www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 53) (1311336 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-11 08:58
https://www.youtube.com/watch?v=XYKwqj5QViQ
Dla krytyków
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-11 09:33
Wspaniałe i wzruszające. kto śpiewa po dwakroć modli się podobno. Kto słucha śpiewu i muzyki też.
U nas takie reakcje byłyby niemożliwe, bo wiara polskiego kościoła jest ...jaka jest.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-11 09:42
Czyje reakcje bylyby niemozliwe? Ja bilbym brawo na stojaco.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-11 10:30
I wyszedłbyś w naszym kościele na dziwaka.:-) Poza tym, może najpierw pytanie, jaki ksiądz TAK by zaśpiewał przed ołtarzem?:-))) Były owszem już chórki, gitarzyści obok ołtarza, ale ksiądz celebrujący i tak zawsze stał sztywno jak słup telegraficzny. Takie były moje doświadczenia.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-04-11 13:35
Ja i tak uchodzę za dziwaka. Zresztą nie sądzę, żeby tak było.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-11 18:17

>Co do majątków Krk utraconych kiedyś tam, gdzieś tam – to może cofnąć się do inkwizycji, która mordowała, katowała i łupiła jak się tylko dało.


Czy znajdzie się ktoś, kto temu zaprzeczy i powie że to nieprawda? Przecież majątki kościelne nie wzięły się z niczego. Jak dobrze znam Biblię, to Jezus jest Głową Kościoła złożonego z ludzkich serc, Kościoła w wymiarze duchowym, a nie instytucjonalnym. To Krk od samego początku zabiegł o dobra doczesne na wszelkie dostępne sposoby. Jednym z nich była konfiskata majątków ofiar palonych na stosach.

>Po co „modlić się, prosić, tłumaczyć’, lepiej zmuszać, nakazywać, straszyć, żądać. Zmuszać dzieci do religii w szkołach, podczas gdy wyznanie jest prywatną sprawą chronioną ochroną wizerunku. Były salki katechetyczne – było okay! Ale nie, trzeba było zrównać lekcje religii z lekcjami szkolnymi. Krzyże pojawiły się niemal wszędzie. Niemal nie ma miejsca, gdzie by ich nie było. Są wszędzie. A Ja się pytam jakim prawem? Czy na Ziemi Polskiej mają prawa li tylko katolicy? A gdzie reszta ludzi, równie Polaków? Gdzie ich prawa?


No właśnie - gdzie prawa osób niewierzących? Krk ośmiesza się używając retoryki, że obecnie jest atakowany. To przykład hipokryzji na maxa. Jak może mniejszość atakować większość. Przecież katolików jest 95%, bo do takiej liczby Krk się przyznaje, więc kto tu atakuje a kto jest atakowany.

>Winni nauczać ludzi w zakresie swojej wiary i tyle. Zatem co robią w mediach, Internecie, sejmie. Czy budynki Rządu Polskiego, gdzie jest polityka mają stać się następnymi kościołami? To obłęd. A może tak zagonić tych wszystkich braciszków pozamykanych we wszelakich klasztorach, te siostrzyczki z „Bożej łaski”, i dać im namacalną pracę by wreszcie zarabiali na siebie?


Instytucja Krk została powołana po to, aby mieć władzę absolutną nie tylko nad królami, ale głównie nad ludem. Według tych założeń to lud miał płacić dziesięciny i zapewniać dostatek duchownym. Już Mikołaj Rej w "Krótkiej rozprawie między trzema osobami, Panem, Wójtem i Plebanem" zauważa problem sojuszu władzy z ołtarzem.
"Ksiądz pana wini, pan księdza,
A nam, prostym, zewsząd nędza."

Szczególnie w Polsce Krk ma wystarczająco duży majątek, aby duchowieństwo było samowystarczalne, zarabiało na swojej działalności  i płaciło podatki na równi z innymi.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-04-12 14:32
Przykre jest to, iż nic co miał i ma w posiadaniu Krk nie zostało nabyte pracą rąk tych ubranych na czarno tegoż przedstawicieli. Natomiast krzyczących o krzywdzie Krk i utraceniu zdobytych włości jest coraz więcej. Tak się zastanawiam - co wspólnego ma "wiara", "Bóg", z posiadaniem materialnym?
Ci co tak z determinacją nauczają o Jezusie, który za nic miał dobra materialne - bardzo szybko zapomnieli o tym, w odniesieniu do własnych osób, własnych wygód.
Co do praw niewierzących, to tak w rzeczywistości ich nie ma. Wystarczy wypowiedzieć się prezentując własne zdanie w tej kwestii, by od razu posypały się głosy protestów w różnej postaci. To przykre zważywszy na fakt, iż każdy człowiek ma prawo żyć podłóg własnych poglądów - i kwestia wyznania ( jak dobrze pamiętam ), jest li tylko prywatną sprawą nie podlegającą dyskusji. Zatem dla czego tak wiele kontrowersji budzi odmienny pogląd od większości ( 95% ) katolików?
Myślę, iż właśnie ta odmienność poglądowa od większości, jest największym zagrożeniem dla przywódców Krk. Utrzymywanie ludzi w lęku przed gniewem "Boga" daje niewymierne korzyści właśnie dla tych, którzy z tej czary dobroci czerpią.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-11 09:47
Uczciwie ostrzegam. Kto ma słabe nerwy niech nie czyta.
Morderstwo w 2006 naprowadziło na ślad "działalności" zakonnic.
"8 lipca 2011 siostra Bernadetta miała zgłosić się do aresztu karnego we Wrocławiu. Nie zgłosiła się. Od trzech lat sąd odracza karę po wnioskach siostry, w których powołuje się na zły stan zdrowia oraz podeszły wiek (ma 59 lat).

W lutym siostra Bernadetta złożyła wniosek o warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności ze względu na podeszły wiek oraz działalność na rzecz Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza. Posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się 24 kwietnia 2014 roku.


Baba nie powinna z celi wyjść do końca życia.
I niech Was nie dziwi moje słownictwo, bo niejedna osoba gorzej to skomentuje.
Reszta święto(..)bliwych nobliwych siostrzyczek też nie wiedziała co się z tymi dziećmi dzieje?! Kościół nie wiedział?! Biegały do spowiedzi, komunii, klęczały rozmodlone. Wstręt do takich ogarnia. Ile jeszcze podobnych ośrodków?
Więzień zareagował, bo jak powiedział, sam miał dzieci , a te ....(określenie dowolnie mocne) uważały, że jest ok. Więźniowi, jeśli nie siedział za najcięższe przestępstwa bym skróciła karę.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-11 09:51
Wszystko prawda.
Ale to sie nie zdarza w innych grupach zawodowych?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-11 10:26
Tak zdarza się, tylko jeśli się zdarza w Instytucji, która ma ambicję nauczania o moralności, to dno jest sto razy głębsze. I nie ma 'ale', w żadnym przypadku, w żadnej grupie! Bo każde takie 'ale' staje się z automatu przeciwwagą do kardynalnego zła po tej stronie, gdzie zaszło.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-04-11 11:47
Kościół szybko się uczy i wierzę w to, że szybko zmieni zapatrywanie na osoby, które mają problem w postrzeganiu swoich słabości . Od siebie musi wymagać więcej i to robi, ale...jeszcze zostaje to "ale" . Wierni, którzy tego wymagają- od siebie i od księży . Ja dokonuje wyboru kościoła i kazania ...a za mną idą moje pieniądze :-) . Jak w NFZ-cie ;-) . Dobry lekarz ciała i dobry lekarz duszy - to jedno . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-11 10:28
w-zetka
To tylko następna z lekcji dla tak broniących Krk i jego pracowników, w co tak naprawdę ulokowali własną wiarę. Myślę, iż wielu zmądrzało by w tym względzie, gdyby ( nie daj "Boże" ), ręka tych pseudo święto...liwych, dotknęła by Ich bliską Osobę. Być może w tedy owe masy bardzo zaangażowane w oddawanie czci Krk, zrozumieli by, iż porozmawiać z "Bogiem", można wszędzie, i nie potrzeba do tego pośredników.
Tak długo, jak ludzi będą stali na stanowisku, iż Krk jest wykładnią wiary - tak długo będą działy się takie tragedie ludzi, którzy im zaufali.
Osobiście rozmawiam z "Bogiem" każdego dnia bez konieczności zagłębiania się w cieszę kościołów. Ja widzę "Boga" wszędzie, i każda chwila jest dla Mnie szczególna - i to bez pośredników.
Gdyby to zrozumieli wszyscy, Krk stracił by nad nimi władzę.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-04-11 10:34 Zmieniony 2014-04-11 10:41
Moim zdaniem powinna być też pociągnięta do odpowiedzialności nauczycielka, ta z 'konfliktem wiary', która na kościół donosić nie chciała. Za ukrywanie znęcania się nad dziećmi. Ciekawe, czy straciła pracę w szkole!

> Osobiście rozmawiam z "Bogiem" każdego dnia bez konieczności zagłębiania się w cieszę kościołów. Ja widzę "Boga" wszędzie, i każda chwila jest dla Mnie szczególna - i to bez pośredników.


Tylko...są ludzie, którym to potrzebne. Osobiście też pośredników nie potrzebuję, ale rozumiem i czuję nastrój zabytkowych kościołów, gdy juz tam zajrzę. Cisza górskich kapliczek była niepowtarzalna, cisza barokowych kościołów, myśli wokół ich historii, zaciekawienie z czym przychodzili tam ludzie, czy im się los odmienił, czy znaleźli pocieszenie...takie refleksje ponad czasem i materią..........poza wszystkim mają swój urok.
Natomiast jesli ktoś uznaje celebrację mszy i uważa za nieodzownie potrzebną, to co mi to przeszkadza.
Tyle, że nie ma zgody na moralne zło.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-11 11:51
Zyga ! Nie bój się wejdź do ko.ścioła ...nie musisz się umieć modlić. Zamilcz i przez godzinę nic nie mów ...może ci się uda usłyszeć coś więcej niż przełykanie śliny. Bo myślę, że Twoje wychowanie nie pozwoli ci na spluwanie w kościele ....Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-11 18:22

>..nie musisz się umieć modlić.


Możesz wyjaśnić na czym polega nauka modlenia?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-04-11 18:46
Ewangelia św. Łukasza Modlitwa 11  1-4
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-11 20:05 Zmieniony 2014-04-11 20:10

>Możesz wyjaśnić na czym polega nauka modlenia? <


tego się nie da nauczyć, bo to jest w tobie . Rozmowa z Bogiem medytując .  Lub inaczej można ją powtarzać jak mantrę wyuczoną na pamięć . Jedna jest uzupełnieniem drugiej a jedna i druga potrzebuje wiary . To jest takie prywatne i intymne .Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-11 20:31

>To jest takie prywatne i intymne


To wiem, więc dlaczego osoby wierzące robią niekiedy tyle zamieszania wokół swojej religii? Niech postępują zgodnie ze słowami Biblii, a nie manifestują to np.w Sejmie, kiedy modlono się o deszcz.
Dziękuję i wzajemnie pozdrawiam.  :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-04-11 20:53

>To wiem, więc dlaczego osoby wierzące robią niekiedy tyle zamieszania wokół swojej religii?<


bo jest ich wielu i mają poparcie w partii, która na sztandarze napisała o co walczy . I przypomina im, że jeżeli nie z nią to przeciwko prawu i sprawiedliwości są . I wierzą w to jak w to, że Lech zginął w zamachu . Kupczą nad mogiłami, w trosce o słupki poparcia . Szkoda słów :-( .. Ich wartości nie są moimi wartościami . Pozdrawiam :-) .To wcale nie świadczy, że zawsze będę się zgadzał z wszystkimi forumowiczami ;-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-11 13:37
Mi się wydaję, że do Ciebie przemawiają różne głosy:)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-11 20:14 Zmieniony 2014-04-11 20:18
Jak jestem wkurzony, bo nie daję rady wstać szybko, czy zrobić kilka kroków .  To szlak ;-) mnie trafia ...i muszę się wyciszyć, na chwilkę minutę dwie ...Zamykam ocy i zaczyna czuć ciepło, zaczynając od opuszek palców....A później to już idzie samo ;-) . Tak zaczyna się moja modlitwa do mojego Boga . Jestem Katolikiem i jestem z tego dumny :-) m. I wiem, że muszę pracować nad sobą . I dokonujęę wyborów jak mi się nie podoba to co ksiądz mówi zmieniam księdza :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-12 13:36
Tyle się mówi ostatnio o odszkodowaniach, o zwrocie majątku kościelnego. Ciekawe kto komu powinien wypłacać odszkodowanie. Może to zainteresuje niektórych.
150-ta Rocznica Zniesienia Pańszczyzny, kwestia odszkodowań

>"... rodziny szlacheckie oraz Kościół katolicki wciąż pośrednio czerpią zyski z pańszczyzny.
>Chłopska darmowa praca była podstawą przychodu zarówno szlachty, jak i Kościoła katolickiego. To dzięki niej jedni i drudzy mogli pomnażać swoją własność, którą teraz odzyskują w postępowaniach reprywatyzacyjnych.
>Nie ma nic kontrowersyjnego w stwierdzeniu, że majątek szlachty i Kościoła został zbudowany na tragedii naszych przodków. Ten sam majątek, czyli ziemie i posiadłości, które teraz podlegają zbyciu, handlowi i które można spieniężyć. Jeżeli więc dobrobyt szlachty i Kościoła został zbudowany na nędzy i niewolniczej pracy polskiego chłopa, to potomkowie szlachty wciąż czerpią zyski z nędzy i pracy naszych dziadów. Co więcej – z pracy, za którą nigdy nie zapłacono. Jeżeli potomkowie szlachty i przedstawiciele Kościoła katolickiego chcą sprawiedliwości i zwrotu majątków, niech najpierw zapłacą za wykonaną dla nich pracę."

Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-12 14:48
Proponuję by o.Rydzyk wypłacił Krk - ma z czego. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-12 15:57
Zrujnujesz ta propozycją dyrektora RM, bo czy zdajesz sobie sprawę, co by się działo?
Teraz każdy na siłę się podłącza do szlachty, gdyby ich zliczyć, to w Polsce wcale chłopów musiało by nie być.;-)
Po ogłoszeniu dekretu o odszkodowaniach, nagle wszyscy byliby potomkami pańszczyźnianych.:-)))))))))
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-04-12 17:38
Zatem być może - wreszcie - dać sobie spokój z przeszłością, a zająć się przyszłością? Myślę, iż ten Kraj ( który jest i Moim Krajem ), byłby o wiele piękniejszy, gdyby nie zajmował się tym, co dawno już "wywietrzało i uleciało z wiatrem". Jednak tu w tym Kraju wciąż zawraca się ten "wiatr", starając się usilnie by z niego spadła manna z nieba.
Gdybyż to wreszcie wszystkie nacje zrozumiały, iż Polacy to jeden naród, i priorytetem nie są sprawy wiary, religii, Krk - a ich godność i godne życie. Wiara, religia winny być prywatną, osobistą sprawę każdego Polaka.
Jednak z wiary, religii, czy kościołów nie nakarmi się Rodziny, i nie zapłaci się rachunków.
Księża wszelkiego stopnia winni sami zarobić na własne rachunki, żywność, czy byt ogólnie biorąc. A kto chce z wiernych, niech ich utrzymuje - skoro taka wola. :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-12 14:46
Nie ma znaczenia z której grupy zawodowej wywodzi się Osoba dokonująca przestępstwo, znaczenie ma prawo równe dla wszystkich. Zawiniłeś, udowodniono, otrzymujesz karę i tyle. I nie ma tu nic do rzeczy wiek, zawód, habit itd. Tym bardziej, jeśli chodzi o tak plugawe przewinienia. Krk nie ma prawa chronić swoich pracowników własnym prawem wywodzącym się z Watykanu, i wciąż przepraszać za własne plugastwa - a jednocześnie wtrącać się we wszystko, w co tylko możliwe by szukać nowych czynników do swej władzy. Pytam gdzie jest granica nie tylko mądrości, ale i zwykłej przyzwoitości?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-12 15:09
Zygmuncie, dla jednych jest to proste i zrozumiałe, ale osoby wierzące nie mają możliwości postrzegania rzeczywistości takiej, jaka jest. Wiara - o czym niejednokrotnie pisałem  - jest osobistą sprawą każdego człowieka. Czy samodzielnie myślący człowiek może sobie wyobrazić, że można w imię obrony własnej religii wysadzić się w powietrze zabijając przy tym innowierców? A przecież takie akty zdarzają się i to w XXI wieku. Gdzie tkwi przyczyna w samounicestwieniu? W cywilizowanym świecie, kto namową doprowadza do samobójstwa uznany jest winnym śmierci. Również zbrodnie przeciwko ludzkości nie przedawniają się. W przypadku, gdy coś podobnego ma podłoże religijne, wszystko uchodzi bezkarnie i nagle prawo świeckie okazuje się nic niewartym zapisem.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-04-12 16:26
Już dawno doszedłem do wniosku, iż samodzielne myślenie pozwala uwolnić się od narzuconych uzależnień. Zdaję sobie sprawę z faktu, iż każdy ma wybór i to jest sprawa osobista każdego. Jednak zdumiewa Mnie fakt, że wiara w istnienie "Boga", zmieniła się w wiarę w religię, kościoły, czy hierarchów. Myślę, że to jest powodem mylnego postrzegania rzeczywistości Świata.
Doceniam przykłady architektury ( w tym i sakralnej ). Jednak nie sądzę, aby architektura sakralna miała cokolwiek wspólnego ze świętością. To samo tyczy się wszelakich symboli różnych religii ( dzieł pracy rąk ludzkich ). Jednakoż w religiach wszelakiego rodzaju, symbolom "nadaje" się cechy nadludzkie. Myślę, że to jeden z elementów uzależniających wierzących ( w imię wiary ), od konkretnych miejsc, zachowań, czy samych przedstawicieli Krk.
Myślę, że proces piętnowania ludzi o innych poglądach nadal trwa, a jedynie zmieniły się metody tegoż.

>Również zbrodnie przeciwko ludzkości nie przedawniają się. W przypadku, gdy coś podobnego ma podłoże >religijne, wszystko uchodzi bezkarnie i nagle prawo świeckie okazuje się nic niewartym zapisem.


Moim zdaniem uchodzi to bezkarnie, gdyż za sprawą władz Watykanu, prawo tam obowiązujące traktowane jest jak coś w rodzaju "prawa nienaruszalnego" - podczas gdy prawo obowiązujące w Polsce, jest niczym w porównaniu z prawem Watykańskim.
To ( Moim zdaniem ), poważny problem, gdyż być może dla tego, tak łatwo przedstawiciele Krk łamią prawa Rządu, jak i indywidualnych Osób. A to nie ma już nic wspólnego z wiarą w cokolwiek. To już samowola w "Imię Boga". Historia się powtarza.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-04-12 19:48
http://mateusz.pl/bpjz/

Oto jeden tekst z tej stronki. Jak Was zaciekawi, to może sięgniecie po więcej. Lubię słuchać bp Zawitkowskiego.  :-)

17. Jeden z was mnie zdradzi

Chryste mój!

Trudne są te
"trzy dni święte" przed Wielkanocą.
Cała w nich historia zbawienia:
od grzechu pierwszego
aż do śmierci i zmartwychwstania.
Przeżywam ze wzruszeniem
umycie nóg apostołom,
adoracje krzyża,
procesje do grobu,
święcenie pokarmów,
poświęcenie ognia
i orędzie wielkanocne.

Nie mogę uciec od słów,
które usłyszałem w Wielki Czwartek:
"...i wy jesteście czyści,
ale nie wszyscy,
bo jeden z was mnie zdradzi".

Myślę wtedy,
pewnie to dotyczy Piotra.
Tak mu zaufałeś, Panie,
takie miałeś wobec niego zamiary,
a on się Ciebie zaparł.
Przysięgał przed dwórką,
przed żołnierzami:
Nie znam Go,
nic wiem, o kim mówisz,
przysięgam, że ile znam tego Człowieka!

Oj, Piotrze!

A tak zapewniałeś:
Choćby się wszyscy Ciebie zaparli
- ja nigdy!
Zawodny jesteś i kłamca.

Jeden z was mnie zdradzi...
Może myślał o Tomaszu.
On stać się niedowiarkiem.
Publicznie to mówił:
Jeśli nie włożę palców w Jego ręce
i ręki w Jego bok,
nie uwierzę!
Oj, Tomaszu!

Jeden z was mnie zdradzi...

Panie mój!

Powiedziałeś Judaszowi w Ogrójcu:
Przyjacielu,
pocałunkiem mnie zdradzasz?
Gdy umoczyłeś chleb w misie?
podałeś Judaszowi.
Powiedziałeś wtedy:
- Co masz czynić, czyń szybciej!
A gdy Judasz spożył chleb,
wstąpił w niego diabeł.
Gdy wyszedł, była noc.
Judaszu!

Łatwo mi rozglądać się
i szukać zdrajców obok.
Pokazuje więc palcem
Judasza, Piotra, Tomasza,
Kajfasza, Piłata, Heroda,
faszystów, komunistów,
feministki, aferzystów,
zboczeńców, pijaków,
terrorystów, bezbożników,
odstępców, sekciarzy...
Chybabym nie skończył.

Jeden z was mnie zdradzi...

Zapomniałem Cię zapytać:
A może to ja jestem, Panie?

Tak!
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-15 18:33
Zastanawiam się, dlaczego ten facet tak walczy z wiatrakami, zamiast złożyć sutannę w kostkę, albo przewiesić ładnie na krześle i odejść do cywila.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ks-wojciech-lemanski-nie-rozumie-decyzji-o-zamknieciu-kosciola/w8qfw
Tak nawiasem jest mi go serdecznie żal.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-15 19:37
Jest jeszcze inna możliwość. Ludziom powinny otworzyć się oczy. Kościół (mowa tu o budynku) zapewne powstał z pieniędzy parafian, więc czyj on jest - biskupa, czy wiernych? Niech odbiją kościół Krk i utworzą własny, jak zrobił to Natanek.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-16 08:52
Pod kościołem trwa pikieta, ale młodych tam nie widać, pewnie juz mają w nosie wszystko. Za to abp prosi parafian, aby święta obchodzili w pobliskich parafiach.:-)
I jak tu nie mówić, ze władze KK sobie w stopę strzelają. I dobrze.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-04-16 10:44
Pewnie będzie miał problem w zapełnieniu kościoła, bo jak ludzie się przyzwyczają chodzić do innego .. To będzie jego problemem . Jednak zostać biskupem nie każdy może . Wykształcenie to jeszcze nie wszystko . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-16 11:56
http://www.manoppello.eu/index.php?go=badania

Tajemnica, o której wszyscy chyba słyszeli, ale nadal jednoznacznie niewyjaśniona.
"Oblicza są identyczne ale układ włosów już nie ... Taki efekt można dziś uzyskać wykonując serię zdjęć w krótkim czasie. Wygląda na to, że na płótnie zarejestrowane zostały dwa obrazy w niewielkim przedziale czasowym. Podmuch wiatru mierzwi włosy."
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-16 12:35
Nie wiem co to za tajemniczy materiał na którym namalowano oblicze . Może materiał z którego jest zrobiona chusta zapamiętuje twarze, które były nim przykryte . Dziwne to jak i kraina o której wspomniano - Kapadocja . To kraina z bajki :-) .
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 19:09
Ach te ufoludki niesforne
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-16 19:42
Nowi biskupi w Siedlcach i Legnicy

>Zmiany w dwóch polskich diecezjach. Papież Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Kazimierza Gurdę na nowego biskupa siedleckiego. Dotychczasowy ordynariusz siedlecki, biskup Zbigniew Kiernikowski został natomiast nowym biskupem legnickim. Zastąpił na tym stanowisku biskupa Stefana Cichego, który przeszedł na emeryturę.


A nie lepiej było wymienić Hosera na inny model?
Zmiany na stołkach wywołały dyskusję internautów o niezmiennym od wieków Krk.
Np. cytowany komentarz:
"zimny lech(2) : Dlaczego rządy tolerują religię ?
Mam na myśli religię jako wyznanie, czyli wiarę już przetworzoną w formy nakazów i urzędniczych przepisów. W czasach antycznych stanowiła formę ochrony ludzi przed ich barbarzyńskim działaniem wobec siebie samych.
A dzisiaj ?
Czym uzasadnić można fakt istnienia katolicyzmu ?
Mamy etykę, filozofię i socjologię, które są nowocześniejszym i bardziej rozwiniętym systemem umożliwiającym wychowywanie w duchu humanizmu.(Oczywiście zakładając, że komukolwiek uda się znaleźć w katolicyźmie jakieś elementy humanizmu). Do tego psychologię i psychiatrię jako narzędzia kontrolne właściwych oddziaływań nauki w systemie kontaktów i zachowań międzyludzkich.
Po co więc religie ? Czy nie wystarczy ich nauczać jak np. mitologii greckiej i egipskiej ? Włączyć do przedmiotu wykładanego jako historia wiary?
Przecież nie uczymy w szkołach o religii naszych przodków. O Światowidzie i Perunie. Bo to są ponoć baśnie ! Ale nauczamy o bogu jeżdżącym na ośle, choć wystarczy spojrzeć w bezchmurne niebo by natychmiast pojąć, że to nie ta skala. Czemu więc katolicyzm nadal istnieje ?
Może chodzi o zdyscyplinowanie ludzi? Ono bowiem ułatwia rządzenie i kierowanie nimi. Takie wykonywanie poleceń bez pytań.
Czy to podstawowe zadanie religii ?
Masz wierzyć i nie zadawać pytań. Wiara jest wartością, a pytania i wątpliwości prowadzą do Szatana, komunizmu i ogólnej deprawacji.
Tylko czemu my Polacy ... najbardziej ogłupiony naród w Europie jesteśmy tak mało zdyscyplinowani ?
W porównaniu np. z Niemcami jesteśmy bandą warchołów. Pozytywnego wpływu religii na zmniejszenie
przestępczości też nie ma. Mamy bowiem jeden z najwyższych wskaźników skazanych w Europie.
Religia w aspekcie historycznym stanowiła ważny element rządzenia. Poprzez własny system nakazów i kontroli (spowiedź) była obok armii systemem stabilizacji władzy i przeciwdziałania ewentualnym buntom biednych i niezadowolonych.
Ale dzisiaj ?
Mamy systemy "marchewki i kija" o wiele doskonalsze.
Mam na myśli policję i prawa rynku .
Kiedy więc delegalizacja Kościoła ?
Szczególnie, że my Polacy już dawno zapomnieliśmy o Bogu !
Uprawiamy bowiem kult, świętych, fetyszyzm wiarę w Trójcę .
OBUDŹ SIĘ POLSKO!!!"
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-16 19:53
Ks. Józef Kloch: działania ks. Stanisława Małkowskiego nie spotykają się z aprobata Kościoła

>10 kwietnia, w czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim ksiądz Stanisław Małkowski, który przybył tam na zaproszenie PiS, wzywał, aby "złe duchy opuściły ojczyznę, Pałac Namiestnikowski i pobliski klub go-go". - Mocą Bożą strąć ich do piekła - mówił słowami modlitwy, zwanej Egzorcyzmem do św. Michała Archanioła.


Egzorcyzmy przed Pałacem Namiestnikowskim?
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-18 17:58
Ale "cymbały" nie wiedzą, że to ja mam kontakt z siłami czystymi i nieczystymi, a ufo je mi z ręki - za odpowiednim wynagrodzeniem załatwię wszystko ;-)
A tak poważnie, ludzie w to i inne wierzą, ja o mało co też - mogę zamienić powodzenie i zdrowie Ziuty na moją chorobę np. ;-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-18 19:22
Nabożeństwo Męki Pańskiej w Watykanie: Pieniądz nowym wcieleniem szatana

>- Czyż nie było prawie tak zawsze w historii i czy nie jest tak wciąż i dzisiaj? - pytał. Mamona - dodał mówca - jest bożkiem, "anty-bogiem", ponieważ "tworzy alternatywny wszechświat duchowy".
>Przestrzegł: "Wiara, nadzieja i miłość nie są pokładane już w Bogu, ale w pieniądzu. Dochodzi do ponurego odwrócenia wszystkich wartości". Przypomniał słowa z Ewangelii świętego Mateusza: "Nikt nie może dwóm panom służyć. Nie możecie służyć Bogu i mamonie".
>- Pieniądz jest "bogiem widzialnym" w przeciwieństwie do Boga prawdziwego, który jest niewidzialny - powiedział o. Cantalamessa.
>Czyż obecny kryzys finansowy na świecie nie jest w dużej części rezultatem "ohydnej żądzy pieniądza?" - pytał. - Judasz zaczął od wykradania pieniędzy ze wspólnej kasy. Czy nic to nie mówi pewnym zarządcom publicznych pieniędzy? - zauważył.
>Następnie powiedział: "Ale nie myśląc o tych przestępczych metodach gromadzenia pieniędzy, nie jest już skandalem to, że niektórzy pobierają pensje i emerytury sto razy wyższe od tych, którzy są ich podwładnymi, i podnoszą głos, gdy tylko rysuje się taka możliwość, że będą musieli z czegoś zrezygnować dla dobra większej sprawiedliwości społecznej?".
>Papieski kaznodzieja podkreślił, że tak jak wszystkie bożki także pieniądz jest "oszustwem i kłamstwem", ponieważ "obiecuje bezpieczeństwo, a faktycznie je odbiera, obiecuje wolność, a ją niszczy".


Mój Boże, co teraz poczną biskupi pokroju Głódzia? Oddadzą swoje majątki biednym?
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-04-24 08:31
Biskupi znajdą sposób na to, by ich wyznawcy bronili ich interesów. Od zarania wszystko się dzieje w Imię "Boga". Zabijali, katowali, kradli, przywłaszczali, bogacili się, i to wszystko w Imię "Boga". Zatem dzisiaj mieli by oddać to co zagrabili w Imię sprawiedliwości do Bliźniego?
Do wielu z nich pasuje stare powiedzenie: "Na złodzieju czapka gore".
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-23 10:06
Sielanka się kończy. W Kurii Rzymskiej jest opozycja wobec papieża Franciszka. Odzywają się głosy, że konklawe było pomyłką.
http://wiadomosci.onet.pl/religia/doradca-papieza-w-kurii-rzymskiej-jest-opozycja-wobec-franciszka/t9s0m
Po której stronie staną wierni?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-23 11:00
Trudno się wyrzec tego do czego się przyzwyczaiło. Luksusy uzależniają więc i przeciwników będzie wielu. Szkoda tylko, że przez to źle się mówi również o tych, którzy są uczciwi.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-04-23 18:42

>Szkoda tylko, że przez to źle się mówi również o tych, którzy są uczciwi.


Jeżeli są uczciwi, to dlaczego godzą się na to, aby ci nieuczciwi byli w ich szeregach? Dlaczego milczą i nie robią tak, jak nakazuje Biblia?
"I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła."
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-23 21:41
To musisz sobie obciac wszystko.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-24 08:07
Jak to ma być obrona KrK to wyświadczasz mu niedźwiedzią przysługę takimi "dowcipami".
W sprawie odcinania, zobaczymy, czy sąd odetnie dziś dostęp do wolności tej siostrze 'bidulce', na którą teraz się  wszyscy tak strasznie 'uwzięli'.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-24 08:28
Ja nikogo nie bronie. Po prostu to ujadanie jest już nudne.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-24 08:37
Po dzisiejszym  wyroku sądu może być jeszcze większe, a może nie.Zobaczymy jaki ten wyrok będzie. Wiesz co? Mniej więcej każdy, kto jest krytykowany, stara się rozliczyć z zarzutami, a tu mamy wręcz odwrotnie. Też zresztą w odniesieniu do samego szefa, bo już Franciszek, który wiarę nad bogactwo wynosi, zaczyna przeszkadzać. Kościół i wiara są ludziom potrzebne, ale chyba juz nie w takiej formie materialnej jak jest. Średnia krajowa i między lud boży za darmo o Bogu uczyć, a nie w pałacach  i limuzynach się obijać, gdy inni współwierni nie mają co do gara włożyć.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-24 08:40
A przepraszam to chyba świecki sąd wyda dziś orzeczenie.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-04-24 08:49
Zobaczymy, bo jak na razie chyba nie było "świeckiego" składu sądu. Bo świecki zagoniłby za krzywdę tych dzieci do celi na dożywocie!!!!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 53) (1311336 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill