po wojnie. Plac odszkodowania.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-09-16 09:21 Zmieniony 2015-09-16 09:34
Piotrek!
Czy warto budzić demona?
Zgłodniał i znowu przyszedł się nakarmić?
A w SWA biją rekordy ilości postów, czy tam też ma pożywkę?
Tak tylko pytam
bo ich nie czytam :-)
Jeszcze raz proszę:
NIE KARM TROLLA!!!
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-16 09:25
Ty weź przyjedź na Wolę na kawę:)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-09-16 09:29
Zaraz idę na "Karbalę" ale na kawę ... czemu nie.
Gdzie i kiedy?
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-09-16 10:42
Muszę grafik domowy poznać. Dam znać.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-09-16 09:29

>Idac tym tokiem myslenia,Ty jako komunista...


A na jakiej podstawie twierdzisz, że jestem komunistą? Masz zły tok myślenia/rozumowania i brakuje Tobie argumentów. Ja nawet do komunii nie przystępuję. Jeżeli chodzi o AK i jej działalność po wojnie, to uważasz, że garstka nieświadomych politycznych rozgrywek "żołnierzy" była w stanie zmienić podział Europy, jaki powstał po wojnie? Mordowani chłopi i ich rodziny, którzy przyjęli ziemię z reformy rolnej, nie byli komunistami. Dlaczego o tym nie pamięta się dzisiaj i nie zadaje pytanie: komu i w jakim celu dokonywano tych mordów?
O Katyniu to nawet nie wspominaj i nie porównuj. Tam zginęli moi krewni, ale nie pałam chęcią zemsty. Katyń był wynikiem wcześniejszej polityki naszego rządu i gdzie indziej należałoby szukać winnych. Możesz mieć inne zdanie, ale faktów historycznych nie zmienisz.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-16 10:43
Ok. Byłeś sympatykiem PZPR, czy też jej członkiem, odpowiadasz więc według swoich założeń za represje wobec AK, za Katyń.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-09-24 10:14
Po początkowym zaskoczeniu, jakie wywołał swoją skromnością papież Franciszek, takie gesty nie robią już wrażenia. Ważniejszy od słów i gestów jest cel, któremu służą. Krk przechodzi kryzys, gdyż wszystko, co było zakryte, ujrzało światło dzienne, dlatego potrzebna była zmiana, która mogłaby odwrócić uwagę. Nie wszyscy się dają na to nabrać.
Polecam komentarze.
Papież Franciszek przybył z pierwszą w życiu wizytą do USA

>Papież Franciszek jest już w Stanach Zjednoczonych. Ojciec Święty rozpoczął 6-dniową wizytę w tym kraju. Na lotnisku w bazie Andrews powitał go prezydent Barack Obama wraz z żoną Michelle i tysiące wiernych. Papież Franciszek nie przestaje zaskakiwać także podczas wizyty w USA. Ku ogromnemu zdziwieniu amerykańskich mediów i użytkowników Tweetera, papież odjechał, "zwykłym, małym Fiatem 500", a nie żadną limuzyną.

Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-24 12:34

>Krk przechodzi kryzys, gdyż wszystko, co było zakryte, ujrzało światło dzienne<


Kryzys to za dużo powiedziane. Oby wszystkie państwa (vide Watykan) i instytucje były w takich " kryzysach". W całokształcie funkcjonowania to co " było zakryte a ujrzało światło dzienne" raczej wpłynie na umocnienie KRK.  Jawność zawsze wpływa na umocnienie zaufania.
                                                       Waldi.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-09-27 16:49

>W całokształcie funkcjonowania to co " było zakryte a ujrzało światło dzienne" raczej wpłynie na umocnienie KRK.  Jawność zawsze wpływa na umocnienie zaufania.


Szczególnie po ujawnieniu, że przez dziesiątki lat pod szyldem Krk działali/działają pedofile, których - pomimo tylu już nagłośnionych afer - instytucja ta nie potrafi się pozbyć ze swoich szeregów. Ba, nawet pomaga im uciec przed odpowiedzialnością.  Podobnie jest z finansami. Tu przykład - (kliknij)
Gratuluję Ci ciekawego podejścia do życia, skoro uważasz, że ujawnienie przestępstwa umacnia zaufanie do przestępcy.
To znaczy, że np. będziesz nieufny w stosunku do sąsiada, ale zaczniesz go darzyć bezgranicznym zaufaniem dopiero wówczas, gdy okaże się, że Cię okradł?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-27 17:01

>Gratuluję Ci ciekawego podejścia do życia, skoro uważasz, że ujawnienie przestępstwa umacnia zaufanie do przestępcy.<


            Dziękuję za gratulacje, zawsze to miłe. :-) Natomiast z drugą częścią zdanie muszę polemizować. Nie to miałem na myśli pisząc swój poprzedni post. Chodziło mi o samokrytykę KRK, wyznanie winy i próbę naprawy szkód. Taka postawa zawsze powoduje wzrost zaufania. Moim zdaniem coś zaczyna iść w dobrym kierunku.
                                                          Waldi.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-10-05 17:56
Szkoła baletowa w Poznaniu uratowana -​ ministerstwo zapłaci kurii 11,5 mln zł

>Budynek Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej przy ul. Gołębiej w Poznaniu mieści się na terenie należącym do parafii farnej. Po wojnie komunistyczne władze wzniosły w tym miejscu budynek, w którym w latach 70. utworzono szkołę baletową. Dalej jednak formalnie właścicielem gruntów pozostawała strona kościelna, dla której szkoła stała się „dzikim lokatorem”.


Pytania:
1. Na co kuria przeznaczy te 11,5 miliona złotych?
2. Za czyje pieniądze kuria nabyła tę nieruchomość, kiedy i od kogo?
Tak dla informacji cytaty z Kodeksu Prawa Kanonicznego. Nie wiem, czy znajdziecie tam jakąkolwiek wzmiankę o wiernych/parafianach, którzy mają prawo decydowania o majątku kościelnym, na który składały się pokolenia począwszy od chrztu Polski, aż po dzień dzisiejszy.

> Kan. 1273 - Biskup Rzymski, na mocy prymatu rządzenia, jest najwyższym zarządcą i szafarzem wszystkich dóbr kościelnych.
>  Kan. 1274 - § 1. W poszczególnych diecezjach powinna istnieć specjalna instytucja, gromadząca dobra i ofiary przeznaczone na utrzymanie duchownych, którzy pełnią służbę dla dobra diecezji, zgodnie z postanowieniem kan. 281, chyba że inaczej temu zaradzono.
>§ 2. Tam, gdzie jeszcze nie zorganizowano właściwego zabezpieczenia społecznego dla duchowieństwa, Konferencja Episkopatu powinna troszczyć się o powołanie instytucji, która by w sposób wystarczający zapewniła ubezpieczenie społeczne duchownych.
>     Kan. 1275 - Masa dóbr pochodzących z różnych diecezji jest zarządzaną według norm odpowiednio uzgodnionych przez zainteresowanych biskupów

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-06 08:04
chłopie a co Cię obchodzi na co kuria przeznaczy tę kasę, przecież to nie Twoje. Nie ma też znaczenia od kogo kupiła i za czyje. Prawo własności jest święte.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-10-06 19:49

>chłopie a co Cię obchodzi na co kuria przeznaczy tę kasę, przecież to nie Twoje. Nie ma też znaczenia od kogo kupiła i za czyje. Prawo własności jest święte.


Wyraźnie napisałem. Krk nie kupuje niczego za swoje, tylko za pieniądze wiernych. A skoro tak, to majątek kościelny jest tego, kto dał pieniądze, a przynajmniej wierni powinni tym majątkiem współzarządzać. Nie uważasz, że 11,5 miliona to pokaźna suma?
Dlatego moje pytanie, na co kuria przeznaczy te pieniądze, było jak najbardziej zasadne.
Przy okazji przytoczyłem zapisu Kodeksu Prawa Kanonicznego dotyczące zarządu dóbr kościelnych, aby było jasne do kogo tak faktycznie należy majątek Krk. 
A co do świętego prawa własności, to chciałbym przypomnieć, że po 1989 roku kolejne rządy nie uregulowały sprawę zwrotu majątków zagarniętych przez poprzedni ustrój, jaki należy się ich prawowitym właścicielom.
Nie uważasz, że już dawno powinna powstać Komisja Majątkowa, która na wzór tej, która działała na rzecz Krk, dokonała by w imię sprawiedliwości zwrotu prawowitym WŁAŚCICIELOM ich majątków, majątków zamiennych  lub równowartości ?   Ciekawe czym by wówczas kupczyli politycy i urzędnicy, aby przypodobać się Krk. Mam na myśli rozdawnictwo majątku narodowego na rzecz Krk za 1% faktycznej ceny.
Przypominam, że według Konstytucji Polska jest państwem prawa i sprawiedliwości. Dla przypomnienia cytuję artykułu, które mówią o tym:

>Art. 1.Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.


>Art. 2.Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-06 20:08
Ale przecież Ty nie jesteś wiernym, więc nie przejmuj się.
A brak ustawy reprywatyzacyjnej to rzeczywiście skandal.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-10-07 20:10 Zmieniony 2015-10-07 20:12

>Ale przecież Ty nie jesteś wiernym, więc nie przejmuj się.
>A brak ustawy reprywatyzacyjnej to rzeczywiście skandal.


Wiernym nie jestem, ale jestem obywatelem i mam równe prawa. A w każdym razie tak napisano w Konstytucji, więc .....
Ponadto chodzi tu o to, że cześć terytorium Polski należy do innego państwa. Chciałbyś, aby np. Rosjanie mieli tu swoje enklawy?
Brak takiej ustawy dał pole do popisu cwaniaczkom, którzy podzielili się "tortem".
Pomimo, że o tym piszę (napisałem to dla zasady), machnąłem na to ręką, bo i tak niczego nie zabiorę do grobu, a moje dzieci ..... No mniejsza o to.  :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-08 05:57
Jesteś obywatelem ale to kasa wiernych a Ty jesteś niewierny wiec się nie gorączka. Domagają się i słusznie ustawy reprywatyzacyjnej. Tak samo jak obywatelom należy zwrócić dobra zagraniczne Kk. Nie stosuj podwójnych standardów.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-10-10 16:41

>Jesteś obywatelem ale to kasa wiernych a Ty jesteś niewierny wiec się nie gorączka.


Nie zrozumiałeś o czym napisałem. Krk w Polsce (gdzie indziej też) nie zdobył majątku za własne pieniądze, ale za pieniądze wiernych. Są to pieniądze składkowe, więc wszystko, co za nie zostało kupione należy do tych, którzy się na to złożyli.
Aby było jeszcze jaśniej wytłumaczę to łopatologicznie. Np. czterech kumpli złożyło się po równo na litra, więc sprawiedliwie każdemu z nich należy się ćwiartka na łebka.
Podobnie jest, a w każdym razie powinno być,  z majątkiem Krk. A jednak tak nie jest, bo po pierwsze - majątkiem tym zarządza kolejno ksiądz, kuria, aż kończy się na najważniejszym zarządcy papieżu w Watykanie. W zależności od wartości tego majątku nie o wszystkim mogą decydować hierarchowie, bo to leży w gestii Watykanu, czyli obcego państwa.
Czy teraz rozumiesz o czym napisałem?
Tak samo jest z majątkami/nieruchomościami, jakimi obdarzają Krk lokalne władze "sprzedając" go z bonifikatą aż 99%. I jak myślisz, kto ostatecznie staje się właścicielem tego majątku?
I jeszcze jedno. Jaki interes ma Polska finansując misjonarzy Krk, w dodatku nazywanych "polskimi"?
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-10-10 20:43

>Np. czterech kumpli złożyło się po równo na litra, więc sprawiedliwie każdemu z nich należy się ćwiartka na łebka.


Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania to jeśli nie należysz do grona składkowiczów - to nie bierzesz udziału w tej "libacji" a jeśli ktoś z tego grona ma ochotę wziąć udział w spotkaniu chociaż jest abstynentem to wolno mu dołożyć do składki bez obowiązku "egzekwowania swojej doli".

>Krk w Polsce (gdzie indziej też) nie zdobył majątku za własne pieniądze, ale za pieniądze wiernych


I tu masz rację - więc zostaw wiernym ten temat.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-11 11:23
Ok. Czyli tak. Ja założyłem firmę za dotację z PUP, czyli m.in. za Twoje. Rościsz sobie prawa do mojego biura?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-10-11 13:07

>Art. 1.Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.


Cytat z mojego poprzedniego postu:
"Tak samo jest z majątkami/nieruchomościami, jakimi obdarzają Krk lokalne władze "sprzedając" go z bonifikatą aż 99%. I jak myślisz, kto ostatecznie staje się właścicielem tego majątku?
I jeszcze jedno. Jaki interes ma Polska finansując misjonarzy Krk, w dodatku nazywanych "polskimi"?"

Jeżeli dzisiaj Kaczyński "szczypie się", że ziemia sprzedawana jest obcokrajowcom, to gdzie był/jest, gdy majątek narodowy Krk przejmuje za 1% rzeczywistej wartości, aby później stał się własnością obcego państwa - Watykanu?

>Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania to jeśli nie należysz do grona składkowiczów - to nie bierzesz udziału w tej "libacji" a jeśli ktoś z tego grona ma ochotę wziąć udział w spotkaniu chociaż jest abstynentem to wolno mu dołożyć do składki bez obowiązku "egzekwowania swojej doli".


Chciałeś powiedzieć, że jak parafianie złożą się na kupno działki i budowę kościoła, to później nie będą w mszach uczestniczyć?
Oczywiście są takie sytuacja, że wierni się składają, a później guzik z tego mają, ale to wynika ze specyfiki i wiekowej tradycji instytucji, która opanowała sztukę zdobywania majątków. W porównaniu z tym, umowa czterech do litra jest wzorcowym przykładem sprawiedliwości i równości w udziałach, czego powinni się nauczyć moraliści.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-11 14:20
Nachbar, nadal manipulujesz i interpretujesz "pod siebie" to co chcesz pokrętnie tłumaczyć.
Twój przykład "zakupu litra i libacji alkoholowej" może miał być przekonywujący ale poziom mojej odpowiedzi był tak zamierzony aby dopasować się do poziomu Twojej argumentacji.
Ale widzę, że nadal nie odchodzisz od obranego kursu: MANIPULACJA

>Chciałeś powiedzieć, że jak parafianie złożą się na kupno działki i budowę kościoła, to później nie będą w mszach uczestniczyć? Oczywiście są takie sytuacja, że wierni się składają, a później guzik z tego mają .....


Nie chodzisz do Kościoła (Twoje prawo) ale czy z tego powodu nie wiesz, że nikt nie sprawdza przy drzwiach Kościoła kto dał na budowę a kto nawet grosza nie daje na tacę?
A to, czy "guzik z tego mają" to już zostaw tym, którzy chodzą do Kościoła bo Ty nigdy nie zrozumiesz potrzeb duchowych wiernych.
Zakładam, że też masz swoje zainteresowania, uczucia i potrzeby ale ja ani w to nie wnikam ani też nie poddaję krytyce.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2015-10-17 12:10

>A to, czy "guzik z tego mają" to już zostaw tym, którzy chodzą do Kościoła bo Ty nigdy nie zrozumiesz potrzeb duchowych wiernych.


Mnie nie interesują duchowe potrzeby wiernych, ale skoro wmawia się im, że stanowią Krk, to niech w tym Krk coś znaczą, skoro dzięki pieniądzom wiernym Krk istnieje.
Druga sprawa, to nowe kościoły - obecnie nadal się buduje, choć maleje ilość wiernych na mszach - nie są budowane w powietrzy, ale na gruntach państwowych, czyli należących do wszystkich obywateli, za które Krk płaci grosze. Później i tak najwyższym zarządcą tych gruntów staje się Watykan.

>Zakładam, że też masz swoje zainteresowania, uczucia i potrzeby ale ja ani w to nie wnikam ani też nie poddaję krytyce.


Owszem mam potrzeby i uczucia, ale nikt mi się na to nie składa i nikogo nie okradam z majątku, "wyłudzając" za bezcen nieruchomości. Również nikt nie broni moich uczuć, jak w przypadku obrony "uczuć religijnych" katolików, choć moje są niejednokrotnie obrażane.
Jedynie co wymagam, aby w Polsce była przestrzegana Konstytucja, był faktyczny rozdział Krk od państwa, by zaprzestać finansowania interesów kościelnych i przekazywać Krk za bezcen majątku narodowego,  by prawo traktowało obywateli jednakowo, bez względu na pozycję społeczną, "ubiór", czy wyznanie, by sądy były niezawisłe, a nie tylko z nazwy. Mam prawo sądzić tak po tym, jak prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński przyjął  papieskie odznaczenie Krzyż Pro Ecclesia et Pontifice. Nie wnikam za jakie zasługi, bo jako osoba cywilna ma prawo udzielać się społecznie, ale biorąc pod uwagę, że TK rozstrzyga również sprawy na styku Krk - państwo, przyjęcie wyróżnienia jest - delikatnie mówiąc - niestosowne.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-23 01:17
Może zrozumienie zwyczajów  KK pomoże zrozumieć islam?
W czasie pobytu w górach przypominam sobie że w kościele kobiety i mężczyźni stali oddzielnie. Podobnie
w meczecie kobiety stoją za mężczyznami – żeby mężczyźni skupili się na modlitwie, a nie na podziwianiu atrakcyjności pań. Kobiety pierwsze składają się do pokłonu do Allaha, a gdy mężczyźni wstają z pokłonu, one odczekują jeszcze kilka sekund. Chodzi o to, by widziały panów już wyprostowanych, a nie wypiętych do nich nieestetycznie tyłem.
Czy to można uznać za podobieństwo? I podobne powody?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-01-09 13:25
Marsz Niepodległości - ks. Jacek Międlar - Nie islamska, nie laicka, wielka Polska katolicka !!!

Ksiądz Międlar apeluje: "Nie daję Owsiakowi! NIE WSPIERAJCIE HOCHSZTAPLERSTWA!

>Ponieważ zbliża się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Międlar zaangażował się w działalność przeciwko zbiórce charytatywnej Jerzego Owsiaka. Na swoim koncie na Twitterze opublikował grafikę odwróconego serduszka w kształcie pupy z napisem: "Nie daję Owsiakowi". Zdjęcie podpisał:
>Porwany duszpasterską odpowiedzialnością: Nie wspierajcie hochsztaplerstwa.


Jeżeli od dzisiaj mamy mieć media narodowe oparte na tysiącletniej "tradycji" katolickiej, pozostawiam to bez komentarza. Jakoś zapomniano o historii, którą należy znać i wyciągać wnioski.
Z oczywistych względów posłużę się tym, co znalazłem w Internecie.
Kościół a sprawa Polski – początki państwowości
Kościół a sprawa Polski - tolerancja
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-01-20 16:00
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-02-12 15:53
Czy ojciec Rydzyk dostanie od państwa prawie 30 mln zł? Wraca sprawa z 2007 roku.

>W 2007 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał na odwierty w Toruniu dotację w wysokości 27 mln złotych. Przedterminowe wybory i zmiana rządu przyniosły jednak zmianę decyzji i inwestycje ojca Rydzyka nie doczekały się dodatkowych funduszy. Dziś wraz z powrotem PiS do władzy, wraca sprawa toruńskiego kompleksu. Czy ojciec Rydzyk dostanie niemal 30 mln złotych z budżetu państwa? Zdania wśród polityków wciąż są mocno podzielone.


Przypuszczam, że na "dzieła" Rydzyka forsa się znajdzie. Tymczasem służba zdrowia boryka się z barierami architektonicznymi i nie tylko. Brakuje nie tylko środków finansowych, ale również "miłości do bliźniego". Za to są kaplice.
Dzień chorego, noc koszmarów

>„Powiem krótko – chcesz być zdrowy, unikaj służby zdrowia. Po dwóch tygodniach spędzonych w szpitalu doszedłem do wniosku, że osoba prawdziwie dbająca o swój stan zdrowia powinna wystrzegać się jak ognia pobytu za szpitalną bramą, zwłaszcza jeśli porusza się na wózku” – pisał w swoim komentarzu o pobycie w szpitalu Łukasz Bednarski, poruszający się na wózku doradca zawodowy Centrum Integracja w Warszawie.
>Szpitalne koszmary
>Dla niego pobyt w placówce służby zdrowia okazał się prawdziwą gehenną. Na każdym kroku napotykał bariery architektoniczne, przez co samo poruszanie się po szpitalu wymagało pomocy osób trzecich. Niedostosowane były również prysznic, toaleta, a nawet łóżko. Jednak o ile kwestie techniczne można zwalić na karb odwiecznego niedofinansowania służby zdrowia, o tyle ciężko jest w ten sposób wytłumaczyć negatywny stosunek i brak wiedzy personelu medycznego.


Pozostawiam to bez komentarza.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-02-27 09:41
Minister środowiska chwali się sukcesem negocjacji klimatycznych.

>Jako sukces minister wymienił także ugodę między NFOŚiGW a Fundacją Lux Veritatis ws. geotermii toruńskiej, dzięki czemu udało się zmniejszyć ewentualne roszczenie o 11 mln zł.


Ewentualnie ? To znaczy, że nie przeprowadzono procesu, który by rozwiał wszelkie wątpliwości. Łatwo szastać nie swoją forsą, bo państwowa znaczy niczyja. Pan minister uważa, że Polska jest krajem idiotów, gdzie ludzie wierzą w bajki. Jedyne, czym można tłumaczyć tę "ugodę", to obejście prawa, aby Rydzyk dostał pieniądze. Sprytnie, ale głupio to wykombinowali, bo działalnością Krk nie jest poszukiwanie i eksploatacja kopalin.
Zgodnie z polskim prawem kopaliny, a do takich zaliczają się wody termalne, są własnością górniczą przysługującą Skarbowi Państwa. I co z tego wynika?

>Zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo geologiczne i górnicze z 2011 r. wydobywanie wód leczniczych i termalnych oraz solanek tj. wód podziemnych zaliczonych do kopalin, odbywa się na podstawie koncesji. Koncesje wydawane są podmiotom gospodarczym (koncesjonariuszom) i uprawniają do prowadzenia wydobycia na określonym obszarze wydobywczym, noszącym nazwę obszaru górniczego.Źródło cytatu


Ponadto, aby uzyskać koncesję, przeba spełnić pewne warunki. Tu więcej o tym.(kliknij)
Z powyższego nasuwa się wniosek, że Rydzyk jest biznesmenem, a ponieważ statut Fundacji Lux Veritatis nie przewiduje działalności biznesowej, więc z jakiej racji państwo ma się dokładać do interesu Rydzyka i kościelnej fundacji?
Jak można przeczytać w Wikipedii: "Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) – publiczna instytucja finansowa, działająca od 1989 roku, najpierw jako fundusz celowy, a od 2010 roku jako państwowa osoba prawna. Głównym celem działania jest udzielanie finansowego wsparcia największym lub ponadregionalnym przedsięwzięciom służącym ochronie środowiska i gospodarce wodnej."
W Polsce są o wiele ważniejsze problemu związane ze środowiskiem, choćby smog zalegający w wielu miastach jak np. Kraków i Wrocław. Tam brakuje pieniędzy, aby coś z tym problemem zrobić, a jest to i tyle istotne, bo smog wpływa na zwiększoną śmiertelność.
W tej sytuacji jakoś dziwnie brzmi zdanie pana ministra, że przekazanie pieniędzy Rydzykowi jest sukcesem tego rządu.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-02-27 10:11

>To znaczy, że nie przeprowadzono procesu, który by rozwiał wszelkie wątpliwości. Łatwo szastać nie swoją forsą, bo państwowa znaczy niczyja.<


        Hmm... Nie od dzisiaj wiadomo, że są równi i równiejsi. Tylko, że za rządów obecnej władzy to się bardzo uwypukla.....
Nadrzędny Autor Fistaczek Dodany 2016-02-27 14:55
Rydzyk jest biznesmenem, a ponieważ statut Fundacji Lux Veritatis nie przewiduje działalności biznesowej, więc z jakiej racji państwo ma się dokładać do interesu Rydzyka i kościelnej fundacji?
Jak można przeczytać w Wikipedii: "Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) – publiczna instytucja finansowa, działająca od 1989 roku, najpierw jako fundusz celowy, a od 2010 roku jako państwowa osoba prawna. Głównym celem działania jest udzielanie finansowego wsparcia największym lub ponadregionalnym przedsięwzięciom służącym ochronie środowiska i gospodarce wodnej."
Nadrzędny - Autor Wiki89 Dodany 2016-03-08 22:53
Oj zdecydowanie. Mam nadzieję jednak, że ta tendencja się zatrzyma. Powinna.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-04-06 11:27
Proszę mi przypomnieć,gdzie w Piśmie jest napisane,ze nie można wyrazić swojego zdania ,lub w jakim dekrecie kościelnym wyrażono,ze nie wolno wychodzić z kościoła?
http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/stanislaw-pieta-zawiadamia-prokurature-o-popelnieniu-przestepstwa-w-kosciele-sw-anny/gyvkk3

A może coś przeoczyłam i jest jak w niektórych religiach,ze o kobietach stanowią mężczyźni?Głosować jeszcze możemy?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-04-06 11:38
Wydaje mi się jednak, że prokuratura sprawdza czy są przesłanki do procesu w oparciu o prawo świeckie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-06 11:37
A to ugoda miałaby być po procesie?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-06 21:19
Mówisz i masz:) (rogal prosił o wklejenie komentarzy) Szczerze mówiąc sama tak pomyślałam: strach już iść do kościoła bo człowieka zamkną :-( ;-)

"...Opuściły kościół w trakcie mszy i wierni się zdekoncentrowali i nie mogli dostatecznie mocno wielbić...
No właśnie kogo, personela naziemnego czy Boga?
Ten drugi napomknął GM, że wiernych usprawiedliwia, a wychodzących rozumie, ponieważ sam całe zdarzenie w akcie stworzenia wykreował. Modlitwę im przerwało, bo się za laskami oglądają zamiast pogrążyć się w modlitwie za ich dusze potępione... Jesteście kuriozalni. Jeśli Bóg istnieje to was może uratować jedynie głęboka wiara w jego nieskończone miłosierdzie, które będzie potrafiło wam wybaczyć wszystkie hucpy, które odprawiacie w jego imieniu... z drugiej strony po coś was na ten świat powołał"

"...Jerzy...Gdy była msza za poległych w katastrofie Smoleńskiej to cała spasiona fioletowa tłuszcza biskupia posadziła swoje grube ...... w pierwszych rzędach ławek w kościele. Gdyby mieli choć za grosz pokory to powinni stać pod ścianą kościoła i przepraszać ludzi za to ze nie wymodlili u Boga, aby do tej katastrofy nie dopuścił. W pierwszych rzędach powinny siedzieć najbliższe rodziny ludzi którzy zginęli. I ty mówisz że ta hołota ma prawo pouczać wiernych na temat moralności"
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 06:36
A Panią Zawadzka ogladalas w TVN? To za taką laska się oglądali?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:03
Przestałam oglądać TV, zwłaszcza inf.

A tutaj masz "logikę", "inteligencję", "dobry smak" itd :-(

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Brutalna-lekcja-religii-o-aborcji-Szefowa-MEN-zabiera-glos,wid,18255657,wiadomosc.html#article-poll18247551

"...Córka ma 11 lat i nawet nie ma pojęcia, w jaki sposób dochodzi do ciąży - relacjonowała jedna z matek."

>matka 2 godziny i 45 minut temu< 
>Czy katechetki są badane przez lekarzy psychiatrów?<


>Pisdokracja won 2 godziny i 38 minut temu< 
>11-latki o aborcji? No powiedzcie mi czym różni się KK od islamu? Tam muła tu kapłan ale jeden i drugi robi to samo, pranie mózgu nawet dzieciom<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 13:08
A u was bija murzynow.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-07 13:16
Gorzej ci?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-07 15:26
Lepiej.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-04-19 05:09
Mieszko jak Mieszko, ale wszystko powinno wyglądać inaczej. Była okazja, aby przybliżyć prawdę o tamtych wydarzeniach. Zarówno daty jak i miejsca oraz dokumentu potwierdzającego fakt chrztu nie znamy. To dość ciekawe, bo przecież Krk jest bardzo skrupulatny. Nie mówi się również o niewygodnych faktach, które jakoś nie pasują do powszechnie głoszonych haseł.
Chłopi a biskupi
Obecna rola Krk w Polsce też zasługuje na szczególną uwagę.
Prof. Ireneusz Krzemiński w programie "Tomasz Lis.": mamy do czynienia z ideologią narodowo-katolicką

>– Kościół bardzo zaangażował się rok temu w ogromną kampanię antyrządową. Kiedy zobaczył tę dobrą zmianę od końca października, z każdym tygodniem było mu coraz bardziej głupio – mówi ks. Kazimierz Sowa. – W elicie rządzącej mamy do czynienia z ideologią narodowo-katolicką, która dochodząc do władzy, uwodziła biskupów i Jarosława Kaczyńskiego – dodaje prof. Ireneusz Krzemiński. Z zaproszonymi gośćmi Tomasz Lis rozmawiał o zależności między Kościołem a państwem.

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 79) (1283866 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill