www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Żeby choroba miała przycisk z wyłącznikiem (Strona 9) (179273 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-07-10 11:44
Basiu, Basieńko miła, nie naigrywam się z nikogo, ani nie kpię z cierpienia innych.

Ale jak wiesz , każdego doświadcza życie,  mnie również, ale nie można zamykać się we własnym tylko świecie - po to jet to forum - tak myślę, żeby troszkę odreagować stres związany z życiem -trudnym, okrutnym, gorzkim, czy jak byś go nie nazwała .

Ja wiem, że nie każdy potrafi sobie  radzić z problemem, (ja również -wbrew Twej opinii o mnie ). ale staram sie choć czasem potraktować zycie na "lużie".
Cy usmiech, może nawet troszkę wymuszony  jest czym zbrodniczym?
Proszę, podejdź troszkę swobodniej do wypowiedzi tutaj, i nie odbieraj tego tak bardzo do siebie.

Jeśli Cię Basiu wypowiedzią dotknęłam - przepraszam  :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-10 11:59
często ąrty sobie robie ze swej choroby może niekoniecznie tu na forum
ale niestety wszystko ma swoje granice jestem już u kresu sił fizycznych a co za tym idzie i psychicznie jestem zmęczona mam dość tego bólu fakt tabletek przeciwbólowych nie biore bo nie chce niszczyć żołądka a zabiegi które brałam pomagały na 2. 3 godziny i to tyle więc nie dziw się że nie mam ochoty na żarty
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-07-10 13:37
:-)
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-04-23 08:16
Odkurzam taki wątek,moze komus potrzebny,moze ktos z niego wyczyta coś dla siebie?Lubie go,czasem do niego wracam.
Oj ....żeby choroba miała przycisk....

Rea,pewnie tu zajrzysz,mam pytanie,czy tez nalezysz do ON?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-23 10:25 Zmieniony 2013-04-23 11:02
Każdy człowiek ma pewną granicę wytrzymywania bólu. Możemy w swojej podświadomości przesunąć tę granicę.  Można to również wytrenować.
Widziałem ostatnio fajny plakat.
"Nie marzę się ale chcę abym miała lżejszy dzień"  :-) to mniejwiecej sens wypowiedzi matki wychowującej niepełnosprawnego syna który dzisiaj ma już 30 lat i nic nie potrafi wykonać samodzielnie

Doedytuje po wpisie Valkiri. Cudzysłów dlatego że to chyba cytat z tego plakatu -choć z mojej pamięci wyciągnięty :-):-)
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-04-23 10:53
Wiesz co,to co u Ciebie jest w cudzysłowie moze byc pragnieniem wielu Zaglądających.Niektorym z nich(z nas) napewno dzien zaczyna się od mozolnego wstania i ubrania sie,mozołem są najprostsze czynnosci,ktorych wielu innych po prostu nie zauważa jak np siadanie na ubikacji czy jedzenie.Za chwile zaczniemy planowac wakacje,wycieczki....dla nich ekspedycją jest wydostanie się na balkon.Smutne to ale niestety prawdziwe.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-26 19:59
Gdyby taki wyłącznik był do zdobycia, to wyłączyłabym i zniszczyła, by nigdy się nie włączył.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-26 23:28
ja też... :-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-07-05 13:11
Moze ten temat nie wywoła burzy,jest wciąż aktualny,posty pisane przez Werbene,Zygmunta,Malwe,Elle,Lidian i wielu innych Forumowiczow niewiele straciły na aktualnosci.Przycisku jak nie było tak nie ma......a życie toczy sie dalej.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-07-06 15:32
Można jedynie spowolnić proces choroby, lecz to wymaga przede wszystkim dużego nakładu finansowego, a nie każdego chorego na to stać w dzisiejszych czasach...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-26 14:36
Przeczytałam dziś ponownie niektóre wypowiedzi w tym wątku i na chwilę "przycisk z wyłącznikiem" znów zadziałał. Dużo tu życzliwości i zrozumienia. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-05 05:05
widzisz tyle ile widzisz gdy nie widzisz :-) ale czasami udaje się zobaczyć wiecej.
Wszystkim dobrych widokow na przyszłość i dużo dobrego poczucia humoru.
z perspektywa wstawania z wielkim bólem , życzę Wam milego Dnia.
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2014-05-07 22:41
Każde życzenia są dobre,pod warunkiem,że są dobre.Tak jak każdy ból jest wskazówką,że ...........pora iść do lekarza.;-)
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2014-05-07 22:42
Każde życzenia są dobre,pod warunkiem,że są dobre.Tak jak każdy ból jest wskazówką,że ...........pora iść do lekarza.;-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-05-07 22:45
Każde życzenia są dobre,pod warunkiem,ze są dobre.Tak jak kazdy ból jest wskazówką,że pora udać się do lekarza.;-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-05-09 21:06
OOOOOOOOO.:-)CZESC VALCIA.!
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-14 10:28
Udałam się do lekarza, a lekarz" co pani jest? Ja na to: baba.:-))))
A poważnie, dostałam skierowanie do szpitala tym razem na oddział rehabilitacji narządów ruchu, termin na październik/listopad 2015.
Haloooo? Przycisk wyłączający chorobę na ten czas bezwzględnie potrzebny.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-14 10:39
Możemy sobie podać ręce. Też mam termin wyznaczony, ale na inny oddział i wcześniejszy termin. :-( :-) A przycisk, już od jakiegoś czasu jest mi bardzo potrzebny.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-05-15 07:41
Dzwoniłam wczoraj w różne miejsca terminy bywały po 5 lat. W sumie powinnam mieć rehabilitację co pól roku.
Wyjdzie na to, że co roku, bo jesienią mam (wyczekiwane od dawna) sanatorium. Mogłabym oczywiście codziennie dojeżdżać na zabiegi do miasta, ale to nie gruntowne podejście, tylko erzatz.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-14 20:45
Od pewnego czasu opiekuje się osobą leżącą.  zmuszony bylem wyjechać. 
Opiekę musialem powierzyć opiekunkom społecznym.
To co zastalem po powrocie przerazilo mnie. Taka zmiana w ciagu pieciu dni?
Nie mam prawa zarzucać niedopelnienia obowiązków przez opiekunki. Ale wątpliwości są.
Obecnie spedzam czas w szpitalu, to co mozna tam zobaczyć jest tak trudne i nie do opowiedzenia.
Wszystkim życzę zdrowia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-14 20:54
I Tobie Waldi zdrowia i siły do przetrwania trudnych chwil jakie się pojawiają podczas takiej opieki.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-14 21:05
Moje zdrowie z powodu tej opieki uleglo znacznemu pogorszeniu, ale nie żałuję.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-15 07:31
Kto nie przeszedł, nie wie. Opowiadanie nie oddaje zmęczenia, czasem psychicznej ruiny, załamań, gdy pomóc nie  można. Kto już wie, ten czuje każdym nerwem  jak to jest. Powodzenia i dbaj tam o siebie w każdej chwili, gdy tylko możesz.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-15 15:49
Mam zamiar wieczorem iść nad wodę posiedziec z wędką, żeby  nie mówili ze nic nie robię ;-)
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-05 16:43
Mogę tylko podziękować za wsparcie i sam wesprzeć dobrym słowem. Trzymam za Ciebie kciuki. :-)) To wielka sprawa jest i móc pomagać. To dobro wraca ze zdwojoną siłą. :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-05 14:13
Omiń mnie „wietrze” niosący choroby cierpienie wszak
Ja tego nie zmienię, co niesiesz z oddali
Na językach wzburzonej swej fali dajesz mi znak.
Nie zawsze rozumiem, a wciąż serce bije ochoczo
Ja tego nie zmienię, „ty” snujesz złudzenie
Szumem zdarzeń, jak mgnienie myśli się tłoczą.

Omiń mnie „wietrze” niosący dotkliwe milczenie wszak
Ja tego nie zmienię, czym usta zamykasz
Wirujesz, wzlatujesz, opadasz, zanikasz, by zaraz powrócić.
Nie zawsze rozumiem, a wciąż się opieram z uporem
Ja tego nie zmienię, me serce stoi otworem
Czekając na miłość w „tandemie” bije swoim torem.

Nie mijaj mnie „wietrze”, który wzmacniasz duszę wszak
Ja tego nie zmienię, chcę móc „stanąć” o siłach
By nadal iskra we mnie była, co prze do przodu ciało.
W tedy to zrozumiem, i strzec będę tej chwili jak skarbu
Ja tego nie zmienię, ty oszczędź mi tego „garbu”
Co pokonać zdołałem, by dojść do „sedna” zdrowia mego.
A przysiąc „CI” mogę, iż bronić go będę do upadłego.

To dar mój dla wszystkich ku pokrzepieniu duszy.:-)))
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-07-05 16:04
ZYGA TU JEST KILKA TWOICH WIERSZY,NAWET NAWET.:-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-05 16:45
Dzięki bardzo. Pozdrawiam.:-)
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2014-07-05 21:57 Zmieniony 2014-07-05 22:00
Wszyscy wymienieni przez Valkirie fajnie pisali madrze,dojrzale z nadzieja,ja bym jeszcze dodał Valkirie,Klaryske,Baske,Waldusia i Konkretna,dobrze ze chociaz tu staraliscie sie trzymac tematu,prawie zawsze.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-07 20:39
Znów szukam takiego wyłącznika, ale teraz będzie trudniej. :-(
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-07-09 21:11
Więcej wiary,dasz rade,masz dla kogo sie starac.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-09 21:18
Mam, ale .............. wiesz jakie to trudne. :-):-(
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2014-07-09 21:22
wiem.:-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Żeby choroba miała przycisk z wyłącznikiem (Strona 9) (179273 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill